Oldal: 3 / 43 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (430) összesen

Téma: CCPM heli beállítási útmutató

Re: CCPM heli beállítási útmutató

Sziasztok!

Én egy olyan problémával küzdök amit szinte képtelen vagyok megoldani :-[ Van egy TT e325-ös helim mindent beállitottam ahogyan az levan irva minden klappol ill. csak klappolt ugyanis pár repülés után egyszercsak azt tapasztaltam hogy a servóknak nem elég a mozgástere, ezt ugyértem hogy komolyabb helyzetből lehetetlen kihozni a helit, ugyanis már csumára eltolom a kart és még az sem elég.Spectrum DX6-al repülök állitottam a távon is már 100% -os a kitolása de semmi, kicseréltem a szervókat hátha az a baj de a probléma továbbra is fennáll.
    Már a távra gyanakszom hogy az hibásodott meg valami módon, mert egyszerüen képtelen vagyok beállitani.

Ha van valaki aki esetleg ismeri ezt a távot vagy találkozott már ilyen problémával az kérem szépen irjon nekem, nagyon szépen köszönöm előre is!
    //--->MP3 Minden Mennyiségben Soundhq.info<---\

mmormota
    Guest

Ennyiből nehéz kitalálni. Megpróbálhatnád valahogy jobban elmagyarázni mi a hiba lényege, mert nem igazán érthető.
    - Általában kevés a kormányok hatása (lassan orsózik, lassú a flip koppra térített botnál)?
    - Általában jó de néha mintha akadozna a kormányzás?
    - Mindig ilyen volt, vagy elromlott mondjuk egy csattanás után?
    - Mennyire vagy gyakorlott helis? Ha esetleg nemrég kezdted, mutattad-e gyakorlott pilótának, hogy ő is hasonlóan vélekedik-e?

Néhány ellenőrzés:
    - Kivett akku mellett kézzel forgatva a szervók karját, teljesen egyenletes vagy akad? (foghiányos szervó fogaskerék esetén a szervó látszólag rendesen működhet, de ha pont rossz helyen áll meg, nem képes megindulni)
    - A főtengely és az imbolygó gömbje látott olajat? Nem szorul?
    - Ha álló (lekapcsolt) motorral de bekapcsolt heli mellett mozgatod a szervókat a bottal és egyiket kézzel lefogod, képes nagy erőt kifejteni vagy elakad? A többi zavartalanul mozog közben?

Kellene pár adat is:
    szervók típusa, a szervókarok hossza
    kollektív max. és min. állásszög fokban
    ciklikus kitérés mindkét irányra fokban

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    - A merőleges szervókar mellett a faroklapát állásszög legyen éppen nulla.

Szóljatok, ha valamit elrontottam vagy nem világos valami.
    Hello Mmormota!

Én szólnék, de csak azért mert nem világos.

Miért nem a forgás nélküli lebegéshez szükséges faroklapát állásszögnél biztosítjuk a girónak a leglineárissab és legszimmetrikusabb korrigálási lehetőséget? Nem csak lebegéskor, hanem egy 3D repülésnél is, ha átlagot vizsgálnánk, ehhez az értékhez lenne közelebb a farok állásszöge és nem a nullához.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063

Megnéztem a gépet és azt vettem észre, hogyha a szervókart nem a lapáthoz, hanem az L alakú vezérlőkarhoz hangolnám, tehát azzal hoznám párhuzamba, akkor a képen látható minden merőleges állapotban az állásszög a lebegéshez szükséges irányban áll. Tehát nem inkább az L alakú vezérlőkarhoz kellene belőni?
    Ha nulla az állásszög, és úgy hozom össze a szervóval, akkor a szervókar nem egybevágó az L alakú vezérlőkarral.

mmormota
    Guest

Idézet airman eredeti hozzászólása
    Miért nem a forgás nélküli lebegéshez szükséges faroklapát állásszögnél biztosítjuk a girónak a leglineárissab és legszimmetrikusabb korrigálási lehetőséget? Nem csak lebegéskor, hanem egy 3D repülésnél is, ha átlagot vizsgálnánk, ehhez az értékhez lenne közelebb a farok állásszöge és nem a nullához.
    Az is jó, van aki úgy állítja. A különbség nem túl nagy a teljes kitérés tartományhoz viszonyítva, emiatt a nemlinearitás elhanyagolható.

mmormota
    Guest

Idézet airman eredeti hozzászólása
    Tehát nem inkább az L alakú vezérlőkarhoz kellene belőni?
    Ha nulla az állásszög, és úgy hozom össze a szervóval, akkor a szervókar nem egybevágó az L alakú vezérlőkarral.
    Erre a konkrét állássszög értékek ismerete nélkül nem lehet válaszolni.
    Értelemszerűen a lapát állásszög a legfontosabb. Ha így beállítva nincs több mint 2-3 fok (természetesen csak abban az irányban elfogadható amerre ellentart a főrotornak) akkor jó így. Ha nem, akkor az állásszöget állítsd be jóra, az L alakú kar meg álljon úgy ahogy kijön. Mivel ezt a gyár is tudja, nem szokott valami nagy eltérés előfordulni...
    A szervókar meg ízlés szerint 0...2 fok állásszögnél legyen merőleges a tolórúdra.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063

Köszönöm!

Ha tényleg csak 2 fok körüli értékről van szó, akkor valóban nem kell vele foglalkozni.

Senior Member pilot11 logója
    Hozzászólás
    5.482

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    A gyro és farok szervó beállítása.

Pl. a GY401 gyrót címkével felfelé kell berakni a helibe.
    mmormota, vagy lefelé ugye? Egyszóval ezalatt azt értetted, hogy függőlegesen, tehát nem nézhet a címke oldalra. Csak mert én fejjel lefelé tettem fel inverz módban és tökéletes, meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem lesz jó. Hmmm?

ps.: Amúgy ezer hála a leírásodért, totál 0 tapasztalattal (HBK-val volt tapasztalat, de az beállítva jött, meg nem az a precíz jószág), elsőre sikerült beállítani úgy, hogy a profinak még korrigálnia sem kellett köszi, L
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member
    Hozzászólás
    327

Szia!

Először is, nagyon szépen köszönöm az érthető, pontos leírásodat.
    A problémám a következő: T250es helim ha előre tolom a kart, az előrén kívül megindul balra is, nem túlságosan, de kicsit zavaró.
    A szervók egységesen tolnak, az imbolygó is vízszintes marad minden pitch állásban. Ha előre-hátra döntöm, oldalirányban vízszintes, ha jobbra-balra akkor is.
    A mechanikában minden rúd leírás szerinti, kivéve egyet. Az állítás oka a lapátok egy síkon (ha jól emlékszem egy kúpon a pontos elnevezés) való mozgásának beállítása. A hiller 100ad mm pontossággal jó helyen (itt talán egy alkérdés: a hillerlapátok vízszintességét hogy szokás beállítani?). Ami még infó lehet, hogy alapban is húzna balra, itt egy nagyobb trimmet kapott, 3-4 egységet(=3-4 pittyegés, ff9). A súlypont jónak tűnik, kicsit farnehéz, de ez itt nem hiszem, hogy fontos. Arra tippelek, hogy nem végig 360°ban azonos a lapátok állásszöge, ezt a hiller furcsa mozgása okozhatja, az is előrénél kicsit oldarra is megy. Ennek okozója mi lehet? Tippem, hogy a hillerlapátok nem semlegesek (mármint valamekkora szöget zárnak be), de ez igen csak egy tipp (nem igen értek hozzá, Szalai Tibi tanítgatott 2 éve, csak megszakadt a kapcsolat, azóta nem is láttam). És ismét itt a kérdés, hogy a hillerek vízszintessége hogy lőhető be pontosan?

Válaszodat előre is köszönöm, HSP/Tibi
    üdv.: HSP

mmormota
    Guest

Sajnos nem tudom ennyiből megfejteni, mi lehet a baj. lehetséges hogy nem egyforma a két csűrő szervó, vagy az EPA beállításuk különbözik. Az is előfordulhat, hogy mechanikus pontatlanság, a link nem megfelelő hosszúsága lett trimmel, vagyis szervókar állásszöggel kompenzálva, és a szervók eltérő alaphelyzete miatt keletkezik egy kis hiba.
    A pitch kar tologatása közben nem dől meg kicsit az imbolygó?

a hillerlapátok vízszintességét hogy szokás beállítani?
    Lehet szemre, oldalról egyenként megnézve hogy egy síkban vannak-e a Hiller kerettel. Vagy egy darab deszkából középen oldalról ki lehet annyit fűrészelni, hogy beférjen a főtengely a linkekkel, így a lapátok és a Hiller keret ráfeküdhet a deszka síkjára és pontosabban látszik az esetleges eltérés.

Oldal: 3 / 43 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva