PDA

Teljes verzió megtekintése : Xiaomi FIMI X8 SE

smith_hun
2019-01-12, 11:50
A régi Phantom FC40 és az analóg korszaka után berendeltem pre-orderben.

Képben volt még a DJI Spark, a Mi Drone 4k, és a Fimi A3 is, de mindig vaciláltam, hogy melyik legyen. Szerencsére közben megjelent az X8 SE.

Árban verhetetlen, a bemutatóvideók ígéretesek, az előzetes tesztek meggyőzőek.

50467 50468 50469

A gép beharangozott főbb adatai:
Összecsukható kivitel, frissíthető firmware,
Átmérő: 372mm
Tömege: 790g
Max. magasság: 500m
Max.távolság: 5000m
Repülési idő: ~33 perc
GPS: GPS+GLONASS
RC link: 5,8G
Precíziós leszállás: a lefelé néző kamera felismeri a leszállópadot, és arra száll le (höhh, majd kiderül)

Kamera:
Frissíthető firmware.
gimbal: 3-tengelyes
kamera: 4k
ISO: 1/3200 (videó) és 1/1600 (fénykép)
záridő: 8-1/8000sec
bitráta: 100Mbps
képformátum: JPG, JPG+DNG

Távirányító:
Frissíthető firmware,
Állítható méretű, hogy minden méretű mobiltelefon, vagy akár egy iPad is beleférjen.
Frekvencia: 5,8G
bépített 3900mAh liion (talán) akku,
Töltése: micro USB 5V-2A

Repülési módok:
- GPS
- ATTi
- Sport
- Cine shot

- Smart tracking:
-- trace: követi a célpontot különböző látszögekből,
-- lock: egy fix látszögből követi a célpontot,
-- profile: párhuzamosan repülve követi a célpontot,

- Útvonalrepülés:
-- feladatok beállítása,
-- repülési beállítások,
-- térkép beállítások,
-- útvonalak mentési lehetősége,

- Panoráma felvétel:
-- vízszintes 180 fokos rögzítés,
-- függőleges panorámarögzítés,
-- vízszintes+függőleges panoráma felvétel,

- Motion-lapse:
-- free,
-- focus,
-- waypoint

- Search and Rescue mód:
-- 3x digitális zoom,
-- 33 perc repülési idő,
-- 5000m hatótáv,

...és végül az ára: pre-orderben (bár sokan csaptak le rá, így kicsit pesszimista vagyok az időben szállítással kapcsolatban) 145eHUF volt, ingyen posta EU direct-el...erre én még rátetettem a szállítási biztosítást, és az árgaranciát (legyen biztos a tuti)...várom majd a pót akkuk elérhetőségét is (az A3-hoz már kapható 13eHUF körül), vagy az akku hekkelési lehetőségét.

smith_hun
2019-01-12, 11:53
Banggood-on jelenleg 563-an rendelték elő...balfék voltam, sokat gondolkodtam, így az 530-ik az enyém...ez alaphangon ~80M HUF előzetes bevétel a boltnak... :rolleyes:

Giggino
2019-01-16, 19:44
GB -n ez első 200 a GBFIMIX8SE kóddal 121.566 -Ft (január elején szerencsére még benne voltam)
erre jött a 3.412- Ft szállítási biztosítás, az EU Express 0. - Ft volt.
Jelenleg több mint 800 előrendelés van a GB-n.
Február 18-án kezdik a kiszállítást.

Ha azt is hozzávesszük, hogy a GA április 7-én még 9$-t utal ezért a vásárlásért a Paypal számlámra, valamint a hitelkártyám a biztosítással növelt ár 2%-át febr 1-én visszatéríti... és így bőven becsúszok 120eHUF alá.

Ennyiért nem tűnik rossznak... :-)

Azt sajna nem sikerül kideríteni mekkora max. méretű kijelző megy a távba...

smith_hun
2019-01-29, 18:31
A videók tanúsága szerint egy iPad belemegy...gondolom akkor a legnagyobb (asszem) 11"-es mehet bele...

smith_hun
2019-01-29, 21:57
Letölthető már a gyári app mobilra. Az alábbi albumba feltöltöttem pár képernyőfotót, hogy nagyjából lehessen látni mennyi funkció érhető el belőle:

https://photos.app.goo.gl/5qwyEp62aQSAJ8pXA

ITEM
2019-02-01, 22:07
Tavaszra éppen megérkezhet, ha 02.18-tól kezdik a kiszállítást. :) Alapos tesztet kérünk! ;)

Giggino
2019-02-06, 15:11
A GB -en kb. 2 hete már március 4. a kiszállítás kezdete :-(
Azt nem tudom, hogy ez csak az azóta megrendelők számára mérvadó, vagy a korábban megrendelt gépeket is ekkor kezdik küldeni.

Remélem a kamera beállítások Color oldalán megtalálható F-log speciálisan F(-)imi kamerájára lett optimalizálva...
Normál esetben az F-log a FujiFilm kameráinak a "színdinamikamaximalizált" változatát jeleni.

Pis
2019-02-06, 22:07
Hali!
Szép a 4k kép, ez egy kiváló gépnek tűnik.
A lesugárzott kép távolsága érdekelne, mivel 5000m a max. táv, és a wifi jele, nem hinném, hogy tud annyit.
Bár 500 méternél már a gép sem látszik megfelelően.
Az biztos, ha tényleg tudja a speckót, feladja a leckét a DJI családnak:)

Pis

smith_hun
2019-02-06, 23:52
A tesztvideók alapján már 6000m felett járnak 125-130 méter magasságból...szerintem nem wifi-s az átvitel...valami hasonló lehet, mint a DJI Mavic gépeknél, és szerintem kb. ugyanaz a technológia, mint a Mi 4k drone esetében...ott sem wifi az átvitel, és Bedrock reptárs is vígan elment vele (emlékeim szerint) 6km fölé...

Az A3 is duál rendszerű, 2,4G irányítás, a videó meg 5,8G-n érkezik...nekem legalábbis ez jött le, mivel lehetett a frekit állítani a távon...

A közel 33 perc repidő is közel megvolt már valakinek, egyszer belefutottam valahol egy videóba, ahol 31-32 perc volt...

Engem a lesugárzott kép mérete, és frissítése érdekel, hogy egy galaxy S7-en hogyan fog menni...nyilván nem a mobilon fog múlni a dolog, hanem az app-on

Amire figyelni kell, hogy jó gyors memókártyát kell tenni bele, ellenkező esetben szaggatni fog a mentett videó...azt hiszem U3-as mikrosd-t ajánlanak hozzá...

Giggino
2019-02-07, 09:51
Engem a tesztvideók eddig nem igaz győztek meg, bár még nagyon a bevezetés időszakában járnak.
Igaz eddig még csak YT-os videókat láttam.
Kíváncsi lennék egy "igazi" 4K, 100Mbps sebességű videóra (na ehhez kell majd az U3 mikroSD), és 1-2 max felbontású raw formátumú képre.
A videók kommentjeiben hiába kérnek ilyeneket, a tesztelők valahogy nem tesznek közzé...
(Bár lehet hogy csak az én figyelmem kerülte el.)

Azért itt is van még mit faragni a firmware -en:
A videók nagy részén "lóg" a gimbal vízszintes tengelye.
Emlékszem ez sokáig probléma volt a 4K Drone -nál is.
Igaz a fiam még nagyon az elején rendelt ilyen típusú gépén ez már tökéletes volt.

Néhány videón én látok enyhe remegést még az álló helyzetben készülteken is.
Ez mondjuk jobban zavar mint a lógó vízszintes tengely.

A videók színvilága sem igazán meggyőző, bár nem tudom milyen fehéregyensúly, szín, stb. beállításokkal készítették.
És ugye ezek a problémák a videó utómunkálatokkal könnyen orvosolhatók.

A repüléssel kapcsolatos paraméterek biztatóak. A 6 Km fölötti táv és a 30 perc fölötti repidő nagyon jónak tűnik.
(Bár az egyik tesztelő 24-25 percet mond átlagos repidőnek...)
Igaz Bedrock -kolléga 6 Km fölött járt a 4K Drónnal, de azon a videón nem ért haza...
Ha jól emlékszem 423m-rel a cél előtt landolt.
Amikor a gép az alacsony akkutöltöttség miatt átvette a vezérlést, 16-ról 8 m/s-ra csökkentette a sebességet, de a fogyasztás nem csökkent ilyen arányban.
Remélem ez a "fícsör" nem így marad benne az X8-ban.
Itt a 6 Km-t igen simán abszolválják. Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz a vége!

smith_hun
2019-02-07, 17:12
Nem tudom mennyit javult ilyen a téren a technika, én megálltam valahol a Phantom1 és Vision+ szintjén...ami engem kicsit aggaszt, az a 3 cellás akku, és a kapacitása...az akku a 3 cellájával 4500mAh (51,3Wh) kapacitásával (és +35g tömegével) elvileg a Mavic Pro felett van...a Mavic Pro-ban egy 3 cellás 3830mAh (43,6Wh) (240g) akku van...hát nem is tudom...az akku töltője, és csatlakozója sem a szívem csücske...

Ahogy nézem a leírásokat a kapcsolat TDMA technológiával megy...ez mondjuk bíztató, és ígéretes is lehet...kiderül majd mennyire lesz megbízható...

Mondjuk "húdenagy" dolgokra én nem tervezem használni, a Circle, a follow me, az útvonalrepülés, és a SAR mód az ami nekem érdekes, és tetszetős...ha beválik, akkor lehet veszek egy A3-at is, ha nem nyír ki a párom érte...

Giggino
2019-02-08, 09:12
Akit érdekel, és még nem sikerült letölteni, itt egy User Manual:

https://www.dropbox.com/s/5n4778cdfh3sv9j/FIMI%20X8SE%20%20User%20Manual.pdf?dl=0

smith_hun
2019-02-08, 11:32
Köszi! Vadásztam rá, de a Fimi oldalára tegnap még nem került fel...

bla
2019-02-10, 12:21
Engem a tesztvideók eddig nem igaz győztek meg, bár még nagyon a bevezetés időszakában járnak.
Igaz eddig még csak YT-os videókat láttam.
Kíváncsi lennék egy "igazi" 4K, 100Mbps sebességű videóra (na ehhez kell majd az U3 mikroSD), és 1-2 max felbontású raw formátumú képre.
A videók kommentjeiben hiába kérnek ilyeneket, a tesztelők valahogy nem tesznek közzé...
(Bár lehet hogy csak az én figyelmem kerülte el.)

Azért itt is van még mit faragni a firmware -en:
A videók nagy részén "lóg" a gimbal vízszintes tengelye.
Emlékszem ez sokáig probléma volt a 4K Drone -nál is.
Igaz a fiam még nagyon az elején rendelt ilyen típusú gépén ez már tökéletes volt.

Néhány videón én látok enyhe remegést még az álló helyzetben készülteken is.
Ez mondjuk jobban zavar mint a lógó vízszintes tengely.

A videók színvilága sem igazán meggyőző, bár nem tudom milyen fehéregyensúly, szín, stb. beállításokkal készítették.
És ugye ezek a problémák a videó utómunkálatokkal könnyen orvosolhatók.

A repüléssel kapcsolatos paraméterek biztatóak. A 6 Km fölötti táv és a 30 perc fölötti repidő nagyon jónak tűnik.
(Bár az egyik tesztelő 24-25 percet mond átlagos repidőnek...)
Igaz Bedrock -kolléga 6 Km fölött járt a 4K Drónnal, de azon a videón nem ért haza...
Ha jól emlékszem 423m-rel a cél előtt landolt.
Amikor a gép az alacsony akkutöltöttség miatt átvette a vezérlést, 16-ról 8 m/s-ra csökkentette a sebességet, de a fogyasztás nem csökkent ilyen arányban.
Remélem ez a "fícsör" nem így marad benne az X8-ban.
Itt a 6 Km-t igen simán abszolválják. Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz a vége!

A videókon a különbséget legjobban a távolabbi fák lombján lehet észrevenni szerintem. Valami miatt a Xiaomi videókon olyan kásásnak tűnnek, míg a DJI-n jobban kivehető, még HD videó esetén is: https://youtu.be/if2tKcJopGI
Szerintem kodek probléma lehet. Valóban 100Mbps az a 100Mbps?
Persze az is tény, hogy a Xiaomi mindent gyárt a porszívótól a telefonig, és biztos nem feccölnek annyi energiát mondjuk a kamera képminőségébe, mint a DJI. Ami meglátszik az áron is, így viszont már nehéz összehasonlítani a 2 cég termékeit.

Waynee
2019-02-25, 12:11
Sziasztok,

02.12-én banggood-ról kuponnal 429 USD-ért nekem is sikerült előrendelni.
Azóta viszont elég lehangoló tesztvideók kerültek ki. Már nem érzem annyira Best Buy-nak a dolgot. Érdekelne a véleményetek erről (nyilván fw frissítés valamennyit segíteni fog)?!

Gearbest közben vagy harmadszor módosította a kiszállítás kezdetét, most éppen 04.02.

BG-n egyelőre 02.27. szerepel mint rendeléskor. Vár még valaki ezzel a dátummal x8-at esetleg?

Szép napot :)

Giggino
2019-02-25, 14:09
Sziasztok,

02.12-én banggood-ról kuponnal 429 USD-ért nekem is sikerült előrendelni.
Azóta viszont elég lehangoló tesztvideók kerültek ki. Már nem érzem annyira Best Buy-nak a dolgot. Érdekelne a véleményetek erről (nyilván fw frissítés valamennyit segíteni fog)?!

Gearbest közben vagy harmadszor módosította a kiszállítás kezdetét, most éppen 04.02.

BG-n egyelőre 02.27. szerepel mint rendeléskor. Vár még valaki ezzel a dátummal x8-at esetleg?

Szép napot :)

Ma beszéltem a GB -esekkel, szerintük az január eleji rendelésem 02.16 -án postázásra került.
A GB-en a rendelésem státusa továbbra is "Paid" a "Shipped" helyett.
Erre azt válaszolták, hogy mivel EU Express szel, de tracking nélkül kértem a szállítást, így legközelebb a kézbesítés tényét rögzítik majd.

Január elejétől kísérem figyelemmel a tesztvideókat, azóta azért elég sok javítás történt.
Sajnos még mindig nem sikerült "eredeti" videókat vagy képeket szerezni,
a YT-videók alapján pedig a képminőségről messzemenő következtetéseket nem vonnék le.
Mint ahogy abból a távolság tesztből sem, ahol a 8.2 Km megtétele után házak közé leszállva maximumon volt a Videó és az RC jel is...
Vagy amikor 15-20 emeletes házak között nem ment messzebb másfél kilométernél...

Abban bízhatunk, hogy ha a Xiaomi a nevét adta valamihez, akkor a fejlesztőkből előbb-utóbb ki fogja verni az eredeti specifikációkat.

smith_hun
2019-02-25, 16:06
Sok videó került fel, és még több előszériás gép van kinn a youtuber emberkéknél...nagyon sok gépnek nem olyan a test kialakítása, mint ami a végső kialakítás lesz...pl. hiányoznak az alsó szervó kimenetek...

Én úgy vagyok vele, hogy az árban konkurens DJI Spark-ot (mivel azt az A3 már elverte) az X8SE simán leveri...1-2 napja került fel egy fw. frissítés utáni összehasonlító tesztvideó a Mavic Air vs. X8 kettősről...nekem az X8 videóminősége szebb volt egy kicsivel...

https://www.youtube.com/watch?v=zHlOeReVwUM

Ami érdekel majd, azok a képességei, és a repülési tulajdonságai...én bizakodó vagyok, mert pl. egy tegnap látott tesztvideó alapján az A3 baromi jól kompenzálta a durva szeles (61-85km/h szélsebesség) időt, miközben minden irányból dobálta a szél...a motorok hangja igazán rémítő volt ahogy küzdött, de a 2-tengelyes, szofveresen stabilizált videója egész stabil volt...Íme:

https://www.youtube.com/watch?v=55lLxppZzmI

Pár tesztelő elmondása alapján a Xiaomi nyomja ki a beta frissítéseket, és javában tesztelik őket...a következő videón pl. látható, hogy a gimbal fw. frissítése után javult a gain, és megszűnni látszik az a rezonancia, amire pár tesztelő panaszkodott:

https://www.youtube.com/watch?v=3nDCgXjnKJc&t=444s

Az, hogy a hatótáv meg milyen lesz...kiderül...Bedrock kolléga majd titokban beszerez egyet, és teszteli...:D

Az, hogy valaki betondzsungelben teszteli, vagy egy rádiózajban szegény alpesi nyiladékban teszteli...az az ő bajuk...az a bizonyos nyolcegészakármennyi kilométer repülés szerintem kocsival követve volt, és az elvileg megtehető távolságról szólt, nem a maximális hatótávról...Bár teszem hozzá halkan, hogy amikor még az FC40-el hajtottuk a távolsági csúcsokat, akkor egy srác tudott lenyomni távban, aki az alpokban lakott, és két hegycsúcs között repült át...szóval akár lehetséges is lehet, bár nagyon kétséges.

Szerintem mivel Xiaomi, és kínai...legokosabb, ha nincsenek nagy elvárások, és akkor nem csalódunk...remélhetőleg a Banggood is tartja a 02.27.-i kiszállítási időt...

smith_hun
2019-02-25, 16:11
A következő videóban csinálnak egy érdekes összehasonlítást, az X8SE vs. Autel Evo vs. Phatom 4. között...bár szerintem nem egy kategória az X8SE és a Phantom 4. és ennek megfelelő az összehasonlítás eredménye:

https://www.youtube.com/watch?v=QtX2oytraj4

Waynee
2019-02-25, 18:17
Köszönöm a válaszokat. Igazából az instabilnak tűnő kapcsolat hangolt le, mert pl a stabilitás ami az utolsó linkelt videónál is látszik, árához képest bőven jó szerintem.
Viszont tényleg nem vettem figyelembe, hogy hol csinálták a távolsági teszteket.
Valószínű így is jobban járok, mintha a Zinot veszem meg, ami az eredeti terv volt. :)

Giggino
2019-02-25, 19:21
Ahogy elnézem a 10.1" -os ipad mini nem fér bele a távirányítóba...

https://www.youtube.com/watch?v=kznRT4vfBRM
17:51-nél az áthidaló megoldás...

Ha az alpesi környezetben végzett teszt a megtehető távolságról szólt akkor tényleg nagyon rossz a helyzet azzal a 8,425 Km-rel... ;-)
54%-os akku töltöttségnél azért még mehetett volna pár száz métert... ;-)
Minden esetre ha ez egy teszt volt akkor ennek nem sok értelmét látom...

A 4K drón indulása sem volt egy diadalmenet, aztán egy megbízható, stabil, jól kezelhető, kiváló ár/érték arányú gép lett belőle.
A Xiaomi tényleg kínai, de a legjobb értelemben vett kínai, és szerintem lehet elvárásunk vele szemben.
Bízom a fejlesztőikben, eddig nem csalódtam bennük...

smith_hun
2019-02-25, 23:08
...Bízom a fejlesztőikben, eddig nem csalódtam bennük...
Engem ez a mondat bíztat...ezek szerint több cuccod van tőlük, és bejött...szerintem megy a hype-olás, és szimplán időt akartak megtakarítani a fejlesztésben...

bla
2019-02-26, 08:40
Sok videó került fel, és még több előszériás gép van kinn a youtuber emberkéknél...nagyon sok gépnek nem olyan a test kialakítása, mint ami a végső kialakítás lesz...pl. hiányoznak az alsó szervó kimenetek...

Én úgy vagyok vele, hogy az árban konkurens DJI Spark-ot (mivel azt az A3 már elverte) az X8SE simán leveri...1-2 napja került fel egy fw. frissítés utáni összehasonlító tesztvideó a Mavic Air vs. X8 kettősről...nekem az X8 videóminősége szebb volt egy kicsivel...

https://www.youtube.com/watch?v=zHlOeReVwUM

Hát...
Az X8 képe eléggé remegett, és annak ellenére, hogy 2.2-es fényerőt írnak a kamerára (Air 2.8), eléggé látszik a zajosodás. De ha havas tájon, napsütésben zajos, akkor milyen lesz rosszabb fényviszonyok mellett?
Ahogy az is tény, hogy az Air hibája is jól látszik. Kicsit életlenek a távolabbi ojjektumok.

smith_hun
2019-02-27, 08:24
Lehet elkezdeni pesszimistának lenni...ma kellene elkezdeni a kipostázást...Banggood-on ~2650db előrendelés van eddig. Kizárt, hogy a BG ezt teljesíteni tudja időben...:(

Az üzlet méretére jellemző, hogy ez a 2650db előrendelés kb. 376millió forintos bevétel...ha ezt egyszerre kérné vissza mindenki, lehet megroggyanna a BG egy kicsit...:rolleyes:

smith_hun
2019-02-27, 09:10
Azért lesz fény az alagút végén...

Úgy tűnik, hogy a precíziós leszállás az esetek többségében -ha betartunk pár észszerű feltételt- működik. Ahogy sejtettem, azoknál a felhasználóknál akiknél nem működött, hiányzott az a drón-leszálló, amin jól felismerhető "H"-betű van. Akit figyeltem, annál ugyan narancsszínű volt a leszálló, de "H"-betű helyett egy quad kép volt...nem is ismerte fel a gép, pedig a leírás is írja, hogy a leszállón lévő "H"-betűt ismeri fel a kamera. Amire kíváncsi leszek majd, hogy a fő kamerának kell lefelé néznie, vagy a hasa alán lévő kamera fogja felismerni a "H"-betűt? Én úgy gondolom, hogy a lefelé néző mozgást érzékelő kamera fogja felismerni...ez lenne a logikus.

https://www.youtube.com/watch?v=hHX9IqyR2Hk

Mavic Air vs, X8 SE videó:

https://www.youtube.com/watch?v=bI9chwE9yTA

Akinek éles a szeme, és kicsit jobban is emlékszik mit látott a videókon, akkor ezen az összehasonlító videón kiszúrhatta, hogy 4:24-nél ugyanaz az ezüst színű autó látható, mint a 8km-es hatótáv tesztvideón. Így a 8km-es hatótáv videón a készítője bukott, mert innen kezdve lehet tudni, hogy autóból követve, illetve szerintem az autót követve készítették...A kommentekben nem is erősítette meg a tulaj, hogy autóból készítette, de innen kezdve már tudjuk, hogy mi a helyzet...
Csak az a baj ezzel, hogy semmit sem ért...mert az elméletileg megtehető út kb. 20-22km lehet...így a 8km amit repült...érdektelen eredmény lett...

Mondjuk azt sajnálom, hogy az elejébe nem tudtak legalább egy szenzort tenni, hogy biztonságosabb legyen...

Giggino
2019-02-27, 11:05
Március végén kezdik szállítani a BG és GB -es rendeléseket... :-(
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3174489-Official-FIMI-X8-SE-Folding-Quadcopter-%2A%2A%2AOwner-s-Thread%2A%2A%2A/page74

Így legalább lehetőség van egy kis "zárcsökkentésre"

A BG-nál a 502c6b -kóddal 15% kedvezmény azaz 424.15 tallér az ár
+ szállítási biztosítás
- GA visszatérítés és a hitelkártyára járó kedvezmény

smith_hun
2019-02-27, 11:35
Utólagosan ezt lehet egyáltalán aktiválni? Vagy csevegjek a BG ügyintézővel, hogy mi a helyzet?

Giggino
2019-02-27, 12:15
Utólagosan ezt lehet egyáltalán aktiválni? Vagy csevegjek a BG ügyintézővel, hogy mi a helyzet?

Én ma lemondtam a GB-s rendelésem, holnap érkezik a visszafizetés a PayPal számlámra, és megrendeltem ma a BG -ról ezzel a kóddal.
Kíváncsi leszek mennyivel később kapom meg...

Waynee
2019-02-28, 09:58
Régi szabályom, hogy nem rendelek elő semmit, most megszegtem, de utoljára.

Bíztam a tegnapi postázásban azért, hisz a GB legalább módosítgatta a dátumot. Bangoodon meg a tegnapi dátummal változatlan minden. Tegnap majdnem vettem egy Tellot addig, de akkor lassan egy használt Mavic Pronal járnék, és utálnám magamat :D
...
Az új videókban legalább már nem babakék minden, remélhetőleg legalább használható lesz mire megkapjuk :\

Hiszti off

smith_hun
2019-02-28, 10:28
Én nagyon erősen gondolkozom a teljes lemondáson, és helyette egy új Mavic Air került képbe...magyarországi vétel, gari, szenzorok ütközés ellen, stabilabb repülés, stabilabb rc kapcsolat...ma olvasgatok mavic air ügyben, aztán meglátom mi lesz...ha addig küldik oké, ha nem, akkor mavic air...

Giggino
2019-02-28, 12:36
Ma reggel meg is érkezett a visszafizetés.
Én biztosan kitartok, április közepére itt lehet.
Tudom mit akarok venni és azt is hogy mennyit akarok rá áldozni.
Most már nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle...
Annak ellenére, hogy a YT videók eddig kevés bizakodásra adtak okot.
Megnézem őket elolvasom a kommenteket, de az igaz majd az lesz ha én faggathatom...
;-)

smith_hun
2019-03-01, 16:35
Ma én is töröltem a rendelést, és még pár napig gondolkodom, hogy hogyan tovább...Vagy kuponnal ezt, vagy egy Mavic Air...addig filózom, amíg a pénz megjelenik a számlán...sajnálom ezt az egészet, mert bizakodó voltam...

Waynee
2019-03-07, 09:37
Bangoodon back order lett a státusza a rendelésemnek.. visszafizetik. Megérte várni.

Alex1974
2019-04-28, 23:12
Sziasztok!
Valakinek megjött már a gép? Tapasztalatok?
Köszi

Giggino
2019-04-29, 15:15
Sziasztok!
Valakinek megjött már a gép? Tapasztalatok?
Köszi

Ez az utolsó GLS track bejegyzés...

2019-04-26 21:57:30
Neuenstein, Germany The parcel has left the parcel center.

Valószínű a napokban megjön, aztán elkezdem faggatni...

Giggino
2019-04-30, 19:48
Sziasztok!

A GLS ma kézbesítette.

Mai program: kicsomagolás, firmware update -ek, kalibrációk (Compass kivételével), beállítások.
Egy kis tájékozódás az App -ban...

Itt találtok néhány képet, kicsomagolás, akksiállapot, és firm update után...
https://drive.google.com/open?id=1aDMg7XX9RLdbEru5BaVv5LQ2w7rzX_rG

Ha az időjárás megengedi, holnap már repül is!

Alex1974
2019-04-30, 21:35
Szia!
Majd írd le a véleményedet.
Köszi

Alex1974
2019-04-30, 21:36
Szia!
Majd írd le a véleményedet.
Köszi

Giggino
2019-05-03, 12:32
Sziasztok!

Megvolt az első repülés is, így összefoglalva az első benyomások a következők:

Mielőtt azonban belefognék az ismertetésbe be kell hogy valljam,
mióta megrendeltem az X8-at ( először január 4-én) napi szinten követem az RCGROUPS fórum e típussal foglalkozó topikját,
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3174489-Official-FIMI-X8-SE-Folding-Quadcopter-%2A%2A%2AOwner-s-Thread%2A%2A%2A
és nézem a YT -on megjelenő összes videót.
Már régen letöltöttem felhasználói kézikönyvét, és át is tanulmányoztam.
Így azért volt egy kis sejtésem, hogy mire számíthatok.

Előkészületek:
A dobozt kinyitva olyan érzésünk támad, hogy egy prémium termékkel van dolgunk.
Ízléses a csomagolás, minőségi anyagokból, kiválóan összeszerelt drónt, távirányítót, töltőt, és egyéb kiegészítőket kapunk.
Mindez nem változik az összeszerelés és az otthoni beüzemelés után sem.

A beüzemelésnél érdemes az alábbi sorrendet betartani:
-Távirányító bekapcsolás
-Drón bekapcsolás
-Telefon csatlakoztatás
Ezután automatikusan elindul a telefonra már előzőleg feltelepített Fimi Navi App.
Első alkalommal egy Fimi account -ot kell létrehozni, eztután csatlakozhatunk a drónhoz.
A kapcsolat azonnal létrejön, és megjelenik a kamera képe.
Érdemes azonnal a firmware frissítésekkel kezdeni, ha mégsem ezt tesszük,
a második kapcsolódásnál már jelzi az app, hogy vannak frissítések.
Minden egységnek külön Firmware -e van így összesen 11 db frissítésre kell figyelnünk.
Ezekről az alábbi linken találtok egy táblázatot egy béta-tesztelő jóvoltából.
https://drive.google.com/file/d/17SH4Ja9gU3KuNwfXZ04vWp2WNyOIcN_S/view?usp=sharing
Ha frissítettétek az összes szükséges firmware -t (nekem 4-et kellett) ellenőrizzétek le az alkalmazásban.
Érdemes az appot még otthon alaposan megismerni, és az alapvető beállításokat megtenni, hogy ne a terepen kelljen találgatni, mit hol is találunk.
Én minden korlátozást kiiktattam, illetve a lehetőségeket a maximumra állítottam.
A Compass-on kívül bekalibráltam minden eszközt. Leellenőriztem a Gimbal -t tökéletesen tartotta a vízszintet.

Repülés
Május 1-re időzítettem az első repülést, de sajnos ez nem jött össze.
Főleg a viharos szél miatt, ami estére sem csillapodott.
( a majális alkalmával fogyasztott -OH gyököket tartalmazó italok sem segítették volna az első teszteket...)
Tegnap (május 2.) már csak az első tényező hátráltatott, de nem tudtam tovább várni.

Az egész repülés ideje alatt rögzítettem a kijelző képét,
valamint 4K/30 és 2.5K/30 videók készültek alapbeállításokkal.
Igaz az Alfawise U3 -nak minősített SD kártyára végig panaszkodott - joggal - az alacsony sebesség miatt.
Be kell szereznem egy normálisat...
Végig GPS módban repültem, a Sport módot majd később próbálom ki.

A felszállás Auto Take-Off -al történt. 96% -os akkumulátor töltöttséggel.
Tartotta a 120 cm-es magasságot és a pozíciót, a viharos szél ellenére nagyon nyugodtan viselkedett.
Ezt a viselkedést az egész repülés ideje alatt tapasztalni lehetett.

Néhány percet lebegtettem, ez alatt azonban már érzékelni lehetett, hogy nagyon lassan változtatja a pozícióját és a magasságát is.
Ezt a hibát már a béta tesztelők jelezték a Fimi felé, valószínűleg a következő Flight Control firm-ben javítják.

Néhány közeli forduló után 10m magasságban hátszélben max sebességgel elrepültem 600 m távolságba.
Végig folyamatos volt a az élőkép pedig ilyen alacsonyan és ilyen távolságban a video TX antennák irányultsága már nem éppen optimális.
Visszafelé szembe szélben csak 11-12 m/s volt a sebesség és a 600 méter alatt 3x kaptam "Gale warning, please fly carefully" figyelmeztetést.

Ezután az Intelligent Flight -ból kipróbáltam az Orbit módot 25m magasságban 25m sugárral először szabad nézőmódban, majd Középre pozícionálva,
különböző kerületi sebességekkel. Tökéletesen tette a dolgát.
Majd a Smart Track (béta) -ból a Trace módot, amit szintén egzaktul teljesített.

Majd jött egy kis emelkedés 200 méterre, maximális 4 m/s VS -el.
Kíváncsi voltam, hogy ilyen magasból szétnézve a milyen a kamera képe alapbeállításokkal.
Nyoma sincs a korai "kék" korszaknak, így nyersen is élethűek a színek.
Azért azt majd megpróbálom mennyit tudok javítani még rajta.

Ezután a vezethetőséget próbáltam ki. Próbáltam szabályos íveket és nyolcast repülni.
A Phantom 3 távjának magas stickjeihez szokott ujjaimnak egyenlőre nagyon kicsik ezek a karok...
Viszont finoman, érzékenyen mozognak, szerintem csak gyakorlás kérdése...

Viszont itt észrevettem egy bosszantó hibát.
Amikor szabályos ívet lassan repülök: pl. bal stick picit balra, jobb stick picit balra és picit előre ( vagy ugyanígy jobb oldalra)
A drón nem folyamatosan egy szöget tartva repüli az ívet, hanem nagyon bedől majd vízszintbe áll majd megint bedől és vízszintbe áll...
Sajnos elfelejtettem Fixed Wing módba kapcsolni a gimbalt mert úgy a mentett videón is érzékelhető lett volna a hibás mozgás.
Így ugye nem érzékelhető mert a gimbal kompenzálja...
De ha ugyanezt az ívet gyorsan repülöm - azaz a jobb stick-et jobban előrenyomom akkor szépen tartja a szöget minden írányban.
Ezt majd reprodukálnom kell és elküldeni a repülési naplóval a Fimi supportnak.

Amíg ezzel játszadoztam időközben az akksikapacitás 30%-ra csökkent, és így rátértem az RTH funkció távon történő aktivizálásának tesztjére.
Kb 2m magasságban és 375 méteren aktiváltam a távirányítón a RTH -t. Azonnal felemelkedett az előzőleg beállított 40m magasságra majd 10 m/s sebességgel visszajött és megkezdte a leszállást. Mivel nincs leszálló szőnyegem, nem tesztelhettem a Precision Landing -ot. Azért kíváncsi voltam mennyire pontos a visszatérés.
A dobozáról szálltam föl, és 27 perc folyamatos viharos szélben történt repülés után kb 10 cm-t tévedett!!!
14% maradt az akksiban.

A videók még vágás alatt vannak, ha kész kirakom a YT-ra.

Polika
2019-05-03, 20:50
Szia!
Köszi a kimerítő leírást! Én is követem az rcgroups topicját,és nagyon örülök,hogy végre magyarul is olvashatok tapasztalatokat! :)
Nekem is megérkezett 04. 29.-én,és túl vagyok két rövid, ismerkedős repülésen. A benyomásaim vegyesek,de többnyire pozitívak!
Sajnos most hétvégére rossz időt mondanak,pedig tüzetesebben szerettem volna kint tesztelni....

dalee
2019-05-05, 12:14
Nekem is pár napja jött meg a gép. Ez az első drónom, ezért nincs semmi tapasztalatom, így nem is vállakozom tesztre.

Az alap funkciókat próbálgattam. Két dolog nem működött eddig: A smart track (bejelöltem magam négyzettel, de nem tudtam elindítani a követést, nálam nem jelent meg a YT videókon látható Go gomb. A másik a precision landing. Nem ismerte fel az alábbi landin pad-et:
https://www.aliexpress.com/item/Portable-80cm-Helicopter-Landing-Pad-Parking-Apron-Fast-Foldable-for-Spark-Phantom-3-4-Mavic-2/32956299489.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63074c4dQ6S Xnu

Próbálgatom még ez a két funkciót (is), gondolom bennem van a hiba.

Polika
2019-05-05, 12:24
Nekem sem megy a PL! 4-ből 4x tévedett......igaz,hogy csak kb.20-30cm-t.... viszont nekem ennél egyel kisebb leszállópadom van,55 centis.

Giggino
2019-05-06, 09:28
Sziasztok!

Az ígért videó az első repülésről:

https://youtu.be/7Xi-pnOgPrI

csp
2019-05-06, 12:56
Sziasztok!

Az ígért videó az első repülésről:

https://youtu.be/7Xi-pnOgPrI

Stabilnak tűnik. Én video minőségben nem látok nagy javulást a Mi4K-hoz képest. De ez lehet a YTB miatt van.

Giggino
2019-05-06, 13:16
Stabilnak tűnik. Én video minőségben nem látok nagy javulást a Mi4K-hoz képest. De ez lehet a YTB miatt van.

1080p -re lett butítva a videó a vágás alatt - igazodva a telefon kijelzőjéhez, és persze a YT is megtette amit lehetett...
Ahogy látszik is az FPV képen, végig panaszkodik az SD kártya sebességére 4K/30 és 2.5K/30 -ban is - ezért inkább nem is osztom meg az eredeti 4K-s felvételt.
A gyorsabb mozgásoknál érzékelhetőek az eldobott frame -ek.
Szerzek valahonnan egy normális U3 SD-t és majd az azzal készült videót teszem közzé eredeti formátumban.

csp
2019-05-06, 14:08
1080p -re lett butítva a videó a vágás alatt - igazodva a telefon kijelzőjéhez, és persze a YT is megtette amit lehetett...
Ahogy látszik is az FPV képen, végig panaszkodik az SD kártya sebességére 4K/30 és 2.5K/30 -ban is - ezért inkább nem is osztom meg az eredeti 4K-s felvételt.
A gyorsabb mozgásoknál érzékelhetőek az eldobott frame -ek.
Szerzek valahonnan egy normális U3 SD-t és majd az azzal készült videót teszem közzé eredeti formátumban.

Köszi a választ. Igen. Sajna a YTB ront rajta. Jó lenne egy eredeti video amit le lehet tölteni és megnézni.

Alex1974
2019-05-07, 20:19
Köszi a részletes leírást!

Kisszabó
2019-05-10, 15:13
Köszi a beszámolókat! Nagyon tetszik a gép, de azon gondolkozom, hogy kihasználom-e ezt a szintet, vagy elég az A3?! viszont az A3 az nem"lát" az X8-al szemben, ugye?

Giggino
2019-05-11, 23:17
Sziasztok!

Megtörtént a mai napon a 2. felszállás. Már a reptéren, amikor a telefont csatlakoztattam, jelent meg az App-ban az új Flight Control firmware.
Mivel a körülmények nem voltak ideálisak arra, hogy minden eszközt újrakalibráljak, így ezt most nem telepítettem.
Egy range tesztet terveztem mára, és az első repülés során a lassú ívek repülésénél tapasztalt "rángatózást" akartam reprodukálni.

A range teszt várakozáson felül sikerült.
Mivel a gyári "Deadcat" alakú drónok az antennák elhelyezkedése miatt nagyobb magasságban tudnak messzebbre menni, így most elsőre 200m-en próbálkoztam.
Elsőre 1.760 m-re jutott, amikor aktiválódott a RTH. A visszafordulás után azonnal helyreállt a kapcsolat, így megszakítottam a hazatérést, és folytattam a tesztet.
Teljesen simán 3.972 m-t teljesített, és ezzel igencsak elégedett voltam, ezért sem próbálkoztam tovább.
Igaz hogy ekkor még 68%-on volt az akksi, de igen erős ellenszélben kellett visszajönnöm, és nincsenek még tapasztalataim hogy ez mennyit vesz ki belőle.
Amikor biztonságos lett a kapcsolat, visszavettem az irányítást így 10 m/s helyett 14-16 m/s -mal jöhettem volna haza.
Ekkor több alkalommal is figyelmeztetést kaptam viharos szélre, és észrevettem, így visszavettem a sebességből.
Így is elég sokat lógott bele a bal első légcsavar a kamerába.
A hajtóművek terhelése 1-2 alkalommal érte el a 75% körüli szintet, ez ígéretes.

A billegés reprodukálása.
Az előző tesztben említettem, hogy lassú íveknél a gép dőlésszöge nem állandó hanem a vízszintes és egy adott szög között periódikusan váltakozik.
Kívülről úgy látszik, hogy a drón billeg az íz repülés közbe. A kamera képéből ez nem érzékelhető, mert a gimbal kompenzálja ezt a mozgást.
"Fixed-wing" módba kapcsoltam, és így repültem az íveket. Igaz, hogy ezt a módot csak 3 m/s feletti sebességnél és 5 m magasság fölött használhatjuk.
Végül sikerült reprodukálni, a videóban 14:20 és 14:30 között megfigyelhető. Nagyobb sebességnél most sem tapasztaltam. Remélem az új Firmben már ezt is javították. Legközelebb kiderül.

1080p/60 -ban videóztam default beállításokkal, a normális sebességű SD kártyára még várnom kell.
Tetszik amit láttam.
Ha valakit érdekel megoszthatom az eredeti videó valamelyik szegmensét( 3.850.240 KB - 2.211.840 KB)

A YT videó:
https://youtu.be/gsgWHb77ItM

bla
2019-05-12, 11:39
Az elején, az autóúton nagyon durva az aliasing. A 4K nem oldaná ezt meg? Ok, kártya.

Giggino
2019-05-12, 18:00
Az elején, az autóúton nagyon durva az aliasing. A 4K nem oldaná ezt meg? Ok, kártya.

Milyen megjelenítőn nézed?
Nekem a 10,1" -os 1080p-s tableten tű éles, semmi lépcső.

bla
2019-05-13, 10:23
Milyen megjelenítőn nézed?
Nekem a 10,1" -os 1080p-s tableten tű éles, semmi lépcső.

PC-n.

Giggino
2019-05-13, 13:56
Megnéztem a PC-m 2. monitorán az régi 4:3 -as 17"-os (1280x1024) azon nálam is ilyen.

bla
2019-05-13, 14:16
4K-s a monitorom, tehát alapból kb. 1:1 felbontásban látszik a YT oldalon ablakban, de teljes képernyőn is látszik. Megnéztem TV-n is, azon is ugyanilyen.
Amíg a telefon képernyője látszik a videóban, azon tényleg nincs ilyen jelenség.

dalee
2019-05-13, 20:30
SD kártya mellett mi az a kis kapcsoló (nem a párosító nyomógombra gondolok), illetve az USB csatlakozó?

Nekem a smart track továbbra sem megy iPhone esetében keretezés közben piros, ha elengedem sárga a keret, és nem jelenik meg sem a kék "Go" gomb, sem a bal oldali ikonok, illetve a keretezés után pár másodpercre teljesen feketébe vált a kijelző. Ma kipróbáltam Android 7-en. Azon kék a keret, de a többi ugyanaz, illetve a fekete képernyő helyett egy-két másodpercre lefagy a kép.

Van ötletetek mi lehet a gond. A többi "smart" funkció (amit eddig kipróbáltam) működik.

csp
2019-05-13, 22:04
Megnéztem a PC-m 2. monitorán az régi 4:3 -as 17"-os (1280x1024) azon nálam is ilyen.

Hasonló baj volt valamelyik HD kamerával is. Később javították az FW-t.

dalee
2019-05-17, 19:00
Ma két dolgot változtattam.
A város szélén lakunk. Elmentem a házaktól a mező felé kb. 300m-t (WIFI interferencia gondoltam kisebb lesz), illetve az alábbi reflektort tettem fel a távirányítóra:
https://www.ebay.com/itm/Copper-Parabolic-Antenna-Signal-Range-Booster-for-DJI-4-Pro-BG/123597315305?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=424173409755&_trksid=p2057872.m2749.l2649
5,1 km-ig ment el a drón. Sem a vezérlő, sem a video jel nem veszett még el, de nem mertem továbbmenni.

Giggino
2019-05-17, 22:32
Ma két dolgot változtattam.
A város szélén lakunk. Elmentem a házaktól a mező felé kb. 300m-t (WIFI interferencia gondoltam kisebb lesz), illetve az alábbi reflektort tettem fel a távirányítóra:
https://www.ebay.com/itm/Copper-Parabolic-Antenna-Signal-Range-Booster-for-DJI-4-Pro-BG/123597315305?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=424173409755&_trksid=p2057872.m2749.l2649
5,1 km-ig ment el a drón. Sem a vezérlő, sem a video jel nem veszett még el, de nem mertem továbbmenni.

Milyen magasan mentél, és hány %-on volt az akksi amikor visszafordultál?
Az arany vagy az ezüst színű extendert használtad?
Az SD kártya melletti kapcsoló milyen állásban volt? (RC/Wifi)

Curmi
2019-05-18, 14:12
Sziasztok,

A flight log-ot meg tudom valahol nézni? Érdekelne, hogy milyen messze repültem, milyen magasan, stb.

Köszönöm.

wyzard
2019-05-19, 13:53
Üdvözlök mindenkit!

Nem régiben vásároltunk egy ilyen kis drágaságot, de az első reptetés teljesen véletlenül sikeredett (auto felszállás) és a propellerek megsérültek.
Nincsen véletlen valakinek elfekvőben egy eladó propeller szett?

Köszönöm előre is.

wyzard
2019-05-19, 15:19
Ill. lenne még egy kérdésem. A panoráma mód aktiválásának mi a titka? Sehol nem találtam a manual-ban erre vonatkozóan infót, és a netet is hiába túrtam.
Bármit állítunk inaktív a beállításokban a panoráma mód menüpontja.

Giggino
2019-05-20, 08:48
Ill. lenne még egy kérdésem. A panoráma mód aktiválásának mi a titka? Sehol nem találtam a manual-ban erre vonatkozóan infót, és a netet is hiába túrtam.
Bármit állítunk inaktív a beállításokban a panoráma mód menüpontja.

Szia!

A Panoráma mód egyenlőre nem működik. Valamelyik közeli Firmware frissítésben kerül élesítésre.
A propellereket, szerintem rendeld meg a BG -ról vagy az Aliexpress -ről.
Ha szerencséd van valaki esetleg itthon is betárazott belőle...

wyzard
2019-05-20, 10:06
Szia!

Ok köszi, akkor nem erőltetjük még a panoráma módot.
Megrendeltem már, de egyelőre 'Processing', ezért gondoltam hátha van valakinek több szett és megválna egytől. :)

Giggino
2019-05-20, 11:46
Sziasztok,

A flight log-ot meg tudom valahol nézni? Érdekelne, hogy milyen messze repültem, milyen magasan, stb.

Köszönöm.

Szia!

Úgy tudom, (forrás: RCGROUPS fórum Fimi X8 SE topikja) hogy a Flight log egyenlőre a csak a hibák bejelentésére használható.
De szó van róla, hogy később a felhasználók számára is elérhetővé teszik.

Curmi
2019-05-20, 14:11
Köszönöm az infót!

Richard_Kedei
2019-05-25, 18:49
Sziasztok,
Accelerometer error hibára nem hajlandó felszállni a gépem.
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Accelerometer2 X értéke be van ragadva, ha mozgatom a drónt, nem változik.
Kérem segítsetek.
Köszönömhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190525/f45617cbed100e735c32915c5061cbfe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190525/ac81f6f73e5452968aa2696ac1b3bfba.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G960F eszközömről

Phoenixoss
2019-05-28, 13:53
Helló!
Nem olyan régen vettem egy ilyen szépséget. Pár nap után az időjárás is úgy akarta, hogy ki tudjak menni reptetni, de FW mást gondolt. Camera frissíté kész települni, de 50%-nál (megszakad a kapcsolat a drónnal?) kiírja, hogy RECONNECTED (egy gomb), amira, ha rákkatintok újra indul minden előről... Frissítés, 50%, RECONNECTED... Találkozott már ilyennek valaki? HOgy tudom megoldani? Le lehet külön tölteni a FW vmi oldalról?
Előre is köszi!

Giggino
2019-05-28, 15:54
Helló!
Nem olyan régen vettem egy ilyen szépséget. Pár nap után az időjárás is úgy akarta, hogy ki tudjak menni reptetni, de FW mást gondolt. Camera frissíté kész települni, de 50%-nál (megszakad a kapcsolat a drónnal?) kiírja, hogy RECONNECTED (egy gomb), amira, ha rákkatintok újra indul minden előről... Frissítés, 50%, RECONNECTED... Találkozott már ilyennek valaki? HOgy tudom megoldani? Le lehet külön tölteni a FW vmi oldalról?
Előre is köszi!

Szia!
Nem saját tapasztalatból írom, mert nekem egyenlőre működtek a Firmware frissítések. (Bár a tegnapi 1016E gimbal és a 1050G repülésvezérlőt még nem telepítettem.)
Az RCGROUPS -on ilyen esetekre azt javasolják, hogy egy másik SD kártyát kell beletenni, esetleg a FiMI Navit is újrahúzni.

Giggino
2019-05-28, 16:00
Sziasztok,
Accelerometer error hibára nem hajlandó felszállni a gépem.
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Accelerometer2 X értéke be van ragadva, ha mozgatom a drónt, nem változik.
Kérem segítsetek.
Köszönömhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190525/f45617cbed100e735c32915c5061cbfe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190525/ac81f6f73e5452968aa2696ac1b3bfba.jpg

Gondolom a legújabb Firmware-eket már telepítetted, és a kalibrációkat elvégezted.
Szerintem töltsd föl a repülési naplókat, és lépj kapcsolatba a Fimi Supporttal.
(de nem túl gyorsak...)

Giggino
2019-05-28, 22:31
A harmadik egy rövid teszt.

Tripod mód - Timelaps videó (10 perc időtartam, 1 másodpercenkénti felvétel)

https://youtu.be/L6wk_2unKTI

dalee
2019-05-29, 22:17
Milyen magasan mentél, és hány %-on volt az akksi amikor visszafordultál?
Az arany vagy az ezüst színű extendert használtad?
Az SD kártya melletti kapcsoló milyen állásban volt? (RC/Wifi)

Először is elnézést a késői válaszért, de csinálni akartam egy videót és kissé soká tartott míg minden összejött:

https://youtu.be/LTveSixKxqE
Amint látható a videóból 5550 m-re ment el a drón 300m magasan, sem a kép sem az irányítás nem szakadozott, csak az akkumulátor nem bírta tovább. Visszaforduláskor 48% volt még hátra, leszálláskor 15%.
Az arany színű extendert használom.

A Fimi supportal már két hete napi szinten levelezek, hogy nem megy nálam a Smart track. Szinte mindig másnap válaszoltak. Elvileg megtalálták a gondot, alapos tesztelés után FW frissítés formájában elérhetővé teszik a javítást.
Ha már leveleztem velük megkérdeztem pár dolgot:
1. RC-Wifi kapcsolónak jelenleg nincs szerepe
2. Landing-pad: a narancs színű megfelelő a drónnak, de "cementes" talajra kell helyezni, mező nem megfelelő az érzékeléshez.

Richard_Kedei
2019-05-30, 20:22
Gondolom a legújabb Firmware-eket már telepítetted, és a kalibrációkat elvégezted.
Szerintem töltsd föl a repülési naplókat, és lépj kapcsolatba a Fimi Supporttal.
(de nem túl gyorsak...)Válaszolt a FimiSupport, küldtek egy firmwaret, ami eltüntette ugyan a hibaüzenetet, de az Accelerometer2 X értéke maradt -156.95. Gond ez? A drón repül, de nagyon óvatos vagyok vele.
Más: 5-6 méter felett compass interference hibát dob. Kalibrálás megvolt felszállás előtt. A hellyel lehet a gond? De miért csak magasban ír hibát???
Köszönöm

Phoenixoss
2019-06-02, 13:48
Szia!
Nem saját tapasztalatból írom, mert nekem egyenlőre működtek a Firmware frissítések. (Bár a tegnapi 1016E gimbal és a 1050G repülésvezérlőt még nem telepítettem.)
Az RCGROUPS -on ilyen esetekre azt javasolják, hogy egy másik SD kártyát kell beletenni, esetleg a FiMI Navit is újrahúzni.

Köszönöm az ötleteket, új FIMI Navi-t tettem, de előtte a régi könyvtárakat is töröltem. Egy 8 Gb-os Samsung SD kártya (Class 6!!) mentette meg a cég becsületét. Frissítettem mindent, most kaptam új FCS, gimbal és kamera FW-t. :cool:

Sandopunk
2019-06-03, 17:51
Sziasztok,
Kotorva a netet azt látom, hogy a firmware-eket még erősen kalapálják, és nem mindig sikerül úgy, ahogy ideális lenne.
Az lenne a kérdésem, hogy mik a legjobban múkodó fw-k, vagy azok párosításai?
Esetleg célszerű mindig mindenből a legutolsót használni? Mik a tapasztalatok?
Mi van abban az esetben, ha nem a legutolsó fw-et szeretném használni; repülőképes marad a gép, esetleg letilt, vagy csak kakukkol, hogy frissítsek?

Másik témakör... ha azt a telefont használom a működtetéshez, amin fogadom - indítom a hívásaimat, stb., akkor az app kezeli ezeket a dolgokat? Teszem azt repülés közben pont hív valaki, de ugye meg sem fordul a fejemben, hogy telefonáljak... Automatikusan elutasítódnak a hívások? Esetleg célszerű olyan eszközt használni ami telefonálásra alkalmatlan, vagy repülőgép üzemmódba tenni a telót?

Köszi!

leskope
2019-06-03, 19:13
Kérdezem tőletek aki kapott mostanában a Banggoodról ilyen drónt hány nap alatt jött meg?

dalee
2019-06-03, 19:37
Kérdezem tőletek aki kapott mostanában a Banggoodról ilyen drónt hány nap alatt jött meg?
02.20-án rendeltem meg pre-orderben, 04.17-én adták fel és 30-án kaptam kézhez.

Giggino
2019-06-04, 08:16

Február 27-én rendeltem meg (miután töröltem a január 04-i GB-es rendelésemet) szintén PreOrderben a többi ua mint dalee -nél.

leskope
2019-06-06, 19:11
Köszönöm a válaszokat.
Nektek Hollandiából, vagy angliából jött? Az enyém a követés szerint angliában van.

dalee
2019-06-07, 23:21
Köszönöm a válaszokat.
Nektek Hollandiából, vagy angliából jött? Az enyém a követés szerint angliában van.
Nekem Belgium volt az európai feladás.

leskope
2019-06-13, 21:57
Nekem ma megérkezett:
https://www.youtube.com/watch?v=WIqna1E5lXE

leskope
2019-06-14, 08:40
Másnak is fűrészfogasak a felvételben az élek full HD 60 fps-nél?

Robi772
2019-06-17, 20:30
Sziasztok!
Milyen SD kártyát vettetek az X8 hoz? A Kingston 64 gb V3 kevésnek tűnik 4K -ban kiirja a low speedet vele.
https://www.pcx.hu/kingston-64gb-canvas-react-u3-uhs-i-v30-a1-microsdxc-sdcr-64gb-memoriakartya-adapterrel-694614

smith_hun
2019-06-18, 14:04
Mavic Pro-nál a 64GB SanDisk Extreme v30 kártyát használom hibátlanul:
https://www.ebay.com/itm/SanDisk-Ultra-Extreme-4GB-8GB-16GB-32GB-64GB-128GB-200GB-Class-10-Micro-SD-HC-XC/293054146019?hash=item443b6365e3:m:mWZrjEctWIpNmT2 Ayou_ybw&frcectupt=true
Írási sebesség: 90MB/s
összesen 6200HUF körül manapság postával, kb. 1 hét alatt van itt.

Ezen kívül Samsung Evo Plus U3 memokártyáim vannak, 32-64-64-64-128-128GB méretben, hibátlanok. Ez utóbbi (128GB) hibátlanul rögzíti a 4k-t a mobilon (S9+)...

Régen csak Kingston kártyákat, és pendrive-ot használtam, a mai világban nem hozzák azt, ami rájuk van írva...sajnos.

Talán jó kiindulási alap lehet, hogy olyat válassz, aminek az írási sebessége nagyobb, mint a gép írási sebessége...Mavic Pro-nál emlékeim szerint ez 60MB/s, tehát nekem a 90MB/s pont jó is...

Hardline
2019-06-18, 15:55
A Fimi supportal már két hete napi szinten levelezek, hogy nem megy nálam a Smart track. Szinte mindig másnap válaszoltak. Elvileg megtalálták a gondot, alapos tesztelés után FW frissítés formájában elérhetővé teszik a javítást.

Szia!
Nekem sem megy a Smart Track, de nekem egy hét levelezgetés után azt kérték, hogy küldjem el nekik a drónt, és küldenek helyette újat, mert fogalmuk nincs, hogy mi a gond.
Mivel a választ ma kaptam, még nem intéztem semmit.
Két frissítés is volt már, mióta hibás a drón, de egyik sem csinált semmit a Smart Track hibával.

dalee
2019-06-20, 15:03
Szia!
Nekem sem megy a Smart Track, de nekem egy hét levelezgetés után azt kérték, hogy küldjem el nekik a drónt, és küldenek helyette újat, mert fogalmuk nincs, hogy mi a gond.
Mivel a választ ma kaptam, még nem intéztem semmit.
Két frissítés is volt már, mióta hibás a drón, de egyik sem csinált semmit a Smart Track hibával.

Még nekem sem megy, pont egy hónapja írták, hogy megtalálták a problémát, épp ma akarok írni nekik, hogy mi a helyzet.

Nálad mi a hibajelenség. Nálam a következő: kiválasztom a Smart track menüt, visszajön az élőkép, be is tudom keretezni, de nem kék a keret színe, hanem keretezés közben narancssárga, majd átvált pirosra, utána pár másodpercre eltűnik a kép a telefonról, majd visszajön, de nem történik semmi.

Hardline
2019-06-21, 13:04
Én ma postázom vissza Kínába. A Fimi support azon kívül, hogy százféle videót kért a hibáról, nem tudott semmivel biztatni. Végül a Banggood-nak küldöm most vissza, full refund lesz.
Nekem a hiba úgy néz ki, hogy a smart track menüben bármelyik 3 opciót kiválasztom, megy az élőkép, keretezek és ahogy elengedtem a keretet, a kép kifagy 2-3 másodpercre, majd megy tovább, keret sehol. Próbáltam újraindítani, volt már 2-3 frissítés is mióta használom, töröltem az appot, kipróbáltam másik telefonnal, de semmi nem változott. Javasolták, hogy próbáljam kontrasztosabb objektumon, magasból. Majd próbáljam 10 méter alatt. Küldtem nekik sorban a videókat, hogy sehogy nem megy a dolog. Ugyan ezt megírtam a banggood-nak is, ők azonnal full refundot ajánlottak, így megy is vissza a fenébe.
Azon gondolkodtam, hogy talán a korai gépeknél fordulhat elő, mert neten 2-3 hasonló problémát találtam összesen. A következőt lehet, hogy inkább a Gearbestről rendelem, ők jóval később kaptak készletet, talán azokkal nem lesz gond.

dalee
2019-06-21, 17:42
Én ma postázom vissza Kínába. A Fimi support azon kívül, hogy százféle videót kért a hibáról, nem tudott semmivel biztatni. Végül a Banggood-nak küldöm most vissza, full refund lesz.
Nekem a hiba úgy néz ki, hogy a smart track menüben bármelyik 3 opciót kiválasztom, megy az élőkép, keretezek és ahogy elengedtem a keretet, a kép kifagy 2-3 másodpercre, majd megy tovább, keret sehol. Próbáltam újraindítani, volt már 2-3 frissítés is mióta használom, töröltem az appot, kipróbáltam másik telefonnal, de semmi nem változott. Javasolták, hogy próbáljam kontrasztosabb objektumon, magasból. Majd próbáljam 10 méter alatt. Küldtem nekik sorban a videókat, hogy sehogy nem megy a dolog. Ugyan ezt megírtam a banggood-nak is, ők azonnal full refundot ajánlottak, így megy is vissza a fenébe.
Azon gondolkodtam, hogy talán a korai gépeknél fordulhat elő, mert neten 2-3 hasonló problémát találtam összesen. A következőt lehet, hogy inkább a Gearbestről rendelem, ők jóval később kaptak készletet, talán azokkal nem lesz gond.
Melyik céggel küldöd vissza és mennyiért, fizeti a BG a postát?

Hardline
2019-06-21, 19:01
Melyik céggel küldöd vissza és mennyiért, fizeti a BG a postát?

Sima Postával. Külföldi levélként EU-n kívülre. Így is kéri a BG.
Kísérő okmánnyal (ami nem is kell, csak inkompetens a postai ügyintéző) nekem 11705 Ft lett, de amúgy 7705 Ft enélkül. Nem téríti a BG, viszont a paypallal majd futok egy kört, mert elvileg ők visszatérítik egy bizonyos összegig (talán 9000 HUF-ig).
Majd a rag számot el kell nekik még küldeni, hogy követhető a csomag. Azon túl semmi dolgom, csak várni, hogy megkapják a pakkot és utalják a lóvét.

Giggino
2019-07-09, 20:16
Egy balatoni naplemente...
4K -ból butítva.

https://youtu.be/Bn-Kn2EaNxs

Giggino
2019-07-25, 20:26
Egy szeles Range test OSD videója (6 Km)

https://youtu.be/DLtVOVcV350

csabatex
2019-07-26, 19:09
Sziasztok,
Elvileg a jővőhéten nekem is megérkezik a xiaomi shoptól.
Már nagyon várom, és figyelek minden posztot... :)

ITEM
2019-07-27, 14:24
Egy szeles Range test OSD videója (6 Km)

https://youtu.be/DLtVOVcV350

Wifi-s géphez képest elég szép táv ez így! Gratula hozzá! :)

Giggino
2019-07-27, 20:41
Wifi-s géphez képest elég szép táv ez így! Gratula hozzá! :)

Ha jól tudom ez nem tisztán wifi, hanem valami Fimi saját fejlesztésű protokoll.
FCC módban 7-8 Km-t repülnek vele, az akksi a szűk keresztmetszet.

ITEM
2019-07-27, 21:02
Ha jól tudom ez nem tisztán wifi, hanem valami Fimi saját fejlesztésű protokoll.
FCC módban 7-8 Km-t repülnek vele, az akksi a szűk keresztmetszet.

Itt a Ubiquiti AirMAx eszközökhöz hasonlóan TDMA (Időosztásos többszörös hozzáférés) protokollt használ a gyártó. A marketinges képeken is látszik a " TDMA HD" fantázianév.
A nagy távolságokat áthidaló wifi hálózatokban is ezt használják a nagyobb gyártók.
Gyakorlatilag priorizálva vannak a fontosabb csomagok így optimális és stabil marad a kapcsolat valamint jelentősen csökken a késleltetés is.
Ettől még a kapcsolat wifi alapú és nem a Fimi fejlesztette a protokollt, csak implementálták a saját eszközükbe. :)

51954

Giggino
2019-07-27, 22:25
Itt a Ubiquiti AirMAx eszközökhöz hasonlóan TDMA (Időosztásos többszörös hozzáférés) protokollt használ a gyártó. A marketinges képeken is látszik a " TDMA HD" fantázianév.
A nagy távolságokat áthidaló wifi hálózatokban is ezt használják a nagyobb gyártók.
Gyakorlatilag priorizálva vannak a fontosabb csomagok így optimális és stabil marad a kapcsolat valamint jelentősen csökken a késleltetés is.
Ettől még a kapcsolat wifi alapú és nem a Fimi fejlesztette a protokollt, csak implementálták a saját eszközükbe. :)

51954

Köszönöm a pontosítást!
;-)

Robi772
2019-07-29, 12:11
Sziasztok!
Érdekes jelenség történt a gimballal a drónomon, elejtette a vezérlés többször is:
https://youtu.be/G5rTdB-CGqg
0:22 nél először, 2:53 nál is
Olyan 20 km/órás szél lehetett, esetleg volt már másnak is?

Giggino
2019-07-30, 11:30
Sziasztok!
Érdekes jelenség történt a gimballal a drónomon, elejtette a vezérlés többször is:
https://youtu.be/G5rTdB-CGqg
0:22 nél először, 2:53 nál is
Olyan 20 km/órás szél lehetett, esetleg volt már másnak is?

Szia!

Megnéztem a videót és nem hinném, hogy van köze a szélnek a jelenséghez.

Így elsőre 2 dologra gondolok:

1. Ha jól láttam az első esetben a gimbal hirtelen vízszintbe áll, majd vissza az eredeti pozícióba, a második időpontban vízszintbe állt, majd szinte teljesen lefelé néz, aztán megint vízszint, stb.
Irányítás közben nem értél véletlenül hozzá a jobb oldali stick alatti szürke gombhoz?
Az ugye egy 5 funkciós gomb, és alapértelmezetten az egyik funkcióra (talán a balra mozdításra - de ebben nem vagyok biztos, mert én már átdefiniálgattam...) azonnal visszaáll vízszintesbe, ha még egyszer balra mozdítod azonnal lefelé fordul.

2. A bekapcsolás után indulás előtt érdemes megnézni, az összes firmware verzióját.
Ha valamelyiknél a verziószám helyett a N/A felirat olvasható, akkor az a firmware a boot folyamán nem töltődött be, pl. a gimbal...
Nagyon ritka, de előfordulhat. Ilyenkor újra kell indítani a drónt.

Egyébként ma (2019.07.30) jelent meg 3 új frissítés, és az egyik a gimbalé...
FC 1055I,
Gimbal 1018B,
RC 1020A
Érdemes telepíteni őket.

Ettől függetlenül jelezni kellene a Fimi support nak, és feltölteni a repülés logját.
Vizsgálódgassanak...

csabatex
2019-07-31, 12:48
Tegnap végre megérkezett nekem is az x8.
Kapásból frissített mindent, a gimbalt is.
Még csak alap funkciókat teszteltem, de tetszik a gép nagyon.
Eddig csak analóg masináim voltak/vannak (phantom 1, CX20, Tarot 680) de igéretes a masina.
Ami furcsa nekem, hogy a gépeimet főleg videózásra használtam ezért hozzászoktam a finom mozgásokhoz.
A fimi x8 viszont nagyon robotikus szerintem. minden mozdulatot úgy indít mintha rángatnám a botokat... nem tudom ezen lehet-e állítani.
A kamerája állat, csakhát az a kék szín................ :)

Giggino
2019-07-31, 15:07
Tegnap végre megérkezett nekem is az x8.
Kapásból frissített mindent, a gimbalt is.
Még csak alap funkciókat teszteltem, de tetszik a gép nagyon.
Eddig csak analóg masináim voltak/vannak (phantom 1, CX20, Tarot 680) de igéretes a masina.
Ami furcsa nekem, hogy a gépeimet főleg videózásra használtam ezért hozzászoktam a finom mozgásokhoz.
A fimi x8 viszont nagyon robotikus szerintem. minden mozdulatot úgy indít mintha rángatnám a botokat... nem tudom ezen lehet-e állítani.
A kamerája állat, csakhát az a kék szín................ :)

A beállítások első oldalán a Gain & Expo Tuning EXP és a Gain & Expo Tuning Sensitivity
menüpontok alatt tudod ez expót és az érzékenységet állítani.
Nekem az expok 65% -on vannak, azon már finoman mozgatható.

A gimbal Pitch speed-et is érdemes 50%-ról 20 körülire csökkenteni.

Lehet, hogy én már észre sem veszem, de az én nyers videóimon nem tapasztalom a kék árnyalatot...

Ha komolyan videózol, akkor gondolom úgysem a default színbeállításokat használod.
A színeket az utómunkálatok során pedig a DJI-nál is korrigálni kell...

csabatex
2019-07-31, 20:03
Köszi, ezeket a beállításokat kipróbálom.
A kék árnyalat pedig nem gond a premiernek....

csabatex
2019-07-31, 20:39
Ok,
Beállítottam, az értékeket.
Holnap teszt.. :)

barpici
2019-08-03, 08:26
Kedves Budapesti és környéki Xiaomi FIMI X8 SE tulajdonosok.
Szükségem lenne jövő hétre egy tartalék aksira. Megvenném vagy bérelném ha van valakinek.
Ma vagy holnap szeretném átvenni, mert vasárnap este utazom.
Valaki tud segíteni nekem?

Köszönöm!

Teddy___KGB
2019-08-03, 21:22
Sziasztok van egy problémám az x8-al, mégpedig hogy a felvétel hullámzik, remeg, hol jobban, hol kevésbé, frissítés, resetelés, kalibrálás megvolt, gimbal gain-t 1%-ra levettem, ez valamennyit javított de nem szűnt meg a gond, szoftverhiba lehet? Vagy létezik olyan hogy ráz valamelyik propeller és nem viszi el a gimbal felfüggesztés? Ha hozzáérek a géphez lebegés közben érzek rezgést, csak nem tudom hogy mi számít normálisnak, propellerek sértetlenek, szerintetek?

csabatex
2019-08-05, 11:50
Szia,
Az én gépemnél nem tapasztaltam ilyet.
A kép olyan stabil, mintha egy kifeszített poszter lenne.
A vibrációt csak mozgó/forgó alkatrész okozhatja.
Cserélgesd a propellereket. ha van tartalékod még belőle...

Teddy___KGB
2019-08-05, 13:48
Megnéztem közben a propellereket, az egyik fajtából volt 2 új, bontatlan, gyárilag kiegyensúlyozatlanok.... a mási kkettő jónak tűnt, de azok is ráznak, nem értem. Rendeltem 6 db újat hátha azok jók lesznek.

csabatex
2019-08-06, 19:56
Jártatok már úgy, hogy a felvett videót és képet nem játsza le semmi?
pedig csak 1080p-ben videóztam, és fotóztam is de azt írja, hogy a fájl sérült.

csabatex
2019-08-06, 20:04
Másnak is fűrészfogasak a felvételben az élek full HD 60 fps-nél?

Igen én is észrevettem.
4K nál tökéletes.
De azért elszomorít, mert ugyanezen a paramétereken a xiaomi yí kamera képe tökéletes....

Curmi
2019-08-09, 10:19
Sziasztok,

Pár napja levelezem a support-tal, hogy az ESC update nem sikerül. Másoltam már a drónra is amit küldtek, mert az írta a support, hogy majd automatikusan települ. Persze nem....
Így nem igazán akarok vele felszállni. Valakinek volt már hasonló?
520285202952030

csabatex
2019-08-11, 18:34
Nálam nem volt semmi gond.
Viszont vennem kellett egy komolyabb U3. as kártyát.
Így megszünt az olvashatatlan videók és képek jelensége.

Giggino
2019-08-12, 17:23
A 3D fotózás topik #109 hozzászólásában megosztottam egy Fimi X8 SE-vel készített modellt.
Már akit érdekel... ;-)

Polika
2019-08-13, 09:42
Sziasztok! Fel kell mérnem egy távolságot. Nem ott fogok majd landolni,ahol felszálltam.Az lenne a kérdésem,hogy valamelyikőtök szállt már le "dynamic home point" módban?Hogy működik? Vagy elég csak bekapcsolnom,és ahol éppen van,ott automatikusan leszáll?

barpici
2019-08-15, 11:05
Én úgy tudom, hogy ahol a teledonod van, ott fog leszállni. Ha nem majd javítanak...

Giggino
2019-09-02, 13:29
Próbálom kimaxolni a legnagyobb hatótávot, tegnap 6.3 Km -re jutottam.
https://youtu.be/dqrW7ol3zbI
Előtte a Firmware update -et is ezzel az akksival végeztem, így csak 96% -kal kezdtem.
Közepes ellenszélben indultam, 44% -nál fordultam vissza.
1430 m-rel a megérkezés előtt érte utol a H betű az akkumulátor indikátorvonalát.
(ekkor azért valamivel nyugodtabb lettem... ;-) )
Leszállópad híján, kicsit keresgettem a végén legkisebb füvet a leszálláshoz s így 11%-maradt.
Az RC jel megbízható volt, az FPV videó is szinte végig folyamatos.

Ezek alapján 7-8 Km közé saccolom a végét.

csabatex
2019-09-04, 13:08
Az szép eredmény.
Nekem volt már töbször is, hogy 1km után visszafordult. ( igaz nem mezőn voltam.)
Használtál valami boostert, vagy segéd cuccot?

Giggino
2019-09-04, 15:17
Az szép eredmény.
Nekem volt már töbször is, hogy 1km után visszafordult. ( igaz nem mezőn voltam.)
Használtál valami boostert, vagy segéd cuccot?

Nekem is fordult már vissza pár száz méterről, nem mindegy hol repítjük.
Eddig nem használtam semmit, de már útban van egy DJI P4 deflektor.
Bár szerintem az akksi lesz a szűk keresztmetszet.

Giggino
2019-09-08, 09:22
Ma frissítettem a Fimi Navy Appot, (Xiaomi Redmi Note 4) de a Flight Record -ok visszanézésénél a távirányító panelen a stickek mozgása továbbra sem látható.
Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

ptamas
2019-09-11, 20:27
Sziasztok hova tűnt a fimi navi app ma vettem egy gépet - fimi x8- de nem találom sehol az appot. Köszi a segítséget.

Giggino
2019-09-12, 10:54
Sziasztok hova tűnt a fimi navi app ma vettem egy gépet - fimi x8- de nem találom sehol az appot. Köszi a segítséget.

Esetleg innen le tudod tölteni:

https://apkpure.com/fimi-navi/com.fimi.android.app

ptamas
2019-09-12, 15:31
Köszönöm. milyen sd kártyát tanácsolnatok hogy vegyek a gépbe? Ki milyen sd kártyát használ? Tapasztalat.? Nem u értékre gondolok hanem konkrét típusra. Köszönöm T.

Giggino
2019-09-13, 08:10
Köszönöm. milyen sd kártyát tanácsolnatok hogy vegyek a gépbe? Ki milyen sd kártyát használ? Tapasztalat.? Nem u értékre gondolok hanem konkrét típusra. Köszönöm T.

4K-s videókhoz személy szerint egy SanDisk Ultra Extreme 64 GB U3 kártyát használok. Fényképekhez, alacsonyabb felbontású videókhoz elég egy normális minőségű Classs 10-es SD kártya - nálam erre egy Alfawise A64U3 64GB lett rendszeresítve.

A 4K-s videók kb. 100Mb/s adatsebességűek ezért nagy írási (tehát nem olvasási!)sebességű kártya kell hozzá.

badicszoo
2019-12-19, 21:19
Üdv! A videó felvétel több részletben veszi fel! Találkozott ilyennel valaki? 4k ban próbáltam eddig. Talán a kártya tehet róla? SanDisk U3

badicszoo
2019-12-19, 22:50
Illetve az akkumulátor. Több videóban is szó van róla hogy ha "tovább töltjük többet repül" ehhez kell valami speckó töltő mert a gyárival még nem jöttem rá hogyan lehet. Meg a leírásban sem említik.

bla
2019-12-20, 09:42
Mit jelent a "tovább töltöd"? Nagyobb feszültség tuti kinyírja az akkut rövid időn belül.
Ha meg még plusz 50mAH-t bele tudsz valahogy pumpálni, azt sem hiszem hogy sokat jelentene. De itt is az játszik, hogy ezek az akkuk eleve HV-sek, tehát eleve magasabb végfeszültségük van, mint a normálnak, pont a nagyobb üzemidő miatt. Ha tovább töltögeted, az se biztos, hogy használ az akku egészségének.
Több akkut kell venni, és így többszörösére növelheted a repidőt.

badicszoo
2019-12-20, 22:11
Köszönöm! Én is így gondolom különben!

badicszoo
2019-12-20, 22:26
Üdv! 2 hete vettem egy x8 át és még úgymond ismerkedem vele. Néztem a videót és az érdekelne hogyan jelzi a tiéd hanggal is a különböző információkat? Illetve milyen memóriakártyát használsz hogy neked nem jelez alacsony sebességet? Köszönöm a segítséget!

Giggino
2019-12-27, 22:17
Üdv! A videó felvétel több részletben veszi fel! Találkozott ilyennel valaki? 4k ban próbáltam eddig. Talán a kártya tehet róla? SanDisk U3

Szia!
A kártyát FAT32 -re formázza a drón. Ezen a fájlrendszeren a maximális fájlméret 4 GB.
Egy 5 perc körüli 4K 25FPS videó 100Mb/s bitsebességű nagyjából ekkora.
Tehát ha ennél hosszabb a videó, akkor több részletben kerül rögzítésre.

ptamas
2019-12-28, 08:17
Sziasztok talalkozott mar valaki olyan üzenettel hogy piros színnel írja erős vibráció vizsgáld meg a gépet és a rotorlapaokat. Nem zuhant nem töröttrajta sose semmi. Nagyon enyhe legaramlatban repültem. A rotorlapat befogató csavarokat kell ellenőrizni? Köszi T.

Giggino
2019-12-28, 09:48
Sziasztok talalkozott mar valaki olyan üzenettel hogy piros színnel írja erős vibráció vizsgáld meg a gépet és a rotorlapaokat. Nem zuhant nem töröttrajta sose semmi. Nagyon enyhe legaramlatban repültem. A rotorlapat befogató csavarokat kell ellenőrizni? Köszi T.

Szia!
Az X8 -nál még nem találkoztam ilyen üzenettel. Magával a jelenséggel viszont már igen, a DIY drónjaimnál. Ha a karok stabilan "állnak", a motorok stabilan "ülnek" a helyükön, (és a tengelyük nem görbe) akkor a légcsavarok okozhatják a vibrációt. Azon pedig a balanszolás segít. A merev légcsavarok esetében ez aránylag könnyen megoldható, de a csuklós rotorok esetében még nem néztem utána hogyan is kell. (szerencsére még nem volt szükség rá)
Szerintem próbáld ki a 3-3 propeller kombinációját, hátha akad olyan felállás, ahol nem dobja a hibát. Akkor legalább megtudod melyik a selejt.
Ha a közeledben használ valaki ilyen gépet, érdemes lenne kölcsönkérni a biztosan jó rotorokat, abból legalább kiderül merre kell tovább keresni a hibát.
A rotorlapok rögzítőcsavarjait egyébként is érdemes időnként ellenőrizni, a gépvesztés elkerülése érdekében.

ptamas
2019-12-29, 09:50
Szia köszönöm válaszod. Még azon gondolkodtam hogy aznap volt először a gépen a karokra csatolható láb magasitó(termeszetesen kinaból) hátha azok kavartak mert addig egyszer sem írta. Majdmegnezem hasonló körülmenyek közt magasitó nelkül is.
Menetrögzítővel is keni kell a rotorcsavart?

wyzard
2020-03-17, 12:13
Sziasztok,

Korábban kérdeztem a panoráma módról, nem tudtuk bekapcsolni az istennek sem. Akkor valaki azt írta, hogy még nem aktív, de firmware frissítéssel meg fogják oldani. Jelenleg továbbra sem tudjuk hogy lehetne bekapcsolni.
Valakinek van esetleg infója erről?

Előre is köszönöm. :o

badicszoo
2020-03-29, 08:23
Sziasztok! Láttam több videóban, hogy a különböző információkat hang is jelzi a controllerhez csatlakoztatott telefonon. Arra lennék kíváncsi hogy ezt hol lehet beállítani.
Köszönöm!
Zoli

Sandopunk
2020-04-19, 21:03
Sziasztok! Láttam több videóban, hogy a különböző információkat hang is jelzi a controllerhez csatlakoztatott telefonon. Arra lennék kíváncsi hogy ezt hol lehet beállítani.
Köszönöm!
ZoliA hang feature-t már néhány verzióval korábban kiszedték az appból valamiért. Nem lehet kézzel bekapcsolni.

Tapatalkkal küldve az én LLD-L31 eszközömről

freemano
2020-05-08, 17:01
Sziasztok, járt már valaki így: már 14-16 műhold van, de még mindig kevésre hivatkozik... alig tudok vele felszálni sok kalibrálás után egyszer csak sikerül, és valamiért nagyon furán lebeg... utána nincs vele gond, repül szépen...
Ez nem volt így, és mostanában frissítés se jött rá... alapállapot visszaállítva... mit lehetne vele még tennoi?

szasza76
2020-08-06, 22:29
Sziasztok. Nemrég kaptam kézhez a 2020-as verziót.
Több gondom is van vele.

1. A Fimi Navi 2020 app egy Lenovo Tab3 7-es tablet és egy Huawey Y5-ös telefonon is azt írja telepítés után, hogy "Sorry the app is abnormal will exit" és kilép. A Xaiomi Redmi 4x telefonon frankón működik de nem akarom a munka eszközömet erre használni.
Sehol nem találtam megoldás, hogy a két másik gépen miért nem működik az app.

2. Külföldről a Banggood oldaláról vásároltam az ott lévő hivatalos Xiaomi áruházból egy Xiaomi Fimi x8 se 2020 típusú drónt.
A vásárlás után a kicsomagolást követően hibát nem észleltem semmin. A készülék üzembe helyezése során a leírásnak megfelelően először a hivatalos oldalról letöltöttem a telefonomra a Fimi Navi app 2020 nevű applikációt. A szükséges beállításokat a telefonomon elvégeztem, majd a kontroller kalibrálásának álltam neki.
Ennek során azt észleltem, hogy a jobb oldali irányító kart nem, lehet megfelelően kalibrálni, rossz pozíciót mutat folyamatosan, azaz a kar közép állásban is a telefon kijelzője azt mutatja, hogy jobb irányba húzott állapotú.
Többszöri próbálkozás és mozgatás során sem jött helyre a jobb oldali kar pozícionálása.
Mivel a kar állása pontatlan feltehetően a drón felszállást követően jobbra fog húzni, ami így irányíthatatlan. A hibáról videót készítettem, mely az alábbi linken érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=14q8BEn8gxY

Gőzöm sincs mit tudnék vele csinálni, eddig sem a Xiaomitól sem a Fimitől sem a banggoodtól érdemi választ nem kaptam.

3. Ez már az én tudatlanságom: mikor a firmwaret akarom frissíteni a Fimi Navi app-ban akkor azt írja, hogy nincs elég hely az SD kártyán. Na most a frissítést a telefonra akarja tenni ?(ill az abban lévő SD kártyára) vagy a madárban lévő 64 Gb-os Scandisk u3-as kártyára? A telón lehet nincs elég hely. De mikor rámegyek a play áruházra és ott keresem ki az appot nem írja, hogy lenne frissítés hozzá....

4. A leglámább kérdés, szerintem a videó felvételt a gép a hasában lévő SD kártyára tteszi és nem a telóra, jól gondolom? Ma próbltam kicsit repülni (a hibás stick ellenére), de hiába nyomtam rá a felvétel gombra nem rögzült se fotó se videó sehova.

Akinek van türelme a fenti pontokra nekem szájbarágósan váalszolni, annak nagyon megköszönöm, eddig analóg drónom volt, ezek a kérdések most újak nekem.

köszi.