+  RCMODELL Fórum
|-+  Modellrepülőgépek
| |-+  Kisérleti repülők (Moderátor: fuhur)
| | |-+  Rakéta modell
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Le
Nyomtatás
Szerző Téma: Rakéta modell  (Megtekintve 80821 alkalommal)

59th_Phoenix
Csirke
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #210 Dátum: 2007-05-31, 14:59:02 »

Bár nem egészen ide illik, de rakétához köze van. Vizi rakétához probálok vezérsíkot csinálni, fóliázás folyamatát leírná valaki? Vagy ha van ilyen topic, megköszöném. Közben megtaláltam a topicot. :oops:
Naplózva

Tomadevil
Kapitány

Lakóhely: Dévaványa

« Válasz #211 Dátum: 2007-05-31, 20:10:14 »

hali Phoenix

hova kell fólia?, tudnál felrakni képet? én szerintem a legyegyszerűbb vezérsík a CD 3 részre osztva, az erős is rugalmas is.
Naplózva

20/265-1773
59th_Phoenix
Csirke
*

« Válasz #212 Dátum: 2007-06-04, 12:23:17 »

Hát asszem én is maradok a cd-nél.
Naplózva

59th_Phoenix
Csirke
*

« Válasz #213 Dátum: 2007-06-04, 12:23:23 »

Véletlen megint kétszer ment el. Ha Admin vagy Mod bácsi erre jár megkérném hogy törölje.
Naplózva

][CE
Csirke
*

« Válasz #214 Dátum: 2007-06-05, 19:39:28 »

Rakétamodell teste készülhet PVC csőből is.

Szőke István, mára jobban terjed amatőr körökben a KNO3/sorbitol hajtóanyag keverék, ami gyakorlatilag egy füstelegynek is mondható, puskaport nem szívesen tart vagy csinál Mo-on senki se a hülye gyerekes törvények miatt.

Aztán meg itt egy kicsit nagyobb tolómotor úgy 130Ns összimpulzus és 400N maximális tolóerővel.
http://mcg.atw.hu/oneshot.wmv
A modell alumíniumból készült szárva a légnyomástól ment tönkre ez vissza is fogta a lenületét.  Szomorú
Naplózva
Alips
Csirke
*

« Válasz #215 Dátum: 2007-07-05, 11:05:08 »

Sziasztok!

Régebben írtam már ide.. Eléggé régóta foglalkozom rakétamodellekkel és saját gyártású modellekkel is. Érdeklődnék, hogy véletlenül van e valakinek elfekvőben D12-0 ás motorja elfekvőben 2-3 darab? Szívesen megvásárolnám. Egy Estes Comanche-3as modellbe kellene.

Kék eget!
Naplózva
dannyboy
Kapitány

« Válasz #216 Dátum: 2007-07-05, 12:14:27 »

Hélo,

van egy lepattant MPX MicroJet-em. Régóta gondolkodom rajta, mi lenne, ha rakétahajtású siklóként üzemelne?

Benne vevő+szervók+akku, fellövöm, ("nézek a magosba, gondolok nagyot, magyar égre...") oszt onnan lehet vitorlázni.

Milyen motor lenne jó bele, amit esetleg a Lindingernél be tudok szerezni?
Naplózva

Szupermodell feleség full tuning
Perzsamacska full alu elox
Porckorongsérv V2.0 full CFK
fotyierik
Csirke
*

Lakóhely: Szlovákia

« Válasz #217 Dátum: 2007-07-09, 12:38:06 »

TISZTELETEM MINDEN HOZZÁÉRTőNEK!
Én nem rég foglalkozom a rakéta építéssel.
De inkább mondom magam nagyon kezdőnek, mint hozzáértőnek :oops:
Nagyon szivessen fogadnék a privát címemre rakéta motorok elkészítéséről, hajtóanyagokról, ennek biztonságos elkészítéséről, minden felléphető komplikációról, és maga egy egyszerű rakéta megépítéséről szóló infókat tervrajzokat.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítőkészségeteket.
U.I.: Ha az üzemanyag árát, beszerzési helyét is meg tudnátok határozni, nagyon hálás lennék érte.
Örülök, hogy meg találtam ezt a topikot. Bibííí
Mindenképp magam akarom a hajtóművet építeni :wink:
Naplózva
dannyboy
Kapitány

« Válasz #218 Dátum: 2007-10-24, 09:18:25 »

Idézetet írta: "fotyierik"
TISZTELETEM MINDEN HOZZÁÉRTőNEK!
Én nem rég foglalkozom a rakéta építéssel.
De inkább mondom magam nagyon kezdőnek, mint hozzáértőnek :oops:
Nagyon szivessen fogadnék a privát címemre rakéta motorok elkészítéséről, hajtóanyagokról, ennek biztonságos elkészítéséről, minden felléphető komplikációról, és maga egy egyszerű rakéta megépítéséről szóló infókat tervrajzokat.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítőkészségeteket.
U.I.: Ha az üzemanyag árát, beszerzési helyét is meg tudnátok határozni, nagyon hálás lennék érte.
Örülök, hogy meg találtam ezt a topikot. Bibííí
Mindenképp magam akarom a hajtóművet építeni :wink:

Ilyesmiről szeritem itt szó sem lehet. Veszélyes, nomeg tilos is, gondolom... Készen kapható rakétamotorokkal próbálkozz, azok már beváltak.
Naplózva

Szupermodell feleség full tuning
Perzsamacska full alu elox
Porckorongsérv V2.0 full CFK
sajtqkac
Kapitány

Lakóhely: Budapest, 18. ker.

« Válasz #219 Dátum: 2007-10-26, 13:11:19 »

Pölö szlovákiából lehet behozni, elvileg mostmár közük nincs hogy mit hozol át a határon. Vigyorog Najó, van, de sazrnak rá megnézni...  :roll:  :wink:
Naplózva

üdv. Sajtqkac
Viktor
Kapitány

Lakóhely: Bp

« Válasz #220 Dátum: 2008-03-03, 01:55:10 »

Látom nagyon halott ez a téma. No hát itt egy ötlet: Ugye örökös probléma a rakéta modellezéssel az illegalitás kérdése. És sajnos minden ami legális az alig hasonlít a rendes rakétákra. Hát azt találtam ki hogy esetleg lehetne egy impelleres RC rakétát építeni. Itt szerintem minden az akkun múlik. Mivel a törzs szerintem nem túl nehéz egy impeller számára főleg ha jó erős a motor. Ráadásul érdekes lenne rádiósra megcsinálni. A szárnyak végén szépen ott lennének az irányító lapok amiket egy egy mikro szervó működtetne. A stabilitást a megfelelő kiegyensúlyozás biztosítaná akár csak a szilárd hajtóanyagos modell rakétáknál. De azért irányítani is lehetne. A vevő nem gond mert az csak pár gramm. A legnagyobb probléma szerintem az aksi. Hiszen az a legnehezebb része az egésznek. Lehetne esetleg használni AAA méretű akkukból szerkesztett akku pakkot. Vagy valami még kissebb könnyebb megoldást. Mittudomén mobil telefon aksi kettő sorba kötve. Nem kell nagy teljesítmény mert csak pár másodpercig kell üzemeljen az egész. Bár lehet hogy hülyeséget írtam , sajnos az elektronikához nem értek.
A szívó nyílást valami cseles rejtett megoldással kéne megcsinálni mert azért egy orrkúp nélküli rakéta nem szép és nem is igazi rakéta.
Mondjuk lehetnének a testen hosszú 1 - 2 mm széles lukak. vagy változó vastagságú törzsnél beszívó nyílás stb.
Hátrányok: 
- nem biztos hogy működik
- drága
-viszonylag bonyolult
-hiányzik a füst
-a hangot nem tudom de biztosan más

Előnyök:
-legális
-talán kevésbé veszélyes
-többször felhasználható
-nem kell hajtóanyagot barkácsolni hozzá
-irányítható
-nem kér enni ( csak egyszer kerül pénzbe)
Naplózva

Hol van a hamutál?Elnyomom a falon, vazze... -Hindenburg léghajó kapitánya
SR -71,Telemaster, Mx-1
Tomadevil
Kapitány

« Válasz #221 Dátum: 2008-03-03, 16:05:13 »

Szerintem nem lehet megvalósítani, ugyanis egy kisebb rakétába pl.: folpack-os kartoncső méretű rakéta felemeléséhez kb. 8N tolóerő kell, mivel ennél a rakátánál növekszik a súly(akku, impeller..) ezért jóval nagyobb tolóerő kell, és olyan impeller ami megfelelő tolóerőt tud biztosítani.. hát annak sajnos nagy mérete van és a súlya is nagyobb mint egy kis rakéta motoré. Szóval nem is kell folytatnom hogy még miért nem lehetséges.

Szirentem hibrid rakétákot a leggazdaságosabb építeni mert újrahasznosítható és viszonylag könnyű elkészíteni.

Naplózva

20/265-1773
Viktor
Kapitány

Lakóhely: Bp

« Válasz #222 Dátum: 2008-03-03, 23:40:47 »

Miért kéne 8 N? (8N az ugye annyi mint 800 g tolóerő?) Egy Persze elképzelhető hogy tényleg ennyi kell. Miért kéne folpack cső méretű legyen? Ha az impeller mondjuk 6 cm átmérőjű akkor logikus lenne egy 6 - 7 cm -s csőbe helyezni. Mondjuk valami házi gyártású papír csőbe hogy könnyű legyen. Ha a rakéta modell teljes tömege mondjuk 200 g lenne akkor kéne kb 600 g tolóerő. Álltalában ennyi kell hogy egy rakéta fölmenjen. Kérdés hogy egy impeller tud e 600 g ot tolni és hogy meg lehet e csinálni a szerkezetet 200 g alatt. Végül is mega a rakéta test nem nagy súly csak az akku a motor a nehéz igazán. Kérdés hogy mennyire. Én azért nem mondanám elsőre rá hogy lehetetlen. Max nem egyszerű. De az is lehet hogy valóban neked van igazad és nem lehet megcsinálni.
A hibrid rakéta szerintem elég bonyolult. Minimum egy eszterga kell hozzá ami azért nincs minden garázsban. Ráasásul szerintem elég veszélyes is mivel többnyire fémből van. Ezálltal ha véletlen nem nyit az ejtőernyő akkor elég csúnyán bele tud állni a talajba vagy valamibe amit épp eltalál. Ráadásul a hibrid rakéta gyújtója is pirotechnikai eszköz. No persze ez benne a jó. Mosolyog
Naplózva

Hol van a hamutál?Elnyomom a falon, vazze... -Hindenburg léghajó kapitánya
SR -71,Telemaster, Mx-1
Téboly
Kapitány

Lakóhely: Budapest X.ker

3O/6O6 67 15

Teboly
« Válasz #223 Dátum: 2008-03-04, 13:37:03 »

Szirentem hibrid rakétákot a leggazdaságosabb építeni mert újrahasznosítható és viszonylag könnyű elkészíteni.

Erről mesélhetnél pár sort.....
Naplózva

Ne feledd:amatőrök építették Noé bárkáját-profik a Titanicot.
LG Plazma és LCD szerviz és eladás :
Tomadevil
Kapitány

« Válasz #224 Dátum: 2008-03-04, 15:39:30 »

A folpack-s cső méretű rakétát csak példának írtam.

A hibrid rakéta azért jó mert nem annyira robbanás veszélyes, a hajtóanyagot bármelyik abc-ben betudod szerezni és azt csak egyszer kell megcsinálni.

Akit nagyon érdekel az nézzen utána:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008765&error=badpass&u=Tomadevil?cmd=Article_showArticle&t=9008765&error=badpass&u=Tomadevil

asszem a 6500-ik hozzászólástól van szó a hibrid rakétamotorról.

http://brocketry.freehostia.com/

Jó olvasást Kacsint
Naplózva

20/265-1773
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Fel
Nyomtatás
Ugrás: