PDA

Teljes verzió megtekintése : F3B kunszentmiklós

DASCO
2008-08-04, 12:47
iden is megtartottuk szokasos F3B versenyunket kunszentmikloson.

nagy meglepetesre 9 versenyzo allt a csorlok moge repuloikkel.
3 versenyzo csaladi okok miatt nem tudott eljonni.(gyarapodik a mezony)
a masik nagy meglepetest Simko Tibor szlovak versenyzo tarsunk
nevezese jelentette. a 2 nap alatt 9 fordulot az az 27 startot csinaltunk.(fejenkent)
a vegen meglepoen szoros eredmenyekkel zartunk.

1 Szarka Laszlo -13832 pont (Supersonic EX)
2 Zih David -13808 pont (Furio X-tail)
3 Salamon Arpad-13342 pont (Scare)
4 Simko Tibor -13320 pont (Ellipse 4)
5 Pozsega Viktor -12480 pont (Pulse)
6 Bors Gabor -11318 pont (Avant)
7 Gyongy Andras -10026 pont (V-Ultra)
8 Lazar Pal - 6899 pont (Viking) ( az utolso 2 futamban nem repitett)
9 Urban Istvan - 782pont (hazi keszitesu) (elso nap feladni kenyszerult a versenyt gep serules miatt)

http://img177.imageshack.us/img177/2671/640gr7.jpg (http://imageshack.us)
http://img177.imageshack.us/img177/2671/640gr7.332143711a.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=177&i=640gr7.jpg)

D

DASCO
2008-08-06, 20:03
ime par kep

http://kaposmodell.hu/index.php?operation=gallery&ID=71

D

Sys-Ak
2008-08-07, 16:59
Bocs hogy ide rondítok, de az F3B verseny mellett volt az idén is egy hetes táborozás + antik verseny stb. ?
Csak mert kb. 4 éve jártam Kunszentmiklóson és egy felejthetetlen táborozásban volt részem. Akkor ismertem meg Salamon Árpádot és Bors Gábort. Azóta is álmodozok egy olyan táborról, ahol csölőszóra ébred az ember, ahogy reggel kilépek a sátorból és azzal a lendülettel már lehet is repülni és egész nap nincs is más dolgom. + a jó társaság természetesen :) Persze az évek során a fix szárnyakat forgóra cseréltem, de ez nem összeférhetetlen egy jó táborozással :)

Legközelebb jó lenne ha itt a fórumon is meghirdetnétek a versenyt, biztos vagyok benne, hogy több versenyző és érdeklődő menne el.

gdekor
2008-08-09, 22:35
Valóban érdekes, hogy miért utólagosan kerül fel a topicba egy ilyen rendezvény. Lehet, hogy több embert is érdekelt volna.

Dekor.

DASCO
2008-08-10, 00:13
hello

mivel ez nem egy hivatalos FAI verseny es aki rendelkezik megfelelo
technikaval es tudjuk h erdekli az tudott rola. akit erdekelt es volt ideje
(sajnos az F3J-s emberek mas versenymiatt nem tudtak jonni) az eljott.
mas oka is volt annak h nem vertuk nagy dobra de ezt ne tolem kerdezzetek
mert engem csak meg kertek h ne rakjam fel a kiirast.
de ha van ra igeny h a kovetkezo idei verseny idopontjat es helyet megtudjatok
akkor irjatok majd privatot es amint kiderul megirom szivesen.

D

F3X.hu2
2008-08-11, 11:38
Sziasztok!
Sys-ak és gdekor felvetése teljesen jogos és örülünk az érdeklődésnek!

Egyébként a verseny szokás szerint a FAI szerint ment, kivéve az akkumulátor-csőrlő páros belső ellenállására vonatkozó kitételt, mivel hardverügyileg ez az egyik legköltségesebb rész, és ez egyelőre nem jelent vízválasztót a mezőnyben.

Szervezőként:
az elmúlt 4 évben eljutottunk oda, hogy a korábbi vidéki szervezők által az F3B versenyszervezés elhalása nyomán (2001-ben) 2004-től újjáépítettük a motornélküli repülés e csúcs kategóriáját. Ez azt jelenti, hogy a "régi" gárdából jómagam maradva, néhány társammal mintegy 8-10 emberrel sokat foglalkozva folyamatos részvételüket sikerült elérni, akik időt, pénzt, energiát – és kudarcokat – nem sajnálva igyekeztek az F3B kategória és verseny részvétel felé. Az, hogy most volt 9 fő úgy, hogy ketten nem is jöttek, optikailag jól néz ki. Külön örültünk PokiPoki részvételének a Felvidékről – utolsó pillanatig úgy nézett ki, hogy ketten is tudnak jönni!
Számunkra most a legfontosabb feladat az egyéni teljesítmények növelése.

Ami a versenyszervezést illeti és a meghirdetést befolyásolja:

Az F3B verseny lebonyolításához kell a letöbb bíró, segítő, résztvevő, mivel távrepülésnél pl pilótánként kell kettő, így főbíróval együtt legalább 7 ember, 3 versenyző egyidejű indulásakor, nem gondolva a zsinór visszahozásra például. Így kényszerhelyzetben mozgunk: önkéntes, lelkes segítők mellett a pilóták is bedobják magukat minden téren. Mindez limitálja a lehetséges részvételi számot is, hiszen lényegében a "hozz magaddal még egy embert" mottóval kell dolgozni. Ezt "külsős" résztvevőktől nem várhatjuk el, miközben persze örülnénk a létszám további bővülésének.
2. Nekünk momentán csak jelzőberendezésünk van, mérőberendezés nincs. A jelenlegi a a mostani létszámhoz mérve működőképes. Egy távrepülést is számláló, egyéni időket menedzselő rendszer jelentős terhet venne le a bírók válláról, főleg távrep során. EGy kicsi, korszerű hardver százezres nagyságrendű költséget tesz ki, erre még nem vállalkoztunk, de nem jelenti azt, hogy idővel ne építenénk ilyet.
3. A versenyszervezésnél mindig külön szempont a nevezési díj fejében a megfelelő, kényelmes infrastruktúra, (wc, büfé, stb) ennek biztosítása szponzorok nélkül csak durva részvételi díjakkal (és min. létszám felett) lenne biztosítható, amit érthetően senki sem akarna benyelni - így inkább "félnomád" viszonyok között csináljuk; a verseny végigvitele és a teljesítményre törekvés élvez prioritást.

A résztvevői létszám hirtelen megugrása esetén - a fentiek miatt - a szervezők "belefulladhatnak" a verseny megszervezésébe (miközben ők is pilóták) ami senkinek sem lenne jó. Tehát meg kell találnunk az arany középutat - egyelőre. Ezért óvatos lépésekkel hirdettük meg, célzottan, ismerve az F3J körökben korábban már érzékelhető potenciális részvételi szándékot.

Egy nagyobb verseny adekvát intézésének költséghatékony módjait vizsgáljuk, de mint említettem, most véleményem szerint arra van leginkább szükség, hogy a mezőny minél egységesebb legyen, tehát a nemzetközi átlaghoz minél inkább felzárkózzék mindenki - a hangsúly a mindenkin van.

Megj. A tavalyi Eurotour-on több kollega is kifejtette (többek között a speed világbajnok Martin Weberschock) hogy nagy örömmel venne részt magyarországi F3B versenyen. Természetesen nagyszerű lenne egy nemzetközi verseny, idővel erre is sor kerül terveink szerint, a megfelelő sorrendben.

gdekor
2008-08-11, 13:36
Értem. Vagy mégsem.

Dekor.

pollen
2008-08-11, 14:41
Ércsük mink! Zártkörü,meghívásos buli volt.Nincs ezzel semmi gond.

Sys-Ak
2008-08-11, 23:17
Korrekt és kerek a válasz, köszönöm!
A magam részéről annyit tennék hozzá, hogy ha már elmennék, szívesen segítenék a lebonyolításban. pl. visszahoznám a zsinórokat vagy adminisztratív munkát végeznék és biztos vagyok benne, hogy jó páran hasonlóan állnak a dologhoz. Antik verseny szervezésében vettem már részt és tudom, hogy nem egyszerü a dolog, de megéri a fáradtságot.

Kicsit írhatnál a műszerezettségről, pontosan milyen eszközre lenne szükségetek a teljesítmény értékeléséhez?

F3X.hu2
2008-08-12, 16:18
Köszönjük előre is, szívesen!

Akit érdekel, kérjük írja meg az info(kukac)f3x.hu-ra hogy előre tervezhessünk, úgy könnyebb. Akár versenyzőként, akár nézőként vagy ne adj' Isten, segítőként :).

Ami a mérőberendezést illeti, 4-5 egymás melletti, független számítóegységet igényel, amelyet az A és a B bázisnál működtetett gombok (kapcsolók) aktiválnak, legyen akár ki-bekapcsolása a (vissza-) számlálásnak, vagy a hosszok esetén a B feladat során a megtett út számlálásának. A gombnyomásokra minden csatornák külön-külön hangjelzések érkeznek, pilótákra szabva. Plusz kijelzők , esetleg lámpák is.
Összetett, most írásban időhiány miatt ennyire futotta.
Van egy jó kis filmecske, itt látható többek között:
http://www.lsc-condor-berlin.de/spreepokal/

-> 2007-es verseny,
alul: videó letöltése (85Mb, nagyképernyős film)