PDA

Teljes verzió megtekintése : Syma X22W

wagzo
2018-02-20, 18:36
Hozzám került ilyen quadkopter azzal a hibával, hogy felszálláskor "hátrabukik" .

Ellenőriztem a motorokat, az első kettő lényegesen erősebb volt, mint a hátsó kettő. A hátsó kettő "lefogható" volt, míg az első kettő " ujj levágó " sebességgel forgott. :)
Ebből arra következtettem, hogy a két hátsó motor kuka. Nyilván borultak vele néhányat.

Kicseréltem a két hátsó motort, de sajnos a jelenség ua. maradt.
Angol nyelvű leírást (sem) találtam hozzá, hogyan lehet "nullázni", alapbeállításra visszaállítani, ha lehet egyáltalán.

http://www.symatoys.com/down/manuals.html

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja?

Köszönöm.

gittaimi
2018-02-20, 23:23
Először motor forgásirány és lapát ellenőrzés, szerintem

wagzo
2018-02-21, 07:49
Először motor forgásirány és lapát ellenőrzés, szerintem

Ezek jók. Semmi változtatás nem történt. Egyszer csak ezt a jelentéseget produkálta.

Egyértelműen az első két motor magasabb fordulatszámon üzemel és így a kollektív kar előre nyomásakor hátra bukfenc van.

bla
2018-02-21, 08:23
Kézben fogva (propellerek nélkül) kell billegtetni. A motorok fordulatszámának változni kellene, attól függően merre billented a gépet. Ha a hátsó motorok fordulatszáma kisebb, miközben vízszintesen van a gép, lehet beállítási, kalibrációs, szenzor hiba is.

wagzo
2018-02-21, 09:55
Igen, csak sajnos nincs hozzá leírás, hogyan kalibráljam. Írtam Syma-nak, hogy küldjenek egy manual-t.
Mint ahogy írtam a bekapcsoláskor a 4 motor egyforma fordulaton forog, gázadáskor az első kettő felpörög rendesen, a hátsó kettő marad azon az alacsony fordulaton, le is fogható, míg az első kettőben van " erő".

quadrotibi
2018-02-25, 20:47
Szia!Sajnos van olyan hogy buknak vele És az alaplap Hibás jelet ad.Ezután hiába cserélsz motort,nem lesz jó.Csak az elektronika csere oldja meg a problémát.Azért próbáld meg aut. hogy lerakod olyan helyre ami jó vízszintes,bekapcsolod a távot,utána gépet és bindelés után mind a két kart jobbra lefelé húzod a távon,kb 3 másodpercig míg sûrûn villogni kezd.Próbáld meg balra is már nem emlékszem,merre kell.

wagzo
2018-03-26, 19:38
Szia!Sajnos van olyan hogy buknak vele És az alaplap Hibás jelet ad.Ezután hiába cserélsz motort,nem lesz jó.Csak az elektronika csere oldja meg a problémát.Azért próbáld meg aut. hogy lerakod olyan helyre ami jó vízszintes,bekapcsolod a távot,utána gépet és bindelés után mind a két kart jobbra lefelé húzod a távon,kb 3 másodpercig míg sûrûn villogni kezd.Próbáld meg balra is már nem emlékszem,merre kell.

Köszönöm. Holnap megpróbálom.

wagzo
2018-03-27, 18:55

Kipróbáltam ma. Most már nem bukik hátrafelé, szépen lebeg. De!
Kb. 3-5 másodperc után leáll a levegőben és leesik. Aztán újra beindítom, lebeg és újra leáll.
Na ezt vajon miért csinálja?

wagzo
2018-04-02, 17:19
Kipróbáltam ma. Most már nem bukik hátrafelé, szépen lebeg. De!
Kb. 3-5 másodperc után leáll a levegőben és leesik. Aztán újra beindítom, lebeg és újra leáll.
Na ezt vajon miért csinálja?

Alapfordulaton pörög, ha egy kicsi emelek rajta, annyit, hogy ne szálljon fel, akkor azt is tartja. De mikor akkora fordulatot kap, hogy felemelkedjen, akkor 2-3 másodperc után lekapcsol és leesik.

https://www.youtube.com/watch?v=zCR33Y5Cow4