PDA

Teljes verzió megtekintése : AlignT-rex 500LDominator + mikrobeast

szenes54
2017-03-20, 15:32
Sziasztok van egy problémám a segitségeteket kérnem:
Ha nagyobb sebeséggel visszafelé repülök teljesen váratlanúl visszafordul előremenetbe, vagy hártra lupingba ugyanúgy csinálja.
Új heckservót cseréltem /DS535/ Már kb 1éve repülök vele. Mehanikusan rendben van.
A mikrobiest a leírás szerint jól be van állítva.ha valakinek lenne jó ötlete amit még megpróbálhatok megköszönném

Poli27
2017-03-20, 21:35
Ezért minek kellett topikot nyitni?.... van saját topikja!!!

headhunter86
2017-03-20, 22:10
Én az ilyeneket jelentem a kis háromszöggel. Aztán remélem adminok törlik a fenébe.

Sihu
2017-03-21, 00:15
Aztán remélem adminok törlik a fenébe.

​Erre kíváncsi leszek...

chris.
2017-03-21, 07:28
az elején mindenki rossz topicba írt, mi ezzel a baj? :)

Robert81
2017-03-21, 08:44
Miért nem segítetek ha tudtok?! Minek kell lecseszni, mert nyitott egy topicot? Ti üzemeltetitek ezt az oldalt??
Nekem az a tippem, hogy kevés a giro érzékenység.

szenes54
2017-03-21, 21:34
Én is Új vagyok a fórumban, sajnos nem látom át hol lehet melyik felületen, milyen témát lehet kezdeményerni.
Én egy problémámat szerettem volna veletek megosztani,és segítségeteket kérni.
De az ilyen "baráti és segítőkész " kolégáktól azt hiszem lemondok erről KÖSZÖNÖM!!
laci.

Poli27
2017-03-21, 22:55
Én is Új vagyok a fórumban, sajnos nem látom át hol lehet melyik felületen, milyen témát lehet kezdeményerni.
Én egy problémámat szerettem volna veletek megosztani,és segítségeteket kérni.
De az ilyen "baráti és segítőkész " kolégáktól azt hiszem lemondok erről KÖSZÖNÖM!!
laci.
Sztem nem megsértődni kell,hanem megkeresni a heli topikját,és oda írni.... ennyi a megoldása....

Prome
2017-11-11, 00:08
Még mindig az újakon élitek ki a beteges szemétkedési vágyaitokat?
Ti csak így érzitek magatokat valakinek? Vagy mi?

Szpeti
2017-11-11, 00:12
Akkor 1:1, mert Te meg az öregeken. :D

Prome
2017-11-11, 00:35
Nem egészen. Én senkibe se kötök bele azért, mert kérdez, vagy éppen ír, beszélget.
Belekötni valakibe mert kérdez, ezt tenni szemétkedés. És ez a ti szokásotok.
Itt ez megy rendszeresen újra meg újra évről évre.
Az viszont nem szemétkedés, ha szóvá tesszük, hogy valakik visszatérően újra meg újra szemétkednek.
Én pedig ilyesmit tettem eddig, most is ezt teszem.
Te ha ti így érzitek jól magatokat, hát hajrá.
Szólhat erről is ez a fórum. Mindig leszek újak, akik ezt látva majd távoznak.
Ti pedig végig itt lesztek, élvezve ezt a közeget amit létrehoztatok magatoknak.
Ha ez kell nektek, erre van igényetek, nincs akadálya.

Szpeti
2017-11-11, 10:23
:) deja vu-m van valamiért.
Én ráérek. Hozok csipszet, meg kólát.

Prome
2017-11-11, 10:28
Fognak jönni még újak. Azokkal majd elszórakozhatsz értelmes párbeszéd helyett. Amíg nem távoznak ők is, látva mi megy itt.

Vili
2017-11-11, 10:45
Prome, ne vedd komolyan Petit. Ő néha ilyen, amúgy fasza srác. ;)

Szpeti
2017-11-11, 12:34
Fognak jönni még újak. Azokkal majd elszórakozhatsz értelmes párbeszéd helyett. Amíg nem távoznak ők is, látva mi megy itt.

Promi! Én veled vagyok, szerintem teljesen igazad van abban amit írsz. Nem szép dolog az, hogy ha jön egy új tag és rossz helyre nyit egy új témát, egyből szólunk neki, hogy valami nem stimmel. Hiszen ha valaki nem jártas egy témában, akkor előfordul, hogy nem megfelelően cselekszik. Nagyon gáz szerintem is hogy rá van szólva, mert lehet, hogy így egyből elmegy a kedve az egésztől.
A vitákról nem is beszélve. Nekem sem lenne kedvem egy olyan fórumhoz, ahol állandóan az egymás csesztetése megy. Igazad van teljesen.

Szpeti
2017-11-11, 12:37
Prome, ne vedd komolyan Petit. Ő néha ilyen, amúgy fasza srác. ;)

Vagy pont fordítva. Mindig ilyen vagyok, és csak néha faszagyerek. :)
Egyre több a gyökér, de az is lehet, hogy az idő múlásával én vagyok egyre válogatósabb. :D

Prome
2017-11-11, 13:28
Egyáltalán nem lenne gond, ha hagynátok, hogy a kezdőnek válaszoljon az aki nem offolni akar. A rövid válasz tartalmazhatná azt is, melyik ennek a témának a fóruma s hogy érdemesebb ott folytatni. Akkor az ilyen topik szép lassan elsüllyedne s senkit se zavarna. Akár még lezárni is lehetne így sértődés nélkül, ha tartalmazná a választ és a rövid eligazítást. Akár még egy linkel is végződhetne a lezárt topik, ez még jobb lenne, mely arra mutat ahol pl. kezdő kis kérdések lennének. Megvan ez oldva motorikusan, árnyéktopic a neve. S ott ahova mutatna, aki akar akár folyathatná is és senkit se zavarna. Ennek a lehetősége megvan, csak a szándék hiányzik.
Helyette ez megy az újakkal amit itt is láttunk.
Tisztában vagyok vele, hogy a gyakorlat ez, hisz látom újra és újra ha bejön egy kezdő, hogyan viselkedtek vele. Amit leírtam, az egy olyan luxus, amit itt sokan nem engedhetnek meg maguknak. Az újakat kétes hangnemben kioktatni ennél itt sokkalta fontosabb. Persze nevezhetjük ezt szólásnak, s gondolhatjuk, hogy az stimmel ahogyan itt szóltatok neki, és az nem stimmel ha valaki bejön s kezdőként feltesz egy kérdést ami ha megválaszolásra kerül elsüllyed és senkit se zavar.. De ugye ahogy már kifejtettem nektek nem erre van igényetek hanem arra amit e topic elején műveltetek. Ha pedig valaki leírja hogy lehetne ezt kulturáltan megoldani, panaszkodtok. Mert az nem tetszik nektek. Itt úgyis inkább ennek van kultusza, ami most is történt, így mondhatjuk, itt ez stimmel s nem az amiről eddig írtam.

Prome
2017-11-11, 13:37
Összefoglalva, tisztában vagyok azzal, hogy itt a jövőben is ez lesz. Ha jön egy új páran majd belekötnek kioktatják s okoznak majd ezzel sok kellemetlen perceket azoknak is akik helyeselve a kioktató mellé állnak. Az új pedig vagy távozik vagy marad, a topic pedig vagy elsüllyed vagy törlésre kerül, vagy lesz egy újabb topic ami így kezdődik mint ez is. Sok ilyen kezdetű topic van, itt ugyanis ez egyfajta szokás.

Szpeti
2017-11-11, 13:56
Még azt leírhatnád pár sorban, hogy az miért volt, hogy ha ilyen jól látod a dolgokat, miért mégis téged akartak kizárni, vagy csak felfüggeszteni (erre már nem emlékszem pontosan, mert a legkevésbé sem érdekelt). Érdekelne mi a véleményed erről, már csak azért is mert szerintem tök jól leírod itt a fórumban, hogy mi a baj ezzel a fórummal.
Illetve megkérnélek, hogy linkelj ide pár hozzászólásodat, amiben pozitívan állsz bármihez is (lehet, hogy nem ez a legjobb megfogalmazás, szóval valami olyasmit amiben nem kioktatni próbálsz valakit, vagy nem negatív a téma). Lehet, hogy van csak én nem találkoztam vele. Nagyon szívesen olvasgatnám azt is felüdülés képen.

chris.
2017-11-11, 18:31
Főzési tanácsok.
Várd meg, még buborékok lesznek a víz felszínén és kész a forró víz!

Prome
2017-11-14, 16:41
Még azt leírhatnád pár sorban, hogy az miért volt, hogy ha ilyen jól látod a dolgokat, miért mégis téged akartak kizárni, vagy csak felfüggeszteni (erre már nem emlékszem pontosan, mert a legkevésbé sem érdekelt). Érdekelne mi a véleményed erről, már csak azért is mert szerintem tök jól leírod itt a fórumban, hogy mi a baj ezzel a fórummal.
Illetve megkérnélek, hogy linkelj ide pár hozzászólásodat, amiben pozitívan állsz bármihez is (lehet, hogy nem ez a legjobb megfogalmazás, szóval valami olyasmit amiben nem kioktatni próbálsz valakit, vagy nem negatív a téma). Lehet, hogy van csak én nem találkoztam vele. Nagyon szívesen olvasgatnám azt is felüdülés képen.

Nem akartál vele találkozni. A kereső működik, aki akarja olvasni az könnyűszerrel megteheti.
A kérdésedre pedig nagyon egyszerű a válasz: Azért akartak kizárni, mert én nem így álltam hozzá ehhez az egészhez. Kifejtetted, itt ez az elfogadott stílus amit te képviselsz, sőt szinte kötelező jellegű. Ez a fórum hírhedt arról, hogy itt a "öregek" segítőkészség, és példamutatás, stb. helyett minősíthetettlenül viselkednek a kezdőkkel, gyakran egymással is. Nem kell régi példákat felhoznom, van példa itt ennek a topicnak az elején is. Kizárni pedig ugyanazért akartak, ami gondotok van velem most is: azért mert szót emeltem ilyen és ennél sokkalta durvább a minősíthetetlen hozzáállás, viselkedés ellen. Most is látszik én hogyan írok és látszik ti hogyan irtok. Szerintetek ez utóbbi a helyénvaló. A ti dolgotok.

Sajnos hiába kérsz linket, egyetlen egy olyan hozzászólásom sincs, amiben a kötekedéshez pozitívan állnék. Olyan írásomat pedig ahol nem kötekedés van, hanem normális hangnem van s arra normálisan írok, ha nem haragszol, nem keresgélek most. Aki kíváncsi rá, az könnyűszerrel megtalálja a keresővel. te mint ittam, azért nem találod mert nem is akarod megtalálni, egyszerűen nem arra van igényed. Alaposan kifejtetted, hogy teljesen elfogadott neked az ami ebben a topicban az elején történt a kezdővel, neked elfogadott ami itt zajlik. Úgyhogy akkor olvasgassad csak ezt. Hisz erre van igényed nem az én normális hozzászólásaimra. Mondom, kifejtetted. Most is egyfolytában arról győzködsz itt mindenkit, hogy ez így mennyire helyes. Hát akkor legyél ilyen közegben, hisz neked való és te választod ezt, önszántából. Senkire se lehet ráerőltetni valami mást, mint ami neki megfelelő.

Elnézést kérek, hogy csak késve válaszolok, de igazán vannak más dolgaim is, mint hogy felnőtt embereknek, akik ráadásul oszlopos tagjai egy közösségnek, elmagyarázzam, mi a helyes viselkedés. Kerítettem rá ugyan néha időt, de az írásokból kitűnik, felesleges. Ti évek óta ezt tartjátok helyesnek s eszerint viselkedtek évek óta. Így nem tehetek mást, mint befejezem a hatástalan népnevelést, s további sok sikert kívánok ehhez. Ha valaki felnőttkorában így viselkedik, az már nem valószínű, hogy meg fog változni.

Szpeti
2017-11-14, 21:06
Ok, de Te, miért nem tudsz emellett elmenni szó nélkül? Ez valami családi vonás nálatok, vagy magadtól lettél ilyen? Esetleg valami perverz szórakozás ez neked? (mielőtt visszakérdezel, nekem az :) )

Prome
2017-11-17, 01:22
Ha jól értem most azért pattogsz mert válaszoltam a kérésedre. Ez valóban elég beteges tőled, ellenben az egészbe ami vagy bőven belefér.

Szpeti
2017-11-17, 13:06
Ha jól értem most azért pattogsz mert válaszoltam a kérésedre. Ez valóban elég beteges tőled, ellenben az egészbe ami vagy bőven belefér.

:)
Olyan érzés "beszélgetni" veled,mint amikor a szomszéd palotapincsiével próbálok játszani. Dobálom neki a lasztiját, és mindíg vissza tudja hozni. Ugyan úgy, és ugyan oda leteszi a lábam elé. Aztán lihegve ugrál az első lábain, hogy dobjam el neki megint. Ennyi, kész, pl azt hogy üljön, vagy vakkancson semmi kép nem lehet neki megtanítani. Csak akkor vakkant vagy morog, ha b@sztatom az orrát.

Azt amúgy vágod, hogy a vergődésed, hány, meg hány idősebb, értékes modellezőt űzött el a fórumról? És most nem erről a kis diskulzusra gondolok, hanem a régi hisztieidről.
Gondolom akkor hiányoztál a troll isiből amikor azt tanították, hogy hol a határ a trollkodásban. Mert ha túltolod, akkor egyszerűen lelépnek akik megunják, és legközelebb nem lesz kivel szórakozz.

Nem csodálnám ha az én posztjaimat is unnák már a többiek, de nincs mit tennem, itt kell szerencsétlenkedni veled. Miattad, lassan engem is kiutálnak innen, akik még nem menekültek el előled.

Gyere mondjad.... :D

Szpeti
2017-11-17, 20:32
Látod? Erről beszéltem. Senki nem örül itt nekünk..
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?35719-Moder%C3%A1torok&p=1559235&viewfull=1#post1559235

Mondtam, hogy "deja vu-m van valamiért. "

Prome
2017-11-19, 16:36
Ez a fórum eredetileg egymás segítéséről és egymással folytatott konstruktív beszélgetésekről szólna nem pedig az újakkal való kötekedésről, majd panaszkodásról, ha nem vágnak ehhez jó képet. Persze lehet erre is használni amire te használod, ha erre vagy igényed, lehet erre is használni, amit ebből a topicból is csináltatok, (az elejére gondolok) ha erre van igényetek.

Prome
2017-11-20, 09:26
"Ok, de Te, miért nem tudsz emellett elmenni szó nélkül?"

Tudod, ha valaki segítséget kér, és/vagy valakibe belekötnek akkor nem csak az a két lehetőség van, hogy szó nélkül elmegyünk mellette, vagy mi magunk (is) belekötünk. De ezt hiába magyarázom annak aki az utóbbit választja, és még reklamál is ha valaki nem csak e kettőből választ...

Prome
2017-11-20, 09:40
(sőt kötekedésnek, egyenesen szemétségnek nevezi ha valaki szól, hogy nem csak ez a két lehetőség van)

Szpeti
2017-11-20, 15:18
A fenébe is, igazad van. Valamint nagyon rosszul csinálunk. :( Megengeded, hogy ha legközelebb írni szeretnék valamit, valahova, azt előbb elküldjem neked pm ben, hogy megnézd jó lesz e az úgy?

Prome
2017-12-05, 10:55
Elég, ha megmutatod, hogyan kell elmenni szó nélkül egy olyan kérdés mellett, amire nem akarsz válaszolni, hanem csak szórakozásból belekötsz a kérdezőbe.

Szpeti
2017-12-05, 21:09
Elég, ha megmutatod, hogyan kell elmenni szó nélkül egy olyan kérdés mellett, amire nem akarsz válaszolni, hanem csak szórakozásból belekötsz a kérdezőbe.

Nem teljesen értem mire gondolsz. Pontosíts egy kicsit légy szíves. De ne a mostani diskurzust hozd példának, mert így nekem ez csak egy kis hisztinek tűnne.
Szóval? Kibe kötöttem bele?

Prome
2017-12-05, 21:27
Mi lenne ha soha senkibe se kötnél bele aki itt kérdez? Hanem csakis érdemben válaszolnál mindig.
Elképzelhetetlenen?
Persze ez kérdés nem csak neked szól, hanem mindenkinek, aki érdemi válasz helyett beleköt másokba, amikor azok kérdeznek.

Prome
2017-12-05, 21:31
{...} valami perverz szórakozás ez neked? (mielőtt visszakérdezel, nekem az :) )

Nyilván senki se poénból, unalmában kérdez itt, hanem mert érdekli valami.
Eljutottál egyáltalán eddig a gondolatig, vagy azt hiszed mindenki unalmában, szórakozáskép ír ahogy te, mert nem tudja magát elfoglalni?

Szpeti
2017-12-05, 23:00
Nyilván senki se poénból, unalmában kérdez itt, hanem mert érdekli valami.
Eljutottál egyáltalán eddig a gondolatig, vagy azt hiszed mindenki unalmában, szórakozáskép ír ahogy te, mert nem tudja magát elfoglalni?

:)
Én erre a kérdésedre reagáltam:

Még mindig az újakon élitek ki a beteges szemétkedési vágyaitokat?
Ti csak így érzitek magatokat valakinek? Vagy mi?

Ezek szerint egy modellező fórumon, ez az a kérdés, amire szakmailag kéne válaszolnom.
Egyébként kibe kötöttem bele, és miért, szerinted?

Kezdesz unalmas lenni.

Sihu
2017-12-06, 17:42
44412

Sihu
2017-12-06, 17:44
44413

Prome
2017-12-19, 18:26
A szakmai kérdés a kérdés elején van, arra kellene válaszolnod ehelyett ez megy a részedről:

(...) Esetleg valami perverz szórakozás ez neked? (mielőtt visszakérdezel, nekem az :) )

De ha magadtól nem jöttél rá erre, akkor hiába mondja el neked bárki, azt se fogod megérteni, ahogy a példa is mutatja.

chris.
2017-12-19, 20:09
Prome, sürgősen szerezz magadnak egy barátnőt!!! :D

Szpeti
2017-12-19, 20:43
Boldog Karácsonyt Trolee! :P

Sihu
2017-12-23, 14:17
44734

Sihu
2017-12-23, 14:28
44736