PDA

Teljes verzió megtekintése : Jeti JES350 ECO javítás (minta kellene)

mmormota
2004-03-23, 12:47
Egy precízen kivitelezett landolás következtében az akku legyalult 2-3 SMD alkatrészt fenti szabályozóról. Könnyen meg tudnám javítani, de sajnos nem tudom, mi volt ott... :lol:
Nincs valakinek véletlenül ugyanilyen bedöglött szabályozója, amiben meg lehetne nézni (mérni) azokat a bizonyos alkatrészeket? Szemre egy ellenállás, egy kis elkó meg egy dióda lehetett. (Persze egy jó is megfelelne, csak sajnos le kell nyúzni a kérdéses helyen a piros bőrét, különben nem látszik. Tartok tőle, hogy ezt nem mindenki szeretné.)
Esetleg kapcsolási rajz? Túl szép lenne...

S Attila
2004-03-23, 12:58
Szia!
Otthon van egy ilyenem, csak nem eco. Ha az jó, szívesen átadom egy kis vizslatásra. Bár még null kilométeres, de ha ezen múlik a dolog, nem féltem a bőrét sem. Majd csak visszagyógyul valahogy.
Este.
Üdv.

fuhur
2004-03-23, 14:27
Nekem Jes 40 -esm van. Ha az segít, szólj!

mmormota
2004-03-23, 15:05
Attila, fuhur!

Köszönöm szépen a segítséget.
A javítást a hályogkovács biztonságával képzeltem el (rajz hiányában). Ez akkor működhet, ha a panel lényegében ugyanolyan, tehát minden ugyanott van rajta. Megnézem, hol hiányzik valami az enyémen, mi van ott a másikon, berakok egy olyat az enyémbe, reménykedek.

A panel mérete (a piros oldalon mérhető): 43*22mm
Itt van két fénykép a kütyüről. A panel fényképéből (ez persze a tieteken nem látszik - egyelőre :lol: :lol: :lol: ) esetleg lehet következtetni arra a piros oldali dudorok alapján, hogy ugyanolyan lehet-e a panel. Van-e pl. ott nagyobb dudor, ahol IC van stb.

Még egyszer kösz a segítséget.

http://mmormota.uw.hu/jes350_1.jpg
http://mmormota.uw.hu/jes350_2.jpg

fuhur
2004-03-23, 15:22
Este otthon leszek. Akkor megkeresem a szabályzót és felhívlak, hogy megbeszéljük a látottakat (és a láthatatlant :) )

Janika.Hu
2004-03-23, 15:25
itt van egy elöttem, ha akarod meghámozom, vagy eljössz érte, vagy mittomén.

S Attila
2004-03-23, 15:55
Közben hazaértem. Itt van a kezemben, de sajna nem olyan. Minden felirat egyezik, kivéve az eco, csak az enyémen a motor és accu bekeötésénél is alul van a +, felül a -. Pont fordítva, mint Neked.
Panel oldalon a négyzet alakú IC egy picit feljebb van, a téglalap alakút nem látom. Smd természetesen nem nagyon kivehető így a piros "kabáton" át.
A panel mérete nálam csak ~22*34 mm. Hitvány vonalzóval mérve, tehát tök pontos. :lol:
Hát ennyi. Egyébként a kábelek létszámra egyeznek, accu piros-fekete, motor vaj-vaj, egy kapcsolós, egy vevőcsatis és a panelon a két tüske (ami nem tom mi).
Ajánlatom még mindig áll, ha kell szólj.
Üdv

mmormota
2004-03-23, 16:23
itt van egy elöttem, ha akarod meghámozom, vagy eljössz érte, vagy mittomén.

Köszönöm!

Boldogan érte megyek, ha megengeded hogy elvigyem és megnyúzzam...
Természetesen ha elbaltázom akkor újat veszek neked. A bőrét visszateszem (a panel élénél elvágva viszonylag normális marad) vagy ha szerencsésen találok hasonló zsugorcsövet akkor azt, de sajnos ez meg fog látszani. SMD paneleket gyártunk, ennél sokkal sűrűbbeket, szóval a technológia megvan a barkácsoláshoz.

Így néz ki a károsodott rész:
1, Ez majdnem biztosan egy általános célú dióda, 1n4148 smd megteszi talán.
2, ez szegény valami tranzisztor lehetett, a tappancsával együtt távozott. Ohm-mérővel ki tudom deríteni, npn vagy pnp, kiszedés nélkül.
3, ez gázos, kerámia kondenzátor lehetett, ki kell vennem hogy meg tudjam mérni
4, Ez elko lehetett, erre talán rá van írva az értéke.

Ha eme gonosz terveim ismeretében is áll még az ajánlat, kérlek pü-ben add meg a számod, felhívlak. Nagyon köszönöm...

http://mmormota.uw.hu/jes350_4.JPG