Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930
Eredmény: 291 - 292 (292) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.761
    Az intelligens tápegység
    avagy az
    "Orbán sejtés"

Azt hiszem, már megint feltaláltam valamit. Én, mint a tudományok egyszerű napszámosa, kénytelen vagyok időnként előre lendíteni az egyetemes tudományt, nincs apellátám.
    Mert nagyon sok mindenhez nem értek, de ez nem gátol meg korszakalkotási tevékenységemben.

A következő ötletem, mely villamos témájú, azoknak is meg kell világítanom, akik az áramról annyit tudnak, hogy ráz...
    Emiatt, tudatlanságból, érdektelenségből, babonából, előítéletességükből fakadóan nem is hajlandóak kipróbálni, beleülni például egy villamosszékbe.
    A téma az intelligens tápegység. Ez egy villamos szerkezet, amiből szabályozottan kijön az áram, egy pár dróton elmegy valahová, ahol valami ezt az áramot elfogyasztja. De ám az ott a vezetéken elvesző energia miatt...ajjaj, ez így nem lesz közérthető.

Tehát most képzeljünk el egy nagy víztartályt, egy tevehajcsárt és négy tevét. Megvan? Később még több tevét, de azt majd a következő órán.
    Szóval van a hajcsár, engedi a slagon az itatóba a vizet. A tevék isznak. A hajcsár is szomjas, de az most nem fontos.
    A víz az istennek se egyenlítődik ki, mert a tevék isznak, mint a hülye, a hajcsár is vakarózik és így, ha vékony a slag, mindig veszteségek lesznek. Képzeljük el, ha egyre vékonyabb slagot teszünk oda, egyre szomjasabbak a tevék. Ha tömör slagra váltunk, igen hosszadalmassá válhat, mintegy örökkévalósággá az itatás. Szegény tevék.
    Közben hátul meg a többi teve ordít, ők is szomjasak. remélem így érthetőbb.

De van másik felvilágosításom, talán egyszerűbb.
    Van egy gyönyörű virágos rét. Nagyon sok szép virág, békák énekelnek, gólyák kelepelnek.
    Na most a virágok úgy szaporodnak, hogy beporozzák egymást, de mivel rengeteg és sokféle a virág, így előfordul gyakran, hogy a kanvirágok is beporozzák egymást. Az angol tudósok meg bebizonyították, hogy ebből nem lesz méhecske.
    Persze a békák ettől tovább énekelnek...
    Hol is tartottam?
    Szóval ezt a tápegységet úgy gondoltam, hogy megmondjuk neki, mennyi feszültségre van szükség a drót túlsó végén, és egy általunk mért adatból legyen szíves számolja ki, mennyivel magasabb feszültséget adjon ki, hogy a fogyasztónál annyi legyen, amit szeretnénk. Ugye, nem is bonyolult?

Némi első osztályos anyag felelevenítése kell, Reynolds szám, Ohm törvény, aztán felbőgnek a véletlen szám generátorok és had menjen. Tehát kell tudni programozni, nem ügy.
    Még én is tudok. Vagy 20 éve, 2 hét múlva úgy programoztam a mikrosütőt, mint aki abban született.
    A mosógépnél elakadtam, arról papírom van, hogy többet nem nyúlhatok hozzá. Mert valamit 90 fokon kimostam. Nem tudjuk mi volt, úgy összement, így el lettem a további programozástól tiltva, írásom van róla.
    Tehát ezt az újszerű ötletet mostan a nép között szétszórom, boldoguljanak, akiket érdekel.

Úgyis tudom, valahol már lázasan dolgoznak az ötletemen tudós körök, kiket kisebb tudású tudósok kiszolgálnak, tiszta alsó, vizes borogatás csere, miegyéb.
    Ha csak néhány százan műszaki főiskolákon ebből írják diplomamunkájukat, már megérte.
    A találmányként megnyerhető dollármilliók nem érdekelnek, van énnekem nyugdíjam. Igaz, dolgozom mellette, de nem érdekes.

Na ja, az "Orbán sejtés"-ről. Azt sejtem nem egyszerű megcsinálni, de ezért etetjük a tudományos társainkat, hogy ezt frappánsan bebizonyítsák, márpedig ezt lehet.
    Magamnak csak annyit kérnék a hálás utókortól, a szülőhelyemen a főtéren - ami egyelőre nincs, majd bontsanak le pár házat - szóval lenne egy kis szerény emlékmű...
    Ott egy egyszerű gránit emelvényen, vágtató lovon, villámban, esőben ugratom a Mariana-árkot át, teli tüdővel fújva a hírhozó kürtöt, egyik kezemmel hátrafelé nyilazva, másikkal szittya magyarként, nyereg alatt programoznám a mikrosütőt.

Így lesz ez, akárki meglássa, tessék, nesztek.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólás
    1.286
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930