PDA

Teljes verzió megtekintése : Xiaomi Mi Drone 4K

oldal : [1] 2 3

bla
2017-10-21, 18:34
Erről a kopterről még nincs téma, ezért indítottam. Illetve volt régen egy Xiaomi Mi Drón téma, de az már elhalt. 2 féle Xiaomi Mi Drón létezik, egyiknek 4K-s a kamerája, a másiknak 1080p-s. Ezen kívül még a drónok paraméterei is mások. Akit érdekel, a neten utánanézhet, ez kimondottan a 4K-ról szólna.
Nagyon nem akarom cifrázni, a neten és a Youtubeon rengeteg forrás van hozzá, csak a tapasztalataimat adom közre, és várom azokét akiknek van ilyen gépe.

A vámolással kapcsolatos anomáliákról a "Hol vásároljunk?" témában írtam, részemről még folyamatban van az ügy, mivel 4972Ft-al megkárosítottak a vámolásnál.

De nem volt fenékig tejfel az se miután megérkezett a gép.
Kapcsolódás után rögtön updatelte a firmware-t, aztán nem működött a kapcsolat a gimballal és a kamerával. Aminek az volt a következménye, hogy nem lehetett videót és fényképet készíteni, illetve a gimbalt kalibrálni és a pitch-et állítani. Viszont, a gimbal kapott tápot, megcsinálta az induláskori inicializálást és élőkép is volt a telefonon (1. kép).

Bejelentettem a Banggodnak, a supportnak, válaszoltak is, de még csak annyit hogy küldjek videót a problémámról. A videók a hibáról itt láthatók:
https://youtu.be/ZoiE_FgUtJ4
https://youtu.be/Yp8n__oqNlE

Közben azért eléggé idegesített a dolog, mert kamera nélkül nemigen lehet majd használni. Ezért a rezgéscsillapító gumi fölötti részt szétszedtem és rámértem a csatlakozóra és az FFC kábelre. Az FFC kábel rendben volt, de kiderült, hogy az FFC csatlakozót rosszul forrasztották be. Konkrétan a 4. pin nem jól érintkezett a NYÁK-al (2. kép).
Ha már kiderült a hiba, gyorsan át is forrasztottam az FFC csatlakozó lábait. Ami kínszenvedés volt, mert a 2 csatlakozó között minimális hely van, jó ronda is lett utána, ahol a páka hozzáért a műanyag részekhez. Aztán pár láb között ónhíd is lett, azt is el kellett távolítani. Nem javaslok otthon senkinek ilyet, hacsak nincs elég gyakorlata, és megfelelő eszközei hozzá.

A lényeg, hogy sikerült elhárítani a hibát, összerakva, elindítva, rögtön frissítette a gimbal és a kamera firmware-t is. Most úgy néz ki, minden működik (3. kép).

Gyorsan csináltam pár tesztvideót a különböző felbontásokkal. A 4K tűéles a 1080p-s monitoron (4K megjelenítőm nincs), a többi felbontás ennél gyengébb minőségű, a 1080p/100fps kifejezetten trágya, teljesen felesleges.
A médialejátszóm sajnos nem játssza le a 4K, 2K felvételeket, de átkonvertálva nem tűnik rossznak, még 12Mbps-en se. Feltöltöttem egy 1080p-re konvertált videót:
https://youtu.be/QLlY7mn5lxs
Igaz, nem fújt a szél, levél se rezdült, de a videón nem látszik zselésedés, remegés, a kép "rezzenéstelen". Majd szélben kiderül mit produkál.

A fénykép annyira nem tűnik jónak, főleg ellenfényben, de 4 után már a fényviszonyok se voltak valami jók (4. kép). Mondjuk, nem is várok tőle sokat. A jobb potméterre defaultból az EV korrekció van rakva, erről meg is feledkeztem, nem tudom hogy volt beállítva.
A fényképen a templomtorony egyenes. Ez érdekes módon a másik kopteren az M20-al fényképezve általában hullámosra szokott sikeredni. Nem nagyon, de észrevehető. A Mi-vel nem hullámos.

A gimbalt még nem próbáltam beállítani, ezért ferde a horizont.
Különben a gép kivitele elég jó minőségű, Xiaomi, na.

Ez már 2017.08-as gyártású, Mi Drone V 1.3.8.11 a verzió infó szerint.
Propvédőt ehhez már nem adtak, helyette volt a csomagban 2 garnitúra légcsavar és egy USB WiFi stick, ami a távba megy bele az USB kábel helyére. Nálam jól jött, mert a telefon oldalán van az USB csatlakozó, elég rossz helyen, így WiFi-n kényelmesebb csatlakoztatni a távhoz a telefont.

bla
2017-10-23, 09:47
A kamera gimbal horizont ferdeség egy másik probléma ennél a kopternél. Nem sok, 2°..3°, de ha látszik a horizont, akkor idegesítő. Egyelőre hiányzik a manuális korrigálási lehetőség az applikációból. Remélem nemsokára kijavítják.
Van pár videó, hogyan lehetne átverni gimbal kalibrációnál, mindenféle alátámasztásokkal, de nálam valahogy ez nem igazán működik.

csp
2017-10-24, 09:01
Szia
Ez érdekes egy ilyen drága gépnél. Én is szemezgettem vele, de nem szántam rá még a pénzt.

Ami még befolyásolhatja a horizontot és a kalibrálást az a hőmérséklet.
Pl, ha bent a szobában lekalibrálod a gimbalt és utána kint hidegben repítesz, előfodulhat, hogy a nagy hőmérséklet különbség hatására elmászik a horizont.

Ilyen eset nekem is volt. Célszerű azon a hőmérsékleten kalibrálni ahol használni fogod.
Emellett nem rögtön bekapcsolás után. Jobb ha vársz pár percet, hogy kialakuljon az üzemi hőmérséklet.

Persze lehet, hogy ez nem segít ebben az esetben. Nekem viszont volt ilyen tapasztalatom olcsóbb gimbalokkal.

Üdv
CSP

bla
2017-10-25, 09:14
Úgy látszik valami selejtes darabot fogtam ki.
A jobb oldali lábat nem lehet felhajtani. Van két fém pöcök ami lehajtásnál beakad és rögzíti a lábat. Egy csúszkát elhúzva kellene felemelni a 2 pöcköt, hogy lehessen a lábat mozgatni. Ennél a lábnál csak az egyik pöcköt emeli a csúszka.
A másik láb jó. A hiba valószínűleg javítható, de egyelőre ezért nincs kedvem szétszedni, úgyhogy marad.

UPDATE!
Ezt a hibát is sikerült megoldanom szétszedés nélkül.
Az akku eltávolítása után a lábak reteszelő mechanikája az akku nyíláson keresztül hozzáférhető. A pöckök vége recés, és egyszerűen csak bele van nyomva a mozgató műanyagba. Sikerült csavarhúzóval visszanyomni a recés fém véget a műanyagba, most működik.

bla
2017-10-25, 11:52
Szia
Ez érdekes egy ilyen drága gépnél. Én is szemezgettem vele, de nem szántam rá még a pénzt.

Ami még befolyásolhatja a horizontot és a kalibrálást az a hőmérséklet.
Pl, ha bent a szobában lekalibrálod a gimbalt és utána kint hidegben repítesz, előfodulhat, hogy a nagy hőmérséklet különbség hatására elmászik a horizont.

Ilyen eset nekem is volt. Célszerű azon a hőmérsékleten kalibrálni ahol használni fogod.
Emellett nem rögtön bekapcsolás után. Jobb ha vársz pár percet, hogy kialakuljon az üzemi hőmérséklet.

Persze lehet, hogy ez nem segít ebben az esetben. Nekem viszont volt ilyen tapasztalatom olcsóbb gimbalokkal.

Üdv
CSP

Szia.

A drágaság elég relatív fogalom ezeknél a gépeknél. Mindenkinek magának kell eldönteni.
Az biztos, hogy nálam a vízválasztó olyan max. bruttó 160ezer körül van. E fölött biztos, hogy nem vettem volna meg. De egy DJI-re sem adtam volna ki ennél többet egy összegben, aminek esetleg több funkciója van. Nem mellékes, hogy ennyit még könnyen ki tudok magyarázni itthon, többet már nemigen (az épített más tészta). :E

A gimbal jelenlegi legnagyobb problémája, hogy nincs roll állítási lehetőség a telefonos applikációban (kispályás hiba). Ehhez képest, hogy mennyire hőmérséklet függő, elhanyagolható, ha elmászik utána állítok. Már ha van mivel.
A FIMI fórumon már többen jelezték ezt a hiányosságot, nagyon remélem minél előbb pótolják.

csp
2017-10-25, 12:00
Szia

Érdeklődéssel figyelem a fejleményeket. Nekem egy saját építésű hexám van, de elég nagy. Jobb lenne egy kisebb amivel lehet utazni is.
A Xiaomi és a Phantom SE van most versenyben.
Köszi az infókat.

Trolley
2017-10-25, 13:43
A Gearbest most (megint) akciózik. Email-ben küldött ajánlatra 400 $ a kicsike...

csp
2017-10-25, 14:12
A Gearbest most (megint) akciózik. Email-ben küldött ajánlatra 400 $ a kicsike...

Erre jön még a vám és áfa?

Köszi

Trolley
2017-10-25, 16:54
Esélyes. Megnéztem, elvileg kínai raktárból jönne 0,45$-os szállítási díjjal. Amit viszont nem értek, hogy miért nem kínálja fel az EU-s töltőt.

A te töltőd milyen végű? Cserélhető "rádiós csatlakozó" van rajta, vagy fix?"

Itt a link, hátha okosabbak leszünk:
https://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_728058.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.1024&eo=wQW2K2PBCTFduVBn&email=b2t8a29vc2JAZnJlZW1haWwuaHV8MTkyMzk=

bla
2017-10-25, 18:52
Igen, az a 2 lukú dugós végű kábel megy bele, tehát nem fix. A SONY fényképezőm USB adapteréhez pont ilyen kábelt adtak, EU dugóval, az is simán belemegy. Azt meg nem használom, mert van egy csomó micro USB-s adapterem, azokról lehet tölteni a fényképezőt.
A töltőnek 100V-240VAC kell. Nem valószínű, hogy többféle feszültségű töltőt gyártanának hozzá, de erre nem esküdnék meg. Az enyém kínai kábeles, ott meg 220V van.

VÁM+ÁFA valószínű, én se úsztam meg.

csp
2017-10-27, 22:35
P4 vs. Mi Drone 4K

https://www.youtube.com/watch?v=xj40PDk5URM&t=10s

bla
2017-10-28, 13:50
Orbit teszt, 40m, 50m.
https://youtu.be/59QvrDmdgrg

Véletlenül 1080p@30fps-en maradt a felvétel, és 2 kör után jutott eszembe a felvétel gomb. Hiába, még gyakorolni kell.

csp
2017-11-04, 18:28
Valami fejlemény a horizont kérdésben? Egyre olcsóbb a gép a GB-en :-)

bla
2017-11-05, 13:13
Próbálom felvenni ezügyben a kapcsolatot a FIMI-vel, de nem igazán válaszolnak a fórumon. Most ezt próbáltam, majd kiderül: http://www.fimi.com/support/
A kamera fw október 7.-i, nagyon remélem, hogy nemsokára lesz újabb is amiben megoldják ezt a kispályás hibát. Még a leggagyibb gimbal beállítóprogramban is van roll állítási lehetőség. Elég sok vásárlónál előjön ez a hiba, szerintem nem hagyhatják ezt figyelmen kívül.
Mások azt írták az rcgroupson, hogy valószínűleg a kézi gimbal nyéllel vannak elfoglalva, amit a kopter gimbaljához lehet megvenni külön: https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_925110.html

Hoppá! Idáig nem is tudtam, hogy a gimbalt egy mozdulattal le lehet venni a rezgéscsillapítóról. Egy biztos, ennél meg kell oldaniuk a horizont dőlés problémáját.
Ha nem lenne már egy komolyabb kézi gimbalom, lehet viszketne az ujjam az egérgombon a kosár fölött.

Ez szerintem nagyon jó hír, hogy a 4K gimbalos kamerájával több terméket is el akarnak adni. Lenne még mit javítani a kamera videó minőségén is. A 4K felvétel kevés fény esetén mintha egy kicsit zajos lenne, és a FIMI fórumán már többen, többféle beállítási lehetőséget kértek a felvételhez is.

Amúgy idáig, a hibákat leszámítva, nagyon meg vagyok vele elégedve. Atomstabilnak tűnik a gimbal, még szélben is az alap beállításokkal. Próbáltam kalibrációt lefuttatni a gimbalon, ami valószínűleg a PID-eket állította automatikusan, de annyira jó az alap beállítás, hogy inkább visszaállítottam, ki se próbáltam. Csak nehogy elszúrják egy újabb firmwaree-el.

A Banggood küld NYÁK-ot a hibás helyett, amit forrasztgatni kellett. Már úton van, majd kiderül eltalálták-e melyik volt az. A megforrasztott is működik.

bla
2017-11-05, 13:34
Szóval, szerintem, a 4K-s még eléggé új termék ahhoz, hogy ne legyen több frissítés hozzá. A kezelőfelület is még eléggé kezdetleges. Egyesek a FIMI fórumon azt követelik, hogy a FIMI koppintsa le a DJI appját, hehe.

Azért, a meó nem a legjobb lehet ott ahol a Xiaomi gyártat, elvétve azért akadnak hibás kopterek is. Az rcgroupson például, valakinek az egyik antenna csatlakozót nem nyomták a helyére, így 100m után megszűnt a videojel. Szét kellett neki szedni a gépet és a helyére nyomni az antennacsatlakozót, amitől megjavult.

bla
2017-12-03, 12:44
Utóbbi időben nagyon nem tudtam vele foglalkozni, de közben a BG küldött cseredarabot a javított gimbaltartó helyett. Nem panelt küldtek, hanem a teljes gimbaltartó platformot (kép, plusz pont). Ez teljesen jól működik.

Közben kijött egy app és egy kamerafrissítés is.
A kamerafrissítésnél az átvitelt javították (szerintük, még nem próbáltam). Az app-ba pedig berakták a kézi gimbalt.
Sajnos a horizont dőléshez még nem raktak be korrigálást az appba.

bla
2017-12-03, 12:53
Azóta csak NFZ frissítés jött.

bla
2017-12-17, 13:46
Ma teszteltem a dinamikus horizontot (forgás, szűk körben repülés): https://youtu.be/fdIMEKuMg_Q

Ez szerintem elég jó. Csak az a fránya, pár fokos alap dőlés ne lenne! Még mindig nincsen benne az appban ennek a korrigálási lehetősége. :(

csp
2017-12-22, 18:36
Tegnap megrendeltem én is. Most 399USD a GB-en. Remélhetőleg vámmentesen ér ide :-)

kfz81
2018-01-04, 23:57
Banggoodrol gondolom teljesen vám és áfa mentesen jött. Mert nekem eddig minden drágább termékemet Uniós országon keresztül küldték (átcsomagolták) így sose kellett még vámot fizetni. Ebben kérnék egy megerősítést.

bedrock
2018-01-05, 09:04
Banggoodrol gondolom teljesen vám és áfa mentesen jött. Mert nekem eddig minden drágább termékemet Uniós országon keresztül küldték (átcsomagolták) így sose kellett még vámot fizetni. Ebben kérnék egy megerősítést.

Sajnos cáfolnom kell. 12.18-án rendeltem a BG-től, jelenleg van vámeljárás alatt.

bla
2018-01-05, 09:12
Amikor én rendeltem, akkor csak EMS express szállítási lehetőség volt, ezt sajnos megvámolták.
Hab a tortán, hogy ilyenkor fogod fel igazán, mit jelent a 27% ÁFA amit ráraknak minden költségre, ami felmerül az áruval kapcsolatban (áru ára+szállítási költség+biztosítás+vám+"szolgáltatási díj"), aztán még ráfizethetsz majd 50%-ot pluszban.

Azóta rendeltem Gearbesten tatyót és plusz akkut is EU/Netherland registered-el. Ezeket nem vámolták meg itt, mivel holland és svéd követési számmal jöttek.
https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_668324.html
https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_425662.html

kfz81
2018-01-05, 12:55
Amikor én rendeltem, akkor csak EMS express szállítási lehetőség volt, ezt sajnos megvámolták.
Hab a tortán, hogy ilyenkor fogod fel igazán, mit jelent a 27% ÁFA amit ráraknak minden költségre, ami felmerül az áruval kapcsolatban (áru ára+szállítási költség+biztosítás+vám+"szolgáltatási díj"), aztán még ráfizethetsz majd 50%-ot pluszban.

Azóta rendeltem Gearbesten tatyót és plusz akkut is EU/Netherland registered-el. Ezeket nem vámolták meg itt, mivel holland és svéd követési számmal jöttek.
https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_668324.html
https://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_425662.htmlAz EMS küldeményeket vámolják.De ha ingyen postával jön akkor nem vámolják.

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről

csp
2018-01-05, 13:23
Sziasztok
Én GB-ről vettem EU-Expressz szállítással.
Ezzel garantálják a vám és áfa mentességet.

Így 399 dollárt fizettem.
Még nem ért ide. Egy DPD számot viszont már kaptam sms-ben.

Kíváncsi leszek.

Üdv

kfz81
2018-01-05, 19:30
Bedrock te ingyen postával rendelted, vagy fizettél a szállításért?

bedrock
2018-01-05, 19:55
18USD volt, EMS Express-el jön.

kfz81
2018-01-05, 20:05
18USD volt, EMS Express-el jön.Akkor azért vámolják.

bla
2018-01-06, 09:40
Karácsonyi kamerateszt:

bla
2018-01-06, 14:37
Szilveszterkor felvettem a falusi tűzijátékot. Az akku 30%-ig merült, a felvett videó hossza alapján kb 20 percet repült a gép, ebből csináltam egy 4 perceset.

Itt van a 4K-s vágott videó:

https://youtu.be/GW7vj5ess4w

bedrock
2018-01-06, 16:53
Megjött az enyém is. Elég fájdalmasan megvágtak a vámolásnál: 47e...
Meglepett, hogy szombaton is kihozza a posta.
Az első benyomásaim pozitívak.

bla
2018-01-06, 17:03
A lényeg, hogy az Androidos appal először USB kábellel kell összekötni a telefont a távval, és a telefon lehetőleg WiFi-n kapcsolódjon az Internethez, amikor frissíti a firmware-t.
Legelső alkalomkor a FIMI-n regisztrálni kell, mert az Androidos app csak bejelentkezés után fog elindulni. Utána már nem kell Internet és bejelentkezés az app használatához.
iPhone-al nem tudom mi a helyzet, de az rcgroupson sokan panaszkodtak, hogy a frissítés nem megy nekik végig.

bedrock
2018-01-06, 17:28
Nem volt gond a frissítéssel, kalibrálással. Olvasom pár hete az rcgroups fórumot. Kicsit ijesztő is, hogy 460 oldalt összeírtak MI témában. De olvasva megnyugodtam, mert többnyire kezdő ügyetlenkedésekről írnak olyan nem modellező arcok, akik először vesznek a kezükbe távot.
Az a visszatérő és még nem orvosolt gond amit sokan írnak, hogy 2-5 százalék eltérés van a gimbal helyzetében a vízszinthez képest.

bla
2018-01-06, 19:27
Nálad is jelentkezik ez a gond?
Bár általában, a videók alapján, szinte mindegyik balra szokott dőlni 3°-al. A karácsonyi kép tetején a fényeken "szépen" látszik.

Kíváncsi vagyok mit csinálhat a gimbal kalibrálás. Ha rögzítem kalibrálás előtt vízszintben, akkor hibát ír ki.

Egyvalamit még nem próbáltam. Valahol azt ajánlották, hogy gimbal nélkül kalibráljam újra a magnetométert, hátha attól megjavul. Hát, nem tartom valószínűnek, de lehet holnap kipróbálom.
Persze ha ez lenne a gond, akkor nem mindenkinek ugyanúgy dőlne a horizont.

maacikaa
2018-01-07, 00:44
Sziasztok. Most Bangoodon 104 ezerért meglehet venni. Mivel már régóta szemezgetek vele ideje lenne megvennem. Mik a tapasztalatok? Meg bizható? vámolni tuti fogják ha megrendelem így gondolkozok a dji ph3 an is de ez valamiért jobban vonz. Mit gondoltok? Jah és persze a 4k verziót venném

bedrock
2018-01-07, 01:21
Nálad is jelentkezik ez a gond?

Egyenlőre jónak tűnik, de holnap készítek pár felvételt.

bedrock
2018-01-07, 01:29
Sziasztok. Most Bangoodon 104 ezerért meglehet venni. Mivel már régóta szemezgetek vele ideje lenne megvennem. Mik a tapasztalatok? Meg bizható? vámolni tuti fogják ha megrendelem így gondolkozok a dji ph3 an is de ez valamiért jobban vonz. Mit gondoltok? Jah és persze a 4k verziót venném

Tapasztalatom még nulla. De pár hetet olvasgattam, mielőtt döntöttem. Páran a DJI ph3.5-nek aposztrofálják. Az infó vadászat után a MI 4K mellett döntöttem.
Filóztam a Mavic-on, de nekem nagyon drága.
Fontolgattam, hogy a quanum venture-t összerakok, egy erős FPV résszel. De ahogy számolgattam, mindennel együtt közel annyiba jön ki mint a MI 4K.
Nézegettem a PH3-akat is, de komolyabb hatótáv miatt és a viszonylagos újdonsága miatt a MI 4K mellett döntöttem.
Már nem egészen 5 perc reülés van mögöttem vele :) Eddig nagyon tetszik. De ahogy írtam, a vám fájdalmas volt :(

bla
2018-01-07, 10:07

Szerintem DJI-ben a PH3 SE ami szóba jöhetne helyette, de az mindjárt $200-al többe kerül, és nem biztos, hogy annyival többet tud. Csak a Mi-nél ezt a horizont állítási lehetőséget raknák be az appba.

Részemről, a feladat felgyorsítása érdekében a Mi Drone appra 1db csillagot adtam, és odaírtam: "Please fix the "gimbal tiltissue"!
Az rcgroupson persze lehurrogtak, de ha nem fognak össze valamilyen módon a Mi Drone 4K tulajok, akkor nem biztos, hogy a horizont dőlési problémát megoldják. Ugyanis a FIMI szerint 3°..5°dőlés teljesen rendben van, és mintha csak nem is értenék a problémát. Hát egy nagy lószerszámot nekik! Tessék megnézni szögmérőn, hogy mekkora 3° dőlés! A videón kiveri az ember szemét. Az 5°-ot meg nem is értem.
Lehet, hogy olcsóbb még ez a kopter mint a többi, és lehet vannak olyan funkciók az appban amit a DJI-hez csak pénzért lehet venni (Litchi?), de akkor is egy olyan amatőr hiba van benne amiért egy kicsit sok az a $400 amibe kerül. Szóval, valahogy el kell érni, hogy kijavítsa a firmware fejlesztője, lehetőleg minél előbb. A firmware-t pedig úgy néz ki fejlesztik, mert havonta azért jönnek ki újabb verziók.

bla
2018-01-07, 10:19
De ahogy írtam, a vám fájdalmas volt :(

Erre mondom, hogy igazán olyankor szembesül a magyar azzal, mit jelent a világbajnok 27% ÁFA, amikor EU-n kívül rendel valamit és megvámolják. Arról nem is beszélve, hogy mindenki leszedi a maga sápját, szintén 27% ÁFA-val növelten. Nagyon nem mindegy, hogy 47 ezret fizetünk a vámon, vagy 20% ÁFA-val csak 34ezret fizetnénk.

kfz81
2018-01-07, 11:21
Erre mondom, hogy igazán olyankor szembesül a magyar azzal, mit jelent a világbajnok 27% ÁFA, amikor EU-n kívül rendel valamit és megvámolják. Arról nem is beszélve, hogy mindenki leszedi a maga sápját, szintén 27% ÁFA-val növelten. Nagyon nem mindegy, hogy 47 ezret fizetünk a vámon, vagy 20% ÁFA-val csak 34ezret fizetnénk.Tényleg sok a vám + áfa, de ez kikerülhető.
http://kinaicuccok.blog.hu/2017/07/16/eu_express_afa_es_vam_mentes_vasarlas_rendeles_kin abol

maacikaa
2018-01-07, 12:52
Tényleg sok a vám + áfa, de ez kikerülhető.
http://kinaicuccok.blog.hu/2017/07/16/eu_express_afa_es_vam_mentes_vasarlas_rendeles_kin abol

Igen én is néztem ezt az opciót de ennél a drónnál sőt ahogy néztem semmilyen drónál nincs EU Express. Így vagy szerencsém lesz vagy sem nem tudom. Ám tegnap csak rá kattintottam a PAY gombra így már nincs vissza út. Jön aminek jönnie kell.

bedrock
2018-01-07, 12:53
Csináltam egy hatótáv tesztet: 3km nél szakad meg az irányítás. 40 méter magasan repültem egy város mellett 1 km távolságra.
A videó jel már 1km után gyenge volt, de olyan 2.5km-ig még láttam.
Persze a felvételt elfeledtem elindítani.

kfz81
2018-01-07, 13:30
Igen én is néztem ezt az opciót de ennél a drónnál sőt ahogy néztem semmilyen drónál nincs EU Express. Így vagy szerencsém lesz vagy sem nem tudom. Ám tegnap csak rá kattintottam a PAY gombra így már nincs vissza út. Jön aminek jönnie kell.Pont tegnap néztem és ennél a drónnál is van EU express sőtt nem is számolnak fel plussz díjat érte.De ez csak Gearbest-en van.

kfz81
2018-01-07, 15:15
Magasságot mennyire lehet állítani? Max 500m ?

bedrock
2018-01-07, 16:15
Igen, gps módban 500m a max magasság.

Giggino
2018-01-08, 11:23
GearBest -en (China warehouse) 429.99 Tallér (114.233 HUF) Eu Express -el.
Jobban kijön mint BG-s 104E HUF + VÁM + Tréfa + egyéb
Még ha a váltási anomáliakat beszámoljuk akkor is.

maacikaa
2018-01-08, 11:30
GearBest -en (China warehouse) 429.99 Tallér (114.233 HUF) Eu Express -el.
Jobban kijön mint BG-s 104E HUF + VÁM + Tréfa + egyéb
Még ha a váltási anomáliakat beszámoljuk akkor is.Igen ahogy számoltam 120E re jön ki cakk pakk

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

csp
2018-01-08, 11:59
Igen ahogy számoltam 120E re jön ki cakk pakk

Érdeklődjetek, hogy van-e kupon rá. Akkor a GB-n csak 399 USD!

maacikaa
2018-01-08, 15:34
MCMI4K kupon koddal a gearbesten EU Eypressel 399$ Ami szerény számításaim szerint 105.000Ft most próbálom a BG-n visszamondani a rendelésem hisz még nem postázták. Úgy néz ki sikerülni fog. Így vám mentes meg olcsóbb is.

bedrock
2018-01-08, 16:22
Csináltam egy hatótáv tesztet: 4km-re mentem el, közel sem optimális körülmények között. Párás és szeles idő volt, olyan 15-20km/h keleti szél ami nem volt az igazi az én E-D útvonalamhoz. Város mellett repültem olyan 1km-re, tehát rádió szennyezés is volt. Miután elértem a 4km-t, átkapcsoltam RTH-ba. Azt követően nem foglalkoztam az antenna pozíciókkal, ezért van az, hogy odafelé jó a jelerősség, visszafelé sokkal rosszabb. Most visszanézve a felvételt az irányítás jele a fordulás előtt erős volt.
Elégedett vagyok a szerkezettel. Ha tartós és megbízható is lesz, akkor szerintem jobb választás a DJI-oknál.

https://youtu.be/GOqFRJvj2CY

bla
2018-01-08, 16:48
És a horizont is vízszintesnek tűnik. Ezt hogy csináltad? Vagy a tiéd "gyári hibás", hogy vízszintes a horizont? :)

csp
2018-01-08, 17:00
És a horizont is vízszintesnek tűnik. Ezt hogy csináltad? Vagy a tiéd "gyári hibás", hogy vízszintes a horizont? :)

Az RC groupson reklamálták sokan a horizont kérdést. Ahogy látom volt egy ilyen hibás széria. Reklamáció után felajánlották, hogy küldenek egy komplett kamerát gimballal az új ár töredékéért.

bedrock
2018-01-08, 17:11
Az enyémmel eddig nem volt gond.

bla
2018-01-08, 20:08
Az RC groupson reklamálták sokan a horizont kérdést. Ahogy látom volt egy ilyen hibás széria. Reklamáció után felajánlották, hogy küldenek egy komplett kamerát gimballal az új ár töredékéért.

Hibás széria? Ferdén rakták be a házba a gyorsulásmérős panelt?
Előrébb már írtam, hogy a FIMI-nek mi volt a válasza. Azt meg nem hiszem, hogy mindenkivel ezt eljátszaná az a cég ahonnan rendelték a gépet. Főleg, hogy szoftveresen simán lehetne korrigálni, a FIMI szerint meg a 3°-5° dőlés nem hiba, hanem teljesen normális dolog.

csp
2018-01-08, 21:50
Quote:
Originally Posted by junelook
I seem to recall people talking about the horizon tilt issue, where they had complained to the place they purchased it, and the seller gave them the option of buying a new gimbal at like 75% off or something... was that in this thread? I searched but couldn't find it. Does anyone else recall this being discussed?
Yes, was here. In my case Banggood offered me a new gimbal for only 60€ to replace previous one that costed 230€ after crashing the one that came with drone. So, I've three gimbals. One broken, another tilted and third one for 60€.

csp
2018-01-08, 21:50
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2671206-Official-Xiaomi-Mi-Quadcopter-Owners-thread/page440

kfz81
2018-01-09, 00:47
Csináltam egy hatótáv tesztet: 4km-re mentem el, közel sem optimális körülmények között. Párás és szeles idő volt, olyan 15-20km/h keleti szél ami nem volt az igazi az én E-D útvonalamhoz. Város mellett repültem olyan 1km-re, tehát rádió szennyezés is volt. Miután elértem a 4km-t, átkapcsoltam RTH-ba. Azt követően nem foglalkoztam az antenna pozíciókkal, ezért van az, hogy odafelé jó a jelerősség, visszafelé sokkal rosszabb. Most visszanézve a felvételt az irányítás jele a fordulás előtt erős volt.
Elégedett vagyok a szerkezettel. Ha tartós és megbízható is lesz, akkor szerintem jobb választás a DJI-oknál.

https://youtu.be/GOqFRJvj2CY

Ez nagyon jó teljesítmény, nagyon tetszik. Lassan én is megrendelem :)

bla
2018-01-09, 08:48
Quote:
Originally Posted by junelook
I seem to recall people talking about the horizon tilt issue, where they had complained to the place they purchased it, and the seller gave them the option of buying a new gimbal at like 75% off or something... was that in this thread? I searched but couldn't find it. Does anyone else recall this being discussed?
Yes, was here. In my case Banggood offered me a new gimbal for only 60€ to replace previous one that costed 230€ after crashing the one that came with drone. So, I've three gimbals. One broken, another tilted and third one for 60€.

Oké, de az illető először összetörte, aztán vett egy gimbal kamerát külön, aminél előjött a horizont hiba, amire a BG adott neki egy újra 75%-os kedvezményt.

Egyrészt, gépet vettem, nem kamerát. Másrészt miért fizessek még plusz 20ezret egy másik kamerára, ha a gimballal van a gond, és tényleg egy egyszerű szoftveres plusz paraméterrel orvosolható lenne. Aztán mi a biztosíték, hogy az újon nem jön elő ugyanez a hiba? Addig szórjam a 20ezreket, amíg nem akad egy jó gimbalos kamera? Akkor már inkább vettem volna egy Mavicot? Mert árban lassan ott tartanék.

A hiba pedig úgy néz ki általános. Itt van egy rcgroupsra most belinkelt videó: https://youtu.be/rjYW5DhWeiQ
A videón, 10 másodpercnél, 1.8°-os a horizont dőlése és rohadtul zavaró. Persze erre is van aki azt írja egyenes, hát nem tudom. A legócskább gimbalnál is van korrigálási lehetőség mindhárom irányban, ennél a kopternél is lehetne.

csp
2018-01-09, 10:08
Oké, de az illető először összetörte, aztán vett egy gimbal kamerát külön, aminél előjött a horizont hiba, amire a BG adott neki egy újra 75%-os kedvezményt.

Egyrészt, gépet vettem, nem kamerát. Másrészt miért fizessek még plusz 20ezret egy másik kamerára, ha a gimballal van a gond, és tényleg egy egyszerű szoftveres plusz paraméterrel orvosolható lenne. Aztán mi a biztosíték, hogy az újon nem jön elő ugyanez a hiba? Addig szórjam a 20ezreket, amíg nem akad egy jó gimbalos kamera? Akkor már inkább vettem volna egy Mavicot? Mert árban lassan ott tartanék.

A hiba pedig úgy néz ki általános. Itt van egy rcgroupsra most belinkelt videó: https://youtu.be/rjYW5DhWeiQ
A videón, 10 másodpercnél, 1.8°-os a horizont dőlése és rohadtul zavaró. Persze erre is van aki azt írja egyenes, hát nem tudom. A legócskább gimbalnál is van korrigálási lehetőség mindhárom irányban, ennél a kopternél is lehetne.Termeszetesen igazad van. Rossz erzes es engem is nagyon zavarna ha ferde lenne a horizont. Nem egy millios geprol beszelunk de sok penz ez igy is. Csak azert bujom a forumokat hogy tajekozodjak. Ha megjon az enyem is akkor kiderul.
Azt tudom hogy vannak kulondozo minosegu gyro szenzorok. Ez nem szoftver hiba hanem a szenzor hibaja lehet de nem vagyok profi. Remelem korrigaljak az appot. Az azert aggaszto h ezt eddig nem tettek meg ha ez egy egyszeru valtoztatas lenne csak.

bla
2018-01-09, 12:32
Nyilván van egy szórása a gyorsulásmérő szenzoroknak is. Ott az adatlapjukban, hogy melyiknek mennyi. Nem véletlenül szokták a gimbaloknál a gyorsulásmérő szenzor panelt legalább 3 irányban kalibálni, és nem véletlenül van még külön korrigálási lehetőség is a pitch, roll, yaw szögekre.
Egyszerűen nem is értem mit csinál a Mi Drone-os Androidos kalibráció. Honnan tudja mikor van vízszintben a kamera? Szerintem sehonnan. A kalibrációnak eleve 2 részből kéne állni, gyorsulásmérő és giroszkóp. A giroszkópot ugye a kamera nyugalmi állapotában lehet kalibrálni (valószínűleg ezt csinálja). A gyorsulásmérőnél meg a programnak kellene mondani, állítsd vízszintbe a kamerát (ami azért nem olyan egyszerű, mivel gömb alakú, bár a kamerával meg lehetne oldani). De ez nem is kellene, ha a szögek korrigálását be lehetne állítani, legalább 0.1° felbontással.
A szoftver hiba az, hogy hiányzik a korrigálási funkció az appból. Ami azért elég amatőr egy hiba.

kfz81
2018-01-09, 21:53
Van benne "follow" opció? Kövessen egy adott dolgot ami mozog?

bedrock
2018-01-10, 01:13
Van benne "follow" opció? Kövessen egy adott dolgot ami mozog?
Nincs.

maacikaa
2018-01-10, 20:40
Sziasztok a BG-tol sikerült vissza mondanom a rendelést így sikeresen megvettem a GB-től 399 ért EU expressel. Most már csak türelmesen várnom kell.

Photofan
2018-01-11, 17:12
Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, így üdv mindenkinek!
Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni.
Lebegés közben érzékelt vibrálás miatt bevizsgálgattam flight log alapján a fini-nél, mire kihozták, hogy accelerometer problémája van.
Szerintetek javítható, vagy próbáljam inkább visszaküldeni?
Mutatom, hogy fest a kütyü (beszélgetés legalján): http://en.miui.com/thread-718696-1-1.html
(Többeknél csaklakozóprobléma lépett fel a kis fekete doboznál, arra született a linkelt beszélgetés.)

Amúgy a kamerája nagyon rendben van, fotózáshoz használom leginkább.
Köszi, üdv!

bla
2018-01-11, 18:41
Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, így üdv mindenkinek!
Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni.
Lebegés közben érzékelt vibrálás miatt bevizsgálgattam flight log alapján a fini-nél, mire kihozták, hogy accelerometer problémája van.
Szerintetek javítható, vagy próbáljam inkább visszaküldeni?
Mutatom, hogy fest a kütyü (beszélgetés legalján): http://en.miui.com/thread-718696-1-1.html
(Többeknél csaklakozóprobléma lépett fel a kis fekete doboznál, arra született a linkelt beszélgetés.)

Amúgy a kamerája nagyon rendben van, fotózáshoz használom leginkább.
Köszi, üdv!

Ezt nem igazán értem. Lebegés közben miben jelentkezik a vibrációs probléma? Ha a gyorsulásmérőre ír ki hibát, akkor fel sem lehet vele szállni (legalábbis a fórumozók szerint, akinél előjött ez a hiba).

Photofan
2018-01-11, 21:08
A linket csak azért tettem be, hogy megmutassam, így nézki a gyorsulásmérő a burkolat alatt, amire a fini a problémát írja.
Sokaknál jelentkezett az accelerometer error, amit a csatlakozó megigazítása oldott meg. Nálam nem volt ilyen error, semmilyen hibajegyet nem kapok.
A problémám ez:
https://www.youtube.com/watch?v=QjG08PSQZ7M
És flight log alapján azt írták a fini-nél, hogy: "acceleroeter is abnormal"
Félek, hogy lepottyan egyszer.
Köszönöm!

bla
2018-01-12, 09:58
A linket csak azért tettem be, hogy megmutassam, így nézki a gyorsulásmérő a burkolat alatt, amire a fini a problémát írja.
Sokaknál jelentkezett az accelerometer error, amit a csatlakozó megigazítása oldott meg. Nálam nem volt ilyen error, semmilyen hibajegyet nem kapok.
A problémám ez:
https://www.youtube.com/watch?v=QjG08PSQZ7M
És flight log alapján azt írták a fini-nél, hogy: "acceleroeter is abnormal"
Félek, hogy lepottyan egyszer.
Köszönöm!

Ahhoz, hogy segíthessünk, tudni kellene mi a probléma. Belinkelsz egy Mavic drift errort, aminek semmi köze nincsen az accelerométerhez.
Nem tudod pár mondatban leírni, hogy te mit tapasztalsz? Mi az ami szerinted nem úgy működik ahogy kellene?

Amúgy meg, ha a FIMI hardver hibát ír, akkor elküldöd a levelezést annak akitől vetted, aztán vagy kicserélteted (természetesen nem saját költségen) vagy visszakéred a pénzedet. Megírod, hogy nincs meg a szakértelmed ahhoz, hogy a gépben turkálj, és különben sem akarod szétszedni.

Photofan
2018-01-12, 13:14
Azért linkeltem be a videót, mert ugyanezt csinálja a drón, miközben egy helyben lebeg, mint a dji. Mivel amit leírtam, értelmezhetetlen volt számotokra, így gondoltam az a legegyszerűbb, ha megmutatom egy videóban, hogy én mit látok, miközben használom (az lényegtelen, hogy a videóban éppen egy dji van).
Mivel nem képes stabilan lebegni, kitör hol jobbra, hol balra, és közben ahogy a videóban a dji esetében is hallható, a motorok hangja sem egyenletes, így féltem, hogy nehogy leessen az égből. Írtam a BG-nak és a FIMI-nek, hogy mi a problémám. Elküldtem a flight logot, mire az jött vissza tőlük, hogy accelerometer is abnormal.
Nyilván a legegyszerűbb az lenne, ha visszaküldeném a BG-nak, de sem a visszaküldés díját, sem a bukott vámköltséget nem térítenék vissza (hosszas levelezés után), így gondoltam tanácsát kérem nálam tapasztaltabb drónosoknak, hogy hátha van valakinek ötlete, vagy tapasztalt hasonlót, és akár egy gyorsulámérő cserével, akár egy kalibrálással megoldható a probléma.
Néztem az IMU-t is. Normál értékeket ír. (DJI-nál azt írták, hogy az IMU-t kell újrakalibrálni. A MI esetében ilyen lehetőséget az appon keresztül nem találtam.)
Jelenleg tehetetlen vagyok.

bla
2018-01-12, 15:03
Lebegés közben érzékelt vibrálást írtál. Ha azt érted rajta, hogy a kopter nem rezzenéstelenül lebeg, hanem kicsit mocorog minden irányban, az teljesen természetes dolog. Ahogy a motorok fordulatszáma is folyamatosan változik, amit lehet hallani is.
Az, hogy mit írnak a DJI-nél teljesen lényegtelen. A Mi-nél a gyári értékekkel tökéletesen kell repülnie, nem kell semmit kalibrálni a magneto szenzoron kívül, maximum a gimbalt. Ha mást is kell akkor az régen rossz.

Photofan
2018-01-12, 17:24
Mindent kalibráltam kétszer már.
Járt már a kezemben másik ilyen drón is, az rezzenéstelenül lebegett.
Nekiesek még egyszer minden kalibrációnak, aztán meglátom.
Köszi a segítséget!

bedrock
2018-01-12, 20:30
Kipróbáltam az ATTI repmódot: azon kívül, hogy nincs horizontális pozíciótartás egy kicsit nagyobb dőlésszöget, tehát nagyobb sebességet enged: a max így 18m/s volt.
De az ATTI módban sem engedi 500m fölé a gépet.

kfz81
2018-01-12, 22:01
Van olyan mód ahol 500m fölé lehet menni?

bla
2018-01-13, 09:39
Van olyan mód ahol 500m fölé lehet menni?

Minek? Gondolom, ez az 500m a felszállás helyétől van, és nem a tengerszint felett értendő.
Mire nem elég max. 150m?

kfz81
2018-01-13, 14:30
Én Szívesen felzavarnám 1km magasra! Van ott is élet :)

bla
2018-01-13, 17:01
Ez annyira nem vicces. Amikor meg betiltják ilyen húzások miatt a "drónokat", akkor meg majd pislogsz.
Tudom, igényelhetsz 3000Ft-ért légteret. De nem lenne jobb ha nem basztatnának minket, mindenféle hülyeséggel? Ahhoz meg az kell, ne legyünk benn a hírekben, negatív felhanggal.

ITEM
2018-01-13, 18:17
Én Szívesen felzavarnám 1km magasra! Van ott is élet :)

Ezeknek a játékoknak semmi keresnivalójuk olyan magasságokban!
Szerintem tegyél le az ilyen tervekről, mindenkinek jobb lesz.

kfz81
2018-01-13, 21:53
Ezeknek a játékoknak semmi keresnivalójuk olyan magasságokban!
Szerintem tegyél le az ilyen tervekről, mindenkinek jobb lesz.

Nem mindig akarok ott lenni, inkább pénzt fog keresni a gép alacsony magasságban, csak a kíváncsiság hajt, fpv repülővel voltam már magasabban is. Mindent ésszel kell csinálni és nem felelőtlenül. Én mindig mindent átgondolok és megtervezek, nem hülyegyerek módjára berepkedek eszetlenül a reptérre. Sajnos sokan meggondolatlanul felelőtlenül repkednek.

Oleg
2018-01-13, 22:44
...Sajnos sokan meggondolatlanul felelőtlenül repkednek.

Mint te amikor 1km magasra akarsz repülni...

kfz81
2018-01-13, 22:45
Mint te amikor 1km magasra akarsz repülni...De én olyan helyen ahol tudom hogy biztos nem lehet baj mert ott semmilyen légi forgalom nincs.sem lakohazak, semmi.Nagyon keményen büntetném aki lakóházak illetve emberek felett repül! Attól hogy egy semleges területen fellövöd 1km magasra attól még nem lesz baja senkinek. Na de ne offoljuk szét ezt a fórumot ezzel.

bla
2018-01-13, 23:04
Elméletileg, kb. minimum 14 perc, amíg eléri az 1000m magasságot és le tudsz szállni ezzel a géppel, jó esetben. Nem véletlenül korlátozták le 500m-re a magasságot, amit állítólag egyik módban se enged túllépni a programja, nagyon helyesen.

kfz81
2018-01-13, 23:09
Bedrock videóját elnézve 8km-t tett meg és 70%-ot merült az akku igaz vízszintesen, de azért elég jól bírja az akkuja.

bedrock
2018-01-14, 03:09
Az 500m eléréséhez 10% akku kellett, az ereszkedéshez másik 10%.
Az egy dolog, hogy nem lakott terület felett repítesz, de azt soha ne hagyd figyelmen kívül, hogy 150m felett kisgépes (1/1) forgalommal is kell számolnod!

kfz81
2018-01-14, 09:08
Az 500m eléréséhez 10% akku kellett, az ereszkedéshez másik 10%.
Az egy dolog, hogy nem lakott terület felett repítesz, de azt soha ne hagyd figyelmen kívül, hogy 150m felett kisgépes (1/1) forgalommal is kell számolnod!Azzal tisztában vagyok, mivel repülőtér mellett lakom.Ha reptetek akkor jó sokat utazok hogy minél távolabb kerüljek innen és semleges területen legyek. Az FX-79 es repülőd sem itt a kisgépek közt reptetem :) A 10% fel, 10% le nem sok! Tehát 500m-es magasságban a 4km oda vissza pont nullára meríti az akkut. Egész szép teljesítmény!Nagyon sokat olvastam utána, és ugy néz ki, hogy jövő héten én is megrendelem, sőtt ajánlottam egy ismerősömnek és ő is megrendeli. Lejárt a kupon :(

bla
2018-01-14, 11:23
Ennél a kopternél a maximális emelkedési sebesség 6m/s, az ereszkedési pedig max 1.5m/s.
A vízszintes sebesség pedig olyan 16-18m/s. Lehet számolgatni.

bedrock
2018-01-14, 12:32
Ennél a kopternél a maximális emelkedési sebesség 6m/s, az ereszkedési pedig max 1.5m/s.
A vízszintes sebesség pedig olyan 16-18m/s. Lehet számolgatni.
Az ereszkedésnél GPS módban 2-2.2m/s, RTH-ban 3m/s volt nálam, a többi stimmel.

bedrock
2018-01-15, 17:44
Ismét egy hatótáv teszt: most 4500m-ig mentem el. Számomra az volt a kérdőjel, hogyan viseli az MI, főleg az aksija a mínusz 5 fokot?
Kellemes meglepi volt, mert 37% maradt az aksiban.
A irányítás jele végig erős volt, a kép jel erősség váltott gyengére 3km után, de végig volt kép is!
Úgy vélem, hogy olyan 6-6.5km lehet a szerkezet max hatótávja. Fokozatosan tesztelem még.

https://youtu.be/3Tgwu62l1xU

bla
2018-01-15, 21:04
40m magasan, 4 és fél km? Aaaz szép.

bedrock
2018-01-15, 21:42
Hozzá kell tennem, hogy gondosan választottam meg a terepet: a start hely 260m-en volt, az útvonal alatt olyan 100m-t csökkent a talajszint. Nem akartam az emelkedésre, süllyedésre akkut pazarolni :) Széllel szemben indultam, az szél olyan 6-7km/h volt.

Proteus
2018-01-15, 22:16
Sziasztok! Én is rendeltem a gearbestről egy mi drone 4k-t, de én nem vagyok így megelégedve vele mint ti. Nekem elég hamar "weak" lesz a kép, 1.2km-nél vagy sokszor már 7-800 méterenél RC sign totál elveszik, drón disconnected és RTH... Érdekes hogy vannak olyan helyek ahol szinte képtelenség a compasst kalibrálni, sokszor elmegy vele 10-15 perc mire sikerül. Hozzáteszem nyilt mezőről beszélünk, városon kivül 5km-re. A furcsa az, hogy ha bejövök a városba rögtön sikeres a kalibráció, minden oké lehet röpködni. Városon kivül ahol elvileg simán kéne kalibrálni, ott meg vagy nem lehet, vagy kinkeservesen tökörészve. Városban eddig egyetlen egyszer sem kellett vele tökörészni, mindig rögtön sikeres a kalibráció. Erre varrjon valaki gombot ez mitől van.
A másik, hogy néha inditásnál már laggol az élőkép, ugrál a jelerősség RC nél is , weak, medium, strong, holott 1 méterre vagyok a drontol. Mindegy hogy USB stick, vagy kábelesen vagyok rádugva. Ilyenkor fel is szálltam vele, hogy mégis mit csinál. Össze vissza dadog a levgőbe, mint aki le akar zuhanni. Megoldás, drón kikapcs, táv kikapcs, majd újra minden bekapcs. És jó, nem ugrál a jelerősség az élőkép sem. Ez is hogy micsoda... Amúgy ha jó minden én nem tudok akkor sem 1.2 km nél távolabb menni vele, mert itt szétkapcsol, elveszti a távval a jelet. Gondoltam megosztom ezt veletek, hátha valaki tud valamit mondani erre. Amúgy néztem a youtubeot és ott is sokaknak problémájuk van sajnos. Ezért nézem elépedve mások 4-5km ekre röpködnek vele meg minden fasza. Azt hiszem maradok a DJI-nél a jövőben. :)

Proteus
2018-01-15, 22:28
Ja és várjatok a legjobb kimaradt! Kint vagyok , városon kívül , sehol semmi, csak a nagy semmi. Kalibráció nagy nehezen megvan. Erre kiírja: compass interfered pls change take off point. Akárhova vittem a mezőn mindenhol ezt írta ki. És most figyeljetek: ha felvettem a kezembe és ott tartottam: drone coud take off lett rögtön. Ahogy letettem a földre rögtön nem engedte a felszállást. Felvettem és fogtam, rögtön oké volt minden, felszállhatsz. :D Igen igen, ezt is csak városon kivül csinálja, behozom városba a villanyoszlopok alá meg mindenhova minden oké fasza, felszállhatsz, nincs zavar. :D Szóval ez nekem elég fura. Itt van ez a video, itt parodizálják már szerencsétlen drónt, mert őnláuk is az van mint nálam: https://www.youtube.com/watch?v=08nNQ7kYs9Y
Minden frissités telepíve van amúgy. Tanácstalan vagyok.

kfz81
2018-01-15, 22:32
Nem tudom műszakilag mennyire vagy otthon, de érdemes lenne szétszedni a drónt is meg a távot is , csatlakozókat átnézni esetleg ha oxidos megtisztítani, ezeknél a kínai cuccoknál elég sokszor előfordulnak ilyenek.Én első körben ezeket nézném át. ( műszerész vagyok)

Proteus
2018-01-15, 22:49
Sajnos egyáltalán nem vagyok műszakilag otthon. Amugy itt bent a házban is minden fasza ami a kalibrációt illeti, rögtön 10 másodperc alatt megvan. Pedig házban van. Kimegyek a határba ott meg megy a nyüglődés vele. Szóval ez nekem érthetetlen hogy városban meg házon belül minden ok, minden elsőre és pillanatok alatt megvan, repülhetsz. Nem tudom mit csináljak vele, írjak -e gearbestnek, hogy inkább ráfizetnék egy mavicre. Kicsit iregykedve nézem a DJI-s haverokat, mikor megyünk ki reptetni, rögtön a levegőben vannak, kilométerekre mennek, én meg mint egy idióta ott tökölök a kalibrációval miközbe a miatyánkot mondogatom magamban.

Photofan
2018-01-15, 23:12
Csináltam egy videót(aminek a telefonon küldés jól megviselte a minőségét), amiben látszik a driftelés, ahogy a gép remeg. Néha mozog le, aztán fel is. És az a fránya nyikorgás közben, ami hallatszik.
Mondták, hogy szedjem szét, nézzem meg a csatlakozót, nézzem meg, hogy valami esetleg nem ér-e hozzá a az fc-hez, meg hogy olyan mintha a "P" lenne magas.
Esetleg a videó alapján tudtok következtetni valamire, vagy normálisnak tűnik így?
https://youtu.be/-grzju3wp1A
Köszi!

bedrock
2018-01-15, 23:19
Nekem is volt ilyen iránytű probléma 1-2 napig. A megoldást az rcgroups-os fórumon olvastam: kamera/gimbal levesz, helyére vissza a műanyag lap. Drón bekapcs, compass kalibrálás, drón kikapcs, gimbal vissza, drón bekapcs és ok. Nálam működik. Igaz még nincs nagy sok tapasztalatom vele, de az utóbbi 4-5 alkalommal nem volt iránytű gondom.

Hatótáv gond: rendkívül fontos az antennák pozíciója: mindkettő a függőlegesen a föld felé néz. Ha hosszabb távot repítek, akkor pár fok mozdítás a távon és a strong máris weak lesz.

kfz81
2018-01-15, 23:21
Szerintem ne add fel! Sajnos kifogtál egy hibásat, a DJI közt is foghatsz ki hibásat. Valakit keress a közeledben aki ért hozzá és szétszedné, és átnézné neked, nem hinném hogy valami orbitális nagy hibája lenne.

Proteus
2018-01-15, 23:32
Bedrock köszi kiprobalm amit irtal. 2 napig esőt mond majd csutortokon. Amugy szepen repul nincs vele gond, csak engedje a felszallast. :) photofan tudom milyen nyikorgasra gondolsz de ez mindegyiknek van. Nezz videokat a youtubeon mindegyik mi drone nyikorgo hangot ad ki. Nem tudom amigy mitől. :)

Photofan
2018-01-16, 00:30
Hát, miután nem értek hozzá, hiába szedném szét, és miután a környezetemben sincs senki, aki értene hozzá, így próbálok keresni valami szervízt, vagy eladom, ha nem találok valakit, aki belenéz.

Proteus
2018-01-16, 09:34
Photofan amit nyikorgást hallasz az nem hiba hanem teljesen normális! Mindegyik mi drone 4k nak ilyen a hangja az enyémnek is! De ha megnézed a youtube-on a tesztvideokat ott is hallatszik , beszélnek is róla, de ezek ilyenek, ez nem hiba.

bla
2018-01-16, 10:25
Sziasztok! Én is rendeltem a gearbestről egy mi drone 4k-t, de én nem vagyok így megelégedve vele mint ti. Nekem elég hamar "weak" lesz a kép, 1.2km-nél vagy sokszor már 7-800 méterenél RC sign totál elveszik, drón disconnected és RTH... Érdekes hogy vannak olyan helyek ahol szinte képtelenség a compasst kalibrálni, sokszor elmegy vele 10-15 perc mire sikerül. Hozzáteszem nyilt mezőről beszélünk, városon kivül 5km-re. A furcsa az, hogy ha bejövök a városba rögtön sikeres a kalibráció, minden oké lehet röpködni. Városon kivül ahol elvileg simán kéne kalibrálni, ott meg vagy nem lehet, vagy kinkeservesen tökörészve. Városban eddig egyetlen egyszer sem kellett vele tökörészni, mindig rögtön sikeres a kalibráció. Erre varrjon valaki gombot ez mitől van.
A másik, hogy néha inditásnál már laggol az élőkép, ugrál a jelerősség RC nél is , weak, medium, strong, holott 1 méterre vagyok a drontol. Mindegy hogy USB stick, vagy kábelesen vagyok rádugva. Ilyenkor fel is szálltam vele, hogy mégis mit csinál. Össze vissza dadog a levgőbe, mint aki le akar zuhanni. Megoldás, drón kikapcs, táv kikapcs, majd újra minden bekapcs. És jó, nem ugrál a jelerősség az élőkép sem. Ez is hogy micsoda... Amúgy ha jó minden én nem tudok akkor sem 1.2 km nél távolabb menni vele, mert itt szétkapcsol, elveszti a távval a jelet. Gondoltam megosztom ezt veletek, hátha valaki tud valamit mondani erre. Amúgy néztem a youtubeot és ott is sokaknak problémájuk van sajnos. Ezért nézem elépedve mások 4-5km ekre röpködnek vele meg minden fasza. Azt hiszem maradok a DJI-nél a jövőben. :)

A gyenge jelet az is okozhatja, hogy a kici kínai elfelejtette az UFL antennacsatlakozót a helyére nyomni. Egy csomó videó található ezzel és a gép szétszedésével kapcsolatban is (rcgroups): https://youtu.be/aKDyP4slndQ

A composzt kalibrálást elég egyszer elvégezni, azt nem kell minden alkalommal megcsinálni. A gimbal levétet nem tudom, szerintem csak végső esetben ha másképpen nem megy, mivel repülés közben a gimbal is rajta lesz majd.
A kalibrálásnál viszont nem elég csak vízszintesen forgatni a koptert!!! Tapasztalat. Párszor vízszintesen aztán össze-vissza minden irányban. Ez ugyanúgy megvan a Naze32 vezérlőnél is, nem elég a 3 irány, sokat szívtam azzal is amíg rájöttem.

bla
2018-01-16, 10:33
Csináltam egy videót(aminek a telefonon küldés jól megviselte a minőségét), amiben látszik a driftelés, ahogy a gép remeg. Néha mozog le, aztán fel is. És az a fránya nyikorgás közben, ami hallatszik.
Mondták, hogy szedjem szét, nézzem meg a csatlakozót, nézzem meg, hogy valami esetleg nem ér-e hozzá a az fc-hez, meg hogy olyan mintha a "P" lenne magas.
Esetleg a videó alapján tudtok következtetni valamire, vagy normálisnak tűnik így?
https://youtu.be/-grzju3wp1A
Köszi!

Szerintem, ránézésre teljesen rendben van. A nyikorgást nem tudom, én nem hallom. Amúgy kicsit ciceregni szoktak a kopterek a csapágyazás miatt.
Ami még elronthatja a szenzorokat, az a rezgés. Ami a motor+propeller kiegyensúlyozatlanságából adódik. Ha ez a videó képén is látszik, hullámzás formájában, akkor kezdhetsz gyanakodni, és megoldást keresni. Ha a videón nem látszik, akkor remélhetőleg nincs akkora rezgése a gépnek.
Amúgy állítólag, 2 IMU van benne, tehát ha ez igaz, akkor a szenzoroknak is duplának kell lenni, kivéve a compasst, amiből viszont csak 1db van benne.

Proteus
2018-01-16, 11:08
A gyenge jelet az is okozhatja, hogy a kici kínai elfelejtette az UFL antennacsatlakozót a helyére nyomni. Egy csomó videó található ezzel és a gép szétszedésével kapcsolatban is (rcgroups): https://youtu.be/aKDyP4slndQ

A composzt kalibrálást elég egyszer elvégezni, azt nem kell minden alkalommal megcsinálni. A gimbal levétet nem tudom, szerintem csak végső esetben ha másképpen nem megy, mivel repülés közben a gimbal is rajta lesz majd.
A kalibrálásnál viszont nem elég csak vízszintesen forgatni a koptert!!! Tapasztalat. Párszor vízszintesen aztán össze-vissza minden irányban. Ez ugyanúgy megvan a Naze32 vezérlőnél is, nem elég a 3 irány, sokat szívtam azzal is amíg rájöttem.

Nem csak vízszintesen csináltam. Ugy csinálom ahogy a telefonon adja az utasításokat. Hamar megvan, 15 másodperc és azt írja sikeres, minden fasza. Csak akkor van gond ha kimegyek a nyílt határba. :D Az első pár repülésnél USB stick-kel használtam és teljesen jó volt az élőképem, nem szakadozott meg semmi. Örültem is neki. Viszont az utóbbi időben USB stick-kel használathatlan lesz. Felcsatlakozok rá, amíg a drón a földön van minden fasza az élőképpel, nincs lagg meg semmi. Felszállok és szétesik, laggol, 20 másodperces késések, mindezt úgy hogy a jel erőssége medium és strong. Mondom, eddig jó volt USB vel, semmi ilyen nem volt. Ez is hogy mitől lett nála. Az első 4-5 repülésén tökéletes volt, aztán azóta használhatatlan lett vele. Most ugrott be, hogy 1 hete kb mikor felhő nélküli este volt, szép derült, kimentem vele és teljesen jó volt USB vel. Lehet hülyeség amit mondok, de ez a felhős, borult idő miatt lehet ez nála? Sajnos azóta itt nem volt derült idő, mindig ilyen borult van felénk.

Photofan
2018-01-16, 12:05
A videón nem látszik a hullámzás, yello effekt. Csak én látom a gépen, hogy remeg, hallom a motorokon, hogy korrigálnak folyamatosan.
Ne féljek tőle, hogy leesik egyszer emiatt? Csinálok világosban is felvételt róla majd.
A nyikorgást akkor megértettem, köszönöm! :)

Proteus
2018-01-16, 12:31
A videón nem látszik a hullámzás, yello effekt. Csak én látom a gépen, hogy remeg, hallom a motorokon, hogy korrigálnak folyamatosan.
Ne féljek tőle, hogy leesik egyszer emiatt? Csinálok világosban is felvételt róla majd.
A nyikorgást akkor megértettem, köszönöm! :)

Teljesen normális a géped viselkedése. A motorok folyamatosan változtatják a fordulatszámot, ezért hallod furának és olyannak mint ami instabil és mindjárt lezuhanna. Nekem is fura volt először, de ez ilyen. Főleg mikor először jött haza RTH-ban 100m magasról ereszkedett le azt hittem én is, ez mindjárt borulni fog. :D de nyugi, ez teljesen normális, nyugodtan repülhetsz vele nem fog borulni.

bla
2018-01-16, 13:28
Nem csak vízszintesen csináltam. Ugy csinálom ahogy a telefonon adja az utasításokat. Hamar megvan, 15 másodperc és azt írja sikeres, minden fasza. Csak akkor van gond ha kimegyek a nyílt határba. :D Az első pár repülésnél USB stick-kel használtam és teljesen jó volt az élőképem, nem szakadozott meg semmi. Örültem is neki. Viszont az utóbbi időben USB stick-kel használathatlan lesz. Felcsatlakozok rá, amíg a drón a földön van minden fasza az élőképpel, nincs lagg meg semmi. Felszállok és szétesik, laggol, 20 másodperces késések, mindezt úgy hogy a jel erőssége medium és strong. Mondom, eddig jó volt USB vel, semmi ilyen nem volt. Ez is hogy mitől lett nála. Az első 4-5 repülésén tökéletes volt, aztán azóta használhatatlan lett vele. Most ugrott be, hogy 1 hete kb mikor felhő nélküli este volt, szép derült, kimentem vele és teljesen jó volt USB vel. Lehet hülyeség amit mondok, de ez a felhős, borult idő miatt lehet ez nála? Sajnos azóta itt nem volt derült idő, mindig ilyen borult van felénk.

Az idő nem igazán zavarhatja. Esetleg a telefonod wifije? A kopter és a táv között 2.4GHz-en kommunikál, esetleg a telefon wifije ebbe bezavarhat. Bár állítólag a pletyka szerint ez a kopter is Mavlinket használ.
Mindenesetre az rcgroupson, akinek hatótáv gondja volt, azoknál az antennacsatlakozó nem volt a helyén. Miután rárakták, megoldódott.
Persze én is csak legvégső esetben szedném szét. addig jó amíg nem kell. De majd valamikor a motor, csapágycsere miatt úgyis szét kell szedni. Remélhetőleg minél később.

Mondjuk én is wifi-n csatlakozom a távhoz, és idáig még nem vettem észre, hogy probléma lenne, igaz idáig csak max. 500m távolságra próbáltam. Illetve, bokrokon keresztül kicsit nagyobb távolságot tudott, mint az 1W-os 5.8GHz analóg, kb. 300-400m-t. Nyílt terepen nem volt gond ekkora távolsággal.

Proteus
2018-01-16, 14:06
Az idő nem igazán zavarhatja. Esetleg a telefonod wifije? A kopter és a táv között 2.4GHz-en kommunikál, esetleg a telefon wifije ebbe bezavarhat. Bár állítólag a pletyka szerint ez a kopter is Mavlinket használ.
Mindenesetre az rcgroupson, akinek hatótáv gondja volt, azoknál az antennacsatlakozó nem volt a helyén. Miután rárakták, megoldódott.
Persze én is csak legvégső esetben szedném szét. addig jó amíg nem kell. De majd valamikor a motor, csapágycsere miatt úgyis szét kell szedni. Remélhetőleg minél később.

Mondjuk én is wifi-n csatlakozom a távhoz, és idáig még nem vettem észre, hogy probléma lenne, igaz idáig csak max. 500m távolságra próbáltam. Illetve, bokrokon keresztül kicsit nagyobb távolságot tudott, mint az 1W-os 5.8GHz analóg, kb. 300-400m-t. Nyílt terepen nem volt gond ekkora távolsággal.

Köszi! Tényleg, elfelejtettem a telómat repülőgép üzemmódba tenni. Most kimentem USB stick-kel, igy repülőgép üzemmódba és tökéletes volt. Itt röpködtem csak a hátsó kertünkben, 250 méterig tudtam úgy elmenni hogy ne menjek lakóházak fölött, de tökéletes volt ezen a távolságon is. :)

bla
2018-01-16, 14:54
Köszi! Tényleg, elfelejtettem a telómat repülőgép üzemmódba tenni. Most kimentem USB stick-kel, igy repülőgép üzemmódba és tökéletes volt. Itt röpködtem csak a hátsó kertünkben, 250 méterig tudtam úgy elmenni hogy ne menjek lakóházak fölött, de tökéletes volt ezen a távolságon is. :)

A mobil zavarhatja? Ezzel én még nem foglalkoztam. Vagy lehet az app rakja repülő módba, csak egyes telefonokon nem tudja ezt megcsinálni?

Proteus
2018-01-16, 16:39
A mobil zavarhatja? Ezzel én még nem foglalkoztam. Vagy lehet az app rakja repülő módba, csak egyes telefonokon nem tudja ezt megcsinálni?

Nem ez lesz a gond. Ugyanis kimentem megint a város határába és iránytű zavart írt, azt irta mindig változtassak felszállási pontot. Folyamatosan nagy volt a zavar. Beléptem a compass menüpontba és ott lehet látni ahogy ide oda viszed a drónt hogy mekkora az aktuális interferncia. Egyszer lement 40 re ami medium, akkor fel tudtam szállni. A gép dadogott a levegőben, az élőkép laggolt ismét. Rájöttem ez a zavar miatt van. Városon belül ha olyan helyen szállok fel ahol azt írja nincs interferencia, vagy csak minimális , tehát a compass menüben zöldben vagyok, akkor minden tökéletes. A gép nem dadog a levegőben, az élőkép is tökéletes USB stick-kel. Amint medium lesz, már laggolni kezd és a gép is dadog a levegőben. Tehát valami zavar van itt felénk vagy én nem tudom. Majd ha jobb idők lesznek el kellene vinnem egy totál másik helyre hogy ott mit csinál. De az biztos, hogy ez az élőképes lagg is azért van mert magas az interferencia. Amikor délután felszálltam itt nálunk az udvarban akkor zöld volt és minden oké is volt. Most igy 15h után már nem tudtam itt nálunk az udvarban sem zöldben felszállni, 40 en volt, medium az interferencia. Laggolt is az élőkép, meg a gép sem volt az igazi. A telefon repülőgép üzemmódban volt. Ejj ejj Xiaomi... És egy update: irtam korábban hogy 1.2 km távig tudok elmenni. Nos ez is 100% azért van mert medium volt az interferencia mikor felszálltam. Akkor is laggolt az élőkép, pedig akkor kábellel volt a telefonra kötve. 100% hogy ezért ment csak 1.2km ig nyílt területen.

Trolley
2018-01-16, 20:20
Hmmm, lehet hülyén hangzik, nem lehet, hogy nagy a vastartalma a földnek? Vagy természetes, vagy mesterséges...
Normál iránytűd van? Esetleg telefonban? Érdemes lenne azokkal is próbát tenni.
Merre laksz?

Proteus
2018-01-16, 20:31
Hmmm, lehet hülyén hangzik, nem lehet, hogy nagy a vastartalma a földnek? Vagy természetes, vagy mesterséges...
Normál iránytűd van? Esetleg telefonban? Érdemes lenne azokkal is próbát tenni.
Merre laksz?

Nem tudom milyen itt a föld. Azt tudom hogy vannak barátaim nekik DJI gépeik vannak és ők gond nélkül, mindenféle interferencia nélkül röpülnek ahol én nem tudok. Sárbogárdon lakom. Amúgy ugyan ez a problémám mint a videoban ha megnézed.https://www.youtube.com/watch?v=08nNQ7kYs9Y&t=3s Ők sem tudják kalibrálni, össze vissza mászkálnak vele, mire nagy nehezen találnak egy helyet ahonnan fel tudják reptetni. Frusztráló nagyon. A másik dolog, ha fel tudok szállni , közepes iránytű zavarral, akkor nekem az élőképp laggol, szétesik és a drón is dadog a levegőben , nem olyan mint amikor tiszta (zöld) jellel szállok fel... Irtam gearbestnek amúgy, leírtam mindent, kiváncsi leszek mit mondanak. Én örülnék ha visszaadnák a pénzem, mert ez így borzalom. Egyszer minden jó fasza, élőkép sem laggol, rá 2 órára kimegyek vele a határba, már nem lehet felszállni, ha nagy nehezen kb 20 perc után fel is tud, akkor meg dadog a levegőben, mert közepes az interferencia... Több helyen próbáltam itt a határba, már mindenfele elmentem vele, de mindig ez van bárhova megyek 10km es körzetben. Messzebb még nem voltam vele, szerintem ezzel a drónnal valami tuti nem oké.

kfz81
2018-01-16, 21:16
Valami adó torony, telefon átjátszó, esetleg radar nincs a közelben? Azok tudják még így megbolondítani a gépet.

Proteus
2018-01-16, 21:25
Valami adó torony, telefon átjátszó, esetleg radar nincs a közelben? Azok tudják még így megbolondítani a gépet.

Van Sárbogárd közvetlen közelébe radar állomás,de szerintem már rég nem működik. A DJI-k miért nem bolondulnak akkor meg?

kfz81
2018-01-16, 21:47
Van Sárbogárd közvetlen közelébe radar állomás,de szerintem már rég nem működik. A DJI-k miért nem bolondulnak akkor meg?

DJI biztos, hogy jobb konstrukció, de annyival drágább is. Itt a minőségellenőrzés elmarad.

Proteus
2018-01-16, 21:55
DJI biztos, hogy jobb konstrukció, de annyival drágább is. Itt a minőségellenőrzés elmarad.

Igy van. Rengetegen panaszkodnak erre a drónra tele a youtube vele. Találsz egy videot alatta özönlenek a hozzászólások hogy másoknak sem jó. Itt nincs minőségellenőrzés, lutri az egész hogy vagy kifogsz egyet vagy nem. 50-50. A DJI minőség, itt erről nem beszélhetünk.

maacikaa
2018-01-17, 08:38
Igy van. Rengetegen panaszkodnak erre a drónra tele a youtube vele. Találsz egy videot alatta özönlenek a hozzászólások hogy másoknak sem jó. Itt nincs minőségellenőrzés, lutri az egész hogy vagy kifogsz egyet vagy nem. 50-50. A DJI minőség, itt erről nem beszélhetünk.

Egy kicsit fel vagy háborodva mert a tied pont rossz de olvasom itt a hozzászólásaidat ez idő alatt a paypal megvédett volna es kaptál volna egy újat és ezt nem vagy köteles vissza küldeni. Rengeteget vásárolok kínábol meg sosem volt olyan hogy rossz valami akkor le kell nyelnem.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

bla
2018-01-17, 09:22
Nem ez lesz a gond. Ugyanis kimentem megint a város határába és iránytű zavart írt, azt irta mindig változtassak felszállási pontot. Folyamatosan nagy volt a zavar. Beléptem a compass menüpontba és ott lehet látni ahogy ide oda viszed a drónt hogy mekkora az aktuális interferncia. Egyszer lement 40 re ami medium, akkor fel tudtam szállni. A gép dadogott a levegőben, az élőkép laggolt ismét. Rájöttem ez a zavar miatt van. Városon belül ha olyan helyen szállok fel ahol azt írja nincs interferencia, vagy csak minimális , tehát a compass menüben zöldben vagyok, akkor minden tökéletes. A gép nem dadog a levegőben, az élőkép is tökéletes USB stick-kel. Amint medium lesz, már laggolni kezd és a gép is dadog a levegőben. Tehát valami zavar van itt felénk vagy én nem tudom. Majd ha jobb idők lesznek el kellene vinnem egy totál másik helyre hogy ott mit csinál. De az biztos, hogy ez az élőképes lagg is azért van mert magas az interferencia. Amikor délután felszálltam itt nálunk az udvarban akkor zöld volt és minden oké is volt. Most igy 15h után már nem tudtam itt nálunk az udvarban sem zöldben felszállni, 40 en volt, medium az interferencia. Laggolt is az élőkép, meg a gép sem volt az igazi. A telefon repülőgép üzemmódban volt. Ejj ejj Xiaomi... És egy update: irtam korábban hogy 1.2 km távig tudok elmenni. Nos ez is 100% azért van mert medium volt az interferencia mikor felszálltam. Akkor is laggolt az élőkép, pedig akkor kábellel volt a telefonra kötve. 100% hogy ezért ment csak 1.2km ig nyílt területen.

De ugye az iránytűt nem otthon, a lakásban kalibráltad, hanem kint a szabad mezőn?
Itt van egy videó, kb ilyenre gondoltam kalibrációnak: https://youtu.be/10W4YhEveA0

A lényeg, hogy olyan helyen kell kalibrálni az iránytűt ahol reptetni fogod. Lakásban nem jó, mert egy csomó dolog zavarhatja, ami miatt mágneses zavarmentes környezetben nem lesz jó, és valóban nem fog miatta felszállni.
Ha ezek után is probléma van vele, nem árt ellenőrizni a csatlakozásokat, ahogy az rcgroupson is már jó párszor kitárgyalták.

A hatótávgondnál ugyanígy a csatlakozókat kellene ellenőrizni.

De az is tökéletesen érthető, ha nem akarod szétszerelni, akkor valóban az eladóval kell letárgyalni a továbbiakat.

Proteus
2018-01-17, 09:53
De ugye az iránytűt nem otthon, a lakásban kalibráltad, hanem kint a szabad mezőn?
Itt van egy videó, kb ilyenre gondoltam kalibrációnak: https://youtu.be/10W4YhEveA0

A lényeg, hogy olyan helyen kell kalibrálni az iránytűt ahol reptetni fogod. Lakásban nem jó, mert egy csomó dolog zavarhatja, ami miatt mágneses zavarmentes környezetben nem lesz jó, és valóban nem fog miatta felszállni.
Ha ezek után is probléma van vele, nem árt ellenőrizni a csatlakozásokat, ahogy az rcgroupson is már jó párszor kitárgyalták.

A hatótávgondnál ugyanígy a csatlakozókat kellene ellenőrizni.

De az is tökéletesen érthető, ha nem akarod szétszerelni, akkor valóban az eladóval kell letárgyalni a továbbiakat.

Persze hogy nem otthon kalibráltam! Hanem mindig ott ahol épp vagyok és fel akarok szállni vele. De nem lehet. Ennek valami hibája van. Az előző hozzászólónak: nem kínából vettem, hanem EU raktárról, és olyan biztos nincs hogy a paypal megvéd és ezt vissza sem küldöm aztán kapok egy újat. Hazudhatnék is . Hogyan ellenőrzik nem hazudtam és csak nem akarok egy másik drónt? Nonszensz. Én nem vagyok műszaki ember, nem tudom szétszedni és nem is akarok. Nem azért vettem, hogy itthon forrasztgassak meg szerelgessek. Egyszerűen csak repülni szeretnék és kész. A kalibrációval amugy az is a gond, hogy ha sikerül is , tehát azt mondja oké, az interferencia kb mindig medium, tehát sosem tiszta. Olyan mintha valami mindig zavarná, legyek bárhol is a határban.
Amúgy ezt a kalibrációt amit linkeltél nem lehet megcsinálni vele. Próbáltam 2 lehetőség van. Csinálhatod perckig ugyan így ahogy a videóban az eredmény sikertelen lesz azt mondja faild. A másik, hogy ahol sikerülni szokott a kalibráció , mint pl a városban ahol élek , ennek a folyamatanak a negyedéig jutsz el és már azt mondja sikeres, repülhetek. A baj az, hogy utána ha visszalépek a compass menübe , már látom hogy az interferencia 40 körül van, medium. Ilyenkor nekem már az élőképp is laggol kicsit. Csak akkor tudok normálisan repülni egyet, hogy minden fasza, ha zöldben vagyok, de ez nagyon ritka, és amikor ilyen van, nem is értem hogy miért. Az lenne a legjobb ha lenne valakinek Sárbogárd könyékén egy ilyen drónja és azt megnézni mit csinál itt, tehát kizárni azt, hogy tényleg nem -e én lakom rossz helyen. De a következő napokban elmegyek majd messzebb innen és másik irányba, megyek nyugat fele egy 25 km-et és megnézem ott mit csinál a pusztán.

bla
2018-01-17, 12:54
Mégegy, nagyon-nagyon alap, buta kérdés. Ugye, a telefontokod nem mágnessel záródik? Vagy egyéb mágneses cucc ami rajtad/közelben lehet, és bezavarhat az iránytű kalibrálásánál?
Legújabb firmware van rajta? Ez is hülye kérdés, mert automatikusan akarna frissíteni, legfeljebb nem indítod el a kopterre töltést.

Ha már eleve nem ír ki kommunikációs hibát az iránytűre az app, akkor az azt jelenti, hogy kommunikál a szenzorral. Az pedig szerintem nagyon kis valószínűségű, hogy maga a csip lenne a hibás. Ettől még kontakthiba lehet, ami előjöhet ha mozgatod a gépet, de azt se tartom valószínűnek, vagy kommunikál, vagy nem.

A videóátvitelt meg elméletileg nem zavarhatja a compas mennyire jó vagy nem. Az egy másik probléma lesz szerintem.

Proteus
2018-01-17, 15:18
Mégegy, nagyon-nagyon alap, buta kérdés. Ugye, a telefontokod nem mágnessel záródik? Vagy egyéb mágneses cucc ami rajtad/közelben lehet, és bezavarhat az iránytű kalibrálásánál?
Legújabb firmware van rajta? Ez is hülye kérdés, mert automatikusan akarna frissíteni, legfeljebb nem indítod el a kopterre töltést.

Ha már eleve nem ír ki kommunikációs hibát az iránytűre az app, akkor az azt jelenti, hogy kommunikál a szenzorral. Az pedig szerintem nagyon kis valószínűségű, hogy maga a csip lenne a hibás. Ettől még kontakthiba lehet, ami előjöhet ha mozgatod a gépet, de azt se tartom valószínűnek, vagy kommunikál, vagy nem.

A videóátvitelt meg elméletileg nem zavarhatja a compas mennyire jó vagy nem. Az egy másik probléma lesz szerintem.

Nincs telefontokom. iPhone 6-osom van a legujabb IOS rendszerrel. Semmi ékszer nyaklánc semmi nincs rajtam, csak a ruhám, amiben nincs mágnes. Igen természetesen legújabb frissités van a dronon, az applikáció is a legfrissebb. Igen a táv szétkapcsolás már szerintem is másik probléma lehet. Képzeld ma megint kimentem vele ide a határba ahova szoktam, igaz most megint helyet változtattam, és itt felszállt és jól repült, az interferencia ingadozott kicsit a felszállás helyszínénél, 20-30 volt, egyszer zöld, egyszer medium , tehát igy ingadozott. USB stick volt bedugva, de az élőkép is jó volt és a drón is jól repült, úgy ahogy kell. 1.2km-nél megint szétkapcsolt amúgy. De lehet ha most kimennék, most nem szállna fel. Szóval érdekes és eléggé kiszámithatatlan ez az egész. Olyan mintha a kedvétől függne, most jól fogok viselkedni, vagy most kicsit szivatom a gazdámat. :)

bedrock
2018-01-17, 17:16
Tesztelgettem tovább:
Megvan a 6km! :) Mondjuk éppen hogy csak..
6093 méternél vesztettem el az irányítás jelét.
Nem értem vissza a starthelyre, 423m-előtte automatikusan leszállt, mert elfogyott az aksi.
Nem számoltam azzal, hogy 30% aksinál korlátozza a sebességet 6m/s-re, 20%-nál 4m/s-re, 15%-nál ugyan még irányíthatom, de elkezdi az ereszkedést magától.
Azt hittem, hogy az aksinak reszeltek, de simán vette a töltést és délután repítettem még egy ellenőrzőt: gond nélkül terhelhető.
Ahogy visszanéztem a logot, az aksi 46 fokos volt a leszállásnál, mínusz 2 külső hőmérsékletnél, de egyik cella sem esetbe 3.49 alá.
Most már nem kínzom tovább a szerkezetet, megtudtam mit tud :)

https://youtu.be/Bc6aDOtNUbw

Photofan
2018-01-17, 18:07
Pont most néztem végig rcgroups-on. Nagyon király :)

kfz81
2018-01-17, 18:15
Nagyon szép eredmény! Gratula! Én is megrendeltem az enyémet tegnap :)

Alex1974
2018-01-17, 21:00

DJI sem tökéletes..

csp
2018-01-17, 21:03
Szaisztok,

Mgjött, nem vámolták meg, ferde a horizont....... Nem vagyok határtalanul boldog.
A többi opciója rendben van. Minden működik.
Amit észrevettem, hogy a kalibrálás idejére kikapcsolja a kis ventilátort a kamerában. Ezt nem tudom miért csinálja. Talán, hogy ne zavarja a gyrot. Persze ha üzem közben forog akkor is zavarhatja.
Nekem ez nem tetszik. Hiszen így kalibráláskor a hőmérséklet felmegy a kamera házában.

Most itt tartok...

kfz81
2018-01-17, 22:37
Milyen és mekkora Micro SD kártyát használtok? Egy 20 perces 4K-s videó mennyi helyet foglal?

kfz81
2018-01-17, 23:08
Szaisztok,

Mgjött, nem vámolták meg, ferde a horizont....... Nem vagyok határtalanul boldog.
Amit észrevettem, hogy a kalibrálás idejére kikapcsolja a kis ventilátort a kamerában. Ezt nem tudom miért csinálja. Talán, hogy ne zavarja a gyrot. Persze ha üzem közben forog akkor is zavarhatja.
Nekem ez nem tetszik. Hiszen így kalibráláskor a hőmérséklet felmegy a kamera házában.

Most itt tartok...

Ez nem segítene? https://www.youtube.com/watch?v=eQrWTzOTvHU

maacikaa
2018-01-17, 23:14
Milyen postával rendelted?

kfz81
2018-01-17, 23:18
Én gearbestről EU Expressel és az Insurance (biztosítást) nem kértem.

maacikaa
2018-01-17, 23:18
Én is így rendeltem neked mennyi idő volt a szállítás?

kfz81
2018-01-17, 23:20
Tegnap rendeltem, de néztem CSP kolléga dec.22-én rendelte meg és ma érkezett meg neki. Én ma még a DPD-től csak egy számot kaptam sms-be.

bedrock
2018-01-17, 23:41
Milyen és mekkora Micro SD kártyát használtok? Egy 20 perces 4K-s videó mennyi helyet foglal?

SanDisk Extreme Pro 32GB kártyát használok. Fontos, hogy nagy sebességű kártyát használj, mert hiába tud 4K-t a gép, ha a kártya írási sebessége kevés hozzá.
Egy 5 perces felvétel a legjobb felbontással 2GB. Kb 20-25 perc repidőt tud, tehát a minimum egy 16GB kártya, de ahogy írtam az írási sebességre figyelj a választásnál.

bla
2018-01-18, 09:11
Szaisztok,

Most itt tartok...

Az alatt a pár másodperc alatt nemigen fog felmelegedni.

A kamera ventilátor egy érdekes kérdés. Ha nem lenne jól kiegyensúlyozva, akkor nyilván felesleges rezgéseket okozhatna.
Viszont szerintem, a nagy fordulatszám miatt, a giroszkóphatás pluszban stabilizálhatja a kamerát.

bla
2018-01-18, 09:19

Mivel a video bitráta max. 65mbps, ami kb. 8-9MB/s-ot jelent. Tehát egy olyan kártya jó lesz hozzá amelyik folyamatosan tudja a 10MB/s írást.
Nálam egy 32GB-os, Samsung evo HC I -es tökéletesen működik. Az evo plus 5300Ft-ért meg még jobb lehet.

bla
2018-01-18, 09:21
Ez nem segítene? https://www.youtube.com/watch?v=eQrWTzOTvHU

Nem. Fél perc után ugyanúgy ferde lesz mint előtte.

Mint írtam előrébb, szerintem egy megoldás van, a FIMI-t kellene rávenni, hogy rakjon az appba a gimbal beállításokhoz, a gimbal 3 tengelyéhez egy-egy +- dőlés korrigálási lehetőséget. Lehetőleg 1/10°-os felbontással.
Tehát ha nekem 1.8°-al balra dől, akkor legyen lehetőség egy paraméterben megadni ezt az 1.8°-ot, ami után 0° lesz a dőlése.

Ami még eszembe jutott hirtelen, nem a ventilátor forgása húzhatja el? Ahány videót láttam, szinte mindenkinek pár fokot balra szokott dőlni.

Giggino
2018-01-18, 14:00
Tegnap rendeltem, de néztem CSP kolléga dec.22-én rendelte meg és ma érkezett meg neki. Én ma még a DPD-től csak egy számot kaptam sms-be.

A fiam jan. 16-án rendelte (GB - Euexpress). Szintén a DPD -től jött 17-én egy SMS: "A 155... nemzetközi csomagot kézbesítjük Önnek 2-5 munkanapon belül. Nyomon követés..."
Kizárt dolognak tartom.

maacikaa
2018-01-18, 16:10
A fiam jan. 16-án rendelte (GB - Euexpress). Szintén a DPD -től jött 17-én egy SMS: "A 155... nemzetközi csomagot kézbesítjük Önnek 2-5 munkanapon belül. Nyomon követés..."
Kizárt dolognak tartom.

Úgy legyen. Én nézem a nyomkövetést de megsem mozdul ma pont eg hete h kaptam nyomkovetési számot. Bár én nem kaptam SMS-t

csp
2018-01-18, 20:54
Sziasztok,

Némi előrelépés horizont ügyben:
http://www.kephost.com/images/2018/01/18/27048556_1519747678140901_1645245713_o.th.jpg (http://www.kephost.com/image/En5J)

https://youtu.be/tk6Bl6TxAvY

Írtam a FIMI-nek. küldtek egy új fw-t a kamerára, de mielőtt feltettem volna végigjátszottam az összes kalibrálós trükköt ami a YT-on van. A könyves dolog nem vezetett eredményre.
Végül egy vizimértékkel nagyon precízen beállítottam a gépet és ráindítottam a kalibrálást.
A fenti eredményt értem el.

Egyenlőre nem frissítem a kamerát. Így folytatom a teszteket.

a FIMI support egyébként gyorsan reagált.

Üdv
CSP

csp
2018-01-18, 21:11
Kizárt dolognak tartom.

A Gearbest úgy működik, hogy EU express esetén feladják a cuccot kínából Angliába. Ezzel párhuzamosan megrendelik az Eu-n belüli szállítást a DPD-től. Ekkor már küldik is az sms-t. Azonban legalább 2-3 hét mire a csomag ténylegesen beérkezik a DPD elosztóba. Onnantól aztán lehet követni a csomag útját és tényleg pár napon bellül kézhez is lehet venni.
A vám és az áfa pedig nem lesz.

Előtte én is rákérdeztem messengeren a GB Hungarynál. Tőlük tudom a fenti infókat. De a tapasztalatom alapján ez működik is.

Üdv
CSP

bla
2018-01-18, 21:44
Sziasztok,

Némi előrelépés horizont ügyben:
http://www.kephost.com/images/2018/01/18/27048556_1519747678140901_1645245713_o.th.jpg (http://www.kephost.com/image/En5J)

https://youtu.be/tk6Bl6TxAvY

Írtam a FIMI-nek. küldtek egy új fw-t a kamerára, de mielőtt feltettem volna végigjátszottam az összes kalibrálós trükköt ami a YT-on van. A könyves dolog nem vezetett eredményre.
Végül egy vizimértékkel nagyon precízen beállítottam a gépet és ráindítottam a kalibrálást.
A fenti eredményt értem el.

Egyenlőre nem frissítem a kamerát. Így folytatom a teszteket.

a FIMI support egyébként gyorsan reagált.

Üdv
CSP

A videón felszállásnál eléggé ferde a horizont. Aztán a forgás miatt mintha beállna vízszintbe, de a leszállásnál megint balra kezd dőlni.
Különben nálam dettó ugyanez van.

A firmware-t hogy gondolták? Felrakod utána jó lesz? Meddig? A legközelebbi firmware frissítésig?
Azért érdekelne megjavul-e ha felrakod a firmware-t.

bla
2018-01-19, 09:43
Esetleg, ha kipróbálnád a kapott firmwaret és megoldaná a horizont problémát, kipróbálnám én is ha felraknád valahova. Mi a verziószáma?

csp
2018-01-19, 09:54
A száma 2030, de nem tudom hová küldték.....
azt írja, hogy "pushed to your account", de semmilyen üzenetet nem látok sehol. Rákérdeztem, de nem válaszoltak.
Ha van info természetesen osztom!

bla
2018-01-19, 12:53
A száma 2030, de nem tudom hová küldték.....
azt írja, hogy "pushed to your account", de semmilyen üzenetet nem látok sehol. Rákérdeztem, de nem válaszoltak.
Ha van info természetesen osztom!

Akkor valamit csinálhattak a gimbal firmware-el, mert nálam ennek még 2028 a verziója, és update check-re azt írja ki, hogy ez az utolsó (a kameráé 1077, de ez és a többi szerintem nem érdekes).

A telepítés meg szerintem kétféleképpen történhet.
Ha interneten vagy, akkor automatikusan frissíteni fog ha elindítod az app-ot. Esetleg csekkolni kell a beállításokban van-e update.
Vagy, bejelentkezel a FIMI oldalán és megnézed az üzeneteidet, hátha onnan le tudod tölteni. Bár ez utóbbi szerintem kevésbé valószínű, mert akkor a másik kérdés, hogyan lehet a letöltött firmware-t telepíteni? SD kártyáról?

csp
2018-01-19, 13:49
A telefonon futó applikáción a FB-os bejelentkezést választottam.
Működik is. A legalsó menüpontban van egy account szám amit kaptam.
Azonban semmilyen üzenetet sem kapok, sem frissítési értesítést amikor bekapcsolom a gépet.

A FIMI fórumra ma regisztráltam, de szerintem ennek nincs köze az applikációban található account számhoz.

Ezek alapján nem tudom hová push-olták ezt a 2030-as fw-t........

Várok, hátha válaszolnak.

csp
2018-01-19, 20:41
Sziasztok,

Nem tudom, hogy mindenkinél vagy csak nálam, de megjelent a gimbal 2030 fw az app-ban és frissítettem a kamerát.
A lényegi változás, hogy kalibrálás után nem kezd mászni a horizont, mint az előzőnél.
Mivel ma is sötétben értem haza így csak a benti statikus állapotot tudom. Az nagyjából vízszintesnek tűnik......

Reggel repülök vele egyet és felteszem azt is.

Üdv

CSP

https://youtu.be/Vimy0Kh_wgQ

bla
2018-01-19, 22:11
Ezt írtam előbb.
Az rcgroupson is azt írták páran, hogy amikor reklamáltak, akkor automatikusan frissített a gépük, de csak nekik.
Hogyan sikerült ezt elérni a fiminél? Ha megjavul tőle a horizont, akkor nekem is kell. Sajna nekem a horizontos reklamálásomra nem válaszoltak régebben.

csp
2018-01-19, 22:28
Ezt írtam előbb.
Az rcgroupson is azt írták páran, hogy amikor reklamáltak, akkor automatikusan frissített a gépük, de csak nekik.
Hogyan sikerült ezt elérni a fiminél? Ha megjavul tőle a horizont, akkor nekem is kell. Sajna nekem a horizontos reklamálásomra nem válaszoltak régebben.

Velem kommunikáltak rendesen. Kértek képet, sorszámot a gépről és a kameráról, valamint az account számomat.
3 levélváltás után küldték ki az új fw-t
de nem tudom honnan lehetne letölteni vagy hol található a telefonon.
Ha tudsz segíteni felrakom szívesen valahová

csp
2018-01-20, 09:37
A ma reggeli video:
https://youtu.be/DV4Bed1kKxw

maacikaa
2018-01-20, 09:51
A ma reggeli video:
https://youtu.be/DV4Bed1kKxw

Nem tűnik ferdének a horizont max egy icipicit de ez szerintem belefér

csp
2018-01-20, 09:58
Nem tűnik ferdének a horizont max egy icipicit de ez szerintem beleférIgazibol ez a horitont kerdes jelentkezik a dji koptereknel is valamilyen szinten.
Befojasolja a homerseklet is.
Altalaban ott kellene kalibralni ahol repulsz. Plane telen. Bent 20 fok kint pedig minusz 2. Ez nagy elteres.
En elfogadhatonak tartom ezzel az fw vel.
399 dollarert meg plane.

bla
2018-01-20, 10:52
Hát, nem tudom. Lehet már teljesen rá van állva a szemem, de még mindig ferdének látom. Egy 24"-os monitoron 4mm a különbség a kép két széle között, ami 0.43°-os balra dőlést jelent. Ez valóban nem sok, de még mindig látható. Ezért is kellene, az appba a dőlés kompenzálási lehetőség, lehetőleg minden irányba, de már ez is előrelépés a régihez képest.
A kamera pitch irány se biztos, hogy annyi amennyit kiír a képernyőre az app.

Az, hogy ez egy viszonylag olcsó kopter ($400-$500 azért nem kevés pénz így se), nem jelenti azt, hiányozhat a GUI-ból egy teljesen alap gimbal beállítás. Ami ráadásul a legolcsóbb, leggagyibb gimbalnál is megvan.
Ráadásul a kamerát kézi gimbalhoz is lehet használni. A kézi gimbalnál meg szintén alap lenne, hogy a roll szöget akár videózás közben is, joystickel lehessen dönteni.
Van egy Crane-M kézi gimbalom, ami szintén nem a legdrágábbak közé tartozik a kategóriában. Alapból 3 módja van, ami közül az egyik, hogy a joystickel a pitch és a roll állítható.

bla
2018-01-20, 10:55
Velem kommunikáltak rendesen. Kértek képet, sorszámot a gépről és a kameráról, valamint az account számomat.
3 levélváltás után küldték ki az új fw-t
de nem tudom honnan lehetne letölteni vagy hol található a telefonon.
Ha tudsz segíteni felrakom szívesen valahová

Az ok, de hova írtál? a support@fimi.com-ra?

csp
2018-01-20, 11:30
Az ok, de hova írtál? a support@fimi.com-ra?Igen.

csp
2018-01-20, 21:16
Azt tudjátok, hogy miért mutat 4K30fps-t és 1440p60fps-t az app amikor nincs csatlakoztatva a géphez?
Ha pedig igen akkor 4K25fps és 1440p50fps-el vesz fel.
Tehát kisebb az frame per secundum érték......

bedrock
2018-01-20, 23:56
Nem teljesen ontopic, de talán nem is teljesen off:

A fényképeknél mire jó a dng kiterjesztés?
A videóknál a _THM file?

Milyen beállításokkal érdemes használni a kamerát a gépen? A cél természetesen a lehető legjobb felvétel lenne.
Nem tudom rosszul gondolom é, hogy a 4K minőség felesleges, ha nincs 4K képes megjelenítő eszközöm?
A gépem letérdel, ha a normál és nem a thm felvételt nyitom meg.

Trendes
2018-01-21, 00:16
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit újként!

Pár hete jött meg a drone, kb. 2 hónap várakozás után, és szerencsére vámmentesen. Így tényleg jó vétel. Én is az első próbálgatás után a 4K-s felvételt nem nagyon fogom használni, nincs min megnézni, de áttöltöttem laptopra és a MI5-re is, és gyönyörű képe van. Minden filmfile-hoz létrehoz egy _THM file-t is, ami egy elég rendesen lebutított felvétel, én azt gyanítom a telefonon élőben látott video.

maacikaa
2018-01-21, 09:11

A videóknál a _THM file?

Milyen beállításokkal érdemes használni a kamerát a gépen? A cél természetesen a lehető legjobb felvétel lenne.
Nem tudom rosszul gondolom é, hogy a 4K minőség felesleges, ha nincs 4K képes megjelenítő eszközöm?

Szia a DNG fájl nyes kép fáj. Az az Photoshopba mindent tudsz utána még állítani. Kontraszt fényerő szaturáció stb... Sajnos vegyünk egy telefon készüléket ha készítesz egy képet a program autómatikusan állítja neked ezeket. Amit vagy jól csinál vagy nem. Ez a JPG fájl. Így ezért jó ez a DNG fájl ( Digital Negatív) hogy ezeket a feljasználó saját maga állítja be így sokkal jobb eredményt tud elérni mint maga a kamera program.

Szóval előnye a JPG vel szemben.

Utólagosan tág tartományban állítható a két legfontosabb paraméter
az expozíció kompenzáció és fehéregyensúly
Más szóval maximális a színhűség és a dinamikai tartomány.

Színmélység:
A DNG egy tömörítettlen, színcsatornánként általában 14 bitet tartalmazó képformátum.
Ez azt jelenti, hogy a vörös, zöld és kék színcsatornák egyenkent 16 ezer árnyalatot jelenítenek meg tehát 16.000 x 16.000 x 16.000 = 4 ezer milliárd különböző szín jeleníthető meg

A JPG formátum egy adott expozíció közben felvett összes információnak csak egy meghatározott részét tartalmazó kép

A JPG egy tömörített, színcsatornánként 8 bitet tartalmazó, szabványosított képformátum.
Itt is azt jelenti, hogy a vörös, zöld és kék színcsatornák egyenként 256 árnyalatot jelenítenek meg (tehát 256 x 256 x 256 = 16 millió színárnyalatot tudunk vele megjeleníteni)

A THM Fálj pedig a Thumbnails fáj ez a telefonon mikor nézed pl a galériát ugye megjeleniti egy kis kockában neked a képet és a videót hogy tudd,hogy melyiket akarod megnyitni. Na ez fáj teszi lehetővé hogy ne a nagy méretű fájlokat töltse be a rendszer hanem csak ezt a pár kilobájtos fájt amin ugye a nagy fájnak egy tömörített verziója.

bla
2018-01-21, 10:09
Azt tudjátok, hogy miért mutat 4K30fps-t és 1440p60fps-t az app amikor nincs csatlakoztatva a géphez?
Ha pedig igen akkor 4K25fps és 1440p50fps-el vesz fel.
Tehát kisebb az frame per secundum érték......

Állítsd át NTSC-re, abban van 30/60fps. PAL-ban pedig ugyanez 25/50.

csp
2018-01-21, 10:19
Köszi bla!

bla
2018-01-21, 10:21

A videóknál a _THM file?

Az lesz a RAW formátum.
Amíg a JPEG fájlban tömörítéskor egy csomó információ elveszik, addig a RAW formátumú fájlban veszteségmentesen van tárolva a kép, gyakorlatilag amit a képszenzor lát. Utómunkához a RAW formátumot szokták használni, és csak a kép módosítása után mentik el valami veszteséges tömörítéssel, lehetőleg egy jobb tömörítő algoritmussal, mint ami a kamera default JPEG algoritmusa tud. Ráadásul a kamera JPEG-be mentés előtt még próbál "javítani" a képen, ami nem biztos, hogy a végeredmény szempontjából a legjobb megoldás lesz.

Photofan
2018-01-21, 23:58
Fotozasnal erdemes raw-t hasznalni, mert a nyers kepbol sokkal tobb mindent lehet kihozni, sokkal reszletgazdagabb a feny-szin szempontjabol. Mikozben be van kapcsolva a kopter letudod tolteni telefonra az elkeszitett kepet de csak jpg-ben. Ha a raw-t szeretned, ki kell szedni a kamerabol a micro sd-t es be kell dugni a szamitogepbe. Szamitogepen a photoshop tudja kezelni vagy a lightroom, de pl ha nincs idom, szeretem atkuldeni a raw-t telefonra, es a snapseed nevu programmal nagyon szepen lehet “fenyelni”.
Btw ma elengedtem a lebeges kozben tapasztalt drifteles okozta felelmem, es felkuldtem 100 meterre fotozni. Ezt jpg-bol, kis korrekcioval csinaltam ma telefonon.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180121/26c11e2bbe6c6095d4d7360eb349d9d6.jpg

kfz81
2018-01-27, 13:05
Van a drónba "tempomat" ?

csp
2018-01-27, 21:32
Sziasztok,

A telefonra ment flight log fájlokat a gép. Mellette van egy ikon, hogy upload. Nekem arra mindig azt írja ki, hogy failed.
Hogyan lehet a flight log kis videot levenni a telefonról?
A YTB-on sok ilyet látok.
Köszi

Photofan
2018-01-27, 23:03
Screen capture/ recorder programmal ha androidos telefonod van. Iphone esetében van gyárilag a telefonban egy ilyen opció.

Androidosra itt mutat

Photofan
2018-01-27, 23:04
https://www.apptamin.com/blog/screen-recorder-for-android/
Link lemeradt, bocs!

csp
2018-01-27, 23:07
https://www.apptamin.com/blog/screen-recorder-for-android/
Link lemeradt, bocs!

köszi

Photofan
2018-01-27, 23:13
Csináltam ma tesztjelleggel egy videót. Otthon vettem észre, hogy van benne jello rendesen. Youtube-on láttam, hogy leragasztják celluxal a motort tetejét, hogy ne mozogjon rajta a propeller, ne legyen hézag. Próbáltátok már? Van esetleg más opció jello effekt megszűntetésére?
Bocs a rossz minőségért! 1080-as felbontáson rögzítettem véletlenül.

https://youtu.be/b9YH64Z_W7g

bla
2018-01-28, 12:04
Csináltam ma tesztjelleggel egy videót. Otthon vettem észre, hogy van benne jello rendesen. Youtube-on láttam, hogy leragasztják celluxal a motort tetejét, hogy ne mozogjon rajta a propeller, ne legyen hézag. Próbáltátok már? Van esetleg más opció jello effekt megszűntetésére?
Bocs a rossz minőségért! 1080-as felbontáson rögzítettem véletlenül.

https://youtu.be/b9YH64Z_W7g

1. Esetleg, ha állítgattad a gimbal érzékenységet (nem a kalibráció, hanem a másik pontban), akkor lehet érdemes visszaállítani gyári értékre. Szerintem az az optimális, és nemigen kellett nekem se állítani rajta. Illetve egyszer csináltam egy auto futtatást rá, aztán inkább visszatöltöttem a gyárit, ki se próbáltam. Ami jó, azon inkább nem változtatok.
2. Előfordulhat, hogy van egy légcsavar aminek a balansza nem a legjobb. Elméletileg 2 garnitúra légcsavarnak kell lenni hozzá, cserélgetni kellene, hátha.
3. Lehet próbálni celluxozni, ha valóban lötyög a tengelyen a légcsavar. Nálam még nem volt ilyen, így nem is próbáltam. Ha nem lötyög, akkor SZVSZ nincs sok értelme.

bla
2018-01-28, 12:09
Csak érdekességképpen. Valaki most rakott fel a Mavicos topicba egy videót. Azért a videó elején, előrehaladásnál, az a Mavic is jellozik rendesen.

Photofan
2018-01-28, 12:12
Az aranyszínűek lötyögtek, a szürkék nem. Este celluxoztam. Ma újrapróbálom. Gimbalhoz nem nyúltam, gyári értékek vannak benne. Próbálkozom :)
Köszönöm!

móki
2018-01-28, 16:29
Sziasztok !
Végig olvastam ezt a topicot és láttam ,hogy többen is a GearBest-ről rendeltétek a quadot . Szokott olcsóbb is lenni ez a copter mint most vagy már nem sok esély van erre ?
Köszi !
M.

kfz81
2018-01-28, 16:30
Sziasztok !
Végig olvastam ezt a topicot és láttam ,hogy többen is a GearBest-ről rendeltétek a quadot . Szokott olcsóbb is lenni ez a copter mint most vagy már nem sok esély van erre ?
Köszi !
M.Szia.Szokott olcsóbb is lenni ha van hozzá kupon, de most nincs hozzá.

bla
2018-01-28, 18:37
VÁM-al a legdrágább, hogy roha....+!

móki
2018-01-28, 18:52
Köszönöm a válaszokat . Akkor ezek szerint még így 500 dollárért is olcsónak számít ?

maacikaa
2018-01-28, 19:48
Aki a GB-ről rendelte Eu Expressel van valami fejlemény? nekem most tart 17 napnál de még semmi mozdulás 17 tracken. Aztán találtam egy oldalt ahol kicsit bővebbet ir a tracking ra. https://alipaczka.pl/

Nekem most itt jár a dolog.

2018-01-11 07:20:00 Southall Your parcel is on its way
2018-01-11 09:07:00 Centrum danych DPDInformacje o zamównieniu zostały przesłane do DPD.
2018-01-11 15:20:00 Customer data received Southall
2018-01-14 15:58:00 Parcel arrived at the airport.

kfz81
2018-01-28, 19:59
Aki a GB-ről rendelte Eu Expressel van valami fejlemény? nekem most tart 17 napnál de még semmi mozdulás 17 tracken. Aztán találtam egy oldalt ahol kicsit bővebbet ir a tracking ra. https://alipaczka.pl/

2018-01-11 09:07:00 Centrum danych DPDInformacje o zamównieniu zostały przesłane do DPD.
2018-01-14 15:58:00 Parcel arrived at the airport.Egyszerre rendeltük.Így az enyém is ugyan ott tart ahol a tied.

Photofan
2018-01-28, 20:33
Celluxos megoldás nem jött be. Ugyanúgy remeg a kép széle. Szerintem a drón rázkódik túlzottan vagy nem tudom. Mutatom a mait 4K-ban:
https://youtu.be/0U1RHajmG-Q

Aztán mikor elkezdtem lehozni nagyon fura dolog történt. Lelehet tolni, ha hülye voltam. Létezik, hogy a videó bal oldalán lévő rádiótoronytól megkattant?
Történt ugyanis, hogy miközben elkezdtem csökkenteni a magasságot 12 méterről, ereszkedés helyett felment 14 méterre, majd elkezdett jobbra fordulni :O

Íme a flight log:
https://youtu.be/jGsM5y8k5AI

Nem kicsit ijedtem meg.
Később, más helyen próbálgattam. Ott már nem volt vele gond.

bedrock
2018-01-29, 11:00
Az adótornyoktól távol kell maradni! Fura jelenségeket produkálhatnak.

Nem tudom olvastátok e az rcgroupson, hogy egyszerű megoldás van az iránytű problémára: bekapcsoláskor a gépnek orral (kamerával) észak felé kell állnia.
Nálam valóban működik. Tegnap compass interference-t írt, amikor startoltam volna. Ekkor nyugat felél nézett a gép, elfordítottam északnak és azonnal could take off lett az eredmény :)
Mondjuk elég buta probléma.

Megpróbálok megoldást találni a propeller balanszolás problémára. Hátha lehetne egy kicsit javítani a gépen.

Móki, van egy két hasonló gyerekbetegsége a gépnek, amik mindegyikére lassan van megoldás. De ezekkel együtt is jó vételnek tartom ár/teljesítmény szempontból.
A DJI-ok biztosan jobb gépek, de nem annyival amennyivel drágábbak. Ha nem 120e-et szántam volna témára, hanem 250e-t, akkor valószínűleg a Mavic-ot vettem volna.
Szerintem az 500$ jó ár érte, főleg ha megúszod a vámot és figyelembe vesszük, hogy 3 éve nem volt ilyen erős a HUF a USD-vel szemben.

csp
2018-01-29, 11:45
Sziasztok,

Nekem az eredeti szett prop már új korában is laza volt, de ez nem okoz a videóban semmilyen problémát.
Az lenne a tuti, ha meg lehetne mérni a kiegyensúlyozottságát.
Ahhoz viszont kellene egy tartalék motor és külön megpörgetni egy próbapadon, mert ezzel a quick lock rendszerrel sajnos nem lehet befogni a kiegyensúlyozóba.

móki
2018-01-29, 14:13
Az adótornyoktól távol kell maradni! Fura jelenségeket produkálhatnak.

Nem tudom olvastátok e az rcgroupson, hogy egyszerű megoldás van az iránytű problémára: bekapcsoláskor a gépnek orral (kamerával) észak felé kell állnia.
Nálam valóban működik. Tegnap compass interference-t írt, amikor startoltam volna. Ekkor nyugat felél nézett a gép, elfordítottam északnak és azonnal could take off lett az eredmény :)
Mondjuk elég buta probléma.

Megpróbálok megoldást találni a propeller balanszolás problémára. Hátha lehetne egy kicsit javítani a gépen.

Móki, van egy két hasonló gyerekbetegsége a gépnek, amik mindegyikére lassan van megoldás. De ezekkel együtt is jó vételnek tartom ár/teljesítmény szempontból.
A DJI-ok biztosan jobb gépek, de nem annyival amennyivel drágábbak. Ha nem 120e-et szántam volna témára, hanem 250e-t, akkor valószínűleg a Mavic-ot vettem volna.
Szerintem az 500$ jó ár érte, főleg ha megúszod a vámot és figyelembe vesszük, hogy 3 éve nem volt ilyen erős a HUF a USD-vel szemben. Bedrorck ! Köszönöm . Sok videót ,hozzászólást .véleményt olvasgatok DJI vs Xiaomi drónokról . A legtöbb esetben az ár /érték arányt preferálják és ez teljesen rendben van . Több olyan hozzászóló is jó véleménnyel van a Xiaomi drónról aki pl. DJI drónt is használ mellette . Szóval engem meggyőzött a Xiaomi és az amit olvasok róla . Egy picit várok még a rendeléssel ...hátha lesz egy kis akció esetleg (meg az asszony is puhul addig) de lehet a valuta árfolyam meg megviccel majd . Figyelemmel kísérem a topicot és biztosan jó hasznát fogom venni annak amit Ti már meg tapasztaltok és megoldotok . Köszönöm !

Photofan
2018-01-29, 17:43
Sziasztok,

Nekem az eredeti szett prop már új korában is laza volt, de ez nem okoz a videóban semmilyen problémát.
Az lenne a tuti, ha meg lehetne mérni a kiegyensúlyozottságát.
Ahhoz viszont kellene egy tartalék motor és külön megpörgetni egy próbapadon, mert ezzel a quick lock rendszerrel sajnos nem lehet befogni a kiegyensúlyozóba.

3 repülés után elküldtem nekik a flight logot, hogy szerintem túlságosan vibrál a gép a levegőben. Erre írták, hogy "abnormal accelerometer". Próbálgatom a többi propellert is.

csp
2018-01-30, 07:35
3 repülés után elküldtem nekik a flight logot, hogy szerintem túlságosan vibrál a gép a levegőben. Erre írták, hogy "abnormal accelerometer". Próbálgatom a többi propellert is.A motorok szepen mennek? Ha kezzel megporgeted egyforma hangjuk van?

bla
2018-01-30, 09:22
A motorok szepen mennek? Ha kezzel megporgeted egyforma hangjuk van?

Ez mondjuk érdekes. Lassan pörgetve kézzel, nálam mintha csapágyasak lennének a motorok, az egyiknél különösen hallani. De ha kifele húzom a tengelyt forgatás közben, akkor megszűnik.
Gondoltam a teflonos olajra, de nagyon nem akarom fújkálni vele.

SamStarion
2018-01-30, 09:56
Ez mondjuk érdekes. Lassan pörgetve kézzel, nálam mintha csapágyasak lennének a motorok, az egyiknél különösen hallani. De ha kifele húzom a tengelyt forgatás közben, akkor megszűnik.
Gondoltam a teflonos olajra, de nagyon nem akarom fújkálni vele.Nálam a zinger gyűrű nem volt a helyén az egyik motornál, és valószínűleg emiatt akadt. Most már a helyére került, jobban forog mint a másik 3 :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

Photofan
2018-01-30, 10:04
Nálam a zinger gyűrű nem volt a helyén az egyik motornál, és valószínűleg emiatt akadt. Most már a helyére került, jobban forog mint a másik 3 :)

Szép, jó reggelt! :)

Nálam a motorok szépen forognak.
Nem tapasztalok akadást, lassabban forgást.
Időközben találtam ezt a videót és a leírását.

https://www.youtube.com/watch?v=-M0b9LTV3Zw

Azt mondja a srác, hogy a fiminek kell írni, mert szerinte egy firmware frissítéssel orvosolható a probléma.
Hát nem tudom, de egy próbát megér.
Remélem, válaszolni fognak, mert volt aki azt kommentelte, hogy válaszra sem méltatták.

csp
2018-01-30, 13:40
Gondoltam a teflonos olajra, de nagyon nem akarom fújkálni vele.

Propeller nélkül is próbáld meg. Lehet, hogy a prop is adhat ki ilyen zajt. DJI-nál már tapasztaltam hasonlót.......

kigyosi9
2018-01-30, 15:52
Nálam a zinger gyűrű nem volt a helyén az egyik motornál, és valószínűleg emiatt akadt. Most már a helyére került, jobban forog mint a másik 3 :)

Nem kioktatni akarlak de a zinger az a KFC-ben van Zinger Burger néven :D
A singer az egy varrógép márka és amire Te gondolsz az a SEEGER gyűrű. :D
Peace ;)

SamStarion
2018-01-30, 16:15
Nem kioktatni akarlak de a zinger az a KFC-ben van Zinger Burger néven :D
A singer az egy varrógép márka és amire Te gondolsz az a SEEGER gyűrű. :D
Peace ;)Köszi. Ott a pont :D

Akkor ezért nem tálaltam hogyan írjak helyesen ;)

bla
2018-01-30, 17:27
Propeller nélkül is próbáld meg. Lehet, hogy a prop is adhat ki ilyen zajt. DJI-nál már tapasztaltam hasonlót.......

Nem propeller. Ez olyan akadozós forgás. Még arra gondoltam, hogy talán nem is a csapágy, hanem a mágnesek miatt ilyen. De nem mindegyik motorral produkálja egyformán.

A motorokat le lehet szedni az egész ház megbontása nélkül? Azt láttam, hogy a 4db motor rögzítő csavar az áttetsző fehér LED takaró levétele után hozzáférhető.

Photofan
2018-01-30, 17:49
Nem propeller. Ez olyan akadozós forgás. Még arra gondoltam, hogy talán nem is a csapágy, hanem a mágnesek miatt ilyen. De nem mindegyik motorral produkálja egyformán.

A motorokat le lehet szedni az egész ház megbontása nélkül? Azt láttam, hogy a 4db motor rögzítő csavar az áttetsző fehér LED takaró levétele után hozzáférhető.

Nézd a videót:
https://www.youtube.com/watch?v=43NCMgMJqRs

A motorhoz hozzátudsz férni, de ha már a forrasztáshoz is szeretnél, akkor le kell szedni a borítást.

Ezen is az látszik, hogy nem fér hozzá már a forrasztáshoz:
https://www.youtube.com/watch?v=wEK7S9M93rA

csp
2018-01-30, 20:55
Ne forraszd ki. A motor alján van egy biztosító seeger gyűrű és ha minden igaz egy kis réz hézagoló is.
Ezeket ha óvatosan leveszed egy műszerész fogóval akkor a harang rész felfelé lehúzható lesz.
Ami problémás szokott lenni:
Mágnes le van lazulva és beleér a vasmagba.
Valami fém bekerült a forgó és az állórész közé és nem jön ki mert fogja a mágnes
Csapágyas.

Ha széthúzod akkor meg lehet nézni a csapágyakat is egyesével. Megforgatod az ujjad végével és érződik a járásán (nem a nézésén), hogy csapágyas vagy nem.

bla
2018-01-30, 23:49
Végül is az érdekelne, hogy csapágyat lehetne-e benne cserélni a ház szétbontása nélkül. Már persze, csak ha kell.

csp
2018-01-31, 09:55
Végül is az érdekelne, hogy csapágyat lehetne-e benne cserélni a ház szétbontása nélkül. Már persze, csak ha kell.

Szerintem lehet. Elég nehezen szokott kijönni, de ha annak alapján széthúzod a motort amit írtam akkor hozzáférsz. Érdemes japán csapágyat venni bele. Csapágyboltban kb 1000 ft/db.
Egyébként egy új motor 4000 körül van. ennyit kockáztatsz.

csp
2018-01-31, 17:11
Állítólag kiadták hivatalosan is a gimbal 2030 fw-t.

Gimbal Update 2030 Rolling Out To Everyone
Gimbal update 2030 is now rolling out to everyone! I received mine just moments ago.

After that i did the gimbal calibration on a flat surface and the horizon is straight now.

Photofan
2018-01-31, 17:19
Állítólag kiadták hivatalosan is a gimbal 2030 fw-t.

Gimbal Update 2030 Rolling Out To Everyone
Gimbal update 2030 is now rolling out to everyone! I received mine just moments ago.

After that i did the gimbal calibration on a flat surface and the horizon is straight now.

Nekem este telepitette is, bar nem vettem eszre kulonseget, mert nekem elotte is rendben volt.
Udv!

Photofan
2018-01-31, 17:20
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180131/29f5183ffb8c8b06307865cab573fa98.jpg
Jobb oszlop, felulrol a masodik.

bla
2018-01-31, 17:52
Nekem még hét elején külön küldték. De a Googles címemről kellett küldenem a FIMI-nek a levelet, mert visszadobta a normál címemről a szerverük.
Most azért sokkal jobb lett, de csak a könyves beállítással tudtam szintezni, ami azért nem valami pontos. Berakhatnák végre az appba is a beállítási lehetőséget, és akkor ki lehetne pipálni ezt a hibát is.

Ra31el71
2018-02-03, 19:52

2018-01-14 15:58:00 Parcel arrived at the airport.

Úgy néz ki hogy egyszerre rendeltük. Nekem azt íraj most hogy parcel is in clearance. Remélem nem kell sokat várni már.

maacikaa
2018-02-03, 21:46
Úgy néz ki hogy egyszerre rendeltük. Nekem azt íraj most hogy parcel is in clearance. Remélem nem kell sokat várni már.

Nekem is 15. Étől azt írja de azóta semmi. De mivel vám mentes lesz simán kibírom azért na cakk pakk 103 ezerben volt az egesz ami igen csak baráti ha várnom kell rá.

bla
2018-02-04, 10:11
Nem-e lehetne-e ezt inkább itt?
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?30842-Hol-v%C3%A1s%C3%A1roljunk

HegyenVolgyon2
2018-02-04, 12:41
Sziasztok!

Novemberben vettem a gépemet, azóta sok jó és rossz tapasztalatom is összegyűlt vele kapcsolatban, amiket a későbbiekben ki is fejtek és videókat is mutatok majd nektek, de most előbb gyorsan felteszem a kérdésem, mert most ez a legégetőbb.

Mint sokan másoknak, nekem is eddig a gimbal horizont probléma a legkellemetlenebb bug. De nyomon követtem a történéseket,sok hozzászólást elolvastam angolul is és a Fiminek is írtam, és vártam, hátha megoldódik.
Történt pár napja, hogy épp reptetni, videózni készültem, mikor indításkor bedobta a 2030-as frissítést. Na de mivel épp wifi nélkül voltam a szabadban, letölteni akkor nem akartam, nem volt más lehetőségem, minthogy az "ignore"-t válasszam. Rá is nyomtam, gondoltam, majd következő indításkor megint felajánlja, otthon majd megpróbálom újra.
Na hát azóta se akarja beadni, pedig sokszor megpróbáltam, hátha, de nem...
Az appból is próbáltam manuálisan, akkor meg azt írja, hogy a legfrissebb verzióm van.
Már a Fimi@support.com-ra is írtam újra, nem reagált még senki.

Szerintetek miért nem jön újra a frissítés? Ez nem lehet ilyen egyszeri dolog.

Üdv, HegyenVolgyon.

móki
2018-02-04, 14:03
Sziasztok!

Novemberben vettem a gépemet, azóta sok jó és rossz tapasztalatom is összegyűlt vele kapcsolatban, amiket a későbbiekben ki is fejtek és videókat is mutatok majd nektek,

Üdv, HegyenVolgyon. Szia ! Megköszönném ha ezeket megosztanád .
Köszi .
M.

HegyenVolgyon2
2018-02-04, 18:02
A videóim, íme: https://www.youtube.com/watch?v=qyrPzdVUqVA

Illetve itt a felhasználó alatt, ami nézhető még, az a többi.
A tapasztalataimat este megpróbálom összefoglalni és leírni.

móki
2018-02-04, 19:41

A tapasztalataimat este megpróbálom összefoglalni és leírni.Köszi ! Sok videód készült víz felett .... ...én biztosan paráznék ,hogy mi van ha valami gáz van pont akkor . Nem vagyok egy videó szakértő de nekem tetszenek a felvételek . Grat.

kfz81
2018-02-04, 21:01

Szia!
Pár éve a videóban szereplő templomban én javítottam az orgonát! :)

bla
2018-02-04, 21:39

Úgy vettem észre, hogy érdemesebb 4K-ban felvenni a videókat, még akkor is ha utána 1080p-be kell konvertálni. Youtube-ra feltöltve is sokkal jobb a minősége mint a 1080p-nek.
A 100fps meg konkrétan használhatatlan.

Majd megpróbálom megnézni TV-n is, mert PC-n nem a legjobb a lejátszás minősége.

HegyenVolgyon2
2018-02-04, 23:40
Köszi ! Sok videód készült víz felett .... ...én biztosan paráznék ,hogy mi van ha valami gáz van pont akkor . Nem vagyok egy videó szakértő de nekem tetszenek a felvételek . Grat.

Szia! Víz felett lehet szép felvételeket készíteni, város felett nem biztonságos, a sok max alt-os és range test-es videóval meg tele van a net. Köszi amúgy, technikailag és utómunkailag sok kívánnivalót hagynak maguk után, de nem értek ehhez még és jó gépem sincs hozzá, ezért inkább a hangulatra megyek, mint a minőségre :-).

HegyenVolgyon2
2018-02-04, 23:41
Szia!
Pár éve a videóban szereplő templomban én javítottam az orgonát! :)

Ó, Nem is tudtam, hogy van benne, végül is csak egy kis kápolna. Úgy is hívják, Mária-kápolna.

HegyenVolgyon2
2018-02-04, 23:55
Úgy vettem észre, hogy érdemesebb 4K-ban felvenni a videókat, még akkor is ha utána 1080p-be kell konvertálni. Youtube-ra feltöltve is sokkal jobb a minősége mint a 1080p-nek.
A 100fps meg konkrétan használhatatlan.

Majd megpróbálom megnézni TV-n is, mert PC-n nem a legjobb a lejátszás minősége.

Na ebben is tanácstalan vagyok még. Hogy érted, hogy a 100 fps használhatatlan?
Nekem pl olyan problémám is van, hogy nem a legjobb microsd-t választottam, ezért 4K-ban gyakran kifagy. Pedig egy Kingston, direkt 4K-ra dedikálva.

Most az UHD-t próbálgattam, de lagtöbbször FullHD-be rakom, mert az biztonságosan rámegy a kártyára.

Ami viszont a legjobban zavar, az szoftver tekintetében ez a frissítés, amit írtam, még mindig nem jelez semmi és emailt sem kaptam róla, valamint, hogy a kamerakép a telefonon akár már pár száz méterre távolodva is használhatatlanul szaggatni kezd.
Hardveresen pedig az a szörnyű nyiszorgó hang és a remegés.

Egyébként jó erős és gyors, bírja a szelet, hosszú üzemidő, biztos irányítás jellemzi.

Photofan
2018-02-05, 01:13
Nekem pl olyan problémám is van, hogy nem a legjobb microsd-t választottam, ezért 4K-ban gyakran kifagy. Pedig egy Kingston, direkt 4K-ra dedikálva.

Most az UHD-t próbálgattam, de lagtöbbször FullHD-be rakom, mert az biztonságosan rámegy a kártyára.

Ami viszont a legjobban zavar, az szoftver tekintetében ez a frissítés, amit írtam, még mindig nem jelez semmi és emailt sem kaptam róla, valamint, hogy a kamerakép a telefonon akár már pár száz méterre távolodva is használhatatlanul szaggatni kezd.

Egyébként jó erős és gyors, bírja a szelet, hosszú üzemidő, biztos irányítás jellemzi.

A nyikorgasra irtak nekem is a tobbiek, hogy az altalanosan jellemzo mindegyik egyedre, es a youtube tele is van ezekkel a nyikorgo hangokkal. En is utalom :D Fogalmam sincs honnan johet. Olyan mintha olajozasra varna, vagy viseltes lenne.
A kepremeges szinten bosszant engem is, bar nekem az egesz dron annyira remeg a levegoben, hogy mindig attol felek, leesik.
Ha a propellereket kezzel tudod fel-le mozgatni kicsit mikozben mar a helyukon vannak (elall kisse a motortol), probald ki, hogy egy meretre vagott celluxdarabot ragasztasz a motor felso, femes reszere a mellekelt kep alapjan, es utana huzod ra a propellert. Ha ez nem segit (nalam nem valt be), irj a fiminek, hogy frissitsenek firmware-t (because of shaking video). Ezt is tanacsoltak neten. Valakinek ez segitett. En is most varom a fimi valaszat. Meglatjuk, mire megyek vele.
Nekem volt olyan, hogy nem akartam egybol felrakni egy frissitest. Legkozelebb ujra felajanlotta. Ha nem mukodik, probald ki, hogy kijelentkezel a programbol, es ujra belepsz. Ha akkor sem ajanlja fel ujra, irj emiatt is a fiminek. Masnak is manualisan kuldtek el.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180204/a2e501e2e83311ee88869e5ec0406e4b.jpg
Udvok!

bla
2018-02-05, 09:05

HD-ben van egy 100fps mód is. A videó képe randa, élvezhetetlen. jobban nem tudom jellemezni, nézd meg.
SD kártyának jó, ami legalább 10MB/s-os folyamatos írást tud. Ezt egy 5000Ft-os 32GB-os "márkás" kártya is simán tudja.

Frissítést nem tudom. Nekem még nem volt ilyen. Valószínűleg megjegyezte,hogy nem akarod telepíteni. Nem tudom hogyan lehet visszacsinálni. Esetleg próbáld meg a FIMI supportot. Gmailes címről kellene próbálni, mert úgy néz ki elég sok levélküldőt blokkolnak.

Vételi problémák esetén meg lehet antenna csatlakozó nincs a helyén.

A nyiszogás tipikus csapágyhang, más koptereknél is előfordul. Akkor is ha még jó a csapágy.

bla
2018-02-05, 09:23
Nemrég vettem egy UE50MU6102KXXH 4K-s TV-t. Ez konvertálás nélkül lejátssza a kopterrel felvett 4K-s videókat. Ugyanilyen árban néztem egy LG TV-t is, aminek a boltban jobbnak tűnt a képe, viszont a 4K-s videónál a kép felső része kockás volt, így maradt a Samsung.
Már régen vettem TV-t, így meglepetés volt, hogy egy csomó szolgáltatást már belepakolnak a gyártók. Például, WiFi-n keresztül simán viszi a 4K-s Youtube tartalmakat, a PC-n szokott képminőségnél sokkal jobb minőségben (monitorom is 4K-s).
Meg úgy általában simán viszi az összes megszokott torrentes filmet is. Idáig egyedül egy 60GB-os UHD filmet (Feláldozhatók 2) nem tudott lejátszani. Érdekes, mert a sample-t meg lejátszotta.
A hangot optikai kimeneten rá lehet kötni az erősítőre. Ezzel gyakorlatilag megspóroltam egy 4K-s médialejátszót is.

Ezért írtam, hogy ajánlatos inkább 4K-ban felvenni a videókat, mert visszakonvertálni 1080p-ről már nem lehet. Meg 1080p-nél nekem nem tetszenek a felvételen a messzebbről felvett fák, bokrok. A tömörítés miatt csak egy amorf paca látszik belőlük. 4K-ban se az igazi, de sokkal jobban látszanak az ágak, levelek.

csp
2018-02-05, 09:35
Nemrég vettem egy UE50MU6102KXXH 4K-s TV-t. Ez konvertálás nélkül lejátssza a kopterrel felvett 4K-s videókat. Ugyanilyen árban néztem egy LG TV-t is, aminek a boltban jobbnak tűnt a képe, viszont a 4K-s videónál a kép felső része kockás volt, így maradt a Samsung.
Már régen vettem TV-t, így meglepetés volt, hogy egy csomó szolgáltatást már belepakolnak a gyártók. Például, WiFi-n keresztül simán viszi a 4K-s Youtube tartalmakat, a PC-n szokott képminőségnél sokkal jobb minőségben (monitorom is 4K-s).
Meg úgy általában simán viszi az összes megszokott torrentes filmet is. Idáig egyedül egy 60GB-os UHD filmet (Feláldozhatók 2) nem tudott lejátszani. Érdekes, mert a sample-t meg lejátszotta.
A hangot optikai kimeneten rá lehet kötni az erősítőre. Ezzel gyakorlatilag megspóroltam egy 4K-s médialejátszót is.

Ezért írtam, hogy ajánlatos inkább 4K-ban felvenni a videókat, mert visszakonvertálni 1080p-ről már nem lehet. Meg 1080p-nél nekem nem tetszenek a felvételen a messzebbről felvett fák, bokrok. A tömörítés miatt csak egy amorf paca látszik belőlük. 4K-ban se az igazi, de sokkal jobban látszanak az ágak, levelek.

Hasonló tapasztalatom van nekem is. Szintén Samsung TV-t vettem.
Sokszor a laptop képernyőjén a nagyobb felbontás rosszabb minőségben látszik. Jobb egy HD mint a 4K. Valószínű nem tud vele mit kezdeni. A TV-n meg teljesen részletgazdag. Sokkal jobb ott megnézni.

móki
2018-02-05, 14:09
Szia! Víz felett lehet szép felvételeket készíteni, város felett nem biztonságos, a sok max alt-os és range test-es videóval meg tele van a net. Köszi amúgy, technikailag és utómunkailag sok kívánnivalót hagynak maguk után, de nem értek ehhez még és jó gépem sincs hozzá, ezért inkább a hangulatra megyek, mint a minőségre :-).
Eszemben sincs lakott terület felett reptetni bármilyen modellt is ...de a víz felett kicsit paráznék hogyha leesik nem biztos,hogy megtalálod .
A tapasztalataidra a géppel kapcsolatban (jó/rossz ) még mindig kíváncsi lennék .
Köszi

HegyenVolgyon2
2018-02-06, 09:12
Móki, azt hiszem, mindent elmondtam. Alapvetően meg vagyok vele elégedve. Az árát is figyelembe véve, korrekt gép, még ha vannak is elmaradásai egy Dji-al szemben.
Fimiék is jófejek, tegnapi második emailes megkeresésemre az éjjel megküldték a frissítést, úgy néz ki tényleg segít, de nekem is segéd módszert (alátét az egyik talp alá) kellett alkalmaznom. Miután úgy bekalibraláltam, tökéletesen vízszintbe állt sokadszorra is.

móki
2018-02-06, 09:22
Móki, azt hiszem, mindent elmondtam. Alapvetően meg vagyok vele elégedve. Az árát is figyelembe véve, korrekt gép, még ha vannak is elmaradásai egy Dji-al szemben.
Fimiék is jófejek, tegnapi második emailes megkeresésemre az éjjel megküldték a frissítést, úgy néz ki tényleg segít, de nekem is segéd módszert (alátét az egyik talp alá) kellett alkalmaznom. Miután úgy bekalibraláltam, tökéletesen vízszintbe állt sokadszorra is.
Köszönöm ! Azt hittem ,hogy valamiféle lista fog születni mert írtad ,hogy.......Novemberben vettem a gépemet, azóta sok jó és rossz tapasztalatom is összegyűlt vele kapcsolatban, amiket a későbbiekben ki is fejtek......

Ebből gondoltam ,hogy több pozitív és negatív dolgot írsz le. De ez így inkább megnyugtató és biztató ,hogy csak pár dolgot említesz .
Köszi !

HegyenVolgyon2
2018-02-06, 10:18
Köszönöm ! Azt hittem ,hogy valamiféle lista fog születni mert írtad ,hogy.......Novemberben vettem a gépemet, azóta sok jó és rossz tapasztalatom is összegyűlt vele kapcsolatban, amiket a későbbiekben ki is fejtek......

Ebből gondoltam ,hogy több pozitív és negatív dolgot írsz le. De ez így inkább megnyugtató és biztató ,hogy csak pár dolgot említesz .
Köszi !

Jogos. Oké, összeszedve:

Előnyök:
- ár/érték arány
- biztos irányítás
- jó szélbiztonság
- korrekt kamera
- jó kidolgozás
- hosszú üzemidő- nagy hatótávolság
- jó javíthatóság, moduláris felépítés
- elég jó hozzáállás a gyártó részéről a felhasználói visszajelzésekhez
- horizont probléma megoldásra került.

Hátrányok:
- nyiszorgó hang
- enyhe remegés lebegéskor
- szerény kamerabeállítási lehetőségek
- az élőkép hajlamos a késésre, szaggatásra (távolsággal arányosan, de ez lehet, hogy mobil/tablet proci függő)

Photofan
2018-02-06, 10:22
Jogos. Oké, összeszedve:

Előnyök:
- ár/érték arány
- biztos irányítás
- jó szélbiztonság
- korrekt kamera
- jó kidolgozás
- hosszú üzemidő- nagy hatótávolság
- jó javíthatóság, moduláris felépítés
- elég jó hozzáállás a gyártó részéről a felhasználói visszajelzésekhez
- horizont probléma megoldásra került.

Hátrányok:
- nyiszorgó hang
- enyhe remegés lebegéskor
- szerény kamerabeállítási lehetőségek
- az élőkép hajlamos a késésre, szaggatásra (távolsággal arányosan, de ez lehet, hogy mobil/tablet proci függő)

Esetleg nincs videod kivulrol a tapasztalt remegesrol lebeges kozben?
Megkoszonnem.
Udv!

móki
2018-02-06, 11:03
HegyenVölgyön 2 !
Leköteleztél ! Köszönöm Szépen !

Taki199
2018-02-06, 22:34
Sziasztok. Ma lettem Xiaomi 4K tulaj. Végig olvastalak Benneteket, sok jó tanáccsal láttatok el, amik alapján holnap én is repülök egy picit. Remélem minden rendben lesz majd, és azt is remélem, hogy nem kell orvoslással kezdenem a mókát. Egyébként kiollóztam a számomra (full kezdővagy, kivéve: irányítás) fontos infókat, ha gondoljátok megosztom. :)
Dobnék is egy kérdést hirtelen: Be szereztem egy Mobil WiFi Hotspot-ot, amivel a mezőn is tudok netezni. Holnap viszem is magammal, és ott a helyszínen lesz bekapcsolva először, és ott tervezek frissíteni, illetve kalibrálni (már amennyire sikerült megértenem, hogyan kell). A kérdésem az lenne, hogy nem okoz gondot ha ott van nálam ez a kis WiFi?
Köszi a választ.

kfz81
2018-02-06, 22:50
Sziasztok. Ma lettem Xiaomi 4K tulaj. Végig olvastalak Benneteket, sok jó tanáccsal láttatok el, amik alapján holnap én is repülök egy picit. Remélem minden rendben lesz majd, és azt is remélem, hogy nem kell orvoslással kezdenem a mókát. Egyébként kiollóztam a számomra (full kezdővagy, kivéve: irányítás) fontos infókat, ha gondoljátok megosztom. :)
Dobnék is egy kérdést hirtelen: Be szereztem egy Mobil WiFi Hotspot-ot, amivel a mezőn is tudok netezni. Holnap viszem is magammal, és ott a helyszínen lesz bekapcsolva először, és ott tervezek frissíteni, illetve kalibrálni (már amennyire sikerült megértenem, hogyan kell). A kérdésem az lenne, hogy nem okoz gondot ha ott van nálam ez a kis WiFi?
Köszi a választ.Mikor rendelted és honnan?

csp
2018-02-06, 22:56
Köszi a választ.

Jobb otthon megcsinálni az ilyesmit. Ismerkedj meg a géppel, az aplikációval. Kintre csak az iránytű kalibrálást hagyd.

Taki199
2018-02-06, 23:08
Gearbestről jött EU Expressel. Rendeltettem ismerőssel, mert Ő már rendelt többet is és nem szerettem volna ha vámolják és áfázzák, és így 99%-os eséllyel nem megy be. Mármint EU expressel. Legalább is ezt mondta a haverom. Nem is ment be. Mindennel együtt (jattal is) 108e Ft lett a vége. Kupont kértünk.

csp: igen, közben már jött az infó havertól, hogy lőjem be itthon, ATTI mode-ot nézzem meg stb...

bla
2018-02-06, 23:09
Köszi a választ.

Full kezdőnek csak annyit, hogy maradj távol a tereptárgyaktól. Ha kicsit messzebb van a kopter, akkor nehéz szemre bemérni mikor ér hozzá egy faág, vezeték vagy oszlop. Először, ajánlatos a közelben maradni, amíg meg nem szokod az irányítást és közben ellenőrzöd, hogy minden rendben van-e a géppel.
Ha valamitől megijedsz, akkor engedd el a távon a botokat. Meg fog állni a kopter, aztán át lehet gondolni merre tovább. Persze nagyobb sebességnél kell a megálláshoz neki egy kis idő és távolság, ezt bele kell kalkulálni.

Taki199
2018-02-06, 23:26
Köszönöm a tanácsot. Megfogadom mindenképp. Nem tartom elveszett gyereknek magam, menni fog. Sokat RC szimulátoroztam, pénz hiányában nagyon jó kis lehetőség. Inkább beállítási, FPV, kamera kezelési bajaim lesznek. A beállítás inkább a hibák miatt lesz nehezebb szerintem, gimbálos, mozgatható kamerát pedig még nem használtam quadkopteren. De azért még sokat olvasok...

bedrock
2018-02-06, 23:54
Nem javaslom, hogy wifi legyen a közevetlen közeledben amikor repítesz. Sőt a bluetooth-t is érdemes kikapcsolni a telefonodon.
Komolyan tudják a fentiek rontani a hatótávot.

Taki199
2018-02-07, 09:16
Igazából erre voltam kíváncsi. Meg utána azon is gondolkodtam, hogy ez Wifin kapcsolódik a kis stickhez. Abár én kábellel terveztem összekötni.

Giggino
2018-02-07, 11:12
Köszönöm a tanácsot. Megfogadom mindenképp. Nem tartom elveszett gyereknek magam, menni fog. Sokat RC szimulátoroztam, pénz hiányában nagyon jó kis lehetőség. Inkább beállítási, FPV, kamera kezelési bajaim lesznek. A beállítás inkább a hibák miatt lesz nehezebb szerintem, gimbálos, mozgatható kamerát pedig még nem használtam quadkopteren. De azért még sokat olvasok...

Az előttem szólókat talán még annyival egészíteném ki, ha kezdő FPV-s vagy:

Érdemes előre megtervezni a utat amit be szeretnél járni, vagy alaposan megismerni a terület domborzatát, tereptárgyait ami fölött repkedsz majd.
A domborzathoz a Google Earth jó alap, a tereptárgyakat viszont érdemes felderíteni.
Különösen javasolt ez ha hegyes-dombos vidéken repülsz, főleg az RTH magasság beállítása szempontjából.
Ez egy elég nagy hatótávolságú eszköz. Bedrock több mint 6 Km-t is elért, de 2-3 Km -es táv nagy biztonsággal repülhető vele.
Ekkora távolságnál már számolni kell szomszédos dombokkal is.
Érdemes utánanézni a pontos magasságuknak, és a rajtuk lévő tereptárgyaknak, valamint a Home Point magasságának.

Ha alföldön repülsz, akkor egyszerűbb a helyzet csak a tereptárgyakkal kell számolni.

A levegőből teljesen másképpen látszik minden, idegen területeken nem nehéz eltévedni.
És ha ilyenkor nyomsz egy RTH-t, rosszul megválasztott magasságnál könnyen eléd ugorhat egy domb vagy egy fa.
Persze ott a telón a trékép, és a quad helyzete, de abból a magasságokra nem tudsz következtetni.
Ott a kamera kép is, de ekkora látószögnél az alapján, ha pontosan vízszintbe állítod sem biztonságos szlalomozni.

Hogy a kamera gimbalon van, az quadnál kevésbé zavaró mint egy FPV repülőnél. (azt nem is nagyon vezetik gimbalos kamera alapján)
Itt a giroszkópok eleve vízszintesem próbálják tartani a koptert.

Taki199
2018-02-07, 12:05
Köszönöm, szépen leírtad a lényeget. Bele is ollózom a kisokos doksimba. Nekem kb 5-10000nm-es területeken fog kelleni, ismert terepviszonyok között.

bla
2018-02-07, 17:06
Ma esett egy kis hó:

https://youtu.be/iQvUr3jMeFU

Krisz21
2018-02-07, 19:20
Szia, tudnál nekem segíteni, hogy drone oktatással kapcsolatban ki tudna nekem információt adni?

bla
2018-02-08, 09:02
Szia, tudnál nekem segíteni, hogy drone oktatással kapcsolatban ki tudna nekem információt adni?

Miért fizetnél feleslegesen? Ez nem repülő, hogy állandóan vezetni kelljen, minden pillanatban beavatkozásra készen. Mint írtam, GPS módban ha elengeded a karokat, akkor szépen megáll a levegőben az utolsó pozícióban. Csak nem szabad 30% alá meríteni kezdetben az akkut.
Lakásban nem lehet és nem is szabad reptetni, mert összetörik. Kezdetben 10m-nél ne menj közelebb semmihez, és ne is távolodj el 20m-nél messzebb.
Irányokat lehet gyakorolni szimulátorral, vagy egy 5000Ft-os mikrokopterrel, amit a lakásban is lehet röptetni.
Gyakorolni kell, és vigyázni rá, mert nem egy olcsó ketyere. Legfontosabb szabály, hogy ha a légcsavar repülés közben hozzáér valamihez, annak törés lesz a vége. Aztán utána vehetsz újat, mert sose lesz a régi, hiába javítgatod.

bla
2018-02-08, 09:07
Tegnap volt egy Mi Drone app update, fogalmam sincs mit csináltak rajta. Valaki?

Giggino
2018-02-08, 10:54

Szia!

Igaz ez a konkurens cég oktatóanyaga, de ha tényleg kezdő vagy ezeket érdemes készség szintre fejleszteni mielőtt kalandozni indulnál...
A nagy része márkafüggetlen.

https://drive.google.com/open?id=1Sf8j_iYTsdtte13PDAbHJ1TBZvz7YXUS

móki
2018-02-10, 15:52
Gearbestről jött EU Expressel. Rendeltettem ismerőssel, mert Ő már rendelt többet is és nem szerettem volna ha vámolják és áfázzák, és így 99%-os eséllyel nem megy be. Mármint EU expressel. Legalább is ezt mondta a haverom. Nem is ment be. Mindennel együtt (jattal is) 108e Ft lett a vége. Kupont kértünk.

Persze most ,hogy még nem olyan erős a dollár ...nincs akció és kupon a GearBest-en .

Ra31el71
2018-02-15, 12:54
Sziasztok!
Nagy a csend:-) Mindenki várja a jó időt?
Azt nem tudja valaki hozzáértő, hogy a "follow me" funkció miért nem kerül bele ebbe a drone-ba? Gondolom csak szoftveresen kellene hozzányúlni.

kfz81
2018-02-15, 14:41
Sziasztok!
Nagy a csend:-) Mindenki várja a jó időt?
Azt nem tudja valaki hozzáértő, hogy a "follow me" funkció miért nem kerül bele ebbe a drone-ba? Gondolom csak szoftveresen kellene hozzányúlni.Pénteken lesz egy hónapja hogy megrendeltem,de még Angliába se ért oda.:(

bla
2018-02-15, 20:29
Rendeltem egy "vibrátort" a kopter gimbalos kamerájához. Még jó sok idő mire ideér.

Photofan
2018-02-16, 10:38
Sziasztok! Ugy tunik, megoldodott minden nyugom. A videon tapasztalhato remegest nem szuntette meg a motorok celluxozasa, a propellerek csere-bereje, viszont a fimitol kapott gimbal frissites megoldotta a problemat. A gimbal version 2006-al nincs semmi remeges, es a horizont is teljesen egyenes. Ennek ellenere ugy dontottem, eladom a hatalmas merete miatt, mert nem praktikus ha turazik, vagy utazik az ember. A mavic air megjelenesevel elkezdett esni a mavic pro ara. A ketto kozul majd befizetek egyre szerintem 1-2 honap mulva.

bla
2018-02-16, 11:28
Sziasztok! Ugy tunik, megoldodott minden nyugom. A videon tapasztalhato remegest nem szuntette meg a motorok celluxozasa, a propellerek csere-bereje, viszont a fimitol kapott gimbal frissites megoldotta a problemat. A gimbal version 2006-al nincs semmi remeges, es a horizont is teljesen egyenes. Ennek ellenere ugy dontottem, eladom a hatalmas merete miatt, mert nem praktikus ha turazik, vagy utazik az ember. A mavic air megjelenesevel elkezdett esni a mavic pro ara. A ketto kozul majd befizetek egyre szerintem 1-2 honap mulva.

Majd ha 150-ért adják, akkor lehet én is elgondolkozom a cserén. ;)
Meg persze ha videó, fénykép minőségben veri a Mi 4K-t.

csp
2018-02-16, 11:58
Nem minden arany ami fénylik. Persze ez a teszt sem komoly.....

https://www.youtube.com/watch?v=jN9MDdIhy0s

foxlala
2018-02-16, 12:28
Sziasztok!

Technikai kérdés....
Mit használtok kijelzőnek a távhoz?
Saját mobil? Tablet? Esetleg technikai paraméterek?
Nekem is úton van...
szóval nem jó, ha repülés közbe becsőrögnek, hogy 'szia, mizu...'

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

móki
2018-02-16, 16:14
Nem minden arany ami fénylik. Persze ez a teszt sem komoly.....

https://www.youtube.com/watch?v=jN9MDdIhy0s
Kimondottan utálom a magyar teszt és bemutató videókat......de ez egészen jól sikerült és tetszett !.....Köszönöm !

csp
2018-02-16, 16:59
Kimondottan utálom a magyar teszt és bemutató videókat......de ez egészen jól sikerült és tetszett !.....Köszönöm !

A stílusról nem is beszélnék......, de néhány aggasztó dolog azért van benne. Sok a gond a Mi drónnal is, de úgy látszik nem egyedi az eset. Más típusok sem úgy kerülnek piacra, ahogy kellene.

bla
2018-02-16, 17:21
Van más magyar teszt is az Air-ról. Azok alapján van jópár plusz funkciója a Mi-hez képest, és nem mindenki olyan béna mint a Csaba. Akinek az Air tetszik, eldönti kiad-e érte 2-szer annyit mint amibe a Mi 4K kerül, aztán mehet kitárgyalni a Mavic Air-os topicba. ;)

bedrock
2018-02-16, 17:26
Sziasztok!

Technikai kérdés....
Mit használtok kijelzőnek a távhoz?
Saját mobil? Tablet? Esetleg technikai paraméterek?
Nekem is úton van...
szóval nem jó, ha repülés közbe becsőrögnek, hogy 'szia, mizu...'

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

A mobilom használom. Ha bejövő hívás van repítés közben, elutasítom és kész.

De nyomtattam kiegészítő tablet tartót, azzal tudom használni a 8' tablettám.

A lényeg, hogy viszonylag jó konfig legyen, ne lagoljon a kevés ram miatt..

csp
2018-02-17, 23:15
A mai kiruccanásból egy kis ízelítő...

https://www.youtube.com/watch?v=_KCb7HL2KnE

Photofan
2018-02-17, 23:23

OMG, ez csodalatos!! Merre keszult pontosan? Remelem, az 1:30-nal levo keprol egy raw kepet is csinaltal. Egy aprosag, ami engem picit... A sok feher ho miatt alaexponalt. En ez expot feltoltam volna, 0.7-1.0-ra, de ez absz nem minosites akar lenni, es meg digitalisan tudod huzni kesobb is.

csp
2018-02-17, 23:25
OMG, ez csodalatos!! Merre keszult pontosan? Remelem, az 1:30-nal levo keprol egy raw kepet is csinaltal. Egy aprosag, ami engem picit... A sok feher ho miatt alaexponalt. En ez expot feltoltam volna, 0.7-1.0-ra, de ez absz nem minosites akar lenni, es meg digitalisan tudod huzni kesobb is.

Első téli repülésem volt vele. Még nem is tudtam letesztelni a kamerát eddig hóban ;-)

A felvételek Pádison és a Bál-réten készültek a Biharban

bedrock
2018-02-18, 00:15

Remek felvétel! Grat! :)

csp
2018-02-18, 08:38
Remek felvétel! Grat! :)Koszi

móki
2018-02-18, 13:15

Nem is tudtam ,hogy Magyarországon vannak még ilyen vad helyek . Nem semmi felvétel ....Grat !

bla
2018-02-18, 13:55
Nem is tudtam ,hogy Magyarországon vannak még ilyen vad helyek . Nem semmi felvétel ....Grat !

Pádis nem Magyarországon van. Gondoltam szólok.