PDA

Teljes verzió megtekintése : Tervrajz kinyomtatása

deze
2003-03-20, 16:50
Üdv mindenkinek!

Kezdő "versenyző" vagyok a repülőmodellezésben. A mostani tréner-gépem még ARF volt, illetve még mindig az :) ,de a legközelebbit (gondolva a következő hosszú télre :( ) magam szeretném megépíteni. Akadna terv, ami tetszik, AutoCAD-del van megrajzolva. Valós mérete kb. 1150x850 mm. De: hol lehet kinyomtattatni egy ilyen tervrajzot?

Próbáltam már ismeretségi körömben (nyomda) szétnézni, meg is lehetne oldani, de a technológia és a felhasznált anyagok miatt az ár számomra enyhén szólva nem túl alacsony lenne (kb. 5000Ft/m2). Gondolom olyan hely kellene, ahol plotterrel rendelkeznek, de én ilyet nem tudok. Tud valaki ilyen helyet, vagy van-e jobb ötlet?

deze

Z.beri
2003-03-20, 16:56
darabold fel és nyomtasd ki a3 asokba

Zaquron
2003-03-21, 00:03
hello

Keress egy jobb fénymásoló szalont ahol másolnak A0-t is. Ha nem régi a gépük akkor valszeg tudnak ilyen méretben nyomtatni is. A cégnél ahol dolgozom van ilyen. Holnap rákérdezek az árakra is ha kell. Talán még alkudhatok is a főnökömmel :lol:

Üdv.: Zaquron

deze
2003-03-27, 08:24
Köszi az ötletet.
Valóban, a Copy General tud plottolni A0 méretben is, papírra kb. 800 Ft-ért, pauszra 1200-ért.

Üdv: deze

bgeza
2003-03-27, 10:14
Sziasztok!

Mivel az A4 méretű fekete-fehér nyomtatók gyakorisága az A0 plotterekhez képest nagyjából 100000:1, én az alábbiak szerint szoktam nyomtatni:
A rajzra vékony vonallal mindig húzok egy hosszirányú referencia vonalat (természetesen valamilyen CAD szoftverrel). Ezután A4 méretű területekre felosztom a rajzot, ezeket is megrajzolom pontvonallal (az elemi terület egyik széle lehet a hosszirányú ref vonal) és a lapokat darabonként, 1:1 léptékkel kinyomtatom a nyomtatón.
Az A4 méretű lapokat úgy rajzszögezem le a sablonra, hogy a hosszirányú referencia vonal pont egy hosszában kifeszített cérnaszál alá essen, az erre merőleges referencia vonalnál pedig levágom a lap szélét zsilettel és mondjuk jobbról balra haladva egymás mellé illesztem a lapokat.
A módszer pontosága bőven megfelel az átlag-modellező igényeinek.

Barátsággal Géza

Peter N
2003-03-27, 10:33
törölve

bgeza
2003-03-27, 20:44
Szia PeterN !

Érdekes amit irtal a Quick CAD-rol. Én azert nem jelentkezem rá, mert nekem megvan a CADKEY21 legálisan. Ez egy 3D modellező program, amely a 3D modell alapján automatikusan tud rajzot készíteni. Ez olyankor érdekes, amikor egy bonyolult geometriájú alkatrészől (például orrtönk) kell mondjuk a réteges lemez vastagságának megfelelő metszeteket készíteni. Az ember elkészíti 3D-ben a geometriát, ezután pikk-pakk automatikusan elkészülnek a metszetek. Akinek esetleg CNC megmunkálási lehetősége is van, az bemeneti adatként kényelmesen használhatja a CADKEY-val készített PRT fájlokat.
Persze a repülőmodellezésben én is gyakran csak kézi rajzolásra használom ezt a programot és DXF vagy DWG formátumban cserélek adatot.

Barátsággal Géza

Peter N
2003-03-28, 08:23
törölve

bgeza
2003-03-28, 16:57
Kedves Péter!
Tökéletesen igazad van ebben.
Barátsággal Géza

Marc
2003-08-02, 11:00
Sziasztok!

Én csak arra lennék kiváncsi tudnátok e mondani pár honlapot ahonnan jó minőségben 1:1 le lehet tölteni egy tervrajzot mert nekem eddig az volt a tapasztalatom hogy silány minőségben jöttel le a képek!

üdv:Marc

fanderas
2003-08-02, 11:44
Szia!

Peter N típpje!

http://www.aeromodelismo2000.com/planos3.htm

Tele van linkekkel tervrajzokhoz! Tölts le egy az elözö oldalakon is említett CAD programot, és tervrajzmínőséget kapsz, és otthon is kitudod nyomtatni.
További hozzászólások a Klubélet -> Épít e még valaki, vagy mindenki ARf pilóta?

Marc
2003-08-02, 12:34
Köszi Tamás!

Megprobálkozok vele! :wink:

shark
2006-02-21, 20:12
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül valahol olcsón nyomtattatni?
Az itteni árak eléggé odavágnak, egy 2,2*2,2es rajzot szeretnék nyomtatni de az 1200/m2 ár kicsit soknak hangzik(~5800FT)! Vagy az egész országban ez a tarifa?

Shark

Track
2010-11-07, 17:38
Miskolcon tudnak a fiúk nyomtatni és szkennelni is A0 méretig 500ft/m2

www.mernokireprografia.hu

Remélem tudtam segíteni!