PDA

Teljes verzió megtekintése : nitro force 21 motor Help!

Drakenfall
2017-02-19, 17:46
Hali! inkább megkérdezem mielött tönkrevágom a kis kocsit. szereztem hpi trophy 3.5 eredeti moci helyett force 21 van benne.
nem nagyon értek még hozzá de mintha karburátolról hiányozna 1csavar amin elvileg az alacsony fordulatot lehet szabályozni.
csináltam képeket: http://www.kephost.com/image/wkCp itt 3csavar van felső magas fordulat, középső alapjárati? és legalsó lenne pedig az alacsony fordulati csavar?
csak mert ezen a képen: http://www.kephost.com/image/wkCH minden motornál azt láttam hogy itt is kéne lennie csavarnak ez lenne az alacsony fordulati? vagy ezen motron egy oldalon állítom mind a 3mat?
nem tudom számít e de hpi rotorstartal indítom nincs is berántója a motornak. motor elvileg be van lőve szépen is megy, csak alapjáraton forognak a kerekek
nem merem állítani amig nem tudom pontosan mi hol van

sültkrumpli87
2017-02-19, 21:07
Hali! inkább megkérdezem mielött tönkrevágom a kis kocsit. szereztem hpi trophy 3.5 eredeti moci helyett force 21 van benne.
nem nagyon értek még hozzá de mintha karburátolról hiányozna 1csavar amin elvileg az alacsony fordulatot lehet szabályozni.
csináltam képeket: http://www.kephost.com/image/wkCp itt 3csavar van felső magas fordulat, középső alapjárati? és legalsó lenne pedig az alacsony fordulati csavar?
csak mert ezen a képen: http://www.kephost.com/image/wkCH minden motornál azt láttam hogy itt is kéne lennie csavarnak ez lenne az alacsony fordulati? vagy ezen motron egy oldalon állítom mind a 3mat?
nem tudom számít e de hpi rotorstartal indítom nincs is berántója a motornak. motor elvileg be van lőve szépen is megy, csak alapjáraton forognak a kerekek
nem merem állítani amig nem tudom pontosan mi hol van

Szia!
Nem hiányzik semmi, nyugi! :) A lendítőkerék feletti csavar az alapjárat. Az oldalán az alacsony fordulati csavar van, felül pedig a magas fordulat csavarja.

Drakenfall
2017-02-19, 21:23
ez megnyugtató :D köszi
akkor gondolom alapjárati csavart kell kicsit zárni? mert alapjáraton forognak a kerekek vagyis megy a motor
vagy ha elcsavargatom akkor állítani kell másik kettőt is? motornak jó hangja van szépen megy nem akarom elállítani nagyon

Drazsé
2017-02-20, 00:05
Nem feltétlen a motor beállításával van a baj. Egy elgyengült kuplungrugó is okozhatja a problémát.
Általában a motor a legutolsó amit buherálni kell, inkább a kuplungot nézd át. Ha szép egyenletes az alapjárat és mégis forognak a kerekek, én semmiképp nem nyúlnék a karburátorhoz. A rugó gyenge lehet ahhoz a fordulathoz, vastagabb kell bele.

Ha befelé (óra szerint) tekered az alapjáratot azzal emelni fogod a fordulatot. Kifelé tekerd ha nagyon hozzá akarsz nyúlni.

sültkrumpli87
2017-02-20, 06:15
Nekem is van/volt ilyen kuplungom. Cseréld ki 3 pofásra! Sokkal jobb lesz.

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről

Drakenfall
2017-02-20, 09:17
milyenre? _:D nem értem én még ezeket a szakszavakat
hát akkor marad a gáz visszafolytás vagy kitrimmelem ameddig bírja a kuplung bár nagyon nem akarom tönkretenni de hát ez van

Drakenfall
2017-02-20, 15:38
na jo az alapjarat is csak kicsit melegednie kell mocinak. de viszont 1percig tartott az oromom, 1honapig szerelgettem D. pedig mindent leellenoriztem... de kb 1perc korozgetes utan gondolt egyet es full gazzal elindult, telibeverte a falat felborult motor meg ment csuman par masodpercig lealt mielott odaertem volna. hazavittem es hat en nem gondoltam volna, hogy ennyire strapabiró jobb oldali kerek szettort lengokar eldeformalodott meg meg egyket kisebb muanyag. Motrot nem neztem meg remelem annak sem lett baja. valami tipp?

sültkrumpli87
2017-02-20, 19:56
na jo az alapjarat is csak kicsit melegednie kell mocinak. de viszont 1percig tartott az oromom, 1honapig szerelgettem D. pedig mindent leellenoriztem... de kb 1perc korozgetes utan gondolt egyet es full gazzal elindult, telibeverte a falat felborult motor meg ment csuman par masodpercig lealt mielott odaertem volna. hazavittem es hat en nem gondoltam volna, hogy ennyire strapabiró jobb oldali kerek szettort lengokar eldeformalodott meg meg egyket kisebb muanyag. Motrot nem neztem meg remelem annak sem lett baja. valami tipp?

Gyertyát nézd meg, de szerintem cseréld ki! Elég nagy ütést kapott. Távban legyen új elem. Autóban is töltsd fel a vevőakkut vagy ha elemes a vevő akkor szigetelőszalaggal tekerd körbe az elemtartót. Minden autózás előtt le kell ellenőrizni az akkukat/elemeket! Egy failsafe sem árt ha van, vagy olyan vevő-távszett kell, ami alapból tudja.

sültkrumpli87
2017-02-20, 20:05
milyenre? _:D nem értem én még ezeket a szakszavakat
hát akkor marad a gáz visszafolytás vagy kitrimmelem ameddig bírja a kuplung bár nagyon nem akarom tönkretenni de hát ez van

Pl.: http://www.ebay.com/itm/NITRO-1-8-RC-BUGGY-HYPER-7-TQ2-ENGINE-13-TOOTH-CLUTCH-ASSEMBLY-SET-NEW-/152439182981?hash=item237e155685:g:DSAAAOSwLVZVgYu d

Drakenfall
2017-02-20, 21:28
ajh elegge elszomorodtam

Drakenfall
2017-02-20, 21:31
koszi ha ez a forum nem lenne, nem is tudom mit csinalnek, de hat sajat hibajabol tanul az ember. De azert most elszomorodtam. csak az a baj draga a tanulas eme hobbyban

sültkrumpli87
2017-02-20, 21:44
ajh elegge elszomorodtam

Nem kell! A modellezés jó dolog. Kikapcsol csak vannak mélypontok. Én 2011 ben vettem meg az első nitrós autómat. A trophy elődjét. Utána egymás után jöttek hozzá a cuccok. Failsafe rengeteg gyertya stb... Az a force motor bírja ha nyúzzák, tőlem sok mindent kapott. Az autóval is elégedett vagyok. Rengeteg dolognak utána kell olvasni nincs olyan dolog amit neten ne találnál meg. Majd belejössz! :)

Drakenfall
2017-02-20, 21:52
segitenetek kerlek, hpi trophy 3.5 kis kocsim van, gyari tavval vevovel, ezzel be e lehet allitani azt a failsafe funkciot? vagy valamit ha ilyen van ne menyen mar full gazon, de amugy elotte tenyleg mindent leelenoriztem oszes aksit kocsiba is aksi van nem elem, de meg egy tankot jarattam is simaba direkt ezert egy tank elment ugy hogy kocsi kerekei nem ertek le, tesztelgettem akkor semmi problema nemvolt leraktam foldre es reccs elszalt, elozo gazdaja 16% hpi hasznalt na en 20% vettem bele lehet ezvolt a baj? aszem valahol olvastam ha mas uzemanyaggal megyunk akkor ujra kell kalibralni a motrot? vagy ez hulyeseg?

Drakenfall
2017-02-20, 21:57
a kocsira nincs panaszom foleg ezutan, hogy kb 70el falba vertem es nem lett nagy kar ezen meg is lepodtem azt hittem, hogy vege az egesznek. de ez hihetetlen volt meg video is van rola ahogy megsemmisul majd feltoltom D mondom megmuatatom haverjaimnak milyen a hangja hat ezt videot senkinek nem mutogatom max itt D

Drakenfall
2017-02-21, 15:04
de itthon ezis lehuzasra megy, elmennek a picsaba 3kis csavar 2500ft, meg hasonlo kulfoldrol meg 130darabos csavarszett kb 5-6 ezer forint