PDA

Teljes verzió megtekintése : IV. RC műrepülő felkészítő tábor, Orosháza 2008. május 24-25.

ata
2008-03-15, 19:59
Kedves Sporttársak!

Az Orosházi Városi Modellezőklub nevében szeretettel meghívunk minden érdeklődőt a 2008. május 24-25. között tartandó RC műrepülő táborba. Az idei évtől megváltoznak a műsorok, ezért aki versenyen szeretne indulni annak mindenképpen hasznos lenne a versenyek előtt élőben látni, hogy mit kell csinálni. Ha csak ismerkedni szeretnél a versenyszerű műrepüléssel, akkor is várunk. Egyébkén az idén reményeink szerint nagyon meg fogja érni elkezdeni az RCM kategóriában a versenyzést. A tábor részletes meghívójátt az alábbi linken találjátok:

http://www.f3a.hu/e107_plugins/custompages/tabor_08/RCtabor.pdf

Üdvözlettel

Benkő Attila
Orosházi Városi Modellezőklub

SZTOM
2008-03-16, 21:35
Sziasztok,

Az orosházi felkészítőtáborok mindig jó hagulatban, és nagyon hasznosan szoktak eltelni. Mi az idén nem tudunk menni, de bízom benne, hogy helyettünk több új pilóták is belekóstol a műrepülésbe, és versenyzésbe.

Sikeres tábort kívánunk Nektek
Tomi, Anita, Olivér, Tamara, ....

peaceful
2008-03-16, 23:31
Már alig van szabad hétvége. :P
Persze én is ott leszek.

gyurka
2008-03-17, 00:18
Én is megyek.
Gyurka

motrim
2008-04-07, 11:48
Sziasztok,

Tavaly még csak a számat tátani voltam, az idén viszont szeretném magam kipróbálni az RCM kategóriában. Nagyon tetszett a baráti légkör és a "nagyok" segítőkészsége, ahogyan a kezdők szárnypróbálgatásaihoz jótanácsokkal szolgáltak. A bográcsgulyás ebédre pedig isteni volt!
Remélem az idén nem csak elméleti, hanem gyakorlati tapasztalatokkal is gazdagabb leszek a felkészítő után. Az amatőr kérdésekért és megnyilvánulásokért már most, előre kérek elnézést minden résztvevőtől!

Motrim:
Mirkai Tamás

peaceful
2008-05-07, 22:32
Lassan eljön ez a hétvége is.
Az biztos, hogy sokat fogunk repülni, enni és fürdeni.
Aki ZENN díjas versenyeken részt akar venni, javaslom ide ellátogatni.

Én az első ilyen táborban fertőződtem meg a repüléssel. Azóta kúrálom magam...

ata
2008-05-07, 23:05
Az biztos, hogy a ZENN kupával kapcsolatban eddig még senki sem tett előnyre az elméleti oktatásunk és a pápai edzőtáborunk kapcsán. Arra ez lesz az utolsó lehetőség. Kezd érlelődni bennem a tábor programja, valószínű, hogy a Ralf Schweizertől megtanult módszert fogjuk továbbvinni. Egyébként már a kezdetek óta tervezem, hogy a pontos síkban repítésre fogok koncentrálni, de most már nem lehet tovább halogatni.

Az első felszállásoknál a modellek beállítását fogjuk ellenőrizni, a mixeléssel megoldható trimmelési problémákat helyretenni. Aztán szépen egyénre szabottan felépítjük az alapoktól a műrepülő műsort. Közösen megtanuljuk a modellt "látni" és a további egyéni felkészüléshez a gyakorolni való feladatokat, manővereket kiválasztani.

Széket mindenki hozzon magával, mert különben nagyon el fogtok fáradni.

Üdv

Karajev
2008-05-08, 21:24
Sziasztok!

Mivel először megyek a táborba ezért szeretnék érdeklődni a szállás lehetőségekről..ki-hol és milyen módon száll meg?
Nekem tökéletes a sátor,de a párommal megyek és ha fázna,akkor szükségünk lesz valami olcsóbb szállásra.
Van a közelében panzió?vagy egyéb lehetőség?

Előre is köszönöm az infót!

Gábor

ata
2008-05-08, 22:58
Szia,

a www.oroshaza.hu -n vannak fent szállások. De bármilyen szálláskereső oldalon találsz.

Viszont megkérném a résztvenni szándékozókat, hogy regisztráljanak, egyelőre fogalmunk sincs arról, hogy kik jönnének.

gyurka
2008-05-09, 00:40
Én+Tojeiro ott leszünk,szállást intézem én.
Asszony biztos nem tud jönni.
Jön egy kolléga velem,de még nem biztos,időben jelezni fogom.
Freki:35 MHz 62-es csati.

Gyurka

picipocc
2008-05-17, 00:43
Nagyon feltételes módban jelentkeznénk mi is a táborra!
Eggyenlőre még bizonytalan hogy tudunk-e menni.

Üdv a Picipocc és Gyula úr

Zaquron
2008-05-17, 09:26
Ha a tervek szerint alakul minden, én is ott leszek.

Üdv
F.L.

APPME
2008-05-17, 13:31
Én is megyek, de csak hasznos tanácsaimmal segíteném a műrepülés rejtelmeiben botorkáló aspiránsokat. Gépet nem viszek. Ne köszönjétek, természetes. Egyébként az összes 35 Megás csatornán tudok adni és B sávon. Akiket ez se zavar, simán a szemibe világítok zseblámpával...Vagy ez nem olyan túlélőtábor...?

Karajev
2008-05-17, 23:18
Sziasztok!

Már biztosan ott tudok lenni én is!

Üdv!

Gábor

ata
2008-05-17, 23:35
Eddig 11-en jelentkeztetek, ebből két bíró és egy légvédelmi tüzér. Kérek mindenkit, hogy jelentkezzen, mert az ebédet is a regisztrációs sorrendben fogjuk osztani! Ha a végén nem marad, akkor így jártatok...

A táborba bejelentkezett négy RCM pilóta biztosan nagyobb esélyekkel fog a ZENN kupa pénzdíjaiért harcba szállni, mint a többiek. De még nem marad le senki semmiről, regisztráljatok és gyertek!

gyurka
2008-05-23, 14:50
Eddig úgy volt megyek,de mégsem. :-\
Megjött a YS motorom javításból,de két fontos alkatrészt nem rakott vissza szerelő a dobozba,így csak nézegethetem....Várom a következő csomagot amibe szíves lesz visszakükdeni a visszacsapó szelepet és a légcsavarleszorító anyát+alátétet.
Így jártam.
A résztvevőknek jó repítést kívánok és felkészülést a versenyekre.

Gyurka

APPME
2008-05-23, 14:52
Héééé...:)
Tudok kölcsönözni az enyémről, YS91-es...
Szerintem ugyanolyan a menet. A visszacsapó szelepé meg pláne! :)
Ne gatyázz, pakolj!
Orbánjózsi

Zaquron
2008-05-23, 16:36
Mély fájdalommal tudatom a nagyérdeművel hogy tegnap az Arresti (aka. Superior) 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szerzett 2db be nem dugott csűrőszervó miatt, így én csak bámészkodni megyek holnap.. :(
Esetleg a légvédelmet erősíthetem ha szükséges. :P

Üdv
Zaquron

Karajev
2008-05-24, 11:18
Kérem szépen én meg már haza is jöttem :)

Tegnap volt egy motorleállásom természetesen a kifutó felett,hátszélbe,így esélytelen volt a kifutóra szállás,maradt a szép füves rét...szépen kilebegtettem de sajna a magas fű belekapaszkodott a futóba,és kimozdította :( Kár nincs..egy kis meló.
Elötte pár startot nyomtam,de nem bántam volna ha tovább maradok..

Mindenkinek jó gyakorlást!!

Gábor

peaceful
2008-05-25, 21:50
Ennek a hétvégének is vége sajnos. Már 4.szer voltam itt és ez az évad fénypontja.
Kevesen, de sokat repültünk. Tudatos és módszeres gyakorlással csiszolgattuk csiszolatlan
tudásunkat.
Atának mégegyszer külön köszönet a folyamatos hibajavításért. Úgy érzem, sokat fejlődtünk.