PDA

Teljes verzió megtekintése : 2018 xx.xx. - FPV találkozó (Pécs-Szilágy Modellreptér)

smith_hun
2018-03-03, 21:22
Esemény neve: FPV Találkozó Pécsvárad-Szilágy
Esemény ideje: 2018 xx.xx. - 2018 xx.yy. (szombat-vasárnap) -- Természetesen rossz idő esetére tervezhetünk be majd egy esőnapot is.
Esemény helye: Pécsvárad-Szilágy Modellreptér.
Google map térkép: Pécsvárad-Szilágy Modellreptér (http://nemesikle.hu/index.php?lang=1&modules=fck&submenu=76)

Tervezett repülési időszak: SR-SS (napkeltétől-napnyugtáig)

Részvételi feltétel: jelentkezési lap kitöltés (https://goo.gl/forms/2yUkuIUqSwTGoS8E2)e (http://goo.gl/forms/2yUkuIUqSwTGoS8E2), a modellreptér használati szabályának (http://nemesikle.hu/index.php?lang=1&modules=fck&menu=54) ismerete és betartása, érvényes modellező biztosítás, egyeztetett frekvenciák használata.
Részvételi díj: a reptér használata díjmentes. Az esetlegesen felmerült költségét mindenki maga finanszírozza.

Amink van:
- nagyméretű füves reptér, hengerelt, nyírt gyeppel,
- szélzsák,
- kiépített asztalok, padok, főzőhely,
- (remélhetőleg) ismét elfogadott eseti légtér (elutasítás esetén majd gondolkodunk hogyan tovább),

Dokumentumok:
jelentkezési lap (https://goo.gl/forms/2yUkuIUqSwTGoS8E2)
Frekvencia-elosztási űrlap (https://goo.gl/forms/bWM5PTXJxlH7oUN33)
Modellreptér szabályok (link) (http://nemesikle.hu/index.php?lang=1&modules=fck&menu=54)
Eseti légtér szabályai (link) - Hamarosan!!

Ami a közelben van:
- étteremmel rendelkező panzió,
- MOL benzinkút,
- Coop, CBA bolt a közelben.

Modellekkel szemben támasztott (minimális) feltételek:
- az FPV napon CSAK merevszárnyas modell használható (helikopter, multirotor, VTOL gép nem használható a találkozó ideje alatt).
- üzembiztos működés,
- GPS RTH képesség,
- megbízható FPV rendszer, állítható frekvenciákkal.

A modellreptéren előzetes egyeztetés után (a biztonság kedvéért, teszteljük a helyszínen) bármilyen RC link használható (433MHz-868MHz-2,4GHz).
A modelleken szintén helyszíni teszt után használható a megszokott telemetriás rádiómodem.
FPV videóátvitelre használható frekvenciák: 1,2-1,3GHz, 2,4GHz, és 5,8GHz.

A használt frekvenciákat a találkozó előtt egyeztetjük, lehetőség szerint elosztjuk, megtervezzük.

Közös étkezést elvileg meg tudjuk oldani, ha előzetesen megbeszéljük.

Mivel ez lesz az első ilyen szervezésem ezen a téren, az építő ötleteket szívesen veszem...

Programok:

Szombat:
- ismerkedés/jópofizás,
- biztonsági és reptérszabályok átismétlése,
- gépek gusztálása,
- műszaki ellenőrzések (frekik védettsége),
- FPV repülések,
- napnyugta előtt leszállások, és csomagolás. Opcionálisan kötetlen beszélgetés és/vagy vacsora ki-ki alapon a Gesztenyés vendéglőben (vagy tervezett vacsora előre megbeszélt vacsoratípussal).

Vasárnap:
- gyülekező,
- FPV rendszerek beállítása,
- FPV repülés

Az időpontot előzetesen megbeszélem a repteret használó többi modellezőtársunkkal, hogy ne ütközzön véletlenül sem olyan programokkal, amik évek óta fix idejűek (emléknap, nyílt nap, meghívott műrepülősök, stb.)....Köszi a megértést!

Én örülnék neki, ha az időpontot hónapokkal előre meg tudnánk beszélni, hogy minden érdeklődő kényelmesen készülhessen rá.

Előzeteses jelentkezők:
- Mat
- Bakesz,
- Boomslang
- Vírus,
- Gózika,
- Smith_hun (Szasza)

bOOmslang
2018-03-04, 08:26
Jelen! ;)

distvan52
2018-03-04, 09:29
Nekem sajna tul messze van.

attila93
2018-03-04, 10:34
Nekem is sajnos túl messze van.

csp
2018-03-04, 10:41
Nekem is túl messze van......de mennék!

bakesz
2018-03-04, 11:26
Jelentkezem! ;)

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről

Mat
2018-03-04, 12:49
Részemről OK. :D

RC Zumuld
2018-03-04, 22:26
Nekem is a világ másik vége, de szívesen mennék!

Vírus
2018-03-05, 17:39
Szerintem jövök :D

smith_hun
2018-03-06, 11:45
Online jelentkezési lap (https://goo.gl/forms/2yUkuIUqSwTGoS8E2) elérhető.

smith_hun
2018-03-06, 12:22
Online frekvencia-elosztási űrlap (https://goo.gl/forms/bWM5PTXJxlH7oUN33)

https://www.readymaderc.com/store/images/matis-rx-06.jpg

FRA: 5740MHz, 5760MHz, 5780MHz, 5800MHz, 5820MHz, 5840MHz, 5860MHz, 5880MHz
FRB: 5705MHz, 5685MHz, 5665MHz, 5645MHz, 5885MHz, 5905MHz, 5925MHz, 5945MHz
FRC: 5865MHz, 5845MHz, 5825MHz, 5805MHz, 5785MHz, 5765MHz, 5745MHz, 5725MHz
FRD: 5658MHz, 5695MHz, 5732MHz, 5769MHz, 5806MHz, 5843MHz, 5880MHz, 5917MHz
FRE: 5733MHz, 5752MHz, 5771MHz, 5790MHz, 5809MHz, 5828MHz, 5847MHz, 5866MHz

Az eddig beérkezett válaszok (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdERSuedTtm9gS0xtGqhwLtFV_1T6zVHRJTaY_5JoD3 3QKj-A/viewanalytics)

smith_hun
2018-03-20, 16:28
Szerintem jövök :D
Látom szép kis parkot hoznál...:)

Sequadon
2018-03-21, 08:31
Ha elkészül addig a gépem szívesen megyek.

46248

Modellező biztosításhoz tudtok adni tippet?

smith_hun
2018-03-21, 13:22
...Modellező biztosításhoz tudtok adni tippet?
Persze. Lépj be ebbe a sportegyesületbe: http://rcmodellpalya.hu/biztositas.php

és az éves tagdíj+biztosítási díj átutalása után megküldik neked PDF-ben a tagsági+biztosítási díj igazolását. Jelenleg ez a legjobb ár/érték arányú hobbira vonatkozó biztosítás.
Aztán kinyomtatod a kis tagsági kártyát (opcionálisan laminálhatod, hogy tovább bírja), és fel tudod majd mutatni amikor kérik/kell.

mmormota
2018-03-23, 02:37
Ha tudok, megyek (Bix3, DJI Ocusync). Persze függ a véglegesített időponttól.

bakesz
2018-03-23, 12:44
En is idopont fuggbenyeben tudok nyilatkozni tutira.
Reszveteli szandek az megvan..... ;)

Vírus
2018-04-22, 07:00
Milyen magasságig lesz légterünk?

smith_hun
2018-04-22, 09:45
GND-1500 láb ~ 450 méter. Tengerszint felett pedig ~650 méter.
Az idő pedig napkeltétől-napnyugtáig.

A papírokat beadtam, ha minden okés, akkor május 20-tól kezdődik a légtér érvényessége, és folyamatosan lesz igényelve.

Vírus
2018-04-22, 16:54
Sugár? vagyis meddig tudunk elmenni? akkor éjszakai repülés kilőve?? Az izgalmas tud ám lenni..

Mat
2018-04-22, 20:23
... magasabban később megy le a nap :D

smith_hun
2018-04-22, 20:46
Sugár? vagyis meddig tudunk elmenni? akkor éjszakai repülés kilőve?? Az izgalmas tud ám lenni..
Mivel a modellreptér fő profilja a hagyományos modellreptetés (3D, műrepülések, stb.), ezért a sugarat 500 méterben kértem meg.
De mindent megbeszélünk (:p) majd helyben.

Biztosan izgalmas az éjszakai repülés, de én hullára kopasznak gondolom magam ehhez...technikailag nincs meg a háttér hozzá...majd egyszer talán...

bakesz
2018-04-22, 21:17
500m????
Van valami a kozelben ami miatt nem lehetett tobb?
Sajat magaddal csesztel ki. Hogy fogsz igy lr fpvt repulni 500meteren? ;)
Tudom a poganyi repter sincs naon messze de azert gondolhattal volna magadra a tobbi los repulos mellett. Siman kerhetted volna nagyobb sugarral vagy legalabb teglalap alakban.
De te tudod..... :)

smith_hun
2018-04-22, 21:33
A múltkori engedélyezett sugara is elég nagy volt.
Akkora légteret meg úgysem adnak, ameddig már voltam...inkább a legális biztos, mint a fasza nagy, amit nem adnak meg...

A közösség érdeke előrébb való volt, mint a bizonytalan sajátom...

Az LR meg hát...úgyis tudod...:rolleyes:

Meg aztán 500m sugár az 1km átmérő...szerintem az sem kevés...de nyilván majd helyben egyeztetünk...

bakesz
2018-04-22, 21:47
Ertem en hogy majd helyben megbeszeljuk.
Csak azert vettem hirtelen nagy levegot, mert ha valoban nincs olyan hely a kornyeken ami miat nem adtak volna meg akkor siman kerhettel volna nagyobbat. Pl egy 3km szeles teglalapot egeszen le Szederkenyig.
Se tobbe se hosszabb ideig nem tartott volna.

Nekem anno kb 5km szeles 25km hosszu volt. Igaz trapez alakban.

Bar azota nekem kicsit megvaltozott a szemleletem a legterigenylessel kapcsolatban, hatranyomra, de remelhetoleg ha lesz a jovoben ertelmes es hasznalhato megoldas egyszeru es gyors igenylesre akkor majd fontolora veszem.

mmormota
2018-04-28, 14:41
Időpont még nincs?

smith_hun
2018-04-28, 15:41
Amint megkapom a megigényelt eseti légteret a modellreptérre, azonnal megbeszéljük...előre két hónapra vannak beadva a papírok, és folyamatosan 2 hónappal leszünk előrébb...ennek függvénye a találkozó, senkit nem szeretnék kellemetlen helyzetbe hozni...ugyan nagyon kicsi az esélye, de ne mi legyünk az elsők, akiket megvág a hatóság...

Türelmeteket kérném, amint kezemben vannak az engedélyek, azonnal tovább lépünk!

Köszi az előzetes érdeklődést Mindenkitől!!

smith_hun
2018-05-04, 11:09
Kedves Reptársak!

Azoktól kérdezném elsősorban akik érdeklődtek, és jelentkeztek, hogy melyik hónap lenne az ideális?
Június vége, július hónap, vagy augusztus hónap?

Pozitív hírek jönnek vissza az igénylés ügyében, de nyilván akkor tervezünk élesben, ha a papírok megjöttek...

Köszönöm az eddigi jelentkezéseket, és az űrlapok lelkes használatát!

Mat
2018-05-04, 11:53
Sziasztok,

nekem június vége lenne a jobb. Egyébként pedig igencsak várom már a "légterünket", hiszen a találkozótól függetlenül rögtön igénybe is venném amint lehet. ... :D

Üdv: Laci

mmormota
2018-05-25, 17:14
Június vége, de a többi is megfelel.

Vírus
2018-06-13, 21:08
Akkor ebből most lesz valami, vagy nem lesz ? Mert legyen...

smith_hun
2018-06-13, 21:40
Mit mondhatnék...a HM leszar, megkockáztatom, hogy az új légteres űrlap bevezetése miatt a régieket egyszerűen "iktatták" (bedarálták). Elküldtem az új papírokat, azt várom...hivatalosan semmi akadálya a légterünknek, elvileg csapódtunk a modellreptér-programhoz...amíg a HM nem kötelezhető arra, hogy a jogrend szerint a meghozott elutasító határozatát is kipostázza, valamint indokolja az elutasítást (ahogy azt a szabálysértési vagy egyéb más határozatok esetében a BE.tv. előírja)...addig meg van kötve a kezem.

Nyilván lehet azt is csinálni, amit ezek szerint baromi sokan az országban, hogy a beadott engedélyek mellett is kimennek FPV-zni, meg elrepülnek X km-re...csak ugyebár ez kockázat...ha nektek ez felvállalható...akkor léphetünk tovább is akár...

Ha a hivatalos utat választaná mindenki...akkor sajna ez van, ami rajtam múlt, mindent megtettem.

Higyjétek el, az utolsó felírásom után, ahol optimista voltam, hogy érkezik az engedély...nekem egy nagyon nagy pofánvágás ez az ügymenet...

Nyilatkozzatok mit szeretnétek...nekem megváltozott a vezénylési rendem, emiatt nem látom a következő 1,5 hónapot...tiszta időpontnak az augusztusra tudnék tervezni...

Addig talán újra kapható lesznek a dragonlink-es vevők is...felújítás alatt van mindenem...:rolleyes:

csp
2018-06-14, 06:35
Sziasztok.
En Marcius ota havonta igenylem a legteret Oroshazara. Eddig mindig megkaptuk. Igaz mar a harmadik modositas tortent az igenylolapon.
Minden igenyles beadase elott a legter.hu oldalan megnezem h van e ujabb verzio.
Trukkos a dolog mert sem datum sem kiadasi szam nincs a nyomtatvanyon.
Legter aktivalaskor az ATS kozpontban eddig mindenki nagyon normalis volt.
Azt elmondtak h rengeteg igenyles van bent naluk. Sokszor keresniuk kell amikor aktivalom. Mindemellett segitokeszek es baratsagosak.
Szerintem ezzel az O munkajuk is megtobbszorozodott es ugyan ugy egy ember ul a kozpontba aki aktivalja es zarja a legtereket.

Kitartas!

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

smith_hun
2018-06-15, 01:41
Kedves Modellezőtársak, és érdeklődők!

A mai napon megérkezett a maradék júniusi hónapra az eseti légtér engedélye. Mivel a július, és augusztus hónap igénylése is időben el lett küldve, én úgy gondolom, hogy tovább is léphetünk...

Tervezetként az alábbi időpontok közül választhatunk:
- július 14. szo.
- július 21-22 szo.-v.
- augusztus 11-12 szo.-v.
- augusztus 18-19 szo.-v.
- augusztus 25-26 szo.-v.

Vélemények?

mmormota
2018-06-15, 11:55
Nekem mind megfelelne, két napos jobban tetszene mint csak egy. Persze az a jó, ha minél előbb eldől, mert akkor hozzá tudom igazítani a családi programokat.

Vírus
2018-06-15, 20:35
Sajnos boldog. boldogtalan légteret akar kérni pedig semmi értelme... Vegyük pld a race koptereseket akik 2m alatt repülnek, meg a reptéren modellezőket akik eddig sem kértek most meg mindenki be volt tojva. Persze, hogy nem győzik ...... no mind1

Nekem bármelyik megfelel, egy napot bármikor lent tudok lenni... csak ne legyen eső és erős szél... :D

Amit kértél légteret (R 500m) annak amúgy sem lett volna sok értelme, többnyire 1 km távolról szoktam besorolni leszálláshoz 100 m magasról.. Aminek lenne értelme szerintem az min 5 km sugár abban azért már el lehet repkedni..
Az éjszakai repülés sem lenne rossz... kis kötelék, kis fény a pályán... :) Viszek villogót a végére ha kell...

smith_hun
2018-06-15, 21:21
Megoldjuk.

Mat
2018-06-15, 21:25
Úgy néz ki, nekem a középső három időpont megfelelne :D

smith_hun
2018-06-18, 15:18
Uraim!

Ezennel megcélozzuk az AUGUSZTUS 18-19-i dátumot!

A vendégeknek az alábbi szolgáltatások lesznek elérhetőek:
- MOL benzinkút a reptértől kb. 2km-re,
- normális ABC Pécsvárad közepén,
- ABC a MOL kút szomszédságában,
- pékségek,
- pizzéria (szerintem kiszállítással),
- orvosi ügyelet és gyógyszertár,
- szállás lehetőség a Gesztenyés vendéglőben (közvetlenül a benzinkút mellett, saját parkolóval),
- szerintem sátrazási lehetőség a reptéren,
- sütési, bográcsozási lehetőpség a reptéren,
- szemétgyűjtők a reptéren,
- szerelőasztalok,

bOOmslang
2018-06-18, 15:29
Uraim!

Ezennel megcélozzuk az AUGUSZTUS 18-19-i dátumot!

Akkor sajnos én leiratkoznék a résztvevők közül :(

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

bakesz
2018-06-18, 19:24
En jeleznem reszveteli szandekom. Eddig ugy nez ki hogy 18 egesz nap a 19 meg ketseges mert aznap este lesz meg egy rendezvenyem.
Remelem addig nem jon kozbe semmi.
Frekiket egyenlore nem kozlok, majd ha tuti hogy megyek. Elotte par nappal meg nem keso?

smith_hun
2018-06-18, 20:11
Részemről nem...ha megnézed az eddigi felírt frekiket, akkor tudsz kalkulálni, vagy szólni, hátha valakinek könnyebb változtatni...

RC Zumuld
2018-06-18, 22:34
Sziasztok,

Korábban én is jelentkeztem, de sajna a dátum nekem sem jó, így lemondom a szándékom. Sajnálom!

smith_hun
2018-06-22, 13:17
Sajnálattal veszem a lemondásokat, és megértem. Majd jövőre is megpróbálok valamit összehozni, a légtér miatt nem volt könnyű...jövőre remélhetőleg könnyebb lesz.

smith_hun
2018-06-27, 17:27
Uraim!

Aki jön a reptetésre...este szeretnétek valami főzést-sütést tartani?

Mat
2018-06-27, 19:33
Én jövök és némi táplálék összehozásában is szívesen részt vennék ...

Vírus
2018-06-30, 22:20
Természetesen... összedobjuk a költségeket.. egy kis paprikáskrumpli vagy gulyás vagy nem tudom mi lenne az ötlet.. :) De persze előtte azért egyeztessük a létszámot..

smith_hun
2018-07-11, 15:49
Úgy néz ki, hogy szombat estére lesz egy bográcsos vegyespörkölt, kenyér, és remélhetőleg valami savanyúság...

Este kinullázom a google dokumentumokat, és szeretném újraszámolni a létszámot a változások miatt, valamint a technikai elosztás miatt...

Megjött a júliusi légtér-engedély is, szerintem döcögősen, de beindult a gépezet...

Vírus
2018-07-11, 19:26
Szombaton csak estefelé tudnék leérni... ha lesz éjszakai repülés vagy valami akkor megyek és megalszom az autóban, ha nem akkor csak vasárnap napkeltére érkeznék... (ha szét nem cseszik a vasárnapomat is)

Az antennaméréshez kiépítem a csatlakozót, 12v lesz és szervócsatis.. Még az is lehet, hogy berakok valami adót addigra :)

smith_hun
2018-07-11, 19:57
No problem, majd úgy számoljuk a vacsit, hogy maradjon neked is...én szívesen nézem az éjszakai repülést, de tapasztalat híjján csak drukkolni, és dokumentálni tudok...hiába reptettem már "eleget", ehhez túl kezdő vagyok...

Vírus
2018-07-12, 08:25
Ha megvan a létszám kélek írd majd ki.. ha csak 3-an leszünk akkor esetleg más időpontot nézhetnénk.. ez csapatban lenne az igazi..

Mat
2018-07-12, 10:16
... én szeretnék része lenni a csapatnak ... és egyenlőre úgy néz ki, ketten jönnénk. Ha esetleg nem lesz ott más, akkor ketten már leszünk :D . Mi úgy terveztük, hogy kint maradnánk a repidő után is.

Az üzemidő utáni programot helyileg szeretnénk megoldani, ha és ahogy lehet. pl: némi sörözés vagy szekszárdi bor mellett eltöltve (esetleg finnes jellegű tábortűz mellett, ha nem lesz tűzgyújtási tilalom). A létszámra vonatkozó "üdítőital"-ról való gondoskodást szívesen vállalom.

u.i.: ja, és ha Valaki nem FPV-, hanem "sima" modellezős kategória - az is kijöhet-ne akár .... esetleg?

smith_hun
2018-07-12, 15:26
Természetesen Lacibácsi! Úgy tudom Kulibától, hogy pár nem fpv-s reptársunk kijön.

@Vírus: rendben. Szerintem megoldható a másik dátum is, ha nagyon kevesen lennénk. Nyílván Mat és értem ne utazz le 300-500km-t...

smith_hun
2018-07-12, 16:44
Kedves érdeklődők!

Kérem, hogy kezdjük az elejéről, töltsétek ki az alábbi jelentkezési lapot, ha jönnétek a találkozóra:
https://goo.gl/forms/u9dfWp0q04TilcHN2

A jelentkezőkre számolunk a vacsoránál, és később a frekik előzetes szétosztásánál.

Minden érdeklődőt szeretettel látunk, akár hozzátartozó, akár érdeklődő reptárs!
A légterünk is engedélyezve lesz...

Vírus
2018-07-12, 21:06
Csak videó és rc link frekit lehet megadni, pedig a gépemen 4 freki lesz majd :D 433mhz irányítás, 868 mhz buddy már kétlem, hogy lenne másik pitlabos, 1,3 ghz a videó és 5,8 ghz-n is lesz tesztvideó.. Már csak egy 2,4 ghz kellene.. :D

smith_hun
2018-07-12, 21:16
Ez az űrlap jó lesz?
https://docs.google.com/forms/d/1fk34U-hgne9rrpa9w-Y_kj4O949FJoBYstxBNLNbBQQ/edit?usp=drivesdk

Ezt csináltam anno a frekik elosztására...

imrepeti
2018-07-13, 19:53
Csak videó és rc link frekit lehet megadni, pedig a gépemen 4 freki lesz majd :D 433mhz irányítás, 868 mhz buddy már kétlem, hogy lenne másik pitlabos, 1,3 ghz a videó és 5,8 ghz-n is lesz tesztvideó.. Már csak egy 2,4 ghz kellene.. :DLesz azon meg egy szabad kabel csak signal nelkul egy sima 2,4es vevot koss be :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1ma40 eszközömről

Vírus
2018-07-14, 17:53
Na ez még roszabb... Se 433, se 868. :) Majd a helyszínen egyeztetünk frekit szerintem ez nem lesz gond.. Hanem a létszám ugye... Ha egy héttel hamarabb lenne mehetnénk szombaton is.. :) Éjszakai repülés elött jó lenne azért nappal körbenézni.. de mire leére már nem lesz világos... :(

smith_hun
2018-07-14, 19:43
Jaaa...persze...ez csak videó freki elosztás...

Emlékeim szerint mi ketten vagyunk 433MHz-en (én Dragonnal), és 2,4GHz vagy 868MHz lesz a Nano Talon-ban...
Lacibácsi következetesen 2,4GHz irányítással, és 5,8GHz videóval fog repíteni...

A 868MHz azért nincs benn, mert a környékünkön szinte senki sem használja semmire...az irányítás 433MHz pedig adott...azon nem sok mindent lehet állítani...

Vírus
2018-07-14, 21:11
Itt a környéken meg már senki nem használ semmit... mindenki elkopik.. Van hír a létszámról?

smith_hun
2018-07-21, 20:04
Mat kollégát is beleszámolva...maradtunk 3-an...azt hiszem ideje lenne lépni, és halasztani, így mindenki tud más, értelmes elfoglaltságot találni...mivel nekem előre ki kellett jelölnöm a szabdságom, és erre kivettem 8-10 napot...én mindenképp kinn leszek, és próbálgatom majd a gépeket...Gondolom Lacibá is kiérkezik majd valamikor, legfeljebb tesztelünk együtt...

Inkább átteszem jövőre, és akkor tervezünk hónapokkal előtte...a légtérengedélyek úgyis el lesznek intézve...legfeljebb addig összeszedek egy komplett háttérinfót (szállások, étkezési lehetőségek, stb.)...

De hármunkért ne utazz le...persze szívesen látunk, de az már nem lesz élmény...egyetértesz?

Mat
2018-07-21, 20:56
Sziasztok,
nekem már az is mindig élmény, ha nem egyedül vagyok modellezni :D persze ha minél többen lennénk .......
azért én - mi kint lennénk a 20.-a előtti napokon.

Vírus
2018-07-21, 21:40
Egy héttel elötte? nem lennénk többen? nem hiszem, hogy nem tudjuk egyeztetni...

smith_hun
2018-07-22, 01:27
Biztosan össze tudnátok egyeztetni...én nem leszek akkor, mert erre a dátumra kértem a szabadságom. A vezénylésem egy hónapra előre készül el, nem tudok sajnos módosítani...szombati napom az egyedüli amikor esetleg ki tudnék menni, de este 1800 körül már kéne mennem haza, mert vasárnap nappalos vagyok...szóval részemről ezért ugrik a dolog. Augusztus 15-től kértem szabadságot 20-ig. Ez van...sajnálom nagyon.

De ebből van a tanulság, jövőre hamarabb beadásra kerülnek a légteres papírok (bár idén is időben adtam be), sokkal hamarabb elkezdem a közvélemény-kutatást, és reméljük megtaláljuk az arany középutat...

Lesz mit csinálni...Mini Talonnal tesztelni a számomra új 1,2G-s videórendszert, a Nano Talont befejezni, és tesztelni...A légtér birtokában pedig nézhetem a határainkat, mert talán végre nem repül be senki arcátlan módon...

bakesz
2018-08-17, 15:18
Sziasztok!

Habar en jeleztem reszveteli szandekom, sajnos
halaszthatatlan csaladi okok miatt le kell mondjam.

Legkozelebb remelem semmi nem fog kozbe jonni!

Sikeres repkedest nektek!

smith_hun
2018-08-17, 16:44
Semmi gond Bakesz! Maga a rendezvény amúgy is le lett mondva, mert igazából veled együtt is négyen lettünk volna, és a jöveteli szándékod előtt jeleztem vírus kollégának, hogy (vele együtt) 2-3 főért ne utazzon le...szerintem majd jövőre...most úgyis átalakul a reptér és a társaság...mondjuk ettől függetlenül mi kimegyünk...úgyis tesztelnem kell még a gépet...a köcsög arduplane failsafe megviccelt...