PDA

Teljes verzió megtekintése : Hengerfej üzemi hőmérséklete???

balagaba
2007-05-11, 18:02
Sziasztok!

Azt szeretném megtudakolni ,hogy egy 3 cm3-s autó motornak amit nitromethan nélkül használok mennyinek kell lennie kb az hengerfej hőmérsékletének használat közben?

az üzemanyag amit használok hozzá: 80% metil, 20% ricinusolaj

Ezt azért kérdem .mert ha használat közben a hengerfejre rácseppentek egy csepp vizet akkor az sercegve elillan és ebből sejtem ,hogy 100 foknál melegebb, csak azt nem tudom ,hogy ez oké -e??

XARAI
2007-05-11, 18:45
Szia!

Az "alkoholos" autókat célszerű nitrótartalmú üzemanyaggal járatni.
Egyrészt ezeket a motorokat "nitrósra" gyártják. Másrészt stabilabban fog járni a motor, és nem fog annyira melegedni.
Ha úgy érzed jóval 100 fok felett jár a motorod, nyissál rá, hogy több anyagot kapjon!

Üdv!

Joccesz
2007-05-31, 21:13
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel, hogy az alábbi hőmérőn hogyan kell értelmezni ill. leolvasni a hőfokot!????
http://www.pkracing.nl/Images/tempmeterpk.jpg

Tudom, hogy hülye kérdés, de annyi minden villog/világít, hogy nem ismerem ki magam! :cry:

Köszi!

Kalap
2007-06-01, 10:29
Egyszerűbb mint gondolnád:
Az épp világító LED-ek alatti számokat össze kell adni!
Kalap

Joccesz
2007-06-01, 14:56
Köszönöm Kalap!

Biztos voltam benne, hogy a fátol nem látom az erdőt! :oops: :oops: :oops:

Dodge
2007-06-01, 16:44
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel....

Szia!
Szerintem ezt ne használd! Vegyél egy infrás mérőt! Csak a baj lesz ezzel (csatlakozásnál el fog szakadni a vezeték= vehetsz újat). És nagyon pontatlanul mér! Nekem is ilyenem volt de marha gyorsan megszabadultam tőle és vettem egy infrásat. Csak egy jó tanács! :wink: