PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV repülés Merevszárny

Vírus
2018-05-20, 18:47
Sziasztok!

Mivel erősen fogyóban van nálunk a társulat, ezért kiváncsi lennék ki merre szokott repülni és milyen gépe van... Esetleg még egy közös repülést is szervezhetnénk valahol Bp környékén ahol a légiforgalmat nem zavarjuk...

üdv

SwissAirplane
2018-05-20, 19:56
Sziasztok!

Örülök ennek a topicnak.... mert lassan tényleg kezdünk elfogyni, de még a forumról is!
Éppen Eosbandiék beszélgettek a minap róla!
Nekem egy régi meggyötört EasyFPV-m van és most fogok beleugrani egy MiniTALON ba.

Már itt van de még nem kezdtem neki!
GCS-t is teljesen újat tervezek!
2 kategoriába.
Egy minimál stilus: adópulton egy monitor, vevő, rögzítő
A másik pedig egy "kerekes szerszámostáska" mint kitelepülő egység beépített PC vel!

Repülni sajnos messze repülök tőletek de remélem hamarosan már csatlakozhatok egy két videóval!

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről

distvan52
2018-05-20, 21:42
Sziasztok Én A mátraalján Vécs kösségben lakom és itt is repítek a kertvégénél tudok leszálni.Van három kész gépem ,mini talon ,cularis és twinstar- minitalon szárnyal most készül a VTOL minitalon ha megjön csajnábol a cuc hozzá. Mindenkit szivesen várok aki erre jár.

attila93
2018-05-20, 22:41
Sziasztok!

Én Komárom mellett szoktam repülni (néha Győrben), nagyon örülnék egy találkozónak kb. 150km-es körzetben.

Jelenleg egy Bixler 2 gépem van (Li-ion akkuval repül), S800 csupaszárny (mindkettő INAV-al), FX61 Phantom (félkész) és dobozában várja az összeszerelést egy Mini Talon.

Vírus
2018-05-21, 02:45
Látom terjed a Mini Talon mánia :D Van nekem is belőle... Nagyon hatékony mivel kis teljesítménnyel is elég gyorsan képes haladni, ezért nagy távokat képes megtenni..

Mayday
2018-05-22, 08:26
Csatlakoznék Mini Talonnal , Pápa mellett lakok. Még nincs rep vezérlő , egyenlőre szokom a gépet.

Mat
2018-05-22, 14:11
Csatlakoznék Mini Talonnal , Pápa mellett lakok. Még nincs rep vezérlő , egyenlőre szokom a gépet.

A kedvenc "hagyományos" modelljeim mellet nekem is van pár (Z84; Bix3; HK- Breeze és két vitorlázó FPV - vel - szerintem egyik se drón!) és egy Mini Talon (mert az hidegben se fog elállítódni), amivel a kezdeti szárnypróbálgatásokon vagyok túl - nekem azért igencsak gyorsnak tűnik - én is szokom :D Inav (spracingF3) vezérlővel.
Szívesen csatlakoznék velük - vele.

mmormota
2018-05-22, 18:27
Mostanában Mátyásföldön szoktam reptetni. Digitális HD fpv-vel kísérletezek. Két gép van majdnem készen:

Bixler3, DJI Ocusync videóval, az RC vezérlés is ezen keresztül működik, persze autopilótával támogatva. A "földi állomás" ehhez egy DJI goggles racing edition szemüveg, ehhez csatlakozik a rádió (amelyben az adó modul le van tiltva).

CloudsFly, EzWifiBroadcast videóval, az RC vezérlés is ezen keresztül megy, szintén autopilotával. A földi oldal egy Pi3, ehhez csatlakozik egy Avegant szemüveg, 3 usb Wifi modul, meg a rádió joystick módban. A rádió itt sem ad.

Mindkét géppel addig jutottam, hogy egyelőre videó nélkül, de az autopilótával berepültem őket, Frsky vevőkkel. Minden szükséges funkció működik, az RTL funkció is. A CloudsFly-ba már beszereltem a videó rendszert, működik ezen keresztül az RC vezérlés, berepülésre vár. Mivel sok dologra kell egyszerre figyelni, nem szeretném egyedül csinálni, jobb ketten, egyikünk csak a gépet figyeli, másik a képernyőt. Elég sokat esik, ahogy megfelelő lesz az idő, megreptetem.

Szívesen mennék közös reptetésre.
4758247583

Vírus
2018-05-22, 23:03
Izgalmas ez a HD videó... vajon mekkora hatótávra képes?

mmormota
2018-05-22, 23:49
Izgalmas ez a HD videó... vajon mekkora hatótávra képes?
EzWifiBroadcast:
2,4GHz-en a wifi adapterekhez adott botantennákkal gyakran repülnek 4-5km-t, patch antennával 10-et, olyan adapterrel ami gyárilag booster&lna-val szerelt, pl. Ubiquiti Wifistation vagy AWUS036NHA. 5,8GHz-en hasonló antennával kevesebb mint a fele. Ellentétben az analóggal a kép nem fokozatosan romlik, hanem majdnem végig hibátlan, aztán hirtelen kockásodik, megakad. A jelszintet és hibaarányt mutatja az OSD, így elég pontosan lehet tudni, mennyire közeli a vég.
Nekem még nincs saját tapasztalatom hosszú távú wifibroadcast repüléssel.
Ahhoz képest hogy meglepően jó az egész, és nagyon egyszerű összerakni, nagyon kevesen használják. Mindenkinek ajánlom, elérte azt a szintet, hogy már nem csak kísérletezőknek, linux guruknak való, hanem annak is, aki csak egy olcsó és jó fpv rendszert szeretne. Racingre alkalmatlan, a 120-140msec latency esélytelenné tenné a versenyzőt. Nyugis, nézelődő fpv-re viszont tökéletesen alkalmas, ennyi késés egyáltalán nem zavaró.

A DJI Ocusync képminőségben is, hatótávolságban is valamivel jobb. Főleg quadokkal feszegették a határokat, mert a különálló légi egységhez jelenleg csak a szemüveget ajánlják beépített antennákkal, így ehhez nem nagyon lehet külső antennát kötni, legfeljebb szétszedve. Remélhetőleg kihoznak rendes vevőt is előbb-utóbb. Ha már kívánság show, egy olyan pici gimbal&kamera is jól jönne, ami a Mavic-ban van. :-)
Ahhoz képest hogy a Racing Edition nevet adta neki a gyártó, ez is alkalmatlan racing-re. Kisebb ugyan a latency mint a wifibroadcast-é, de jóval nagyobb mint az analóg vagy a Prosight, és versenyen a kis különbség is ég és föld.

Kísérletezni nekem érdekesebb a wifibroadcasttal, mert a DJI-t nagyon jól megalkotta egy gyár, de épp emiatt nem érzem úgy, hogy túl sok közöm lenne hozzá. Jól működik, biztosra mehetek, de nem tudom módosítani, nincs benne a saját munkám, elképzelésem.

Vírus
2018-05-23, 16:57
Igazából az alkatrészek magukban nem érnek sokat, de a kész rendszer ha működik eladható lenne... Jó lenne már HD-ban nézelődni.. a 10 km hatótáv meg elegendő..

imrepeti
2018-05-24, 23:09
Én is lelkes érdeklődő vagyok :D Sajna gép nélkül, de a legnagyobb fejlődést szeretném elérni az elkészült repképes FPV gépek számában a hónapban (na jó még a következő hónapot is vegyük ide) :)

Vagy úgy kell, mint az AAA-ban? Imre vagyok Budapestről és sajna 3 hónapja nem repülök, mindent megteszek viszont, hogy ez megváltozzon. Sok lelki erő kell, de lassan a sok pozitív energiával, amit a csillagokból nyerek érzem menni fog és összerakom (a félbehagyott gépeket) :)

Vírus
2018-05-25, 19:04
Szerintem neked van otthon a legtöbb, dobozban lévő összerakatlan géped :D

imrepeti
2018-05-26, 07:40
Szerintem neked van otthon a legtöbb, dobozban lévő összerakatlan géped :DPárat már kivettem a dobozból, hogy elkezdődjön az építési folyamat :) Meg nagyon franko kiegészítőket nyomtattam :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1ma40 eszközömről