Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567
Eredmény: 61 - 68 (68) összesen

Téma: Timing kérdés

Senior Member
    Hozzászólás
    2.727

Re:Timing kérdés

Idézet jano5 eredeti hozzászólása
    Erre nem tud megoldást senki?
    Marad az általános autós megközelítés: indulj nulláról és menet közben párpercenként figyeld a hőmérsékletet. Ha még, jó, akkor emelheted. Amikor emelkedni kezd, akkor állj vissza az utolsó szimpatikus értékre. Esetleg mérheted az össz menetidőt is, és ha az csökken, akkor ugyanúgy állj vissza alacsonyabb értékre.

Senior Member jano5 logója
    Telefon
    06304623152
    Hozzászólás
    914

Köszönöm.
    e-mail címem:jano53@freemail.hu
    DJI F450
    Phantom 2
    Sirius
    Easy Glider Pro
    Team Losi Racing

Member beratti01 logója
    Hely
    Péteri
    Hozzászólás
    80

Sziasztok. Adott egy copterx 50a esc 1-7-15-30 as időzitéssel, a motor 1:copterx 430xl 12n8p illetve 2:tarot 450mx ugyancsak 8 pólusu motor. Elvileg a motornak 7 fokos időzítés kellene de 7-15-30 fokos időzitéssel is mindkét motor kb 60%-os gáznál elkezd dadogni-akadozni. 1 fokos időzítéssel nem jelentkezik ez a probléma. Származik valamilyen hátrányom belőle ha 1fokos időzitéssel járatom?

Ui:7-fokos időzitésnél csak teljesen feltöltött aksinál akadozik a motor ahogy kicsit merül az aksi megszünik az akadozás.
    Trex 500 PRO DFC+AR7200Bx, 450 pro clon +cx-3x2000, Wl911, Spektrum Dx7S,

Senior Member BokaPeter logója
    Hely
    Keszthely
    Hozzászólás
    318
    Sziasztok!
    Régen írt ide bárki is, de talán még nem felejtődött el ez a topik. Kérésem a Timing...
    Van egy Spin Brushless Out-Run 14000kv (13D x 10H mm) motorom (1s out-runner 14000kv) nem tudom hány pólusú.
    Erről van szó: http://www.xtreme-production.com/xtr...oducts_id=1645
    és van egy (oversky) xp12A ESC-m erről van szó: http://www.banggood.com/XP12A-Linear...-p-925847.html
    A kérdésem az, hogy milyen időzítést használjak ehhez a konfogurációhoz? low, medium vagy high?
    Köszönöm a választ.
    Align T-rex 450 DFC...MPX 330 SC...Durafly Hyper biplane...DEVO 8 táv

Senior Member Karajev logója
    Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.812
    Szia Péter,

Fontos lenne tudni a Polusszámot.

2 polushoz 0fok
    2-4 polus 6fok
    6-8 polus 12fok
    10-12 polus 18fok
    12-14 polus 24 fok
    14 polustól 30fok

Én ez szerint állítom mindig..

Ha semmi infót nem találsz akkor én alacsonyra tenném,ha van erö és nem meleg a motor akkor jó lesz.
    Ha nem érzed jónak,akkor tedd közepesre és nézd hogy a szabályzó vagy a motor melegszik -e !Tehát könnyen ki lehet sakkozni.

Kerestem rá infót de sajna én sem találok!
    "GW Slick 540 - AxiGold" / "Extra 330 RR"" /"E339 EDF Jet" / "Sebart Avanti S EDF" / " Spektrum"

Senior Member BokaPeter logója
    Hely
    Keszthely
    Hozzászólás
    318
    Köszönöm Gábor!

Mediumon volt, nem melegedett, de a végén 80% -100% nem volt több erő. Csak annyi maradt mint amennyi 80% volt. Azt olvastam a szabályozó manualjaban, hogy magas kv és outrunner motorok esetén próbáljam meg a high beállítást. Megpróbáltam és jobb lett. A fogyasztás picit több, de nem vészes ugyanannyi (kb 5 perc) repülés után rendre 0.03-0.04 V -al van kevesebb az akkukba. Mellesleg valami miatt a soft start is finomabban indít. Szóval megtartottam a high beállítást.

Köszönöm a választ: Péter
    Align T-rex 450 DFC...MPX 330 SC...Durafly Hyper biplane...DEVO 8 táv

Senior Member
    Hozzászólás
    1.036
    Sziasztok!

Lenne egy ilyen motorom amihez a timing beállítás érdekelne hány fokra rakjam?

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-...___store=en_us

A szabályzó ilyen

https://www.reisenauer.de/artikeldetails.php5?aid=569

Üdvözlettel
    mail:borny007@freemail.hu<br />06309973496<br />Ultimate 33% ZDZ 100 Diablotin XL ZDZ 80 Extra 35%

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    500
    Szia, nehézsúlyú barátom, Ólommadár!

Ökölszabály szerint, ha nagy teljesítményt akarsz kivenni egy brushless motorból, akkor magas timing-ot célszerű beállítani. Ilyenkor persze megnő a fogyasztás. Ha azonban azt tapasztalod, hogy nagyon melegszik a motor, akkor érdemes visszább venni a timing fokokból. Kérdés, hogy akkor még le tudja-e adni a kívánt teljesítményt. Nagyon ki lett hegyezve a konfigod vagy van valamennyi teljesítmény tartalék a rendszerben? Minden ezen múlik. Indulj max. timing-gel és figyeld a melegedést. Ennyit tudtam segíteni.
    Üdv.
    Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve