Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (81) összesen

Téma: MODELLREPÜLÉSI SZABÁLYZAT

Senior Member
    Hozzászólás
    296

Re: MODELLREPÜLÉSI SZABÁLYZAT

A szabályzás csak akkor fog működni, ha minden modellező egy bizonyos ennek kijelölt vagy jogszabályoknak megfelelő helyen fog reptetni! Kérdés az hogy hány ilyen hely lesz és az milyen távolságba otthonainktól!
    A következő, ami ügye nem fog majd senkinek tetszeni, ha ezek mind érvénybe lépnek, hogy majd a nagy okos modellezői klubok és modellezői egyesületek majd tagságra akarnák kötelezni a modellezőket melyből, profitálni szeretnének, és ha még essem lenen elég, akkor majd kitalálják a már most is a levegőben lógó oktatási bizonyítványt, hogy csak azok repíthessenek, akiknek van rá engedélyük! Jó mi?
    Érdekes lesz majd!
    Üdv
    Volt helieim:-- SJM 400 v2 -- SJM 500 PRO -- Trex 500 CF  --

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

A reptetőhelyek és a klubbkeretekbe szorítás már most mondom, hogy halott ötlet. Van ám olyan is, hogy MMSZ ! Jellemző, hogy ha beütöd, hogy www.mmsz.hu akkor a műszertechnika Kft. honlapja jelenik meg. Haladunk a korral. A versenyeken való részvételhez már most is érvényes MMSZ tagságit kell (kellene) felmutatni, ez a szabály. Hányan tartják be? Nem sorolom fel azokat a versenyeket amin idén résztvettem és a kutya nem kérte az MMSZ tagságim, mert nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni a rendezőket.

Régen volt a rádiókon postaengedély matrica, hogy csak normális, nem össze-vissza sugárzó izék szemeteljék az étert. Most melyik Atr-Tech és társai rádión láttatok ilyet?

Lehet nem is új és nagyszerű szabályokon kéne gondolkodni, hanem csak a meglévőket betartani. De mint látható ez sem megy.

Arról nem is beszélve, hogy ha még a modellezők be is tartanának ezt-azt, mi van az önjelölt Besenyei Petikkel (elnézést kérek kiváló műrepülönktől, hogy vele példálódzok) akik azt se tudják, hogy létezik modellezés, csak a búcsúban veszik az "R/C modellt" ? Tudjátok hányat hoznak ide nekem, hogy összetört csináljak vele valamit? Minimum havi egyet. Na ezekkel mi legyen?

üdv.: SRY

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Telefon
    70-930-2669
    Hozzászólás
    1.299

Bocs hogy hozzászólok én is, annak ellenére, hogy nem vagyok súlyos név itt a fórumon, de szerintem kár ilyen pesszimistán hozzáálni, és előre szaladni az " igen de mi lesz majd ha ez, meg az...?" kérdésekhez.
    Ha a szabályozás velünk vagy nélkülünk meg fog születni, akkor nem kérdés, hogy inkább velünk!
    Persze biztos lesznek problémák, de hát mivel nincsenek? Kérdem én. Pláne egy új, most induló rendszerrel kapcsolatban. Majd gyúrjuk, és küzdünk, aztán bízva bízunk hogy biztonságosabbá válhat ez az általunk szeretett hobby.

Woody
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Szia!
    A példádból elsőre nekem nem az jön le, hogy a szabályozás nélkül mi lett volna, mert a szemétdomb és a szemétlelkű emberek nem ettől lettek elviselhetetlenek - "megtorlás".
    A szabályt körvonalazva elérhetjük, hogy számunkra ésszerű megoldás születhessen. A szankciókat nem mi állapítjuk meg. Sajnos, vagy nem... Mindezt a következő baleset előtt végezhetnénk el, ami ki tudja mikor lesz, de...
    Úgy van Appme jól látod! Ha a hatóság nekiáll valamit csinálni, és kiderül, hogy eszköz, emberhiány miatt képtelen ellátni az adott feladatot akkor bizony jön a MEGTORLÁS. A hatóságok már csak így működnek. Ezért sülhet el nagyon visszafele a dolog. A hatóság megalkotja a modellezés szabályait, ezt jó sokan majd nem tartja majd be, betartatni sem lehet majd az eszközök, és módszerek hiánya miatt, így bedurvul az íróasztal-fényesítő ember, kijelöl három helyet az országban ahol lehet modellezni, és mindenhol máshol megtiltja. A statisztika rendben lesz, helyreáll íróasztal-fényesítő-emberünk lelkivilága, szép statisztikát tud felmutatni a főnökeinek, mi meg majd nézünk mint a hal a szatyorban.

üdv.:SRY

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Amíg gépeltem elhangzott pár vélemény de most már beküldöm így ahogy van:

Ötletem éppen lenne erre is, de a modellezés jelenleg annyira szervezetlen és akkora a káosz, hogy minden ötletemre azonnal találok 100 olyan esetet amikor kizárt, hogy működjön.
    Ez a legnagyobb probléma...
    Sok olyan ésszerű és megalapozott szabály lehetne/kellene ami a jelenlegi infrastruktúra mellett kivitelezhetetlen.
    Pl. biztonságos távolság tartása közutaktól, távvezetéktől, lakott területtől. Kiesne a jelenleg modellrepülésre használt repterek vagy 90%-a.
    Aztán a sry által említett beszerzési kérdés... Az önmérséklet és önismeret nem biztos hogy elég "szabályzás", ha valaki megteheti hogy 3 méteres gépet vesz az első próbálkozásaihoz, miért ne tenné? Itt talán kezdetnek elég lenne egy kötelező minimum felvilágosítás a boltok részéről, de a szabályozás erre valószínűleg nem fog kiterjedni...

Leírok pár kósza elképzelést, lehet hogy hülyeség de talán valakinek gondolatébresztő lehet:
    Ha a vásárlást nem lehet akkor talán szabályozni lehetne hogy ki mit vezethet?
    Pl kategorizálva mint a gépjárműveknél, akár bizonyos súly/teljesítményhatár alatt (pár 100 gramm) engedély nélkül is.
    Felmerül hogy ennek ellenőrzéséhez és szankcionálásához valamilyen okmány kell. Ki adja ki és ki adminisztrálja? Hol végzik a szükséges oktatást és vizsgáztatást? Lehet-e a klubokban összevonni ezeket a tevékenységeket?

Mi a helyzet a modellek műszaki állapotával? Tengernyi olyan építési/szerelési hiba képzelhető el ami a gép irányíthatatlanságát és potenciális balesetveszélyforrássá válását eredményezheti. Műszaki vizsga? Forgalmi engedély? Vagy a "repítési engedély" egyben általános modell-műszaki felkészültséget igazoló lap is lenne amely alapján a tulajdonostól elvárható hogy nem vét ilyen hibát?

cnv.hu

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Na most belefo......-k a ventillátorba. Tessék figyelni a rakciókat.

Első ötlet:
    Osszuk ki a frekvenciákat:
    35 MHz - repülősöké
    40 MHz - Autósoké / hajósoké
    27 MHz - hajósoké
    2,4 GHz - meg mindenkié

Mint ahogy ezt illene is, mivel az érvényes szabályzat erről is szót ejt. Akik meg 27-40-41-72-75 MHz-n reptetnek adják el az cuccukat és vegyenek másikat! Ehez mit szóltok? Ez a jelenlegi szabály tartsuk be!

Ui.: csak viccnek szántam, anyukám kéretik kihagyni a káronkodásból.

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Na, ez az, ötletek, tanácsok, jöhet!
    Én (sokadik senki) gondolom, hogy az eddigi reptereken akárhogy, akármikor modellreptetőkkel nem kell foglalkoznunk. Minden a SZABÁL-tól eltérő dologhoz nincs közünk, vagy ott sem vagyunk, vagy tudomásul vesszük, vagy megemlítjük, etc. egyesületi reptéren pedig számonkérjük, ha merjük. A baráti kapcsolat, segítő megközelítés fél siker.
    Talán abban kéne gondolkodni, hoigy rendezvény, verseny.
    Sajnos nincs sok választásunk, vagy csinálunk egy országos repülőmodellező egyesületet, aki intézi ügyeinket, vagy használjuk, ami van - MMSZ.
    Akkor máris az első lépés: MMSZ tagság. Vissza a kályhához...
    Akkor kéne szerezni egy jó öreg MMSZ szabályzatot - nekem volt ilyen, de nem lelem egyelőre.
    Aztán annak a pontjait megvitatnák, alakítanánk és kész.
    ?
    Még valami: Ha sikerülne egy csupasz szabályzatot, szempontokat tartalmazó kiskátét összeállítanunk, azt tarthatnák a modellboltok és adnák az új modellező aspiránsoknak - már csak az általános biztonság végett.
    Tehát eleve nem 5 kg-os szabálygyűjteményről kéne beszélnünk, hanem a fontos dolgokat tartalmazná röviden.
    Azonkívül persze szempont lehessen, hogy hivatalos modellkereskedőnél vásárolt áruhoz ez adandó legyen.
    Ahogyan pl. robbanómotorok kezelési segédletében benn vannak a balesetmegelőzés feltételei.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Akkor kéne szerezni egy jó öreg MMSZ szabályzatot - nekem volt ilyen, de nem lelem egyelőre.
    Erre gondolsz?
    http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf

Ha sikerülne egy csupasz szabályzatot, szempontokat tartalmazó kiskátét összeállítanunk, azt tarthatnák a modellboltok és adnák az új modellező aspiránsoknak - már csak az álalános biztonság végett.
    Tehát eleve nem 5 kg-os szabálygyűjteményről kéne beszélnünk, hanem a fontos dolgokat tartalmazná röviden.
    Ilyen rövidke biztonsági áttekintést (deklaráltan kezdők számára) én is bátorkodtam összeírni még régebben, egynek talán jó:
    http://www.cnv.hu/articles.php?article=11
    cnv.hu

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Idézet cnv eredeti hozzászólása
    Erre gondolsz?
    http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf

Ha sikerülne egy csupasz szabályzatot, szempontokat tartalmazó kiskátét összeállítanunk, azt tarthatnák a modellboltok és adnák az új modellező aspiránsoknak - már csak az álalános biztonság végett.
    Ilyen rövidke biztonsági áttekintést (deklaráltan kezdők számára) én is bátorkodtam összeírni még régebben, egynek talán jó:
    http://www.cnv.hu/rcmodell/rcmodell_biztonsag.php
    Szerintem a gond ünnepélyesen megoldva! Olvassa el, akinek véleménye van az MMSZ-ét, illetve, mindenki számára hsznos.
    Adott egy MMSZ, aki kidolgozta már a szabályrendszerét és adott - általad - egy rövid, velős bevezetés a repülőmodellezés világába.

Ezen kívül vitatkozhatunk dolgokról, ha akartok.
    Vélemény?
    Aztán továbbítom az Illetőnek, mi az eredmény.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

OLVASSUNK!

Legyen az MMSZ szabi az alap!

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó