Oldal: 5 / 988 ElsőElső 1234567891555105505 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (9871) összesen

Téma: Pásztori modellrepülős baráti társaság

Bageros-1
    Guest

Re: Pásztori modellrepülős baráti társaság

hali

A repülőnap videója sokszorosításra került. Akinek kell szóllyon.

Senior Member Kys logója
    Hozzászólás
    1.594

ezt már viszi az asztali???
    "a modellezés a hibalehetőségek tárháza"
    P.R.M.B.T.

Senior Member stefan logója
    Hozzászólás
    1.543

Halihó szevasztok!

Sikerült a regisztrációm másodszori alkalommal!

Kíváncsian várom a LI_po aksi robbantási kísérletet! Poznamanus barátunk tanulságos elektródetonációs kísérletei közé tartozik ez a bemutató! Szeretnék részt venni rajta, és a tűzoltásban is kivenném a részemet.

Ui. az easystarral ma én is puffasztottam az 1000-res lipót!

,,Igen kell ez nekünk,,
    Graupner 2,4 MX12 Hot - Graupner 35Mhz MX12, Discus CS, Pipercub 4T-ASP, Quadrocop, Fűnyíró traktor

Senior Member Kys logója
    Hozzászólás
    1.594

ja erre énis kíváncsi leszek, majd jól megvideózzuk 8)
    Én nem venném ki a részemet a tűzoltásból, futnák amerre látok
    csakhogy mire számítsatok vazze:

Üdv: Kys

stefan azthittem soha nem engednek be a fórumra
    P.R.M.B.T.

Senior Member
    Hozzászólás
    442

;D nagyszeretettelköszöntelekkedvessityuafórumon
    ezígyfogégnigyerekek?akkoráthívomatűzoltót
    &quot;Okos pilóta alagútban nem katapultál.&quot;<br />&quot;40 Mhz --- 81Ch<br /> és FM 145.512.5 Mhz<br /> HG1KCJ (/M)v.(/Am

Senior Member Kys logója
    Hozzászólás
    1.594

n e m r o s s z d o l o g a s z ó k ö z!
    Amúgy vasárnap repülés?
    P.R.M.B.T.

Senior Member stefan logója
    Hozzászólás
    1.543

Sziasztok!

Ma készülök kimenni a reptérre, a terveim szerint kb. 13:00- ra érek ki.
    Graupner 2,4 MX12 Hot - Graupner 35Mhz MX12, Discus CS, Pipercub 4T-ASP, Quadrocop, Fűnyíró traktor

Senior Member
    Hozzászólás
    442

egy kis érdekesség idézet a fórumról
    Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy egy kicsit pontosítok. A Ni-Mh töltők minden további nélkül használhatók a Li-Po-k kisütésére, amennyiben beállíthatók a megfelelő kisütési végfeszültségre. Ezt a gyártók 2,75-2,9 Voltnak adják meg, de vigyázat, ez egy cellára vonatkozik, ha pakkot sütünk ki a cellák egyenlőtlenségei azt eredményezhetik, hogy a pakk összfeszültsége nem pontosan egyenlő mértékben oszlik el az egyes cellákon. Azt tanácsolom, hogy ha pakkot sütsz ki nagy árammal (min. 5C), a cellánkénti feszültséget ne állítsd 3 V alá. A magam részéről hozzáférhetővé tettem az egyes cellákat, így cellánként is ki tudom sütni az akkukat, ebben az esetben 2,8 V-ig. A Li-Po-k esetében kisütésre csak mérés, tesztelés miatt van szükség.
    A töltés már más tészta. A Ni-Mh akkukat állandó árammal töltjük és a töltő jellemzően delta peakre kapcsol le. A Tomiboy által említett határfeszültséget legtöbb Ni-Mh töltő nem is figyeli, ezeket valóban tilos Li-Po-k töltésére használni. Amelyik töltőnek van ilyen funkciója (a CDR 5000-en kívül én nem tudok ilyenről), valóban működik az említett módszer, de az akku nem töltődik fel teljesen, ugyanis elmarad a Li-Po-k töltésénél használt állandó feszültségű szakasz. Magam is használom ezt a töltési eljárást, a töltés így kb. 90-94%-os lesz, 2C töltési rátánál. Ez az érték nagyban függ a beállított töltőáramtól, minél kisebb, annál jobban fel lesz töltve az akku, illetve az akkuk típusától, állapotától, minél kisebb a belső ellenállás, annál tovább töltődik az akku.
    A válogatás nyilván hozzájárul ahhoz, hogy az akkukból az utolsó csepp energiát is ki lehessen facsarni, illetve az élettartamra is kedvező hatással van, mert csökkenti a cellák különbözőségéből adódó, egyes cellákra vonatkozó határértékek átlépésének esélyét. Már átválogattam néhány tíz cellát, érdemleges feszültségbeli különbséget nem tapasztaltam, a kapacitás eltérése is 1%-on belüli volt, bár valószínű, hogy ez ritka jó széria volt, egyenlőre ezt nem tekintem általános tapasztalatnak. Mindenesetre jó tudni, hogy pontosan mit várhatunk el akkuinktól, ha nem is válogatást, de a cellánkénti ellenőrzést csak javasolni tudom.
    Vasárnap néhány gyakorlati tapasztalatot is szereztem. Egy ostoba hibából kifolyólag sikerült a Li-Po akkut kb. 1 órányira víz alá meríteni. Ez semmi mérhető károsodást nem okozott. Tíz ciklus után (10A töltés, kisütés ECO hajóban), mértem a cellák kapacitását, 4868, ill.4847 mAh az eredmény. Az akkukat ezen időszakban nem balanszoltam.
    Felhívnám a figyelmet a jó minőségű csatlakoztatásra, ilyen áramoknál a túl sok, vagy nem kiváló minőségű csatlakozók, akár értelmetlenné is tehetik a mérési eredményeket.
    Végül egy személyes megjegyzés: kezdek beleszeretni a Li-Po-kba.

&quot;Okos pilóta alagútban nem katapultál.&quot;<br />&quot;40 Mhz --- 81Ch<br /> és FM 145.512.5 Mhz<br /> HG1KCJ (/M)v.(/Am

Bageros-1
    Guest

Halihó

Üdv a csapatnak. Lassan mindenn itt leszünk.

Bageros-1
    Guest

Hali

Vasárnap repülés . Én kb 9-10 körül kint leszek.Gyertek mert a délután nagyon rövid.

Oldal: 5 / 988 ElsőElső 1234567891555105505 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva