PDA

Teljes verzió megtekintése : II. Sárbogárdi Heliparty - NA-IV kupa ! 07. 12.

pilot001
2008-06-18, 13:53
Üdv...

!!! !!!! !!! FIGYELEM !! !!! !!!

Ismét megrendezésre kerül a Sárbogárdi modellhelikopteres ügyességi verseny !

2008 Július 12. én SZOMBATON

Helyszín VÁLTOZÁS !!!!! : RÉTIMAJOR , Aranyponty Zrt. terülte !!! http://www.aranyponty.hu

GPS : 46°48'30.58"N 18°35'28.62"E - Google earth ből vett adat.

Útvonal : Sárbogárdot elhagyva déli irányban , majd Rétszilason át és azt elhagyva balra fordulva Hadnagypuszta felé.

Várunk mindenkit szeretettel.. ;D

Nevezési díj : NINCS !

Díjazott verseny !!

Verseny kezdési időpontja : 10 : 00

EMH.hu oldalon látható szabályok érvényesek !

! Biztosítás kötelező !

! Verseny elött rádiók leadása kötelező !

Elért pontok természetesen beleszámítanak az országos bajnoksági sorozatba !!!

A verseny most részét képezi a Rétimajorban tartott halfőző és kulturális napnak !
A verseny nem fog időkorláttal futni magyarul nem kell igazodni ott semmi programhoz.
A behajtás a kapuknál kapott/kért papírral lehetséges amit a rendezők adnak a versenyzőknek hogy kocsival a pályára hajthassanak !A kapott papírt a kocsi szélvédőjéhez kell rakni a szabad mozgás érdekében !

OFF

Lesz mindenféle egyéb program kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Kajás sátor lesz, étterem is van, Halász múzeum....
Büfé egész nap, színpadon műsorok. LCD kivetítést intézünk a versenyről ha minden igaz sikerül !!
....részletes program az oldalukon lesz nemsokára látható !
Aki repülőgépet hoz az is elfér.. képek alapján.

Mivel a verseny egy szigeten lesz... hát lehet hozni modell hajót is !!!

ON

Képen látható egyéb infó ....

http://aq.uw.hu/kupa2.jpg

És előzetes fotók a helyszínről... még a fűnyírás hátra van ::)

http://aq.uw.hu/na_01.jpg

http://aq.uw.hu/na_02.jpg

Itt egy magaslesről fotóztak .. jó hely lesz a fotózáshoz...szerintem.

http://aq.uw.hu/na_03.jpg

mociker
2008-06-22, 23:35
Sziasztok sporik
Volna egy ötletem,az elkövetkezendő NAIV versennyekkel kapcsolatban.Nagy gondot okoz a robbanós helikkel versenyre kelni,a kis elektromosokkal szemben ebben a versenyszámban.Egyszerűen nem lehet versenyre kelni velük,mert sokkal jobban férnek a csövek között,az eddigi tapasztalataim alapján.Arra gondoltam,hogy a robbanós heliket is külön kellene díjazni,a következő képpen.A bajnoki pontozás nem változna egyáltalán,mert van aki egyszer robbanóssal indul,egyszer elektromossal,és ez nagy bonyodalmakhoz vezetne.Csupán annyi lenne,hogy a versenyen az eredményhirdetéskor a robbanósok külön lennének felsorolva eredményeik alapján,esetleg még 3 kupa erejéig szét lennének választva.A bajnoki pontozásban úgy mint eddig,nem lennének külön kategóriák,minden maradna a régiben.
Mit szóltok hozzá?
ui:
Bocsi Ákos,hogy itt is megkérdezem,de kíváncsi lennék a versenytársak véleményére is,tényleg nem okoskodni akarok,de így esélytelen a robbanós kategória.

Be004990
2008-06-23, 09:09
Viszont Jó Buli !

Én a robbanóssal azon izgulok, hogy elférjek a karók között míg a kis elektromosok lazán fickándoznak közöttük. Én egyébkénkt nem így, hanem rotorátmérő szerint szedném szét a csapatot. Mondjuk 1.m. átmérőnél kissebb, meg nagyobb kategóriát csinálnék. Hiába elektromos egy heli, ha 60-as lapáttal repül neki ugyanolyan szűkek a karók. De nyugodj meg Mociker ha fetámad a szél akkor a robbanóssal még végilehet menni a pályán, míg az elektromosba kapaszkodni kell erősen. Csak a szerencse, hogy az eddigi két ügyességi versenyen majdnem szélcsend volt. Meg azért a palack, meg az asztal szedi azért rendesen az áldozatait az elektromosok közt.

De egyszer eljön még a mi időnk !!!!!! Jó szeles lesz !!!!!!

Aztán a szervezőknek kellene belátni, hogy a verseny nem a helik, hanem a pilóták ügyességét teszteli. Valakinek fel kéne érni ésszel, hogy nem egyenlőek a feltételek, kis és nagy heli között. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy az ügyességire külön fentartson egy kis elektromos helit. Mondjuk azért ha ezt tovább gondoljuk akkor ugye a karók 4 m-re vannak, és igazán akor egyenlőek a feltételek, ha a karók távolsága minden helinél a rotorátmérőhöz képest azonos arányban vannak. Ekkor ugye startonként lehetne újra kitűzni a pályát, ami lehetetlenné tenné a versenyt. Szóval nem is olyan egyszerű ez az egész téma. Valami kompromisszumra kellene jutni a témában. Szerintem egyébként ez a szezon így fog lezajlani, és majd az évértékelő gyűlésen Pesten fogunk tudni közösen valami kopromisszumot kötni a témában.

Egyébként sajnos a következő két versenyen nem tudok részt venni. Legközelebb Esztergomban leszek ott, de mindenkinek eredményes versenyzést kívánok az ekövetkező két futamban.

mociker
2008-06-23, 10:59
Épp ezért gondoltam,hogy a bajnoki pontozás maradna ahogy eddig volt,mert ezt a részét idén nem lehet már megváltoztatni,talán a következő évben.Viszont,a futam végén,ki lehetne emelni külön is,a robbanósok sorrendjét is,és esetleg 3 kupával díjazni őket is.Talán akkor nem lenne annyira savanyú,a szőlő.Addig csak azt várják a robbanósok,hogy mikor jön már orkán erejű vihar,amiben a mai elektronyos helik nem is olyan instabilak már,mint régen voltak,látva itt Extrembmx-et,mit művel a Minititánnal,nagy szélben,a reptéren.Ezzel a kis változtatással,nem szólnánk bele a bajnoki pontállásba,ugyanakkor el lenne ismerve,hogy a 600-as heliket nehezebb terelgetni a karók között.

pilot001
2008-06-23, 11:31
Üdv..
Persze ezt nem láttuk előre hogy így lesz a dolog.
Ki kell fornia magát a dolognak. Elmúlt versenyeken nagyon jól látszott a kis elektromos helik előnye. Olyan tipusú versenyt kell kitalálni amikor nem számit a méret ::). Nos ezt rágni kell mert nem lesz annyira egyszerű. Azt lehetne még csinálni hogy kisebb karó tálvolságokat rakni a kis heliknek. De lehet azon meg méghamarabb végig mennek ;D szóval rák tudja merre kell elindulni hogy kiegyenlítsük a külöbségeket.

Idén már nem biztos hogy lesz változás a NA IV tipusnál.

Ákos

NaSa
2008-06-23, 12:01
Halllllóóó!!!

Valamikor az volt a baj, hogy csináljunk elektromos kategóriát. Most vazze az elektromosok miatt kell a durrogósaknak külön kategória. :-)

Ez nagyon jó! Végre pezseg a helis élet!

Szval szerintem, és ezt az év elején is megmondtam senkit nem tartok vissza attól, hogy külön díjazásban részesítsen valakit vagy valakiket.

Sajnos az éves értékelésbe csak az összevont eredményt tudom belerakni ( ezt kell kitalálni hogy lehetne mindet )

Tehát ha Ákos te úgy gondolod nyugodtan oszd meg az eredményeket de csak az értékelés után tehát ha akarod akkor külön díjazhatod az ügyességin belül a pukkanósokat.

Majd januárban kitalálunk valamit!!!

mociker
2008-06-23, 14:33
Sziasztok
Én így gondoltam mint NASA is leírta a dolgokat,és természetesen a verseny rendezőségétől függ,hogy lesz-e külön értékelés a robbanósok számára.Mindezzel a problémával,csak azért mertem előhozakodni,mert rossz úgy neki indulni a versenynek,hogy szinte semmi esély egy rohadt kupát hazavinni,és megmutatni az asszonynak,hogy "ehune"!!!! ;D
Most,már csak a mindíg sorrakerülő versenyrendezőség,és a versenytársak véleménye hiányzik,hogy ki mit gondol erről a témáról!!!!!
Előre is köszönöm.

extrembmx
2008-06-23, 16:06
ŐŐŐŐ

Én akkor most meg se szólaljak.... ::)

Krafcsiki
2008-06-23, 16:37
Sziasztok!

Megfordíthatjuk a dolgot: a figuratív versenyben előnyben vannak a robbanósok, mert egy szép és szabályos loopingot pl. könnyebb megrepülni egy 50-s vagy 90-s géppel, mint mondjuk a MiniTitannal!!!

Amúgy meg akinek van lóvéja egy robbanós 50-s gépre, annak jutna egy 450-s elektromosra is! - úgyhogy nincs miről beszélni!

Kevés helist tovább osztani elég nehéz, de ez az én szubjektív véleményem!

Üdv

Sys-Ak
2008-06-23, 16:50
Nos igen, figuratívon a nagyobb a nyerőbb és a szél növekedésével az előnyük csak növekszik.
Ami még visszavet, hogy 450-essel a mezei autorota is nagyon nagy kihívás, pedig az érne sok pontot. Többek közt ilyen okokból szeretném megtanulni a nyáron.

Persze jó lenne, ha két méretkategóriára bontanánk a dolgokat, de ehhez kevesen vagyunk. Mondjuk meg merem kockáztatni, hogy egy ilyen szétválasztás esetén többen versenyeznének 450-es és 500-as méretben.

ŐŐŐŐ

Én akkor most meg se szólaljak.... ::)

;D ;D ;D

extrembmx
2008-06-23, 17:02
Én szerintem is csak az a baj hogy kevés az induló a még jobban szétválasztáshoz...
És tény hogy az ügyességin gyors a kisgép de egy figuratívon már nehezebb dolga van....

pilot001
2008-06-23, 19:12
Na igen. Mindegyik tipus kap itt támogatást. Az biztos mindegyiknek van előnye bizonyos területen , de csak azért is lenne ildomos valami kis kategóriát alkotni /vagy külön kupát és helyezést/ mert akkor télleg elfogynak a népek a bizonyos versenyekről. Ügyességin nem lesz sok robbanós mert mit hajtsa ott magát úgyse lesz benne a legjobb 5 ben se. Figuratívon meg kevesebb villany lesz... ???

Bár azért itt én inkább azt mondom sokkal nagyobb az ügyességin a kis helik előnye, mint a figuratívon a motorosnak. Má szerintem.

Ez én látásom innen a szobából most.

Ákos

mociker
2008-06-23, 19:26
Teljesen igazad van Ákos!
Akkor a figuratívon az elektromosakat kellene külön kategóriai elismerésben részesíteni,de ebben az esetben is maradna a pontozás a bajnokságon mint eddig csak ezzel a különdíjjal el lenne ismerve,hogy nehezebb dolguk van a figuratívon.Bár hozzátenném,hogy közel sem annyira,mint a robbanósoknak a NA-IV pályán.

pilot001
2008-06-30, 12:29
ÜDv...

Szeretném számba venni a résztvevőket* ! Kaja létszám miatt első sorban ....

Pü be vagy e-mail , vagy itt is* lehet jelezni a részvételi szándékot. Ha valaki közeben lemondja az nem gáz ...csak ne elötte 1 nappal.

Köszönöm...

Ákos

M.Józsi
2008-06-30, 14:37
M.Józsi jelentkezem !

pilot001
2008-06-30, 16:39
Na..

Akkor

1. M. József

Szumma : 4 /1 + én és a segítők/

lazarcopter
2008-06-30, 17:24
L.Jani 2 főő. ;)

NaSa
2008-06-30, 21:28
NaSa 1 talán 2 fő

pilot001
2008-07-01, 08:58
Üdv !

Remélem jól értem a számokat...

1 M. J.
2 Team Lázár + 1
3 Sir NaSa + 2

SZUM : 9 /6+staff/ ;D

pilot001
2008-07-03, 09:03
Üdv !

További infók....

AC 230 V 50 Hz hálózat az lesz...ha valaki nem akar autó Akkuról tölteni.

Internet is lesz - ha unatkozna valaki ;)

Szünetben és a verseny után lehet , sőt kéretik bemutatót tartani a közönségnek , hadd lássák nem csak kóvájogni tudunk rudak között.

Ákos

pilot001
2008-07-03, 15:47
FIGYELEM !!!!!!!!

A VERSENY HEJSZÍNE MEGVÁLTOZOTT KB 6 KM REL !

TÖBB INFÓ A TOPIC ELEJÉN !!!!

ÁKOS

NaSa
2008-07-03, 17:52
Sárbogárd HELYSZIN VÁLTOZÁS ! !

http://www.emh.hu/fotok/2008_sarbo.jpg

II. Sárbogárdi Heli Party
2008.07.12. 10 óra !! időpont maradt !
Üdv
NaSa

pilot001
2008-07-04, 12:27
Kedves résztvevők , versenyzők !

A versenyre szeretnénk INFÓ táblát csinálni a helikről és egyéb modellekről amik lesznek.
Amit repülni fogtok és amit hoztok arról szeretnék infókat kapni hogy tudjanak csinálni táblákat a népnek hogy mi micsoda.

Köszi !

Létszám bővülés....

1 M. J.
2 Team Lázár + 1
3 Sir NaSa + 2
4 Farkas Viktor
5 Hegyi Károly

Summ: 11 /8+staff/
ÁKOS

pilot001
2008-07-07, 20:36
Telefonos megkeresés alapján jutott eszembe hogy aki nézni jönne csak az is jöjjön :)

És főleg ha van baja a helivel , vagy be kell állítani egy új helit lesz ott elég koponya hozzá.... ;D

Ákos

Tamasi
2008-07-07, 21:44
Sziasztok!Bemutatora repülöket is vártok vagy csak heliket?Menni szeretnék nézni a versenyt és ha van helyszin és lehetöség vinnék elektromos repcsit repiteni.

mociker
2008-07-07, 23:03
sziasztok
Jászberényből is megyünk 3-an.

totka
2008-07-08, 21:38
Hali!

Sajnos nem tudok menni hozzátok,de remélem megfelelően teljesítenek helyettem is a győriek! ;)
Mindenkinek jó versenyzést kívánok!

Üdv,totka ;)

extrembmx
2008-07-09, 01:59
sziasztok
Jászberényből is megyünk 3-an.

ha lessz helim hétvégére akkor marad a 3 fő!!

Krisz

pilot001
2008-07-09, 14:23
Üdv !!

Képek alapján elférnek a repcsik is. persze verseny szünetében és után lesz lehetőség mindenféle modellezést csinálni !
Heli , repcsi , hajó , autó , rakéta , tengeralattjáró , tank :)

Akkor + 3 fő ha jó látom Jászberényből ! Itt én most "csak " verseny résztvevőket számolok evvel. hely van el fogunk férni.

Mivel remélhetőleg több néző lesz mint versenyző ;D ;D ezért statikus kiállítás részt is csinálunk ha lesz mit kirakni . Én tudok vinni 3 repcsit , 2 helit , hajót. Aki amivel jön vagy amit hoz kirakni valami INFÓT küldhetne hogy nyomtassunk hozzá táblákat. vagy ha tud hozzon magával nyomtatva....

INFÓ ismétlés... Kajálás rendezve, de természetesen nem kötelező mivel ott halászlé főző verseny is lesz és nagy nagy kajálós sátor , büfé szóval egész nap lehet inni enni stb. Gyerekprogramok nál van a "cikk" rólunk.. http://aranyponty.hu/node/575

Szumma : 14 /11+3 fő/

Ákos

mociker
2008-07-09, 23:19
Hali pilot78
Nekem
Raptor 50-es lesz a versenygép,OS 50-es mocival.
Péter Robinak Raptor 50 versenygépe lesz TT53 Redline mocival.
Extrembmx minititánja konfigját sajna nem tom megjegyezni,majd leírja ő ha akarja.
Elég ennyi infó róluk,vagy még valami hiányzik az adattábla nyomtatásához?
Ha még valamit tudni szeretnél róluk,kérlek írd meg,hogy mi az,és én szívesen tudatom veled.

pilot001
2008-07-09, 23:54
Üdv...
Nos biztos frászt kaptok de kicsit többet jobb lenne tudni rólunk....

Képen van némi támpont hozzá....

Természtesen semmi gáz ha nem kapunk infót max kérdez aki kíváncsi valamire ::)

http://aq.uw.hu/tb.jpg

NaSa
2008-07-10, 16:13
Ha ez a heli valóban robbanó motoros akkor én oda se megyek. :-)
Akar a franc felrobbanni vele.

pilot001
2008-07-10, 20:38
Üdv...

Hát gőzheli meg nem sokáig bírja. azt oda meg kell tűz is.

Egy kis segítség a navigáláshoz ! A dátumban szereplő 12. számnál jön be az út....

http://aq.uw.hu/tp.jpg

pilot001
2008-07-12, 22:37
Remélem mindenki jól érzete magát!

Eléggé kacifántos oda jutás és a helyszínen eltalálás is elég gázos volt de azért csak csak sikerült.
Időjárás az volt megint szépen .. nap égetett , szél még fújt rendesen hogy szakadna megy.
Ezenfelül mindenki szépen balesetmentesen repült. Volt repcsizés , autózás , hajózás is. De a szél miatt repülőzés csak kevésbé.
Én sajna saját ügyességemmel kissé megzúztam a géped, de hát ez má csak ilyen. Megint bejöttem utolsó helyre ::)

Gratulálunk M. József nek a rekordért, meg a mostani eredményért is . Volt étvágya még helizni egy maratoni helizés után !
De reméljük kipiheni a különdíjjal nyert üdüléssel !!

Köszönöm minden versenyzőnek és rendezőnek , bírónak , segédnek a segítséget :P
Jövőre javított verzióval jelentkezünk ... 1-2 dolgot javítunk.
Akinek van még ötlete mit...

Eredmények listály pontokkal NASA kezében !

Képeket kérnék ha küldenétek főleg a díj kiosztásról....

ÁKOS

mociker
2008-07-12, 23:08
Nagyon jól éreztem magam a versenyen,és azt hiszem,ezt bátran kijelenthetem,a jászberényi helisek nevében is.Nekem az biztos ,hogy felejthetetlen ez a verseny,azért is,mert itt szereztem meg most,életem első kupáját. :D
Köszönöm,hogy ott lehettem.

pilot001
2008-07-12, 23:33
Örülök neki hogy pozitív visszajelzést kaptam :) Na igen.. kupát én csak tavaly kaptam összesítettben év végén 6 dik helyért :)

Remélem a többiek is jól érezték magukat ! Remélem megosztják gondolataikat a dologgal kapcsolatban.

Sajna olyan hamar szétröppent a csapat hogy még közös fotózás is elmaradt.

2 kép...
Utolsó pillanatok törés elött >:( >:(
http://aq.uw.hu/dont.jpg
Ez szép is meg jól is repült.

http://aq.uw.hu/500.jpg
A díjjak :o

http://aq.uw.hu/d.jpg

extrembmx
2008-07-13, 12:50
Én is köszönöm a részvételt! Az oda jutás valóban necces volt de a környezet szép volt!
Most nem vittem semmit túlzásba nekem nem ért most meg a kupa anniyt hogy netán a vihar miatt lecsukjam a Titant...

A helidet sajnálom....Túl hamar lett vége a körének...

NaSa
2008-07-13, 14:49
Sárbogárdi Heli Party
A II. Sárbogárdi Heli Party baleset mentesen lezajlott!
Sokan voltunk a tavalyihoz képest, de a nagy meleghez képest is.
Köszönjük a rendezést !
Az eredmények a www.emh.hu versenynaptárban a versenynél a zöldgomb!
Az éves összesítés a "letöltés" menüpontban! ( makrót engedélyezzétek )
Üdv
NaSa

extrembmx
2008-07-13, 15:49
Nekem is van kettő kép!

Ezen Csabi éppen az M7 esen kb a 35-36 os kiklóméterkőnél érezte úgy hogy ki kell feküdnie :D Csupár kb 2 órát töltöttünk dugóban reggel...

http://kepfeltoltes.hu/080713/614096070Image_894__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt pedig egy 1:5 ös baja 5b és a Titán...

http://kepfeltoltes.hu/080713/Image_896__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mkgy
2008-07-13, 17:25
Köszönöm a lehetőséget, hogy indulhattam életem első heli és "tájékozódási" versenyén :)
Legközelebbre jobban felkészülök majd :)

Köszönettel:

Szabó Péter
Mátra MSE
www.spmodell.hu

Woody
2008-07-13, 20:17
Én is jól éreztem magam annak ellenére, hogy nem is indultam a versenyen, csak kocarepültem. :)
De mondjuk igaz ami igaz, nem a helim dobta be a törülközőt, hanem a GPS-em.... ;D

NaSa
2008-07-13, 20:53
Szerintem a GPS eknek is díjazás járt volna.

A következő versenyen lesz külön GEO láda keresés is!!!!

pilot001
2008-07-13, 22:58
Üdv...

nos igen , én is körbe mentem a környéket pedig nekem mükszött a dolog de valahogy mégse.

Kocarepült ?? Az mi ?

Ákos

Woody
2008-07-14, 00:26
hát versenyen kívül mentem pár kört.
vagy akkor mondjuk úgy hogy repültem egy kibic3D programot ;D

pilot001
2008-07-14, 09:20
Üdv...

Na az jó lehetett abban a szélben :P

Nem tudja valaki azt hogy ki fotózott a díj átadáskor ? Egy szakállas emberke volt fekete Kodak ? fotógéppel.

Ákos

extrembmx
2008-07-14, 18:34
Nem az övé volt az a nagy bell heli??

Woody
2008-07-14, 21:57
Hát bennetek aztán mély nyomot hagytunk....
Ő volt az egyik versenybíró. ;D

http://members.chello.hu/pozer.viktoria/NaIv.jpg
Többi kép, eredeti méret:
http://members.chello.hu/pozer.viktoria/P7120006.zip
Egyébként elküldtem Iker Jánosnak is, de valszeg rossz e-mailre, mert nemrég jött vissza hogy mailer démon... ;D

mociker
2008-07-14, 22:10
Köszönjük a képeket!!!!!!!!!!!!!

pilot001
2008-07-14, 23:18
Üdv...

Nos igen ! Télleg.

Sajna eléggé idő zavarban voltam én is szóval képek megvannak nekem is már. Köszönöm. Én is csináltam párat remélem jók lettek !

KÉPEK ---------- >>>>>>>>>>> http://aq.uw.hu/heli.zip

Ákos