PDA

Teljes verzió megtekintése : Elektromos 1:5

Keszi
2008-03-25, 16:15
http://www.youtube.com/watch?v=XQ1m2bSVMao

Érdekelne milyen motor lehet ebben az MCD ben, vagy hol lehetne beszerezni 1:5 valo elektromos motort?

Necro
2008-03-25, 17:01
a video kicsit vicces, csak kar, hogy nincs hangja....(nalam)
igy eleg nehez eldonteni, hogy egyatalan mi van benne...
jo, biztos elekro...es ha jol tevedek az LRP csinal 600-asnal nagyobb BL moicikat is...
szvsz abbol 2 boven elviszi....de lehet egy IFA akksi hajtja :)
kicsi off: soha nem ertettem, hogy miert azoknak van ilyen, akik kicsit sem tudnak vezetni ???

low82
2008-03-27, 20:55
Sziasztok!
Sajnos nem csak elektromos 1:5-nél és 1:6-nál vannak olyan modellezők, akik nem tudnak vezetni. Én pont 1:6-os benzines gépet "tartok", de elég tanuló jellegem van...
Egyébként mielőtt ez e téma létrejött, pont az jutott eszembe, hogy vajon elektromos large scale gépek miért nincsenek.
Sajnos hang nálam sincsen.
Viszont elképesztő, hogy hogyan fejlődik az elektromos szegmens mostanában, itt persze főleg az elektromos 1:1-es autókról beszélek. El fogják uralni a piacot, főleg a nemrég újra elővett szilícium alapú akkumulátorokkal, ahol a kapacitás valahol a mostani akkumulátorok tízszerese lesz... Erről is itt hallottam először a fórumon.

Az elektromos modellezés nekem nyugodtabbnak tűnik, persze az összehasonlítási alapom nem nitrós, hanem benzines.

Szóval hajrá!

Üdv.: Árpi

Kállay Zoltán
2008-03-28, 07:28
Low82 írta:

"Egyébként mielőtt ez e téma létrejött, pont az jutott eszembe, hogy vajon elektromos large scale gépek miért nincsenek."
Valószínüleg az ár és a komoly háttér igénye az ami korlátozta a nagy elektromos modellek elterjedését eddig. Mostmár tartunk ott, hogy 1/8-as méretarányban eltűnt ez a különbség, a nagyobb modelleknél (1/5, 1/6) még mindig jóval drágább egy elektromos gép. Nyilván az is akadály, hogy a gyárak nem gyártanak szériában nagy elektromos gépet, készen nem lehet ilyet venni, bár mostmár sorra jelennek meg az átalakító készletek 1/8-as autókhoz. Ezek viszont kihasználva az újdonság varázsát jóval a reális ár fölötti összegekbe kerülnek.
Keszi írta:

"Érdekelne milyen motor lehet ebben az MCD ben, vagy hol lehetne beszerezni 1:5 valo elektromos motort?"
Szerencsére ma már nem gond kialakítani akármilyen elektromos rendszert, kb. 8 kW-ig rendelkezésre áll megfelelő motor bármilyen igényhez (pl. Lehner, Kontronik). Ha a benzines változat teljesítményét akarod viszontlátni akkor bőven elég egy 45x70mm méretű motor, ezek max. teljesítménye 3 kW fölötti, áruk sem vészes (20000 alatt).
A nagyobb gondot a motor táplálása okozza, ilyen teljesítményhez igen komoly méretű és mennyiségű akku kell. A szabályzó megoldható könnyen, ha nem akarsz hátramenetet.
Amikor hozzáfogtam az 1/8-as elektromos buggy-mhoz sokan hitetlenkedve fogadták, de azóta is kifogástalanul működik, ha valaki nem sajnálja a költségeket, biztos, hogy nagyobb méretben is jó autót lehetne készíteni elektromos meghajtással.
A

noname994
2008-09-26, 21:55
Heló! 1/5 Ös +1/8 As Volt Robbanós Gép Átalakítható Elektromossá?Gondolom Így Olcsóbban Jön Ki Mitn egy 1/5 Ös 24köbncebtis offroad gép!.. ;D

Bodobali
2008-10-16, 11:50
[quote=low82 ]
Sziasztok!
Sajnos nem csak elektromos 1:5-nél és 1:6-nál vannak olyan modellezők, akik nem tudnak vezetni. Én pont 1:6-os benzines gépet "tartok", de elég tanuló jellegem van...
Egyébként mielőtt ez e téma létrejött, pont az jutott eszembe, hogy vajon elektromos large scale gépek miért nincsenek.
Sajnos hang nálam sincsen.
Viszont elképesztő, hogy hogyan fejlődik az elektromos szegmens mostanában, itt persze főleg az elektromos 1:1-es autókról beszélek. El fogják uralni a piacot, főleg a nemrég újra elővett szilícium alapú akkumulátorokkal, ahol a kapacitás valahol a mostani akkumulátorok tízszerese lesz... Erről is itt hallottam először a fórumon.
Az elektromos modellezés nekem nyugodtabbnak tűnik, persze az összehasonlítási alapom nem nitrós, hanem benzines.
Szóval hajrá!
Üdv.: Árpi

Üdv!
Kicsit off, de idevágó mégis: http://www.teslamotors.com/index.php
Bali

Kathi Zsolt
2009-01-05, 14:35
http://www.youtube.com/watch?v=b9cp_d71MkI&feature=channel
Elektromos Baja :o