PDA

Teljes verzió megtekintése : Golyós difi? Szebadonfutó?

H2opok
2008-01-21, 14:11
Érdeklődnék,kinek milyen tapasztalata ezekkel kapcsolatban. Sprint 2 ben szeretnék elől cserélni. (versenyre,szőnyegen) Van e értelme,és mi lesz a különbség. Vagy szabadonfutó? De ezzel úgy tudom, első fék nem lesz.
A segitséget előre is köszönöm.

cvt01
2008-01-21, 16:42
A trend szerint a spool (merev tengely) a legjobb valasztas szonyegre. Nem ismerem a sprint 2-t de gondolom lehet hozza szerezni valahonnan... az en rangsoromban masodik a golyos diffi es a szabadonfuto a legutolso valasztas.

RDXrobi
2008-01-30, 16:22
Szia!

Ez attól is függ, hogy milyen kategóriában mész.
17 körig én a szabadonfutót ajánlanám, az a leggyorsabb, de valóban nem lehet fékezni, ezért kicsit nehezebb vezetni. Ha szeretnél fékezni, akkor difi, és legutoljára a spool, mert az a gyengébb motorokat nagyon visszafogja.
17 alatt pedig egyértelműen spool.

Robi

B Jani
2008-01-30, 16:33
Heló!
Egy kategóriában megyünk,ráadásul én is sprintelek........alapkategória,saturn 20T 21000 körüli fordulatszám,1-2A áramfelvétel.
Jani

cvt01
2008-01-30, 17:10
Lehet, hogy a spool visszafogja a gyengebb motort de kanyarsebessegben es vezethetosegben annyi elonyt ad ami ezt boven kompenzalja - legalabb is az en automon 13.5 koros brushlessel ;) A sprint eleg regi design es akkoriban mindenki szabadonfutot hasznalt pedig nyilvan teszteltek a spoolt is. Ha rank hallgatsz veszel mind a kettot es kiprobalod melyik fekszik a sajat stilusodnak es a sprintnek... :)

voicespeed
2010-06-01, 12:24
Sziasztok!

Ősszel szóba jöhet, hogy lecserélem a TT-met egy komolyabb alvázra. Ahogy elnéztem a Cyclone Tc-t pl elől szabadonfutóval (amit esetelg fixhajtássá lehet alakítani) van gyárilag. Ha maradnék az alapkategóriában akkor oda difi kéne előre is? A Francii pl azt írta, hogy a Gergő E4 RS-ben N-be szbadonfutó , Stockban fix volt. Az "öreg" TT-sek azt mondják hogy minnél lazábbak legyenek a difik, csak egy csepp olaj kell bele. A Szabó (szabics) Ádám meg fixxel tolta Dabason a TRF clonnak alapba, szerinte csak a kardánost kell így leleazítani, a szíjasoknak jobb a hatásfoka, elbírja azt a többlet elenállást amit a fix jelent.
Akkor most hogy is van ez? Jó lesz a szabadonfutó alapba is mert ott úgy sem fékezünk?

Köszönettel Petya

Orban91
2010-06-01, 12:34
A Fix hajtás nekem szőnyegen sorra tette tönkre a felnijeim hatszögét......csak vtec-et és take-off felniket használtam mielőtt valaki a minőségre fogná :)
csakis a DIFIT ajánlom!

Omega
2010-06-02, 18:36
Hello

A Fix hajtás nekem szőnyegen sorra tette tönkre a felnijeim hatszögét......csak vtec-et és take-off felniket használtam mielőtt valaki a minőségre fogná Mosolyog
csakis a DIFIT ajánlom

Ez hulyeseg. Eszi a fix a kihajtasokat, a CVD-ket, a szijat, de a felnit azt nem. Szar volt a 6szoged valoszinu.

A Szabó (szabics) Ádám meg fixxel tolta Dabason a TRF clonnak alapba, szerinte csak a kardánost kell így leleazítani, a szíjasoknak jobb a hatásfoka, elbírja azt a többlet elenállást amit a fix jelent.

Ez megnagyobb baromsag. A kardanosnak joval kevesebb a belso ellenallasa mint a szijasnak. Alapban jobb a kardanos kocsi, pont ezert. Ahogy no a motorero, ugy csokken ennek a jelentosege.

Ha tudsz menni fek nelkul, akkor jo a szabadonfuto. Ha nem, akkor beteszel egy difit, es kesz. Ha nincs keret difire, akkor mesz fixel. Ha mar csak ezen mulik majd, akkor meg mar el tudsz menni szabadonfutoval is :)

voicespeed
2010-06-02, 19:00
Szia!

Köszönöm, így már tisztábban látok, már csak a kocsit kéne eldönteni a 4 közül. Akkor szíjhajtás csak a több kapcsolódó fog miatt terjed a komolyabb alvázaknál.

Üdv Petya

Omega
2010-06-03, 00:14
Hello

Akkor szíjhajtás csak a több kapcsolódó fog miatt terjed a komolyabb alvázaknál.

Reszben

A mai eros BL mocikat mar nem birna a kardan. Jobban mondva az a kardantechnika, amit anno alkalmaztak az RC autoknal ugye, mert manapsag mar nem nagyon jon ki uj kardanos kocsi. Sajnos. De lessz. A heliknel is nagy ujitas volt anno a szijas farokkihajtas, aztan manapsag meg ismet jon a kardan.

Szoval a szijnak nem csak a kapcsolodo tobb fog az elonye, hanem a motorelhelyezkedes is. Uyanis igy keresztben tud lenni a motor az alvazon, ami fekezeskor es kigyorsitaskor nem rantja el a kocsit.

CippyO
2010-06-17, 20:51
Sziasztok!

létezik olyan Sperr difi RC autókba mint amilyen az igazi autókban van? találkozott már valaki ilyen difivel?
szerintem pl. nagyon jó lenne, mert nem kéne lezárogatni a difit, ha az ember akar egy kicsit csúszkálni két verseny között... valaki látott már ilyesmit?

Üdv:CippyO