PDA

Teljes verzió megtekintése : Mátyásföldi reptér

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

hilti
2003-02-14, 19:31
Örömmel értesitek minden pesti és pest környéki modellezöt, hogy a mátyásföldi reptér -rendezett körülmények között- ujra megnyitja kapuit, bár ki elött.
Szeretnénk sok új programot szervezni és megvalósitani. Bárkinek az ötletét szivesen fogadom.
Ha még sohasem repülöztél és kedvet érzel hozzá, gyere nézz meg minket. Általában minden szombaton kint vagyunk (a hóhelyzet miatt most ez nem minden esetben igaz).
Persze várjuk az "Öreg rókákat" is.

Üdv

z72
2003-02-14, 20:18
Mit jelentenek a "rendezett körülmények" ?

hilti
2003-02-14, 23:33
Mátyásföld réges rég óta Budapest modellrepülö tere. Már akkor is az volt, amikor még orosz katonák kezében volt az irányitás, hiszen Takács Béla bá és a többiek már akkor is ezen a reptéren modelleztek.
Tehát nagyon nagy múltra tekinthetünk vissza.
Nagyon jó klub élet folyt itt, ami az idők során egy kicsit megkopott, és persze a szabályok is alul maradtak.
Közösen megalkottunk egy szabályrendszert (osztrák, német,angol, amerikai mintára), amit sikeresen el is kezdtünk bevezetni. Így, ha bárki jön hozzánk tisztán láthatja, hogy mi hogyan játszunk. Ne gondoljatok itt valami nagy dologra, apró, egyszerű gondolatok ezek, ami a biztonságunkért és persze mások biztonságáért lettek kitalálva.
El kell mondanom, hogy nagy baleset eddig sem volt és abban bizom, hogy ezután sem lesz, de mivel most már egyre többen leszünk nem árt, ha ezt a nem veszélytelen játékot szabályok közé szoritjuk.
A legfontossabb persze az, hogy mindenki nagyon jól éreze magát amikor ezt a csodálatos sportot üzi.

bedore
2003-03-04, 23:02
Sziasztok!

Én is hallottam, hogy elég komoly szabályozás lesz Matyiföldön (táblázat a kristályfrekvenciáknak, külön kijelölt parkoló az autósoknak...stb). Ha valaki a szervezők közül olvassa, leirhatná egy összefoglalóban ezeket az apró dolgokat/változtatásokat, igy talán ismertebb lenne, könnyebb lenne a elfogadtatni. (Nem a reptéren szembesülnének vele).

Persze ez csak egy tipp :D

Üdv: Bedore

Dudkin
2003-03-05, 08:41
Kedves Bedore!
Challenger sprottars szavait csak megerositeni tudom, egyenlore meg dolgozunk a szabalyozason, probalunk eddig latszolag bevalt kulfoldi mintakat elovenni, es az itthoni "oreg rokaktol" tanacsokat kerni, hogy s mint mukodott ez itthon a modellezes aranykoraban. Ez a folyamat sajnos egy kis idot vesz igenybe, ezert nem nyilvanosak meg a dokumentumok. Nagy csacsiag lenne reszunkrol valami olyasmivel eloallni, ami lehet, hogy tokeletesen alkalmatlan es betarthatatlan. De amint az anyag publikalhato allapotba kerul, megjelentetjuk itt is. Az elkeszulest akadalyozza egy kicsit :oops: az is, hogy megereztuk a tavasz illatat, es mindenki veszett repuloepitesbe kezdett, hogy az elso par szep napos orat mar kint tolthessuk a repteren hiszen "modellezok vagyunk mi is, vagy mi a fene" :wink:

Susitu1
2003-07-04, 20:44
NA akkor valaki elmondaná mi valósult meg, azon kívül, hogy nem látjuk a challengert repülni?????????????????????????????????????????? ?????????????????
???????????????? ?????????????????????????????????????????????????
??????????? ??????????????????????

Dudkin
2003-07-04, 20:57
Van frekitabla, ha nincs akkor az mar a koz hibaja... az autokkal nem all mindenki a kifuto szelere, ha igen, az az egyen hibaja.. nincsen egyszerre 8 gep a levegoben kozos megegyezes nelkul..

Ezek apro dolgoknak tunnek, de a "think globaly do localy" elvnek itt is kell mukodnie, kulonben megbta a lo az egeszet:)

Udv: Dud

raid
2003-07-04, 23:48
Dud!
Fuhur szavait olvasva, arra gondoltam, hogy biztosan félreértett! :lol:
Azután, pedig arra, hogy a vele való beszélgetésem alatt sem változtattam a "stílusomon"! :lol:
Csakhát.......amilyen az adjon Isten, olyan a Fogadj Isten!
Egybknt. rendkívül kedves embert ismertem meg benne!!!!!!!!!!!
Ugye érdekes, hogy addig "csak" az internet volt a "találkozásunk"
színhelye!!!??? :shock: :idea:

De koncentrálva a hozzászólásodra!
Fogalmazzunk egyértelműen! :lol:
ad.1: Nincs frekitábla!!! Csak írogatás van, aminek(talán nem csak szerintem) nincs semmi gyakorlati haszna! :oops:

ad.2: Jövő héten viszek majd Matyira, 1-2-3 igazi FREKI-TÁBLÁT!!!!
olyat amilyet mindenütt használnak, hogy növeljék a biztonságot!
Majd megkérdezzük a többiektől is: Mit szólnak hozzá??? :)

ad.3:Néhányszor előfordultam, Matyiföldön, de 1-2 kivételtől eltekintve
inkább a kifutó mellett álltak az autók(egy része)
Biztosan furcsán hangzik, de én, a "renitens" mindig a távolabbi megállást
"gyakoroltam", hidd el nem félelemből! :)

ad.4: Úgy tudom, mostanában, volt egy-két légibaleset. Sajnos 1-2
jó kemény Magyar Forint pocsékba ment! :(
Talán.....ez is bizonyítja, hogy nincs minden rendben a sokrepülős
égibalettel :idea:

Hidd el Csenki Zoli, nem ellentmondani akartam Neked, vagy bárki másnak, csak a tényekről beszélek! :!:
Egyáltalán nem szégyen, ha nem sikerül rögtön megoldani a problémákat!
Lehet, hogy csak picit több elemzést ígényelt volna!
Hidd el, nekem is kellett néhány 100 start, hogy függeszteni tudjam a
röpcsimet!

Írtam már Neked, hogy a 4ütemüd, ami nekem is nagyon tetszik, külön-
leges hatással volt(van) Rád :!: :lol: JÓ HATÁSSAL :lol: :!:
Folytasdd! Légyszi, utaztass meg néhány jóbarátot...............
hidd el még JOBB Barátok lesznek!
Ha kibír a motorod, én is szívesen fölülnék rá!
Utoljára......valami RIGA-mopeden rázódtam, de tudjuk, hogy azokból
nem csak a 4 ütem hiányzik..... :lol:

üdv.: Juhász András..(alias:raid,challenger)
ui.:Ja! Az a bizonyos "fotóügy" részemről felejtve! talán igaz sem volt!?
Ha netán, törpikés-dulifuliságból kifolyólag megsértettelek volna....... :oops:
Magyarul, ha annak idején, túllőttem volna a "célon"....... :oops:
Elnézésedet kérem! :!:

Susitu1
2003-07-05, 08:41
Dud,
a leítrak az elmondottaknak megfelelnek, mert hétköznap lószar rend sincs! De hétvégén sincs semmi az repül aki akar!

Dudkin
2003-07-05, 10:34
Kedves All!

Ha sikerulne mindig ilyen hangot megutni egymassal, akkor elindulna valami kommunikacio fele, aminek a vege jo esetben egy kellemes repuloter tudna lenni. Hiltit ne bantsatok, mert nincs ertelme, Ti is tudjatok jol, hogy egyikonket sem a rossz szandek, vagy az uralkodasi vagy vezeti... Nem gyozom elegszer elmondani, semmi mast nem akarunk, csak valami olyat, amitol mindenki mosolyogva megy haza egy jol sikerult nap utan, amikor repult egy kitunot Matyasfoldon..

Hilti:

Ahogy fuhur is leirta, a net nem alkalmas emberi erzelmek kozvetitesere.
Ami itt halalos sertesnek tunik, azt IRL /in real life/ elintezi az ember egy vigyorgos hatbaveregetessel, vagy akarmivel. Nem szabad mindent ennyire mellreszivni, sem Neked, sem masnak.

Raid:

Kettonk kapcsolata ugyan nem topictema, de biztos vagyok benne, hogy nincs, es talan nem is volt komoly okunk egymasra haragudni.
Meggyozodesem, hogy egy jol sikerult flekken mellett /friss kenyerrel, gorogsalataval/ minden ilyen problemat meg lehet beszelni:).

Tobbiek:

Ugy nez ki mostanban a a modellezesre irgalmatlanul keves idom jut, vagy csak kevesebbet szakitok ra mint eddig, mert az embernek csak arra van ideje amire akarja :). A cuccaimat, a terjedo hirek ellenere nem adom el, mert ennyit melozni mint most nem lehet orokke, tehat kesobb ,ha lesz tobb szabadidom, es akkor eloveszem a lezsirozott jokis cuccokat es hurra:).

Barati udv: Dud[/u]

janez
2003-11-07, 12:55
Sziasztok!

Csak 1 kérdés:

Gépjárművel hogyan jutok el matyiföldre???

Előre is köszi!!

Üdv. janez

Dress
2003-11-07, 18:01
Hi

Az Ujszász utcán mész kifelé, mig el nem hagyod jobb oldalt a Paritás kék épületét.
Jobb oldalt lesz egy kissebb tábla repülőtér felirattal.
Na ott jobbra :D
Aztán egy kicsit megint jobbra aztán balra át a sinen.
Végig a betonon, aztán ott messze állnak az autók.
Azok a modellezők.
8)

Dress
2003-12-29, 16:49
Hi

31-en kb 10 ora korul matyasfoldon lesz egy kis oév bucsuztato.
Forralt borrol is gondoskodunk. :D
MINDENKIT szeretettel var a matyasfoldi repter 8)

Susitu1
2003-12-29, 19:39
Nagy buli lesz gyertek!

hilti
2003-12-29, 20:32
Én biztos ott leszek és még repülöt is viszek!

Üdv

Susitu1
2003-12-31, 14:32
Kedves Modellezők!

Szeretnénk mindenkinek megköszönni aki kint volt Matyiföldön, ezen az Óévbúcsuztató bulin!:)))

Szerintem nem csak a magam nevében mondhatom, hogy nagyon jól sikerült ez a party.

Sab Ass

deltahf
2003-12-31, 15:22
Köszönöm a vendéglátást.
BUÉK

Szabitol lehet mit tanulni, "szerintem". aki ebben utazik (3D)
De mások is repülnek...

Mégegyszer kössz.

Deltahf

U.i.: A véleményem a sokat hallott pilótárol (I..n-ról) aki a legjobb!...?
Hát... :cry:
Én tanulhatnék tőle biztos még, de...
Na de mindegy, láttam legalább őt is...

Aron1
2003-12-31, 15:48
Sziasztok!

Ma én is kimentem a reptérre. :)

Hát megmondom őszintén meglepődtem. Nagyon sokan voltunk! :lol:

Tudom, hogy régen, a régi repnapokon ezrek voltak kint,
de amióta én kijárok(kb: 1,5 éve) még fele ennyi lelkes modellezőt
sem láttam kint egyszerre...

Örülök, hogy ilyen sokan időt szakítottunk, és kimentünk, hogy
mindannyiunk közös hobbiának hódolhassunk! És szerintem nagyon
jó volt a hangulat!

Köszönet a "pirotechnikáért" Szabolcsnak és Hiltinek, és valóban
gratula Szabolcsnak, aki nagyon jól nyomta a 3D-t.

Köszönet Dress-nek, aki a Merdzsó hátuljából mindenkit megvendégelt
forraltborral, üdítővel, rágcsával.

Sajnos én nem tudtam repülni, éppen nincs repképes gépem, de
öröm volt látni ezt a sok embert a sok szép modellel. Meg persze
a jó hangulatot.

Szóval még sok ilyen szép napot kívánok magunknak!

mmormota
2003-12-31, 16:01
Jó volt kint, ilyen sok embert még sose láttam!
Tetszett a lövöldözős repülő, a madár meg a 3d mutatványok. :lol:

BUÉK!

hilti
2003-12-31, 16:04
Ehhez én már csak egy pár képpel járulok hozzá.
Köszi mindent!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

http://images.rcmodell.hu/albums.php

mabor
2003-12-31, 16:16
HALIHÓ!!! Végre idejutottam a géphez. A mai nap a reptéren nagyon tetszett. Mázli volt az idő. Valamennyi közreműködő, csak dícséretet érdemel. Kár, hogy hamar el kellett jönnöm. Sok ilyet kellene tartani !!!
MIMDENKINEK BUÉK: Gábor.[/quote]

Dudkin
2003-12-31, 19:47
Sziasztok!

Barcsak mindig ilyen jol sikerult napot zarhatnank Matyasfoldon. Szerintem isteni otlet volt a bufe-forraltbor koszi erte Dressnek es Susitsu1nek.
Orultem, hogy a napokban sikerult megismernem par nicket, es sikerult kepet, arcot tennem az itt latott nevek melle.
Pozitivnak ereztem, hogy igen sok, nem modellezo is eljott megnezni, mirol is van szo, pedig a rendezveny nem volt sok helyen hirdetve.
Summazva: ez a nap jo lenne ha kitolodna ugy az egesz 2004 es evre:)
Fenykepeket en is kirakom idovel, es varjuk a tobbiek kepeit is az albumba.

Boldog es sikerekben gazdag uj evet kivanva, maradok:

udv: Dudkin

Szab
2004-05-14, 22:05
Éppen jó szokásomnak megfelelően, délután repítettem egyet matyiföldön, amikor is egy törött üvegű pusztult-rajje-bmw tűnt fel a frissen lenyírt fű szélén. :!: Ajjaj gondoltam én, most kitör a parasztgyalázat... Aztán valami furcsa gondolattól vezérelve (biztos a kor teszi 8) ) azt találtam ki, hogy leszállás után inkább odamegyek beszélgetni, és eme beszélgetés közben valahol majd beszúrom, hogy ezt mi - modellezők - nem annyira szeretjük. Mármint, hogy felszántják az amúgy is kissé damage állapotban lévő talajt. Lássatok csodát, az európaképes hangnem, a barátságos közeledés meghozta a gyümölcsét, és az eleinte szükszavú beszélgetés egy kötetlen csevejjé lényegült át. Természetesen kitértem a fű viszonylagos megóvására is, és megértő fülekre talált a kérésem. Először persze nem értették csak amikor végignéztek egy leszállást, de onnantól már tisztává vált a kép. Megigérték, hogy továbbadják a csapatukban, hogy mi ezt nemszeretjük. Mormota nickre hallgató kolléga is bekapcsolódott a csevegésbe, ami aztán barátságos elköszönéssel ért véget, és mi folytattuk a repítést. Éppen addíg, hogy már jól látszott a sötétben az akkuteszter LED halványzöld (sárga :twisted: ) fénye... :D

Dress
2004-05-15, 06:22
Hat ez igy szamomra nagyon egyszerunek tunik, de igy legyen.
Minden esetre biztato.
Persze ez ma fog kiderulni.

Mindannyiunk neveben koszonom Szab, Mormotahttp://kep.tar.hu/dress/images/pic5084756.gif

tcomp
2004-05-19, 22:18
Boccs ,de van olyan bunyec, aki ráhajt a szomszéd lenyirt füjére?
Én ezt tényleg nem értem.
Ennyire tuskók az emberek?
Gondolom az ilyenek miatt olyanok az aszfalt pályák is amin nem lehet autózni. :(
Az osztrákoknál meg olyan a rep pálya mint a golf pálya :(
Gondolom oda nem talál el az ilyen tuskó!

hilti
2004-05-23, 19:11
Voltunk ma kint Matyiföldön, ahol egy-két "fanatikus" modellezö társunk fityethányva a 16 km/h-s szélre nagyot játszott.
Dudkin barátommal ezt lencsevégre is kaptuk.
Képek itt:

Üdv

Aron1
2004-05-24, 11:14
Hi!

Királyok lettek a képek, kösz!

Üdv!

takacsj
2004-05-27, 22:37
Üdv !
Szombaton megnézzük a fiammal, miképp is néz ki egy ilyen modellezős összejövetel.
A gépünk még ugyan nincs kész, de már izgatottan várja mit is fog látni.
Parkolni hol illik a reptéren? Ki van írva vagy ilyesmi ?
Sokan lesztek ?

TJ

hilti
2004-05-27, 22:45
Az idöjárásjelentés (tudom, hogy ez a vesszöparipám, de mit tegyek nem szeretek szélben repülni) szerint inkább a hosszu hétvége második fele a kedvezö, de ugytodum szombat reggel 10 óra felé már lesznek modellezök.
Parkolást majd látni fogjátok a modellezöktöl, melléjük vagy eléjük (a reptértöl távolabbi oldal) célszerü állni.
Szerintem inkább vasárnap és hétfön lesznek többen.
Jó szorakozást és ha kérdés van ne fogjátok vissza magatokat :)

Üdv

takacsj
2004-05-29, 21:35
Üdv.
Kint voltunk, és láttunk pár jó dolgot.
Jövőhéten már talán reptetni is megyünk.

TJ

Szab
2004-05-30, 22:23
Már a múlt héten azt igérte az Iván, hogy a hosszúhétvégén kiköltözik a reptérre, hát természetesen ebből én sem akartam kimaradni. Egy kis családi program után, irány mátyásföld! Kifelé menet a "rallis" betonplaccon ott látok egy kis családot mindenféle repülő gyerekjátékokkal felszerelkezve. Amit csak a távolkeleti piac ki tud adni magából 2 ezer forint és ez alatti sávban :? Csodahelikopter, csodarepülő, meg minden egyéb lágyműanyag izé, ami arra jó, hogy a kicsik is korán megszeretik a modellezést. Látom az asszony kezében a rádiót (csak jóindulattal rádió, inkább valami antennás akkupakk :twisted: ) Kérdezem, hogy milyen frekin megy a rádió? Erre a válasz:
"Ez nem rádiós, hanem ELEMES!"
:!: :?: :idea:
Húú, most légy okos öcsém, gondoltam én, most hogy a francba tudom meg, hogy milyen sávban vannak... Inkább elkértem, megnéztem: 26MHz. De ne felejtsétek: Ez nem rádiós! Elemes! :roll:

mmormota
2004-05-30, 22:40
Ha egyszer a játékgyártók áttérnek 35 MHz-re, jól megszívjuk...

hilti
2004-05-30, 22:52
Ki kellene védenünk valahogy ezt a dolgot, mielött mmormotának igaza lesz, és betiltják ezeket a játékokat és csak a 35 MHz fog élni.
Táblázzuk ki, hogy más modellezö is van a környéken?

üdv

DASCO
2004-05-30, 23:12
ezek a jatekok direk vannak 26 es 27 freki kornyeken. ez van nekik kiadva. nem is gyarthanak masmilyet. talan meg a mini racersnek van egy 56-os adoja de ez sem biztos. europaban a modellezoknek a 35-40Mhz es asszem a 72 is de ebben nem vagyok biztos.

de nefeledd ez radios ez elemes :D 8)
D

prudentbear
2004-06-03, 23:32
Hűbazz. 8-[ :roll:
De jó hogy kimaradtam eddig ezekből!

Szab
2004-07-10, 09:05
Kicsit megviselt már a mátyásföldi kifutó a sok használattól. Na, nem a két három kilós modellek okozta megviseltségre gondolok, hanem a két három tonnás terhelésre, amit a rallye autók kerekei jelentenek... Úgy néz ki, ez már a múlté, de a régi rallye nyomok sebei igencsak érezhetőek a pályán. Benőtte a fű, mosta eső, fújta szél, de azért csak nem lesz az sima, már sohasem. :cry: Így az itt repítő közönség kényszeredetten hozzá van szokva a bukdácsolós le-fel szálláshoz. Meg van itt vmi eszement szúrós gaz féleség, ami földöntúli okokból kifolyólag, egyfajta króm-titán-szénszál erősítésű szárat növeszt magának, amin egy 22*6-os bambula is képes elbambulni. :? :D Ennek okán tettem a gépemre (funstar) egy ún. "mátyásföld-futót" 8). Ez egy budafokiúti boltban vett fémizé, hivatalos nevén futószár, ami erős, rugalmas, nem nyeklik-nyuklik, és magasabb is mint a régi acéldrótos megoldás. A különbség óriási! :P Plussz: A futószár lapos profiljának köszönhetően a gép gyakorlatilag kapott egy kisméretű V-szögű stabilizátort, ami a propellerszélben is hatásos. Áronnal tegnap este lógatási teszteket végeztünk, és nagyon kis stabil, jól kezelhető módon viselkedett. Szóval, érdemes volt. Csak ajánlani tudom azoknak, akiknek acéldrótos futón szalad a 2-3 kilós gépe. Ezek ugyanis elbírják ezt a futót is (ami amúgy nagyon könnyű) és nagyon jót tesz nekik az egyenetlen, gazos talajon.

Francii
2004-07-13, 21:52
Meg van itt vmi eszement szúrós gaz féleség, ami földöntúli okokból kifolyólag, egyfajta króm-titán-szénszál erősítésű szárat növeszt magának, amin egy 22*6-os bambula is képes elbambulni"

Ez az utóbbi fél év legjobb beszólása... :D :D

Hassan
2004-07-13, 23:36
Hy!
nem ismertek valakit/valakiket akik a Budaörsi reptéren szoktak repíteni?
nekem Mátyásföld elég messze van, 1x-2x van kedvem kimenni oda is de azért jobb lenne közelebb röpködni. A budai oldalról átkutyagolni a városon egy gépeel a "mai világban" lehetetlen autó nélkül.

DASCO
2004-07-14, 11:02
hassan

en itt lakom gazdagreten. kb 20 perc innen a repter. tudom mert repultem ott. en szivesen jarogatnek ki de mivel minden cuccom a klubban van a varos masik oldalan ezert nem szoktam. viszont kint budaorson van az a hegy. nem ahhol apassiot szoktak jatszani hanem a melette levo magasabik. ott tokeletesen lehet lejtozni ha nem felted a geped fenyezeset mert egy kicsit kavicsos. oda ki fogk jarni a csupaszarnyammal.
ha esetleg erdekel
D

peaceful
2004-07-16, 10:14
Gyönyörű lett a Matyföldi reptér, hála a fűnyírásnak.
Öröm a le-, felszállás. Köszönöm.

Szab
2004-08-09, 21:46
Köszönöm így ismeretlenül is annak a vakakinek aki teljes hosszában és szélességében felszántotta autóval a lenyírt füvet mátyásföldön :( :( Nagyon kellemes leszállni, sokkal jobb a talajfekvése a modelleknek, és a por is sokkal kevesebb a reptéren... Köszönöm, tényleg... Azért egy-egy virágot minden modellező visz majd a sírodra, remélem...

Hassan
2004-08-09, 22:20
hát ez tényleg szomorú. bár én nem járok Matyiföldre, de azért részvétem neketek, és remélem hogy előbb-utóbb megtaláljátok a bűnöst. :twisted:

Dudkin
2004-08-10, 12:16
vasuti talpfa korbe vagy emberes arok... szogesdeszka. barmi.. sokszor megbeszeltuk mar.. ha nem lepunk lehet itt szomorkodni

Udv: Dud

takacsj
2004-08-10, 13:12
Mi a helyzet a terület tulajdonjogával?
Esetleg a tulajjal meg lehetne egyezni valami kerítésben vagy ilyesmi.
Attól tartok hogy mire kijutok repíteni, megszűnik...
Pedig itt a XX. kerben nem igazán nyerő a terep. :cry:

TJ

vomitar
2004-08-10, 19:49
Szia takacsj,!

A XX. kerületben szerintem a Mártírok út végén van(nak) hatalmas területek, (bár lehet hogy a fű egy kicsit nagy, helinek jó, nem tudom repcsinek milyen), a Tesco-felé,

Bocsesz az OFF-ért, :cry:

geco
2004-08-10, 20:45
Nekem ugy rémlik, hogy ha megyek a Mátyásföldi reptérre, akkor a sinek után valami régen kapu szerepet betöltö dolog között kell áthajtani. (Igy van, nem igy van?) Ha nem igy van, akkor két pöcköt kell lebökni jó mélyen.
A pöckök közé láncot kell kifesziteni, lakattal pozicionálni. A modellezök lejátszák egymás között a kulcsmásolást, ök be tudnak menni akármikor.

Ez a láncos dolog CSAK akkor jöhet be, ha a tulaj beleegyezik! :!:

takacsj
2004-08-10, 21:33
Jó, de ki a tulaj.
Ha tudtok róla valamit, megpróbálok egyezkedni valamit vele.
Hátha tudom befolyásolni némileg. 8)

TJ

Dudkin
2004-08-11, 10:21
Szerintem mi ezen a reszen az otletelgetesnek mar tul vagyunk :) jotanaccsal pedig tele a padlas nalunk is.. akit erdekel a tema olvasson vissza topicban.

D

hilti
2004-09-17, 00:55
Matyiföld látképe 2010:
http://www.borinquenrc.com/images/fotoaeria1-small.jpg
Üdv

Szab
2004-09-17, 08:46
A (jövő)képen nem látható az orosz laktanyából átlényegült lakótelep.
A lebontást vállalom. :)

fuhur
2004-09-17, 10:57
Matyiföld látképe 2010:

Üdv

:D Én is láttam valahol egy jövőképet Matyiföldről, de nekem egy bevásárlóközpont rémlik :cry:

takacsj
2004-09-17, 11:52
Nem lesz bevásárlóközpont, úgy döntöttem nem építem meg. :twisted:
Lesz helyette modellreptér sörsátorral, és taxiállomás hogy ne kelljen részegen vezetni a leittasadott modellezőknek!
:D

TJ

DiamantTomi
2004-09-18, 11:00
Sziasztok :D
most vasárnap lesz kint valaki?Nagymamámhoz megyek és nem messze van a reptér.Délután vagy inkább délelőtt vagytok?

peaceful
2004-09-18, 17:32
Mátyásföldre nehéz úgy kimenni - hétvégén pedig lehetetlen, hogy
ne legyenek jó páran. Nekem az a tapasztalatom, hogy
délután kevesebben vannak.
Nem ezért, de én délután 4-től tervezek egy berepítést magamnak. :wink:

DiamantTomi
2004-09-19, 19:01
Kibattyogtam.Én voltam az gyalog :D
Kellemesen fagyos idő volt de +érte kimenni.Nemsokára remélem kedves kollégáimmal fogok reptetni :lol:

Francii
2004-09-19, 19:30
Kibattyogtam.Én voltam az gyalog :D
Kellemesen fagyos idő volt de +érte kimenni.Nemsokára remélem kedves kollégáimmal fogok reptetni :lol:

Többen voltak gyalog... Te melyik voltál a sok közül? Miért nem szóltál valamelyikünknek? Elég sok fórumos volt kinn ma. :D

DiamantTomi
2004-09-19, 19:44
Odamentem Ivánhoz, meg még pár emberkéhez.Amikor megérkeztem, nem fogadott nagy ujjongás :lol: ezért nem másztam oda mindenkihez.Pl volt aki a motorral küszködött meg nem volt everybody marha barátságos.De jól éreztem magam, dumálgattam, meg láttam sok jó dolgot :D

tom100
2004-09-24, 15:50
Sziasztok!
Köszönjük szépen a nagyobb fűnyírást :D :!: Kétszer akkora lett a fel-le szálló rész. Ma kint voltam délelőtt, csináltam 4-5 startot. És nem kellett izgulni a leszálláskor, gyönyörüen ki lehet futatni a gépet.
Mégegyszer köszi :!:

hilti
2004-09-24, 21:43
Köszönet peacefult illeti + a kinai kormányt, hogy megalkotta a rizsföldeket és a hozzávaló munkaeszközt.

Üdv

hilti
2004-10-24, 16:40
Ma is jót játszottunk.
Képeket itt találtok:

Üdv

hilti
2004-10-24, 16:40
Ma is jót játszottunk.
Képeket itt találtok:

Üdv

DASCO
2004-10-24, 20:58
jok lettek nagyon

mi is voltunk kint tinnyen.
ha sikerult akkor feltoltok par fotot

kep.tar.hu/dasco

DASCO
2004-10-24, 20:58
jok lettek nagyon

mi is voltunk kint tinnyen.
ha sikerult akkor feltoltok par fotot

kep.tar.hu/dasco

Iván_a_rettenetes
2004-10-24, 21:28
Figyusztok!

Én úgy látom,hogy mostanában nagy a rend Matyin, és így is marad!
Ezt rengeteg kép is bizonyítja, és a kellemesen eltöltött órák is! Úgyhogy nem kell félrevezetni senkit, nem kell a púder!Az a két legény akik ugyanazon a csatornán
küzdöttek, ők csak a szabályt erősítették, persze meg is bánták.

aláírás : valaki akinek nem kellett 100 start a lógatáshoz, csak 1 röpcsi és pár start!

Iván_a_rettenetes
2004-10-24, 21:28
Figyusztok!

Ezt rengeteg kép is bizonyítja, és a kellemesen eltöltött órák is! Úgyhogy nem kell félrevezetni senkit, nem kell a púder!Az a két legény akik ugyanazon a csatornán

aláírás : valaki akinek nem kellett 100 start a lógatáshoz, csak 1 röpcsi és pár start!

tom100
2004-10-25, 08:10
HI!
Köszönjük a képeket! Mindenki "jó érzéssel" ment haza.

Peaceful: Gratula a sukhoihoz. Nagyon szépen repült.

tom100
2004-10-25, 08:10
HI!
Köszönjük a képeket! Mindenki "jó érzéssel" ment haza.

Peaceful: Gratula a sukhoihoz. Nagyon szépen repült.

peaceful
2004-10-25, 08:37
Köszönöm szépen. :lol:
Csak a leszállást kell még gyakorolnom. :oops:
Képtelen vagyok megszokni, hogy sokkal meszebbről kell kezdeni,
mert nem lassul a kicsike.
A pár startos rettenetesen lógatónak ezúton is köszönöm az állandó
támogató szavakat és segítséget.

Szerintem is nagyon jó Matyiföld hangulata, én is élvezek oda kimenni.
Biztos mások is vannak így, mert van aki repülő nélkül is kijön. :)

peaceful
2004-10-25, 08:37
Köszönöm szépen. :lol:
Csak a leszállást kell még gyakorolnom. :oops:
Képtelen vagyok megszokni, hogy sokkal meszebbről kell kezdeni,
mert nem lassul a kicsike.
A pár startos rettenetesen lógatónak ezúton is köszönöm az állandó
támogató szavakat és segítséget.

Szerintem is nagyon jó Matyiföld hangulata, én is élvezek oda kimenni.
Biztos mások is vannak így, mert van aki repülő nélkül is kijön. :)

tcomp
2004-11-07, 18:38
Matyiföldi reptér király hely!
Géppel vagy anélkül, mindenki jól érzi magát ott, bár a tornádó jelenséget valaki már elintézhetné :evil:
Még én is ujjonc vagyok a többiekhez képest, de aki ezt a fórumot látogatóként olvasgatja, bátran jöjjön ki és nézelödjön, kérdezzen, abból ugy is repülés lesz a végén :lol: :lol: :lol:
Hajrá modellezök!

tom100
2004-11-08, 14:32
HI!
Remélem nem rám célzol :?:

tcomp
2004-11-08, 14:34
Miért gondolod, hogy rád céloztam???
Én a viharos orkán szélre gondoltam!
:roll:

tom100
2004-11-08, 14:42
HI!
Bocsánat, csak nekem van tornadó nevű gépem.

tcomp
2004-11-08, 14:58
Jó, és mid van még a tornádon kivül?
Mert akkor azokat a szavakat se irom le :roll:
:lol: :lol: :lol:

Susitu1
2004-11-08, 18:16
Gyerekek,
miért nem csináljuk meg a ?
Mátyásföldi
Modellezők
Baráti
Körét!!!

Egységben az Erő!!

MMBK!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
PL: Lehetne egyforma pólónk, vagy egyforma modellünk, vagy ne csináljuk meg!!!De ez nem vicc, lehetne egy alapszabájuk, és ha
pl valaki az autók felett repül,akkor nem xy szól hanem a MMBK, ugye akinek nagyon sok tagja van! :lol: :lol: :lol: :lol:

Okos értelmes hozzászólásokat várok, tőled is Hilti!

deltahf
2004-11-08, 18:22
Ez jó :-) vicces. Nem megbántás!
De ahol sok a főnök ott nincs alkalmazott!
Tudjátok mint a Kft-k ben 4 személy esetén a 25%.

Egy, csak egy legény van talpon ...

ezt kell mindenkinek elfogadni feltéve ha benne van a klubban!
...és ha nincs? akkor megveritek? :-)
...és ha sokan vannak és kurva erősek? :-)

áhhhh nem is érdemes vele foglalkozni addig amig nincs gazdija a területnek.

Ez értelmes hozzászólás volt Szabi?

Iván_a_rettenetes
2004-11-08, 19:01
áhhhh nem is érdemes vele foglalkozni addig amig nincs gazdija a területnek.

Na ez itt a lényeg kérem! :barom:

A MMBK -Társulásnak létre kéne jönnie , és lecsapni matyiföldre.!
Mivel az a senki földje, aztán kíméletlenül betartatni a háziszabályt.
Aki erre nem hajlandó közösen eltanácsoljuk! KIVÉTEL NÉLKÜL!!!
Én alkalmazottnak jelentkezem mert főnökként már 3 szor cserbenhagytatok. Pólót vegyenek a gazdagok akkor szivesen hordom, mivel én csóró vagyok. Társadalmi munkát vállalok.

Aki bennevan jelkezzen ! Persze azt nemtom hol. :lol:

hilti
2004-11-08, 19:20
Én Wittwindits Zsolt (Hilti), ezzennel megalapitom a Mátyásföldi Modellezök Baráti Körét (MMBK).
Az egyesület elnöke Susitu1, Társadalmi munkás: Iván.
Szabályok:
1., Mindenkinek kötelező betartani a szabályokat.
2., Aki az elsö szabálypontot nem tartja be annak az egyesület elnöke büntetést szab ki.
A terület gondozását, rendben és tisztán tartását az egyesülésre bizom.
A modell repitési szabályok frisitése és a be nem tartás észlelése (az elnök figyelmének felhivása) a Társadalmi munkás feladata.

Jó leszállást kivánva

Hilti

Iván_a_rettenetes
2004-11-08, 19:42
:barom:

Na ezt megszívtam már negyedszerre.

Benne vagyok. A rosszalkodók reszkessetek mert kíméletlen leszek ! :evil:

Főnök ! Sürgősen kérek egy intézkedésre feljogosító pólót! :-({|=

peaceful
2004-11-08, 20:52
Jók is lehetnek tagok ? Én jó tagnak jelentkeznék.
Például ha jó vagyok és fel sem szállok, jutalomból megkaphatnám az alkalmazott pólóját. Persze előtte ki kellene mosni. Egyrészt hogy összemenjen, másrészt, hogy már ne jogosítson intézkedésre,
mert én jó vagyok és nem társadalmi munkás.
Na jó, néha én társadalmi dolgoznék. Például mostanában
sokat gyakoroltam és már jól megy a tüzifa gyűjtögetés a pálya körül.
Mindenesetre már hárman lennénk és lenne egy közös pólónk (néha visszaadnám, amíg intézkedik).
:wink:

DASCO
2004-11-08, 21:19
akkor most ha mar egyszer kedvet kapnek kimenni matyifoldre
(mert mondjuk lenne egy motorsom vagy valami) akkor honnan tudokm hogy mik a szabalyok :P :lol: ?????

kéne egy ilye 20m*10m-es tabla a szabalyokkal a leszallo mezo kellos kozepere mert azt mindenki jol latja es meg izgalmas is a fel es leszallas :D 8) .(joke)

D

pigmanus
2004-11-08, 21:31
Aztán meg lenne a MMBk Busz és már vezetőnk is van :) :)

Iván_a_rettenetes
2004-11-08, 21:58
honnan tudokm hogy mik a szabalyok

A szabályok nem változtak. :shock:

Jót jáccani bálhé nékül! :wink:

DASCO
2004-11-08, 22:19
gondoltam. 8)

bar vitorlaval meg mindig nem oda fogunkj arkalni.
ezt ne vegyetek magatokra csak mert nem biztos hogy elfernenk
a csorlovel meg minden.

D

Susitu1
2004-11-09, 07:13
Deltaph,
a hozzászólás rossz, de nem jó! :oops:

mindenki:
Egyenlőre most csak 500 darab pólót nyomatok le annyi elég lesz???
Vasárnap 14-én alkuló gyűlés lesz! Várom a keménymakkot!

sabass

Iván_a_rettenetes
2004-11-09, 08:57
Vasárnap 14-én alkuló gyűlés lesz!

sabass

Ok !

Fürdőruhát vagy szánkót hozzunk ? Kérdezd meg a Celziusz Bácsit hány
fokot tervez.

tcomp
2004-11-09, 18:51
Ebböl én sem maradok ki!
Vállalok társadalmi munkát:
- repülömodell lefogása, 1.000 Ft
- jó tanács 500 Ft
- vál veregetés jó leszállás esetén 1.500 Ft
- sajnálkozás rossz felszállás esetén, hmmmm ingyenes:)
- szélirány megállapitása 2.500 Ft
- távirányitó örzése 1.000 Ft
- frekvencia bekiabálása 500 Ft

Természetesen mindezt kizárólag nonprofit, társadalmi jelleggel !

almos
2004-11-09, 18:57
en is megyek, merazjo. :lol: ha kell, vallalok munkat is: tudok butan mosolyogni. :mrgreen:

tcomp
2004-11-09, 19:03
:lol:

hilti
2004-11-09, 19:05
mindenki:
Egyenlőre most csak 500 darab pólót nyomatok le annyi elég lesz???
Vasárnap 14-én alkuló gyűlés lesz! Várom a keménymakkot!

MI VAN?

Francii
2004-11-09, 20:11
Ebböl én sem maradok ki!
- jó tanács 500 Ft

Az oktatást kihagytad! :wink:

takacsj
2004-11-09, 20:25
Vállalom a társaság méregtelenítését!
Ha valaki hoz ki sört, én ingyen megiszom, nem kell vele kockáztatnotok !
A negyedik után nem szabad rámnézni, mert olyankor már mosolygok...

TJ

Iván_a_rettenetes
2004-11-09, 20:30
Társadalmi munkáert miota kell pénzt kérni?

Ha jól számolom már 10 tagja van a MMBK-nek.

Hol vannak a a tőbbiek?

Francii
2004-11-09, 20:34
Én vállalok távolbalátást erősen alkoholos befolyásoltság alatt levő modellezőtársak helyett...

Dress
2004-11-09, 20:41
Hi
Hat lehet, hogy en mar nem ferek bele
ezert alakitok en is egy klubbot:
"Akinek tobb mint 100 start kell a logashoz" modellezok barati kore.
Lehet hogy itt tobben leszunk :D
Ja es ide johetnek a gazdagok is meg a szegenyek is.

SAFECLINIK
2004-11-09, 20:47
Hali!
Egy ilyen szervezetben egy pénztáros is elkél!!!

Kecskére káposztát? EZ VICC VOLT?
:twisted: :twisted:

Takarítani nem szeretek , de a pénzt imádom.

Eddig és ne tovább Hülllyeség!

Ha kellek tagja leszek mind halálig.
Csak egyet kérek, soha ne írjátok a nevem KIS betűvel lécci

Feri a mackós. a kulcsok őrzője.

tcomp
2004-11-09, 20:49
Társadalmi munkáert miota kell pénzt kérni?

Ha jól számolom már 10 tagja van a MMBK-nek.

Hol vannak a a tőbbiek?

irigyekkel nem foglalkozunk, slussz !

tcomp
2004-11-09, 20:53
Ebböl én sem maradok ki!
- jó tanács 500 Ft

Az oktatást kihagytad! :wink:

- oktatás barátoknak, saját géppel ingyenes!

Francii
2004-11-09, 21:06
Hi
Hat lehet, hogy en mar nem ferek bele
ezert alakitok en is egy klubbot:
"Akinek tobb mint 100 start kell a logashoz" modellezok barati kore.
Lehet hogy itt tobben leszunk :D

Nem 100 start kell, hanem végre egy normális motor azok helyett a szúnyogcsődörök helyett, amit a repülőidben használsz!

hA EZ SEM MEGY, AKKOR EGY JÓ ERőS KAMPÓ A FALBA, AMI ELBÍRJA A REPÜLőT! aZON AZTÁN LEHET LÓGNI... :D

Iván_a_rettenetes
2004-11-09, 21:56

És a csórók jöhetnek?

Én nem vagyok szegény , hanem csóró. Nekem mindenem megvan ami kell. :lol:

tcomp
2004-11-09, 22:03
Iván!

Te valamit félre értesz!

A "csórók" a parlamentben vannak, tudod, akik mindent el"csór"nak!
Vagy közéjük tartozól????
Nem hiszem.

tom100
2004-11-09, 22:22
HI!
Bővítem a létszámot :!: Minden munkát vállalok ami nem fizikai :)

Dudkin
2004-11-10, 02:22
uracskak,

kijarnek nemi alamizsnaert a jourak gepjarmuveit csillogoramosni amig azok a reppentyujukkel szorikaznak

kicsinigger

Iván_a_rettenetes
2004-11-10, 08:54
A "csórók" a parlamentben vannak :roll:

Ott a szegények vannak, mert a vagyonszerzés a hobbijuk.

Én modellezni szeretek nem a vagyonszerzés a hobbim. :lol:

Nem kanyarogtunk el egy kicsit a témátol?

tcomp
2004-11-10, 10:42
Szerintem igen, már régen elkanyarodtunk, nem is látom a leszálló helyet :lol:

Susitu1
2004-11-10, 13:25
Aki a klubb tagja akar lenni emelje fel a kezét! :oops:

Susitu1
2004-11-10, 13:29
Na jó mostmár letehetitek, mert a végén még úgy elzsibbadtok, hogy...

Hilti:
az 500 pólót arra ártettem, hogy legalább ötszáz tag lesz, de ahogy elnézem 499váltópólóm lesz!
:twisted:

takacsj
2004-11-10, 14:07
Kollégák!
Állítólag már kiválóan megy nekem a lógás!
A főnököm mondta, biztosan igaz. :D

TJ

nyuszi
2004-11-10, 15:11
Nem tudom már, hogy mi komoly és mi nem, én is jelentkezek!

Monduk, ha van mivel lenyírom a füvet. :D

gcs
2004-11-10, 15:12
Csak nehogy besokalljon és repülj :lol: :lol: :lol:

nyuszi
2004-11-10, 16:25
Még fel se vettek! :lol: :lol:

tcomp
2004-11-10, 22:13
Na jó mostmár letehetitek, mert a végén még úgy elzsibbadtok, hogy...

Hilti:
az 500 pólót arra ártettem, hogy legalább ötszáz tag lesz, de ahogy elnézem 499váltópólóm lesz!

Szabolcs! De akkor kié lesz az az egy póló???
Szerintem itt ezt most többen nem értik :roll:
Vagy csak én nem?
:x

peaceful
2004-11-10, 23:42
Matek:
Van egy pólója és 499 váltó pólója. Az összesen 500. Kapító ?

Bár úgy látszik Susitu1 nem olvasta a jelentkezéseinket.
Szerintem Matyiföldön a pólók és repülők gyorsan fogynak.
Örüljön, ha azt az egyet nem veszik le róla.

Vagy megvan. Azért kell neki sok póló, mert jön a tél és egyben fázna ?!!
Vagy mégsem értem én sem ? :cry:

Iván_a_rettenetes
2004-11-11, 08:52
:?: :?: :?:

Iván_a_rettenetes
2004-11-11, 08:57
Nem tudom már, hogy mi komoly és mi nem, én is jelentkezek!

Monduk, ha van mivel lenyírom a füvet. :D

Komolyan komolytalankodunk !

Nem füvet kell nyírni, hanem repcsizni!

Szab
2004-11-11, 09:45
Egy kedves öreg barátomtól tudom, hogy a demokrácia jobb ha kívül marad egy reptérről... inkább legyen egy vezető, aki megmondja mit miért, mikor! A demokrácia fogalmának jelenkori értelmezése, hogy MINDENKI beszélhet MINDENT, tökmindegy, hogy az értelmes vagy értelmetlen, a lényeg, hogy beszélhet... Ezt a jó öreg fogalmat arra használják manapság, hogy mostmár az is ki meri nyitni a száját, akit gyerekkorában mindíg kivertek a tornasorból, és a nagyok elvették a tízóraiját... Elvégez egy gyorstalpaló ügyvédi tanfolyamot, kiírja a mejjére, hogy demokrácia, aztán lehet dumálni égbe-világba. Valaki olyan magas szintre fejleszti, hogy képes rádumálni egy hóembert a kályhavásárlásra... :) Peecsába az egésszel :!:

Sajnos ez egyébként igencsak ragadós, aztán generációk nőnek fel úgy, hogy elhiszik, hogy elég csak mondani, majd úgyis megteszi valaki más...
Nehogy bárki itt jelen beszélgetésben félreértse és személyesen magára vegye! Én a kialalkult szituáció sablonos/előregyártott "ungarische" mivoltát igyekszem megvilágítani, miszerint "mindenki pontosan tudja, mondja, érti de senki nem TESZI igazán" :!:

A valódi demokrácia az, ha mindenkinek joga van megválasztani azt, aki helyette is beszél, illetve dönt és irányít. Felelőségteljesen :!: Éppen ezért szeretném javasolni, hogy demokratikusan válasszunk egy mátyásföldi modellezőklub vezetőt, akit azért választunk mert:
- Tapasztalatai miatt alkalmas a hozzáértő, szakszerű modellezőklub-vezetésre.
- Emberileg alkalmas az értelmes döntések meghozatalára.
- Tud határozott nemet és igent is mondani.
- Döntései mögött nem a hatalom szól, hanem az észérvek.
- Felelősséggel látja el a feladatát, és él a jogaival, rendet tesz ha kell.
- Nyugodtságával és hozzáértésével tiszteletet ébreszt a tagokban.

Először is jelentkezőkre lenne szükség, akik elválalnák a feladatot, utána mindenki szavaz, és ha a többség megválaszt vkit, akkor ahhoz feltétlen bizalommal igazodunk. Ettől megszűnik a "rengeteg ötlet, de semelyik nem valósul meg" állapot, illetve a "mindenki tudja, hogy hogyan kellene, csak mégsem úgy csinálja" állapot. Ha a vezető jól teszi a dolgát, még díjat is fizetek a munkájáért. Nehéz feladat, és sok a munka :!: Van jelentkező? :?: (mondjuk 7 évtől fölfelé modellezőtapasztalattal!) Demokratikus megválasztásával mindenki hozzájárul, hogy ezentúl a saját arcára szájzárat tesz és elfogadja a vezető döntéseit. Nos?
(Mindezek után a megválasztott vezető szépen ki is oszthatja a pólókat a tagoknak, illetve "rosszmagaviselet" esetén vissza is veheti azt... :twisted: )

Mégegyszer hangsúlyoznám, hogy az egész mondókám nem egyedi esetekre szól és nem is egyes embereknek, hanem annak a szituációnak, hogy ha mindenki klubtag és "főnök" is egyszerre, az nem vezet sehova szerintem, csak az Ember Tragédiájához... :D
Egy "főnök" kell, de az legyen nagyonjó.

szvsz. abban a dunaparti tornyos, díszes csiribiri nagy épületben is be kellene vezetni pár hasonló újítást. Talán jót tenne ott is... :D és nem lenne tele ez az ország annyi felesleges dumálással, hanem haladna előre is az a szekér, nemcsakhátra... éjjen a koorva nagy demokrácia! Uff.

Iván_a_rettenetes
2004-11-11, 10:48
mondjuk 7 évtől fölfelé modellezőtapasztalattal!) Uff.

Az ötlet nagyszerü !
Susitu 1 Leszavaztak :lol:

Na ki szeretne főnök lenni? Én csak társadalmi munkát vállalok. :kemeny:

Aron1
2004-11-11, 12:26
Sziasztok!

Én mezei tagnak jelentkezem. 14-én hányra menjek Matyira?

A demokráciára: Szerintem Szab javaslata jó.

Én sajnos nem értek demokráciához, de szerintem is kell vezetőt
választani. Aki képvisel és a nevünkben eljár. Valamint betartatja
a nagyon egyszerű, és használható szabályokat, velünk szemben is.

Ehhez szerintem először jelölt vagy jelöltek kellenek.
Jelölni lehet magadat, vagy bárki mást, akit alkalmasnak vélsz.
(Ha csak egy jelölt van, szerintem megfelel, ha 50% támogatja a jelöltet,
már lehet vezető. Ha az 50% nem adja voksát, másik jelölt kell. Egyéb
esetben a legtöbb szavazatot kapott fószer lesz a vezető a jelöltek közül.)

Ennek megfelelően szerintem jelöljünk embereket. ők döntsék el, hogy
vállalják-e. Szavazni a jelöltek között szavazhat mindenki, aki tag.
Tag bárki lehet... :lol: (Vagy erre már volt definició? :lol: )

Kivéve, persze, ha nem szervezet, hanem szervezetlenség akarunk lenni.
Ebben az esetben a jelenlegi állapot ideális.... :lol:

Bocs, hogy bele vau-vau, és esetleg hülyeség, vagy túl bonyolult volt. :lol:

Csá!

tcomp
2004-11-11, 12:27
Szab!

Amit irtál, maximálisan egyezik az én elveimmel, véleményemmel!
Sokan pofázunk, ugatunk, okoskodunk az országban és ez valóban messze van az igazi demokráciától!
De hát az a 40 átkos év...
Annak a pecsét foltjait nehéz és hosszadalmas folyamat lemosni :twisted:
Talán egyszer sikerül majd...
A matyiföldi dologgal is maximálisan egyetértek!
Na akkor hajrá!

hilti
2004-11-11, 13:51
Ne kezdjetek politizálni, mert azonnal kikapcsolom a gépemet. :D
Szab nem mondot újdonságot, és szerintem nem is ezzel van a baj.
De nem kezdem elörröl a mesét.

Üdv

takacsj
2004-11-11, 14:16
Emberek, én vállalom ingyé a fűnyírást.
Van egy jó nagy benyás fűnyírónk, azzal egész gyorsan le lehet kaszabolni a nemkívánatos gazt.
Szóljon a "főnök" mikro kell. :D

TJ

nyuszi
2004-11-11, 14:24
Szóljon a "főnök" mikro kell.

Nem mikro, Fűnyíró! :lol: :lol: :lol:

takacsj
2004-11-11, 15:58
Jóvanna !

TJ

abence
2004-11-11, 18:48

Sziasztok!

Eddig nem láttatok, olvashattatok tőlem hozzászólást az elmúlt héten (tetü az axelero).

Szerintem már csak 498 db.

Bármi munkát vállalok kizárólag 7végén, és csak az egyik nap (sokat kell tanulnom), de sajnos vasárnap nem érek rá.

Üdv.: Bence

Iván_a_rettenetes
2004-11-11, 19:12
Jelölni lehet magadat, vagy bárki mást, akit alkalmasnak vélsz.

ezennel jelölöm Tcomp-ot !

Jó dumás, vezető alkat. Ugyan csak 7 perces rutinja van, de hát az Elnök is a segítőitől kér tanácsot.

Szab
2004-11-11, 19:40
A jelöltek közé kéretik felvétetni a Masznyik Gábor bácsi, röviden mabor.

abence
2004-11-11, 20:12
Szertném jelölni elnöknek az Ivánt.

Neki van 13 év rutinja, és csak pár ember kivételével mindenkivel jóban van.

Bence

Iván_a_rettenetes
2004-11-11, 20:23
Én csak társadalmi munkát vállalok. :kemeny:

Főnököt nem !

De ha a majdani Főnők megkér hogy tartassam be a szabályokat, azt kíméletlenül betartatom! :twisted: persze ha mögöttem ott a támogatás!
nem úgy mint az emlékezetes szitakötő balesetnél!

abence
2004-11-11, 20:27
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

ments meg uram az iván féle vasszogortól :lol:

Én mögötted állok... :lol:

Bence

almos
2004-11-11, 20:39
tcomp a fonok, neki van bogreje is. :mrgreen: - kerdezzetek csak tole. :D

tcomp
2004-11-11, 20:42
Iván!

Ne szivass :lol:
Miért pont engem?
Ha én lennék a főnök, matyiföldön senki nem repülne a 70-es csatornán!
Én sem, mert nem tudok :lol:
A franci sem, mert ő sem tud :lol:
Te meg a suhoi-al a lábadat sem tehetnéd be, mert csak öcce-vicca flikk-flakkozol, minden tudás nélkül ott fönt 8)
Szal vegyél vicca magadból és komoly javaslattal állj elő, mondjuk aki már legalább 7 perc-nél több rutint szerzett, jól vezet és nem téved el se a levegöben, se vidéken :lol: :lol: :lol:
Ja és olyat javasolj, ha lehet, aki nem csak vau-vau, hanem van tudása is !

F....ii
2004-11-11, 20:46

Nekem meg köcsögöm van... :D

tcomp
2004-11-11, 20:48

Nekem meg köcsögöm van... :D

Rács mögül nem irogatunk ilyeneket, ne hajolj le a szappanért :lol: :lol: :lol:

F....ii
2004-11-11, 20:50
Az a baj, hogy a rácson kívül vagyok...
Nem enged be ez a dög! Véletlenül kiléptem és azóta csak nézegetek befelé... :(

tcomp
2004-11-11, 20:52
Az a baj, hogy a rácson kívül vagyok...
Nem enged be ez a dög! Véletlenül kiléptem és azóta csak nézegetek befelé... :(
Mégis kire gondolsz a "dög" esetében?

F....ii
2004-11-11, 20:55
A fórummotorra!

tcomp
2004-11-11, 21:06

Susitu1
2004-11-12, 09:06
Reggelt mindenkinek!
Én vagyok a főnök, mert az én ötletem és Kuss! :twisted: :lol:

Ha valakinek nem tetszik az letiltom a reptérről, és az útra kell majd leszálnia!! :lol: :lol: :lol: :lol:
A fentieket viccnek szántam!!

Szab hozzászólása jó, de már egyszer próbálkoztunk valami hasonlóval, éshát megbukott a rezsim!

Itt nem lesz se főnök, se rabszolga, mindenki egyenrangú lesz az MMBK-ban! Öreg-fiatal, csóró-gazdag, régotamodellező-mostkezdő!
A legfőbb feladata az MMBK-nak, hogy mindenki egyetértésben legyen!!
Itt nincs jobb-oldal vagy baloldal, itt csak modellezők vannak!!!
Úgylátom sokaknak elnyerte a teccését az ötlet!

sab ass

Dress
2004-11-12, 09:19
Susitu!

En mogotted allok (igaz, hogy egy Beretta van a kezemben) 8)

Szab
2004-11-12, 09:21
OK. Asszimiláltam az információt. :) :)
Ezentúl feltétlen odaadással szolgálom királyomat. :D
Nnna, de télleg az a lényeg, hogy egyetértés legyen, és
mindenki jól érezze magát amikor odaveti a sors a reptérre.

Susitu1
2004-11-12, 09:21
Jó akkor legyen Diktatúra, és akkor lesz ami!
8) 8)

tcomp
2004-11-12, 09:22
Zoli!

Én Shot Gun -nal rohangálok, az brutálabb

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 09:26
A legfőbb feladata az MMBK-nak, hogy mindenki egyetértésben legyen!!

Ez a cél ! De mindíg lesznek akik úgy érzik, hogy rájuk a szabályok nem vonatkoznak, és rengeteg ismerősük van Ukrajnába.

Pl : nekem. :evil: akármilyen baráti társaság van, Valakinek akkor is szigorúan fel kell lépnie a rend érdekében! NEM?

Persze olcsón nem adom a bőrőm! [-(

Susitu1
2004-11-12, 09:37
IVán kabmábeeeeeee!
Vazze te mindig kötözködsz, hogy egyszertudnádbefogni a vegetáriánus szádat!

Aki kötözködik arra ráküldjük a Grubert!! :lol: :lol:
Attól biztos kiszalad a világból :twisted: :twisted:

Ötlet Ivánnak:
Alakíts meg az MMEBK! Mátáysföldi ModellezőkELLENI BAráti Kört!

MMBK vasárnapi közgyűlés napirendje:
0. Egy koccintás, a hidegre való tekintettel
1. Frekvencija tábla????? itt gondolom mindenki tudja mire gondolok
2. Repülésszabájzat elfogadás! Zoli ha átküldöd kinyomtatom 500példányban
3. Tagok megszavazása és leszavazás
4. Szabadfogású repítés jóidőben

sab ass

peaceful
2004-11-12, 09:42
Hali

Szerintem is az MMBK ezen a topic keretein belül tud csak létezni.
Azon szinten úgysem fogunk túllépni, hogy akinek a véleményét
elfogadom (főnök) azét elfogadom, akiét nem azét nem (nem klub tag).
Szerintem a lényeg itt volt :

Ha van lendülete a társaságnak (demokratikusan) beszéljük meg
akarunk-e javítani a pályán (amihez semmi közünk) !
Konkrétan a nagyobb gödrök, vájatok feltöltésére gondolok, amit ha most
megcsinálunk a szezonra leülepedik annyira, hogy jó lesz.
Ez egy kevés pénzzel, szervezéssel, munkával megoldható és van
hatása.

tcomp
2004-11-12, 09:45
a 3. pont vége nekem homályos :roll:

jomunkasember
2004-11-12, 09:47
Nekem is van egy ukrán barátom, már egész jól tud magyarul.
Ezzel szokott nyitni:

"Nem fog fajni!"

Susitu1
2004-11-12, 09:50
Tcomp:
Én sem, értem de semmi gond!
:)))))))))))))))))))))

tcomp
2004-11-12, 09:52
oké, akkor nem érdekes :lol:

peaceful
2004-11-12, 09:52
MMBK vasárnapi közgyűlés napirendje:

Javaslom legyen egy konkrét időpont. Pl: 10 óra 15 perc-től ebédig, vagy
megfagyásig.
Leevezető elnök: aki túl tudja kiabálni a többieket.

Susitu1
2004-11-12, 09:53
Én 8-ra kint leszek mint minden hétvégén! :P :oops:

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 09:58
Szerintem is az MMBK ezen a topic keretein belül tud csak létezni.

Susitu 1
Ezt jobb ha belevered a Főnőki fejedbe! :tanc:

Vagy jáccunk , vagy rendet tartunk! A kettő együtt lehetetlen!!!

tcomp
2004-11-12, 09:59
Én 8-ra kint leszek mint minden hétvégén! :P :oops:

az elejét lehagytad : 12 óra nyóccra !

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 10:00
Úgyhogy inkább jáccunk!!! :lol: :lol: :lol:

tcomp
2004-11-12, 10:00
szerintem játszunk rendezett körülmények között :wink:
ez se rossz nem?

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 10:08
Jó Tcomp, de legközelebb ne parkolj a leszálló vitorlás elé. :lol: :lol: :lol:

Aron1
2004-11-12, 10:13
Sziasztok!

Igen, lehet, hogy kicsit bonyi lett. Akkor egyszerűen csak legyen
egy rend felelős. Aki betartja, és betartatja a szabályokat.
És nyugodtan mondhatja, mert felkérték rá, tehát nem szemékedni megy.

Nyilván valaki olyannak kell lennie, akit mindenki elfogad, mert
sok tapasztalata van, sokat van kint, és mert maga is betartja
az ésszerűségen alapuló egyszerű szabályokat.

Aztán ha jól működik, lehet erre építeni már előremutatóbb dolgokat is.

A baráti kör meg kimegy, repül, berúg, gépettör...

Iván, most komolyan, nem vállalnád el? Szerintem ezzel a többség
egyetértene.

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 10:17
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

ments meg uram az iván féle vasszogortól :lol:

Bence

??????????????????????????????????????????,

tcomp
2004-11-12, 10:20
Jó Tcomp, de legközelebb ne parkolj a leszálló vitorlás elé. :lol: :lol: :lol:

Hát igen, nagy hibát követtem el :twisted:

tcomp
2004-11-12, 10:23
Én döntöttem, a gitt rágásra kizárólagos jogot akarok !
:tanc:

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 10:26
A Mabor helyettesének eltudnám képzelni magam, ha elválalná Gabibá!

Aron1
2004-11-12, 10:29
OK, szerintem ez is jó ötlet.

Gabibá elvállalná?

Susitu1
2004-11-12, 10:34
Gabibá sem lenne rossz, de pl engem zavar, hogy a kocsik mögül száll fel, igaz egy elektromos repcsivel, de az is tud ám kárt okozni!

Én inkább a vegára szavazok!

Az oktatóknak van ebben a legnagyobb szerepe, mert ugye az újonc ne rossz példát lásson!

Iván te vagy itt a FőNÖK!

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 10:42
engem zavar, hogy a kocsik mögül száll fel

Máris összeomlott a vár! Gabibá biztos nem rugna tökön ha szólnék neki,
De az is biztos , hogy többen is tökönrugnának érte. :cry:

Vagy jáccunk vagy rendettartunk!!! :lol: :lol: :lol:

Aron1
2004-11-12, 11:07
Sziasztok,

ne legyünk már ennyire dilettánsok. :(

Megkérjük Gabibát, hogy ne szálljon föl a kocsiktól, és vállalja el.
Biztos nem fog senkit tökön rugni.

Ha vállalja, fogadjuk el, vagy szavazzuk meg vagy valami.

De ne legyünk már giga gyökerek. Ennyire nem muszáj szervezetlennek
lenni. Nem hiszem, hogy másoknak megy ez a dolog, csak pont
nekünk nem. Akkor az egész semmilyen téren nem fog
javulni egy kicsit sem.

Egynlőre tehát van két jelölt, és Iván felajánlotta, hogy ha Gabibá
elvállalja, akkor segít neki, helyettesíti...

Javaslom, hogy a jelöltállítás további módja ne a jelenlegi jelöltek
fikázása, hanem további jelöltek javaslásla legyen.

Ha több jelölt lesz, a javasolt jelöltek közül lehet választani.

Nem hiszem, hogy ennyit sem bírunk kihozni magunkból.

Áron

tcomp
2004-11-12, 11:25
A gitt rágást nem engedem át másnak, és én akarok az Iván helyettesének a helyettese lenni ! slussz [-(

tcomp
2004-11-12, 11:49
Na jó, akkor most a komoly oldaláról a témának.
Ez az egész egyesület dolog szerintem sok szempontból hasznos lehet, de csak ha vannak valós szabályok és azt mindenki kivétel nélkül betartja!
De a szabályok betartásához miért erre van szükség?
Felnött emberek vagyunk, mindenkinek kutya kötelessége vigyázni a másik testi épségére, vagyon tárgyaira kint a reptéren!
Szerintem nem egy ostoros emberke kell, aki le..sza a másikat, hogy ezt vagy azt csinált, mindenkinek elsősorban magában kell rendet raknia és figyelni másokra is.
Ehhez nincs szükség egyesületre!
Viszont egy egyesület valóban másként léphet fel bárhol, akár rendezvényeken, versenyeken, példát mutathat mások számára, főleg az ujjonan érkezőknek!
Erre szerintem és még sok más dologra tényleg jó ötlet megalakitani az egyesületet.
De ne az legyen már elsődleges cél, hogy valakit kinevezünk "csendörnek", azt osztja az észt!
Akinek osztani kell, annak tök fölösleges nem?
Akkor minek tegyünk ki bárkit is annak, hogy ezt a szerepet bevállalja és esetleg a hátamögött meg mindenfélét mondanának róla, csak azért mert ő a "főnök"
Ezt a részét már boccs de gyerekesnek tartom.
A reptéri rendet, fegyelmet, mindenkinek magára nézve kötelezőnek kéne venni, mint ahogy otthon a lakásban sem hajigáljuk szét a parkettán a szemetet!
Nem?
Na ebből a szemszögből nézve nem tartom értelmét, hogy bárki is bevállalja ezt a hálátlan feladatot :cry:
Hangsúlyozom az egyesület ötlete jó, de a fő cél nem ez kell hogy legyen!
Na ezért most kapok az arcomra :barom:

peaceful
2004-11-12, 12:17
Nem kapsz :barom:-t, szerintem igazad van.
Sajnos az egyesület nem tud adni semmit a tagjainak, ezért nincs értelme.
Aki tag, arra rá lehet szólni :ejnye:, aki nem tag arra nem.
Mindegy kiszól, a rászólásból eddig mindig vita lett, jobb esetben csak itt
"Klubban". Erre ne kérjünk fel külön senkit. Nem tudunk hozzá igazi
jogosítványokat adni.
Viszont hírdessük azokat az elveket, amik kellenek a biztonságos
repüléshez és reméljük, hogy minél többen elfogadják.
Viszont marad az élvezet. :tanc:

hilti
2004-11-12, 15:53
A reptéri rendet a Dudkin barátommal kb. 1,5-2 éve megcsináltuk. Összegyüjtöttünk hozzá minden féle anyagot netröl, irott anyagokbol.
Majd probálkoztunk vele a reptéren. Csak jót akartunk! A most itt hangoskodok között is van olyan aki akkor azt mondta, hogy idézem : " ne hogy má az a pöcs Hiltis dirigáljon".
Eredményként a parkolási rendben van már változás. Azért ez nem tul sok...
Ez is annak köszönhető, hogy az idén Dress kollegával újra elövettük az anyagot és az ő határozotságával ezt el is kezdtük osztogatni. Az eredmény nem sokat változott.
Ebben az évben 25000 Ft-ot sikerült összegyüjteni fünyirásra. Mindenki döntse el, hogy ez elég vagy sem. A pénz gyüjtésében szintén köszönet Dressnek és Ivánnak.
Persze én is azt mondom, hogy legyen klub és guruljon a buli, de bele kéne vinni egy kis komolyságot, vagy csak gyártsunk pólót és örüljünk, hogy játszhatunk.

Üdv

tcomp
2004-11-12, 17:29
Hilti!

Én sajnos a régebbi dolgokhoz nem tudok hozzászólni, mert csak május óta járok ki.
De biztos vagyok benne, hogy van egy-két "öreg róka" akikre hallgatni kell, ez nem csak a modellezésre igaz, az élet minden területére.
Én is hallgattam egy-két kollégára, emlékszel?
Érdekes módon nekem senkinek nem kellett mondania, hogy figyi, itt az a rend, hogy igy parkolunk az autókkal !
A legelső alkalommal beálltam a sorba, mert ez volt számomra természetes, pedig csak nézelődni mentem ki.
Azóta nagyon sokat tanultam, a szabályokból is, de biztos van még amit nem ismerek.
Ezért szoktam kérdezni, mert aki kérdez az hülye, aki nem kérdez, az az is marad !
Szerintem, ha jól látom, a régiek között van egy bizonyos rivalizálás és mindenki a maga igazát akarja bizonygatni.
Ez nem volna baj, ha megtalálnánk a közös hangot és egymást tisztelnénk még jobban.
Vannak akiknek a sértödöttségét kellene félreraknia és vannak akiknek a többiekhez jobban kellene alkalmazkodnia.
Matyiföldön sok jó pilóta van, akik segitőkészek, ezt megkellene tartani!
Ezek nem nagy problémák, csak hozzáállás kérdése és lehet gyógyitani rajta 8)
De csak is közös akarattal, különben fityfenét ér az egész!

hilti
2004-11-12, 18:02
Nagyon szép és rózsaszin amit leirsz és nagyon örülök annak, hogy Matyiföldröl ilyen kép él benned. De ami most ott van az minden csak nem rend. 5-6 repülöig nincs is gond, de egy huzosabb szombat már elég zürös.
Több nekifutásom volt (nem csak nekem), hogy ezen változtassak. Nem jött össze. Biztos rossz volt PR-om. :)
Félre értés ne essék nekem a kedvenc helyem Matyiföld és remélem az is marad, csak egy kicsitt belefáradtam, de annál inkább várom a vasárnapot.
Az, hogy a kocsival oda áltál ahol a többi állt, az sem volt igy mindig, ez egy eredmény, ami nagyon jó.
A közös akarat hive leszek (vagyok) én is, de azt hiszem már nem élharcosként hanem inkább résztvevöként.

Üdv

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 18:50
de bele kéne vinni egy kis komolyságot, vagy csak gyártsunk pólót

Herintem a jócsávók pólóba legyenek, hogy egy két kötekedő, kissebségbe érezze magát! :cry: Talán így nem fog kötekedni, mert a többség a dutyiba van. :lol:

Az újjoncoknak meg ki kelljen érdemelni a pólót, Így a rengeteg pólós között az 1-2 törvényen kívüli szarul érzi majd magát!

Na milyen ötletem van?

SAFECLINIK
2004-11-12, 18:55
Heló mindenki!!!

Szemlesütve figyelem az eseményeket.

Na nem azért mert szégyenkeznem kéne bármiért, hanem mert előző felszólalásom kicsit komolytalanra sikeredett.
Ezekután bátran merem leírni a következőket.

Mindenkire vonatkozik, hogy sokkal több komolyságot vigyen a dologba, és mehet a buli.

Hiltié minden tiszteletem, mert végre kimondta, hogy ne csak a Hülyeség, és igaza van!!!

A hozzászólások 10%-a használható idáig, a többi kidobandó.

Feri

És még egy megjegyzés, Van aki 15-20 éve repül ezen a reptéren,
fegyelmezetten,minden írott, és íratlan szabályt betartva ne gondolja
senki, hogy könnyű lesz olyan embert találni, akit mindenki elfogad!

Iván_a_rettenetes
2004-11-12, 19:00
A hozzászólások 10%-a használható idáig

Persze az enyéim! :lol:

SAFECLINIK
2004-11-12, 19:07
IVÁNNAK!

JA!!
Feri

mabor
2004-11-12, 20:11
Helló Fiúk. Csak most volt időm elolvasni a témát. Sajnos semmiféle
"vezető ,vagy főnök" szerepre nem vagyok alkalmas.
A témáról viszont van véleményem. Vezessük be azt, hogy egy "baráti társaság" tagjaiként, mindenki elolvassa a Dressék által sokszorosított anyagot, azt aláírással igazolja, majd ehhez tartja magát. Részemről minden feltételt elfogadok, még ha e. miatt csak 5 , vagy 10 percet repülhetek is!
Más: régebben csináltam egy freki- táblát, bilétákkal és csak az repülhetett, akinek a kezében volt a megfelelő biléta. Sajnos nem tudtam mindíg ott lenni, ezért a dolog befulladt, meg néhányan egyszerűen elvitték a bilétát örökbe...
Szóval: a próbálkozás nagyon helyes, csak megfelelő emberek kellenek hozzá.
Mindenkivel lehet "emberi hangon " beszélni, csak a válasz is az legyen...

abence
2004-11-12, 20:20
az én véleményem az, hogy a klubbot/baráti kört egy másik topicban kellene újrakezdeni, mert itt kezd szétfolyni, átláthatatlanná válni...

Bence

tcomp
2004-11-12, 21:45
Nem kell ezt másik topicban kezdeni, vagy folytatni, ezt a témát itt nem lehet kivesézni.
Csak személyes találkozón, ahol mindenki azonnal érvelhet, reagálhat a másik véleményére.
Természetesen baráti hangnemben és nem ugy, hogy valakinek ugy köszönök, szevasz b...i :(
stb...
:cry:

Szab
2004-11-12, 21:51
... egy másik topicban kellene újrakezdeni, mert itt kezd szétfolyni, átláthatatlanná válni...
Nna, hát valóban már kell vagy egy óra mire végigolvassa egy új látogató. De nem is erről írnék, hanem, hogy megfogalmazódott bennem egy "elmélet" :shock:
Előzménynek ugye ismeretes, hogy Zoli (alias Dress) igyekezett régebben ismét előtérbe helyezni az általános szabályrendszert azzal, hogy kinyomtatva mindenkinek a kezébe nyomta az irományt. Dicséretes tevékenysége nyomán akadtak páran akik hajlandóak voltak elfogadni a benne foglaltakat.
Van egy "keménymakk" matyiföldön, akikkel nagyon szivesen találkozom, és örülök, hogy ismerhetem őket. Ezek az emberek mind ismerik a szabályokat és tevékenyen is hozzájárulnak a mátyásföldi modellezés színvonalához, hangulatához. A teljesség igénye nélkül (abc sorrendben :) ) ABence, Áron, DarvasiT, Dress, Francii, Hilti, Iván, Mabor, ParádiL, Peaceful, Susitu és még sokan mások, akikkel szívesen találkozom máshol is nemcsak a reptéren. ők azok akiktől már kaptam önzetlen segítséget és támogatást, tehát barátilag álltunk egymáshoz rögtön az elejétől fogva.

Végül is miről is beszélünk? A mátyásföldi baráti modellező klub már régen megalakult, amikor odáig jutottunk, hogy felhívhatjuk egymást bármikor, amikor egy kis segítségre van szüksége valamelyikünknek. Akikkel gond van/volt/lesz az egypár renitens egyed, akik nem tudják és nem is akarják tudni a rendet. Nos, ezekhez kell(ene) szerintem egy keményebb kéz, mert őszintén szólva ezek megrendszabályozására nemsokan alkalmasak, többek között én sem. (Hogy pl. harcoljak pár gyagyással, akik csak a puskacső másik - lyuk felőli - végén hajlandóak bármit is megérteni... Na neeem! :twisted: )
Szóval nekem a keménymakkal csak jó tapasztalataim vannak, eddíg tényleg csak azt mondhatom, hogy jó a társaság és számíthatunk egymásra. Csak ahhoz nincs kedve senkinek - nekem sem -, hogy szórakozás, repülőzés helyett harcoljunk mindig egykét kreténnel, akit odaesz a fene. Szóval minél többen vagyunk, akik automatikusan igazodunk egymáshoz és a rendhez, annál többen lesznek a követők és a barátok. Sajnos én is úgy érzem néha, hogy egy kis diktatúra, vagy keménykéz, vagy intifáda, vagy dzsihád, vagy mittudoménmiaszösz néha jó lenne, hogy a rend mindíg meg is maraggyon. De ezt tudjuk be viszonylag fiatal koromnak, így a harmadik X-nél. Ha idősebb leszek biztos nyugodtabb is leszek.
Azért néha volt olyan, hogy csak azért mentem el mátyásföldről, mert tényleg nem szerettem volna olyan biztosítási eseményt az autómon, hogy: jééé, kilyukadt a teteje... jééé, és benne van egy repülő... Fankón féltem tőle, nem egyszer, és inkább elmentem veszekedés helyett.
Ha a tömeges példamutatásos módszert alkalmazzuk és a baráti körben mindenki úgy csinál mindent ahogyan kell, akkor talán egy bizonyos létszám fölött érvényesül majd a hatás, és automatikusan eltünnek a "vadhajtások".

tcomp
2004-11-12, 22:14
oké Szab, én megigérem soha többet nem állok az autómmal a leszálló vihornya elé, a parkolóba :cry:
Viccen kivül, tuképpen tényleg nem a kemény maggal van a gond, veszekednek az öregek, mi meg csak nézünk és tanulunk :wink:
Abban teljesen igazad van, hogy matyiföldre olyanok is kijönnek, akik soha életükben még a közelébe sem kerültek ennek a fórumnak!
Én annak idején itt kezdtem, aztán mentem ki.
Itt van a nagy baj, mert ezek a boccs, de egy nyári egy hétvégi papir repülösök jönnek, mennek, kapcsolnak mindenféle frekit, aztán elsunnyognak...
Akik rendszeresen kijárnak, azok már ismerik egymást, tudják ki milyen frekin van, stb.
Csak hát mindenki repülni szeretne és nem igazán van idö még az ilyenekkel is foglalkozni, miközben a haver gépét matatjuk, javitjuk, segitünk egymásnak.
Szal szerintem amig ez az egész dolog nem egy zárt területen, a szabályok kifüggesztése és kötelező elolvasása nélkül megy, addig nagyon nehéz frankó rendet vágni a dologban :(
Ha elmegyek a strandra, vagy mondhatnék ezer példát, ahol egy zárt területen belül megvannak az irott szabályok, ott már eleve nagyobb esély van a rend betartatására, mint egy ilyen helyen, ahol boldog-boldogtalan jön, megy. mint a mult hétvégén egy csavó a leszálló pálya szélén napozott :(
Felvételem van róla :)
Szal igy nehéz, pláne ha a belső akarat sincs meg hozzá!
De nem reménytelen a dolg :wink:

Dress
2004-11-13, 07:38
Susitu!

Elkuldtem a szabalyzatot. :arrow:

SAFECLINIK
2004-11-13, 09:22
Szervusztok mindenki!

Ámulok, bámulok, csodálkozom.

Amikor a komolyságról beszélünk meg kell említenem, hogy tudatlan vagyok.
Ismertek jól. Sőt mindenki Matyiföldön nagyon jól ismer!

De. Amikor azt olvasom, hogy a Hilti meg Zoli mennyi mindent szervezett, AMI IGAZ, és minden köszönetem az KETTőJÜKÉ
meg kell jegyezzem, hogy az ezen a fórumon olvasott munkásságuk
semmilyen fórumot eddig nem kapott.

ÉS EZ A LÉNYEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Senkinek, aki ide NEM jár olvasódni fogalma nincs, hogy ezek után kitől kell rettegni,s kinek szavát kell inni. Ez tréfa volt csupán!

Rengeteg spori jár Matyiföldön, aki minket nem ismer, ill. mi sem ismerjük őt!

HONNAN A FENÉBőL TUDJA "hogy ki a góré"

Tehát ha azt akarjátok, hogy az az ember, v. (ek) akit megválasztunk
némi sullyal rendelkezzen nem elég megválasztani, hanem azt idejében mindenkivel tudatni kell.

Véleményem szerint lehetne minden repülésen egy ügyeletes, aki
PL. KARSZALAGGAL, vagy bármivel kitűnik a többi modellezőtől, és mindenki tudja mi a helyzet.

Aki renitenskedik a többiek segítségével el van zavarva.

Igy, mivel olyan vezetőt nem fogunk találni akit mindenki SZERET!
vetésforgóban megoldható az ügy.

Remélem nem írtam sok hüly-get. Tisztelt HÁZ, várom válaszukat.

Feri

tcomp
2004-11-13, 09:31
Ez nem is rossz ötlet 8)
Mint annak idején az iskolában, mindenki bevolt osztva, egyszer mindenkire rá került a sor.
Lehetne egy elöre egyeztetett beosztást csinálni, amit mindenki megnézhet.
Na lássuk csak a jövö héten a tcomp lesz az ügyeletes, phu akkor nem megyek ki matyira, mert utálom a tcompot :lol:
Igy tcomp aznap egyedül repkedhet :lol: :lol: :lol:
Viccet félre téve van benne valami, mert ugye azt sem lehet elvárni egy "főnök"-től, mindig ott sasszézzon a reptéren.
Meggondolandó :gondolkodik:

SAFECLINIK
2004-11-13, 09:35
Ha Nem lett volna érthető az előbb!! KAPTAM visszejelzést!

Igen kevesen tudják KINEK is kell HÁLÁSNAK lenni a metyiföldi rendért.

Köszönet ZOLINAK és HILTINEK.és mindenkinek! aki a repterünkért
bármit is tett.

Nem elrontva a hangulatot egy Megjegyzés .

Valaki a fű nyírásáért pénzt kért tőlem, kapott is a kért összeg dupláját.
(2000pénz)
Soha nem voltam kisstílű tetü, de ÉS EZ A LÉNYEG
később azt hallottam hogy én nem járultam hozzá. KÖSZÖNÖM annak , eki ezt tette.

Továbbra is hívetek

Feri a mackós. csupa kisbetűvel.

SAFECLINIK
2004-11-13, 09:37
Hali!

Az éppen ügyeletest természetesen az akkor és OTT lévőkből lehetne

akkreditálni.

Feri

SAFECLINIK
2004-11-13, 09:44
Tcomp igazad van!

Mint annak idején az iskolában, mindenki bevolt osztva, egyszer mindenkire rá került a sor.
Lehetne egy elöre egyeztetett beosztást csinálni, amit mindenki megnézhet.

Egy rövid megjegyzés a sporikra---A fellnőtteket nem kell terelgetni, az óvodást viszont mindíg.

Ugye egyet értünk. sajnos van közöttünk is ilyen!!

Feri

tcomp
2004-11-13, 09:51
Mackós! igen egyetértünk, lejjebb már irtam hasonlót, akinek nincs esze, nem is lehet osztani neki
nehéz szülés lesz ez....

SAFECLINIK
2004-11-13, 09:57
Hali! Úgy látszik szóf...som van ma reggel.

Mi a véleményetek a biztosításról!

Sok matyiföldi pilótának pl. nincs!

Szabad-e repülni?

Ki köti meg neki, ha nem tagja senkinek?

Nem köthetem meg a kezét!

Viszont haragudás lesz a dolog vége, és JÖN újra

A MATYIFöLDIEK ILYENEK? OLYANOK szette-vette, stb.
Jön a mocskolódás!!!

Feri

SAFECLINIK
2004-11-13, 10:10
Hali !

Nagyon okos dolgot láttam a neten!!!

A Szombathelyiek, ill. a Győri sporttársak közzé tették a freki tábláikat.

Mi is megtehetnénk. Miért jó et?
Elmondom .

Nem mindenki rendelkezik hozzám hasonlóan 35,40,41. modullal és
min 10 csati kvarccal .

őket segítendő megtehetnénk a közzétételt mi is.

IGAZ?

Feri

tcomp
2004-11-13, 10:28
Egy ilyen freki lista van már a fórumon, legalábbis a matyiföldön rendszeresen kint lévőké megtalálható.
Kint a reptéren eddig nem sok eredménye volt a szélvédőre kirakott freki táblának, vannak akik kijönnek, soha nem láttuk őket, még csak nem is köszönnek :cry:
Nekik rakhatsz akármit, ugy sem veszik észre.
Sajna nem itt a megoldás.
Én már javasoltam, legyen mindenkinek egy kis leszurható táblája, rajta a frekivel és amikor megy repiteni, leszurja a felszálló pálya szélére!
Igy aki kint van és babrálni akarja a gépét, vagy felszállni, rögtön látja milyen frekik repülnek.
Repülés végén értelemszerüen a táblát vissza viszi a kocsijához.
Ennyi.
Ennél egyszerübb és feltünöbb dolgot eddig senki sem javasolt.
Mondanom sem kell, az ötletem nem mindenkinek tetszett, lehet azért, mert még "csirke" vagyok :cry:

tcomp
2004-11-13, 10:47
Ja és még annyit, hogy az újakat biztos izgatná, vajon miért vannak ott a táblák?
Elöbb utóbb nekik is lenne , tuti :lol:

SAFECLINIK
2004-11-13, 10:54
Szia

VÉGRE EGY OKOS GONDOLAT

Készítek is magamnak, amellett, hogy a rádiómon (antenna) mindig ott fityeg

Feri

tcomp
2004-11-13, 10:56
Na egy támogatóm már van :tanc:
Kössz, remélem a többiek is csatlakoznak :roll:

mabor
2004-11-13, 11:03
OK. már csinálom is a táblámat!!! jó nagy lesz, rajta név és freki.
Amíg repül a gépem, ott lesz a pálya szélén. Aki rákapcsol az reszkessen.... /feketeöves karate bajnok haverjaim vannak--- csak sajnos már ők is öregek.../
Gratula az ötlethez. Akinek jobb van felvetheti, ha nincs jobb, kövesse, vagy repüljön másutt...

tcomp
2004-11-13, 11:09
már 2 :lol:
Üdvözlet Mabornak is :wink:

tcomp
2004-11-13, 11:11
Csak aztán nehogy kapjak az arcomra, a partizán akciómért :roll:
De gondolom fokozatosan bevezethető lesz.

peaceful
2004-11-13, 11:31
Már 3
Példamutatással lehet a leghatásosabban nevelni, hamár demokráciára
ítéltük magunkat.
Egy használaton kivüli nyársara rágyógyítok egy fehér táblát, azon lesz
a csatiszámom.
A nyárs egyébként érdekérvényesítő eszközként is használható. :lol:

fuhur
2004-11-13, 12:02
Most készül a táblám, erre látom, hogy be lesz vezetve :)

Nagyon jó ötlet!

Én frekit, csatornaszámot, nevet és nic nevet tettem rá. Készítek egy kicsit is, ahol csak a csatorna látható és azt az adóm antennájára teszem.

Remélem elterjed!

DiamantTomi
2004-11-13, 12:08
Sziasztok kollégák!Lehetne egy nagy kérésem?Mivel itt a budai placc van közel (a lakótelep tövében), szeretném elkérni a benzines fűnyírót egy nyírásra ha van valakinek és szívesen kölcsönadná.Persze nem ingyen gondoltam, és a szállítást is megoldanám valahogy.Itt nagyon alkalmas lenne a placc de baromi nagy a gaz.És még a szezon vége előtt jó lenne egy nyírást megejteni.A matyi jó hely (voltam amikor még nem repült a madár) de baromi messze van.Azért oda is szereték néha kimenni. :D
Előre is köszi
Tomi

tcomp
2004-11-13, 16:05
A táblát olyan méretüre csináljuk, hogy a gyengén látók :lol: is lássák rajta a csatorna számot, ha a repülőt nem is :lol:

Dress
2004-11-13, 17:34
Hi

Orulok a tablanak, kb 1 eve mondogatom.
A5 meret rajta a csatorna benne egy bugyiban es soha semmi felreertes.
Nem kell meg beszelgetni sem, aki vegigmegy a soron lat mindent.
Beallok a sorba. :D

tcomp
2004-11-13, 18:34
Alakul a dolog, kössz Zoli Neked is :wink:
Remélem beváltja a reményeinket és freki gondból több gép nem pottyan le matyin :)

almos
2004-11-13, 19:18
szia mindenki

most keszul eletem elso repulogepe. igaz, csak segedkezek benne, mert a munka nagy reszet edesapam, TCOMP vegzi. :) frekitablat en is fogok kesziteni az biztos, mert nem szeretnem, ha a frissen berepult gepem a foldon landolna egy osszeakadas miatt. ugyhogy csatlakozom az elottem szolokhoz.

udv
Zsolt

Dress
2004-11-13, 19:27
Na az jo lesz, olyan mintha en szamitogepet raknek ossze.
(ez csak vicc! csak vicc!) :D

Susitu1
2004-11-13, 19:49
Látom szépen kovácsolódik ez a mi kis csordánk, a végén tényleg lesz egy klubbunk! :P

Az sem lenne rossz ötlet, hogy aki nem repít az ne álljon bé a sorba, mert ugye 200 méter hosszú lesz a sor és akkor tényleg nem látod, hogy ki merre meddig?

Szóval leszúrom a cölöpöt a repülő és az út közé, majd ha repíteni akarok motorindítás előtt kiviszem a rudat oda ahol irányítani szoktunk!

Egy helyen kellene gyüjteni a rudakat és akkor mindig tudjuk hány gép van a levegőben és ha odanézek és látom, hogy 3 rúd van ott már ki sem viszem!!!!!

Holnap reggel ha jó idő lesz kint....

tcomp
2004-11-13, 20:12
Igy is lehet, de általában 10-15 ember "baromkodik", beszélget és csak 2-3 ember repül, megkérheted a szomszédodat, ugyan szurjál már le :lol: :lol: :lol:
mármint a táblámat :wink:
nem bonyolult ez csak megkell szoni.

tcomp
2004-11-13, 20:17
Na az jo lesz, olyan mintha en szamitogepet raknek ossze.
(ez csak vicc! csak vicc!) :D

alakul a gép...

tcomp
2004-11-13, 20:27
Susitu!

Általában szoktam és tudok a sorok között is olvasni, de most Téged tényleg nem értelek :gondolkodik:

Iván_a_rettenetes
2004-11-13, 21:09
szeretném elkérni a benzines fűnyírót egy nyírásra ha van valakinek és szívesen kölcsönadná

Szia ! Nemtom ,hogy miért nem válaszolnak neked. Matyiföldön úgy tuttuk megoldani a gazos helyzetet,hogy év elején összeszedtünk fejenként egy ezrest / kb 22000 pénzt / . Ezér egy kertész legény
karban tartja a leszállópályát. Nemtom ti mennyien vagytok? Ez a megoldás jó-e nektek. Ha ok. A Hiltis tudja a kertész számát.

Iván_a_rettenetes
2004-11-13, 21:17
a munka nagy reszet edesapam, TCOMP vegzi.
Zsolt

Kedves Tcomp !

Beállhatok a sorba? Szeretném ha összeraknál nekem egy Mig-29 es
2- jett hajtómüvel ellátott göbzit. :lol: Persze társadalmi munkában. :P

Köszi nagyon rendes vagy. :wink:

tcomp
2004-11-13, 21:31
Kedves Iván!

Önnek, bármit, bármikor öccerakok, csak adja meg a paramétereket :lol:
memória, winchester, processor, st, stb...
vagy nem erre gondolt???
:gondolkodik:

Szab
2004-11-13, 21:41
...Holnap reggel ha jó idő lesz kint....
Manusz! Erre jobban gyúrjunk rá, mert amilyen idő ma volt... hááát. :? :?
MaSZkimum beülünk vhova egy jót klubgyűlni: inni, enni, beszélgetni, stb. Mint régen a Zúttörötáborban :)

tcomp
2004-11-13, 21:45
Bökényföldi út, zöddd táblás kifőzde!!!
Iszonyat jó hely, családi vállalkozás, papa felszolgál, mama nagyon főz :lol:
?

Susitu1
2004-11-13, 21:51
Vazze azt hittem, hogy végigolvastam az összes hozzászólást, de nem!!!
MINDENKINEK:::::

Itt soha nem lesz KLUBB, csak egy baráti kör!!! A klubbal is próbálkoztam, ha emlékeztek, de 10-en nem tudtunk egyetérteni!!
A barárti körnek sem az a szándéka, hogy aki befizette a tagdíjat repül aki nem az mehet a répába! Az egész lényege az egység lenne, mert ugye most nem kezdem el sorolnai az országos klubbokat, és pont mi nem vagyunk egységesek, a nagy mátyásfődiek! Sajna pont mi Fővárosiak vagyunk a legrosszabb helyen, mert nem a miénk a reptér, nem hagyhatunk ott egy darab fát, mert másnapra elviszik, mert.....!! :cry:
Emiatt legalább legyünk egyek!

Az idézőjeles góré Iván legyen vagy senki, mert ő magáénak érzi Matyiföldet, én is, meg ti is tudom, de ha nem ő lesz, akkor alakít egy ellentábort :(
Tudjátok milyen makacs, ami nem rossz!!!!

Szab
2004-11-13, 22:01
Itt soha nem lesz KLUBB, csak egy baráti kör!!! Wazze' ne kötöszköggyé má! :D
klubb, klub, club, barátikör, ökörkör, mittudomain
ezek csak szavak. A lényeg, hogy olyan nagy emberek vannak mögöttük mint Te is :D :D :D

A klubbal is próbálkoztam, ha emlékeztek, de 10-en nem tudtunk egyetérteni!! Nnna, én meg ezen állapot miatt estem neki húsz oldallal ezelőtt a demokrácia nagy magyar implementációjának, de nem kezdem újra. Inkább gyártom a táblám. (Majd jó hegyesre csinálom a végét... :P )

Iván_a_rettenetes
2004-11-13, 22:03
10-kor nem fog esni ! Összegyülhetünk, borús szar idő lesz.

Azér a kis elektromost hozom, hátha csoda történik!

Susitu1
2004-11-13, 22:05
Én már megbántam ezt az egész MMbk-s modellezős, bar.....ot Szab!

Csak bajom lesz belőle:)

Iván_a_rettenetes
2004-11-13, 22:08
Legalább elbeszélgettünk, a reptéren úgysincs erre időnk!

Valamit kell csinálni ebbe a szar időben. :cry:

Szab
2004-11-13, 22:14
Én már megbántam ezt az egész MMbk-s modellezős, bar.....ot Szab!

Csak bajom lesz belőle:)
Manusz. Pár lépcsővel ezelőtt már írtam: a keménymakk már régóta megvan. Ezt hívhatjuk MMBK-nak is. Pl. ha felhíssz, és vmi segítséget kérsz, ha tudok, biztosan segítek és nem hajtalak el. Asszem csak a kör lesz egy kicsit nagyobb azáltal, hogy elindítottad a folyamatot.
És az sem utolsó érdem, hogy végre újból előkerült a Zoli féle szabálylista, meg ez a frekitábla ötlet. Stb.stb. Ha más nem, de ez már haszna volt az előző százezer karakternek. Én ezentúl is utálni foglak :D , persze ezt emeld azért a -1 hatványra, mielőtt rámrohansz. :) :)

tcomp
2004-11-13, 22:15
Legalább elbeszélgettünk, a reptéren úgysincs erre időnk!

Valamit kell csinálni ebbe a szar időben. :cry:

Igen, már értem hogy nyáron miért nem születik annyi elsőtiszt, pilóta, kapitány....

Francii
2004-11-13, 22:18
Bökényföldi út, zöddd táblás kifőzde!!!
Iszonyat jó hely, családi vállalkozás, papa felszolgál, mama nagyon főz :lol:
?

Ez jól hangzik! Ott a helyem! Ha még hideg sör (forró tea) is van, kötéllel sem lehet visszatartani.... :D

tcomp
2004-11-13, 22:20
Szeva Franci!
Nagyon eltüntél, kimaradtál a nagy dolgokból, szavazz Te is lécci :lol:

Francii
2004-11-13, 22:22
Én csak csendben olvasgatok...
Semmiből nem maradtam ki, ne aggódj! :wink:

Majd ha kell, kinyitom ám a számat!

Ja, és ha a kifőzde zárva van, akkor megyünk hozzátok, azt ugye tudod? :D

tcomp
2004-11-13, 22:23
Semmi gond, bableves???
Aztán légiháború :lol:

Francii
2004-11-14, 14:18
Semmi gond, bableves???
Aztán légiháború :lol:

Aztán merre jártál ma délelőtt...?

tcomp
2004-11-14, 14:36
Bab levest zabáltam egész nap
Á, meló van s.o.s hétfő reggelre, rakat nyomtató :cry:

peaceful
2004-11-14, 14:45
Ma csak szájjal repültünk. De a hidegben születtek elhatározások is.
Remélhetőleg valaki (Dress ?) összefoglalja mit szeretne az 10 ember,
akinek volt ideje/kedve Matyifölddel foglalkozni.

Csak egy legény volt aki CSINÁLT is valamit: :lol:
http://rcmodell.emg.hu/Store/Masok/IvanElektromos001a.jpg

http://rcmodell.emg.hu/Store/Masok/IvanElektromos002a.jpg

Csúsztatás: A hír igaz, de a képek már néhány naposak :oops:

tcomp
2004-11-14, 14:58
Várjuk a fejleményeket...

Dress
2004-11-14, 15:10
Hi

Na ma kint volt mindenki akit egy kicsit is erdekel Matyasfold. (Erre nem kel senkinek reagalni)
Vita most mar nincs . Megallapodtunk mindenben ami fontos volt a tobbit meghozza a gyakorlat. A vita vegere mindenki pontot rakott. Megszuletett teljes osszhangban a megallapodas .
Hamarosan kozzetesszuk itt a neten a szabalyzatunkat.
Elkuldtem mindenkinek (legalabb is remelem) aki kerte rektoralasra.
Remelem holnapra megkapom a kiegeszitett szoveget, ezt sokszorositjuk es kap mindenki belole aki kiteved Matyira.
Mindenkinek lesz egy freki tablacskaja (Mackos Feri mar elkeszitette) amit kituz az autoja moge ahogy kipakolt. (Bence meg ne szolalj, tudom, hogy nincs autod)
A tobbit folyamataban,

Dress
2004-11-14, 15:44
Tabla
http://w3.enternet.hu/hegyico/kepek/tabla.jpg

SAFECLINIK
2004-11-14, 15:56
Hali!

HILTI nézd meg a privátot lécci.

Feri

DASCO
2004-11-14, 16:12
hello

nem igazan volt erom es kedvem vegig olvasni a hirtelen 16 oldalasra no topicokt. a lenyeget ertem h mi folyik es miert kuzdotok(ami nekem nagyon szimpatikus) :taps:
csak azt kerdeznem meg hogy mit fogtok azzal az emberrel(remeljuk nem lesz ilyen) csinalni aki nem fogadja el ezt a sok sok dolgot amit ti kitalaltatok??? mar mint ha elzavarjatok akkor atmegy a repter tuloldalara es pl megprobalja levadaszni az eppen repulo modelleket(ez kicsit tulzas de csak hogy ertsetek mire kerdezek ra) szoval hogy lesz ez rendbetartva mert renitensek mindig voltak es lesznek is.

udv
D

SAFECLINIK
2004-11-14, 17:11
Szia DASCO!

Ezeket ,TÉVEDÉS, nem MI találtuk ki!!!

Minden valamire való reptérnek van hasonlója Sz..hely,Győr, K.mét,
Nyír....za stb.
Nagyon helyesen!

Viszont mi Matyiföldön elhanyagoltuk, jött a sok kezdő, és azt hiszi demokrácia (anarhia) van.

Ennek vége!
Családunk, saját, és mások testi épségének érdekében a bunkók el lesznek zavarva!

Feri.

hilti
2004-11-14, 18:43
Hali!

HILTI nézd meg a privátot lécci.

Feri
Nézem, nézem de nincs ott semmi.

Üdv

Iván_a_rettenetes
2004-11-14, 19:31
Mert nekem kűldte a privátot! :lol:

Csak vicceltem! :wink:

DiamantTomi
2004-11-14, 19:45
Szerintem ne csak a rossz oldalát nézzük.Legalább megtanulnak az emberkék "értelmesen" csinálni dolgokat.Az életben is nagy hasznukra válhat.De asszem finomítani kéne.Pl nem hülyének nézni bárkit hanem finoman rávezetni a dolgokra.Akkor nem érzi tiltásnak (valójában nem is az).Egy kis pszichológia.A Vasúti átjárónál van egy nagy vasoszlop.Oda ki kellene rakni egy vastáblát (azt nem érdemese ellopni) és ráírni feltűnően a dolgokat.Meg azt hogy a többi le van írva itt és itt.Én vállalom hogy felszerelem 10-es csavarral úgy hogy senki ne tudja leszedni.Igaz nem sokat jártam oda de szimpatikus hely, a benzinessel pedig oda szeretnék menni tanulni :D ha lesz moccom meg ilyenek.
üdv Tomi

DASCO
2004-11-14, 21:53
hello

igen a repter szabalyzattal en is tisztaban vagyok magam is repultem anno. ez igy is van rendjen. csak itt az a baj hogy nincs repter parancsnok meg ilyenek. sajna nem vagyok tisztaban a birtok jogokkal a repteret illetoen de nem csak a tulajdonosnak van joga vagy a tulaj alltal meg hatarozott embernek kirakni valakinek a szuret a placcrol?(ez megnint nem kotekedes hanem csak arra iranyul hogy tenyleg vannak a modellezok kis "csaladjaban" is bunka taplo arcok akik barmire kepesek hogy keresztbe tegyenek valakinek)
szoval a kerdesem ismet az hogy hogy fogjatok betartatni ezeket a szabalyokat a renites emberekkel??

D

prudentbear
2004-11-14, 22:07
Viszont mi Matyiföldön elhanyagoltuk, jött a sok kezdő, és azt hiszi demokrácia (anarhia) van.

Ennek vége!
Családunk, saját, és mások testi épségének érdekében a bunkók el lesznek zavarva!

Ez jól hangzik. :) Remélem, menni fog.

hilti
2004-11-14, 22:25
szoval a kerdesem ismet az hogy hogy fogjatok betartatni ezeket a szabalyokat a renites emberekkel??

D
Valahogy majd megoldjuk. :wink:

Üdv

Szab
2004-11-14, 23:05
A ma reggeli érdekegyeztető tárgyalás, vagy ha úgy tetszik MMBK gyűlés tehát hasznosnak bizonyult. Ismét sikerült előtérbe helyezni a SZABÁLYOK-at, amik mindenkit védenek: repítőt, nézőt, tanulót, haladót és profit egyaránt.
Itt kell megjegyeznem, hogy elég kevesen voltunk kint!!!
Pedig itt a fórumon sikerült tizenakárhány oldalt összehozni a témából.
Aki igazán fontosnak érzi a modellezése jövőjét, annak érdemes ám odafigyelnie az ilyen eseményekre. Természetesen itt most, jelen esetben konkrétan a mátyásföldiek érintettek, de a szabályok mindenhol hasonlóak.
Kicsit olyan volt mint egy hétfő kora reggeli parlamenti szavazás: olyan foghíjas volt a képviselői létszám... :roll:

Dress
2004-11-15, 06:31
Teljesen egyetertek Szab-bal.
Sok itt a hangember.
Kivetelek is vannak pl prudentbear akit szerintem meg sose lattunk Matyin, de meg is nekunk drukkol.

dasco
Ha te kijossz Matyira es ott 5 emberke normalisan viselkedik Te nem fogsz?
Akkor meg mirol beszelsz.
Jo lenne ha epito jellegu megoldasokkal jonne elo nem pedig .............
szerintem mindenki kozelitse meg a temat ilyen oldalrol

koci

Iván_a_rettenetes
2004-11-15, 08:32
D
Valahogy majd megoldjuk. :wink:
Üdv

Abban egyeztünk meg, hogy a rosszalkodóhoz nem egy ember szól majd.
Hanem csapatostúl eléállunk , és megkérjük a rendre. Így nem mondhassa ,hogy mit vered magad egyedül! Ozt ha nem teccik neki , akkor az Alföldön rengeteg hely van még!

tcomp
2004-11-15, 10:15
Sziasztok!

Gravitálok a megegyezéshez, a tábla király lett :taps:
Én sajnos nem tudtam menni, a munkám miatt.
A szabályzat fel lesz rakva ide is, vagy csak osztogatva lesz?
:?:

peaceful
2004-11-15, 10:31
Susitu1 ígért egy betonozott oszlopot, táblát, aminek kivitelezésében
továbbra is szívesen közreműködök.
Talán Dudkin-t meg lehetne kérni, hogy tegye fel a főoldalra valahova.
Esetleg más modellezőknek is hasznos lehet, nemcsak Matyiföldieknek.

Sőt !
Dudkin:

Amikor a belső egyeztetéseken túl vagyunk, légy szíves tedd fel a
főlapra, mint általános "szabályzat ajánlást".

Szab
2004-11-15, 10:41
Amíg nem kerül fel vmi jó, központi helyre, itt elérhető.
(Zoli, remélem ez a legutoljára lektorált állapot.)

http://cartman.osi.hu/fms/repszabalyzat.pdf

A szabályzat rövid és tömör. Kéretik mindenkinek betartani és betartatni. :!:

Jó repülést, jó leszállást!

peaceful
2004-11-15, 11:15
Vasárnap valaki mondta, szerintem sokan csinálják is, de ebből az
irományból hiányzik. Amikor többen vagyunk a levegőben és
valaki leszáll (tervezett, nem a bozótba :lol: ), akkor azt bekiabálja.

Lenne még egy javaslatom:
A leszállás után minél hamarabb a gépet vigyük ki a pályáról.
Ez persze triviális, de mégis.

Dudkin
2004-11-15, 11:33
Ez benne volt a Hiltivel kozosen krealt szabalyzatban. de ezekszerint feleslegesnek iteltetett..
En azt mondom meg most talaljuk meg az elfogadhato otleteket amig ennyire keplekeny az egesz tortenet..
Hilti!: megvan neked meg az eredeti amit ket eve csinaltunk ?

D

nyuszi
2004-11-15, 15:20
Nekem a 6. ponttal kapcsolatban lenne kérdésem. Nem kötözködni akarok, csak nekem nem egyértelmű, hogy mit jelent.

6. A repülőtéren tüzet rakni tilos, annak körzetében, pedig a mindenkor érvényben lévő rendeletek
szerint kell eljárni.

Ha nem lehet tüzet rakni, akkor a vmi okból kigyulladt tűzzel kell úgy eljárni?

üdv nyuszi

peaceful
2004-11-15, 16:56
Gondolom ez a rész olyan hivatalos hangnemű akart lenni, de ez így tényleg vicces.

Javítsuk, például így:
A repülőtéren tüzet rakni tilos. Az esetleg kialakult tűz esetén a
mindenkor érvényben lévő rendeletek szerint kell eljárni.
(Óccsad mint állat)

DASCO
2004-11-15, 19:11
hello

a kerdesem a kovetkezo lenne. ha egyszer netan (mar parszor elofordult) kitevednenk vitorlaval akkor az elektromos csorlot hova telepitsuk??? ugyebar nekunk fontos a szelirany es az is fontos hogy a zsinor ne keresztbe legyen a motorosok leszallo mezelyeben.(ez gondolom erheto miert, na meg az is hogy mi sem a le es felszallo gepek utjaban alljunk) ezert tavolabb kell mennunk. de ha tavolabb vagyunk akkor a csatorna egyeztetes mar nem nagyon mukodo kepes mivel en sem szeretnek kigyalogolni plussz 2-3szaz metert hogy meg 2 emberrel egyeztessek a kis A5-os tabla meg nem latszik olyan tavolrol. ilyenkor mi a tehendo??
remelem ez epito jellegu kerdes volt meg Dress szamara is. mert szerintem nem en vagyok az egyetlen aki esetleg ezert nem jar ki matyira vitrolazni.

udv
D