PDA

Teljes verzió megtekintése : Egy fergeteges modellező nap a "Paradicsomban"!

Robosanyi
2007-09-26, 23:29
Kedves Modellező Barátom!

2007.10.14-én vasárnap, nagyszabású modellező rendezvényt szervezünk a Pusztavám melletti Macher-„Modellező paradicsomban”. Az egész napos rendezvényre szeretettel várunk minden családtagoddal, barátoddal-barátnőddel együtt. Hozd magaddal minden működőképes, és működésképtelen, de megmutatható modelledet, legyen az: autó, hajó, repülőgép, vagy helikopter (és minden más, ami modell). Ha használni szeretnéd, hozd magaddal az összes kristályodat, az esetleges frekvenciaütközés miatt.
Csipeszes frekvenciatábla lesz, tehát a később érkezőknek csak a maradék freki marad.
Nincs belépő, és pályahasználati díj sem.

A rendezvény területén található egy 40x200 méteres nyírt reptér, egy másik helyen egy helikopteres nyírt terület, egy 150m hosszú monster-truggy-buggy pálya, egy 50 méter átmérőjű körrepülő pálya, 300x60 méteres tó 6méteres stéggel, mentőcsónakkal.

Működő büfével, szalonnasütési és főzési lehetőséggel, kézmosóval, WC-vel, korlátlan parkolási, sátorozási lehetőséggel.

A modellezőbázis megközelíthető a Mór-Pusztavám közötti bekötőútról, ami Mór és Pusztavám között, Pusztavámhoz közel, az Ikarus-gyár bekötőútjáról közelíthető meg.
Már a Mórt Pusztavámmal összekötő útról ki lesz táblázva.
Információt a 06-20-436-8000-es számon, és a robosanyi@emailstudio.hu - n kaphatsz.
Pontosabb térképet a www.macher-modell.hu oldalon a modelltúrizmus térkép rovatában találsz.

Amennyiben módodban áll, jelezz vissza e-maiben, telefonon vagy sms-ben hogy jössz-e, miket hozol, hányan jöttök, és minden kérdésedet megírhatod, amire kíváncsi vagy.

Lamb
2007-09-27, 23:37
Jól hangzik!!! :D Megyünk!

Robosanyi
2007-09-28, 09:50
Köszi :)
Szólj a modellező ismerőseidnek is.

deltahf
2007-09-28, 22:11
Egy kérdés?!

Azt szeretném megtudni, bátorkodva a kollégák nevében is, ha minden egyhelyen (500-1000m-en belül) akkor hogyan van megoldva, a csatik biztonsága?
Pl. valaki autózik a buggypályán a másik repül a rep.területen és próba szerencse? :-)

Ez a csipeszes megoldás nem a legtutibb...
-én nem szívesen mennék ilyen helyre !
Pedig mennék :-)

Köszönöm a válaszod elöre is Peti

Robosanyi
2007-09-28, 23:01
mivel mindenki regisztrálva lesz, hogy milyen frekvenciával, frekvenciákkal érkezett, ahol azonosság lesz, azokat összehozom, és megbeszélik, hogy mikor ki használja a frekit. Ezért kell minden kristály ami van.
Ez csak szervezés, odafigyelés, és rádióhasználati szabályok betartásának kérdése.

Pedig a csipeszes megoldás a legtutibb, mert a regisztrálás során amelyik csipesz hiányzik, az már azt jelzi, hogy arra a frekire más is igényt tart, és mivel egy freki, egy csipesz, ezért akik azonos frekinél megeggyeznek hogy ki használja éppen azt a frekit, ott érvényesül az, hogy csak csipeszes rádió lehet bekapcsolva.

Légyszi gyere. :lol:

deltahf
2007-09-29, 09:17
Köszönöm a választ.

Sajnálom. Sok sikert.

gdekor
2007-09-29, 15:37
Bocs, hogy belevau, de ha sokan lesznek , akkor az Orosházán is alkalmazott és szerintem jól bevált módszer:
Érkezéskor mindenki leadta az összes rádióját, kapott érte egy számos bilétát. Ha repülni akart elkérte, + levette a freki csipeszt. Felírták az időt és a frekit. Repülés után ismét rádió lead a bilétáér. Nem volt fennakadás, vagy kényelmetlenség, jól működött a rendszer.

Robosanyi
2007-09-29, 17:27
Még ennyire drasztikusan sem kell,mert csak azt kell betartani, hogy az kapcsolhatja be a rádiót, akinek van csipesze. Csak a frekieggyezéses modellezőket kell kezelni.

Aki ezért nem akar eljönni, az ne sajnálja, hanem megkérem hogy
adjon tanácsot egy jobb módszerre, és ha jobb, akkor úgy csinálom.

Jelenleg jobb ötletem nincsen.

Amerikában ez úgy van, hivatalos rendezvényeken, hogy meg van határozva hogy pl.:autó 40MHz-2.4GHz, hajó 27MHz-2.4GHz, repülő-heli 35Mhz-70 Mhz-
72 MHz-2.4GHz

Aki nem ilyen rádiófeltételekkel érkezik, az nem modellezik.
Ezt nálunk nem lehetne csinálni, mert minden kategória használ minden frekvenciatartományt.

Ez több adminisztrációval jár, de több modellező játszhat egyszerre. :wink:

Mivel eszméletlen sok látnivaló van ígérve, Ha fel lenne osztva a nap idősávokra, és minden idősávba más modelltípus bemutatózhatna, az a lenne a legjobb.

deltahf
2007-09-29, 20:11
Bocs, hogy belevau, de ha sokan lesznek , akkor az Orosházán is alkalmazott és szerintem jól bevált módszer:
Érkezéskor mindenki leadta az összes rádióját, kapott érte egy számos bilétát. Ha repülni akart elkérte, + levette a freki csipeszt. Felírták az időt és a frekit. Repülés után ismét rádió lead a bilétáér. Nem volt fennakadás, vagy kényelmetlenség, jól működött a rendszer.

TESSÉK itt egy JÓ módszer !
Ez így van Orosházán, Mátyásföldön, Hajdúszoboszlón, Esztergomban, és sztm minden rendezvényen. Heli versenyeken is és autós rendezvényeken is. is is is... :wink:
De még az Europa kupán is !
Tiszteletben tartjuk a Te szabályaidat és sztm sokan ezért nem lesznek ott. Legalább is komoly nagy gépesek biztos nem.
Köszönettel Péter

Ez nem USA, hanem Magyarország és senkit nem érdekel mi van USA ban mint ahogyan őket sem mi van itt. Ez a privát véleményem!!!

csabcsa
2007-09-29, 20:17
Szia Robosanyi!

Jól hangzik, én megyek szerintem, amennyiben a heliparkom és az időjárás is így akarja!

liberty
2007-09-29, 21:58
Hello!
Ha az időjárás kegyes lesz megyek és repülök, már hallottam erről a helyről demég nem jártam ott. Ha az idő sz-r akkor is megyek csak nyálat csorgatni.
üdv.

Robosanyi
2007-09-29, 22:01
Köszi, és oké Liberty Barátom (földim) :lol:

Robosanyi
2007-09-29, 22:03
Szerintem valószínűleg nem lesz rádióelkobzás. Ha az ottlévő modellezők k így döntenek, akkor lesz.

Mivel felnőttek vagyunk, létezik modellezőfegyelem,ezért a frekvenciaregisztráció, és ennek koordinálása jobb megoldás.
Csak egy példa: Van 100-200 technika amit működtetni akarnak, ezek közül kb. 30-40 egy kategóriába tartozó modell.
Mivel, hogy mindenki lásson mindent működni, tehát hogy a hajós lássa a repülőst, a helist, és az autóst, nem egyidőben mindenki mindent működtet. A 30 helisből ahhoz hogy látványos bemutatót tartsanak, nem egyszerre fognak helizni, hanem egymás után. A repülősök szintén max 2-3 repül egyszerre. A frekiazonosság az autósok között, és a hajósok között igényel nagyobb figyelmet, mivel ők többen mennek egyszerre.
Mivel hogy csak a frekiazonos modellezőkre kell figyelni, azokat kordában lehet tartani.

Mivel a rendezvény területén csak regisztrált modellező tartózkodhat, a regisztrációnál beazonosításra kerül az illető, a rádiója, a frekvenciája, a modulációja, És csak az működtethet rádiót, aki a regisztráció során feltétel nélküli engedélyt kapott.

A rendezvény kipakolással, a vendégek üdvözlésével, a műsor menetének ismertetésével, a szabályok ismertetésével és a megnyitóval kezdődik, míg nincs megnyitó, nincs modellezés.
Van szervezői sátor, regisztráció, és ott információ, segítségnyújtás stb...

Ez minden rendezvényen így van.
Ez nem verseny, mégis kell fegyelem, mivel minden modell a maga nemében egy bizonyos szinten veszélyes technika.

Ha emlékszel, pont azt írtam, hogy nálunk alaposabb odafigyelést igényel a dolog, mint külföldön, mivel nem modellorientált a frekvencia megválasztása, hanem pénz és lehetőség.

Mivel a szabályok ott alkotódhatnak demokratikusan, azok határozhatják meg, akik eljönnek, minden megbeszélhető.(Szerintem)

Szerintem a jelenlévők 90 %-a nem azért jár modellező rendezvényekre, hogy eszetlenül egyszerre nyomja mindenkivel, és figyelmen kívül hagyjon mindent, hanem összejönni, ismerkedni a területtel, a lehetőségekkel, a modellezőtársakkal, a technikákkal, szabályzott és fegyelmezett keretek között modellezve megmutassa modelljének működését modellezőtársainak és a nézőknek, és jól érezze magát.

Azért gondoltam erre a módszerre, mivel ez tavaly előtt a németországi Kircheim Tech-ben, a Graupner bácsi 75. születésnapján is így működött, ahol 3500 modellező volt, sugárhajtású modellek garmadával, milliós modellekkel, frekiütközési probléma és modellezőbaleset nélkül zajlott. Én is ott voltam.

Szerintem mivel ez ekkora nézeteltérést váltott ki, úgy is komoly döntést igényel.

Én azt javaslom, hogy mivel megadtam az e-mailcímem, aki jelezné priviben a részvételi szándékát, módját, feltételeit, javaslatait, ezt kiértékelve egyszerűbb lehetne dönteni, mint így.

Chuby
2007-09-30, 16:34
Szia Robosanyi !

Mivel Macher Bandi kedves modellező társunk és a friss egyesületünk oszlopos tagja szívesen segítünk a szervezésben, lebonyolításban. Természetesen mi ott leszünk.

Üdv

Csaba
Kolibri RC Modellező Egyesület

lavibacsi50
2007-09-30, 23:29
Üdvözletem a szervezőknek. Mintha pont ekkor lenne a Schwighoffernél börze. Ha nem ütközik akkor szívesen résztveszünk.

Robosanyi
2007-10-06, 20:25
Remélem nem mindenki az osztrákokhoz veszi az irányt. :)

Krisztina64
2007-10-08, 09:40
Szerbusztok!

Csodaszép, napsütéses időt igér a met.hu, így mi meglátogatnánk a rendezvényt. Hozunk egy Plamenyakot, amivel igény esetén Ádám bemutatná az RC-M versenyprogramot, ezenkívül egy Katana 50-est és 150 gramm körüli teremműrepülésre készített, de reptéren is kiválóan repülő depronrepcsit. Kristályunk sajnos csak egyetlen pár van, így marad az egyeztetés, és az egymásra odafigyelés.

Üdvözlettel: Ádám, Ákos, Krisztina

liberty
2007-10-08, 21:36
Szia Robosanyi !
Új géppel gyarapodtam elektromos műrepülő ,fa,1230mm fesztáv. a berepítéshez segítség kellene a helyszinen össze tudsz majd hozni megbízható szakival??.

peaceful
2007-10-09, 22:39
Úgy tűnik én is kapok itthonról eltávot, mennék egy 2x2 méteres műrepülővel.

A fekvencia kérdés létszám függő. Szerintem, ha sokan vagyunk (kb. 10 modellezőnél több)
a szervezők nem tudnak garantálni semmit, ha nincs kötelezően
beszedve a rádió. Nem kell ahhoz rosszindulat, hogy csipesz nélkül valaki
véletlenül bekapcsoljon egy rövid szervópróbára. Szóval én biztosan
nem szállok fel (talán jobb is :lol: ), ha sokan vagyunk és nincs tejleskörű rádióleadás.

A legutóbbi népes rendezvény, ahol nem volt rádióleadás, tavaly volt őcsényben. :oops:

mmormota
2007-10-09, 23:28
Megyek én is, ha nem esik az eső... Viszek pár helikoptert.

Krisztina64
2007-10-10, 03:22
Szerbusztok!
Néhány gondolat, hátha segít dönteni rádióleadás kérdésben...
A rádiók begyűjtése mindenképp megnyugtató volna, teljesen kizárná a véletlen rákapcsolás lehetőségét, illetve esetleges rádiózavar vagy törés esetén a gyanú árnyékába se kerülhet az azonos vagy a közeli csatorna gazdája... Nem csak azonos freki, hanem a közeli csatorna használója is zavart okozhat, akár tudtán kívül is.
Rádióra ugyis csak annak van szüksége, aki épp repül :)
Kivételt képezhetne a 2,4 giga az eddigi tapasztalatok alapján.

Üdvözlettel: Krisztina

Lamb
2007-10-10, 08:39
:D Mehetek rádiógyűjtőnek?? Na jó,,,csak nézőnek!! :D

Multiplex
2007-10-10, 09:54
Szervusztok!

Eredetileg nem akartam a rádió témához hozzászólni, de egy kérdést csak ide kell szúrni ( mivel nálunk elég sok és nagylétszámú rádióirányítású versenyt rendezünk így van tapasztalat)
Az repíthet akinél az adott freki csipesze van, akár leadta a rádiót akár nem, mert a rádiót csak az adja le aki repíteni akar!
Ha mindenki aki repíteni akar leadja a rádiót akkor mi van és most kérdezek:
AKIK CSAK EREDETILEG NÉZELőDNI JÖTTEK AZ AUTÓJUKBA MENNYI MODELL ÉS RÁDIÓ MARADT????

A jelentkezők létszámával hol tartotok??

Sys-Ak
2007-10-10, 20:23
Csak annyit szeretnék a dologhoz hozzáfűzni, hogy őcsényben is a csipeszes rendszerrel egyeztettünk azon a tragikus napon. Mindenki megismerte és aláírásával tudomásul vette a szabályokat. Kb. 20-30an lehettünk és így is 4en voltak azon a bizonyos 64es csatornán. Aznap két ember vesztette életét a hátam mögött 7m-re.
Ezek tények, és azt hiszem az is, hogy ha nem is sokkal, de jobb lett volna a lelkiismeretünk ha beszedjük a rádiókat.

A találkozótokon súlyosbító tényező őcsényhez képest, hogy valószínüleg több regisztrált modellező lesz, egyszerre több különböző helyszínen. Robosanyival már beszélgettem a hétvégén és remélem, hogy ennek fényében, legjobb belátása szerint rendezi meg a találkozót.

Lamb
2007-10-10, 22:00
Még a végén viszek repcsit is! :D Megtanítjuk repülni a Funtanát!

deltahf
2007-10-11, 15:29
Nem bele vauzok én sem, de csak nagyon jókat hallottam a "paradicsomról" csak a NEGATÍV ja a CSIPESZEK !!!
Nem is a repülősökkel meg helisekkel van a gond... hanem a sok autós , hajós, stb.-k amik 1km-en belül vannak. Na ez sztm nem fog működni.
:-( Macera lesz az egész és csipesz vadászat lesz inkább mint szórakozás.
Nem beszélve az esetleges balesetről ami NAGYON NEM KELLENE SENKINEK !!!
Ennyire gond lenne beszedni?
Nagyon szivesen mennék én is, de ....
Kérnénk egy tájékoztatást a tulajtól ,rendezőtöl, hogy 100%-ra mi lesz a rend.

CSIPESZ vs LEADÁS ? (leadásnál természetesen mindenki "autós, repülős, hajós, helis" EGY ! helyre)
Köszönettel

raid
2007-10-11, 19:52
Úgy van!!!!!!
Ahogy a Peti mondja!
Ez nem demokrácia kérdése!!!
Nem közkívánat!
A rádió-beszedés....régen, Európa-szerte elfogadott,
betartatott SZABÁLY!

panda
2007-10-12, 01:38
Előzményeket olvasva egyszerűen vicc hogy kérdés
hogy lesz-e rádió leadás ! Részemről már most komolytalannak
érzem ez egész szervezést, hogy ez a dolog kérdés számotokra
hogy kell-e vagy nem kell-e rádió leadás ! Egyszerre
nyomulnak a hajósok , autósok , repülősök hogy a szervező
vagy szervezők ebbe hogy nem gondolnak bele. Ott ahol
mindenki minden frekvencián mozoghat mert valjuk be
35-40-72 Mhz en vannak a hajós, repülős, helis, autós modellezők
ízléstől függően kinek milye van alapon.
Ott nem lehet kérdés a rádió leadás ! ! ! ! !
Szóval részünkről ha ezek hallatán esetleg kimegyünk az tuti
hogy komolyabb gépet max FUTABA 2,4 ghz frekin nyomunk a levegőbe
vagy csak nézelődünk. Ez viszont elég vicces lenne hogy csak kimegyünk
megmutatni kinek milye van, de nem kapcsolja be emiatt a egyértelmű
szervezési hiba miatt.
Csipesz meg hasonló dolgok ami már többször bizonyított hibás elavult
gyakorlati megoldások egy ekkora rendezvénynél, ha tényleg komoly
a rendezvény ne viccelődjünk már....
Az meg igazán elgondolkoztató, hogy kell-e a széllel szemben p..sálni...
mert az itteni hozzászólok 90% ezt kifogásolja hogy kell rádió leadás
ennek ellenére kitartunk a "csipeszes" butaságunk mellette akárhányan
is jelzik, hogy gyermekded.
Egyébként balesetmentes modellezést kívánunk mindenkinek max
mi nem veszünk részt a rizikó faktorban...
Kell egy sátor meg némi személyzet, papír a rádiók őrzésére pont.

gdekor
2007-10-12, 09:00
Lazítás képpen a várható időjárás:

http://kepfeltoltes.hu/071012/pusztav_m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

picit azért sál, sapka,kesztyű.

Dekor.

panda
2007-10-12, 10:39
Tamás szerintem mi a sóstón leszünk....
Jó szelet... neporenek elő...

kamarasm
2007-10-12, 11:24
Teljesen egyetértek Ákossal.
Sajnos itt egy hibás szemlélet komoly következményekkel járhat. Komoly pénzügyi és neadj isten, mint Öcsényben ember életet követelőbe.
A rádióbegyűjtés egy megnyugtatóbb megoldás mindenképp, de lássuk be, sajnos a magyar ember zabolátlan és önfejű. Valaki említette, mennyi rádió lapul vajon a csomagtartókba. Bezony és mennyi olyan "sötét gondolat" fordul meg, nemcsak kezdő modellezők fejébe, hogy menjünk odább, ott repkedhetünk, nem akadunk össze.
És őket kordában tartani, sajnos nem lehet. Márpedig ha egy ilyen ember miatt törjük a gépünk, őt nem fogja a lelkiismeret kínozni, sőt, kikéri majd magának.
Sajnos, ebben a kérdésben is, mint annyi másban az emberi tényezőt érzem problémának. Az egyetlen tuti megoldás csakis egy bolondbiztos technika jelentené, a 2,4GHz egy jó lépés erre. Addigis a processek finomítása és maximális betartatása a legeffektívebb.
Sok sikert a szervezőknek!

Üdv,
Marcell

deltahf
2007-10-12, 19:38
[-( ez ilyen szemlélet.
Mert "mi gazdagok" vagyunk és minden meg van ami a "bátor exhibicionista" modelleseknek kell.

Tényleg, akkor sok boldogságot balesetmentes rendezvényt kívánok.

madár
2007-10-13, 20:42
Sziasztok!
Hozzávetőlegesen, kategóriánként hány modell lesz?
Üdv. Gábor

SYL
2007-10-14, 22:52
Szia Robosanyi!
A boltunk nevében köszönöm a meghívást!
A hely tényleg gyönyörű volt, az időjárásra sem lehetett panasz.
Ahogy láttam, legalább 20 rendező segítette a rendezvényt, nekik is köszönjük a munkájukat.
Üdvözlettel: Szilágyi Csaba

peaceful
2007-10-14, 23:22
Egy szokatlanul nagyszabású rendezvényen lehettünk.
Szokatlan volt, hogy három kategória (repülő/heli, hajó, autó) egy területen,
egyszerre vonuljon fel. Egy ilyen rendezvényen nagyon kijön a 2,4 GHz -es rendszer előnye.
Rendezőből nem volt hiány és tulajdonképpen mindenki tudta, mi a feladata, nem volt fejetlenség.
Gratulálok a szervezőknek, ezt nem lehetett volna jobban megcsinálni,
de sokan voltunk a rendelkezésre álló csatornákra.
Biztosan lett sok tapasztalat és azokat jövőre beépítve, ismét megszervezik.
Köszönet a lehetőségért:
http://www.peaceful.hu/peaceful_albums/07_10_14_Paradicsom/MedellParadicsom_063.highlight.jpg (http://www.peaceful.hu/gallery/07_10_14_Paradicsom)

Hici
2007-10-14, 23:58
Sziasztok,

korábbi hozzászólásokban sokan kifogásolták a csipeszes rendszert, a rendezvény probléma nélkül lezajlott. Köszönhető ez annak, hogy fegyelmezett modellezők képesek arra, hogy ne kapcsoljanak egymásra. Miután mindenkinek regisztrálták a mobilszámát nem okozott nehézséget egymást felhívni és egyeztetni a frekit. Még akkor is ha delta hf a hajós - autós csapatot "leírta", annak ellenére, hogy évzáró közgyűlésünkön Andor a hajósokat nevezte meg a legfegyelmezettebb modellezőknek. Az autósokról is csak annyit, hogy fiam egy Tamiya játékkal ment a robbanós truggy-k és buggy-k között, de valami rejtélyes okból kifolyólag ki tudták kerülni, annak ellenére, hogy pl Svaji és Parketta igencsak kenték néha... Mind1, nem akarom, hogy ez a topic a légiháborúban kössön ki...

Köszönet mindenkinek, aki lehetővé tette számunkra, hogy itt modellezhessünk.

Profi szervezés, ideális terület minden modell és vezetője számára. Endre, Robosanyi és akik a háttérben segítettek: köszönjük. Örülök, hogy ott voltunk, aki nem jött el sajnálhatja.

Üdv,

Hici

Ui.: őcsényben 62es csatorna volt, nem 64es...

Krisztina64
2007-10-15, 04:33
Szerbusztok!
Előszőr is szeretném megköszönni a szervezőknek, rendezőknek, hogy fáradtságot nem kímélve megszervezték ezt a különleges rendezvényt, nem volt egyszerű feladat koordinálni a 3 helyszínt, de minden simán zökkenőmentesen zajlott, biztonsági szempontból maximálisan megtettek mindent...
a délelőtti repítésből sajnos Ádám kimaradt, mivel a szükséges frekicsipeszhez többszöri próbálkozás és telefon után sem sikerült hozzájutni, majd lejárt a repülésre tervezett idő... Késöbb kiderült, hogy hajózáshoz is használja valaki (35 mhz-ről van szó) Csipesz helyett kapott a gyerek egy kis biztonságtechnikai oktatást, no meg reményt, hogy talán majd késöbb, a hajózás után, ha visszaviszik... Ekkor már kedve sem volt repülni, hát összepakoltunk. Férjem még szerette volna a hajókat megnézni indulás előtt. A sors fintora, hogy én gyalogolni, még néhány száz métert sem tudok, de kérésemre (megfelelő igazoló kártya bemutatása mellett) megengedték, hogy autóval közelítsük meg a tavat, ha utána férjem visszaviszi a kocsit a parkolóba. Így én is láthattam a csodaszép tavat, és a hajómodelleket, amik gyönyörűek voltak. Ezért külön is szeretnék köszönetet mondani az esélyegyenlőség nevében :) Indulás előtt mégegy utolsó próbálkozást tett Ádám csipesz ügyben. Sikerrel járt, és ez megváltoztatta a hazaindulás tervét, visszamentünk a repülős-helis placcra, a megszerzett csipesszel... Igaz, délutánra már nem kellett, mivel addigra már csak ott a repülős-helis helyszínen kellett egyeztetni. Örülök, hogy maradtunk, fantasztikus bemutatókat láttunk, heli, repülő és körrepülő modellekkel...
Ádám több startot is repült a kis depronnal, majd a legvégén azért csak elővette a Katanát, és a délelött miatti fájdalmát kirepítette magából...
Egy ideje sejtjük már, hogy a jövő a 2,4 ghz-é, hát ez nem a távoli jövő...
Le a kalappal a szervezők előtt, és nagyon köszönjük, hogy itt lehettünk.

Üdvözlettel: Ádám, Ákos, Krisztina

Chuby
2007-10-15, 07:34
Üdv Mindenkinek !

A rendezvény előtt folyamatosan figyeltem ezt a topicot és vegyes érzelmekkel mentem el a rendezvényre. Kicsit a "másik" oldalról figyeltem az eseményeket mivel én próbáltam felügyelni a frekiket a hajós részen.
Meg kell vallani nagyon sok dolgom nem volt mert mindenki fegyelmezetten betartotta a szabályokat és csak akkor a csipesz birtokában kapcsolt be. Azt gondolom, hogy az időben való megosztás jó volt, de itt is aki előbb érkezett az vitte a csipeszt. Ahol több jelentkező is volt egy frekire próbáltunk segíteni, hogy mindenkinek jusson idő.

Mindíg lehet fejlődni és azt gondolom, hogy ez a sikeres rendezvény megalapozza a folytatást és jövőre még jobb rendezvényre számíthatunk !

Üdv

Csaba

deltahf
2007-10-15, 09:52
...és mint látom mindenki elégedett mert agyon játszotta magát.

Gratulálok. További szép sikert.

U.i.: Nem rossz szándékkal irtam az autósok, hajosokat !!!

Csak nem egy kategória a repülőssel és helissel. Sztm értékben nem ugyanaz, és az utóbbiak le tudnak esni !!! Valakire de mindenképp a földig.

Mégegyszer gratulálok, és nem bántásból írtam semmit.

csabcsa
2007-10-15, 10:00
Hi,

Csak az előttem szólókat tudom ismételni, tényleg ez idáig itthon nem látott nagyszabású színvonalas rendezvény sikeredett, minden fejetlenség nélkül, profin kordinálva.
A közönség részéről amit hiányoltak az a rendezvény jővőbeni nagyobb bublicitása.
Mert a négy kategóri egyidejű rendezése szerintem inkább ebben formában a közönségnek szólt ( sok holt idő a frekik végett egy-egy kategóriában) de a közönség viszont nem értesűlt előzetesen a rendezvényről, holott szerintem egy ilyen színvonalú rendezvény nagyobb közönség, illetve média támogatást is elbírt volna.
Tényleg minden baki nélkül zajlott a lebonyolítás, köszönet a rendezőknek a példaértékű rendezvényért.

:D

Multiplex
2007-10-15, 10:23
Szervusztok!

Sok modellező összejövetelt láttam már, de...................................

Ez az összejövetel, a festői táj, a szervezők profizmusa, és a rendezvény minden oldalú biztosítása kifogástalan volt. KÖSZÖNÖM !!!

Kérés: Ha ez a rendezvény sorozattá alakul minden lehetséges módon előre, nagyobb nyilvános fórumon hirdetni kell.

Akik nem jöttek el valamiért (szerintem sokat veszítettek)

mmormota
2007-10-15, 14:58
Nagyon jó volt!

Extra300l
2007-10-15, 21:55
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, valóban a "paradicsomban" került profi módon megrendezésre ez a modellezőnap. Kiválló pilóták és gépek vonultak fel, látványos bemutatokkal. Örülök annak, hogy a "nagymenő" pesszimista hozzá szólóknak nem jött be a jóslatuk. Szívesen láttam volna nagy köbös, látványos nagy gépek bemutatóját is. Sajnos ezek a pilóták és gépeik nem színesitették az egyébként csodálatos rendezvény szinvonalát.

Még egyszer gratula.........
:tanc:
Extra 300L

gdekor
2007-10-15, 22:20
Gratulálunk a rendezvényhez, sajnos nekünk nem volt jó az időpont, de szívesen látnánk róla fotókat.

Dekor

McLeo
2007-10-15, 22:46
Sziasztok!
Csak gratulálnék a szervezőknek és résztvevőknek, nagyon jó buli volt,
még az idő is velünk volt.
Viszont egy kis fekete pont amire talán senki nem gondolt:a kedves kereskedő, az eladni kivánt rádiót gondolkodás nélkül bekapcsolta, hogy meg tudja mutatni.
Talán őket is kéne tájékoztatni, mit árulnak.

Ákos55
2007-10-15, 23:28
Sziasztok!
Képek a délutáni repüésről.
http://www.videoplayer.hu/photos/show/43845
Üdv. Ákos