Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (68) összesen

Téma: Timing kérdés

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Re:Timing kérdés

JuniorII,

Passz, pont pár hete programoztam fel az enyémet, így megnézni már nem tudom, és már nem emlékszem. (ugyanilyen szabályzóm van)
    De ha jól emlékszem, ezen nincs auto timing.
    Sokat nem kellett átállítanom rajta, max 1-2 paramétert finomítottam. (cut-off, és talán a timing)

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Sziasztok
    Ma próbára tettem a szab./motor párost és
    HIGH TIMING-on, prop nélkül nagyon kis gáznál hirtelen megállt egy-egy pillanatra. Gondolom akkor ez nem a megfelelő beállítás...?!
    Visszaállítottam mindent alapbeállításra, így újra LOW TIMING van. Jónak tűnik, de ugye így a padon nincs terhelve.....a lényeg, hogy valaki legyen szíves mondja el, hogy mit és miért állítsak át.
    Nagyon köszönöm előre is.
    Üdv

Előzmény 2 hsz.-al feljebb.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20/368-6101
    Hozzászólás
    520

HI!

Valaki állított már timing-ot Turnigy Super Brain 60A-es szabinál, normál csiligelős módban?
    Üdv:ZG
    A földön járok, a levegőben szállok, a vízben úszom. <br />Kell ennél több?

Member Thomas RC logója
    Hely
    Nagykanizsa
    Hozzászólás
    69

Sziasztok!

Van egy Turnigy Marine 120A-es szab&#225;lyz&#243;m &#233;s mell&#233; egy Turnigy 4800Kv-os motorom. A motorr&#243;l csak a linkelt oldalon l&#233;vő adatokat tudom, mert semmif&#233;le le&#237;r&#225;st nem adtak mell&#233; a k&#237;naiak. ;D A szab&#225;lyz&#243;n, ha minden igaz, ezeket az &#233;rt&#233;keket tudom be&#225;ll&#237;tani a timingn&#225;l:

• 0.00
    • 3.75
    • 7.50
    • 11.25
    • 15.00
    • 18.75
    • 22.50
    • 26.25

Szerintetek a linkelt motorhoz melyik lenne a legjobb timing be&#225;ll&#237;t&#225;s? A 7.50-re gondoltunk mi.

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Üdv!

Hobbywing EZrun 35A szabályzót használok 12T motorral, milyen timinget javasoltok hozzá? Jelenleg 15°-on van, ez a gyári beállítás.

Utána olvasgattam kicsit a timingnek, hogy milyen módosítás hogyan hat a motorra. Castle-ék honlapján azt írták, hogy a rövidebb timing kisebb fordulatszámot eredményez, de miért? Az én gondolatmenetem szerint minél kisebb a késleltetés, annál hamarabb kapcsolja a következő tekercset és annál gyorsabban forog a motor, de úgy tűnik rosszul gondoltam. Elmagyarázná ezt valaki?

Köszi
    Traxxas Slash RPM 2wd<br />HK 2,4GHz<br />módosított Himoto 9,5T + EZRUN 60/360A ESC

Senior Member
    Hozzászólás
    159

Idézet robinson01 eredeti hozzászólása
    Üdv!

Hobbywing EZrun 35A szabályzót használok 12T motorral, milyen timinget javasoltok hozzá? Jelenleg 15°-on van, ez a gyári beállítás.

Utána olvasgattam kicsit a timingnek, hogy milyen módosítás hogyan hat a motorra. Castle-ék honlapján azt írták, hogy a rövidebb timing kisebb fordulatszámot eredményez, de miért? Az én gondolatmenetem szerint minél kisebb a késleltetés, annál hamarabb kapcsolja a következő tekercset és annál gyorsabban forog a motor, de úgy tűnik rosszul gondoltam. Elmagyarázná ezt valaki?

Köszi
    Ebböl a topikbol van.
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...html#msg535122
    "Üdv!

Megpróbálok akkor én segíteni.
    A timing valami olyasmi mint benzines motoroknál az előgyújtás, vagyis a dugattyú mielőtt elérné a felső holtpontot, már adja a gyertya
    a szikrát. Ez a kefés motoroknál is megvolt, a szerelhetőknél, el lehetett fogatni a hátsó műanyag pajzsot. Ezáltal a tekercs mielőtt elérte
    volna a mágnes szélét, a kefén keresztül a kommutáror megfelelő szelete már kapta az áramot.
    Brushlessnél ezt elektronikus úton lehet elérni a legkönnyebben. Bár néhány új motor, pl Speed Passion Comp 2. széria már mechanikusan
    is állítható timinggal van ellátva, ezt a szenzor elforgatásával érik el.
    A szenzor nélküli motoroknál a szabályzók nagy valószínüséggel a forgó mágnes álltal gerjesztett indukálódó feszültséget mérhetik visza, és
    ez alapján tudják a beállított timingnak megfelelően kapcsolgatni a feszültséget a tekercsekre.

A timing megváltoztatásával változik a motor karakterisztikája. Kisebb timing növeli a nyomatékot, de csökkenti a fordulatszámot, és nő a
    hatásfok.
    Nagyobb timing növeli a fordulatot, csökkenti a nyomatékot és csökken a hatásfok.

Azok akik EZRUN szetteket használnak versenykörülmények között, a következőket mondták.
    A 15 fokkal kezdtek, de kipróbáltak mást is. Van aki már 18,75 és 22,50-es timinggal is megy, de itt már nagyon kell figyelni mert egy rossz
    áttétel és füstöl a szabályzó. Érdekes módon volt egy furcsaság amit én nem teljesen értek. Az egyik illető szerint alacsonyra állított timingnál
    jobban melegedett a motor mint a közepesnél.
    Összességében elmondható hogy átlagos használat mellett a 15 fok egy jó alternatíva lehet. Esetleg még a 11,25-el is érdemes lehet próbálkozni.

Remélem segítettem.

Gyurici"

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Ennek a nagy részét eddigis tudtam, nem igazán van benne amire kíváncsi voltam, kivéve az első kérdésemre a válasz.
    Második kérdésemet pedig megválaszoltam magamnak
    Azt gondoltam, a timing azt adja meg, hogy a rotor mennyit forduljon ahhoz, hogy a következő tekercset kapcsolja a szabi, így nyilván minél kisebb a szög, annál gyorsabban kapcsolná a következő tekercset, gyorsabban forogna a motor, viszont 0°-nál ez nem lenne értelmezhető.

Valójában viszont azt adja meg, hogy mennyit "siessen" a forgó mágneses mező a rotorhoz képest, így a 0°-nál például akkor fordít a mágneses mezőn, ha a rotor utolérte az előző állást, beállt a mezőnek megfelelően, mint az iránytű. Így már világos, hogy miért hat így a kisebb/nagyobb timing
    Traxxas Slash RPM 2wd<br />HK 2,4GHz<br />módosított Himoto 9,5T + EZRUN 60/360A ESC

Senior Member
    Hozzászólás
    159

Bocs,nem tudtam mit tudsz:-)

Senior Member
    Hozzászólás
    150

Idézet nitrorc eredeti hozzászólása
    A timing megváltoztatásával változik a motor karakterisztikája. Kisebb timing növeli a nyomatékot, de csökkenti a fordulatszámot, és nő a
    hatásfok.
    Nagyobb timing növeli a fordulatot, csökkenti a nyomatékot és csökken a hatásfok.
    Ha jól értelmezem, egy quadcopterhez ezek szerint low timingot kell állítani, annak ellenére, hogy 14 pólusú outrunner motorok hajtják. Legalábbis ott a nagyobb nyomaték kell a jobb stabilizálás, és alacsonyabb fordulat a kisebb rezonancia végett. Javítsatok ki ha tévednék.
    Egy jó pilóta leszállás után csak 1szer hajol le a gépéért. Te hányszor???

Idézet nitrorc eredeti hozzászólása
    Idézet robinson01 eredeti hozzászólása
    Üdv!

Köszi
    Ebböl a topikbol van.
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...html#msg535122
    "Üdv!

Megpróbálok akkor én segíteni.
    A timing valami olyasmi mint benzines motoroknál az előgyújtás, vagyis a dugattyú mielőtt elérné a felső holtpontot, már adja a gyertya
    a szikrát. Ez a kefés motoroknál is megvolt, a szerelhetőknél, el lehetett fogatni a hátsó műanyag pajzsot. Ezáltal a tekercs mielőtt elérte
    volna a mágnes szélét, a kefén keresztül a kommutáror megfelelő szelete már kapta az áramot.
    Brushlessnél ezt elektronikus úton lehet elérni a legkönnyebben. Bár néhány új motor, pl Speed Passion Comp 2. széria már mechanikusan
    is állítható timinggal van ellátva, ezt a szenzor elforgatásával érik el.
    A szenzor nélküli motoroknál a szabályzók nagy valószínüséggel a forgó mágnes álltal gerjesztett indukálódó feszültséget mérhetik visza, és
    ez alapján tudják a beállított timingnak megfelelően kapcsolgatni a feszültséget a tekercsekre.

hatásfok.

Azok akik EZRUN szetteket használnak versenykörülmények között, a következőket mondták.
    A 15 fokkal kezdtek, de kipróbáltak mást is. Van aki már 18,75 és 22,50-es timinggal is megy, de itt már nagyon kell figyelni mert egy rossz
    áttétel és füstöl a szabályzó. Érdekes módon volt egy furcsaság amit én nem teljesen értek. Az egyik illető szerint alacsonyra állított timingnál
    jobban melegedett a motor mint a közepesnél.
    Összességében elmondható hogy átlagos használat mellett a 15 fok egy jó alternatíva lehet. Esetleg még a 11,25-el is érdemes lehet próbálkozni.

Remélem segítettem.

Gyurici"
    nekem sokat segítettél. köszi

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve