PDA

Teljes verzió megtekintése : 3 tengelyes brushless gimbal

H2opok
2018-03-21, 11:17
Üdv.
Eladó lett, egy saját tervezésű és gyártású 3 tengelyes brushless gimbal, stabilizátor. Cnc- gyártva alunminium és kompozit anyagból, profin kivitelezve, eloxálva és festve. Gyakorlatilag alkatrész árban.
Storm32bgc NT vezérlő és 3db 2kg teherbirású brushless motorral szerelt. Minden tengely állitható a balanszolás miatt, és minden tengelyen "slipring"-el (csúszógyűrű) lett ellátva. Igy 360 fokban is folyamatosan forgatható, vezeték csavarodása nélkül. Manuális mozgás,pásztázás egy + joystickkal lehetséges minden irányban. Pc re csatlakoztatva rengeteg funkció, beállitás és finomhangolást be lehet állitani. (Utólag bluetooth modullal is fel lehet szerelni, távvezérlés céljából.) Táp egy 2200mah 3s lipo akksi + egy fesz kijelző az aktuális aksiszintről ad infót. Főleg milc-hez ajánlom (nekem is az van) igaz egy dslr t is elbir, de azzal még nem próbáltam. Méretei, az aljától a Yaw motor felső sikjáig 260mm, és 1.7kg kamera nélkül 1db akksaval. Hasonló gyári kézi stabilizátorok ennél jóval nagyobbak. Egy nagyobb dron- ra is felszerelhető a felső rész leszerelésével. Vizszintes "fogantyúk" kivehetők igy függeszve egyszerűbben használható. A joystick mindkét helyre áttehető. Tesztvideot szivesen küldök, és bármire szivesen válaszolok. Vagy ha valaki ilyet szeretne " barkácsolni" szivesen segitek. Engem nem is a videozás érdekelt hanem inkább ennek a szerkezetnek a kivitekezése és legyártása. Teljesen kész, Csakis ezért adnám el. 5hónap alatt készült el. Mostani beállitása szerintem elég jó lett, szántóföldön gumicsizmában, részegen szaladva, olyan videót csinál mint ha dronnal készült volna. Csak személyesen Egerben.
Ára gyakorlatilag az anyag és alkatrész költség.
Kompletten, aksival 90ezer ft.
Fotók és egy tesztvideo a linken.

H2opok
2018-03-21, 11:18
Fotók.
https://www.dropbox.com/sh/7pq4bhsan6mck6l/AAB8YY3Z3e0LozTsHwl0wz1Wa?dl=0

H2opok
2018-03-21, 11:52
Az alkatrész árak.
-3db motor 30e.
-Storm32 nt 10e
-2200 3s akku+ lipoőr 5e
-Aluminium rudak, tartó profilok, + esztergálás, marási munkák + eloxálás 20e
-6mm es speckó alapanyag a tartó tengelyeken, ezek cnc n való legyártása 20e.
-3db markolat 3e
-joystick 3e
És még nincs összerakva, bekábelezve, festve,beállitva....stb.

H2opok
2018-03-30, 10:37
80ezer ,mert foglalja a helyet.

H2opok
2018-04-07, 15:25
Most 60 ért vihető.

H2opok
2018-04-08, 16:27
53ezer. Postát fizetem.
Ha ennyiért sem kell egy kész komplett gimba l szétszedés után lesz belőle ......valami.

H2opok
2018-04-19, 12:06
Elkelt köszi.