Oldal: 29 / 29 ElsőElső ... 192526272829
Eredmény: 281 - 284 (284) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólás
    1.287
    Már csak szinte ide járok ezen a fórumon....
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.779
    Még valami.
    Valamikor, nagyon régen a szakmám egyik része a háztartási gép szerelése volt. Persze régen kiszerettem belőle. Aztán jött eta...

Szóval volt nekünk is egy valamilyen itt emlegetett porszívónk, huszonéves - ETA? - ami munka közben elhallgatott.
    Akkortájt nagyon tornyosultak a munkáim, így sziszegve, káromolva az Olimpuson henyélőket, szüleikkel együtt, nekifogtam a javításnak 2 hét elteltével.
    Az ember szétszed egy ilyent, az a 38 csavar, ami a két fél műanyag burkolatot fogja, játszva kiszedhető.

A hálózati zsinór a törvény és szokásjog szerint, belül a felcsévélő bekötésénél volt eltörve.

A pár méter spirálrugót a szomszéddal közösen lebírtuk, hozzá vittem át a könnyített szerelvényt, vagyis a hálózati dugót levágtam előtte. A rugót általában 4 kézzel és egy lábfejjel támasztva a legkönnyebb megzabolázni, helyre rakni.

Otthon összeraktam egy félórácska és még 2 egész alatt a millió helyen összepattintandó feleket, amikor a zsinór szabad vége beszaladt a lyukon.

Valahogy volt egy olyan érzésem, de jó volna valakinek a fejét huzamosan egy kemény és dudoros holmihoz ütögetni, aki ezt kitervelte fizikailag.... Aztán pár elfancsarodott lyuktévesztés és egyéb után volt egy olyan határozatlan érzésem, hogy minden belső részem elindul a torkom felé.

Önvédelemből úgy vágtam földhöz az egész gépet, hogy nem csak a burkolat tört ripittyára - az igaz, ezeken kicsit még ugráltam is, hanem a porszívó motor szélkerék burkolata is teljesen behorpadt. Ezután, immár lehiggadva szétszortíroztam a roncsokat a szelektívbe és lett véve egy új, ami azóta is, félve haragomtól, hibátlanul működik.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.779

A fekete bárány

A fekete bárány

Mindenki hallott róla, valaki felhív és elhadarja, baj van a családtagoddal és...Persze, pénzkicsalás hiszékeny emberektől, öregektől, unokát, gyerekét féltő embereket lehúzni.No, én minden hájjal meg vagyok áldva, kenve, az én eszemen akarnának túljárni...? Hahá! Azon a kevésen is?!

Erre ma mobilomon hívás, szám nélkül, 10 perce még mutált a hang, ércesen cincogja valaki:
    -Jónapot kívánok, a budapesti rendőr főkapitánys... - itt elmegy a hang egy pillanatra.
    -Halló, halló - kötöm az ebet a karóhoz- mi van, ismeretlen számot ír a teló, kivel beszélek???Megjön a hang, mondja ezésez akárki, rendőrakármi:
    -Behozták az előbb a fiát, lopásért! Na itt megdermedt bennem a velő is és elfeketedett valahol valami, utána kell nézni, valahol csak történt olyan, amitől ott elfekete van, na.
    Mit lophatott, hogy Békésből egyből Pestre vitték?! - tépelődöm magamban ügyesen.

Első, féltő szülői borzadállyal csak annyit tudtam kinyögni:- Na elmész te a p...ba!
    Nem szeretek közönséges lenni, de első ijedtemben, nevetéstől fuldokolva ennyit tudtam kinyögni.

(Amit tudni kell: Ha felhív egy hivatalos ember, és elmond valamit bemutatkozás után, visszahívható számmal, azt bizám komolyan kell venni, akár sms, mail is legyen, ez így van.)

Utólag hibáztattam magam, nem volt lélekjelenlétem elmondani:
    -Megint bevitték azt a semmirevalót? Mi a fenét lopott már megint?!
    Annyja, hallod, megint bevitték a gyereket, pedig feltételesen van azért a verekedésért, meg autólopásért, amiből kiesett a mázsa kokainos sósperec, amit kiskorúak futtatásáért kapott valakitől, de ez a torna tanároknál gyakran előfordul. A bíró meg csak bólogatott, hogy ersze, ersze...
    Most áldom csak az eszem, hogy időben kitagadtuk!

Mindezek után egy perccel megjött a fiam! Csak rendes gyerek ez. Ennyi idő alatt kivágta a rácsot és máris itthon van! Mindenütt nagy a hó, szerintem lopott egy mozdonyt, az eljár ilyen időben is, biztosan betámasztotta a fészerbe hátul nálunk, mert nem látom.
    Minden esetre ma éjszakára lenémítom a telómat, én ugyan nem adom fel ezt a haszontalant, csak az én fiam!
    A vér nem válik vízzé. Meg aztán van baj velem is, nem tudom, mi lesz egésséggel, ilyenekre megy rá az szervezetem. Holnap elmegyek a körzetihez.

Tegnap este vörösbort ittam, ma meg - gondolom a megrázkódtatás miatt is főleg - fehér havat hánytam...

Utoljára módosítva: APPME által : 2019-01-24 22:01
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.779

el Utazás

el Utazás

Visszatér egy űrhajó a Földre.
    Robot hozta le a lepusztult bolygóra, elemi élet nyomokban, ember nincs.
    Épületek százévesnél jobban leromolva, gazdátlanul.
    Főemlősök nincsenek, csak néhány fajta kisebb ragadozó, patkányok és kis testű madár fajta, korcs teremtmények.
    Levegő oxigén tartalma fele a réginek, levegő mérgezett, növényzet gyér, nagymértékű elsivatagosodás, tengerszint jelentősen megemelkedve, szárazföldből érzékelhetően kisebb található.
    Felderítés, mintavételezés robotokkal. A hajó vezérlő robotja összegzi az eredményeket és felébreszti a hibernált utasát...

Felébredtem, szájízem pocsék tagjaim ólomból, alig kapok levegőt, a fény bármilyen halovány, égeti a szemem.
    - Rob, mi van, hol vagyunk? - szólítom a vezérlő robotot.
    - Visszatértünk, itt vagyunk már a Földön - feleli a kellemesre hangszerelt társam az első intelligens, fejlett, emberszerű, EQ-s robot.

Végigfut rajtam, mi volt, hogyan is kezdődött és nem értem az egészet.
    Amikor feltalálták az új szuper, hosszú üzemidejű rakéta hajtást, egyidőben a hibernálás emberre alkalmas módjával, fejlesztettek hozzá egy nem csak technikai értelemben intelligens robotot is, űrhajó kezeléshez, bonyolult feladatok emberi beavatkozás nélküli végrehajtásához. Ez még nem minden! Az intelligens folyamatirányító, vezérlő nem csak képes a számítógépektől megszokott számításokra, elemzésekre, de új vonás, a robot memóriája, modulja EQ-val rendelkezik!

- Mi volt eddig, miért csak most ébresztettél, és a feladat?!
    - Hm, elmondom, bár minden naplózva, de élőszóban talán plasztikusabban érzékelhető, mi volt és persze video felvételek is vannak...
    Feladat volt egy Föld-szerű bolygó felderítése, elérése. Az új hajtóművel is 60 év az odaút, így a tudósok a későbbi nemzedék hasznára indították a projektet.
    Számodra az új hibernációs eljárás folyományaként az emlékeid alapján folyamatos éber-álmot hoztunk létre, gyakorlatilag végigélted mozdulatlanul az elmúlt 60 évet...illetve nem annyit, de majd később elmondom.
    - Mi, én most 35 évesen leéltem elvileg 60 évet???Vagy 120-at, ha voltunk ott és onnét visszajöttünk...
    - Igen, a számítások és az elmélet alapján neked 20 év telt volna el az egész oda-vissza úton...
    De nem igaz, nem értük el a fénysebesség közeli utazósebességét, nem volt idő kiforrni hagyni az egészet, az akkori társadalmi helyzet, hiszen tudod, kapkodtak kicsit.
    Kidolgozták az emberi izomzat megfelelő stimulálását, hogy ne épüljön le a szervezet és többféle, funkció segítő módszer, de ezt te is tanulhattad, annyit tudsz erről, mint én.
    - Álljunk meg egy percre! Akkor most én legalább százhúsz éves vagyok, sőt több???Alig fog az agyam, ez rettentő, mi volt, van, mondd tovább!
    - A Föld-szerű bolygó tévedés volt. Élhetetlen, mérges gázok, kritikus hőmérséklet és a nehézségi erő többszöröse a Földének. Leszálltam a hajóval, de az érzékelők, kiengedett robotok részletesen kimutatták, reménytelen, ennél még a Vénusz is alakíthatóbb. Fel se ébresztettelek, minek, aludtál, álmot láttattam veled visszafelé is. Szó szerint...Kicsit mulatságos, bár a tragédia nevetéssel nem oldható. Én amúgy se tudok nevetni.
    - Persze, te egy hűvös angol, mi??? Akkor értem, emlékszem, éltem az életem, olyant, amilyent és egyszer csak elkezdtem fordítottan haladni az időben. Voltak előnyei, testileg, de elszenvedni azokat a hibákat, amit előtte okoztam és nem tudtam mit csinálni, hiszen láttam, hogyan haladok vissza az időben... Legszívesebben fenéken rúgnám, aki ezt kitalálta, hogy így is lehessen. ...és mi van itt most, elpusztult a Föld? Nem elég, hogy ilyen vénember lettem, most nézem a szkafander nélkül magam, olyan vagyok, mint egy több ezer éves egyiptomi múmia! Hol vannak az emberek, a föld alatt? Mi volt, atomháború, röntgen csillag találat, elszabadult vegyi arzenál, járványok, éhínség?
    - Nagyjából mindent felsoroltál. A galaxis mélyéről évmilliókkal ezelőtt elindult egy röntgen csillag sugara, ez érte a Föld 3/4-ét, ott még a tengeri élet is kipusztult, ez ellen nincs orvosság, nincs előjel. Néhány százmillió évvel ezelőtt egyszer elérte egy ilyen a Földet, a tengerekben az addig kialakult szerves élet majdnem teljesen kipusztult. Most, amit a sugárzás nem ért el, azt a rivális hatalmak bevégezték.
    Gyanítva a másik atomtámadását a baj mögött, mindenki elsütötte, amije volt.
    Ez letarolta a maradékot, igen, az emberek a föld alatt vannak jórészt, de halva.
    Nem tudok mit mondani, tenni, nem ajánlom, hogy kimenj. A maradék magasabb rendű élet, emlősök, madarak órái meg vannak számlálva, még pár év és visszazuhan a Föld bioszférája a sok száz év millióval ezelőtti szintre. Szerintem és a tudásom alapján ezt nem érdemes megpróbálni kivárni.
    Mire ebből a moszat korszakból újra emberi civilizáció, kultúra keletkezik...Nem fogadnék rá, hogy lesz-e egyáltalán. Most nevetnék, ha te lennék... Menjünk.
    - Hová???
    - Kinéztem egy nem túl távoli, reményteli adatokkal rendelkező exobolygót, próbáljunk szerencsét. Hátha teli van majom-szerű élőlényekkel, akiknek majd megugrasztod az intelligenciáját és pár év múlva már atomot robbantanak, vagy fekete péntekeket rendeznek, olcsósított árukkal.
    - Na ne fárassz. Tedd a dolgod, én fáradt vagyok, aludni akarok és, ha lehet csak igen rövid és nem kellemetlen álmokkal tömd az agyam. Lehet választani?
    - Igen, itt a lehetőségek tárháza, hogy és mi legyen az álom?
    - Mondjuk most visznek a szüleim az oviba, már kicsinek is eszméletlen okos vagyok és az összes jel, amiben .lehet választani, egyik se tetszik.
    Aztán az udvaron fogócskázzunk és szépen elszürkül minden és álomtalan alvást kérek a bolygóig.
    - Rendben, ha elkészültél, kezdem feltölteni ereidet a hibernáló folyadékkal és az agyi stimuláció indul. Feküdj a bölcsőbe, rakd fel az érzékelőket, csöveket.
    - Remek, majd ébressz.
    - Úgy lesz, szép álmokat...

Ezután Rob elvégezte a beígért feladatot, majd mérlegelte a lehetőségeket és az első gondolat az igazi alapon lecsökkentette, majd leállította az életfolyamatokat a bölcsőben...
    A néhány milliárd félvezetőn, memórián, processzoron végigfutottak a feladatok, a lehetséges eredmények.

Rob agyának elektronikai, logikai részén az eredmény egyszerű. A beleérző modul tudomásul vette.

- Hm, nem is nehéz, megtanultam hazudni is.

Beállította a hajtóművet, nyomást, beprogramozott néhány, egymásnak ellentmondó műveletet és...

Felrobbantotta az űrhajót.

Epilógus

Nem kell elkeseredni, nem igaz a történet, most találtam ki az egészet...

Pá...
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Oldal: 29 / 29 ElsőElső ... 192526272829

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •