PDA

Teljes verzió megtekintése : Keda AdvancePlus 12A - zavar

lbalazs
2007-10-11, 09:42
sziasztok,

vasárnap fordítva bedugás miatt leégettem a tower pro 10/12A-os szabimat (elötte tökéletes volt, soha semmi gond), és vettem helyette egy keda 12amperost. a nyák ugyanaz, a BEC oldal inkl. uC ugyanaz szemre, csak a fet-es oldalon az egyik sor kisebb. na mondom ez biztos ugyanolyan...

olyan is, viszont a vevöm (no name slowfly) hatótávolsága leesett betolt antennával kb 25m-re (onnan kb. halott), kitolt antennával meg kb 50-100m-re. kb 50m távon repkedve 10-20másodpercenként vannak nagyon erös rángások. szóval az egész combo így használhatatlan.

a kérdés az, hogy mi lehet a baj, illetve mit lehet ezzel csinálni? szerintem egyértelmüen a szabi zavar, mert amikor bekapcsoláskor pittyeg, és a táv messzebb van betolt antennával, akkor a pittyegések közben rángat minden.

van valakinek valami tippje? jobb hijján tudok bele tenni másik vevöt, de az nem a legjobb megoldás, mert a többi rendes hatótávu vevö tulajdonkeppen vagy másba kéne vagy túl nehéz a skockyba...

a tover pro szabit meg lehet gyógyítani? leégett a bemetek között lévö kondi, azt kicseréltem, de bedugáskor csak egészen halkan zenél, és nem csinál semmit (se BEC nincs, se meg nem mozdul a motor, már még egyik kimenetét se mértem.)

a válaszokat elöre is köszönöm,
balázs

lbalazs
2007-10-11, 20:30
sziasztok!

azt találtam ki, hogy egy szervócsatlakozóval rádugok egy kondenzátort a vevö üres csatlakozójára, párhuzamosan a BEC táppal. meg is valósítóttam, az eredmény holnap este kiderül ha világosban hazaérek. 220mikrós 10V-os kondi, azt találtam itthon. ezt elvileg 1 amperrel 1ms alatt fel lehet tölteni 5V-ra, nem hiszem hogy hazavágná a BEC-et. egy tesztbedugás során nem is tette.

van erröl valakinek véleménye? az elképzelésem az, hogy ez majd kisimítja a tápon érkezö zavarjeleket (low pass filter, a ferritgyürü kondenzátoros megfelelöje)

Gelei Imre
2007-10-26, 17:45
=GImi
Hello Ibalazs!
Én pont így jártam, csak fordítva. Egy Tower pro szabályzóval és egy Noname(Bluebird) vevővel, csakhogy én a vevőt cseréltem ki
Futabára. Azóta megszűnt a rángatózás. Igaz hogy én nem tettem rá fordítva az akkut. Hogy ezt elkerüld használj T-cstlakozót, azt nem lehet fordítva összedugni.javascript:emoticon(':idea:')

lbalazs
2007-10-26, 21:40
Helo!
Mivel a kondi nem segített (a földön úgy nezett ki, hogy jobb lett a helyzet, viszont a levegöben a zavarok megvoltak) kicsréltem a vevöt egy R700-asra. azzal minden megy zavartalanul. kár lenne viszont ha a vevö is kapott volna, eddig mindíg tökéletesen müködött, kisebb gépekhez elég volt a hatótáv. majd alkalom adtán kipróbálom más gépben más szabival is.

a csatikat már lecseréltem T-re, a biztonság kedvéért.

Atta
2007-11-12, 10:44
Az itt irt hozzászólásomat nézd meg a vevők táblázatával kapcsolatosan:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=31813

Attila