Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243
Eredmény: 421 - 430 (430) összesen

Téma: CCPM heli beállítási útmutató

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    344
    ALIGN TREX 450 PRO hilleres nem szíj hajtatasos. Gyári szupercombo szett minden elektronika gyári. Akku robbe ropower 2500 as
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.717
    adó vevő? esetleg pár képet is felrakhatsz hogyan van benne a vevő stb stb
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Hely
    Hozzászólás
    344
    Szóval leírom a teljes történetet. Repültem elég hülye módon, hogy egyenesbe megnéztem mi a leggyorsabb megpróbáltam vissza fordulni és a heli irányíthatatlan volt pár másod percig max 3 másod perc. Aztán kicsit lassaban repültem majd úgy szerettem volna megfordulni,hogy fejetetjére állítom majd oldlazva vissza alaphelyzetbe ekkor történt meg a baj egyszerűen semmire se reagál hallotam hogy a motort megggált, aztán a 2 másodpercc kb és újra észhez tért azt hozzá kell tenni hogy pont fejjel lefele volt a heli mikor ezt tapasztaltam a heli vagy 5-6m esett levegőben mire újra észhez kapott. Itt vannak a képek a heliről.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

[url=http://www.rcpilot.hu]A képet az RcPilot.hu tárolja.[/url

A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Támogató headhunter86 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Jelvesztés, vagy szabályzó.
    Merről haladtál merre? (jobbról balra, vagy balról jobbra)
    Mert ha jobbról balra majd megfordultál akkor nagyobb valószínűséggel mondanám hogy jelvesztés, mivel egy antennád van ahogy látom az is kifele kandikál. Nem ismerem ezt a Graupner-t, nem tudom mennyire megbízható.

Akkuk mennyire merültek be? Mert amire gondolok még, hogy lekapcsolt az ESC, vagy csak szarakodik a szabályzó. Ismerősöm szabályzója pl. terhelésre le lekapcsolta a motort. Aztán kiderült megfolyt benne a kondi.

Elég sok minden lehet.
    T-Rex 500L Dominator MSH BRAIN
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.717
    sztem vevő lesz, lehet kitakarta az oldallap ami karbon... máskor is csinálta már vagy csak most az egyszer, mert akár rádió zavar is lehetett..... vagy az esc...
    Utoljára módosítva: Poli27 által : 2015-10-08 20:49
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Hely
    Hozzászólás
    344
    Most csinálta először. Most gondolkozva most ma tettem át repülés előtt a szabályzót az akku alá a műanyagba lehet ez lett a baj? Előtte az oldalára volt felfogatva.

Hely
    Hozzászólás
    344
    Sziasztok újabb problémába ütköztem. :/

Sajnos egy leszállás követően a farok rotorlapát elkapott egy kavicsot. Az egyik ből letört egy kis darab. Gondoltam lecserélem a lapátokat. Sajnos csak egy picivel kisebb volt itthon de azért rá tettem( Ez is 450 helihez való gyári ALZRC) De viszont valami mégsem jó. Mikor lebegek akkor nincs nagy baj a heli szépen tartja a farkát de ha irányítom elcsúszik. Majdnem össze törtem a gépem mikor fejre állítottam mert szinte 360 fokot fordult a gép a tengelye körül. A másik probléma az viszont az ha hirtelen állás szöget állítok (max gáz) akkor heli kifordul. Mi lehet a baj akár hogy állítom sehogy sem jó. A gyro gyári align 750 es

Senior Member Roller logója
    Hozzászólás
    1.596
    Idézet maacikaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok újabb problémába ütköztem. :/

Sajnos egy leszállás követően a farok rotorlapát elkapott egy kavicsot. Az egyik ből letört egy kis darab. Gondoltam lecserélem a lapátokat. Sajnos csak egy picivel kisebb volt itthon de azért rá tettem( Ez is 450 helihez való gyári ALZRC) De viszont valami mégsem jó. Mikor lebegek akkor nincs nagy baj a heli szépen tartja a farkát de ha irányítom elcsúszik. Majdnem össze törtem a gépem mikor fejre állítottam mert szinte 360 fokot fordult a gép a tengelye körül. A másik probléma az viszont az ha hirtelen állás szöget állítok (max gáz) akkor heli kifordul. Mi lehet a baj akár hogy állítom sehogy sem jó. A gyro gyári align 750 es
    Mivel kisebb lapátjaid vannak, gondolom kisebb lett a faroktartás is. Állits nagyobb érzékenységet. Illetve növeld addig, amig nem ráz be, majd onnan huz lejjebb kb 2 % kal.

750 es align gironál sztem ne nagyon reménykedj abban, hogy hirtelen kollektivre nem dobja ki a farkát. Sajnos ez nem a legjobb giro. Nem rossz, de nem lehet tökéletesen beállitani, ez ennyit tud. Annyit tudsz csinálni, hogy:
    - nyomd fel az érzkenységed, ameddig csak birja (ahogy fentebb irtam)
    - állits nagyobb ford. számot. Nagyobb ford szám, nagyobb farokteljesitmény, jobb faroktartás
    - tegyél rá egy tisztességes faroklapátot. (Radix vagy Edge)
    - de ha igazán jót akarsz, vegyél rá egy normális girot, használtan lehet látni spartan girokat elég olcsón most már

Hely
    Hozzászólás
    344
    Idézet Roller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel kisebb lapátjaid vannak, gondolom kisebb lett a faroktartás is. Állits nagyobb érzékenységet. Illetve növeld addig, amig nem ráz be, majd onnan huz lejjebb kb 2 % kal.

750 es align gironál sztem ne nagyon reménykedj abban, hogy hirtelen kollektivre nem dobja ki a farkát. Sajnos ez nem a legjobb giro. Nem rossz, de nem lehet tökéletesen beállitani, ez ennyit tud. Annyit tudsz csinálni, hogy:
    - nyomd fel az érzkenységed, ameddig csak birja (ahogy fentebb irtam)
    - állits nagyobb ford. számot. Nagyobb ford szám, nagyobb farokteljesitmény, jobb faroktartás
    - tegyél rá egy tisztességes faroklapátot. (Radix vagy Edge)
    - de ha igazán jót akarsz, vegyél rá egy normális girot, használtan lehet látni spartan girokat elég olcsón most már

Köszönöm a választ. Sajnos nem szeretnék költeni már rá így is nagyon sokba van Meg én nem repkedek úgy igazán vele mint mások. Itt egy előző videó ez a lapát csere előtt repült ha ezt tudja nekem már tökéletes. https://www.youtube.com/watch?v=b5424QwQNa0

Megpróbálom holnap állítani. Ha nem sikerül még jelentkezem

Senior Member tommyrs logója
    Hely
    Majosháza
    Telefon
    06306301221
    Hozzászólás
    913
    Sziasztok!

Elkezdek egy blogot írni ami esetleg nagy segítségére lehet a kezdőknek...
    http://rchelikopterek.blogspot.hu/

Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve