+  RCMODELL Fórum
|-+  Modellépítés, szépítés
| |-+  Ötletek, műhelyfogások (Moderátorok: laacka, csiga)
| | |-+  Mini eszterga modellezoknek
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Mini eszterga modellezoknek  (Megtekintve 107757 alkalommal)

Rakétástomi
Csirke
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #120 Dátum: 2009-09-18, 16:07:02 »

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, tervezem ennek az esztergának a megvásárlását. Segítsetek, érdemes-e vagy sem!

http://www.promac.ch/media/images//bedienungsanleitung/promac/prbd_220_d_ecomac.pdf
Naplózva
Dudkin
Administrator
Kapitány

Lakóhely: Budapest

Dudkin
« Válasz #121 Dátum: 2009-09-19, 01:29:27 »

Nos, ez is egy eszterga, de szemmel lathatoan vannak problemai. Megnyugtatlak, mindnek van.

En ippen azert kukorekolok meg kettokor, mert most fejeztem be a keziszan modositast az ERBA300-on. Summa 8 ora gepmunka, meregetes, es meg mindig megnyugtatoan szar:)

Tehat ami elsore latok. Keziszan orsoja, kivitele kicsit ijeszto.
mk1 es a szegnyereg ezert lesz meg gondod a hozzavalok beszerzesevel, noha nem lehetetlen.

Inkabb azt javaslom, gyere kicsit feljebb az 7x10 7x12 osztalyok fele.

Pl Erba 300, vagy Einhell

Udv: D
Naplózva
cbruder
Kapitány

Lakóhely: Schweiz (es neha Szolnok)

« Válasz #122 Dátum: 2009-09-22, 12:44:40 »

Sziasztok,

nekem meg ez van:

Mint a 3-as kepen lathato, a meghajtoszijak helyett az asszony vasárnapi kimenö-harisnyája van ... de röhögni fogtok, mert müködik ezzel is Vigyorog

Veletlenül ma delelött talakoztam egy ismerössel (kis maszek CNC-mühelye van) aki 5 perc alatt szerzett nekem original, gyari meghajtoszijakat hozza !!! Holnapra mar itt is lesznek (ket darab, 230mm es 244mm-es 8mm atmeröjü szijak, tehat nem ékszijak !!)
A ket szij darabja CHF 6,40 + CHF 8,00 a posta ...

Köszi az elözö segitsegért Kpeti-nek szij ügyben !!

üdv,

Charles
« Utoljára szerkesztve: 2009-09-22, 12:53:19 írta cbruder » Naplózva
kapeti2108
Kapitány

Lakóhely: Szolnok-Szanda

Balzapor-előállító, néhahabozó... Építés, Javítás

« Válasz #123 Dátum: 2009-09-22, 14:39:53 »

prego...  Kacsint
Naplózva

sqmodell.hu
rgform
Kapitány

Lakóhely: Budapest XIV ker.

« Válasz #124 Dátum: 2009-09-22, 18:40:27 »

Szia!

Kicsit előbb is feltehetted volna a képeket  Meglepődött Meglepődött

Akkor mondtam volna hogy ez olyan mint egy Unimat 4

Vagy olyan mint egy MJ 189a

vagyis ezek szíjai jók hozzá.....

Üdv, Géza

Naplózva
Rakétástomi
Csirke
*

« Válasz #125 Dátum: 2009-09-23, 20:58:08 »

Végül megvettem 80e ft pénzért. Ami szimpatikus volt:

-fém fogaskerekek
-500w motor
-menetvágási lehetőség
-hosszú szán(a többi kieszterga olyan tömpszli)

Ami nem volt az:

-koreai
-kéziszán nekem sem tetszik, bár majd látjuk mit hoz a használat
-nincs alatta tálca

kérdéseim:

-maróasztalt(feltétet) hol lehetne hozzá venni, mivel szeretnék vele marni is.
-keményfém esztergakéseket milyet érdemes és hol venni?
-4 pofás tokmányt milyen méretben kell keresnem és lehet-e egyáltalán erre vásárolni

http://n2.vatera.hu/photos/bf/b9/719_4_300.jpg

http://n2.vatera.hu/photos/bf/b9/719_3_big.jpg

http://n2.vatera.hu/photos/bf/b9/719_1_big.jpg
Naplózva
Dudkin
Administrator
Kapitány

Dudkin
« Válasz #126 Dátum: 2009-09-24, 14:33:23 »

Lehet biz. Ha jol sejtem ez egy 80 as tokmany rajta, annak a kinai esztergakon 55mm es a menesztokore. De jobb, ha leveszed a mostanit, es megnezed.
Ilyen tokmanyt kapsz az ebayen rogyasig, fuggetlen, es szinkron kivitelben is. Amugy jo esetben a foorsod egy MK3 kup, igy lehetoseged van mondjuk mk3as ER32-ER40 es patronos befogo felrakasara is.

Jo forras lenne az LMS azaz a http://littlemachineshop.com/default.php csak az a gonosz vam ne lenne. Ezert inkabb a nemet es az angol ebayt javaslom.

Amugy orulok, hogy megmozdult az alloviz, hamarosan lesz egy ilyen kis moka is, csak meg dolgoznom kell rajta:

http://forum.hobbygep.hu

Udv: Dudkin
Naplózva
Dudkin
Administrator
Kapitány

Dudkin
« Válasz #127 Dátum: 2009-09-24, 14:38:13 »

Ja igen, ha femmegmunkalassal kapcsolatos konyvek erdekelnek, digitalis formaban, keressetek batran PU-ben.

Udv: D
Naplózva
cbruder
Kapitány

« Válasz #128 Dátum: 2009-09-24, 18:25:02 »

Ez a Promac 222 ami nekem is van lenni ... egy az egyben ugyanaz mint az Emco Unimat 4 ... ugyanaz a taiwani ceg gyartja az Emco-nak, a Promac-nak es még vagy 3 masik cegnek is ...

Ma kerdeztem ezt a szakit aki a szijakat szerezte nekem, neki is van egy Unimat 4-e es egy az egyben interchangeable minden darab es alkatresz rajtuk, marmint az övén és az enyémen ... az enyem is mar az ujabb tipus, rajta van mar a vertikalis maroegység erösitett rögzitölapja is ... csak az ne lenne 285 Euro ... Szomorú

Nezegettem az E-Bayen (a svábon) cuccokat hozza .. nagyon szemezgetek egy elötolás meghajtoegyseggel is ... "csak" 89 Euro ... sajna hasznaltat nem talalok sehol sem ... Szomorú
Ha sikerülne mégis egyet felhajtanom, komplett is lenne a masina ...

Ahogy ugy elnezegettem az egeszet, egy vertikalis egysegkent akár egy Dremel vagy Proxxon maromotorral is lehetne hozza egyet összetákolni (olyanom van is vagy 3 darab) ... de ez még megfontolasra vár ...

üdv,

Charles
« Utoljára szerkesztve: 2009-09-24, 18:27:27 írta cbruder » Naplózva
Rakétástomi
Csirke
*

« Válasz #129 Dátum: 2009-09-26, 16:52:19 »

Üdv!

Eszterga késeket milyet és hol érdemes olcsón venni? A gépkönyv szerint gyorsacélt ne, mert nincs kenés a gépen.

A lapkásról milyen tapasztalataitok vannak?
Naplózva
ppeter
Kapitány

Lakóhely: Budapest VI ker és XIV ker

HA5PPE

« Válasz #130 Dátum: 2009-09-26, 17:58:08 »

Szia Rakétástomi!

Nyugodtan használhatsz gyorsacél kést is. Hűtés nem feltétlenül szükséges (ökölszabály szerint 20 m per perc vágósebesség alatt).
A dolog nehézsége szerintem inkább abban van, hogy a kés formáját Neked kell kialakítani.
Köszörűre van szükség, és baleset veszélyessége miatt jelentős odafigyelést, nemi tapasztalatot kíván.

Betétlapkás kések esetén a kés-szárat, és lapkákat meg kell venni, és utána a lapkákat csak cserélni kell.

Megbízható minőséget szerszámáruházakban lehet venni, a jó kereskedők általában segítenek. Nóniusz, Fairtool, FetisBt. stb...
( nem a legolcsóbb megoldás)

Olcsó szerszámok  bolhapiacokon kereskedőktől vásárolható, Bp-en Maglódi úton láttam szerszámokat pár éve, Gyáli piacon több kereskedő van.

Üdv ppeter

Naplózva

... Csak a leszállás legyen jó....
Rakétástomi
Csirke
*

« Válasz #131 Dátum: 2009-09-28, 22:10:31 »

Sziasztok!

Vasárnap elhoztam a gépet, kapott egy fémforgács-tisztítást, zsírzást, olajozást. Rendes volt az eladó, adott vele 6 kést és egy pár menetmetszőt is.

Dudkin, a kéziszán nagyon jól működik, egyáltalán nem gagyi. 2 kisméretű szorítócsavarral és eg lemezzel lehet állítani a késszán szorosságát magán a szánon, és így tökéletesen illeszkedik. A nóniusztárcsákon van kis holtjáték, de amikor pontosság kell gondolom úgyis mindenki a tolómérőt használja.

Vettem 15 db műszerész gyorsacél és vídiás esztergakést a vaterán 2500,- Ft-ért hozzá, úgy döntöttem nem szarakodok az otthoni miniköszörűn.

Első munkám egy fémdugó lesz az alu-csövek végére, mivel esztergabáb hiányában csak így tudom a forgócsúcsra rányomni és megmunkálni a csövet.

Naplózva
Rakétástomi
Csirke
*

« Válasz #132 Dátum: 2009-10-12, 20:29:28 »

Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló:

Már 3 hete nyüstölöm a kis gépet, vasat esztergálok vele. A Leszúrást nagyon nem szereti, mozog az egész szán.

Az anyagot ha rövid hogyan lövitek be a tokmányon hogy ne legyen ütése? 

Mégis a gyorsacél késeknél maradtam, már csináltam leszúró, menet, oldalazó, beszúró és lyukkést, már talán megy is a kialakításuk.

Eddig kb 5 kést törtem el.

Apropó, jó féle leszúrókést szeretnék köszörülni, tud esetleg valaki tippeket adni a kialakítását illetően?

Naplózva
cbruder
Kapitány

« Válasz #133 Dátum: 2009-10-20, 11:01:10 »

Sziasztok,

ugy döntöttem, hogy eladásra kinalom a kis Promac 222-es (ujabb kiadasu taiwani EMCO Unimat 4 clone, marogepkent is hasznalhato) esztergámat ... uj szijakkal es egy a kepeken is lathato kessel ...

A gep ezen az oldalon fenntebb lathato is, szinte uj allapotban leledzik ...

Amennyiben valakit érdekelné, Oktober 26-an el is vinném ... de elöbb ajanlatokat kérnék vagy privatban vagy e-mailben !!

Kaphato elötolás-áttétel is hozza, az EMCO Unimat 3-4 alkatreszei egy az egyben passzolnak rá ... tehat az EMCO katalogusbol minden darab !!

üdv,

cbruder
« Utoljára szerkesztve: 2009-10-20, 11:05:57 írta cbruder » Naplózva
stuncii
Főpilóta

Lakóhely: Lajosmizse

« Válasz #134 Dátum: 2009-10-20, 17:45:44 »

www.rcmizse.hu/kocka.jpgezt csak azért mutatom hogy lásátok a témába való hozzászolásom nem légből kapott ezt a kockát én csináltam ez a kockába kocka és bene még egy Mosolyog visza térve a késekre barkácsolásra minden esetben csak a gyorsacélt ajánlom a váltó lapkás kések elég borsos áron vanak és egy othoni felhasználásra a lapkák finanszirozása luxus volna Mosolyog a keményfém késeket viszont a köszörülése és a törés érzékenysége végett nem ajánlom A leszúró kések esetén ezeknél a kis gépeknén nem jo 2 mm szélesebb kést használni(tul nagy forgácsóló erő) kizsárolag csak gyorsacél nagy vágó szögel fojadék hütésel és kisebb fordulatal mint az átmérözés aluminium forgácsolása esetén fordulatott fentebb kel emelni mint a szénacélnál ha a gép engedi a 10 átméröjű aluminiumot 1000 r/m és pertoleum vagy gázolaj hütés . itt elég csak ecsetel kenegetni a munka darabot kivétel leszurás ott joban szereti a több hűtést vagy kenést. ha bárkinek kérdése van nyugodtan zaklason vele válaszolni fogok akár msn en is zargathatok Mosolyog  nem montam mág nektek hogy 20 éve vagyok forgácsoló ugy mint esztergályos maros gyalus és minden ami forgácsot csinál fémből
« Utoljára szerkesztve: 2009-10-20, 20:22:12 írta stuncii » Naplózva

A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját "by stunci"
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Fel
Nyomtatás
Ugrás: