PDA

Teljes verzió megtekintése : Telebee BS-25A szabályzó kérdések!

szilardka
2007-09-30, 02:04
Hali! Segítséget kérek. Vettem egy Telebee BS-25A szabályzót, nincs vele semmi gondom. Nincs is semmi viszonyítás alapom mivel ez az első szabályzóm, motort én csináltam hozzá néhányat. Amikor vettem igérték, hogy lessz hozzá leírás de semmi, 1 hónapja várom még mindig semmi.
Na de maj itt segítenek nekem :roll:
Kérdéseim:
Mi a governor? Tudom ez buta kérdés de nem tom mi az még én is buta vagyok hozzá. Robanós dolgoknál nincs ilyen.
A féket már be tudom rajta állítani. De tud még valmi mást is. Pl. valami időzítést, ezt sem tudom mit jelent.
Meg valami Hard, soft.
Még mindig van kérdés: állítólag lehet állítani, hogy alacsony fesznél kapcsolyon le, ez fontos lenne Li-po aksiknál. Ezeket szeretném meg tudni. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen bonyolultak és ennyire kifinomultak ezek a dolgok. Esetleg valakinek van egy részletes leírása, nagyon meg köszönném.
Segítségeteket előre is köszönöm. :?:

kamarasm
2007-09-30, 11:19
Szia!

Nekem ennek a szabályzónak a nagyobb testvére van, a Telebee BS-35A.
Ez egy nagyon egyszer? belép? szint? szabályzó, olcsó, de megy típusú. Nekem egy Trex 450SE be van és eddig nem volt vele semmi problémám. Kopp-kopp. :-)
Nem tudom te hol vetted, én az Origomodellnél és ott adtak hozzá használati utasítást, angolul, de ez nem probléma. Teljesen érthet?en step by step van leírva a programozása.
Amennyiben vizuális típus vagy, akkor ajánlom figyelmedbe a következ? linket, ahol ennek a szabályzónak a felprogramozását mutatják be egy videon.
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=11354
Az oldalon az els? link, Otter ESC Setup link az. (amúgy ez a szabályzó valódi neve, csak Európába hívják Telebeenek).
A governor a fordulatszám tartó elektronika neve. Ezt a szabályzón lév? kis jumperral tudod kapcsolni. Amennyiben bekapcsolod, a szabályzó terhelést?l függetlenül egy adott fordulatszámot fog tartani.
Ez a fordulatszámérték sajnos bedrótozott, fix érték, nem lehet állítani, ahogy a cut off feszt sem. Ez az a fesz, amikor a szabályzó az aksi védelmében lekapcsol. Amúgy idáig nem nagyon lehet eljutni, mivel az aksi fesz csökkenésére a szabályzó egy adott (szintén fix) értéknél csökkenti a fordulatszámot, amit észreveszel majd, mivel hiába adsz gázt, a heli süllyed. Ha ekkor leszállsz, akkor az aksinak nem lesz baja, nem meríted túl. Nekem általában 11,23 - 11,49 között áll meg az aksi. Ilyenkor olyan 1700mAh megy vissza, ami optimális.
Szal kezdésnek remek ez a szabályzó, egy olyan dolog van, amire nagyon kell figyelni. Mivel nem tudja a lágy felpörgetést, ezért ha CP-s helivel röpülsz, akkor erre nagyon kell figyelni, mivel ott ugye a throttle stick közép állásánál van a 0 pitch, amire ha álló motornál kapcsolsz át, hirtelen indít a szabályzó és 1 pillanat alatt ledarálja a f?fogaskereket.

Üdv,
Marcell

szilardka
2007-10-01, 13:06
Hali! Nagyon köszönöm a gyors választ! Üzletben vettem Szegeden, de szerintem már valamibe be volt építve. Végül is légpárnás készül és ott nem lesz ilyen probléma, hogy le darálja a fogaskereket. De minden esetre jó tudni ezeket a dolgokat. Még egyszer nagyon köszönöm! Hali!