Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (68) összesen

Téma: Timing kérdés

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.259

Timing kérdés

Van egy ilyen motorom:

http://www.rcmodell.com/shop/product...g35lnuqb2ve130

Mivel a dolog versenycélra lenne, szeretném kihozni belőle a legtöbbet, de nem tudom milyen timing értéket állítsak be a szabályzón. Gyári adat nincs megadva sajnos.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    275

Re: Timing kérdés

Idézet lekszikovgabor (lex01) eredeti hozzászólása
    Van egy ilyen motorom:

http://www.rcmodell.com/shop/product...g35lnuqb2ve130

Mivel a dolog versenycélra lenne, szeretném kihozni belőle a legtöbbet, de nem tudom milyen timing értéket állítsak be a szabályzón. Gyári adat nincs megadva sajnos.
    Hi!

Ez egy belső forgórészes 2 pólusú motor, alacsony (LOW) timing kell neki. Nem tudom milyen szabályzód van de ha fokokban van megadva akkor is valami alacsony kb. 7 fok körüli érték a jó hozzá.

10-telettel:<br /><br />Vlaca

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.259

7,5 fokot tud a szabályzó, 3,5 fokot, 11,5 15, és 22,valamennyit tud a szabi. Akkor a 7,5 öt ajánlod??

Senior Member
    Hozzászólás
    275

Idézet lekszikovgabor (lex01) eredeti hozzászólása
    7,5 fokot tud a szabályzó, 3,5 fokot, 11,5 15, és 22,valamennyit tud a szabi. Akkor a 7,5 öt ajánlod??
    Aha, próbáld ki a 3.5-öt és 7.5-öt is.
    Milyen gyártmányú/típusú szabályzó ez?

10-telettel:<br /><br />Vlaca

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.259

Senior Member
    Hozzászólás
    295

Üdv!

Van egy ilyen motorom: http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=2140
    Egy ilyen szabályzóval: http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=2165
    ami tud: low, middle, high beállításokat.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen timinget állítsak be ha a motort egy 8X4 v. 9X4 légcsavarral szeretném használni. Nem fontos, hogy a motor a leégés határán járjon. Egy megbízható "melegedésmentes" beállítást szeretnék. A konfig egy 1kg-os műrepcsit "rángatna".

Senior Member
    Hely
    Győr
    Telefon
    70/3186752
    Hozzászólás
    869

Idézet joeskac eredeti hozzászólása
    Üdv!

Van egy ilyen motorom: http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=2140
    Egy ilyen szabályzóval: http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=2165
    ami tud: low, middle, high beállításokat.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen timinget állítsak be ha a motort egy 8X4 v. 9X4 légcsavarral szeretném használni. Nem fontos, hogy a motor a leégés határán járjon. Egy megbízható "melegedésmentes" beállítást szeretnék. A konfig egy 1kg-os műrepcsit "rángatna".
    Sziasztok!
    Ez engem is érdekel. Továbbá kérdezem, hogy mi alapján kell beállítani?
    Üdv. Gábor

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó Fiúk!

A megjelölt motor egy külső forgórészes, 14 pólusú motor/ le van írva az adatok között! /

Ezeknék Magas-Timinget kell állítani.. ha a szabályzó lehetővé teszi. akkor 20- 25 fok körül.

Ha azt veszed észre, hogy nagyon megnőtt a fogyasztás,/ áramfelvétel/ akkor lefelé mozdulj!

Remélem segíthettem...
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hozzászólás
    295

Köszönöm a segítséget mabor.
    A múltkori telefonost is.

Még egy kérdés.
    Mi alapján kell egy motort és egy szabályzót összekonfigurálni?

Üdv: joeskac

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hali kedves Kolléga.

A két dolog szorosan összefügg!

1. A szabályzó lehetőleg legyen kissé / nálam nem is kissé/ túlméretezve a motor teljesítményéhez képest.
    Pl: Ha a motor folyamatos áramfelvétele mondjuk 33- 35 A akkor a szabi tudjon legalább 40- A.t.
    /Én mindíg, kb. a dupláját választom, és eddig NEM ÉGETT LE SZABÁLYZÓM EGY SEM! /

2. A szabályzó tudjon akkora feszültségről dolgozni, amivel a motort hajtod. ! pl: 2- 3 -4 Li-po... stb!

3. A Timing a motor típusához illeszkedjen / Belső, vagy külső forgórész, alacsony. vagy magasabb pólus-szám..
    Ez lehet Pl: 2- és 14 között. Alacsonyabb pólusszámhoz. alacsonyabb Timing tartozik stb.

4. Ha van rá mód, a szabályzó pontosan állítható legyen a kikapcsolási feszültségre! / 3 Li-Pop, nál ez 9 V! /
    Egyes szabályzóknál ez autómatikusan történik, / én ezt nem szeretem. /

5. Fontos tudni, hogy a szabályzó BEC.- -e tud e elegendő áramot adni a szervóknak? Ezt rendszerint jelzik a használatiban. Ha nem tud, akkor külön vevőtelepet kell használni! / természetesen a BEC- akkor ne legyen bekapcsolva, mert " összevesznek" /
    Ha nincs a szabályzón kapcsoló, akkor a vevőhöz menő kábelnél meg kell szakítani a + vezetéket, és kész!

Az örök igazság, hogy: AZ OLCSÓBB SOKSZOR DRÁGA.. itt és érvényes.

Ha tehetem, a Jeti- SPIN- szabályzóit választom, a program- boxxal együtt, ami még sok másra is használható!!!
    Igaz, hogy nem olcsó, de a beállítások pofon egyszerűek, és rengeteg variációt engednek meg.
    / A kikapcs- feszültséget pl: tizedvolt- pontossággal lehet beállítani. stb.- stb..finomságok/

Azt hiszem, a lényeget leírtam, ha valami nem világos, nyugodtan kérdezz...

Remélem segíthettem.

Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve