Uraim,

A forum az elmúlt hetek során egy – szerintem a fórum összes felhasználójára nézve káros -
jelenségnek lett színtere. Kialakult egy konfliktus. Nem két ember között, nem két csoport között.
Nyilván vannak gócpontjai, de a lényeget tekintve ennek nincs is jelentősége.

Ez a forum életében nem első, nem egyedüli. Az első hasonló hullám több
évvel ezelett söpört végig a forumon. Akkor lett az egyébként nyitottan működő forum
zárt üzemmódra átkapcsolva, és az akkori problémás userek akkor kerültek kizárásra.
Akkor ez a hullám szerencsére a helikopteres topikokat - ha úgy tetszik társadalmat – nem
találta meg, az akkori zavargástól mentesen “éltük az életünket.”
Nyilván egy-egy surlódás, márkavita, hülyeség becsúszott, de közel öt évig forumoztunk
különösebb probléma nélkül. Ha volt is ügy, végül mindkét fél végül intelligensen továbblépett.

A lényeg, hogy eközben – ha csak virtuálisan is - együtt hódoltunk szenvedélyünknek. Tudást,
tapasztalatot halmoztuk fel, kölcsönösen segítettük egymást a műszaki problémák, anomáliák megoldásában.
(Szentimentalizus off...)

Hogy a forum így működjön, minimális játékszabályok voltak, vannak, és lesznek szükségesek.
Én nem bonyolítottam túl, nagyjából a következő pontokat kértem, kérem betartani:

- A topik témájához kapcsolódó legyen a bejegyzés. Lehet tőlem élmény, tapasztalat, kép, fotó, műszaki megoldás, akár vicc is. Ha egy-egy hozzászólás erejéig elkanyarodunk, legyen.
De alapjában éve mindent próbáljunk meg a saját témájában megvitatni.
Ha nincs témája nyissunk egyet.

- A hirdetések maradjanak az Adok-Veszekben. Egy-egy gépet lehet promótálni,
tapasztalatot megosztani vele, dicsérni, égbe magasztalni. Az árakat, akciókat, hirdetéseket
azonban ne itt. (Arra Adok-Veszek vagy Bannerek.)

- Kerüljük a márkavitákat. Sohasem vezet sehová. (Ebből láttunk már egy párat.
Az autós társadalomban nagyon komoly szakadáshoz vezetett. (Annyira, hogy idén pl. két Magyar Bajnokság létezik.)
Ilyet szerintem egyik helikopteres sem szeretne. (Mindenesetre én nem asszisztálok hozzá.)

- Ha a moderátor eljár, ne vitatkozzunk vele. Nem azért csinálja, mert élvezi.
(Időt, energiák vesz el a munkájától, szabadidejétől, családjától, gyerekétől. Ez egy kötelező, ingyen feladat minden este.
A moderátor akkor boldog, ha nincs mit csinálnia. A forumadmin meg pláne.)

A moderátor tehát ezen szabályok mentén jár el.

A jelenlegi konfliktus eredetét, összes körülményét részletezni, a laikus, nem érintett szemlélődő
számára elmondani, bemutatni, részletezni teljesen hülyeség lenne. Aki látta, látta, aki nem az nem.
Nyilván akár egyik, akár másik fél álláspontját bemutatni a következő vita, szájtépés felé vezető
út megtett első lépés lenne. Erre nincs szükség.

Azt kicsit szomorúan látom, hogy olyanok is bekerültek a konfliktusba, akik egyébként
nem voltak érintettek benne, és a teljes kép ismerete nélkül vagy elkezdték szintén a rendszert szidni,
vagy személyesen, telefonon PÜ-ben kérnek tőlem keményebb eljárást a rendszert szidókkal
és szétoffolókkal szemben. (Azt meg különösen szomorúan látom, hogy olyanokat is belehúztak,
akik évekig aktív user-ként, surlódások nélkül éltek a forumon.)

Mindenesetre a végeredmény az lett, hogy pár user jelenleg nem tud belépni a forumba.
Ez nem végső állapot (7 napig nem működik az account). Én nem is szeretném, hogy az legyen.

De biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi konfliktust csak intelligenciával, és a feloldásra való
szándékkal lehet érdemben feloldani. A hét nap pár napon belül lejár, a userek be fogna tudni
jelentkezni, élhetik megszokott életüket a forumon.

Két irányba indulhatunk:
- Folytatódik a konfliktus. Megjegyzéseken, odamondogatásokon, szúrkálódásokon keresztül.
Ez lehet burkolt, vagy nyílt, tökmindegy. (A burkolt talán a leggázabb, de ez mindegy.)
Előre mondom a megoldást: Ezért az Admin azonnal törölni fogja a user-t. És nem 7 napra.
Konflikt marad, senki nem lesz elégedett.

- Átlépünk a dolgon, és éljük tovább az életünket. Nem baszogatjuk egymást, nem szúrkálódunk,
repülünk, írunk, lenyugszunk. Így nem lesz Warning senkin, és csak remélem, hogy
a “másik oldal” is lesz annyira értelmes, hogy nem szidja (az egyébként szerintem halál
laza) rendszert Warning-os avatarral. (Nem állítom, hogy az Admin sok ilyen avatart fog
aktív user-nek meghagyni, de ez már nem az én dolgom.)

Részemről a második mellett vagyok. Ehhez azonban partner kell.

Nem csak az egyik oldalról, hanem mindenki részéről. (Legyen az rendszert szidó, HK-s, régi helis,
új helis, elektromos vagy robbanós, moderátor vagy nem az. Tök mindegy.)

Tehát azt javaslom - ha úgy tetszik ismét kérem – hogy valamennyien vegyük a fáradtságot
lépjünk túl az ügyön, hagyjuk a nézeteltérést elszunnyadni, és próbáljunk meg a minimális
játékszabályok mentén, értelmesen forumozni.

Jelen javaslathoz semmilyen kiegészítést, választ, bővítményt, vagy akármit nem kívánok elolvasni.

Aki tovább bénázik a témán, ahelyett, hogy normáisan forumozna, egyrészt nem értette meg, hogy valójában miről szól a javaslat,
másrészt továbbra is a moderátor intézkedésével foglalkozik, ahelyett, hogy forumozna.
(A következmény, hogy törlöm user-t. Egy spori már véletlenül rálépett majdnem egy aknára, de
ezt most még csak simán töröltem. Csak, hogy ne legyen, hogy nem szóltam.)

Köszönöm!

Üdv: Áron