PDA

Teljes verzió megtekintése : Thunder Tiger ZT2 1:18

stampo72
2008-03-15, 19:27
Sziasztok!

Nemrég tettem szert erre a kisméretű elektromos autóra.Első autóm,hátsókerék meghajtású,olajtelós,erősnek mondható(280-as kefés,de a 370-es is simán belemegy) motorral,pisztollyal együtt vadi újonnan garival,szerintem korrekt áron jutottam hozzá. :)

Ami még nagyon fontos,hogy minden alkatrész tök olcsón kapható hozzá,magyarországi a cuccos.
Megtudtam,hogy még brushless motor is gond nélkül beszerelhető,más fogaskerekekkel,szabályzóval egyész nyomatékos kis jószággá alakítható.

Első próbám egy lakótelepi lépcsőház hosszú folyosólyán történt.Meglepően gyors kis masina,a 7,2V-os 1300mAh-órás akkuval(gyárilag 1100mAh-st adnak hozzá) jó 15 percig nyúztam a gépet.A linóleum nem teljesen ideális a gyors induláshoz,könnyen kikapart a kerék!Szőnyegen vagy asztalton mint a golyó ;D!

Ha valaki most gondolkodik belekóstolni az elektromos autómodellezés világába,ezt a modellt bátran ajánlhatom.
Csalódni biztosan nem fog benne!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv mindenkinek-stampo72

stampo72
2008-03-16, 21:33
Sziasztok!

Annyival egészíteném ki illetve korrigálnám az első bemutatóját a kis szerkezetnek,hogy ma délelött kinnt voltunk vele egy sima aszfaltozott
focipályán,hát azért igencsak van erő a picurban,kis hátramenet utáni gyors előremenetben lazán felkapja a két első kerekét és métereken keresztül úgy is megy!
Naggyon komolyat gyorsul az autó,ezt egy jelenlévő komolyabb (modell)autóflottával rendelkező ismerősöm is igencsak elismerte,sőt úgy jellemezte,hogy MEGY EZ MINT A MÉRGEZETT EGÉR :D!!!

A folyamatos,szinte végig maximum gázon történő őrültködés ellenére szerintem kiválóan teljesítettek az akkuk(is).
Megközelítöleg 20-25 perc után kapcsolt le a szabályzó.Nem volt meleg sem az akku,sem a szabi,sem a motor.Max egy kicsit langyos.

Nem akarom annyira túlfényesíteni ezt a kis autót,de nekem mint az autómodellezésben teljesen kezdő,elsőautós figurát,teljesen elkápráztatott a mai teljesítménye.És nem csak engem ;).

Biztos vagyok benne,hogy nem ez lesz az első és egyben utolsó autóm,de egy darabig tuti ezt nyúzom még :).Nagyon bejön!!
Kezdőknek szívből ajánlom.

üdvözlettel-stampo72

Aquarius
2008-10-05, 20:32
Csatlakozom én is az elöttem szólóhoz!
Én is nemrég szereztem be egy ilyet a Baja 5b mellé és megmondom őszintén,hogy valóban egy szuper kis járgány!!
Most keresek egy második példányt.