+  RCMODELL Fórum
|-+  Modellrepülőgépek
| |-+  Slowflyerek (Moderátorok: fuhur, ppeter)
| | |-+  Új habvágó mechanika.
Oldalak: 1 2 [3]   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Új habvágó mechanika.  (Megtekintve 10280 alkalommal)

Smash
Kapitány
Nem elérhető Nem elérhető

Lakóhely: Budapest XIV. kerület

« Válasz #30 Dátum: 2005-09-28, 18:52:55 »

Idézetet írta: "Peter N"
De még mindig fentáll a probléma hogy a lassan haladó szál többet olvaszt a vastagságból; 1 mert hoszabb idön keresztül melegitt 2. Mert nincs akkora hüttésnek kitéve mint a gyors.

Igen sajnos ez a probléma megjelenik néha vágás közben.... hagy egy max 1mmes árkot ott, de azt csiszolőgéppel simán ki lehet javítani.

Nekem inkább az a probláma jön elő néha, hogy lemarad a szál közepe a szélekhez képest... vajon nincs eléggé megfeszítve? Vagy nem elég meleg?
Naplózva

Üdvzlettel: GyA

gyandras@gmail.com
http://smashmodell.atw.hu/
HUN - 2910
Peter N
Kapitány

Lakóhely: Svédország

« Válasz #31 Dátum: 2005-09-28, 19:39:53 »

Szomorú
Naplózva

Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.
rc7
Kapitány

« Válasz #32 Dátum: 2005-09-29, 07:25:43 »

Pontos a hab is. Megfelelő vágógép és sablon + gondos munka esetén nagyon pontos lehet az eredmény. A profilrajzoló szoftverek leírását olvasva rá lehet lelni, hogy a vágásszélesség ellensúlyozására korrigálva rajzolják a profil sablonját (beállítható a programban az alkalmazott vágóhuzal vastagsága is). Így aki megfelelő huzalt használ, pontosan vágja ki a sablont, az igen pontos habot tud vágni. Nekem automatikus a vágási sebesség szabályozása, 3mm vastag szárnyat is gyönyörűen tudok vágni.

Balsa bordánál is van aki inkább csiszol, habnál is van aki inkább csiszol. De ez nem általános......
Naplózva

MMSZ kártyaszám:   1521
Smash
Kapitány

Lakóhely: Budapest XIV. kerület

« Válasz #33 Dátum: 2005-09-29, 15:08:20 »

Az első pár vágás tapasztalata óta már én is vastagabb mintabordákat csinálok, így az eredmény kielégítő.
Naplózva

Üdvzlettel: GyA

gyandras@gmail.com
http://smashmodell.atw.hu/
HUN - 2910
DuNy
Csirke
*

Lakóhely: Budapest

« Válasz #34 Dátum: 2005-10-07, 23:51:37 »

Hello Mindenki!

Tanácsot kérnék. Emeletes házban lakom, kicsi a tér, sajnos nincs lehetőségem habvágó asztalt gyártani. Ennek ellenére viszont szeretnék építeni egy habgépet. A szárnyfesztáv 190 centi... nem vicc.

Igen. Egy Hercules...
És ím a szárnyprofil két vége:

A szárny mint olyan 3 részből áll. Gondolom ezt egyben kivágni nem lehet.  :? szóval a ragasztás nem tudom mennyire lehet eredményes, mivel 2-2 400as moci lesz a szárrnyakra erősítve. Szal ez is megoldásra vár.
De ott van a test, ami egy cső, aminek a külső átmérője 19 cm, a falvastaság kb 2 cm lehet. ezt megoldástól függően egy "egész" vagy két félcső ragasztásával lehet megoldani. Gondolom...

Kérdések: bérvágás mint olyan létezik?
Esetleg tanéács, hogy tudok olyan vágót csinálni amit ugy össze lehet csomagolni ha nem használom, hogy elférjen minimális helyen?

Köszi előre is a segítséget!
DuNy
Naplózva

4314 finals, gear down and locked...
picipocc
Kapitány

Lakóhely: Püspökszilágy
Telefonszám: 20-20-677-56

Depronbohóc

« Válasz #35 Dátum: 2005-10-10, 09:58:28 »

Szia DuNy!

Ha nős vagy és nem egyedül élsz a lakásban akkor nagyon gondold meg a konyhaasztalon való habvágást!
Eléggé nehezen viselik a nem megszállottan modellező nőnemű egyedek ha bűzlik a családi fészek.
Igaz ,hogy ha napokig megszállom a konyhaasztalt miközben semmit se engedek odébb tenni vagy megmozdítani mert éppen sablonban van valami az is komoly konfliktusokat szokott gerjeszteni. Vigyorog
Amennyire én látom eléggé egyszerű a szárny amit vágni akarsz ,kis gyakorlás után valószínüleg simán ki lehet vágni egyszerű kézi kerettel is.
Ennek a megoldásnak eléggé kicsi a tároló hely igénye.
A két 70 cm-es szárnytag szerintem nem okozhat gondot.
Ha mégis a bérvágást választod akkor add meg a profil pontos adatait és kérek rá egy árajánlatot ott ahol én szoktam vágatni a szárnyaimat!
Nagyon jól és pontosan dolgoznak.

Üdv  a  Picipocc
Naplózva

Skypee:picipocc
DuNy
Csirke
*

« Válasz #36 Dátum: 2005-10-17, 14:09:22 »

Idézetet írta: "picipocc"

Ha mégis a bérvágást választod akkor add meg a profil pontos adatait és kérek rá egy árajánlatot ott ahol én szoktam vágatni a szárnyaimat!
Nagyon jól és pontosan dolgoznak.

Üdv  a  Picipocc

Hello picipocc!

Hát elsőre szerintem mindenképp a bérvágás választom, de csak hoyg tervezni tudjak kb neked mennyibe szoktt lenni egy ilyesfajta szárny kivágatása? Nomeg hol van ez a lehetőség, mert az is lényeges, hogy könnyen megközelíthető legyen nekem.

Esetleg a műszaki paraméterekről ha tudna valaki irni valamit, hogy pontosan milyen elektronika szükségeltetik egy ilyen gép megépítéséhez az se lenne rossz.
Köszi:

DuNy
Naplózva

4314 finals, gear down and locked...
Nagy Sándor
Kapitány

Lakóhely: Vásárosnamény

« Válasz #37 Dátum: 2006-09-12, 20:39:58 »

Hello

Azt szeretném kérdezni hogy csinál-e valaki üreges habszárnyat evvel a leleményes szerkezettel

üdvözlettel:Saszta
Naplózva

Nagy Sándor

06-30-578-6901
picipocc
Kapitány

Lakóhely: Püspökszilágy
Telefonszám: 20-20-677-56

Depronbohóc

« Válasz #38 Dátum: 2006-09-12, 21:28:44 »

Szia Saszta

Szerintem keresd meg Styroman kolégát!
Nagyon sok féle gépet, szárnyat, és törzset készít.

Üdv  a  Picipocc
Naplózva

Skypee:picipocc
Nagy Sándor
Kapitány

Lakóhely: Vásárosnamény

« Válasz #39 Dátum: 2006-09-13, 20:05:05 »

Szia  picipocc

Köszönöm a tippet,de én arra lennék kiváncsi hogy,érdemes-e kisérletezni.Mert hogy én már csináltam egy szárnyat üregesre styrodurból, balsa főtartóval, csak nem tudom hogy melyik az erősseb a tömör, vagy az üreges. A technika nagyon egyszerü, ha érdekel valakit akkor képeket rakok fel valahogy. Igaz hogy nincs d.fényképezőm de akkor kérek kölcsön.

üdv:Saszta
Naplózva

Nagy Sándor

06-30-578-6901
styroman
Kapitány

06704256904

« Válasz #40 Dátum: 2006-10-03, 19:57:20 »

Sziasztok!
Bocs hogy beleszólok,
Szívesen vágok szárnyat bármit ha igény van rá.
Geometriai elcsavarás trapézolás üregelés bármi.
És ha minden jól megy lesz Epp-is.
Én is kerettel kezdtem de szerintem nincs értelme otthon küzdeni vele mert ha elrontod a szárnyat akkor már ott vagy anyagilag mintha  vágatnál egyet.
Sőt ha több ugyanolyan garnitúrára van igény akkor  még olcsóbb a dolog.
Szerintem.
A C-130 van komplett variávióban is mindjárt belinkelem a fotót
Naplózva

06704256904
styroman
Kapitány

06704256904

« Válasz #41 Dátum: 2006-10-03, 20:06:01 »

A c130
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=16999&postdays=0&postorder=asc&start=105
Naplózva

06704256904
lbalazs
Másodtiszt

Lakóhely: Sopron

« Válasz #42 Dátum: 2007-08-22, 13:28:51 »

Sziasztok!

Én is agyaltam sokat, meg próbálkoztam kézzel vágással, egészen addig amíg csináltam egy CNC vágót. De ez csak annak érdemes aki kifejezetten kisérletezni akar...
Mire a gép megvan meg be van kalibrálva a szoftware (föleg a leégetett vastagság problémás) össze lehet rakni több tucat repülöt "bérvágott" szárnyakkal.

Több nap ráment még az elsö szárny kivágására miután a szerkezet üzemképes volt. (Most már rutinosabb vagyok, meg összeválogattam a szükséges szoftwareket, de még mindíg sok meló.)

Nekem pszichikailag van szükségem saját gépre, amivel nem kell a tervezés-rendelés-várás-felhasználás ciklust megvárni, hanem ha valami nem jó tudok rugalmasan új alkatrészt csinálni (röpke órák alatt Mosolyog )

Üdv,
Balazs
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3]   Fel
Nyomtatás
Ugrás: