PDA

Teljes verzió megtekintése : MMSZ tagoknak van-e biztosítása 2008 április 1-től????

gyurka
2008-04-11, 23:35
Kaptam egy levelet ,amiben az MMSZ felmondta 2008 április 1-től a tagok biztosítását.
Tudtok erről valami bővebbet?
Versenyekkel,edzésekkel mi lesz?

Gyurka

Bali
2008-04-12, 07:05
Kaptam egy levelet ,amiben az MMSZ felmondta 2008 április 1-től a tagok biztosítását.
Tudtok erről valami bővebbet?
Versenyekkel,edzésekkel mi lesz?

Gyurka

Hello!

Most hallottam Tőled róla, ezért keresgéltem.
Találtam egy pdf-et: http://www.modellsport.hu/aktualis/biztositasi_feltetelek.pdf, úgy gondolom, minden le lett írva.

Balázs

gyurka
2008-04-14, 10:56
És érted a leírás közepétől a lényeget?? ;)
Mert szerintem nem.

Gyurka

george
2008-04-14, 11:48
Hali,

Nem lehetne,hogy az MMSZ végre kommunikáljon a tagokkal,a kommüniké kiadásán túl,akik a tagdíjbefizetésen túl csak mint valami "márhallottamhogyilyenisvan" szervezetként tudnak az MMSz ről?Szerintem a világon sehol nincs még egy ilyen modellszövetség mint ez,a pénz elrakásán kívül-ezek szerint még biztosítást sem adnak-mit tesznek a modellezésért?Részemről határozatlan ideig a pénzfizetés szünetel.Vízfejet nem támogatok.

George

Gabek
2008-04-14, 12:24
A fentemlített változások, pontosan azért következtek, következnek be, hogy jobb biztosításunk legyen.
(A Providencia-s biztosítás szűnik meg, az AXA-s nem.)

Idézném:
Az MMSZ tagja a Nemzeti Sportszövetségnek (NSSZ), ezért tagjaink regisztrálva vannak az
NSSZ-nél is, amit az MMSZ kártyával egyidőben átadott NSSZ regisztrációs kártya igazol. Az
NSSZ idő és területi korlátozás nélkül érvényes, a nagy létszám miatt kedvezőbb feltételeket
adó balesetbiztosítással rendelkezik, amely az MMSZ tagokra is érvényes.

Az MMSZ megvált korábbi biztosításkezelőjétől, mert az nem megfelelő módon képviselte az
érdekeinket. Biztosításaink további kezelését, a felelősségbiztosítások évfordulóra (2009.
január 1.) történő felülvizsgálatát, és a nagytömegű modellekre vonatkozó kiegészítő biztosítás
előkészítését Bádovszkyné Scheer Éva biztosítási alkuszra bíztuk, aki probléma esetén is az
MMSZ iroda és tagjaink segítségére lesz (06-70-375-5182 vagy scheer.eva@vipmail.hu).
A biztosításainkat érintő esetleges változást azonnal nyilvánosságra hozzuk.

http://www.axa.hu/egyeniugyfeleknek/biztosito/378/379

Úgyérzem, a kommunikáció megfelelő volt.

gyurka
2008-04-14, 15:08
tehát a lényeg: a Providencia biztosítás megszűnt április 1-el.Addig elégedjünk meg az Axa biztosítással ami eddig is volt csak nem nagyon komunikálták felénk.Az AXa biztosításunk mire jó?mert repülőgéppel okozott kárról nem nagyon esik szó benne,csak sima mezei balesetbiztosítás(kéz-lábtörés meg ilyesmi-legalábis én ezt veszem ki a szövegből)
Gabek!
a komunikáció megfelelő volt..ez igaz,de a lényeg ez:nincs modellekre való biztosításunk,addig saját felelőségre repítsetek,addig is köszöni az MMSZ befizetett pénzt,majd értesítünk ha lesz valami más biztosításunk....)
Ha nem érted akkor mutass rá arra a szöveg részre: külföldön,itthon versenyzek ,edzek és a gépem belezúg a egy autóba(a gép súlya 5 kg) fizet vagy nem a biztosító?
Gyurka

Gabek
2008-04-14, 15:47
Én a helyedbe már rég felhívtam volna Bádovszkyné Scheer Éva -t....

Gólya
2008-04-16, 10:58
Mondjuk ebben azt nem értem, hogy miért nekünk kell őt kontaktálni egyenként, és miért nem a szövetség teszi ezt :(

Ez olyan "járj utána te,intézd el te, mi itt vagyunk szorosan mögötted és támogatunk" szövetség...ezért nem hosszabbította mmeg a tagságomat, mert az egész lóg a levegőben sajnos :(

pollen
2008-04-16, 11:14
Észre kellene már venni,hogy ez egy sóhivatal!Értelmetlen az egész!Kiváncsi vagyok,hány modellező van aki repcsizés előtt hivatalos bejelentést tesz.Azaz formailag megfelel ahhoz,hogy biztosítása jogszerü legyen.A többség biztosan nem!Az is megérne egy mesét,hogy a tagdíj mire is megy el?!

Gabek
2008-04-16, 12:25
Tök mindegy.....

Ez "A" hivatalos szerv....

Gólya
2008-04-16, 15:09
Mondd ezt egy angol vagy német modellező klubtagnak!!!!

Hogy >tökmindegy...ez "A" hivatal....<....tényleg hihetetlen

Gabek
2008-04-16, 16:04
Attól még így van.....

Amúgy egy Angol, amerikai, német modellezőnek nem kell mondani...
Nekik evidens, hogy tagjai a "nemzeti modellezőszövettségüknek".

Magyarországonis az.

Ezzel nem azt mondom, hogy minden fasza az MMSZ körül!
Azt viszont állítom, hogy kívülállóként mindezért semmit sem tudsz tenni.
Vagyis egyet mégicsak tudsz: Bírálni mások munkályát.
Csakhát ennek nemsok értelme van....

Legyél tag, Járj fel Bp.-re a küldöttgyűlésekre, pl. klubbod képviseletében, és ott tehetsz mindezért.

Amúgy 7 kg súlyú gépig vagy biztosítva, persze csak kijelölt "hivatalos" modellrepülőtéren, és lejelentve.

Az meg hogy repülés előtt küldesz egy emailt....
Hát, nem egy nagy dolog....

biella
2008-05-09, 11:30
Akkor aki nem tud emailt küldeni az ne is repüljön!!! Főleg nem hivatalosan.Mert kishazánkban olyan egyértelmű,hogy mindenkinek van pc.-je+hozzá net.Hát ez nem így van.

Gabek
2008-05-09, 11:36
Pedíg így van.... :-*

Na jó....
Küldhetsz faxot is! :o

gyurka
2008-05-28, 17:04
Külföldi versnyeken MMSZ kártyával kitörölheted,kell még hozzá egy FAI igazolvány,de az se biztosít engem(minket)...(tagoktól hallottam,az osztrákok nem ismerik el a magyar MMSZ kártyát biztosításnak.)
Itthon meg....á ne is menjünk bele ,hallgattam ezzel kapcsolatban elődást.
Félrebeszélnek,hivatkoznunk kell a Nemzeti Sportsazövetségi tagságunkra(és az ahhoz kötödő biztosításra) bla-bla ....
Szóval kitörölheted a valagadat vele,de sajnos kell,ez van.
Egy biztos,ha kárt okozol esetleg(amit nem kívánok)senki nem fogja tudni mit kell csinálni,elbújik minden illetékes(esetleg szabadságra megy...,stb).

Gyurka

miky
2008-06-02, 14:44
Észre kellene már venni,hogy ez egy sóhivatal!Értelmetlen az egész!Kiváncsi vagyok,hány modellező van aki repcsizés előtt hivatalos bejelentést tesz.Azaz formailag megfelel ahhoz,hogy biztosítása jogszerü legyen.A többség biztosan nem!Az is megérne egy mesét,hogy a tagdíj mire is megy el?!

Eléggé sokan vagyunk akiknek ez fontos mert eljárunk hivatalos versenyekre,nem csak hazánkba hanem külföldre is.... Másodszor pedig a biztositás amit kötünk egy adott évre az az MMSZ nél regisztrált a versenynaptárakban feltüntetett hivatalos versenyekre szól,és nem pedig a hétvégi kikapcsolódással összekötött reptetésre....

Üdv!

gdekor
2008-06-02, 15:22
Ha neked fontos ez akkor TEGYÉL ÉRTE !!! Modnjuk reagálj arra a felhívásra, hogy 2009 -ben nem fogod kifizetni a díjat, ha nem rendeződik az MMSZ-ben ez az ügy. Ha többen így tesztek, akkor csak rá kényszerülnek az illetékesek némi munkára, valamint egy korrektebb tájékoztatásra.
Azt a részét pedig rosszul tudod, hogy csak a rendezvényekre lenne érvényes a biztosítás, Harmat Andor személyesen tájékoztatott arról, hogy a baráti örömrepülések alkalmával is érvényes, amennyiben erről küldesz egy faxot, vagy egy emilt. Az már más kérdés, hogy értelme nincs az egésznek.

Dekor.

Karajev
2008-06-09, 00:56
Én rég befizettem a 2008-as díjat,mint ahogy megtettem több éven keresztül!
Eddig még nem kaptam meg,mert arra hívatkoznak,hogy rossz a számítógép és nem tudnak nyomni plasztikkártyát...
Szervizbe van a gép 3 hónapja..vicces!
Rendezvényre sem megyek,mert nem fogok magyarázkodni hogy van,de nincs..
Erről ennyit!

Gábor

gdekor
2008-06-09, 09:53
Lassan közröhely lesz ez az egész, kívülről csak az látszik, hogy beszedik a lóvét és viszlát. Esetleg valaki benfentes nem nyilatkozna valamit az ügyekről, mert ez teljesen olyan, mint amior egy sötét lyukba kiabálunk befelé, de lehet, hogy nincs is ott senki.
Dekor.

pollen
2008-06-09, 10:00
Nincs is. ;)

Ikarosz
2008-08-31, 01:52
Sziasztok!

Anno a biztosítással foglalkozó topicban többször is írtam, mert úgy véltem, van értelme a témával foglalkozni. Közben elröppent majdnem egy év... Most más formában, de újra az amatôr és profi (versenyeken résztvevô) modellezôk biztosítása a téma. Ki mikor és milyen feltételek mellett és konkrétan milyen káreseményekre is biztosított? Nos a szövetség, vagy egyéb hivatalos szerv részérôl tényeket még senki sem tudott felmutatni. Lehet rágni a gittet itt a fórumon, de egyértelmû válaszra nem lelhetünk. Úgy vélem a ködösítés nem véletlen, hiszen így sokkal könnyebb kibújni az aktuális biztosítónak kötelezettségvállalás alól...
Páran – így én is – kötöttek egy kiegészítô biztosítást a hobbiszerûen ûzött modellezô tevékenységre. Ez a 3. személynek okozott kárra vonatkozik. Nem akarok okoskodni, de ez sem ér kevesebbet az ismeretlen feltételekkel kötött MMSZ-es biztosításnál!
Az elôbb emlegetett topicban olvasott szövetségi passzivitás és elérhetetlenség arra ösztönzött, hogy bizonyságképpen közvetlenül hozzájuk forduljak kérdéseimmel. A részleteket anno megosztottam veletek, most csak sommázom: ÔK MINDENT MEGTESZNEK A MODELLEZÔS UTÁNPÓTLÁSÉRT, de a fórumról érkezô amatôr és semmitmondó kérdésekre nem kívánnak reagálni. Ôk CSAK a versenysportot támogatják...
Tényleg értelmetlen lenne újból megírni a tapasztalataimat, aki kíváncsi a telefonbeszélgetések és mailváltások rövid tartalmára lapozzon vissza.

Engem mint amatôr – de önmagam és mások biztonságát fontosnak tartó – modellezôt mindössze az idegesít, hogy a szövetség minden érdemi infó mellôzése mellett, egyedüli hiteles biztosítási megoldást kínáló szervezetként próbálja feltüntetni magát. Kérdem én, mi van azokkal az amatôrökkel, akik nem tartoznak egy klubhoz sem, nem akarnak versenyezni, de érzik, hogy hasznukra válik, ha van biztosításuk?
Cégvezetô vagyok, így egész életem a valamit valamiért szabályrendszerben élem. Úgy hiszem, hogy nem csak az üzleti szférában igaz az, hogy mindennek értéke és persze ára van. Én csak azért vagyok hajlandó pénzt adni, amirôl tudom, hogy értékes, vagy hasznos lehet a számomra. Nem lehet meggyôzni azzal, hogy fogadjam el, CSAK ez a biztosítás a jó! Hol egy részletes szolgáltatási szabályzat és feltételrendszer? Konkrétan kivel is szerzôdök és milyen feltételek mellett? Mik a kizáró tényezôk? Soroljam még?
Elegem van a mellébeszélésekbôl, a valakik által hallani vélt fél információkból! Sokkal többen vannak akik nem versenyeznek. Miért nem fognak össze ezek az emberek és miért nem harcolnak ki maguknak egy tisztességes biztosítási lehetôséget? Állítom, hogy bármely biztosító kapható az ajánlattételre, ha látja a szervezett formában beérkezô nagy számú modellezôs megkeresést. Nem akarok okoskodni, de szeretem a tiszta és egyértelmû játékot. Az MMSZ-féle biztosítás számomra nem az!

Üdv: Ikarosz

gdekor
2008-08-31, 17:03
Mint már felvetettem az előzőkben, 2009 -ben minnél többen szabotáljuk a felesleges MMSZ kártya megvásárlását, talán ösztönzésképpen hat a kevesebb bevétel a vezetőség munkára bírásában, valamint némi korrektebb tájékoztatás kicsikarásában. Jó alternatíva lenne ha leírnád az általad talált biztosítás adatait.

Dekor.

Ikarosz
2008-08-31, 17:36
Szia!
Teljesen egyetértek veled, bár nem hiszem, hogy a mûködô egyesületek támogatnák az ötleted... Ôk bizonyos értelemben ki vannak szolgáltatva a szövetségnek.
A sokat emlegetett „biztosítás” topicban valaki írta, hogy az ô biztosítója (azt hiszem, hogy a Providencia) a lakásbiztosítása kiegészítéseként külön térítési díj nélkül kiadott egy igazolást modellezô tevékenységre. Én is rástartoltam a dologra az Uniqa biztosítónál. Elôször kapásból vállalták az igazolás kiadását, mivel (a vadászat kivételével) minden nem versenyszerûen folytatott hobbitevékenységre is érvényes a lakásbiztosítás!
A konkrétumokra térve már egy picit óvatosabbak lettek.. Külön személyre szóló engedélyt kért Butapestrôl a megyei igazgatóság az okmány kiadására.
Végül kézbe vehettem az igazolást, és ez a lényeg! (részletesebben Biztosítás topic 12. oldal) Nem állítom, hogy ez a tuti megoldás, de legalább egy alternatíva.

Ha egy-egy klub „testületileg” kérné fel a kiválasztott biztosítót, biztosan felismernék az üzleti lehetôséget és lépnének. Úgy emlékszem, hogy páran külföldi példákat is emlegettek. Az EU-ban nem hinném, hogy ne szólnának „át” biztosítóink az anyacégükhöz, hogy miként is járhatnának el Mo-on. Lépni kellene... Az önsajnálat és siránkozás kevés, és CSAK a vízfej monopol helyzetét erôsíti. ...vagy tévednék?

Karajev
2008-09-01, 11:58
Én idén azzal is megelégedtem volna ha nem csak kifizetem a tagdíjat,hanem kiküldik a kártyám...
Eddig sem volt "tökéletes" a rendszer,de legalább az elmúlt években küldték a tagságit és bizt.kártyát!
Idén azt sem kaptam meg..de megmondták: Ne aggódjak regisztrált a befizetésem,csak rosz a számítógép és nem tudnak plasztik kártyát nyomni...(Április óta???)

Ennyit erről..

Gábor

lekszikovgabor (lex01)
2008-09-01, 17:21
Hát én utánna mennék ennek, április óta kb 3 tagunknak igényeltünk kártyát, az rég megjött.

george
2008-10-02, 23:16
Mint már felvetettem az előzőkben, 2009 -ben minnél többen szabotáljuk a felesleges MMSZ kártya megvásárlását, talán ösztönzésképpen hat a kevesebb bevétel a vezetőség munkára bírásában, valamint némi korrektebb tájékoztatás kicsikarásában. Jó alternatíva lenne ha leírnád az általad talált biztosítás adatait.

Dekor.

Végülis,szépen lement ez a szezon is,anélkül hogy valakinek is lett volna biztosítása.Ja,hogy fizettetek érte,az nem jelent semmit.A szóbanforgó biztosító hallott már az MMSZ ről egyáltalán?

George

gdekor
2008-10-03, 09:39
Egy tapasztalt barátom a következő megjegyzést tette:
Addig örüljön a modellező társadalom amíg az MMSZ -ben nem dolgoznak, mert ha ezt megtennék azzal többet ártanának.

plazy
2008-10-06, 23:17
A részleteket anno megosztottam veletek, most csak sommázom: ÔK MINDENT MEGTESZNEK A MODELLEZÔS UTÁNPÓTLÁSÉRT, de a fórumról érkezô amatôr és semmitmondó kérdésekre nem kívánnak reagálni. Ôk CSAK a versenysportot támogatják...

A modellezés Magyarországon jelentős versenysport! Elég a híreket olvasni a www.modellsport.hu oldalon a hírek között!
A legnagyobb tiszteletem és elismerésem mellett megkérdezném: az első 15 hírt adó, a magyar modellezést a hátán vivő szakágakat hányan művelik itthon és a világban? (a hírek: szabadon-repülő, zárttéri repülő, körrepülő)

A fent említett modellezőtársaink eredményeinek elismerése mellett, és külön a Kaposvári Textiles Modellező klub tagjainak nagyrabecsülése (különösen Tamasóczki "Csirke" Tamás) mellett, szerintem nem túl népes a táboruk. És szintén a saját véleményem, hogy igaz hogy világbajnoki helyezésekről, magyar bajnokokról van szó, de melyik ér többet: egy 4 fős szakosztályban dobogósnak lenni vagy pl. egy műrepülőversenyen a 60 fős európai mezőnyben egy 35.hely?

És kérem senki ne értsen félre, én elismerem mindkettő teljesítményt, Csirke barátom az idei EB-n elért 11.helye is kiváló (beszámoló: http://forum.kaposmodell.hu/viewtopic.php?f=3&t=142) és a magyar bajnoki szereplése is szuper, de statisztikát csinál az mmsz egy nagyon szűk réteg érdemeiből miközben a többit lesz@rja.
A minisztériumi emberek asztalán ott van hogy a magyar modellsport egy sikertörténet, EB-kel VB-kel nemzetközi kupákkal, magyar bajnokságokkal. Számomra is fájdalmas kimondani hogy pl. az sebességi autómodellezés, itthon egy kihalt sportág, maroknyi fanatikussal, míg pl. a helikopteresek tábora, ami az előző pár évben "szaporodott fel" majdnem nulláról (és szerintem elhagyta már a sebességi modellezők létszámát) az nem kap említést, támogatást, vagy biztosítást.

Hát ennyit akartam hozzátenni, de ez nagyon kikívánkozott belőlem. Végre megbékélnek egymással a szakosztályok, (a helis nem köpi le az autóst, a repülős nem szól be a hajósnak) mindenki modellezhetne, és akkor jön elő az, hogy ha legálisan akarunk a hobbinknak élni, biztosítást, engedélyt megvenni mint Európában, akkor egyszerűen nem vagyunk elég "erősek". Kicsik vagyunk, és érdektelenek az állam szemében, a biztosítók szemében, a médiák szemében, míg a régi nagy múltú ám mára kihalóban levő szakosztályaink számítanak....

plazy

Világbéke!

Ikarosz
2008-10-07, 10:05
Ez szép volt és elgondolkodtatott!

Egyre nyilvánvalóbb – és ezt az elôzô hozzászólás is alátámasztotta – hogy ketté kellene választani a versenyszerû és a hobbiként ûzött modellezést. Eltérôek az igények, a kockázatok és nagyságrendekkel eltér az érintettek köre is.
Hagyjuk meg magában a becsontosodott szövetséget és pártfogoltjaikat...

Alakítani kellene egy új virtuális tömegsport szervezetet, amely összefogja a maguk és mások iránt felelôsséget érzô amatôr modellezôket!

Nem kizárt, hogy pillanatokon belül jelentôs tömegbázisa lenne e tömörülésnek, így érdemben tárgyalhatna a biztosítókkal is. Tapasztalatból tudom, hogy nem lehetetlen összehozni! Kis szerencsével még állami támogatást is kaphatna, mint országos hatókörû tömegsport egyesület.

Nem kell bonyolult szervezet és aktatologatók hada ahhoz, hogy hiteles, nyomonkövethetô adatok álljanak rendelkezésre az esetleges káresemények elôzményeirôl és körülményeirôl!

Kell egy élô weblap, ahova mindenki elôre be tudja jelenteni, hogy mikor, mivel és hol akar röptetni. Ha bármi gond lenne, ugyanitt leírhatja a káreseményt, ez lenne a hivatalos eljárás alapbizonylata.
Ugyanez a weblap lenne az egyesület központi fóruma, hírlevél funkcióval. Rendezhetünk bemutatókat, találkozókat (nem versenyeket!) is, ahol a tagok személyesen is találkozhatnának.
Mindez pár lelkes közremûködô segítségével életre hívható!
Úgy vélem, hogy 2–3.000 Ft/fô-bôl kijöhetne a biztosítás és a szervezet fenntartásának költsége.
Itt jegyzem meg, hogy amennyiben az MMSZ felhasználja az e helyen publikált ötletemet, cégem igényt tart az ötlet jogdíjára!

Mi a véleményetek az ötletrôl?

pollen
2008-10-07, 12:48
Ez szép volt és elgondolkodtatott!

Egyre nyilvánvalóbb – és ezt az elôzô hozzászólás is alátámasztotta – hogy ketté kellene választani a versenyszerû és a hobbiként ûzött modellezést. Eltérôek az igények, a kockázatok és nagyságrendekkel eltér az érintettek köre is.
Hagyjuk meg magában a becsontosodott szövetséget és pártfogoltjaikat...

Mi a véleményetek az ötletrôl?

Az MMSZ mehet a kukába. Jó az ötlet.

gdekor
2009-01-07, 19:39
Emilen elment az illetékesnek, várjuk a választ. :

Tisztelt Dr. Reé András !

Az elmúlt évben több levelet váltottunk MMSZ felelősségbiztosítás ügyében, akkor különösebb eredmény nélkül, de az MMSZ részéről ígéretekkel függesztettük fel.

Kérdezném, hogy sikerült-e 2009-re szerődni valamelyik biztosítóval, mik a feltételek, mikor, hol és kire vonatkozik, milyen gépekre, milyen összegekkel.

Többen elhatároztuk, hogy ameddig ezek a kérdések nincsenek megnyugtatóan rendezve, addig nem váltunk ki 2009-re MMSZ tagságot.

Köszönettel, várom mielőbbi válaszát, Gungl Tamás.

Ikarosz
2009-01-07, 20:34
Irigylem és értékelem az optimizmusodat!

Ha egy szervezet évek alatt képtelen volt leereszkedni a mezei hobbi-modellezôk szintjére és konkrét kérdésekre konkrét – azaz érdemi – válaszokat adni, akkor mit is remélhetünk?
Nem tudhatom, hogy az általad szorgalmazott tagdíjfizetés szabotálás hány emberkét érintett meg, elegendôen voltatok-e ahhoz, hogy gazdasági értelemben is nyomást tudjatok gyakorolni a szövetségre. Az általános közönybôl kiindulva félek, hogy nem sokan csatlakoztak a felhíváshoz.
Mint arról már írtam is, korábban végigolvastam a biztosításokkal kapcsolatos összes véleményt. A sok marhaság (elnézést a szemérmetlenül ôszinte kritikáért) mellett összegyûlt egy rakás ésszerû és megvalósítható javaslat is, de eddig nem volt senki, aki vevô lett volna rá, vagy felvállalta volna e nehéznek mondható ügy menedzselését. Éppen ezért ôszintén kívánom, hogy sikeres legyen a mostani próbálkozásod!

A keresleti és kínálati piac törvényszerûségei sajna a modellezésre is érvényesek, így ne csodálkozzunk azon, ha egyszercsak jön egy biztosító, aki azt mondja:
OK, én vállalom a kockázatot és a macerát, kössetek nálam biztosítást a hobbitokra! Mivel kockázatról van szó – ami alól a biztosító természetesen ki akar majd bújni – ki kell dolgozni a vállalási feltételeket. Elôbb-utóbb kiderül, hogy itt 3. személynek (avagy személyben...) okozott kár is lehet, aminek mértéke a modell nagyságával csaknem arányosan változik.
Ki kell tehát dolgozni egy biztosítási feltételrendszert és vele párhuzamosan egy szabályzatrendszert is. Mire észbe kapunk már kalitkába is zártak bennünket, megszûnik a kertvégi örömrepülések nyugalma! Jobb tisztában lenni azzal is, hogy minél többen vagyunk, annál inkább fennáll a veszélye annak, hogy potenciális bevételi forrásnak néznek bennünket.

Felmerül tehát a kérdés: akarunk-e korrekt biztosítást és beszabályozott körülményeket, vagy befogjuk a szánkat, hogy észre sem vegyék a maguk örömére röptetô hobbi-modellezôket? Lehet, hogy tévedek, de a végkifejletet tekintve én csak ezt a két alternatívát látom. Azt, hogy melyik mellett tettem le a voksomat, már korábban megírtam.

Jó rágódást, üdv: Ikarosz

gdekor
2009-01-07, 21:40
Úgy érzem az MMSZ -el eddigi levélváltásaim alapján tartoztam ezzel a mostani írással.

Nekem szükségem lenne a biztosításra, de csak abban az esetben, ha van értelme.

Több rendezvényen is elkérhetik, de minek ha 15 kg-os modellel repítesz, mivel arra nem érvényes stb.

Eddigi érdeklődések és beszélgetések alapján számos tag nem intézi idén a kártyát, valamint jópár még nem tag
sem lesz tag.

Dekor.

Ikarosz
2009-01-07, 22:12
Mint mondtam, drukkolok nektek!

kaiserosfefe
2009-01-07, 22:30
DETTO

alterudi
2009-01-09, 08:53
Szia Tamás.

Csak támogatni és gratulálni tudok Neked,hogy felkaroltad és eröfeszitéseket teszel a modelezöket érintö ilyen sarkalatos témában.Tudjuk ahol technika és ember van mindig történhet valami váratlan még a nagybetüs életben is lásd kaiseroskeféjék esetét ahol profik voltak nem pedig különböző felkészültségü amatörök/pl.én/

Üdv ALTERUDI

george
2009-01-09, 11:10
Hey Tamás,

Szintén csatlakozom "engedetlenségi mozgalmadhoz"-igazából már tavaly is ezt tettem- ideje,hogy valami történjen.
Kaiseroskeféjék ;D esete nem semmi volt valóban. :o

George

kaiserosfefe
2009-01-09, 20:55
Had maradjak csak Fefeeeee ;D

gyurka
2009-01-10, 17:38
Valamikor még én indítottam ezt a topicot.Majd egy évig nem reagáltak nekünk az MMSZ-től pedig nem bántam/uk volna.
Ha versenyezni akarsz/ok itthon,külföldön akkor MMSZ tagsági nélkül nem lehet,és idén sem lehet.
2 nappal ezelött beszéltem Harmath Andorral(ő intézi a tagsági kártyákat az MMSZ-nél), hogy mennyi az éves díj(maradt a 2400ft),és rákérdeztem a biztosítás nevü kényes dologra is.Tőle tudom hogy hamarosan lesz új biztosításunk,de vita tárgya még -többek között-a 7 kilo feletti gépek kategoriája.Egyelőre ennyit tudok,a többit hamarosan- hivatalosan is- publikálják a klubok felé) amint megvan az új kötvény.Számomra azonaban továbbra sem világos a hobbimodellezős(ide sorolom a kik nem versenyeznek) kategorián belüli biztosítás témája,remélem erre is is sor kerül mert -mondjuk ki-ők vannak többségben,rájuk is gondolni kellene már.
Tehát aki versenyezni akar idén az már intézheti a kártyáját....

Gyurka

gdekor
2009-01-10, 19:34
Ebben az esetben inkább nem is akarunk "versenyezni" sem bamutatón repülni, ha az egyenlőre semmitérő MMSZ kártya nélkül nem lehet.
Valamint pontosan ezeket az ígéreteket kaptam tavaly nyár elején, mind Harmat Andortól és Dr. Reé Andrástól is, hogy a biztosítás nemsokára meglesz, dolgoznak rajta intézik stb.

Dekor.

gdekor
2009-01-13, 19:59
Érkezett válasz az mlített levélre Dr. Reé Andrástól :

Tisztelt Gungl Tamás,

Az MMSZ felelo"sség biztosításainak ígért felülvizsgálata megtörtént. Több mint
féléves tárgyalás sorozat után, nem kevés ero"feszítéssel karácsony elo"tt jutottunk
el odáig, hogy az eddigi biztosítónkkal sikerült közös nevezo"re jutni. Több ok is
közrejátszott a hosszú huzavonában, így pl. a biztosítónak nincs más, ezzel
összevetheto" kötése, közben a biztosítót átszervezték, ezért cserélo"dött a
tárgyalópartner, és az o"csényi baleset sajnos még bent van a fejekben (ez annak
ellenére nehezítette a helyzetünket, hogy nem MMSZ tag modellje okozta a balesetet).
Más biztosítókkal is tárgyaltunk, de eredménytelenül. Vagy egyáltalán nem vállalnak
ilyen típusú, tevékenységet fedezo" felelo"sség biztosítást, vagy elfogadhatatlan
árakat próbáltak kérni.
Karácsony elo"tt írtuk alá a végso" ajánlatukat, a kötvény megérkezése a napokban
várható, részletes tartalmát azonnal nyilvánosságra hozzuk, amint megérkezett. Az
utóbbi évek rossz tapasztalata alapján azért nem elo"bb, mert csak a kötvény a
garancia arra, hogy a biztosítás tartalma az, amit aláírtunk.
Elo"zetesen és röviden: A végso" ajánlat az eddigi két felelo"sség biztosításunkat
összevonta, így az a rendezo"it is tartalmazza. A díj emelkedése az eddigiekhez
képest nem jelento"s, de a biztosítás önrészt tartalmaz. A biztosítottak az MMSZ
tagjai, versenyekre és edzésekre is vonatkozik, külföldön is érvényes,
repülo"modellek esetében 7 kg tömegig.
A nagyobb tömegu" repülo"modellekre (25 kg-ig) ezen biztosítás megléte esetén
egyénileg kötendo" kiegészíto" biztosítás szükséges, de ennek részletei és díja még
tárgyalás alatt van. Reményeink szerint még a szezon elo"tt ez is megoldódik. Itt is
gond, hogy ilyen még nincs, teljesen új kiegészíto" módozat kidolgozása van
folyamatban. Ehhez meg kell becsülnünk, hogy a kiegészíto" biztosítást várhatóan
hány MMSZ tag igényli. Harmath Andor fo"titkár ennek érdekében felmérést kezdeményezett.
Az MMSZ tagság halasztására vonatkozóan említett csoportos elhatározás semmin nem
segít, csak rontja a közhangulatot. A biztosítás eddig is mu"ködött, számos kifizetés
történt az évek során. Az MMSZ eddig is meg kellett elo"legezze a negyedévente
esedékes díjakat, mert a tagjaink jelento"s részének csak akkor jut eszébe a tagdíj,
amikor az elso" versenye miatt kell a kártya és a biztosítás. A fenti felmérés
elo"segítése viszont gyorsíthatja a még szükséges tárgyalások mielo"bbi befejezését.
A már aláírt biztosítási ajánlat létrejötte, és a jelenlegi tárgyalások haladása
jelento"s mértékben új biztosítási brókerünk, Bádovszkiné Scheer Éva érdeme.
A kiegészíto" biztosítások megkötésében is o" fog közremu"ködni.
Jelenleg ennyi hírem van, a továbbiak hamarosan.

Üdv.
Reé András

gdekor
2009-01-13, 20:05
Hát sajnos ez még nem kielégítő számomra, de remélem mihamarabb további megnyugtató információ érkezik az MMSZ -től a kötvény tartalmával.
Valamint végre értelmezhető választ kapunk a feltett kérdésre, hogy józan paraszti ésszel elmagyarázva hogyan, milyen feltételekkel és mikor vonatkozik egy füves domboldalon repítő baráti társaságra a felelősségbiztosítás.
Várjuk türelmesen, végülis mi ráérünk.
Dekor.

Ikarosz
2009-01-13, 20:30
Hurrá!
Végre megmozdult valami biztosítás ügyben. Anno én is nekifutottam az ügynek, próbáltam érdemi infókat kapni, de csak mellébeszélés volt a válaszban. Örülök, hogy Neked sikerült áttörni a falat.
Bevallom a 7 kg-os határnak nem örülök, mert én az efölötti kategóriában is érintett leszek hamarosan. Midegy, a lényeg, hogy valami alakulni látszik!

Hassan
2009-01-13, 20:31
...A nagyobb tömegu" repülo"modellekre (25 kg-ig) ezen biztosítás megléte esetén
egyénileg kötendo" kiegészíto" biztosítás szükséges... Ehhez meg kell becsülnünk, hogy a kiegészíto" biztosítást várhatóan
hány MMSZ tag igényli. Harmath Andor fo"titkár ennek érdekében felmérést kezdeményezett...

Hol? Es hogyan lehet jelezni, hogy en is igenyt tartanek ra? Mivel eddig sehol sem lattam kiirva, vagy majd csak a jovoben fog kezdemenyezni?

A biztosítás eddig is mu"ködött, számos kifizetés
történt az évek során....

Ezen nem akarok lovagolni, de tenyleg? Ha tudnank rola, akkor valoszinuleg nem is feszegetnenk annyira a temat, hiszen latnank hogy mukodik.

A fenti sorokat egyaltalan nem piszkalas celjabol irtam, csupan ezek a kerdesek merultek fel bennem. Valaki tud nalam tobbet?

Udv,
Hassan

george
2009-01-13, 20:45
Hey,

Úgy látom az idén is megmarad a biztosításra szánt pénzem ;)

George

IndooRee
2009-01-19, 01:00
Elolvasásra ajánlom: http://www.modellsport.hu/aktualis/biztositasi_feltetelek.pdf
2009-ről rövidesen ugyanott.

gdekor
2009-01-19, 09:01
Várjuk a 2009-es biztosítási feltételeket.

Dekor.

plazy
2009-01-25, 15:17
NAfene! "Mozgolódás látszik az indiánok háza táján!" Dicséretes! Furcsa hogy a repülőmodellező közösség szinte egésze érintve van a fórumon közvetlenül vagy közvetve (más modellezők által), ennek ellenére nem nagyon olvasni biztosítós kifizetésekről. :-\

Semi-OFF
A számos különböző biztosítás között - ami ezzel a mmsz tagsággal jár - van a NSSz azaz a nemzeti sportszövetség balesetbiztosítása is. Hogy mennyit is ér? http://sportgeza.hu/sport/2009/01/21/haromezer_forintos_karpotlas/ Ha itthon a fürdőszobában eltört volna a keze akkor a többszörösét kaphatta volna de mivel "csak" kifordult és ezzel 4 éves munkája veszett oda így csak ennyit! :-( És ez a biztosítás van a kézilabdázó feleségemnek, a kosarazó öcsémnek, nekem és minden sportoló ismerősömnek!

De ezzel nem akarom eltéríteni a topicot a felelősségbiztosítás témájáról, mert csak arra keresünk megoldást! Balesetbiztosítást meg köt(het)ünk máshol is!
ON

Üdv
plazy

plazy
2009-02-12, 13:58
Nekem és még néhány kaposvári (és környéki) modellezőnek holnap (2009.02.13) jár le az évek óta tartó tagságunk.
Ha lesz előrelépés akkor újra kötjük.
Gondoltam, ezt még elmondom.

Üdv
plazy

gdekor
2009-02-12, 19:26
Hát Plazy mintha rápintott volna egy végzetes határidőre, de ezt úgy látszik odafönt is fejben tartották, ugyanis az alábbi email érkezett Dr. Reé Andrástól ( MMSZ elnökség)

Helló Tamás,
Felszállt a fehér füst. A honlapon olvashatók az új biztosítási feltételek.
A nagy modellekre történő kiterjesztés még folyamatban van.
Üdv.
András

A 2009-re vonatkzó felelősségbiztosításról pontosan itt:
http://www.modellsport.hu/aktualis/biztositasi_feltetelek.pdf

Azonban ez csak akkor érvényes ha ai itt leírt pontoknak mindnben megfelelnek a körülmények:
http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf ( Ebből az RC repülős-helis rész a 3. és 4. pontban ralálható. )
-valamint továbbra is csak akkor, ha repítés előtt bejelentjük, hogy kimegyünk repülni, illetve "edzeni".

A nagyobb modellekre kiváltható extra feltétet, továbbra is kíváncsian várjuk.

Dekor.

plazy
2009-02-13, 20:54
Na végre ez a beszéd! Denehézvóóót! Minden jó ha a vége hajó!
plazy

gdekor
2009-03-11, 13:49
Felmerült egy olyan kérdés, hogy hányan tartanánk igényt a 7kg fölötti gépek kiegészítő felelősségbiztosítására.
A pontos összeg és a bitzosítási feltételek is várhatóan a létszám függvénye lehet.
Véleményem szerint egy tizenezer forinos felár reális lenne.
Ezzel a témával kapcsolatban várnék véleményeket, észrevételeket azoktól akik érintettek a témában.
Dekor.

Tubaboy
2009-03-11, 18:03
Támogatom a kezdeményezést, hogy kapjunk lehetőséget biztosítás kötésére 7 kg felett is, hisz az árak csökkenésével és a repülőmodellezés mostanság tapasztalható népszerűség növekesésével egyre szélesebb a "nagygép" tulajdonosok száma Magyarországon.

Nem gondolom, hogy a biztosító nagyobb kockázatot vállal fel 7 kg felett, mert általában lineárisan a gép méretével növekszik a pilóta tudása, felelősség érzete és körültekintése is.

Én biztosan megkötöm, amint lesz rá kínálat...

gdekor
2010-01-08, 16:54
a 2010 - es érvényes modelles biztosítás ( MMSZ kártya ) intézését most kezdte el Kontsagh Sanyibácsi a szkásos módon : taszári klubbon keresztül.
MMSZ kártya ( 4000.- ) taszári klubbtagság : 1000.- Összesen: 5.000.- Ft, 7 kg-os modellig
A 7 kg-os modell fölöttiekre ezeken felül plusz 12.000.- Ft. éves díj.

Az összeget Mjanesznek, Sanyibácsinak, vagy nekem jutassátok el.

Dekor.

trainerTOMI
2012-09-13, 00:14
kb. két hónapja lezuhant egy repcsim a házak közé, nem is lett meg... gondoltam bejelentem a megadott telszámon a kapcsolattartó személy elérhetetlen, mivel az előfizető nem kapcsolható... írtam mailt is a megadott címre, azóta sem jött válasz, írtam a MMSZ címére is, ők sem kerestek... kíváncsian várom miként juthatna a pénzéhez az, aki megsérült vagy anyagi kárt szenvedett a balszerencsés lezuhanásom miatt?

gdekor
2012-09-13, 12:12
De ugye előtte bejelentetted, hogy kimész edzeni mielőtt megtörtént az eset?
Dekor

trainerTOMI
2012-09-13, 12:20
kuldtem egy mailt...

mernok
2012-09-24, 11:56
kb. két hónapja lezuhant egy repcsim a házak közé, nem is lett meg... gondoltam bejelentem a megadott telszámon a kapcsolattartó személy elérhetetlen, mivel az előfizető nem kapcsolható... írtam mailt is a megadott címre, azóta sem jött válasz, írtam a MMSZ címére is, ők sem kerestek... kíváncsian várom miként juthatna a pénzéhez az, aki megsérült vagy anyagi kárt szenvedett a balszerencsés lezuhanásom miatt?

Nem mondom, hogy erre vártam.... :(

De őszintén szólva amikor pár éve próbáltam biztosításhoz jutni, az MMSZ-hez beballagtam és két nénin kívül nem volt ott senki, biztosítási feltételeket, kötvényt, semmit nem tudtak adni.
Egy ideig még próbáltam a megadott biztosítási ügynökből értelmes infót kiszedni, aztán feladtam. Mert ha már megkötni is ilyen problémás, akkor mi lesz, ha baj lesz?

(Akkora kamu szaga volt/van az egésznek, mint ide Lacháza....)