Oldal: 3 / 131 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1303) összesen

Téma: SR - 71 Blackbird építése (depron --> kompozit) Neverending story:)

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.694

Re: SR - 71 Épül ( depron )

A berepülést mindenképpen örökítsétek meg videón is!
    Nekem is az egyik kedvencem.
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Skydancer

Okés. Úgyis kell egy berepülő pilóta. Nomeg amúgyis el kéne már valamior arra néznünk. De sajnos még a berep odébb van. Most a csűrővel szenvedek. Kéne egy kis tanács/tapasztalat. Szóval az a helyzet hogy a csűrő lapja kint van a szárny végen és középpen meg a szervó ami mozgatja. A mozgatást pedig egy karbon rúd (2 mm es) viszi ki középről a szárny végekre. így:

Egész este azzal szenvedtem hogy megoldjam a rúd végére a megfelelő rögzítést amibe a snappert beakasztom. Megcsináltam nagynehezen. Összeraktam az egyiket és kézzel próbálgattam és arra jöttem rá hogy a kis karbon rúd amivel megoldottam eléggé tud tekeredni. Szóval azthiszem hogy lehet hogy túl rugalmas. Kérdés hogy jó e ez így? Vagy barmoljam szét az egészet és csináljam újra? Eredetileg egy heggesztő pálca darabjával akartam megoldani mert az nem olyan hajlékony mint egy sima drót. Acélom nincs itthon. De a heggesztő pálca oldalanként 9 g lett volna a karbon meg talán 2 g. Szóval nem tudom hogy mondjuk a gép farkában plusz 20 g nagy gond lehet e? Vagy menjek el és vegyek rendes acél pálcát? Vagy vegyek egy vastagabb karbont. Végülis szerintem egy 3as is elfér abban a csőben. Vagy jó az úgy ahogy van? Fogalmam sincs mekkora erők vannak egy ilyen gépnél a csűrőkön. De félek hogy ez így nem jó.
    SEGÍTSETEK! aki ért hozzá. Légyszíves.

A másik oldalt már nem is ragasztottam össze mert aszcem nem jó ez így.

Megoldás kéne. Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Azért beteszem a megoldásomat amit csináltam a carbon rúd végére csak úgy érdekesség képp. Bár lehet hogy nem is ez lesz a végleges. Sajna.

Szóval: rézből csináltam egy ilyet:

azt félbe vágtam és lett két kis lukacsos lemezkém.

és a képen látható még egyenes réz tolórúd véget (vagy minek is hívják) gázláng fölött meghajlítottam derékszögben:

és ráforrasztottam a kis réz lemezkéket: ( először rosszul egy irányban aztán rájöttem hogy nem jó mert kell egy balos meg egy jobbos(a képen már a javított verzió látható) ) :

ezek után már csak be kellett pillanatragacsoznom a kir rézcsövecskét és a karbon rúd végét és összedugni és kicsit rányomni fogóval. Ez teljesen jó is lett tart mint az állat csak a karbon rúd tekeredik. Kérdés hogy ez baj e? Főleg azért aggódok mert elvileg ez egy gyors gép és lehet hogy ott gond lehet.

A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Basszus most látom hogy már elsőtiszt lettem. Pedig q..vára nem tudok még semmit. Úgylátszik sokat pofázom.
    Na mindegy. Mostmár legalább tudom hogy mennyire nem jelentenek ezek a csillagos semmit.
    Csak azt hogy valaki sokat jártatja a száját. (vagyis az ujjait)

Skydancer: Én szívesen átadom neked ezt a gépet berepítés céljára ha egyszer elkészül még az életben.
    Igyekszem jól csinálni hogy legalább építési hiba miatt ne essen le.

Videót tényleg kéne csinálni. Ha mást nem a telefonommal. Bár az nem az igazi. De sebaj.

Üdv: Viktor

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Szia Viktor,

(valaszul a "private message"-re is)

ezt a rengeteg pepecselest megsporolhattad volna oldalankent egy-egy 2mm-es kemenyebb drottal (egy 2mm belsö atmeröjü carbon-csöbe bujtatva tengely gyanant), majd 90°-ban megcsavarva "Z" formara meghajlitva, beragasztani a vizszintes kilepö-élere ugy mint a jelenlegi is van ... annyi különbseggel, hogy a törzsön belüli felallo vegere epoxyval teszel egy ilyen kis elemet amibe majd a snappert akasztod be (ezt egyebkent minden modellboltban lehet fillerekert kapni):

http://www.hobbycity.com/hobbycity/s..._2x6x7.5mm_1pc

Mellesleg, ha egy bicaj-küllöt hasznalsz tengelynek (ami "ingyen" is talalhato minden normalis haztartasban es szinten 2mm-es ) és annak a menetes végét hajlitod meg a mozgatokarok gyanant, a menetre ra is tudod tekerni ezt a kis nylon-kütyüt egy csepp epoxyval, igy tuti hogy rajta is marad majd a tengelyen ....

Persze ehhez mar a törzset (legalabbis azt a lemezét amelyik egyben a vizszintest is alkotja) is eleve igy kezdve kellett volna összeragasztanod ... tehat ugy, hogy a 3mm-es (a belsö 2mm-es atmerövel) carbon csö amiben ez a "Z" formara meghajlitott tengely majd forogni fog, mar eleve a vizszintes kilepöéléhez van ragasztva es csak utana ragasztani ra a törzs többi retegeit ...

Ebben az esetben a zsanerozas is csak a magassagi külsö szelenel szükseges, mivel a carboncsöbe bujtatott tengely vége (a vizszintesen 90°ban meghajlitott es a magassagiba beragasztott vegeröl beszelek) egyben a belsö zsanerozast is szolgaltatja ... igy mar csak a törzs lapjaba es a vizszintes belsö vegebe (ca. 1-2cm szelessegben) kell csak a 3x2mm-es carboncsövet beragasztanod, aztan jöhet ra a törzs többi réteglemeze is ...

Remelem elegge erthetöen irtam le, de ha valami mégis "homalyos" lenne, megprobalom majd lerajzolva is illusztralni ...

Még valami !!

A törzs belsö kivagasanal (annal a hosszanti, aknaszerü kivagasnal) az összes törzslemezek összeragasztasa utan ragassz az "akna" oldalfalara egy 1,5mm-es balsa-csikot az oldalfal teljes magassagaban, ez igy nyujt majd a törzsednek egy könnyü, de nagyon erös stabilitast is a hosszanti iranyban .... ezt a balsacsikot vegigvezetheted egeszen a vizszintes kilepöélének a vonalaig is az "akna" belsö falanak a formajat követve es kiszabva ...

Tovabba, ott ahol a tengelyt beragasztottad a magassagiba, nem art ha epoxyval ragasztassz egy-egy (tehat alul es fölül) ca. 2x2cm-es 0,4-0,6-os retegelt lemezket a magassagi lapjara !!
    A Depron-nak sajna az a rossz tulajdonsaga, hogy azon a részén ahol rezges, erökifejtes, megterheles lép fel, a Depron nagyon csunyan ki tud lagyulni, majd idövel kiszakad !!!
    Igy ezzel a ket kis alul/fölül odaragasztott "lemezkével" megakadalyozhatod a magassagi kormanylapok esetleges levalasat .... mivel a tengely furatanal a Depron-ban mar eleve csak egy nagyon gyenge falvastagsag marad csak, ami elöbb-utobb ki fog szakadni még ha epoxyval ragasztod is be a tengelyt !!

Ha mar ennyire "belelendültem" az irogatasba, csak mégegy apro ötlet !! ;D

Mivel hogy mindazt amit fenntebb összefirkaltam ki is tudd vitelezni, ahhoz ugyis ujra kellene kezdened a törzsed ... ;D
    És ha mar itt tartunk, nem artana ha azt a lemezt (ha jol lattam az is 6mm-es Depron) amelyik egybefoglalja a törzset, a vizszintest es a magassagit is, nem 6mm-es hanem csak 3mm-es Depron-bol vagod ki, de mindket oldalan laminalod (akar PalmaFa-val is lehet !!) a kivagas elött alul/felül egy-egy 1mm-es balsalemezzel !!

Igy kapsz egy nagyon könnyü, de baromi erös sandwich-lemezt ami mar eleve egy kivalo szilardsagot nyujt majd a törzsednek, tovabba a fennt is leirt forgato-tengely beragasztasat is könnyitené/erösitené ... hiszen ugy is ez a legföbb alkoto/tarto eleme, azaz lemeze lenne a gepednek ...

Erre aztan mar pakolhatod a törzsed többi sima Depron-bol kivagott lemezeit is és a rálaminált balsalemezek sem fognak zavarni a törzs vegleges formara-csiszolásánál ....

üdv,

Charles

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Szia Cahrles

Köszönöm a részletes és gyors választ. Akkor tehát nem igazán jó hogy tekeredik a tengely. Gondoltam. Úgyhogy aszem indulhatok megint be a városba valami modellboltot nézni hogy legyen megfelelő acél drótom.
    Vagy a bicikli szervízbe. Küllőért.
    Valahogy meg kell oldjam ezt a problemát azthiszem. Az a kis műanyag bigyó amit belinkeltél az jó olyanom van is itthon. Majd felteszema képeket az új megoldásomról. Ha lesz.

A kis fa lemezek arra a helyre ahol a csőrőbe csatlakozik a kis drót az jó ötlet lehet mert amúgy én is aggódtam hogy nem e fog az onnan kiszakadni. Mivel 6 os depron amiből ugye alul fölül 3 3 mm marad ami nem valami sok. Főleg hogy esetleg nincs is tökéletesen középpen. Úgyhogy ezt biztosan alkalmazni fogom.
    A többi laminálást még nem tudom hogy megcsinálom e. A törzs már most is elég merev szerintem. A magassági egyenlőre ki sincs vágva a törzsből. Az egyébként egy 6 os és egy ferdén elcsiszolt 6 os depronból van és azt is elég problémás lesz még megoldani mert középen ketté van vágva mivel közbe ékelődik a törzs vége is. Ráadásul kicsit nagyobbra akarom csinálni mint ahogy a terven szerepel mert szerintem nagyon kicsi a felülete.

Node nem szaporítom a szót mert még sok dolgom van ma. Nem csak a géppel kapcsolatban. Üdv: Viktor

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Ma elmentem biciklis boltba és vettem pár küllőt. ( az közelebb van mint a modell bolt ) Elvágtam az eredeti karbon rudat és kifúrtam a kis végből a beragasztott karbont. A küllőt hevítve meghajlítottam és az eredeti végeket használva elkészült az új csűrő mozgató mechanizmus. Ez már nem hajlik annyira korántsem. Bár némivel nehezebb. De sebaj.

A képeken szinte semmi nem látszik. Csak hogy koszosabb az anyag ami a karbon elvágása marása miatt van. Még jó hogy van egy kis mikrogépem amivel tudok ilyeneket csinálni. Enélkül most nagy szarban lettem volna. Pedig semmi extra kis gagyi gépecske de jól működik nagyon. És csak 5 e ft volt alu kofferban. szok kici oco
    Továbbá kivágtam végre a magassági lapjait is. Kicsit az eredetihez képest nagyobbra csináltam őket. Remélem bevállik. Olyan kicsinek tűnnek. Fogalmam sincs hogy fogják ezek mozgatni a gépet. Lehet hogy inkább tolóerővektorosra kéne csinálnom a meghajtást? Csak nem akarok azzal is bajlódni.

Röviden ennyi történt ma. Semmi látványos csak kis vacak kínlódós meló. Jó sok idő és nem látszik semmi. Ezt a részét nem szeretem csinálni annyira. Node sebaj most jön majd a magassági ami szintén elég macerás lesz főleg hogy ráragaszottam a gép alját és a felső részt is részben. De sebaj majd kivágom azt vissza ragasztom.

Csak azt nem tudom még hogy hogyan rögzítem a mozgató rúdhoz majd a mozgató kart amihez majd a snapper csatlakozik. De sebaj majd kitalálok valamit.

Hát ennyit mára.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Idézet Skydancer eredeti hozzászólása
    ...vállalom a berepülőpilóta szerepét...
    Én nem bíznék benne, nálam két fejjel magasabb, nálam kétszer szélesebb és amit elköt azt több darabban adja vissza ;D

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Szia Sanyi

Köszönöm a tippeket tanácsokat. Erre a réz z csatolóra nem is gondoltam pedig láttam már ilyet. A kis 2 es réz végek azokat használtam itt is mikor a kis mozgató kart elkészítettem. Egy egy ilyen réz bowden véget hajlítottam meg és ahhoz forrasztottam a saját gyártású kis réz lapocskát amibe majd a snapper csatlakozik. A tolórudat elvileg kis menetes szárral terveztem megoldani és kis műanyag snappereket akarok használni olyat aminek kis réz a pöcök ami átmegy a lukon.
    De majd illusztrálom a dolgokat képekkel ha lesz időm megint építeni. Most sajnos sok dolog összejött és elment a szabad délutánom egyéb fontos dolgokkal. Így hát nem haladt a bördike. ( Így hívja a barátnőm )
    Pedig úgy szeretném már csiszolgatni hogy lássam milyen lesz a formája ha már közelít a készhez. De előtte még szendvedek egy sort a magassági barkácsolásával amit bizony jól elszúrtam mert előbb kellett volna megcsinálni. De szerencsére már tudom hogyan fogom megoldani a dolgot.
    csak legyen időm.

Szóval így állnak mostan a dolgok. De ahogy ismerem magam nem sokáig marad ebben az állapotban a gép. Bocs a bördi.

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091

Sziasztok!
    Hihetetlen de innen is eltűnt a tegnapi hozzászólásom!!!!
    Szóval Viktor az a müanyag csűrő csatoló jó szolgálatot tesz! Máskor nem kell forrasztgass. ;D ;D
    Szép lesz a géped! Ha kell megkeresem a linket újra!
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Oldal: 3 / 131 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva