PDA

Teljes verzió megtekintése : E-MAXX-ba Lipo ??????

puha
2008-01-10, 22:34
Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől, hogy az E-Maxx gyári szabályzója (EVX1) elbírná-e a kettő 7.4 voltos Lipo pakkot???
Mennyiben változna az autó teljesíténye???

Az autó nem merítené-e nagyon le az akkukat??? ( ártana a Lipo pakkoknak az ekkora teljesítmény????? )

minden választ szívesen fogadok.
köszönöm...

Gabesz
2008-01-11, 10:56
Szia!

Semmi gond nem adódhat belőle, ha oda való Lipo-val használod.
Minél nagyobb terhelhetőségű kell neked, tehát minél nagyobb C értékű.
A C érték kifejezi, hogy a névleges kapacítás hányszorosával terhelheted a packot.
Egy dolog van, amit meg kell oldanod, a túlmerülés kérdése.
Tehát kell valami cut-off elektronika, vagy jelző, ami nem engedi lejjebb meríteni az akkukat, hogy szétmenjenek.
Enélkül szerintem meg se próbáld.
Mivel már az EVX1-es is 2x6, vagy 2x7 cellát is elviselt, nem árt neki a lipo sem, mivel a 2x7 cella is 16,8V névleges feszültségű.
A két LiPo pedig 14.4V.

Remélem tudtam segíteni;)

Szia!

Axel
2008-08-12, 01:11
Hello!

A LiPo akksival tönkretenni nem fogod az E-Maxx-odat, én is haszáltam hozzá, 3200 mAh, 20C-s KOKAM-okat.
Amire figyelni kell, hogy valami jó merevítést kell adni a LiPo akksiknak, mivel elég sérülékenyek. Nekem a sok ütközéstől igencsak hajlottak a cellák, az egyik cella végül megsérült és szépen felfúvodott. Mivel ez a típusú akksi elég tűzveszélyes, nem árt ha erre vigyázol!
Láttam már olyan LiPo akksit is direkt autóba, aminek már gyárilag volt merev doboza is.

Üdv:
Axel