+  RCMODELL Fórum
|-+  Modellrepülőgépek
| |-+  Motoros repülés (Moderátorok: Francii, Szab, bedrock)
| | |-+  Üzemanyag keverék házilag ---> ETANOL + RICINUS
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 24   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Üzemanyag keverék házilag ---> ETANOL + RICINUS  (Megtekintve 31955 alkalommal)

laciba'
Csirke
*
Nem elérhető Nem elérhető

Lakóhely: Nagykanizsa

« Válasz #15 Dátum: 2007-06-19, 12:55:22 »

Ahogy mondani szokták "lelked rajta"

üdv:
Naplózva

Soha nem a varázspálca a hülye!
APPME
Kapitány

Lakóhely: Gyomaendrőd
Telefonszám: 30/254-2845

Wonderful World

twitteremitter
« Válasz #16 Dátum: 2007-06-19, 14:53:30 »

Üdv Pancsolók!

A következő teóriám van, motrom eddig nem bánta:
Gyári ricinust használok, mert már olcsóbb lassan a gyógyszertárinál. Aztán Klotz versenyolajjal ízesítem, esetleg kisség paprintom nitróval (fórtaktos motrok). Van kutyuló program és az gyönyörűen kiszámítja egy adott végmennyiségbe mennyi elegyet kanyarítsak, mérőpohár, stb. van. Az adalékokat először beöntöm a tartályba, majd x mennyiségű metilt öntök rá. Ezt egy úgynevezett tölcsér segítségével végzem, minden szkafander nélkül, normál nehézkedési erőben, 1g-s terhelés alatt. Eddig sikerült mindig kizárólag az edénybe találnom, tudom nem lesz ez mindig így...Ezután a lezárt (!) tartályt ütemesen addig forgatom a négy égtáj felé, amíg meg nem unom - ca. 30mp.
Ezután színig öntöm az edényzetet, majd nyugovóra térek.
A tartály a kőgazdag modellezőtársaktól elrimánkodott gyári edényzet, eddig senki nem ivott bele az utcából. Mások meg nem tudják, hogy nekem ilyen van. Aztán a reptéren csak jáccom az agyam a "gyári üzemanyaggal" - féláron kb.
Én minden kis szarnak tudok örülni.
Naplózva

Good Will Hunting
"Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
Kis pacsirta, megkopasztlak én..."
sajtqkac
Kapitány

Lakóhely: Budapest, 18. ker.

« Válasz #17 Dátum: 2007-06-19, 19:38:34 »

Akkor árulja most el nekem valaki a pontos keverést! Mennyi etanolhoz mennyi olaj kell. Én 80% etanol, 20% olajjal próbálkoztam, de az olaj 2/3-a nem oldódik fel az etanolban. Véletlenül nem 20 a nyolcvanhoz ez az arány? Jó lenne tudni, mert nem akarok kárt tenni a motorban.  :roll:
Naplózva

üdv. Sajtqkac
APPME
Kapitány

Lakóhely: Gyomaendrőd
Telefonszám: 30/254-2845

Wonderful World

twitteremitter
« Válasz #18 Dátum: 2007-06-19, 19:58:11 »

Hai!

Nem vagyok jártas az etanolos technikáben, sokéve egyszer úgy felidegesítettem magam, hogy vettem 200 liter metilt. Ebből még van egy nagyon kicsi.
Ez úgy feloldja a ricinust, mint a szél -  melyből elégséges 15%-ot beletenni a kutyulmányba.
A gyógyszertári ricinus a (rossz)boltosnelyvek szerint olyan adalékot is tartalmaz, amitől ők mindenképpen olcsóbbat árulnak. Meg hatásosabban keni a motrot, stb.
Igazából nagyobb százalékban Klotz olajjal kényeztetem motraimat, melyből 10%-ot tartalmaz a lé, aztán +5%-al bolondítom ricinusból.
Elvileg lejjebb lehet jönni ezzel a finomsággal, de a főként használt motorom tömítéséhez már ez az olajhányad produkciózik megfelelően.
Ez a Klotz olaj egyébként igazi ráülős motorbiciklikkel való versenyezéshez fejlesztett angol varázslé, ami eleve szimpatikus és ricinus olajkeverékből áll.
Mindenesetre megemlítem, ha valaki a motor határteljesítményén szeret balanszírozni, vegyen hivatalos üzemanyagot.
Naplózva

Good Will Hunting
"Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
Kis pacsirta, megkopasztlak én..."
Peter N
Kapitány

Lakóhely: Svédország

« Válasz #19 Dátum: 2007-06-19, 20:43:18 »

Idézet
de az olaj 2/3-a nem oldódik fel az etanolban.

NE HASZNÁLD Azt jelenti hogy az olajad nem oldodik az alkoholban vagy pedig az etanolod sok vizet tartalmaz (50-60%) a ricinus  akár 90"olaj és10% ban is keverhetö, tehát nincs keverhetetlen arány. A szintetikus olaj az a fajta kell legyen ami metanol/etanolban oldodik (alkoholban) például amit motorkerékpár versenynyzök használnak etanolhoz. A sok szöveg lényege az hogy ha olaj ülepedik a keverö edény aljára vagy éppen napok mulva csapódik ki az nem alkalmas a motorba. Amikor a motor tiszta alkooholt sziv nincs kenés és amikor az olaj gömböcskék jönek a motorba részben tömitik a tüt és azonkivül nem égnek rendesen tehét a motor leáll.
Idézet
Véletlenül nem 20 a nyolcvanhoz ez az arány?

De igen :!:  20 olaj 80 alkohol de ha jól értettem te is igy keverted csak ugy irtad hogy 80 % etenol és 20% olaj.
80/ 20 vagy 20/ 80 csak attol függ hogy mit öntessz elöre a keveröedénybe.
Naplózva

Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.
Füligjimmy
Kapitány

« Válasz #20 Dátum: 2007-06-19, 21:42:59 »

Nos, mint már írtam bolti denaturált szesz...
Ebből lehetőleg 98%-ost vegyél, de ha nincs más jó a 92-95%-os is.
8dl. denszeszhez 2 dl. ricinusolajat kutyulj.
Jól rázd össze, és kész a matéria.
Amúgy a methanollal se történik baj, ha nem pancsolsz vele, vagy nem kortyolgatod. Illetve a gőze is árt, tehát ne szagolgasd ha nem muszáj.

Ár...
Denszesz 350-400 Ft/liter. Ricinusolaj 2 dl. 300 Ft.
Így 700 Ft-ból van 1 lityi üzemanyagod, és marad némi fölös denszeszed tisztogatni.
Elég óccsó nem?
Naplózva

under a reboot
deba
Kapitány

Lakóhely: Bp és környéke

« Válasz #21 Dátum: 2007-07-05, 21:03:12 »

Az én receptem:

10l metanol
2l ricinus
0,5l nitrometán

Nitrometán nélkül nem tudtam semmilyen alapjáratot beállítani, de ez a 2-3% kellett neki. Olyan lett mint a Tornado 1%-os üzije. 6,5 és 7,5 MVVS és Magnum mocival repülők, 3-as gyertyával. Az árakról:
2500
2000
3000

Ez 10000 Ft, 11-12l lötty lesz belőle, merugye  egymásba oldódik...

A 10l tornado 1-es meg ugyebár 8000Ft körül van...
Naplózva

Pilótafülkéből kihallatszik:
... Mit akarsz? Most másszak ki, és ragasszam vissza?...
sajtqkac
Kapitány

« Válasz #22 Dátum: 2007-07-05, 21:15:16 »

Idézet
2500
2000
3000

Ez 10000 Ft, 11-12l lötty lesz belőle, merugye egymásba oldódik...

Ezt nemigazán értem. Nálam 2500 + 2000 + 3000 az csak 7500 jómagyarforint  :shock:
Tehát akkor mégegyszer: A leverési arány nem 20% olaj 80 % alkohol, hanem 20 a 80-hoz. Mert nemugyanaz, én a százalékost csináltam. Amint már írtam, az etanolom 0,007% vizet tartalmaz... :roll:
Naplózva

üdv. Sajtqkac
Peter N
Kapitány

Lakóhely: Svédország

« Válasz #23 Dátum: 2007-07-05, 21:23:23 »

Idézet
Ez 10000 Ft, 11-12l lötty lesz belőle, merugye egymásba oldódik...

A 10l tornado 1-es meg ugyebár 8000Ft körül van...

Árban Kb. azonos, az elönye: Ha bepiálod nem vakulsz meg a methanoltól  hanem csak fo..l a ricinustól és nem leszell másnapos. Bibííí
Pincér! Egy deci denét 20% ricinussal és egy kis rumeszenccel! Bibííí
Naplózva

Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.
deba
Kapitány

Lakóhely: Bp és környéke

« Válasz #24 Dátum: 2007-07-06, 20:07:10 »

Igen-igen... Elqrtam, nem kicsit, nagyon... Valóbayn 7500 körül van. De a methanolt az Istenér se igyátok meg, mert méreg, és vakulni is lehet, de kb fél deci tuti halál....
Naplózva

Pilótafülkéből kihallatszik:
... Mit akarsz? Most másszak ki, és ragasszam vissza?...
sajtqkac
Kapitány

« Válasz #25 Dátum: 2007-07-07, 07:30:09 »

Idézet
De a methanolt az Istenér se igyátok meg, mert méreg, és vakulni is lehet, de kb fél deci tuti halál....

Na ezt még én is tudtam...  :tanc:
Naplózva

üdv. Sajtqkac
sajtqkac
Kapitány

« Válasz #26 Dátum: 2007-07-07, 07:31:00 »

A nitromethánt amúgy hol lehet beszerezni?
Naplózva

üdv. Sajtqkac
Anonymous
Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2007-07-07, 08:31:17 »

Pl. Az Origoban.  Mosolyog
Naplózva
Kazoo
Kapitány

Lakóhely: Baracs Remegőlábú FPV pilóta

-
« Válasz #28 Dátum: 2007-09-07, 11:58:14 »

Épp az előző kérdést szerettem volna én is feltenni. A Csepp bt telefonos megkeresésre nemleges választ adott, a fehérvári modellboltban csak saját maguk által kevert üzemagyagot adnak. De ha én tisztán nitrometánt szeretnék vásárolni akkor ténylegesen megtehetem például az Origóban is?
Naplózva

Minden repülés építéssel kezdődik, és 70%-ban a vége is az...
sajtqkac
Kapitány

« Válasz #29 Dátum: 2007-09-07, 14:47:41 »

Új fejlemény!
Kipróbáltam propanollal is motrot! Eredmény:
20:1-hez aránynál nagyon  sok az olaj. én kevertem 25:1-est is, de az sem volt még az igazi. 30:1-hez ideális, ezzel próbálgattam az 1,5 ccm-es enyámat, enya 3-as gyertyával. Izzítás 1,75Amper körül volt, és semmit nem kellett állítanom rajta hogy jól menjen, egyből fasza kis alapjáratot produkált itt nekem! Szerintem még próbálgatom egy darabig repcsibenis, és ha működik, akkor valszeg hétvégi repkedéseken ezt fogom használni. A gyárit meg elteszem szebb napokra...   Bibííí

30 egység propanol
1 egység olaj (2T szintetikus robogóba való motorolaj)
Naplózva

üdv. Sajtqkac
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 24   Fel
Nyomtatás
Ugrás: