PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV hatótáv

Gergő92
2018-03-05, 21:22
Tisztelt Fórumtársak!

Tapasztalat híján érdeklődnék, hogy az alábbi, belinkelt kiegészítőkkel mekkora hatótávolságot lehetne elérni, hogy még éles képet lássak egy Visionplus FPV szemüveggel?
Illetve ilyen alacsony költségvetés mellett élvezhető-e a látvány amit az FPV nyújt?

https://hobbyking.com/en_us/fx-technology-dv08-hd-1080p-dvr-fpv-camera-system.html
https://hobbyking.com/en_us/x50-6-600mw-tx-cnc-alloy-case.html

Köszönöm a segítséget!

csp
2018-03-05, 21:46
247m

csp
2018-03-05, 21:49
Viccet félretéve. Ezt nem lehet így meghatározni.
Az FPV hatótáv sok ismeretlenes egyenlet.

Antenna, teljesítmény, időjárási körülmény, terepviszonyok, zavaró wifi stb.

Ököl szabáylként kb 400-600 mW-os adóval, jól hangolt lóhere antennákkal 2km sugarú körben a prérin elfogadható képed lesz.

Üdv
CSP

csp
2018-03-05, 21:52
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?13641-5-8GHz

de gondolom már megtaláltad a topikot.....

csp
2018-03-05, 21:56
https://www.youtube.com/watch?v=gBDB1vyIdH0

smith_hun
2018-03-05, 22:31
De talán egy fontos visszakérdezés: repülőgépről lenne szó, vagy multikopterről?

csp
2018-03-06, 07:50
De talán egy fontos visszakérdezés: repülőgépről lenne szó, vagy multikopterről?

Ott a pont....

Gergő92
2018-03-06, 10:07
Igen, repülőgépről lenne szó!
Van esetleg Budapesti kolléga, akivel személyesen tudok egyeztetni, mit-hogy merre, a részletekről?

smith_hun
2018-03-06, 12:38
Ráérsz személyesen ismerkedni...

Induljunk ki abból az optimális esetből, hogy valóban leadja a ráírt teljesítményt...

5,8GHz 600mW + minőségi/hangolt RHCP antenna + 200-300m magasság + minőségi 5,8GHz vevő + minőségi RHCP antenna = 2000-2500m távolság. De legyen inkább 2000 méter.

Ez a távolság drasztikusan csökken, ha a teljesítményt nem adja le, gyenge minőségűek az antennák, a vevő nem elég érzékeny. Még drasztikusabb a távolság csökkenése, ha nem megfelelő antennákat használsz (pl. lineáris adó és körpolarizált vevő, stb.), esetleg a polarizáció iránya nem megfelelő (RHCP+LHCP)...

A szettet esetleg így rakd össze:
- Quantum VTx 600mW
- 1 pár ImmersionRC RHCP antenna, VAGY
- 1 pár minőségi PAGODA RHCP antennapár,
- minőségi vevőegység (ImmersionRC, AOMWAY, Quantum, stb.).

RC Zumuld
2018-03-12, 19:24
Ráérsz személyesen ismerkedni...

Induljunk ki abból az optimális esetből, hogy valóban leadja a ráírt teljesítményt...

5,8GHz 600mW + minőségi/hangolt RHCP antenna + 200-300m magasság + minőségi 5,8GHz vevő + minőségi RHCP antenna = 2000-2500m távolság. De legyen inkább 2000 méter.

Ez a távolság drasztikusan csökken, ha a teljesítményt nem adja le, gyenge minőségűek az antennák, a vevő nem elég érzékeny. Még drasztikusabb a távolság csökkenése, ha nem megfelelő antennákat használsz (pl. lineáris adó és körpolarizált vevő, stb.), esetleg a polarizáció iránya nem megfelelő (RHCP+LHCP)...

A szettet esetleg így rakd össze:
- Quantum VTx 600mW
- 1 pár ImmersionRC RHCP antenna, VAGY
- 1 pár minőségi PAGODA RHCP antennapár,
- minőségi vevőegység (ImmersionRC, AOMWAY, Quantum, stb.).

Miért ennyire fontos, hogy RHCP legyen? Nem csak az a lényeg, hog adó és vevő oldalon egyforma legyen?

smith_hun
2018-03-12, 23:33
Semennyire sem fontos, hogy csak RHCP legyen (az én jelenlegi szegényes tudásom mellett). Azért soroltam az RHCP antennát inkább, mert azért az elérhető antennák java része jobbos.

Nyilván mindenki szíve joga, hogy mit használ, nekem is van ImmersionRC LHCP antenna párom az ImmersionRC RHCP antennapár mellé...egyszerű oka van: ha esetleg olyan helyre vetülnék, ahol sok ember repül a frekimhez közel, tudtommal a polarizáció megváltoztatása tovább csökkenti a zavar esélyét...így max. kicserélném az antennám, és elvileg javulhatna a minőség...de nyilván én sem keverem RHCP-LHCP kombinációban őket...

Szerk:
Valahol mintha láttam volna olyan terjedési mintázatot, ahol 5.8G videójel jobban terjedt RHCP antennával, mint LHCP antennával...az okát ne kérdezd, csak használom a technikát, nem értem...:D

Ha esetleg belefutok a képbe, majd felrakom ide...