Oldal: 1 / 131 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1303) összesen

Téma: SR - 71 Blackbird építése (depron --> kompozit) Neverending story:)

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

SR - 71 Blackbird építése (depron --> kompozit) Neverending story:)

Hello

Elkezdtem építeni egy Blackbirde-öt. Sajnos csak depron de a költségvetés csak ezt engedi meg. Hogy miért ez a gép? Ez jó kérdés. Igazából legfőképpen mert tetszik nagyon a formája. Nagyon áramvonalas meg minden. Még álló helyzetben is olyan mintha száguldana. Dehát olyannak is kell lennie hiszen arra tervezték. Az eredeti a világ leggyorsabb sugárhajtóműves gépe volt azthiszem olyan 40 évig. És az első aminek a hajtóművét folyamatos utánégetős üzemmódra tervezték. ( képzelem mennyit ehet nem szeretném megtankolni )
    Nade hogy a realitások talaján maradjunk térjünk a tárgyra. Erre az ócska depron darabra ami majd megpróbál hasonlítani az eredeti csodára.
    A tervrajzot a parkjets. com ról töltöttem le pontosan innen: http://www.parkjets.com/SR-71.html
    Ha valaki menézi hamar rájön hogy alapvetően elég vacak tervrajz. Semmi részletesebb leírás meg úgy abszolut semmi. Sokmindent magának kell az embernek kitalálni. Ha elkezdni valaki csinálni akkor rájön hogy van még ezen kívül pár hiba a tervben. És az egész valahogy elég nehezen jön össze. Dehát ez van ezt választottam így jártam. Ráadásul ez az a gép amin szerintem az össszes depron gép közül talán a legtöbbet kell majd csiszolni. Mindez a törzs formája miatt. Még szerencse hogy a depront viszonylag könnyű csiszolgatni.

Valójában ez az első teljesen saját építésű gépem. Van egy Telemaster de azt csak javítottam és az balsa.
    Úgyhogy ez egyben az első depron is és ez az első elektromos. Úhogy lesz mit tanulni. Hogy a vezetésével mi lesz azt nem tudom. Kicsit félek tőle mert elvileg ez gyors lesz meg delta szárny meg stb. Node mindegy már elkezdtem.
    Amúgy élvezem az építését.
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Re: SR - 71 Épül ( depron )

Akkor tehát csapjunk a lecsóba és lássuk hogy hogy áll az építés.
    Még annyit megjegyeznék hogy mivel ezt a gépet leginkább a kinézete miatt csinálom nomeg amúgy is szeretem a scale gépeket így szeretném ezt is minél élethűbbre csinálni mind az építést mind a designe t tekintve. Persze ettől még távol vagyok.

Először is ennél a tervrajzot A4 lapokra nyomtattuk és azokat ragasztgattam össze. Ilyen lett:

Utána kivágtam a megfelelő darabokat 6 os depronból:

Csak úgy kíváncsiságból egymásra pakoltam a darabokat:

A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Első lépésben beragasztottam a törzs első részébe a tervrajzon fuse side nak nevezett oldal falakat. A szárny részénél még nem ragasztottam be mert előtte be kell még tenni a szárny merevítést és a csűrő mozgató rúdját.

miután eltávolítottam a fölösleges purexet így nézett ki a dolog:

aztán berajzoltam a szárnymerevítő helyét:

utána a megfelelő nútot kimartam:

és beragasztottam a szárnymerevítő szén csövet:
    ragasztó puerx és epoxy (mert az epoxy fogytán volt épp )

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Ezután elkészítettem a csűrő mozgatóját: Széncső szénrúd és pici réz cső és pill ragi segítségével. És a réz csövet melegen hajlítottam.

és üvegszálas zsanérokat használtam.

ezután a szárny formáját domborulatát megadó darabot belépőnél kilépőnál és oldalat megfelelő formára csiszoltam elvékonyítottam:

és purexel a szárnyhoz ragasztottam:

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Kedvencem SR-71 trivia:

A földön mindenhol csöpög belőle az olaj, kerozin, ereszt minden illesztése. repüléskor a levegő súrlódásától felmelegedve kitágulnak az alkatrészek, és akkor minden passzol
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Senior Member loorio logója
    Hozzászólás
    1.746

És szín tiszta titánból van!!! Az sem egy utolsó anyag!!!

Bocs az Off-ért:

Azt tudtátok hogy anno a 60-as években az Amcsiknak nem volt nagy mennyiségű titánjuk, de azt tudták hogy az Oroszoknak van. Ezért a CIA fedőcégeken keresztül vásárolt az Oroszoktól titánt és utána ebből a titánból építették meg azokat az SR-71-ket, amivel az Oroszok felett kémrepülgettek. ;D ;D ;D

nekem is a numero 1 gépem....

Üdv
    Ha meghalsz Tenemtudodhogy halottvagy Csak a többieknek nehéz Ugyanezahelyzet akkor is ha hülyevagy

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Az oroszok a '70-es években annyira jól gazdálkodtak a nyersanyagaikkal...
    Apám hetvenvalahányban a Szu-ban vett egy rakás hosszú lekvároskanalat.
    Karikába lehet hajlítani őket.
    Valami hadiüzemben elb@sztak egy jó nagy adag titánötvözetet, és hogy ne öntsék ki a kert végében, ezért legyártottak belőle kanalat...
    Nagyon mókás ám, a mai napig használjuk. ;D
    Bocsi az OFF-ért...

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.693

A mostani Aranysasban van róle 1 cikk!
    Arról szól, hogy hogyan üzemeltették, milyen volt egy bevetés...
    Érdekes cikk, ajánlom mindnkinek, hogy olvassa el!

force
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Sziasztok

Hát igen az SR - 71 igazi legenda. Egy csomó érdekesség van vele kapcsolatban. Például az üzemanyaga. Speckó nafta van benne ami annyira gyúlékony hogy normál körülmények között akár tüzet is lehetne oltani vele. Gondolom ezért nem volt problema hogy orrán száján folyt belőle amikor hideg a gép.

Node hogy a lényegnél maradjunk. Az építés is folyik nem csak a nafta. Valójában egy picivel előbb tartok mint amiket ide felraktam csak nem volt időm mindent felpakolni. Ma elszaladtam a Zenn be és vettem két szervót meg egy pár apróságot hogy tudjam folytatni az építkezést. Délelőtt még annyit csináltam hogy meghajlítottam a fenék lemezt ahogy kell. Viszonylag jó lett bár nem tökéletes.

Lecsiszoltam az oldalfal kiálló részét:
    ez azért kell hogy a következő réteget normálisan fel tudjam ragasztani.

aztán felragasztottam a következő réteget: ( olyan ez a gép mint a Shrek rétegekből áll )

és már kész is:

Persze még van hátra pár dolog de most nincs időm. Majd.

Üdv: Viktor

Senior Member
    Hozzászólás
    979

De qvára ráérnek egyesek...

Éjjel fél egykor gépet építeni, képeket tölteni...

Kíváncsi vagyok, hogy repül majd?!

Oldal: 1 / 131 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve