Oldal: 32 / 32 ElsőElső ... 222829303132
Eredmény: 311 - 315 (315) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.300
    Józsikám!

Tisztelettel jelentem, hogy jó magam is ezeken a műsorokon szocializálódok......jobb híján, mert ettől csak rosszabb van. Hasonló gondolatok felmerültek bennem is, de sohasem tudtam volna ilyen szépen fogalmazni. A legcsodasabb, mikor váratlan helyzetek jönnek és bár roppant életveszélyes, de a kisujjukból ki rázzák a megoldást.

Javaslatom, kevésbé kritikus szemmel nézd ezeket a felemelő műsorokat. Az hogy 5-10 milliárd év múlva benyeli a nap a földet engem is fölöttébb aggaszt, de vigasztaljon, hogy addig még pár találkozó össze jöhet.

Egészséges morális érték!!?? Le fordítanád mire is gondoltál pontosan. Ismeretlen már ez a fogalom.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.786

Így javítok én elektronikus berendezésett, a 2t a múlt idő jele, azóta még ügyesebb v

Vigyázat! Az írás indokolatlanul hosszú, összetett mondatokat tartalmaz, csak erős idegzetűeknek és még jobban unatkozóknak ajánlott! A leírt munkálatok illetéktelen másolásáért, az ebből eredezett mindenféle haszonszerzésért a Szerző felelősséget nem akar vállalni! Mondom, nem, mit nem értesz, kedves Oktondi Olvasó? Mert van aki mindenhez jobban akar érteni, ja.
    Ezekkel is csak a baj van...

Egy vérbeli semi-profi feljegyzései

Magamról annyit, hogy az összes technikai tudás az atommagzó készülék gyártásig annyira a kisujjamban van, hogy egyfolytában el van zsibbadva.
    A NASA minden hajnalban már skypen itt kuncsorog, hogy legyek már olyan szíves és hajtogassak újra kockás papírból Holdba repülőgépet, mert amit küldtem, valamelyik ottani tudós kisgyereke - aki 1 évesen már folyamatosan, anyanyelvi szinten beszélt kilenc, máig ismeretlen nyelvet tönkretette!
    Az egyiket úgy határozta meg a kis tudós, hogy Vojamija bebejő, így lett aztán lajstromozva a holt nyelvek közé. A kis csudagyerekről annyit tudok még, kezd járni éppen a napokban, nem semmi!
    Szóval kéne másik ilyen korszakalkotó repcsi, mert a régit a gyerek összegyűrte, így csak Föld körüli pályára alkalmas, azóta geostacionáris üzemben sugározza a legnépszerűbb bábfilmet a Nagy Honvédő háborúról, felnőtteknek...
    Na a lényegről: A minap tulajdonoltam egy Wenkood erősítőt, kis hibával, jelenség - meg se nyikkan. Felhorkadt bennem az ősi, még meg nem alvadt hobbista vér is a vasalt tudásom mellett, nosza, essünk neki! Tüzelt az a csekély 11 ezer Ft is, ami valljuk be egy ilyen remekműért petákot se jelent, ráadásul ennyit adtak mellé, hogy vigye el végre valaki a háztól...

Első nap:
    Hajnali fél kilenckor kipenderültem a pihe ágyból és azonnal a munkához láttam. A hibát keresve először kontraszt anyaggal feltöltöttem a fejhallgató csatlakozón keresztül, aztán uccu a szeletelő röntgenbe vele. Az is házi készítésű, egy avas mákdaráló és egy régi húraszakadt citerából van készítve.
    Szóval a kiürült moslékos vederrel szomorúan szemezgetve tépelődtem, hogyan tovább....?
    Ha a házi cété se segít?!

Második nap:
    Több szem többet tud, tudós kollégáknak elújságoltam, hogy egyelőre tétovázó megrökönyödött juhászbojtár módra nem találom a hibát.
    Kaptam tanácsot, illetve ajánlást többet is, ezek szerint csak jól jártam volna, ha nem az iskola mellé jártam volna, biztosak voltak benne, hogy az eddigi soraimat is valami alsós gyerek fogalmazta emészthetőre. Megjegyezték, hogy az akupunktúra szóban nincs is dupla e, amúgy se a múlt idő jele, tehát ne játsszam itt meg az eszemet.
    Ez a napom elment a plébános úrral folytatott győzködésemre, így, mivel leszedték a kedves Kollégák a keresztvizet is rólam, éjfélkor újrakeresztelt. Olyan borravalót adtam neki, hogy majdnem, a meghatottságtól körül is akart metélni...Megkönnyeztem, de nem igényeltem - egyelőre.

Harmadik nap:
    Csak szétszedtem az erősítő berendezést, miután újra éleztem a vermellőt, és a nyitókapát is, a csákánnyal már a többi gyerekjáték volt.
    A szétszedési megrázkódtatástól eltekintve a berendezés belülről tiszta, rendezett, volt egy kis zománcos táblácska, ami megegyezően a szülőházaméval azt írta: Tiszta udvar, rendes ház.
    Bólogattam és elkezdtem nyomozni azt a jelet, amit később a gépezetre vezettem.
    Mondták a tudós ajánlkozók, hogy így, vagy vigyem az egészet le Tihanyba és próbálkozzam a visszhanggal.
    A nagy kutakodást másnapra hagytam, mivel fél négy volt, esteledett nyugovóra tértem, fejem alatt az erősítővel.

Negyedik nap:
    Megembereltem magam, nem hagyom degradálni ezt a mérhetetlen tudást a fejemben, ezért van egy népies vasabrincs a fejemen, hogy a tudás meg ne repessze.
    Leveszem az erősítő elejét, hát mit látok? A szövevényesen nyomtatott áramkörös, kapcsolós, ícés, potméteres erdő úgy össze van törve, mint egy átlagos magyar futball drukker egy 9:0-ás vesztes válogatott meccs után. Húúú, de felbuzgott bennem a virtus, alig tértem magamhoz a sok vérveszteség után! Azonnal fabrikáltam a nádkerítés és a kiszáradt bodzafából, meg egy repedt fazék fedőből egy olyan sztereó mikroszkópot, hogy a fal adta a másikat.

Ötödik nap:
    A sztereóval megnéztem Muszorgszkij Egy éj a kopár hattyúk taván c. operettet, így behitelesítve a műszert. Az ötödik hattyútól kicsit életlen volt, de szerintem azok direkt olyannak születtek.
    A műszer segítségével, meg időnként a mágneses rezonanciás vegyérték határozómat is igénybe véve elkezdtem a ripittyára tört óperenciás tengeren túl készült elektronikát berhelni. Néhány óra múlva rájöttem, annyi minden el van kámpicsorodva az elektronikában, hogy azt csak akkor tudom helyreállítani, ha potméter lett volna az apám és anyacsavar az anyám. Megnéztem a születési anyakönyvimet, nem így volt...

Hatodik nap:
    Már reggel remegéseket éreztem az Erőben, így a térdeim kocogásától alig bírtam ujjongani késő estére, a brejzli megszólalt! Nem azért, mert leesett, mert megcsináltam! Én! Ja!!!
    Menjünk sorjában. Először is kiszedtem a holmiból a céljaimra ott hasznavehetetlen alkatrészeket, egyrészt kell máshova is, meg ez az erősítő elgurul 3 keréken is.
    Aztán az elektronikus, törött kéttenyérnyi, sűrűn huzalozott, törött panelba egy elmélázott pillanatomban belevágtam a nagyfejszét. Mindjárt értett a jószóból és olyan jelfeszültséget adott az összes kimenetére, hogy még a szomszéd faluból is átjöttek a pipókok (népek) álmélkodni.

Hetedik nap:
    Mivel elkészült a Nagy mű forog a Kerék és az Alkotó pihen, csak annyit jegyzek meg beee, mégis szól ez a nyavajás doboz, illetve ha rákötök valami hangdobozt, akár az is.
    A mérésekkel nem untatok most senkit, mindenki képzelje el a nyilván olyan kiválóakat, hogy festeni se lehetne szebbet. Egy részét herendi porcelánra rajzoltam, holnap beégetem, akinek esetleg okulási célból szükséges, jó áron megkaphatja.
    Jelszó: Csakis annak a mérésnek hiszek, amit magam hamisítok!

Lejegyezte: személyesen
    a
    Nagy Óz helyett

jómagam (ejtsd - szerénységem)
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.786

Kiűzetés a paradicsomból

A gyásznapra

Kedves Olvasók, talán utoljára látogattam meg a Mestert, hogy riportot készítsek vele a végzetes nap után. Bekopogtam és nem ismertem rá a régi, Tevecsapkodó, Öblös Pú feltalálójára!
    Az arcán mély barázdák, felváltva a mélységes mufurcság - tudjátok, amikor valakinek már a sz@r is ízetlen - és a végső elkámpicsorodás tükröződött. Köntöse megszaggatva, szemei teljes gőzzel kisírva.
    - De Mester - rogytam le a lábtörlőre - mi történt???
    Szomorúan beljebb rugdalt...
    - Fűtünk vazze, ne amerikázzál itt nekem, hol nevelkedtél, ha egyáltalán?
    Aztán mégis csak előre engedett, mentünk a szentélybe. Álmélkodva láttam, hogy a legbelső titkok kulcsába is betekintést enged immár, a bizalom ennél már nem is lehet nagyobb.
    Egy érdekes, forgó gépet láttam meg, talpig álcaolajjal lekenve, természetes piszokkal tarkítva, szinte kivehetetlen küllemmel. Ez a kémrepülők felderítése ellen - tudtam meg.
    - Mi ez Mester? - kérdeztem félve.
    - No, lásd legmélyebb titkomat, olyan 30 éves rejtelembe engedlek be, immár a bizalmam feléd korlátlan. Ez itt a lendkerekes verkli fonó apparát, ezen wurlitzert és tekerős lantot is gyártok a magam csendességében az ország dicsőségére. Hasznom semmi, igazából ráfizetek, biztosan tudod, abból él a magam fajta, hogy vasárnap nem dolgozik...
    - De mégis, valahogy csak meg kell élnie, Mester! Az Öblös Pú és a tevecsapkodás is csak ugyanígy nonprofit, jótékonysági alapon van működtetve, bár sok száz személyes jóbarátot szerzett a sok évtized alatt. A mester gyenge szervezete nem engedte meg, hogy közönséges munkába robotoljon, mindenféle közterheket hordjon a vállán, hogyan tartja magát életbe Mester, aki zegyetemet is végzett saját bevallása szerint?
    - Csak hangsúlyozzuk nyugodtan, szép csendesen, valóban zegyeten ZEGYETEM zegyeTEMM!!!-
    kottázta le a szavakat. Őszintén szólva halványan emlékszem már az ottani dolgokra, mintha a hátsó ajtón közlekedtem? Nem tudom már. Hogy hová lett a tudományom ottanról, nem tudom már...De amikor a fórumokon nekem esnek vadparasztok, régi küzdelmeim a szinezős zegyetemi feladatlapjaim jutnak eszembe, a száraz papír zörgése emlékeztet, valamikor ügyes lehettem ott...milyen távoli az egész...nem tudom már.
    Amúgy annyi új ismeretre tettem szert már sok évtizede, hogy a'mellé se az azelőtti, se a mostani tudomány már nem fér, túlcsordult.
    - Mester, akkor ha nem tépjük fel túlságosan a friss sebet, mégis miféle méltatlanság, s utána lapátra tétel következett be szent Őfelségeddel a gonosz vadparaszt trollok által lakot travix fórumon?
    Ahonnan ripsz-ropsz el kellett a biciklijét tóni?
    Erre még a villanykörte is elhalványult a műhely plafonján, lágy ütvefúró és cimbalomszóló szüremlett be, amikor a Mester elkezdte.
    - Tudod, én csakis az eredményekre, dicsőségre szegeztem mindig az összes szememet, így azon a platformon is elkezdtem hirdetni az Igét a magam szerény csendes módján... Csak simán a köz érdekében, fittyet hánytam a pénzre, tiltakoztam én, de mindig csak küldték emberek, vagy hoztak söröket, borokat, pálinkákokat....- itt kicsit elcsuklott a hangja.
    - A pénz mellé, természetesen.
    - Látom, tudom, érzem, micsoda terhek ezek, hogyan próbálta meg enyhíteni e kínokat, Mester?
    - Vettem egy vitorlázó repcsit, ráírattam egy kedves ismerősömre és a másik kedvenc sportom, ahol gyémántkoszorús metróvezető is vagyok, próbáltam hát szétteríteni a nyűgös pénzeket... Aztán amikor jött a jóidő, elutaztam jó messzire, hogy a helyi irigyek ne áskálódhassanak és bizony, szomorúan, egyedül repültem e jóra se érdemes Világ fölött...Szenvedés, csakis a köz javán elmélkedés jutott nekem mindig ilyenkor...
    - De Mester, úgy tudom, agyilag már érte egy olyan löket a becses tekervényeit, ami miatt már főorvosi engedély kell a földi gépjármű vezetéshez is, hát hogyan?
    - Tudod, ilyen földhözragadt dolgokba, hogy orvosi vizsgálat, alkalmassági, engedélyek, csip-csup semmiségekbe én nem is hiszek. Meg ott fenn, ki a fene állítana meg, hogy Jónapot kívánok, közlégtéri ellenőrzés, meg kapcsoljam az indexet, féklámpa meg égőkészlet, satöbbi? Nem így megy ez!
    - Akkor hogyan jutott a légtérbe, emberek feje felett röpködni, rövidzárlatra hajlamos velővel a fejében?
    - Tudod a pénz nagy úr, de én csak kis szolga voltam mindig, alig összejött néhány millió, máris szétterítettem, mint afféle légi Teréz apa. Nem áll meg az én kezem között a pénz, szabadulnék folyton, de annyira beleszerettek a népek a tevecsapkodó, Öblös Pú, tekerős verkli, satöbbibe, hogy egyszerűen nem bírok szegény maradni...
    - De Mester, az se segítene, hogy elkezdene hivatalosan termelni, holmi közterheket fizetni, mint a több millió ember?
    - Váglak pofon minnyá, büdös, ezé' engedtelek be a szentélybe? Majd pont most kezdenék bárkinek is fizetni, amikor már a ledolgozott 10 évre kis nyugdíjat is kapok amellé a néhány százezer mellé, amit havonta összegrundolok? Még jó, hogy nem dobolom közhírré, hogy mennyi van valutába, forintba? Legyé' má' észnél, mert minnyá kivetkőzök a szerénségbű, egyóru!
    - Jaj, Mester 1000 bocsánat, valami ilyesmi is történt, felizgatták azon az átok fórumon és kihozták Felségedből a jószágot?!
    - Azt nem lehetett indulat nélkül megélni...Még hogy nem én vagyok a legkiválóbb, a legszerényebb a legszebb??? Meg a hivatalos 50-70 éve működő gyártók elérik az én szintemet? Majdnem? Haha. Aki ezt nem látja be, vágnám arcán és apadjon el az összes tehenének a teje!
    Kirúgtak...engemetet...aki olyan tudást, képeket...méréseket...írásokat tettem közzé. Meg másutt a csudás recepteket, képeket a mesterszakácsi oklevelemmel kavarva, tálalva. Á, megérett ez a világ a legrosszabbra is, de nem is érdekel. Majd hirdetem a kis belterjes helyemen az igét, ahol jópár jóbarát esdeklő szeme csimpaszkodik rám és a munkáimra, az maradt nekem...majd ők fizetnek...
    De már ott is kinyílt vagy 2 embernek a csipája, az egyik belém veszett, tuggya kórság miért, a másik meg most kritizált meg egy munkámat, ami tuti, hogy jó, hiába nyefegte, hogy azokat a drótokat nem úgy kéne huzingatni. Kit érdekel, mit tanítanak a szak egyetemeken? Érdekel az engem???
    - Nem...? - próbáltam meg kitalálni a jó feleletet.
    - Ez az! - csapott a homlokomra a mester - és most puculj innen, kezdelek téged is megutálni, meg pattintok pár sört és ideje lesz elkezdenem sírva vigadni... Boldog Újévet Nekem!

Eltakarodtam hát csendesen.

Lejegyezte

a kisbetűs riporter
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.786

A kiúton vánszorogva

A kiúton vánszorogva

Nemrégiben ütött szeget a szemembe ötlő nézet: A magyar nyelvben van egy csomó felesleges, hasznos tudást kiszorító értelmetlen szabály - írja egy racionalista.
    Ly, amit úgyis j-nek ejtünk, személyneveknél a cz- csak c, y a végén i-helyett.
    Így aztán hogyan is érthetnék meg a világ népei egymást, amikor ilyen bonyolult, felesleges tudnivalókkal tömik az amúgy is túlterhelt fiatalok fejét?

Éles szemű ember már régen kiszúrta, az "angol hülyék, hülye angolok" Shakespeare agyromboló írásmódjukkal fertőzték a világot, a franciák például a Louise-val pazarolták a tintát, meg hasonlók. Minek bonyolítani, amit nem kéne?
    Már az elején elkapatták magukat az emberek, nem elégedtek meg azzal anno Altamirában a falon fűcsomóval felfestett képnél, ahol két mamut megy valahová, minek kellett ezt tovább ragozni?
    Adják vissza az embereknek a 4 karó, egy nádtető közös épületeinket és a fűszoknya uniformitását és esténként mehet a táncika a tam-tam.
    Mona Lisa a tejbetök vigyorával, meg a mindenféle zeneszerzők is, nem tudták visszafogni magukat, maximum szin-kó-pa és jóvan?! Persze aztán a lélekemelő 1.5 taktusos diszkózene megvilágosodása is kihunyt!

Már a falusi fiatal gyerek is eljutott a "müvészetnek" arra a fokára, aminél minek tovább menni, haszontalan időt tölteni?
    Új deszkakerítésre felmázolni a rombuszt, egy függőleges benne és négy rézsútos vonal kívül és kész az élet értelme! Én is büszkén mutogattam a haveroknak, ha első lettem...
    Még a magyar nyelv, amely ahogy ejtem, úgy írom szabályával úttörő a világban, még az is sallangokkal terhelt! Untig elég lenne egy vigyorgó és egy szomorú szmájli rajzlapon a háton cserélhető módon felrögzítve és beszélni se kéne, csak reggel felrakni a megfelelőt...

Ott az a szép terv, mikor végre??? Közös nyelv, közös értékek és egységes irányítás?
    De akármennyire egyszerűsödik majd az élet, az ember már csak olyan, kivagyiságból saját liánnal lendülne reggel gyűjtögetni, bogarászni...Meg mindenkinek saját karó pockot gyűjteni télire...? Mindig lesznek, akiknek semmi se jó...Teljesen elment a kedvem... Illetve...

Lejegyezte

ouiao

a bonyolult
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.786

A világmindenség, matematika, fizika, egyszerűen

(Nem ódzkodva attól, hogy a kezem alól akár Nobel díjas növendék kerülhet ki)
    Bevezetés az egzakt matematikába, fizikába

Azért létezik a számok osztályozásához egy viszonylag egyszerű, egzakt módszer.
    Állítólag alkalmas idegen civilizációkkal való kommunikációra is!
    Azt hiszem, nem kis szerepe van ebben az a sejtés, hogy bármelyik prímszámra is vonatkozik!
    Eddig csak 999999-ig tekintettem át az utóbbi 6 évben, többit majd később.
    Az egyszerűsített alak a példából származtatható, próbáljátok ki:
    1963 = páratlan négyjegyű szám...
    A szemfüles elemző észreveheti, hogy nem a digitális 0, 1-es a felvehető érték, hanem az 1-es és a 2-es.
    Ha nem akarja az UFO jellegű vendég érteni ezt a magasabb szintű matematikát - benne a húrelmélet is, vegyük észre! - morogjunk rá hangosan és kapjunk a szeme felé.
    Én utóbbit ajánlom a biztonság kedvéért...

Közbe kérdezés:
    „Tessék megmutatni a hivatkozásokat, hogy ellenőrizni tudjuk!”

Mindenki matematikája - ha csak félre nem ugrik...
    (Adok én nektek legfölsőbb matematikát, fizikát.)
    Nem szokásom túlságosan elmélyülni az elméleti fizikában, magasabb szintű matematikában, de az utóbbi 6 évben szórványosan érintettem a húrelméletet, benne a két és fél perdületű kvarkok szimbiózisát a -32. dimenzióval. Nem szeretem a slendriánságot, pontatlanságot! Számításaim szerint némelyiknek van pofája 2-őt, illetve 3-at perdülni! Volt amelyik meg simán elgurult és nem is került elő! Napokig sírva aludtam el miatta! A megfigyeléseim feljegyzéseim egy része az univerzum áldozatává vált, véletlenül a kockás füzetemet beleejtettem egy fekete lyukba, nem is lett meg. A térgörbítési kísérleteim a fentebb ismertetett számításaimmal támogatva, új dimenziókat nyitott fel a részecskefizikában is. Ezek annyira előre mutatóak, hogy a pórnép általi megértését a távoli jövőbe kellett helyeznem. A kisebb településeken felállítandó néhány lovasszobrom felállításáig, érdemeim elismeréséig kis türelmet kérek...A lélegzet visszafojtása addig is nem elvárás, de ahogy tetszik...

A Mindenségről mindenkinek
    Egyszerűen a bonyolultról

Előadásom elején meg kell jegyeznek, a téma és tárgyalása megértéséhez némi előképzettség szükséges, kezdjük ezzel, aztán már azonos platformról indulhatunk...
    Mint tudjuk - ott hátul is kérem figyelni!!! - (koptatom itt a billentyűzetet, aztán némelyek mást csinálnak a feszült figyelem helyett?!)
    Hol is tartottam? Megvan...

A napszél
    A Nap fotonokat bocsát ki, amelynek ugye kétféle jellemzője is van. Na most az egyiket akár űrhajó hajtására is használhatnánk, ha megfelelő vitorlát készíthetnénk, sztaniol papírból.
    Akkor így elvitorlázhatnánk a Naprendszer széléig is akár, de mindenképpen vinni kell uzsonnát, mert egy délelőtt nem lenne erre elég. Ezek a napvitorlák terjedelme miatt mindenképpen karbantartó személyzetre van szükség, meg hajókötelekre. Azt csak mellékesen jegyzem meg, aki már hallott vitorlás hajóról, tudja, Nappal szemben is lehet - cikk-cakkban vitorlázni.
    Erről ennyi elég is lesz.

Ősrobbanás
    Minden számítás arra mutat, hogy 13.5 mrd évvel ezelőtt nem volt semmi, de semmi az űrben!
    Aztán valami kis pattanás, mitesszer kifakadt és hirtelen olyan nyüzsgés, tömeg, csillagködök keletkeztek, hogy csak álmélkodott - volna - a nép, ha akkor már létezett volna.
    Vannak erről ősi regék, még nem vizsgáltam meg a valóság tartalmát, de hajlok a palack és a dzsinn történetére, akkor minden számítás a helyére kerül. Ugyanis a tudósok véleményileg megoszlanak a felfúvódás, az egyenletes tágulás és az univerzum hőeloszlása terén, attól függ, ki mit evett előtte.
    Egymás cáfolásában addig elmentek, hogy a Kezdet kiszámításánál megvádolták egymást, pl. persze, hármasával számoltál visszafelé, azért jött ki ennyi, amennyi...
    Talán egyelőre elég lesz ennyi is erről, majd, ha hozzáolvastok, érdemben folytathatjuk.

A sötét energia
    Ez a legfirnyákosabb dolog, mostanában kezdenek ébredezni a tudós koponyák, hogy is van ez.
    Még a fotózás kezdetén elmélkedett a sötétkamrába néhány lángelme, milyen kölcsönhatásba lehet a sötét és a fény. Sajnos pontos mérésekre akkor még nem volt lehetőség, ha kinyitjuk a sötétkamra ajtaját, mennyi idő alatt mennyi sötét folyik ki és mekkora energia szabadul fel.
    A pontos mérésekre a legutóbbi évtizedekig várni kellett, a hadron ütköztető mellék vágatában létrehozott sötétkamra ajtaját mód lett olyan gyorsan nyitni-zárni, hogy a méréseket le lehetett folytatni. Igen kicsi számok jöttek ki, most nem is találom, hova írtam fel, de extrapolálásra már alkalmas.
    Ha elképzeljük, hogy egybilliót a harmadik hatványon a sötétből kézilabda méretre összenyomnánk, annak mennyi lenne a súlya. A számításokat elvégezve még felhívom egy fontos körülményre a figyelmet! Itt már olyan sötétségről van szó, hasonlatosan a fekete lyukaknál - majd róluk legközelebb - hogy elnyelik a fényt teljes mértékben. Tehát, ha ezt a sötét labdát pattogtatni szeretnénk, mindenképpen piros, vagy fehér pöttyöket kell ráragasztani, különben meg sem találnánk!
    Talán ennyit a világmindenség fontosabb dolgairól, amennyiben kérdés van, szívesen felvilágosítással szolgálhatok.

Egy észrevétel xy-tól:
    Világos, hogy a sötét energia a forrása, hogy a sötétség gyorsabban terjed a fénynél.

Válaszom:
    Ez magától érthető. Örülök, hogy vannak máris tanítványaim, már nem éltem hiába. Ha csak néhány Nobel díjas lesz bármelyikőtökből, már megérte. Majd jusson eszetekbe, én ezt-azt már akkor megmondtam, vagy akartam mondani.
    Még egy fontos! Én nem szeretem a hamisítást, vagy bármi visszaélést a tudomány legfelső fokával. Amikor számításaim folytán hétről-hétre kijöttek nekem a lottó nyerőszámok, abbahagytam a dolgot, így nem akartam meggazdulni. Az eszközök spártai egyszerűséggel egy 2B-s grafitceruza, egysoros abakusz és a vasárnapi újságból állt. A számolóval a fájós térgyemet masszírozva véletlenszámokat generálva és megnézve az előző napi húzást, minden klappolt. Én se akartam eleinte elhinni, de mindig kijöttek a számok!
    Így élesbe a minimum tisztesség birtokában nem próbálkoztam nyerni...

A cikk átvéve ismeretlen szerzőtől
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Oldal: 32 / 32 ElsőElső ... 222829303132

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •