PDA

Teljes verzió megtekintése : XENON Lipo minusz 2 fokban is !

gdekor
2007-12-21, 22:07
Már félretettem nagyobb áramigényű elektromos repülőimet, mert nemhogy függeszkedni, de repülni is alig tudtam vele a hidegebb időkben. A Pandánál találtam egy új XENON típust amire 55C -k is vannak írva, gondoltom rápróbálok hátha legalább 20 kijön belőle ebben a hidegben.
Beleraktam egy 2100 mAh 4S ilyent a 150 cm-es Hyperion Epp-be. Nem akartam elhinni, hogy megy mint az állat, függeszkedik, majd letépi az elejét. Gondoltam majd mindjárt visszavesz, ha a légcsavarszelet kapja rendesen, de semmi csökkenés. Rendesen vitte több, mint 10 percet, aztán lefagyott a kezem és abbahagytam, de az akku teljesítmény nem csökkent.
Eddig ezt a gépet 5-10 fokban próbáltam már 2200 -as más típusu akukkal, de nem mentek már abban a hidegben sem.
Kicsit nehezebb, mint az eddigiek, de felülmúlja a súlytöbbletet.

Dekor.

csabcsa
2007-12-22, 22:02
Várjál még a magasztalással, ha majd a 15-20 töltés után is így viselkedik akkor majd lehet tapsolni.
Nekem a gagyi kínai akkuk is tök bikák voltak a 10 töltésig, de ez után elveszették az erejük, pedig hímestojásként bántam velük sosem merítettem 15% alá és balanszeren 1C-vel töltöttem csak őket.

gdekor
2007-12-24, 13:47
Én elég sok akkut kipróbáltam már, köztük a kínait is, és a drága márkásai is, de a hidegben egyok sem működött még zsír új 0 kilóméteres korában sem, így biztos csak jobb lehet a XENON.
Dekor.

brush
2007-12-25, 11:12
Én elég sok akkut kipróbáltam már, köztük a kínait is, és a drága márkásai is, de a hidegben egyok sem működött még zsír új 0 kilóméteres korában sem, így biztos csak jobb lehet a XENON.
Dekor.

Én szorítok, hogy neked legyen igazad! Már nagyon jó lenne, ha lehetne kapni olyan LiPo-t, ami kibír 50-100 töltést, persze elérhető áron.

mabor
2007-12-25, 12:53
Hahó fiúk.

Bizony- bizony, a Li-Po aksik még nem elég tartósak, nagyobb terhelés esetén.

Sok márkát próbáltam én is, / eddig a legjobbnak a Polyqest bizonyult/
Bár ez drága, és 20 /c terhelésnél ez sem bírt ki 30 töltésnél többet, utána szépen elhervadt. De legalább nem " hízott meg". A többiekről ne is beszéljünk ...
A Li-Po-k szerintem, 0.5 / C vel tölltve, és 5-6 / C vel kisütve tudnak hosszabban élni!!
A 10 / c kisütés már nem tetszik nekik, a 20 / C pedig illúzió.

Ezért is adtam el a nagy elrektromos modelljeimet, mert bármennyire is kényelmes és elegáns az üzemeltetésük, a fene se győzi akksival.

/ A Funtanához pl: egy garnitúra -- 6 cella Polyquest 3700- as,-- amivel
6- 8 percet repülhettem, 65 e. ft volt... / ez is kb. 30 töltést bírt ki, mert
A műrepüléshez rendesen meg kellett hajtani. / terhelés- 12- 15 /C!!! /
Ez megfelel Kb: 40- 55 A áramfelvételnek / a 20/C= 74 A lenne! /
És még ezt sem bírta sokáig!!!!

Az A 123- Li-Fe jöhetne szóba, de pl: Ehhez a géphez legalább 14 cella kellene, / 2X 7 , mert párhuzamosan kell kötni a kapacitás miatt/
Ez pedig 980 Gr.. amit már nem cipelhet a modell.

Ez hosszú távon túl sok egy érző kebelnek... szóval még várok, hogy legyenek jobbak...

/ Csak az a baj, hogy már nem sok időm van várni... 72 elmúltam.. sajnos./

No de REMÉNYKEDJÜNK!!!

rc7
2007-12-26, 09:50
http://news-service.stanford.edu/news/2008/january9/nanowire-010908.html
Persze, hogy van remény új akkukra. Pl. ez a hír is a jelenleginél 10-szer nagyobb kapacitású Li-ion akkukat igér. Óriási a felvevő piac, Telefon, notebook, közlekedés... 2-3 éve ugyanilyen álom volt az A123.

Visszatérve az árra. Amerikai modellezők A123 akkumlátor beszerzési forrása a De Walt akkupack. 10 cella van benne és 100$ alatti áron meg lehet venni. Ilyen áron azért érdemes újra végiggondolni egy elektromos gép meghajtásának optimalizálását.... Az A123 akku tartósságával sincs semmi gond.
Dezső

mabor
2007-12-26, 10:15
Hahó.

:D BUÉK- kedves kolléga.. igazad van

Sajnos a jelenlegi 123 / 2300 ma/ h. /
nagy modellbe kevés, kicsibe pedig nehéz../ 70 gr / cella. / :cry:

Ha lenne kb. a jelenlegi súly mellett legalább 3000 ma/ h kapacitású, azzal már lehetne mit kezdeni.

A Mini-Titán helihez, a jelenlegi is használható 3- és 4 cellás változatban.
/ sajnos a kabint ott is " faragni kell " vagy az akkutartót átalakítani, de a minimális súlytöbbletet a 2200 as Li-Po-hoz képest, /30 ill- 100 gr,/ még elviseli.

Az ár pedig kezd elviselhető lenni..

Dekk
2007-12-26, 14:16
Mabor!

Szerintem érdemes lenne az A123-as cellákon elgondolkodni...
Neked a 6 cellás lipo kb. 82W energiát tárol, ezt 10-11 (párhuzamos kötés miatt 10) A123-as cellából lehetne kihozni. Nem értem miért számoltál 14 cellát (2X7), akkor már 23.1 V-on lenne hajtva a motor.

panda
2007-12-26, 16:19
Kedves Gabi bácsi !

Mivel a 2300 A123 akkunak a terhelhetősége folyamatosban
70A/120A így nem kötelező a párhuzamosítás és akkor a megfelelő
súly is megoldott igaz a repidő kevesebb de nem fele a azonos
mAh lipohoz képest mert mások a paraméterek.
Pl: Iván 8 cellás 2300 A123 packal nyomja a TREX-600-ast és kb
6-8 perc a repidő a másik régebbi lipo packja 3700mah és azzal kb 8 perc a repidő csak a lipo 30-40 perc alatt tudja feltölteni az A123 packot pedig 15-20 perc alatt. Szóval az A123 packos repcsiknél másképpen kell tervezni a packokat.

A kicsibe túl nehézhez meg annyit hogy oda pedig nem a 2300 A123 packot kell beletervezni hanem pl: az 1100 A123 packot mert ott már
nincs gond a súlyal és mérettel sem a terhelés pedig 30A/55A az már
elegendő egy kis géphez de még a miniTitánhoz is bármelyik hasonló
gépezethez, igaz a repidő kisebb de feleidő alatt töltjük az A123 akkukat
és a élettartama azért jelentőssen nagyobb mint az eddig lipo Packok.

De hogy a topic eredeti rendelése mellett maradjunk a Xenon Power
új lipo packok nagyon kicsi belsőellenálása nem csak nagyobb terhelést
tudja folyamatosan biztosítani hanem mivel sokkal többet tud mint ez eddigi packok egy kisebb terheléssel terhelve az élettartama biztosan hosszabb lesz mint egy azonos paraméterű de kisebb C-s pack, mert hát
nem csúcson járatjuk a packok mint azt eddig tettük, nincs melegedés,
puffadás stb ami az élettartamot jelentőssen eddig befolyásoló tényező volt. Ezért lehet egy újabb generáció a lipo packok között, persze
nyilván tesztelni kell mint mindent de eddig jók az eredmények.
Természetesen mi is reméljük, hogy ezzel most betaláltunk egy jó márkába.

mabor
2007-12-26, 16:56
Hahó kedves Dekk kolléga.

Bár igazad lenne.
Sajnos itt nem csak a " tárolt energia mennyiségével" kell számolni.
A feszültség is fontos!!!

A általam használt motorok./ Hacker és Axi./ Igénylik a 6 cella Li-Po-t.
/A voltonkénti fordulat 380.. és 15 X 10 légcsavar! A modell súly 3 kg.
Ehhez kell a 7- 8000 körüli fordulatszám./
Ez pedig 22-2. volt, / feltöltve 25.2!/ Nos ez a 40 A körüli terhelésnél, ugyan leesik 20 V alá, de a 10 cella A 123- / 2X 5 párhuzamosan,/
Feltöltve is csak18 V, és 40 A terhelésnél ez is leessik 15-16 V köré.,ez pedig kevés. /20 X 380 =7600 16 X 380 pedig csak 6080 !/ egyelőre nem akartam másik motorokkal kísérletezni, mert ezek jól húztak. amíg birta az aksi. Az adatok MÉRT - adatok.

Tehát a 2X 7 ezért kellene! A Titán is elmegy 3 cellával, de ott fogaskereket kell cserélni. 4 cellával. az eredeti konfig OK. csak a súlypont bánja kissé...itt a li-po 3 cella szintén OK. de hamar lekonyulnak.

Szóval még várok.. kicsit. és ha jók lesznek a tapasztalatok, akkor hajrá...

Dekk
2007-12-26, 19:21
Mabor!

A megszokott hajtásláncba persze nehéz "betuszkolni" az A123-as cellákat, viszont nekem is az általad leírt lipo pusztulásból volt elegem. Sajnos nekem a lipo aksival még rosszabb tapasztalatom van, 15-20 töltés 10C-nél nagyobb terhelésnél. Én úgy vettem észre hogy ez a 20-30 C-s terhelhetőség csupán eladási "varázs"-szó...

Az az igazság hogy én kisebb gépekkel repülök (500-700g felszálló súly, 1 M fesztáv). Én az 1300-1500mA-es akkukat akartam kiváltani A123-al. Nos ezt 4 cellás 1100mA-es pakkal hoztam össze aminek a súlya 175g a lipoval szemben 110-130g. A plusz tömeget tökéletesen kompenzálja a feszültség növekedése 2V-al, sőt érezhetően nagyobb a teljesítmény.

A hozzászólásomat pont azért hozzád intéztem mert pont ugyanezek a gondolatok futottak végig bennem az A123 vásárlása előtt, szinte már nem is mertem használni a Hacker motorjaimat mert tudtam hogy kivégzi az akkut.

Szerintem érdemes lenne a hajtásláncba (és a pénztárcába) kicsit belenyúlni hogy illeszkedjen az A123-as cellákhoz. Én nagyon elégedett vagyok vele, ha az ígért 500 töltés helyett 100-at megél akkor az összes lipo cellámat vágom a kukába -természetesen szelektíven :D .

mabor
2007-12-26, 20:49
Hahó kedves kolléga.

A dolog annyiban változott, hogy a nagy modelljeimet és motorjaikat lényegében eladtam.

Ami most van, Egy Akromaster, és egy Explosion műrepcsi, már nem igényel akkora akkut! / 950 és 1200 gr. /

Ezekben egy AXI és egy Welgárd motor van,amivel meg vagyok elégedve!

Most azt tervezem, hogy ezeket fogom, valamelyik 123. ra belőni.
Valószínűleg a 2300. as lesz a nyerő. 4 cellás pakk még belefér.

A mini Titán helihez kipróbálom az Ákosék új 2200 as akkuját.
Valamint megnézek egy 4 cellás 1100 as LiFe aksit.

A gond a Hurrikán heli, az kéri a 6 cella li- pót, de megpróbálom 7 cella A123- al /2300/ Ez 490 gr, a jelenlegi 6 cella Welgard 2200 -as pedig,
amivel 6 percet tudok repülni, / no nem 3- D / 380 gr.
Ez még elviselhető különbség, egy 2 kg.- os helinél.

Mindez persze csak tavasszal esedékes,és addig még lehetnek új fejlemények! / pl: Tovább csökkenő árak, új akkutípusok, stb. /

Mindenesetre, aki tud újat mondani, szívesen látom.

csabcsa
2007-12-26, 21:30
A gond a Hurrikán heli, az kéri a 6 cella li- pót, de megpróbálom 7 cella A123- al /2300/ Ez 490 gr,

Ebben az esetben lesz vagy 3-3,5 perces repidőd, ha ezt szeretnéd hajrá!

mabor
2007-12-26, 22:09
Hahó kedves kolléga, Csabcsa.

Nem egészen értem, hogy miért?
Ez tapasztalat, vagy csak tipp?

Az én Hurrimban egy Z- 20- as motor van.
A Welgárt 2200 as aksival, amit a Titánban használtam, a Hurriban kettőt sorbakötve,
símán repültem 6 perceket!!!

A szabályzó egy Jeti- Spin. amivel precízen belőhető minden.

Persze csak lazán, nyolcasok, looping. orsók, kubai nyolcas. legyezők,
- még csak ez megy.

Mivel öreg lévén, hamar fáradok, ez nekem bőven elég!!
Sokan csodálkoznak is, a haverok közül, hogy miért erőltetem a helit?
Nos mindíg szerettem a " kihívásokat" Nekem ez az volt és még mindíg az!

Nem értem, hogy a 2300- as Li-Fe, miért menne kevesebbet?
A 100 gr. plusz, ennyit jelenthet?

Az áramfelvétel közel azonos lesz, a rep- stílus is...ráadásul ezek állítólag jobban terhelhetők.

Ha konkrét tapasztalatod van EZZEL A KONFIGGAL.. ne kímélj, érdekel!
Persze a Z-30 motort itt ne vedd alapul!

Köszi.. M. G.

csabcsa
2007-12-27, 08:20
Kedves Mabor!

A konkrét kézzelfogható tapasztalatom a következő:
konfig Z20-as motor,535-ös lapátok, 2000-2100-as rotorfordulat 5000mAh/6S akku, így 2600gr felszállósúly, ebből az akku 750gr nyom, evvel a konfiggal vegyes stílusban 7 perceket szoktam repűlni és a végén 4500Mah tudok visszatőlteni.
Próbáltam a Titan 2db 2200 3 cellás akkujával is avval 3-3,5 perces repidőket kaptam úgy hogy az akkuk csak 360gr nyomtak az eredmény viszont 4 pakk agyonvágott akku lett.
A gyári sok mindenre nem alkalmas motorral való igaz közel dupla repidőket lehet kapni.
Én ezek alapján állítom a fenti véleményem.
Csodák sajnos nincsenek, ahol teljesítmény van, ott bizony amper is szükségeltetik.

mabor
2007-12-27, 08:44
Hahó kedes kolléga, Csabcsa.

Köszönöm az adatokat.
Mivel télen nen repülök,/ nem szeretek fázni / Tavaszig még van idő eldönteni milyen akkut vegyek...
Lehet, hogy addig még lesznek újabb alternatívák.
Egyelőre " vadul gyüjtöm a pénzt" ....

Mégegyszer kösz...

brush
2007-12-27, 23:52
Csak pár gondolat az előző hozzászólásokhoz...

A Titán is elmegy 3 cellával, de ott fogaskereket kell cserélni. 4 cellával. az eredeti konfig OK. csak a súlypont bánja kissé...itt a li-po 3 cella szintén OK. de hamar lekonyulnak...

A Titánomba 2*2 cella 2300mAh A123-t raktam, kettőt az akkutartóra, kettőt a váz aljára erősítettem a főtengely alá. Így pont okés a súlypont. 8-10 perc repidő, és aki nem full 3D-t repül, az észre sem fogja venni azt kis plusz súlyt. Jól működik a gyári konfiggal (addíg, amíg a gyári szabályzó nem kezd el lekapcsolgatni). Két három pakkal folyamatosan lehet repkedi.

Iván 8 cellás 2300 A123 packal nyomja a TREX-600-ast és kb 6-8 perc a repidő

A T-Rex 600 8s A123 akkuval kb. 4-5 perc repidővel bír (nyudodtan cáfoljon meg, az aki szintén ezt a konfigot használja). (Ha már komolyabb teljesítményt szeretnénk, 10-12 cella a minimum, plusz motor és szabályzó csere). Ugyanezt a pakkot feltölteni 28-30 perc, és 200-250 töltést eddíg már kibírt. Észrevehető valamennyi gyengülés, kb. fél perccel kevesebb repidő a frissebb akkukhoz képest. Még a kevéske repidővel is jobban megéri, mint 20 töltés után kidobni a 70 ezres LiPo-t.

Az A123 nagyon jó! De kellene egy olyan LiPo is, ami kibír legalább 100 töltést. Nem mindenkinek van kedve, ideje és főleg felesleges tízezrei, hogy újratervezze és átépítse helikopterét, vagy repülőjét az éppen aktuális akkukhoz!

De hogy a topic eredeti rendelése mellett maradjunk a Xenon Power
új lipo packok nagyon kicsi belsőellenálása nem csak nagyobb terhelést
tudja folyamatosan biztosítani hanem mivel sokkal többet tud mint ez eddigi packok egy kisebb terheléssel terhelve az élettartama biztosan hosszabb lesz mint egy azonos paraméterű de kisebb C-s pack, mert hát
nem csúcson járatjuk a packok mint azt eddig tettük, nincs melegedés,
puffadás stb ami az élettartamot jelentőssen eddig befolyásoló tényező volt. Ezért lehet egy újabb generáció a lipo packok között, persze
nyilván tesztelni kell mint mindent de eddig jók az eredmények.

Ákos!

Mégis hol tartanak ezek a tesztek? Vannak már konkrét adatok, töltésszámok?

mmormota
2007-12-28, 00:10
A T-Rex 600 8s A123 akkuval kb. 4-5 perc repidővel bír (nyudodtan cáfoljon meg, az aki szintén ezt a konfigot használja). ... Ugyanezt a pakkot feltölteni 28-30 perc, és 200-250 töltést eddíg már kibírt. Észrevehető valamennyi gyengülés, kb. fél perccel kevesebb repidő a frissebb akkukhoz képest.

Ez szerintem nagyon bíztató élettartam. Különösen mivel nagyon kemény terhelésen érted el, hiszen 4-5 perc alatt kimerül. Nekem sajnos sose volt olyan Lipo-m, amely akár a felét kibírta volna ennek.
Tavasszal veszek pár csomag A123 cellát, most már nem olyan vészes az ára, különösen ha fúrógép pakk formájában rendelem meg.

Repülsz rendesen, ha ennyi ciklust belenyomtál, és még másik helid is van... :lol:

brush
2007-12-28, 11:49
Repülsz rendesen, ha ennyi ciklust belenyomtál, és még másik helid is van... :lol:

Azért az elismerés az Ivánt illeti, a ciklusok túlnyomó részét ő tette az akkukba. A T-Rex 600 nemrég került hozzám az említett 8s akkuval. Viszont amiket eddíg a Titánban használtam 4db 2 cellás A123, azokat szintén beleraktam a 600-ba, így már két akkuval lehet repkedni. Gyakorlatilak folyamatos repülést tudnak biztosítani (ha a töltés alatt úgyis várni kellene a szabad légtérre :wink: ). Mivel ezeket nem fóliáztam egybe, bármikor használható a Titánban is.

Vajon mikor koppintanak az orrunkra, hogy ez nem a A123 topic? :D

panda
2008-02-07, 03:48
Nagyon ül ez a topic :)
Csöndben hallgat mindenki és repül mint állat.
A jót is meg lehet írni nem csak nyafogni, ha valami nem jó....

Szóval ha már vannak saját tapasztalatok akkor leírom:

- SJM400 használat XenonPower 2100/30-55C illetve most tesztelés alatt a XenonPower 2200/22-40C
Mindkettő hozza az elvárt teljesítményt mindegyik túl van a 20-dik startnál és cella elhangolódás ZERO akku lemerítés után csont hideg nem langyos hanem hideg, tehát a terhelés lópikula neki.... lényeges info továbbá hogy ugyanannyit töltünk az akkuba mint az első startnál a belső ellenállás 36mOhm állt be !

- JumpingJack repcsis tesztelés 15-20% erősebb lett a gép és hasonló tapasztalatok vannak vele mint a helinél.

- Ami mindkét konfignál erézhető többet és dinamikusabbat repültünk vele mint az előző akkukkal hideg akkuval és ami még lényeges szétfagytunk az időben de a konfiguráción a hideg nem érezhető csak az hogy le kell szállni mert nem érzem az újjaimat.

- Mivel ennyire bírja a hideget az akku megnéztem a gyári specifikációban hogy elvileg mit tud a kicsike, hát megdöbbentő mert -10 fokig szinte teljesítmény csökkenés nélkül repülhetünk -20 foknál már egy 10% teljesítmény csökkenéssel számolhatunk viszont mivel bőven van tartalék az akkuban ezt a gyakorlatban nem lehet észrevenni csak ha maximumon terheljük az akku-t.

Még egy tapasztalat nem Én teszteltem hanem kedves Tamás barátom komlón :) Xenonpower 2200/11,1 volt packból kettőt sorba kötve 6 cellás konfigot beletolta a Fliton Edge 540 freestyle 1,5 méteres műrepülőben, ezt már egy másik barátom felvetette, de megvalósítani elsőre Tamásnak sikerült :) Repidő 9 perc ! Megjegyzem, hogy 4400/ 6cellás packok körül használjuk ezt a méretű gépet elektromosban. De ezzel a kisebb repidővel kb 300-400 gr-ot le lehetett faragni a gép súlyából, ami azt jelenti hogy kaptunk egy szinte indoor 1,5méteres műrepülőt... :)

pumuklis
2008-02-07, 12:07
Szia brush! Az A123-as aksinál mikor kezd el lekapcsolgatni a Titan gyári szabályzója? Így négy cellával mennyi lett a Titan súlya? Az aksik elhelyezéséről tudnál képet felrakni?

panda
2008-02-07, 12:31
A topic címe még mindig :

XENON Lipo minusz 2 fokban is !

Nem értem miért kell szétverni ezt a topicot is.

Egyébként meg titánból és A123 akkuból nem tudsz XenonPower lipo-t csinálni.

De ha XenonPower teszil a mini Titánba akkor szét fogja tépni.
Egy gond van hogy az gyári motor és szabályzó a gyakorlat szerint
rövid életű, általában minden komolyabb felhasználó lecseréli.
Két oka van elég vagy forrósodik vagy nem tökéletes a szabályzó működése, a motor teljesítménye meg kevéske egy ekkora géphez.

Ajánlott használható szabályzó: Hyperion 35A v. CastleCreations 35A
Ezeknek kifogástalan a governore módja.

Motor Hyperion P1919-04M v. -06M.

Akkuból pedig XenonPower 2100 mah 3-4 cella motortól függően.
Vagy Hyperion 2100mah-2500 3-4 cella motortól függően.
Ezekkel már nem lesz teljesítmény és repidő hiányod...

Érkezik hamarosan még 1-2 új méret a XenonPowerből pont ezek miatt
a tunningok miatt.

pumuklis
2008-02-07, 15:08
No, megjött az orr kopp. Amúgy köszi az ötletet a motor, és a szabályzóval kapcsolatban. :lol:

brush
2008-02-08, 11:12
Szia brush! Az A123-as aksinál mikor kezd el lekapcsolgatni a Titan gyári szabályzója? Így négy cellával mennyi lett a Titan súlya? Az aksik elhelyezéséről tudnál képet felrakni?

Pumuklis!

A válaszokat a kérdéseidre megtalálod a Titán topicban. :wink:

fuge
2008-03-07, 19:23
Nos, csak leírom röviden a tapasztalataimat ezzel az akkuval ;) (XenonPower 2100/30-55C)
MiniTitan-ban próbálgattam az akkut, teljesen gyári konfiggal. (ezekszerint komolytalan felhasználó vagyok ::))
Valóban nagyon jól bírta a hideget is.
Hallhatóan magasabb volt a fordulat mint a többi akksijaimmal (Kong-Power 2200 25C (a próba idején 10 ciklus), Hyperion LCX 2500 18C (10 ciklus)) és sokkal jobban tartotta ezért jóval dinamikusabban lehetett röpködni mint a többivel.
Ez most a jobb idő beálltával se változott.
Ami még lényegesebb, alig melegedett, jóval hűvösebb maradt az 5 perces repülés végére mint a többi.
10 foknál is nagyobb volt a hőmérséklet különbség a Xenon javára.
Persze a nyári meleg majd ezt is megoldja.
Egyenlőre nagyon tetszik , meglátjuk meddig bírja.

Csináltam pár összehasonlító tesztet is a háromféle akksival, 35 illetve 25 amperrel terhelve, ezek is a reptetési tapasztalataimat erősítik, jobban tartja a feszültséget és kevésbé melegszik mint a többi.
Majd felteszem valahova a fórumra a kisütési görbéket amit csináltam, azokon jól látszik a különbség.

Üdv
Gábor
UI: ja, és nem tépte szét szegény Titan-t, csak majdnem ;D

csabcsa
2008-03-07, 19:45
Én is tapiztam a H-K-ban valóban, hűvösebb volt a Xenon pörgősebb létére! ;D
Össze kellene vetni jobb akukkal, mint pl. FlighPower, Dualsky, Zippy.
A Sysak-nak FP-je (talán 3S, ha jól emlékszem) nekem meg van a másik kettő, igaz négy cellásak a Zippy-k meg vagy már 50 startosak.
Szerdán ha jó idő lesz, meg is ejthetnénk a H-K-ban.

fuge
2008-03-07, 20:16
Ha jó idő lesz, meg el tudok menni, akkor benne vagyok, de a tesztrepülést átengedném Albertnak ;D.

pumuklis
2008-03-25, 17:01
Sziasztok! XENON LiPo-ból létezik 3s 4000 mAh körüli változat? Van már valakinek komolyabb tapasztalata ezzel az aksival kapcsolatban? Ki hány töltési ciklusnál tart? Ha valakinek van ezzel kapcsolatba észrevétele, kérem írja meg.

csabcsa
2008-03-25, 17:20
Igen, jó lenne végre, ha valaki megírná a véleményét,tapasztalatát, aki pontosan húzta a strigulákat és harminc fölött van a számuk! ???

gdekor
2008-03-25, 22:46
Én a kis 450 -esnél már 50 körül járok még nincs gond
a 2100 -as -nál pedig 30 fölött ott sincs gond.

Dekor.

csabcsa
2008-03-26, 06:49
Bővebben nem ártani kifejteni.
Főleg azok érdekelnek bennünket, akik nagy áramfelvételű gépekben használják, helikben, netán Jettekben.
Kis áramú merítéseket a gagyi cellák is jól tűrik általában.

gdekor
2008-03-26, 11:31
Nem osztom a véleményed. A kis cellás régebbi akkuk ugyanúgy szarul vitték a kis tömegű gépeket. A xenonból elég 4 cella 360 a régebi típusú 450 helyett.
A 2100 3 cellát és 2x sorbakötve használom 6 cellaként 150 cm -es repcsikben, áramfelvétel 40-70 A és jól bírja.

mmormota
2008-03-26, 17:16
A 2100 3 cellát és 2x sorbakötve használom 6 cellaként 150 cm -es repcsikben, áramfelvétel 40-70 A és jól bírja.

Nagyon bíztató. Írd meg légy szíves időnként, hány ciklusnál tartasz és hogyan viselkedik a pakk.

Legtöbbünknek volt már baja hamar lepusztuló Lipo-val, ezért nagyon hasznos egy megbízható sok ciklusos teszt. Különösen ha egy kedvező árfekvésű pakk bizonyul jónak.
Nagy helikhez százezer is lehet a pakk készlet (több kell hogy ne csak a töltést várjuk), nagyon nem mindegy, 30 vagy 130 ciklust bír ki. Nekem eddig inkább a 30-50 ciklusos pakkokhoz volt szerencsém...

panda
2008-03-26, 21:27
Tamás a 4 cella 360 kis x-szárnyúban használod ?
Én ott még nem teszteltem ... :) Remélem vasárnap ott leszel a versenyen !

gdekor
2008-03-27, 01:05
A kis x- szárnyúdat széttépné ez a 4 cella 360, az 3 cellával is idegbeteg állat.
4 cella 360 a nagyobb x-ben megy például.

Vasárnap még képlékeny, de ha jó az idő akkor a szabadtéri dolog jobban bejön :-), van egy két berepülnivaló.

Dekor.

McLeo
2008-05-23, 09:55
Gondolkodom én is egy ilyen márkájú akksi vételén - 2200mAh nagyságban. Van vkinek tapasztalata a márkával?
Rcgroupson semmit nem találtam róla. :(

altima
2008-05-23, 11:46
Gondolkodom én is egy ilyen márkájú akksi vételén - 2200mAh nagyságban. Van vkinek tapasztalata a márkával?

Szia McLeo!

Nekem van 3db 2200 22/40C. T-Rexbe és két repülőbe használom 350W motorokkal (TeraHobby OR3536B, Hacker A30-16M)
Lehet bennük kb 10-15 ciklus tartós tesztről nem tudok beszámolni.
Eddig kiválóan teljesítenek (kopp kopp)
Ami észrevehető idáig hogy nem nagyon melegedik.
Érdemes ezt megnézni:

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=37256.0

mernok
2008-05-23, 12:41

van egy erős sejtésem, hogy a XENON, mint márka pont olyan, mint a Quantum Power, azaz Panda-branded...Tehát hiába is keresed az interneten máshol.

Kövi
2008-05-23, 13:09
És jók a megérzéseid! ;D

Tényleg mi találktuk ki a nevet. Az akksit a forgalomba hozatal elött jó fél évig nyúzák a modellezők, persze cimke nélkül.
Mivel még a "bolondok" sem tudták kinyírni, ezért 60-70 start után megrendeltük a gyártótól XenonPower cimkével.

zoli
2008-05-23, 14:17
Gondolom a QuantumPowert is nyúztátok... :))

Kövi
2008-05-23, 17:04
Azt sajnos nem.
Tanultunk belőle, és most már csak úgy rendelünk új típust, hogy ha előzőleg minta jól teljesített.

A Xenon-t egyébként direkt nem is reklámoztuk, vagy hirdettük. Minősítsék a vevők...
És ez szerintem be is jött.

csabcsa
2008-05-23, 18:09
István!

Van arra valamiféle garancia, hogy nem járunk úgy mint pl. a Zippy-R típussal.
Azaz az első szériák brutálisan jól sikeredtek ( bő 100 start) , de a későbbiek csúfosan levizsgáztak ( 35 start kuka).
Szóval garantálható a minőség folytonossága?
Márt csak azért is, mert hallomásból tudni vélem, hogy az első szériák eddig elég jól teljesítenek!

brush
2008-05-23, 21:42
Szóval garantálható a minőség folytonossága?

Én is kíváncsi lennék a válaszra, illetve, hogy várható-e árcsökkenés a nagyobb kapacitású akkuk terén, pl. 5s 3700mAh? Jelen pillanatban 10 ezerrel drágább, mint a FlightPower 3700 5s.

csabcsa
2008-05-24, 21:02
Van bent valami!
Én sem akarok a FP-től drágábban venni ( lásd. FP- 2170/4S 99USD= 15.500,-FT, 2200/4S Xenon 17290,-)

Kövi
2008-05-25, 22:42
A jelenlegi ( itt elsőnek leírt ) már a harmadik széria. Szóval eddig azonos a minőség. Sőt!
Az újabbak már pl nem 2100-asok, hanem 2200-asok és nem 30C, hanem 35C! Ezt mi nem frissítettük a cimkén ( mármint a C értéket ), de a gyártó jelezte.
Pár akkunál pl jobb lett a méret is ( pl a 850-es ).

Az árukkal kapcsolatban nem tudok mit mondani egyenlőre. Nem lesznek sokkal olcsóbbak. Jelenleg a Hyperionokat ( amik ugye FP-vel megegyeznek, mert Enerland ) akcióztuk be.

panda
2008-05-26, 03:38
FP nek is azért annyi az ára most mert több mint valószínű, hogy széria váltás lesz náluk is
csak lapítanak és mindenki jól bevásárol belőle szóval az új lipo széria biztosan drágább lesz ott
is a kifutottat meg minden márkában kiszórnak. Ha előbb lenne ott az új széria szerinted ki venné
meg a régit. A hyperionnál sincs semmi nyoma, hogy lesz új széria de mi pontosan tudjuk milyen
különbség van a két márka között és az valahol pl: az árban érződik. Másik dolog pl: Xenon 5000 pack
árát Én magam is soknak érzem de ennyi az ára és meg is van a különbség a Xenon és Hyperion között.
Ezért tettük elérhetőbbé a Hyperiont mert teljesen átállunk a Xenon-ra nem véletlenül egyszerűen csúnyán jobb.
Másik dolog annak ellenére hogy jók a Xenon packok minden beérkezett szállítmányt cellánként ellenőrzünk és
azonnal jelezzük a gyártó felé, ha a megérkezett szállítmányban sérült vagy gyári hibás pack érkezik.
Megjegyzem hogy eddig 1000ből kb 10-12 hibás vagy balanszcsatlakozó hibás pack volt, amit persze azonnal
jóváírtak. Ez jó a vásárlónak mert biztosan ellenőrzött packot kap.
Rossz a vásárlónak mert tudjuk, hogy jó packot kapott és ez oda-vissza jó mindkét félnek.
Nem kis munka de megérte a plussz munkát, mert mi is azt halljuk vissza, hogy ez pack tényleg ott van és ez jóóó.

mmormota
2008-06-17, 23:27
Van már valakinek sok repült ciklusa Xenonnal? Mondjuk 50-nél több? Hogy bírja?

Vettem egyet (3d2200 TRex450.hez), a kezdeti viselkedése nagyon jó. Alig melegszik, jól tartja a feszültséget terhelés alatt, talán a legjobb amit eddig láttam.
Ha a ciklus élettartama is jó, a nagyobb helikhez is vennék belőle.

csabcsa
2008-06-18, 07:57
Viszont ami gáz szerintem a Xenonnal, hogy pl. a 2200-sek bizalomgerjesztő két végkivezetéses cellái vannak, míg a 2500-ös hagyományos cellákkal van szerelve. ::)
Szóval szerintem ez jelenthet valamit a minőség frontján, mert hogy nem egyformán teljesítenek a két különböző kivitelezésű cellák, az tuti !

gdekor
2008-06-18, 09:32
Tuti? Szemre ránézve, agyban végiggondolva? Vagy ki is próbáltad? 2500-ösöm még nincs.

A tirex 450 -es én 1800 as-al használom és tuti.

Dekor.

Twin
2008-06-18, 10:52
Szia mmormota!

Nálunk repüli egy kolléga a Trex500-at 2500-ös akkuval.
Az eddigi tapasztalat jó, sőt nagyon jó!
A töltés szinte mindig 2C-vel ( Hyperion töltővel), a ciklusszám 40 körül, leszállás után 40 fok körüli akksi hőmérséklet mellett, illetve 2200-2300ma visszatöltésével.
Az akksi teljesítményében némi csökkenés észrevehető, de szinte alig-alig.
Mivel kétszer két akksi van ehhez a helihez, és az egyik 10 ciklusnál jár a fiatalabb a referencia.

panda
2008-06-18, 11:19
Tuti? Szemre ránézve, agyban végiggondolva?

Az nagyon jóóóóóóóó :)
Amúgy nincs neki Xenon pack, ha jól tudom, de a vélemény alkotás szemre is nagyon megy !

Kövi
2008-06-18, 12:23
Kicsit meleg azért egy 22C-s akksit egy 30C-el összehasonlítani ám!
Miért lenne egyforma a cella, ha eleve más szériába való? Az egyik 30C*-s, a másiok 22C-s.

Az pedig hogy hol van a kivezetés az szerintem csak téged izgat. Mi csak használjuk és nem lebontjuk a packokat.
De persze kiváncsi lehetsz, hogy milyen cella van benne, és honnan lehet esetleg két forinttal olcsóbban beszerzni.
Sajna az a rossz hírem van, hogy USA forgalamzók vám és ÁFA nélkül is annyiért árulják, mint mi itthon ÁFA-val...

csabcsa
2008-06-19, 08:42
Tévedtek!
Engem az izgat, hogy hol kapok a pénzemért minőséget!
A Pandánál eddig sajnos ez a legtöbb esetben nem jött össze, de azért a vak tyúk is talál néha szemet! ;D

csabcsa
2008-06-19, 09:22
Tuti? Szemre ránézve, agyban végiggondolva?

Az nagyon jóóóóóóóó :)
Amúgy nincs neki Xenon pack, ha jól tudom, de a vélemény alkotás szemre is nagyon megy !

Természetesen nincs, mert írtam neked egy privit amiben kértem tőled 2db 2200/4C akkut, de Te még válaszra sem méltattál ( a nem válasz is, válasz).
Gondolom olvastad a Titan topicban, hogy egy hosszabb lélegzetvételű összehasonlító tesztre készültem volna a Xenon vs. LP akkukal és ez neked nagyon nem tetszhetett.
Amennyiben nagyon akartam volna, egyébként megvetethettem volna akár mással, de szerencsére azért kapni még olcsóbban is jobb terméket, még akkor is, ha evvel nem is értesz egyet.
Azért véleményem azért lehet nem?
Elvégre szabad országban teszem és nem a Te fórumodon! ;D
Egyébiránt én valóban modellezek nem is keveset szerintem és abból szerzem a tapasztalataimat és nem hallomásból.

gdekor
2008-06-19, 09:44
És amit az agyadban lejátszva végigondolsz azok előbb utóbb valóra is vállnak? Mert az itt leírtakat sok modellező elhiszi, még akkor is ha te írod a képzeleted alapján.

Dekor.

csabcsa
2008-06-19, 10:26
És amit az agyadban lejátszva végigondolsz azok előbb utóbb valóra is vállnak? Mert az itt leírtakat sok modellező elhiszi, még akkor is ha te írod a képzeleted alapján.

Dekor.

Itt egy állítás:
" Viszont ami gáz szerintem a Xenonnal, hogy pl. a 2200-sek bizalomgerjesztő két végkivezetéses cellái vannak, míg a 2500-ös hagyományos cellákkal van szerelve.
Szóval szerintem ez jelenthet valamit a minőség frontján, mert hogy nem egyformán teljesítenek a két különböző kivitelezésű cellák, az tuti !"

Itt a valóra válás:
"Miért lenne egyforma a cella, ha eleve más szériába való? Az egyik 30C*-s, a másiok 22C-s."

Akkor most mi a gondod?
Fáj, hogy be mert szólni valaki a Pandás barátodnak?
Az agyamban lejátszva én kiáltottam ki a legtöbb terméket " atombrutálnak, megabrutálnak, über-királynak, megabrutálnak" stb. és később mindig volt egy, még megabrutálabb is, érdekes!? ;D
Kár hogy ilyen hitetlen és hiteltelen lehetek. ???

Kedves Dekor!

Tudod csak evvel az a gond, hogy kezdőként sok százezrem bánta a fenti jelzőknek és a Pandának köszönhetően, én a tapasztalataimat mikor megírom, akkor azt szeretném, hogy a legtöbb kezdő ne juthassom az én rögös kezdeteimre és szinte a feladás küszöbére.

Kövi
2008-06-19, 10:44
szánalmas.hu...

csabcsa
2008-06-19, 10:49
szánalmas.hu...

egyetértek, de ez már nagyon kikívánkozott belőlem régóta
Ezért külön elnézést kérek a fórumozóktól!
Egyébiránt részemről befejezve, nem kívánom tovább mérgesíteni a helyzetet.

gdekor
2008-06-19, 13:30
Ha a tapasztalataidad megosztod a fórumon az dicséretes, de ha sz anyszüleményedet tényként kezeled az kitalált ámítás.
Dekor.

Professzor
2008-06-19, 15:49
" atombrutálnak, megabrutálnak, über-királynak, megabrutálnak" stb. és később mindig volt egy, még megabrutálabb is, érdekes!? ;D

Egyébként ezt mások is szóvátették már, és szerintem tényleg akkor kellene használni őket, ha tényleg jók a termékek. De egy számokkal alátámasztott "elemzés" még jobb, aztán döntse el mindenki maga. Én pl. már nem veszem figyelembe ezeket a jelzőket, ill. fenntartásokkal kezelem (mármint a Panda esetében, de más modellbolt nem használ ilyen szélsőséges jellemzéseket, vagy én nem láttam, mert nem volt ennyire szembetűnő).
Valamint ha valami megabrutál, az nem lehet, hogy 2 hónap múlva már rossz... Egy 10 éves 600 SEL Merci nem a csúcs, de azért ma is megállja a helyét, mert ma is több van benne, mint egy új középkategóriás autóban, és a végsebessége még ma is 250. Ok, modellezésben nem 10 években mérhető a fejlődés, de nem is 2-3 hónapban :))

mernok
2008-06-19, 16:06
" atombrutálnak, megabrutálnak, über-királynak, megabrutálnak" stb. és később mindig volt egy, még megabrutálabb is, érdekes!? ;D

Egyébként ezt mások is szóvátették már, és szerintem tényleg akkor kellene használni őket, ha tényleg jók a termékek. De egy számokkal alátámasztott "elemzés" még jobb, aztán döntse el mindenki maga. Én pl. már nem veszem figyelembe ezeket a jelzőket, ill. fenntartásokkal kezelem (mármint a Panda esetében, de más modellbolt nem használ ilyen szélsőséges jellemzéseket, vagy én nem láttam, mert nem volt ennyire szembetűnő).
Valamint ha valami megabrutál, az nem lehet, hogy 2 hónap múlva már rossz... Egy 10 éves 600 SEL Merci nem a csúcs, de azért ma is megállja a helyét, mert ma is több van benne, mint egy új középkategóriás autóban, és a végsebessége még ma is 250. Ok, modellezésben nem 10 években mérhető a fejlődés, de nem is 2-3 hónapban :))

Viszont mire kiderülne, hogy valami sz@r, addigra már kivonják a piacról és más néven forgalmazzák. Nagyon kevés állandó márka van az akksik terén. Viszonylag kevés LiPo gyártó van és nagyon sok cimkéző. Az, hogy a gyártó tudatosan csinál olcsóbb(gyengébb) akksit, vagy gyárt egy rakást és a végén szortírozzák, nem fogod megtudni soha.
Szóval mire kiderül egy akksitípusról, hogy jó vagy rossz, addigra már nem lehet kapni az adott típust.

Professzor
2008-06-19, 16:30
[quote=Professzor ]

Viszont mire kiderülne, hogy valami sz@r, addigra már kivonják a piacról és más néven forgalmazzák. Nagyon kevés állandó márka van az akksik terén. Viszonylag kevés LiPo gyártó van és nagyon sok cimkéző. Az, hogy a gyártó tudatosan csinál olcsóbb(gyengébb) akksit, vagy gyárt egy rakást és a végén szortírozzák, nem fogod megtudni soha.
Szóval mire kiderül egy akksitípusról, hogy jó vagy rossz, addigra már nem lehet kapni az adott típust.

Ha az akkukra vonatkoztatjuk csak, akkor ez teljesen igaz, én általánosságban beszéltem. Igaz, a topic az akkukról szól :)

Kövi
2008-06-19, 20:02
Uraim,

A fenti jelzőlket ( amiket mi egymásközt amúgy is mindig használtuk ) felétek már réges-régen nem használjuk.
Ha pedig figyelmesebben olvassátok a topicot, akkor feltűnne, hogy nem mi indítottuk, és nem is mi dícsérjük a saját termékeinket...
Szóval egy picit kanyarodjunk vissza a tények mezejére, és ezentúl inkábB a konkrétumoknál maradjunk az eszmefuttatások helyett, mert azzal már tele a fórum csordultig. Tényekkel ellenben fukarkodtok...

csabcsa
2008-06-21, 15:46
Tényekkel ellenben fukarkodtok...

Ezért is akartam egy összehasonlító tesztet, de nem kényszer a disznótor................

panda
2008-06-21, 17:37
Nincsen semmi akadálya használatba venni. A webshop ugyanúgy működik neked is mint másnak is,
megrendeled és küldjük neked is mint mindenkinek, aki szeretne használni Xenon Power lipo-t vagy
bármilyen olyan terméket amit nálunk megtalál.
Állunk neked is rendelkezésre csak regisztrálnod kell és megrendelni.

csabcsa
2008-06-21, 20:22
Köszi, de eddig a Csehkettőt nézted, másfél éve regisztrálva vagyok, amennyiben nem vetted volna eddig észre! ;D
A többit meg majd a következő életemre hagyom.

Kövi
2008-06-21, 20:27
Gondolod, hogy nem tudtuk?! ;)
Eddig is vehettél volna, ha akartál volna! De azt azért ne várd hogy mi adjunk neked csak "úgy" tesztelni! :D
Mivel nem használod és nem birtoklod, így ne is fikcionálj róla, inkább csak a zippykről....

csabcsa
2008-06-21, 20:33
Eddig is vehettél volna, ha akartál volna! De azt azért ne várd hogy mi adjunk neked csak "úgy" tesztelni! :D

Én sosem vártam el és nem is kértem ingyenbe úgy hiszem, attól sokkal garasosabb társaság vagytok egyébként is (ezt nem részletezem, de ha kívánod megteszem)!
Egyénként meg már nem is érdekel!
Részemről ennyit a Xenonról.

csabcsa
2008-06-21, 20:49
Mivel nem használod és nem birtoklod, így ne is fikcionálj róla, inkább csak a zippykről....

https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6265
Egyébként 48USD-ért azaz cc. 7500,-FT 120 start, ezt csinálja utána a Xenon! ;D

Kövi
2008-06-21, 21:03
Akkor most nyithatsz neki egy szép topicot, és szuperül ki is elemezheted. ;)
Mert ez itt ugye a XENON topic...

csabcsa
2008-06-21, 21:49

Mert ez itt ugye a XENON topic...

Igen evvel én is tisztában vagyok, csodálkoztam is mikor előjöttél a Zippy-vel! ;D

panda
2008-06-21, 22:21
Még egy apróság a Xenon-ból most
2200mah packokból 2 verziót hozunk
- az egyik 22-40C /nem 21-32/
- az erőssebb 30-55C
Szóval nem egyről beszélünk.

Tehát visszakanyarodva az eredeti topic témához.

Én ma a Multiplex Parkmaster 3D gépben egy XenonPower 1300mah/25-50C akku-t
használtam és 12 perc a repidő vele dinamikus repüléssel nem lazsálással.... apc 10x5 csavarral
Majd egy másik légcsavarral Apc 11x3,8 al kb 10 perc a repidő de itt már 266W a csúcs a motornak
/ hacker A20-20L szeme kinyomva persze csak tunning ventillátorral ! /
a repülési dinamika adrenaline max ! ....

Ilyen hozzászólásokat légyszíves .... témához kapcsolódó ... értelmes .... nem nyafogó ....tudod amiből árad a szeretet ....

csabcsa
2008-06-21, 22:48
Tehát visszakanyarodva az eredeti topic témához.

Én ma a Multiplex Parkmaster 3D gépben egy XenonPower 1300mah/25-50C akku-t
használtam és 12 perc a repidő vele dinamikus repüléssel nem lazsálással.... apc 10x5 csavarral
Majd egy másik légcsavarral Apc 11x3,8 al kb 10 perc a repidő de itt már 266W a csúcs a motornak
/ hacker A20-20L szeme kinyomva persze csak tunning ventillátorral ! /
a repülési dinamika adrenaline max ! ....

Ilyen hozzászólásokat légyszíves .... témához kapcsolódó ... értelmes .... nem nyafogó ....tudod amiből árad a szeretet ....

Nekem ez a fellengzős, nesze semmi fogd meg jól sajnos nem megy, ez a Te stílusod csak!

Kövi
2008-06-21, 23:00
Még az is lehetne, hogy igazad lenne, de akkor is konkrétabb, mint amit Te itt összehoztál eddig.

panda
2008-06-21, 23:54
Kedves Csabi

Szerintem konkrétum volt nem volt benne semmi "fellengzős".
Viszont Te nem osztasz meg velünk használható információt ebben a topicban, mivel véleményt alkotsz valamiről amit csak messziről láttál.
Olyan mozi kritikus kezd lenne belőled, mert ugyebár azok megnézegetik a filmet és véleményt alkotnak... és milyen véleményt szoktak
legtöbb esetben alkotni....hát szóval...van hasonlóság ;)
De ne sértődj meg szeretünk Téged szórakoztat minket mindeneggyes hozzászólásod. ;D

mmormota
2008-06-22, 01:18
Kérem a tisztelt párbajozó feleket, fejezzék be... ;)

**************moderátor****************

Természetesen ez csak a harcra vonatkozik, az akku info jöhet.

super456
2008-10-11, 16:00
Sziasztok!

Én most vettem egy ilyen pakkot 3 cllás 2200 mah-es 10c-s.
Okos fejemmel sikerült is lemerítenem kb 2,5 volt /cellára.
Utánna feltöltöttem(az volt életem legroszabb 1 órája) reménykedtem hogy vem lett e komoly baja. Már annak is örültem volna ha belemegy 1800 mah. De sak így zéztem és ujjongtam amikor leolvastam hogy 2192 mah ment bele. Ezt az aksi 3 dik töltésénél játszottam el és nagyon nem örültem volna ha meghal.

Hiába ezt az aksit én eddig csak dícsérni tudom (eddig 4 feltöltés van bene ;D)

Üdv:Balázs

BI.TU.MANN
2008-10-12, 21:29
Sziasztok!

Nekem van, 3 Xenon 2200-3S/22C-40C akksim!
Kis külömbséggel ,darabonként 60 startosak.
Szerintem, a magyar piacon, a legjobb akksik.
Lényegesen könnyebb az átlagnál, és kisebb is.
Nekem egy Mini Titánt hajt. A NEU motor "extra"
súlyát, pont jól kompenzálta a könnyebb akksi!
60 start után sem puposodik, és nem vettem észre
számottevő teljesitményromlást!
30 fokban sem melegszik 40-50 fok fölé.
Mikor megvettem azt mondtam ,hogy ha kibír 60 startot
akkor már elégedett leszek.
Nem tudom befolyásolja-e az élettartamot, de kb. 2-3 hónapot
álltak, különösebb tárolási hókusz-pókusz nélkül!
Hyperion töltővel töltöm, 2C-vel.

Cső!

Kövi
2008-11-21, 09:31
Hű de mekkora rend lett itt hirtelen.
Szerintem a Mmormotának elege lett. :D

Ez úton is bocsi Józsi a plusz munkáért, nem rajtunk múlott...

csabcsa
2008-11-21, 09:55
Hű de mekkora rend lett itt hirtelen.
Szerintem a Mmormotának elege lett. :D

Ez úton is bocsi Józsi a plusz munkáért, nem rajtunk múlott...

Ezt benézted, nézz körül másutt is!

Kövi
2008-11-21, 10:32
Nem hinném, hogy én néztem be, de mindegy is. :-*

panda
2008-11-21, 10:34
Szerintem simán rákerülhet Csabcsa a beállításodra, hogy moderátor engedély kell a hozzászólásod megjelenéséhez.
Az biztos, hogy kevesebb dolga lenne mindenkinek.

Kövi
2008-11-21, 11:02
Ahogy elnézem, most a Csabinak van igaza.
Talán Db-crash volt? Minden tegnapi hozzászólás eltűnt...
Kár, pedig tanulságos volt.

Mazsika
2008-11-22, 01:31
http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=45338.0

CamPac
2008-11-26, 21:43
Sziasztok,

én nemtom ki hogy van vele, de egyenlőre nagyon bevált. Van egy Hyperion Su31 25E-m amit alap 3 cellás akksikkal próbáltam hajtani. 2 bajom volt vele:
Gyenge és rövid ideig bírja.
Gondoltam egy merészet, és vettem egy 4 cellás akksit. Ákos ajánlotta a Xenont, és bár nem ilyet akartam, azt mondtam kipróbálom. Figyelmeztetett h nézzem át minden jól van e rögzítve. (Kac kac gondoltam biztos marketingduma)
Hát kéremszépen az első tisztes gázfröccsnél úgy b@szta le a kabintetőt hogy csak úgy suhogott. Mint kiderült letört a légnyomástól. :o
Miután rágányoltam a tetőt igazi örömrepcsizés volt. A "hagyományos" azonos kapacitású akksikhoz képest 2X annyit repültem 3X gyorsabban és még maradt benne 25%. ::)
Szóval nekem bejött. Mondhat mindenki amit akar, lehet szidni őket és szeretni de szerintem tisztességes cuccot kaptam tisztességes áron.
üdv:
István

ui: Ja! Vettem egy ugyanilyen 3s 1800-asat HASZNÁLTAN. Kíváncsi voltam mi a tényleges kapacitása. Kisütöttem a Hyperion töltővel, hogy ne tegyek kárt benne, és újratöltöttem. Kicsivel több mint 1900 ment vissza ;D

mmormota
2008-11-27, 00:44
Talán Db-crash volt? Minden tegnapi hozzászólás eltűnt...
Kár, pedig tanulságos volt.

Nem én töröltem őket. Valószínűleg adatbázis hiba. (nagyobb műtét lehetett, pl. egy darabig angol menük is voltak)

Kövi
2008-11-27, 00:55
Dudkin közleményben ki is írta. Sajna megint összedőlt valami.
Én pedig azt hittem eleged lett az adok-kapokból. ;)

super456
2008-11-27, 18:12
Hú ez az akku milyen jó ;D(2200 mah 22-40c)
Tegnap alámerítettem már megint ::) de simán jól fel tudtam tölteni :D
vissza is mert bele 2187 mah, a cellafeszültség kb 8,5 volt volt töltés előtt. Viszonyítási alapom nincs más akkukal csak a heli gyári akkujával annál viszont fényévekkel jobb :D (az 15 töltés alatt meghalt ::) )
Üdv:Balázs

outsider
2008-11-28, 20:12
a cellafeszültség kb 8,5 volt volt töltés előtt

Ez akkor telleg ubermegabrutalatomallat akksi lehet. Egy harom cellas pack merulve kicsit tobb mint 25V! Csak ilyet veszek, csak most, csak en! Es termeszetesen ilyet csak az atomallat.hu-rol tudok megszerezni! De lehet, hogy lattam mar a megabrutal.hu-n is! Szaladok, nehogy lemaradjak rola, oszt reppenes helyett "foldonfuto" legyek!

Kövi
2008-11-28, 21:05
A pack ( 3 cella ) feszűltségre gondolt...

Kövi
2008-11-28, 23:07
Korábban ígértem pár tesztet.
Most volt egy kis időm foglalkozni velük, így fel is rakom Őket ide.

A első egy 3,5m-es Stork 3-as elekromos verseny vitorlázó.

A gépben használt konfig:

Hacker C50 áttétellel
XenonPower 2200mAh 30/50C 4S
A légcsavar valami órási carbon, de ezt elfeljtettem megkérdezni ( később azért pótlom ).
A mérést itt is a 150A-es EagleTree végezte, de most előszőr kellett a megnövelt méréshatár! :D

A képen a sárga STORK3-as gép, ami enyhén szólva letarolta a többi repülőt a teljesítményével:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/F5J_csapat_OB_ez_st_rem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/F5J_csapat_OB_ez_st_rem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A grafikonokat Tóth Imre úr készítette a részünkre, amit ezúton ismét köszönök!

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Maximum__rt_kek_Stork3_logger_www.kepfeltoltes.hu_ .jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Maximum__rt_kek_Stork3_logger_www.kepfeltoltes.hu_ .jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Stork3_logger__ramfev_tel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Stork3_logger__ramfev_tel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg )

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Stork3_logger_Teljes_tm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jp g (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Stork3_logger_Teljes_tm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jp g)

dib
2008-11-29, 01:45
182 A ??? Huhh!!!
Ez azt jelenti, hogy a 30/50 C-s akku 82 C-t tud?
Mit tudhat 35/60-as új széria?
Sok ilyen mérést a 150 A-es EagleTree-vel! :)

üdv.:

dib

panda
2008-11-29, 02:48
Szia Nagy Dib

Igen a Xenon 2200/30-55C pack 30sec ig tudja a 55C terhelést és 15sec-ig ennek a dupláját akár...
Mint magad is láthattad a logger adatain ezek rövid terhelések mert kb 6-8 másodperc után a vitorlázó
már olyan magasan van hogy nem látod !!! Ez vitorlázó verseny gép nem heli... :) Nézd meg újra a diagrammot és
értelmezd helyesebben és pontosabban és hitelesebben mint az előbb.....

A 150A-t folyamatosban tudja az eagle, de ez nem azt jelenti hogy peak-ben nem tud nagyobbat mérni !
Persze folyamtos 182A le is éghetne és akkor már nem mér többet. De nem égett le.

Ha meg hitelesen azt állítod hogy 150A felett nem jól mér az kb olyan lenne mint amikor azt állítanád hogy
ha a szabályzók a meghatározott folyamatos terhelhetősége felett ami rá van írva már nem működnek.
Hanem összezavarodnak, mindenféle hülyeségeket csinálnak és ennek következtében le fogunk esni a géppel.
No de ez nem így van ! ! ! :o

Egyébként Tőled hasonló hozzászólásokat várunk a jövőben is más különben javulna az image-d . ;D

Egyébként a Xenonpower 1300mAh/35-60C/11,1v packkal mértem egy 70gr Hacker A30-28S motorral /ami hivatalosan 250W/
446W peak-et. Ez bőven benne van 150A-n belül. Természetesen nem folyamtosba mert levettem a gázt mert a Xenon lipo
elégette volna a motort. Kisebb légcsavart kellett feltennem. Biztos az összes EagleThree hibás és csak a te kezedben lévő mért pontosan.

Az is igaz hogy ez nem helis teszt, tehát most igazán repülős témában jelentős véleményedre számítok,
mert lassan mindennek kezdesz az "igazi" szakértője lenni. Vagy azt mutatni hogy majd Te így meg úgy megmutatod
hogyan kell igazán hitelesen mérni meg tesztelni mert mindenki más hiteltelen.

Egyébként meg az ne fájjon, hogy nem esik be a feszültség a Xenonpowernél és többlet Amper
keltkezik a megnövekedett terhelés miatt. A megnövekedett terhelés tudott azért van mert nem esik be a feszültség
több VOLT megy a motorig nagyobb lesz az RPM de ezzel egyidőben az AMPER is, meg a húzóerős is meg az élvezet is.

Természetesen ehhez olyan lipo kell, ami bírja. Szerinted miért panaszkodnak a Xenonpower-re úgy hogy jaj letépte a motor
magát a repülőről, leszakadt, lefújta a pilóta fülkét, széttépte a 450 helimet, visszakellett vennem a gázgörbét, kisebb légcsavart
kellett feltennem, leégett a szabályzóm, más lipot nem veszek csak ezt, mert beszarás stb..biztos ezért mert mindenki aki
használja szórakozásból nekünk marketinggel !

Egyébként pedig mi eddig is meg ezután is mindenből a legjobbat használjuk Kövi-vel együtt vagy külön tök mindegy.
Tehát ha lenne jobb alternatíva mint a Xenon akkor ott lenne a webshopban az is és akkor nem Xenon-al repülnénk
hanem a másik újabbal. Szóval ez egy egyszerű dolog nézd meg a modellboltban mivel repülnek és az a tuti.
Máshol meg biztos más lipo a tuti, de azt tudni kell rólunk hogy mi maximalisták vagyunk.
Most és a jövőben is nem csak az olcsóbb modellezési árukat fogjuk készleten tartani, hanem az ATOMÁLLAT jó dolgokat is.
Profi cuccokat természetesen mert mi azt szeretjük.
De ez máskor is így volt, amikor a Hyperion volt a legjobb, ma már van jobb, akkor azt használtuk.

Hyperionban egyébként ugyanaz a Enerland cella van mint a Te Flightpower isten állat lipódban.
Az, hogy most Xenon-t használunk egyszerű agyonveri az Enerland cellás lipokat, de csak nálunk mert nálad
a Flightpower az ász és agyonveri a Xenon-t. De fogadhatunk mennyivel több modellező használ itthon Xenon-t, mint Flightpower-t.

De persze majd erre is írsz valami nagyon "okosat" vagy tedd el magad tavaszra. :)

Na csáó

Kövi
2008-11-29, 09:34
Tetgnap este nem tudtam befejezni a hozzászólásaimat, mert T-online elment és nem volt netem.
Mindenesetre nem csalódtam a két igen objektív kollága fenti hozzászólásaival kapcsoaltban...

Akkor folytatnám a dolgot ismét a Xenon tesztekkel:

A második egy összehasonlító tesz volt.
Ezt Brush kolléga gépeiben végeztük el.
Az első egy 10 cellás Trex600 volt.

A konfig:

Trex 600
ZPower Z50
CastleCreations Phoenix110HV

Egy pár kép a gépről:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Resize_of_2008_1106_112408AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Resize_of_2008_1106_112408AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Resize_of_2008_1106_112432AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Resize_of_2008_1106_112432AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Resize_of_2008_1106_114704AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Resize_of_2008_1106_114704AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/Resize_of_2008_1106_112426AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/Resize_of_2008_1106_112426AA_www.kepfeltoltes.hu_. jpg)

Az összehasonlítás alapja a Dualsky 3300-as 22C akksiai voltak 2*5cellás verzióban.
A második körben a 12 celás A123 volt a gépben.
Végezetül jött a 3700mAh 25C-s XenonPower 2*5cellában.

Sorrendben a három grafikon:

A Dualsky 3300/22C:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex600_Dualsky_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex600_Dualsky_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Az A123 6S:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex600_A123_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex600_A123_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Majd végül a Xenon 3700/25C:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex600_Xenon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex600_Xenon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A repülések alatt a grafikonok által mutatott különbségek jól érezhetőek voltak, habár a leggyengébb A123 is még azért elfogadható teljesítményt nyújtott.
A repülés során sok tartós terhelés és több pillanatnyi csúcsot generáló manőver váltotta egymást. Főleg a picit hosszabb ideig tartó terhelések alatt jött ki a jobb aku előnye. Egy erős háton kúp azonal megölte az A123-at és Dualsky-t is, míg a Xenon bírta szépen. Itt jegyzem meg, hogy az A123 tényleg nem alkalmas még "soft 3D"-re sem,de egy trainer gépbe ( ahol nem kap terhelést ) hibátlan.

A teszt második "fordulója" egy Trex500-as volt ugyanezekkel az akkukkal, persze csak 5S konfigban.

A gép teljesen gyári konfiggal repült gázgörbével.
Itt előszőr keseregtünk a Tamással, hogy azért a 600-as jobban fordul ám, meg ez kicsit lomha. Aztán beraktuk a Xenont... ;D
A többit kérdezzétek tőle!

Az első repülés a Dualsky-val:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex500_Dualsky_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex500_Dualsky_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Majd a második a Xenonnal:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex500_Xenon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex500_Xenon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Erről a repülésről csináltam egy kis videót is:

http://www.youtube.com/watch?v=iZqUY1dgrRY

Micropixel
2008-11-29, 11:22
A123 garfikonnál a 6s most elírás és 6S2p vagy pedig 12s? Ez melyik KV értékű motor és mekkora fogaskereket használtatok?

A grafikonokon se a Feszültség se a fordulatszám nem látható!
Múltkor dibnek le esett a hőszenzor és ettő hiteltelen lett a tesztje most meg az adatok egy részéről csak mesélsz itt nekünk?
Kár a tárhelyért amit a grafikonok foglalnak...

brush
2008-11-29, 12:24
A123 garfikonnál a 6s most elírás és 6S2p vagy pedig 12s? Ez melyik KV értékű motor és mekkora fogaskereket használtatok?

12s A123
Z-Power Z50A 780KV

Micropixel
2008-11-29, 12:30
Köszi !
Fogaskerék T13? mi volt a fordulat?

brush
2008-11-29, 12:37
A fogaskerék 14T, a rotorfordulat kb. 1950 volt a Dualskyval. A Xenon ugyan azzal a beállítással nagyobb fordulatot produkált, de nem tudom pontosan megmondani, hogy mennyivel, mert nem mértem le (kb. 2050-2100).

dib
2008-11-29, 12:57
Szia Nagy Dib

Igen a Xenon 2200/30-55C pack 30sec ig tudja a 55C terhelést és 15sec-ig ennek a dupláját akár...
Mint magad is láthattad a logger adatain ezek rövid terhelések mert kb 6-8 másodperc után a vitorlázó
már olyan magasan van hogy nem látod !!! Ez vitorlázó verseny gép nem heli... :) Nézd meg újra a diagrammot és

Szia Ákos!

Megnéztem még egyszer! Hitelesebben (látom ez fáj neked). 182 A-es csúcsot, azaz 82 C-s terhelést látok,
ezt is írtam. Ezzel vajon mi a baj?

A 150A-t folyamatosban tudja az eagle, de ez nem azt jelenti hogy peak-ben nem tud nagyobbat mérni !
Persze folyamtos 182A le is éghetne és akkor már nem mér többet. De nem égett le.

Ha meg hitelesen azt állítod hogy 150A felett nem jól mér az kb olyan lenne mint amikor azt állítanád hogy
ha a szabályzók a meghatározott folyamatos terhelhetősége felett ami rá van írva már nem működnek.
Hanem összezavarodnak, mindenféle hülyeségeket csinálnak és ennek következtében le fogunk esni a géppel.
No de ez nem így van ! ! ! :o

Ilyeneket hol olvasol a soraimban? Lassan kezdek a Panda fő mumusa lenni. Negatív gondolatokat ültetek el
az emberekben, ezáltal jelentősen csökkentve cégetek hírnevét és ezzel táplálkozom, tiszta Mátrix ;D.
No, de visszatérve a lényegre. Nekem elszállt a 100 A-es EagleTree-m amikor a megadott határ fölé került a terhelés
(ha nem hiszed, kérdezd SysAk-ot, nála van). Tehát nyugodtan mondd csak a vásárlóidnak, hogy használják csak így,
legalább megbizonyosodhatnak arról, hogy a garanciális szolgáltatásaitokkal nincs semmi probléma.

Egyébként Tőled hasonló hozzászólásokat várunk a jövőben is más különben javulna az image-d . ;D

Nagyon beletaposhattam a lelketekbe …

Egyébként a Xenonpower 1300mAh/35-60C/11,1v packkal mértem egy 70gr Hacker A30-28S motorral /ami hivatalosan 250W/
446W peak-et. Ez bőven benne van 150A-n belül. Természetesen nem folyamtosba mert levettem a gázt mert a Xenon lipo
elégette volna a motort. Kisebb légcsavart kellett feltennem. Biztos az összes EagleThree hibás és csak a te kezedben lévő mért pontosan.

Az is igaz hogy ez nem helis teszt, tehát most igazán repülős témában jelentős véleményedre számítok,
mert lassan mindennek kezdesz az "igazi" szakértője lenni. Vagy azt mutatni hogy majd Te így meg úgy megmutatod
hogyan kell igazán hitelesen mérni meg tesztelni mert mindenki más hiteltelen.

Ákos, te ittál? Hol írtam én ilyet???!

Egyébként meg az ne fájjon, hogy nem esik be a feszültség a Xenonpowernél és többlet Amper
keltkezik a megnövekedett terhelés miatt. A megnövekedett terhelés tudott azért van mert nem esik be a feszültség
több VOLT megy a motorig nagyobb lesz az RPM de ezzel egyidőben az AMPER is, meg a húzóerős is meg az élvezet is.

Nekem nem fáj, ugyanis feszültségeséseket nem láttam a logon, mert az nem volt feltüntetve (de azért persze hiteles ;D ).
Hogy, hogyan megy az Amper a Volton keresztül az RPM-be és az élvezetbe, beszéld meg f27-tel, ő nagyon ért ehhez!

Természetesen ehhez olyan lipo kell, ami bírja. Szerinted miért panaszkodnak a Xenonpower-re úgy hogy jaj letépte a motor
magát a repülőről, leszakadt, lefújta a pilóta fülkét, széttépte a 450 helimet, visszakellett vennem a gázgörbét, kisebb légcsavart
kellett feltennem, leégett a szabályzóm, más lipot nem veszek csak ezt, mert beszarás stb..biztos ezért mert mindenki aki
használja szórakozásból nekünk marketinggel !

Kérlek, idézd már be, hogy én hol írtam azt, hogy szar a Xenonpoweretek!!! Egyszerűen nem értelek!

Egyébként pedig mi eddig is meg ezután is mindenből a legjobbat használjuk Kövi-vel együtt vagy külön tök mindegy.
Tehát ha lenne jobb alternatíva mint a Xenon akkor ott lenne a webshopban az is és akkor nem Xenon-al repülnénk
hanem a másik újabbal. Szóval ez egy egyszerű dolog nézd meg a modellboltban mivel repülnek és az a tuti.
Máshol meg biztos más lipo a tuti, de azt tudni kell rólunk hogy mi maximalisták vagyunk.
Most és a jövőben is nem csak az olcsóbb modellezési árukat fogjuk készleten tartani, hanem az ATOMÁLLAT jó dolgokat is.
Profi cuccokat természetesen mert mi azt szeretjük.
De ez máskor is így volt, amikor a Hyperion volt a legjobb, ma már van jobb, akkor azt használtuk.

Néha azonban nem sikerül eltalálnotok mi is a MEGABRUTAL, de addigra már sok vásárló kifizeti a
tanulópénzt helyettetek. Azt kell, hogy mondjam tényleg profik vagytok … a kereskedelemben is.

Hyperionban egyébként ugyanaz a Enerland cella van mint a Te Flightpower isten állat lipódban.
Az, hogy most Xenon-t használunk egyszerű agyonveri az Enerland cellás lipokat, de csak nálunk mert nálad
a Flightpower az ász és agyonveri a Xenon-t. De fogadhatunk mennyivel több modellező használ itthon Xenon-t, mint Flightpower-t.

Ezt az „ugyanaz az Enerland cella” dumát fújjátok a Kövivel. Ki kell, hogy ábrándítsalak benneteket!
Ugyanaz a helyzet, mint pl. a RAM-oknál a számítástechnikában. Csak pár gyártó gyárt memória chipeket,
mégis lehet kapni tuning, sokkal jobban működő, és átlagos modulokat ugyanazon chipekből felépítve.
Egyébként nem vitázok erről. Majd rakok fel logokat a 80 startos Hyperionról és a 70 startos FlightPowerről.
Vagy lehet, hogy inkább nem. Ugyanis azóta lettem ilyen feketeseggű, amióta a te kérésedre megcsináltam a XenonPower
vs FligthPower tesztet, és nem jött ki az első megabrutálsága...

De persze majd erre is írsz valami nagyon "okosat" vagy tedd el magad tavaszra. :)

Írtam (sajnos nem bírtam ki) :(

Üdv.:

dib

csabcsa
2008-11-29, 16:04
Szerintem csak a Pandának áll érdekében bizonygatni, hogy miért is jobb négyszer drágábban no-name Xenont venni, avagy no-name Zippyt.
Én még mindig azt vallom, hogy a négyszer 30 startra sokkal nagyobb az esélyem, mint az egyszer 120-ra, persze ez csak az én szerény véleményem.
Egyébként meg tovább nem érdekel az atombrutalitásotok, mert kb. olyan mint ez a fórum, nesze semmi fogd meg jól.

f27
2008-11-29, 16:47
Nekem nem fáj, ugyanis feszültségeséseket nem láttam a logon, mert az nem volt feltüntetve (de azért persze hiteles ).
Hogy, hogyan megy az Amper a Volton keresztül az RPM-be és az élvezetbe, beszéld meg f27-tel, ő nagyon ért ehhez!
csak tudám mi a bajod! pláne velem az amperekel meg az RPM-edel!?
és igazából azt sem értem miért kell ezeket enyire méregetni!?
én pl egy itt vagy máshol leírt adatoknak nem hittem soha!
bementem a boltba vettem egy X-power betettem a gépbe lebegcséltem vele! majd vettem egy xenont hazavitem azal is lebegcséltem! és most vettem A123 akkukat és épp anyit lebbenek vele mint a lipóval! nem érdekelnek az amperek a márkák,a hiteles mérések! szerintem akinek kell egy akku vegye meg és ha sz@r fikázza le! de ha valóban sz@r! nekem hibátlanul tette a dolgát mindegyik akku márkátol fügetlen! felfigyeltem arra hogy Ákost néhányan már egy kanál vizbe belefojtná! hogy miért azt nem tudom! ha valakinek nem tetszik a xenon power itt leirtak alapján,fogja egyszerüen vegye meg ami tetszik neki vagy a nyers még nem cimkézet akkut!

MÁS
Kövi
egy megjegyzés!
mikor össze hasonlítasz két akkut tudásra akkor lehetőleg azonos tudást dobj össze :)
2300mA 30/55 xenont
2300mA 30/55 x.power
2300mA 30/55 A123
2300mA 30/55 bármi más
feszültségre azonosan,hogy látni lehesen vajon azonos adatok melet ki fut a ringbe!?
mert ilyen szétszort teljesítmények melet nem gyer hitelesítést a mérések! bár ez az én véleményem!
további jó civakodást ;D ;)

panda
2008-11-29, 16:55
MÁS
Kövi
egy megjegyzés!
mikor össze hasonlítasz két akkut tudásra akkor lehetőleg azonos tudást dobj össze :)
2300mA 30/55 xenont
2300mA 30/55 x.power
2300mA 30/55 A123
2300mA 30/55 bármi más
feszültségre azonosan,hogy látni lehesen vajon azonos adatok melet ki fut a ringbe!?
mert ilyen szétszort teljesítmények melet nem gyer hitelesítést a mérések! bár ez az én véleményem!
további jó civakodást ;D ;)

Amúgy teljesen egyetértek veled, azért olyan packok lettek összehasonlítva
mert mi adtuk a Xenonpowert tesztre és a másik oldalon ilyen volt használatban.
Egyébként meg kiállunk egy olyan termék mellett ami nagyon jól teljesít.
Az pedig hogy 1-2 emberke nem akar venni vagy más múltbéli megkeseredése miatt állandó tűz alatt tart minket,
nem zavar mert folyamatos reklámot biztosítanak a Xenonpowernek. Addig meg egyik sem néz el, hogy ez a legjobb reklám.

Kövi
2008-11-29, 17:53
Feri,

Az hogy nem egyformák az akksik az természetes. Nincs is 30/55C-s Dualsy sem pont ekkora A113.
A lényeg itt a termék használhatósága volt egy másikkal szemben. A Tamásnak pont ilyan akksiai voltak éppen.
Az A123 pedig csak a kiváncsiságunk miatt került ide.

A grafikonok sem azért születtek, hogy ez alapján vegyél akksit. Egszerűen többen kíváncsiak voltak, ennyi.

Lesz még több mérés, habár ez titeket ( helisek ) nem fog érinteni, mert azok főleg a kisebb méretekkel készülnek majd.

f27
2008-11-29, 18:02
az rendben is van!nemsokára lesz 30/55c X-power is ;)
én arra lenék kiváncsi hogy azonos pl 2300mA lipo és 2300mA A123 akku mit hoz egy repülni tudo ember kezébe mert én mesze vagyok a repüléstől de pont anyit mocorgok a life akukkal (6:30perc) mint a lipoval(6:30perc) vagy ha azonos terhelés alatt azonos időt mutat az óra akkor a két akku igy azonos teljesitményt is produkálna? vagyis ha elkezdeném kínozni őket egyidő alat nyifanának ki minkét esetben?

_Tomiboy
2008-11-29, 19:13
A 100A-s eagletree árammérője elég nagy túláramokat is kibír a gyártója által kiadott leírás szerint. Itt most nem az eagletree-re gondolok, hanem aki Az ACS752 nevű kis kütyüt gyártja.

mmormota
2008-11-29, 19:29
Hogy ne csak füvet nyírni járjak ide >:( :
sokkal informatívabb lenne a grafikon, ha a feszültség és áram rajta lenne, hiszen a feszültség tartása a terhelő áram függvényében jellemzi igazán az akkut.

Buddha
2008-11-29, 22:45

Ha jól értem, akkor folytatnám a terhelhetőségi sort:

30 sec 121A
15 sec 242A
7,5 sec 484A
3,75 sec 968A

És így tovább... :)
Nulla másodpercig pedig végtelen sok áramot tud leadni ;D
Ezt bárki beláthatja!
Ami a Stork3 gépet illeti:
Fesztávolság: 3230mm és 6-8 másodperc alatt a leg über-mega-giga-tera-peta brutál hajtáslánccal is még igen jól látható magasságban van. Legalábbis a szokásos akkumulátorok esetén. Xenon Power akku használata esetén valószínűleg ugyanúgy elillan, mint az akku névadó nemesgáza. Ezért nem ezt az akkut használják az F5J kategóriában versenyzők sem: a Föld körüli pályára állított géppel nem tudnának 10 illetve 15 perc eltelte után leszállni ;D
A képaláírásról meg csak annyit jegyeznék meg, hogy ez a Stork 3 NEM "verte le" a többi gépet teljesítményével, hanem az utolsó helyen végzett szeptemberben a Szeged Kupán, ahol a kép is készült. Ennyit a Panda-féle objektivitásról.
Egyébként a jó technika csak akkor számít ebben a kategóriában (is), ha hasonló tudású versenyzőkről van szó. F5J-400 kategóriában Skyladyvel is szoktak döntősök lenni...
A loggerrel felvett ábra számomra nem mond semmit a terhelhetőségről, annyit lehet biztosan elmondani a kép alapján, hogy az adatgyűjtés 87 percig tartott. A 180A-es csúcsok lehetnek bármik, ebben az időtengely felbontásban nem derül ki, hogy hány tized másodpercig folyt ekkora áram és eközben mekkora feszültségesés történt.
A pontosságról és hitelességről meg az jut eszembe, hogy ennek a loggernek van-e kalibrálási jegyzőkönyve? Mert ha nincs, akkor miről beszélünk?
A szuperlatívuszok használatáról meg csak annyit: eleve gyanús, ha valamit ennyire felmagasztalnak. Még akkor is, ha tényleg jó...
Ha pedig volt már negatív tapasztalat ennyire feldícsért termékekkel, akkor meg egyenesen öngól.
Üdv: Buddha

Egyébként profi taktika, amit Pandáék követnek, hisz' Gábor Zsazsa is megmondta vala: Mindegy, hogy mit ír az újság rólam, jót vagy rosszat, lényeg az, hogy írjon!

Kövi
2008-11-29, 23:41
Józsi,

Itt vannak a kért grafikonok:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex500_Dualsky_AV_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex500_Dualsky_AV_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081129/Trex500_Xenon_AV_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081129/Trex500_Xenon_AV_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A STORK grafikonjait nem tudom kirakni, mert az még a 6.77-es verzióban lett felvéve, ami nem kompatibilis az én újabb verziómmal.

Budha,

Látom konkrétan fáj neked az a STORK3...

jflaci
2008-11-29, 23:47
Sziasztok!

Joideje olvasom autoskent ezt a temat, s mindig 2 hozzaszolas utan az jut eszembe, hogy
miert nincs ez meg a LEGIHABORUban?

Laci

Kövi
2008-11-29, 23:55
Hát jogos a kérdés.
Alapvetően ha a témánál maradnánk, akkor könnyebb lenne.
Addig pedig marad a kicsinyes beszólogatás...

dib
2008-11-30, 00:01
Ez megint nem fog tetszeni, de továbbmegyek...

Nem volt feltüntetve, hogy melyik akkuban hány ciklus van (a helis tesztre gondolok).
Brush itt írja, hogy a Dualsky-ban több mint 90 !!!

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=28879.new;topicseen#new

Ha Xenonban csak fele ennyi volt, akkor máris más a leányzó fekvése (nyilván ez a paraméter
az A123-nál nem annyira mérvadó), ha pedig kétszer annyi, akkor is!

A feszültségesések sem láthatóak, így nehéz ebből bármit is megállapítani. Tovább megyek!
A fordulatszám görbét sem véletlenül jelenítem meg a tesztjeimben. A rendszer egészét
kell nézni! Ugyanis egy gyengébb elemekből álló, de jól összehangolt gép (hajtáslánc, motor,
szabályzó, akku) sokkal jobb teljesítményt nyújthat, mint egy egyes elemeiben túlméretezett
(leég a szabályzó annyira erős az akku ;D) masina. Szóval engem kevésbé kápráztatnak el
az Amperek, ha közben a fordulat jelentősen esik, persze heliről beszélek. Sőt, a LiPo élettartamát
nézve egyáltalán nem kápráztatnak el!

Nem láttuk az akkuk hőmérsékletét sem, és ez sem mellékes. Tudok csinálni én is megabrutál sok
Amperes logot a XenonPower akkumal, csak nem mindegy közben, hogy nevéhez méltóan világítani
kezd e a forróságtól.

Én azért próbáltam egy figurát repülni végig, mert azt gondoltam, hogy így tudom a leghasonlóbb
terhelést adni (Ákos, jó szórakozást!), de itt erről megint semmit sem tudunk.

Írom mindezeket annak tükrében, hogy meg lettem szólítva ( http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=28879.345 )
a tesztem miatt, de minden tiszteletem Kövi a tiéd, hogy egyáltalán felkerültek ezek a logok! Szerintem ez hatalmas
fejlődés, mert eddig nem volt mit ütköztetni, mint vélemény.

üdv.:

dib

ui.:miközben ezt bepötyögtem, Kövi rakott fel újabb adatokat, így néhány sorom feleslegessé vált.
Ezeket ugorjátok át!

mmormota
2008-11-30, 00:03
Joideje olvasom autoskent ezt a temat, s mindig 2 hozzaszolas utan az jut eszembe, hogy
miert nincs ez meg a LEGIHABORUban?

Időnként kitörlöm az anyázást (sacc/kb több mint felét töröltem már...), sajnos teljesen nem mindig sikerül, mert szakmai anyag is keveredik közé.
Az "szerzők" eltűnődhetnének azon, hogy felnőtt ember létükre úgy vitatkoznak, mint mikor az alsósok összekapnak az iskolaudvaron...

dib
2008-11-30, 00:05
Hát jogos a kérdés.
Alapvetően ha a témánál maradnánk, akkor könnyebb lenne.
Addig pedig marad a kicsinyes beszólogatás...

Kövi!

Miért kicsinyes beszólogatás az, hogy próbálunk közös nevezőre hozni egy dolgot,
hogy legyenek mindenki által értelmezhető mérési eredmények? De van egy olyan sejtésem,
hogy mások a céljaink ... :D

üdv.:

dib

mmormota
2008-11-30, 00:10
Józsi,
Itt vannak a kért grafikonok:

Köszönöm. Mindjárt többet mond, a grafikonokból kiderül, hogy a Xenon belső ellenállása kb. fele a Dualsky-nak, vagyis a Xenon teljesített lényegesen jobban.
Melyik akkuban hány ciklus volt? (ahogy öregszenek az akkuk, a belső ellenállásuk növekszik, az összehasonlítás kb. azonos ciklusszám esetén igazságos)

mmormota
2008-11-30, 00:21
Nem volt feltüntetve, hogy melyik akkuban hány ciklus van (a helis tesztre gondolok).
Brush itt írja, hogy a Dualsky-ban több mint 90 !!!

Egyetértek, a ciklusszám nagyon fontos. Az öreg akkuk gyengülnek, nő a belső ellenállásuk, jobban beesik a feszültség.
Ha egy akku egy heliben kibír 90 ciklust, az önmagában tiszteletre méltó.

A feszültségesések sem láthatóak, így nehéz ebből bármit is megállapítani.

Némi gyakorlattal elég jól le lehet olvasni. Persze könnyebb, ha megvan az adatsor, és az eredeti programmal ki lehet nagyítani egyes részleteket.

A fordulatszám görbét sem véletlenül jelenítem meg a tesztjeimben.

Nem árt, de az akku megítéléséhez messze nem olyan fontos, mint a feszültség. Inkább azt mondja meg, jól van-e beállítva a governor vagy a gázgörbe.

Nem láttuk az akkuk hőmérsékletét sem, és ez sem mellékes. Tudok csinálni én is megabrutál sok
Amperes logot a XenonPower akkumal, csak nem mindegy közben, hogy nevéhez méltóan világítani
kezd e a forróságtól.

Jó ha van, de a feszültség eséséből is látszik, melyik akku melegebb - ha a hűtés hasonló. Két külön heliben felvett görbe esetén nem sokat mond, mert eltérő lehet a légáramlás.

Írom mindezeket annak tükrében, hogy meg lettem szólítva ( http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=28879.345 )
a tesztem miatt, de minden tiszteletem Kövi a tiéd, hogy egyáltalán felkerültek ezek a logok! Szerintem ez hatalmas
fejlődés, mert eddig nem volt mit ütköztetni, mint vélemény.

Erről van szó...

dib
2008-11-30, 00:24
A Dualsky 3300 mAh-s 22C-vel (tehát 72 A-es terhelhetőséggel), a Xenon pedig 3700 mAh-s - gondolom - 30C-vel
(tehát 111 A-es terhelhetőséggel). Így érdemes nagyjából összehasonlítani a két görbét.

üdv.:

dib

Kövi
2008-11-30, 00:33
Józsi,

A Xenonok egyikében kb 20-30ciklus volt. Mivel nem párban használtuk, hanem ki volt adva tesztre.
A másik egy tök új volt. A reptérre érve balanszoltam ki őket.

A Dualsky-kban kb 30 start lehetett a Tamás szerint. Az A123-ak pedig 100 fölött voltak.
A 15-20 ciklus különbség alatt a belső ellenállás nem nő a kétszeresére, így a különbség éppúgy megmarad.

Az A123-akat csak az érdekesség miatt teszteltük, nem a komparálás miatt. A Trex500-ba be sem raktuk, mert nem volt értelme.
Ott túl nagy fajlagos terhelést kapott volna akár még a Dualsky-hoz képest is. A Trex600-ban ellenben efogadható volt lágy repüléshez.

Fordulatszám adatoakat nem vettem fel, mert a mérések érdekességnek készűltek nem a mi gépeinkben. Így a szenzorok rögzítése sem volt megoldott.

Ha konkrétan érdekel valkit, milyen lenne a gépében egy XenonPower, akkor keressen meg!
A Tamás is ezért hívott fel, és mentem is vele repülni. Azt kértem, hogy hozza a saját akksiját és gépét.
Ő repül loggerrel, és ha kérdezik elmondja amit tapasztalt. Ha negatív, akkor azt is!
A részletekről kérdezzétek Őt. Itt jegyzem meg, hogy jó fej volt , mert vállalta a fentiekhez hasonló gyalázkodást. Már ott tuduk, hogy ez lesz...

Másrészt miért ne hasonlítanék egy 22C-s akksit a mi 25C-sünköz ?
Pont az a lényeg, hogy mindenki megtapsztalja, mivel is tud többet egy nagyobb "C"-s, azaz nagyobb terhelhetőségű akksi.
Így mindenki ki tudja próbálni beruházás nélkül, és eldönti, hogy bejön-e neki vagy sem.
Ettől fogva nem kell merengeni a sok itteni elméleti süketelésen, hanem ki lehet próbálni!

brush
2008-11-30, 01:07
Az igazság az, hogy nem LiPo bajnokságot rendeztünk, hanem csak éltem a lehetőséggel, ami mindenkinek adott volt, hogy kipróbáljak egy másik akku típust. Amit tapasztaltam a "teszt" folyamán, hogy a 10 cellás 600-ban a Xenon ugyan jobban teljesített, de pár startos Dualsky esetén lehet, hogy közel hasonló méréseket lehetne produkálni.
Ami a T-Rex 500-at illeti, ott nagyon kikapott a Dualsky, mégha új is lenne, akkor sem tudná leadni azt a teljesítményt, mint a Xenon. Próbáltam a helimet pár startos 6 cellás Aplus akkuval is, és biztos vagyok benne, hogy az 5 cellás Xenon simán tudja ugyan azt a teljesítményt.
A marakodás helyett inkább örülni kellene, hogy felkerült egy olyan log, amin egy 90 startos LiPo szerepel, ráadásul a "korához" képest nem is rosszul. Esetleg ez segíthet azoknak az akkuválasztásban, akik a hosszú életű LiPo-kat keresik. Nekem legalábbis ez a legfontosabb egy akkunál.
Azért akinek van 80-100 startos Xenonja, legyen szíves irjon pár sort, hogy ilyen is létezik.

Még egy apró megjegyzés...nem vagyok érdekelt a Xenon eladásokban, sőt az akkukat sem tarthattam meg, úgyhogy nem elkötelezettségből szólok elismerően a Xenonról.

Kövi, amíg írtam ezt a pár sort, megelőztél a hozzászólásoddal. A lényeg, hogy a Dualsky-kban tényleg kb. 90 start volt (lehet, hogy félreértettük egymást), de ez szerintem nem változtat semmit, hiszen ezeket az akkukat én repülöm az első startjuk óta, így tudok mihez viszonyítani.
Ha valakit nagyon érdekel az akkuk belső ellenállása, annak nagyon szívesen megmérem.

george
2008-11-30, 11:39
Hali,

Nagyon informatív eme topik ;)
Nézzük,a modellező és nem marketingszemszögből a dolgokat 8)
Mostanság használok 2 db Xenon 3s 2500 vmint 1db Dualsky 3s 2500 akksit nagy megelégedéssel.Nem formázok lipot,nem kímélem,csontra szívatom,mindig visszamegy a névérték az akksikba,nem puffadnak :D /még/ Ha puffad,kuka,jön a következő.
Engem ez érdekel,nem a fikázás ;D

Szóval atomállatok eme akksik.Vagy megabrutálok?
Panda,a jutalékot majd síboljad ;D

George

dib
2008-11-30, 12:54
Szia George!

Szerintem hatalmas különbségek vannak a 2-3 cellás repülős alkalmazás és az
5-10 cellás helikopteres felhasználás között. Teljesen más terhelések és emiatt
élettartamok jönnek ki. De rávilágítok Neked egy másik jelentős különbségre is!
Írtad, hogy felpuffad, kidobod, le@@@od. A XenonPowernél maradva beszambázol
a boltba és 15000 Ft-ért veszel egy másikat. Egy T-REX600 10 cellánál mindez már
86000 Ft!!! Szerintem a második ilyen eset után kicsit változna az érdeklődési köröd ;D

üdv.:

dib

george
2008-11-30, 13:47
Szia George!

Szerintem hatalmas különbségek vannak a 2-3 cellás repülős alkalmazás és az
5-10 cellás helikopteres felhasználás között. Teljesen más terhelések és emiatt
élettartamok jönnek ki. De rávilágítok Neked egy másik jelentős különbségre is!
Írtad, hogy felpuffad, kidobod, le@@@od. A XenonPowernél maradva beszambázol
a boltba és 15000 Ft-ért veszel egy másikat. Egy T-REX600 10 cellánál mindez már
86000 Ft!!! Szerintem a második ilyen eset után kicsit változna az érdeklődési köröd ;D

üdv.:

dib

Szia dib,

Persze,teljesen jogos amit írsz.Csak a saját szemszögemből írtam a kedvező tapasztalatokat.Ha puffadna az a drága új battéria,én lennék az első aki a boltossal cseréltetném.Az tutkó.Ha nem akarják cserélni,amire volt példa -mindegy melyik bolt- a törvényes megoldások megemlítése sokat lendíthet az ügyön.

George

Buddha
2008-11-30, 14:53
Kövi,

Marketing duma helyett ilyen információ tartalmú dokumentumokat szeretnék látni a Xenon Power akkumulátorokról:
http://www.enerland.com/upload/1200XQ-2S2.pdf
Oszt' majd eldöntöm, hogy megveszem-e vagy sem.

Üdv: Buddha

panda
2008-12-01, 14:24
Kedves Buddha

Egyébként bekértem a gyártótól a hivatalos specifikációt a Xenonpower lipokról.
Úgy, hogy így legyen karácsonyod ! Megjegyzem 4x annyi táblázat van mint a polyquest oldalán.
Azért nem teszem fel addig, mert régi és az új lipo packokról kértem egy aktuálisat,
mert az új packok akkor még nem voltak.

Buddha
2008-12-01, 16:08
Kérem a Tisztelt Moderátort, hogy a műszaki adatokat nem tartalmazó hozzászólásokat törölje.
Köszönettel:
Buddha

mmormota
2008-12-01, 20:19
Kérem a Tisztelt Moderátort, hogy a műszaki adatokat nem tartalmazó hozzászólásokat törölje.
Köszönettel:
Buddha

Tízesével törlöm őket, de mindig újratermelik a tisztelt párbajozó felek... >:(

zskoszik
2008-12-01, 21:32
[
Ami a Stork3 gépet illeti:
Fesztávolság: 3230mm és 6-8 másodperc alatt a leg über-mega-giga-tera-peta brutál hajtáslánccal is még igen jól látható magasságban van. Legalábbis a szokásos akkumulátorok esetén. Xenon Power akku használata esetén valószínűleg ugyanúgy elillan, mint az akku névadó nemesgáza. Ezért nem ezt az akkut használják az F5J kategóriában versenyzők sem: a Föld körüli pályára állított géppel nem tudnának 10 illetve 15 perc eltelte után leszállni ;D

Arról nincs adat, hogy hány méter/sec-el emelkedett a stork és hány gramm volt?

köszi

Zs

altima
2008-12-02, 11:35
A képen a sárga STORK3-as gép, ami enyhén szólva letarolta a többi repülőt a teljesítményével:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/081128/F5J_csapat_OB_ez_st_rem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/081128/F5J_csapat_OB_ez_st_rem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Sziasztok!

Van xenonpowerem szeretem jó akku!De a marketing azért zavar!
A kép közepén álló „színesfémgyűjtő” zavarában az F3J-s gépet emelte a magasban (mert F3J-ben, és F5J-ben is Ő nyert).
Az „enyhén szólva letarolta a többi repülőt a teljesítményével” –ről csak annyit, hogy a képen a földön látható szintén Stork3 volt a nyerő gép, a nyerő pilótával, nem ismerem a műszaki specifikációt, de a versenyen 6db fordulóból 6db 1000-t csinált! A gépet egy aktív versenyző aki szintén modellboltos állította össze a saját portékáiból, de nem láthattad kérkedni vele!!!!

panda
2008-12-02, 12:39
Azt nem állította senki, hogy ő nyerte meg a versenyt, de a legmagasabbra legkevesebb idő alatt az ő gépe repült!
Igen a versenyt nem nyerte meg mert új gépe van és még a célra szállást kell gyakorolnia, de nem is ez volt a lényeg.
Hanem az hogy a többiek 4000-5000mah lipo packjai helyett egy XenonPower 2200mah/14,8/30-55C pack 182A adott
a gépnek és pár sec alatt már nem is látszott a gép. Így a gép súlya jelentőssen csökkent és vitorlázásnál több ideig tud
a levegőben lenni. Viszont nem nyerhette meg a versenyt mert a célra szállást még gyakorolnia kell, de ha az is ment volna,
akkor szerinted ? Arról már ne is beszéljünk, hogy rögtön szabály módosítások reppentek fel szóban( én még mindig nem hiszem
el hogy meg is csinálták), mert nem a megszokott motor és lipo márkát használta, ami már kimeríti a jó magyar vicc kategóriáját.
Magyarul olyan szabályokat hozzunk, hogy az új technika kevésbbé tudjon érvényesülni a meglévő elavult cuccokat
ne kelljen a többieknek cserélni.....ez pedig a széllel szemben pi..lás. Vagy olyan konrét motor méretet és mágnes méretet és darabszámot
határozunk meg aminek mondjuk az Ő tudomásuk szerint csak az AXI rendelkezik. Ezt milyen marketingnek nevezzük?

Visszakanyarodva az eredeti témához.
Tartozom egy Acromaster Hacker konfiguráció loggeres adataival, amit ha sikerül ma v. holnap megcsinálni felkerül ide.

altima
2008-12-02, 13:41
Azt nem állította senki, hogy ő nyerte meg a versenyt, de a legmagasabbra legkevesebb idő alatt az ő gépe repült!
Igen a versenyt nem nyerte meg mert új gépe van és még a célra szállást kell gyakorolnia, de nem is ez volt a lényeg.
Hanem az hogy a többiek 4000-5000mah lipo packjai helyett egy XenonPower 2200mah/14,8/30-55C pack 182A adott
a gépnek és pár sec alatt már nem is látszott a gép. Így a gép súlya jelentőssen csökkent és vitorlázásnál több ideig tud
a levegőben lenni. Viszont nem nyerhette meg a versenyt mert a célra szállást még gyakorolnia kell, de ha az is ment volna,
akkor szerinted ? Arról már ne is beszéljünk, hogy rögtön szabály módosítások reppentek fel szóban( én még mindig nem hiszem
el hogy meg is csinálták), mert nem a megszokott motor és lipo márkát használta, ami már kimeríti a jó magyar vicc kategóriáját.
Magyarul olyan szabályokat hozzunk, hogy az új technika kevésbbé tudjon érvényesülni a meglévő elavult cuccokat
ne kelljen a többieknek cserélni.....ez pedig a széllel szemben pi..lás. Vagy olyan konrét motor méretet és mágnes méretet és darabszámot
határozunk meg aminek mondjuk az Ő tudomásuk szerint csak az AXI rendelkezik. Ezt milyen marketingnek nevezzük?

Visszakanyarodva az eredeti témához.
Tartozom egy Acromaster Hacker konfiguráció loggeres adataival, amit ha sikerül ma v. holnap megcsinálni felkerül ide.

Hali!

Sokáig ültem a gép felett mit is írjak, sem vitát sem offot nem akarok!

Hozzászólásodból kiemelném a lényeget!
"XenonPower 2200mah/14,8/30-55C pack 182A adott
a gépnek és a gép súlya jelentőssen csökkent"
Ez fontos és komoly előnyt lehet ebben a kategóriában (is)!

További része a hozzászólásodnak nem tényszerű, és nem kommentálom.

Buddha
2008-12-02, 18:11
Tisztelt Moderátor Úr,

Kérem, hogy Panda személyeskedő és tárgyi tévedésekkel teli noninformatív hozzászólását legyen szíves törölni, és hogy a jövőben is tegyen így minden olyan hozzászólással, mely nem tartalmaz konkrét műszaki adatokat a topic címét addó akksiról.

A szabálymódosításról szóló rész Panda írói vénáját dicséri, valószínúleg a győzelem reményében vehetne részt bármilyen Sci-Fi-regény író versenyen is.

Köszönettel: Buddha

Huszi
2008-12-02, 18:58
De komolyan, ez már tiszta óvoda. ;D

gdekor
2008-12-02, 19:06
Tisztelt Moderátor Úr,

Kérem, hogy Panda személyeskedő és tárgyi tévedésekkel teli noninformatív hozzászólását legyen szíves törölni, és hogy a jövőben is tegyen így minden olyan hozzászólással, mely nem tartalmaz konkrét műszaki adatokat a topic címét addó akksiról.

A szabálymódosításról szóló rész Panda írói vénáját dicséri, valószínúleg a győzelem reményében vehetne részt bármilyen Sci-Fi-regény író versenyen is.

Köszönettel: Buddha

Esetleg az is jó megoldás lhetne számodra, ha ismét rákattintanál az ÉRTESÍTÉS gombra és leiratkoznál a témáról, így akkor majd nem tudnál róla, hogy milyen egy jó akku.
Nekem sokat segített a Xenon akku, mivel közel egy éve nem kellett eldombnom akkut, nem ért meglepetés, gépeim könnyebbek lettek, és hidegben is jókat tudok repülni, előtte főleg polyquestet használtam, mára a legtöbb a dokkályhában végezte.

Dekor.

dib
2008-12-02, 19:37
Miért lenne óvoda?

Én, aki kevésbé büszke XenonPower tulajdonos vagyok, még egyszer megkérdezem,
miről is folyik itt a vita? Ha valaki végigolvassa a topicot, hamar rájön, hogy
SENKI NEM ÍRTA ITT, HOGY SZ@R A XENONPOWER AKKU!!!
Nem értem, hogy miért ne tehetnénk szóvá a stílust, ami egyenesen gyermekdednek
titulál valakit, mert le merte írni, hogy őt azért nem győzte meg a termék megabrutalitása
( http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=28879.345 )
a stílust, ami közben semmitmondó, ócska reklámdumával, és ígérgetéssel az adatok helyett
bizonygat valamit, amit, lehet hogy nem is kéne.

Talán magát a topicot kellene törölni … ;D ;D ;D vagy a fórumot ;D ::) 8) :-\ :'( :-[ :-X

üdv.:

dib

pollen
2008-12-02, 19:43
Boszorkány perek mikor kezdődnek?? ;D

dib
2008-12-02, 20:01
;D ;D ;D