PDA

Teljes verzió megtekintése : gyertya.A5,vagy R5

lewy2266
2007-06-10, 20:11
sziasztok.
meg tudnä valaki mondani,hogy mi a különbseg az A5-ös,es az R5-ös gyertya között a különbseg? :idea: :?:

Sanyi bátyó
2007-06-11, 11:40
Hello Lewy2266!

A típusszám erősen függ attól, hogy ki gyártotta a gyertyát!
Az 1-től 8-ig sorozatot a Rossi cég vezette be, immárom vagy 30 esztendeje. Ezt sok más gyártó is átvette, de eddigi tapasztalataim szerint a számok mögötti jelentés nem egyezik meg. Ha olasz gyártmányú a gyertya, akkor a számozás megegyezik, Rossi, Novarossi, Picco, CMB, Collari, stb.
Más cégek csak hasonlóak. A turbó gyertyák is csak hasonlóak.
Csak a gyertyára írt adatot veheted figyelembe, és csak a gyakorlati kipróbálás ad megfelelő választ a kérdésedre. A gyakorlati kipróbálás is függ az időtartamtól és az időjárástól.
Sokféle motorral versenyeztem eddig, tapasztalatom az, hogy mindegyik motornak megvan az optimális "kedvenc" gyertyája!
Gondolom ezzel a válasszal nem vigasztaltalak meg, de ez a helyzet. Sajnos a gyertyák drágák, de ha versenyezni is akarsz, meg szeretnéd magadat kímélni a gyakori motorleállástól, akkor egy egész kis "gyüjteményt" célszerű gyertyákból beszerezni. Aztán próba és gyakorlás, próba és gyakorlás...és szerencse...

Sanyi bátyó

lewy2266
2007-06-16, 18:04
sanyi bätyo!
köszönöm a magyaräzatodat.asszem vettem a jelet.hät a gyakorläs es türelmen kivül,valoban kell egy kis szerencse is.azert vetettem fel ezt a kerdest,mert az A jelü gyertyäval lenyegessen többet tudtam autozni,mint az R-rel,es sokkal drägäbb is volt.(9 euro).
meg 1x köszi