Oldal: 28 / 28 ElsőElső ... 182425262728
Eredmény: 271 - 279 (279) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770

Varratok

Azon elmélkedem, ha'stenmencs most nősülnék, korban hozzám illő (!) 30-40 évkörüli hajadonnal, mindjárt az elején gondjaim lennének. Nagyjából ránézésre jó lenne megállapítani, hasznos menyecskéről van-e szó - csak - vagy valami különleges, egyedi, utolérhetetlen és ritka jel lenne-e, amivel szerencsésen párt választhatnék? Ha hasznos, az ugye süt-főz, mos, takarít, jó munkahelyéről hozza a sok pénztet... Uncsi.
    Igen, jól kapiskáljátok, egy gyönyörű, a nő felületét 50-110%-ban fedő tetoválás az álmom!
    Meg fém karikák,orrban-szájban, lent-fent, fogban, szemben, az igen! Nem valami tucatnő, dehogy!

Mondanom se kell, a tetova legyen a szemfehérjében is és olyan legyen, mint a régi, kacsintós pénztárca, pislogásnál mutatná a heti nyertes lottószámokat például.
    Ma még elvétve vannak ilyen kivarrott lyánykák, csak a sok hagyományos, na jó, attól még szemrevaló fehérnépek.
    De egy színes, telipingált női test, az az igazi! Az ember szeme csak úgy legelészik órákon és studérozik, mi lehet a megfejtés?

A férfiakat ne is említsük, azok - sajnos egyelőre kivétel vagyok - már teli vannak tarkótól bokáig tekintély emelő, szövevényes jelképekkel, szövegekkel.
    Próba képen megterveztem és szeszfilccel előrajzoltam, milyen alkotásokkal lehetnék méltó párja az ideális, kivarrott nőnek. Először is a többi hím megfélemlítésére nagy gót betűkkel a vállaimon: Melléütök, akkor is meghalsz! Minden nap UFC-t nézek!
    Aztán középen egy név oszlop női nevekkel, az alsó kivételével áthúzva - ezek ugye az eddigi hódításaim, a skalpok halma. Olyan 40-50 névre gondoltam, több nem fért ki, így is az eleje a nyelvemen van. Kicsit nyújtott nyelvvel vártam, de a filc hamar szárad.
    Aztán lenne néhány link a talpamon is! Ha véletlenül a strandon fekszem - ott leszek rosszul és elterülök, lehessen néhány modernebb újraélesztésnek utánanézni fineszes telefonnal. Az van mindenkinek manapság. Csak nekem van ostoba, amivel minden este örömtáncot járok, hogy nem kell kapirgálni, simán gombokat nyomok és az nekem jó. Na nemúgy, csak a használatnak jó.

Néhány x-el berajzoltam, ez is varrva lesz majd, hogy hova kell tenni az EKG-t és egy nagy nyíl a nyakam 2 oldalán, kupám felé mutatva, hogyan toljanak be a, mi is, CNC? Nem is, hanem ami megmágnesezi az agyvelőt, koponyát...nem jut eszembe a neve... Na, ha eszembe jut,azt is feltetováltatom keresztbe a fejem tetejére, ott úgyis ritka a hajam. Egyelőre 6 x-et rajzoltam, foglalva a helyet. Amúgy az egész fejemet megrajzoltam Európa földgömbnek, ez pont kifért...Akkor, kivételes inetellektusom kifejezésére lennének még szimbóleumok, amik lóugrásban olvasva a maja jövőmondók pontos lakcíme és rendelési ideje megfejtve. Jól jöhet bárkinek. Aztán lennének a hátamon olyan igazi ritkaságok, mint férfi sellők! Felül hal, alul férfi. Megnézné a pórnép, hiszem azt!
    Állítólag ilyenek nincsenek, azért is lennének kuriózumék. Mindenek felett azért ne felejtsük, ép testben ép a lélek! Vagyis minden szervemet felrajzoltam kívülre, Így, ha valamelyik részem megbetegszik, nő,vagy sorvad, ránézésre máris ott vagyok a toppon, egyből gyógyítom magam. Örökélet rulez!
    Néhány fontos gyógyszer nevét szintén felírtam, ezeket általában egyébként elfelejtem. Meg a patika címét.
    A gyógynövények sem maradhattak el, átlósan egy nagy csattogó maszlaggal, hogy ilyent ne, ez káros!

Az itt következők még szülői felügyelettel sem ajánlottak elolvasni, innéttől kezdve jobb, ha a kedves Olvasó törli az egész netet... Szóval megyek lefele a kivarrás tervvel, hát "oda" is kell írni valamit. "kelj fel jancsi"például... nem fért ki...A "Csigabiga gyere ki...", ima, tudható, persze, hogy már nem fér ki...
    Végül is egy csukott szemet ábrázolva, szemöldököt rajzoltam neki. Ijesztő, mondhatom, én se merek odanézni. Aztán munkás múltamat idézve, amikor sportállásban a vasútnál dolgoztam hátulra egy nagy vasbakot rajzoltam, ütközővel, táblával - "Vágányzár".
    Aránylag sikerült is a mű, ha valaki ebből se látja, hogy feltétlen csodálattal kell adóznia felkent nagyságomnak, az tisztára vak. Hm, lehet megcsinálom Braille módra is a varrásokat. De az alfabéták meg sóskiflinek gondolhatnak, az se jó. Majd jönnének a népek, mint misére, naponta engem varratokon keresztül olvasgatni, nézni, mint a Tretyakov képtárba. Legjobb, ha mindezeket élőszóban is elmondom mindenkinek, mi az nekem? Nnnna, közben megvan!!! CT, amivel nézték egyszer az agyam, de hálistennek nem találtak semmit! ...Többek szerint, csak megjátszottam magam, vagy az orgazmumust, hogy fényképezzenek agyvelőn. Mindegy, van papírom, meg CD-n felvételem, bárkinek lejátszhatom, teljesen rendben vagyok! Most mondják, MRI is van, amit szintén nem tudom, mi.
    Nem is érdekel, hogy mennyit kell oda bedobni és mennyit lehet nyerni...
    Álmom a totális tetova.

Lejegyezte:

Én, a gondolat alkimista
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770

Unhappy

Gyuszis doboz

Minap egyik kedves műszaki fórumomon szemem beleakadt egy hirdetésbe, nagyjából így:
    Gyuszis doboz eladó, bontásra is...valami ilyesmi, feladó: Lucifer.
    Már kezdtem hinni a pokolban, ami tényleg van, menjél csak el egy közepes falunapra, megnéztem a képet is.

Egy jellegtelen doboz, kerek, fedővel, benne szemre valami kivehetetlen izé...
    Nem is drága, ennyit még bagzó macskát dobálni is megéri, kezdtem összeszámolni a pénzecskémet, aztán eszembe jutott:
    Tulajdonképpen mi a kórság ez?
    Jobb, ha nem engedem el a fantáziámat, abból még nem jött ki soha jó, a mellékelt link alapján megnéztem a szerkentyű adatlapját.

Felejtettem említeni, előttem száznál többen megnézték a hirdetést, sehol az Eladóhoz egy kérdés, ezek szerint én vagyok ilyen agyhalott, tájékozatlan, aki ezt se tudja.
    Pironkodva megnyitom a bazár leírását, angolul a pdf, ezen perfektül használom a webfordítót, így a jellemzőket gyorsan érthetővé is tettem:

Jellemez:

GUAcsődobozok

• Neoprene O gyűrűstandard találkozni
    NEMA4 követelmények
    • Cast fedőn szökik kalászba hogy könnyen engedjen meg
    eltávolítás és összeszoruló
    Belső zöldőrölt csavar
    Az Four általános felszállás kutyagol kivesz
    dobozok legalsó kerékagyakkal
    • Threaded fedőmegnyitások
    • Ten különböző kerékagy elrendezések
    •Taper kerékagyakat fűzött be hogy gondoskodjon
    partra futófolytonosság
    • Smooth integrál kerékagy bushingvéd
    karmester szigetelés mikor húzó
    Surface fedők,amiket elláttak dobozokkal
    • Sealing fedők, kupolafedők, és szerelvény
    az akasztófedők elérhetőek
    • Coverfonalak 12 hangmagasságstandard, 16
    a hangmagasság válogatott alumíniumon alakul és
    méret

Na, hogy ezt se tudtam???

*Elsőre tehát valami strandon ó, találkozni a neoprénekkel - milyen kellemes lehet
    *Aztán nem a követelmények négyesben- a szereplők fedőn át nézve is kalászba szökkennek - ez eddig világos
    *Könnyen engedjen és nem lesz szorulás - ez valami bélfeszítő megelőző, nem tudni étkezés előtt, vagy után szedni...?
    *Belső zöld őrölt csavar - szerintem őrült, bélcsavarodás gyanúja esetén - külsőleg, belsőleg, tudja a fene. Majd talán később kiderül....
    * Angolosítva a kerék alá tettem, onnan is ki vettem, sós kútba tettem - még szép, hogy lekoppintották tőlünk
    *Aztán valami koncertről eshet szó, ahol a karmestert húzóra megivott 2 decis aperitívvel köszöntik a szigetelés miatt...mert előtte beázott a terem, pont a feje felett...

Aztán még pár magától értetődő megjegyzés, a végén:
    *Valakinek a fonalai 12 hangmagasság szerint csokorba szedve - ez csakis a Kodály módszer lehet - majd ezt még 16 részre osztják - majd később kiszámolom, de törtet törttel, tudjuk az iskolából, tehát ez már csak gépies számolgatás.

Így aztán, kedves, velem együtt gyéren tájékozottak, megint tanultunk valamit!

De ki lehet a Gyuszi...?
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.358
    Ne csigázz!

A kiváló magyar ferdítés után a szövegmagyarázatod végképp elvitt a kis erdőből a nagy erdőbe. Kétségbeesésemben bemásoltam a szöveget a fordítóba, hogy alakítsa vissza angolra, de ebből már csak arra következtethettem, hogy kis állatok (kutya) szállítására szolgáló boxokról van szó. A gyuszi és a nyuszi csábítóan hasonlít egymásra, de nem lehet ennyire egyszerű.

Szóval: ???

Szia:

ÉN
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770
    Szia!
    Igen, én is éreztem, hogy a Gyuszira azért volna ám magyarázat, de az olyan prózai, közönséges, el se hiszem.
    Gyújtószikra mentes elosztó doboz kb., veszélyes körülmények közt használhatják.

Sokkal inkább valószínű például, hogy itt van ez a neoprének: Tuti, ezek valami hagyományőrző paleo nudisták, teljesen szőrösek, a nők is, egy szál nyakkendőben fürdenek, de az is hátrafelé lóg.
    Igazából könnyedén eligazodtam az angol fordítással, semmi szükség nem volt fantázia szüleményekkel kiegészíteni/lecserélni a valóságot...
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770

Így történhetett

a

Valamikor

Bobo a neandervölgyi nézte a fán a hatalmas gyümölcs fürtöt. Elégedetten vette tudomásul, a törzs összes tagjának jut majd belőle, ami neki újabb elismerést fog hozni. Népszerűségben lassan megelőzi Nogo-t, aki a barlangban a tűz őrzője és a varázsló után a második.
    Ekkor egy vihogásszerű hangot hallott maga mögött. Bobo nem egy ijedős, így komótosan hátrafordult, megnézni a hangot mi adta ki. Nem látott semmit, készült levenni a hatalmas gyümölcsöt, ám mit látott? A dicsőségnek annyi, őt megkerülve a gyümölcssel az újabban tömegével látott kisebb termetű előember szerű teremtmény rohant el, vihogva lóbálva az orvul megszerzett zsákmányt.
    - Végül is, neki is annyi munkájába került, mint nekem lett volna - gondolta Bobo.
    - Gyorsabban fut, olyan kis vánnyadtnak tűnik, hadd vigye, majd szedek másikat -gondolta tovább.
    Azonban a környező fákról már minden gyümölcsöt leszedtek, most jött rá Bobo, ezeknél a kicsi emberszabásúaknak 2 nappal előbb van a szüret. Elmélázott ezen, eszébe jutott, ezeknek magyarázni erkölcsöt, morált? - inkább kihalok. Bölcsen úgy is tett.

b

Néhány évvel később

Állok a buszmegállóban, nagyjából 30-an várjuk a 100 személyes, üres busz begördülését. A csoport izgatottságát leplezve, mint aki csak a menetrendes oszlopot szeretné nézegetni, rendeződik a peron elején, ahol a busz felszálláshoz kinyitandó első ajtaja lesz majd. Van aki ártatlan szemekkel a peron túlsó végén ácsorog, a többség elégedetten konstatálja, egy vérbeli lúzer, jól van...Jön a busz, lassít. A peronon tébláboló lúzer elkapja az ajtón kívüli 2 fogantyút, a busz lépcsőjének kiálló 5 centijére kapaszkodva a busszal együtt "utazik" az utolsó 8 méteren, kissé elsöpörve a várakozók elejét. Ők elismerve az élelmes lúzer találékonyságát, elkezdik a kinyíló ajtón egyszerre legalább öten egymás mellett feljutni a járműre. Kissé hiányos, szakadt ruhában ülnek le a szerintük legjobb helyekre és üdvözült arccal értékelik a sikeres élményt. Az elején, még a kispályás judo meccs megkezdése előtt valaki - talán én? - hangosan megjegyzi:
    -Emberek! Háromszor annyi a busz férőhelye, mint ahányan itt vagyunk!
    Ennyi erővel a vakondtúrásnak is mondhattam volna. Gondoltam rá, ki kéne halni...De ezeknek? Azért se.
    c

Még néhány évvel később

Néha látom a híradóban, nyugaton vannak ilyen sötét napok címszó alatt olyan áruházi vészleárusítások, amikor töredék áron kiárusítják az annyit se érő árukat (műszaki és egyéb cikkek, veszélyes hulladékok új korukban is)
    Tömegek napokkal nyitás előtt sátraznak a bejárat előtt, hogy ők biztosan belejussanak a földi paradicsomukba. Nyílik a nagy főbejárat, fele biztonsági ember elhull, a tömeg ledarálja őket, valamint a gyengébbeket is a többiek kásává tiporják. Azt a földöntúli boldogságot az arcokon, kezükben a ingyenbe menő árú holmikkal...Ez megérte, látom, vitathatatlan. Elképzelem ugyanezt az új könyvvásáron, ahogy az egyik felhevült, nehéz testimunkás kinézetű filozófus őrült mit tesz? Kant: A tiszta ész kritikája ünnepi kiadásával üti le a tolakodó másikat...hát oda se mennék.Tojok én Ariszthopanész Lüszisztrate -jára, majd pont miattuk veretem sánttá magamat mi...!?
    Inkább nézek a tv-be, más nincs, Bunyós Pityu aktuális oratóriumát.
    A kihalás már eszembe se jut.

d

Preszet déj

Egy helyütt valaki hirdetése megtetszik, megvenném a holmit, de azért 1-2 mondat a holmik tulajdonságairól érdekelne, kérdezem, írom. Elvileg (elvileg) itt a jelentkezés sorrendjében szokta az Eladó a holmit eladni az elsőnek, vagy, ha mégse passzol a dolog, akkor a másodiknak, stb. Tudom, hogy nevetséges, de találkoztam ilyen eljárással, esküszöm, nem az ujjamból van. Szánalmas vagyok, kérem mértékkel kiröhögni...De ez csak valami erőltetett, elavult dolog, erkölcs, morál? Ma már a legtöbb embernek fogalma sincs róla és nem is érdekli, jól teszi. Nem lehet velük úgy haladni, mint nélkülük.
    Mert jön mögöttem az africanus homoeanus, vagy ki, és elviszi előlem a gyümölcsöt.
    Na, ez a gyümölcsfa is! Zsák a foltját. Mint az a szerencsés neanderi Bobo, nézek a fejemből...
    - Az ő kicsinyeinek nagyobb szüksége van rá, had örüljön a família ott. Megértő vagyok...

Az ember a Földön, ha így megy tovább, igyekszik vissza a biztonságba, a fára. Én nem töröm magam, mire rászánnám magam, nem lesz szabad fa. Igaz semmilyen és egy se lesz, de az tuti, addigra kis szerencsével úgyis kihalok. Egészen fel vagyok dobva a gondolattól.

Maradok tisztelettel:
    Megértő

Utoljára módosítva: APPME által : 2018-07-29 11:35
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770
    A Marsról

A napokban érdeklődésemre tekintettel kis összeállítást néztem a Mars kutatásokról. Mint tudjuk, különböző járműveket juttatott el a NASA a vörös bolygóra, több-kevesebb sikerrel felderítéseket végeztek a felszínen és csekély mélységben mars-talajtörténeti elemzés végett. Az egyik jármű beleragadt valami nyúlósba, egy évig vártak a kutatók, hátha belesüt a napelemeibe a Nap rendesen, de nem adott több jelet a masina. Aztán szaladgál még egy ott, valami nagy kráterhez elgebedezett sok kilométer megtétele után és az addig egyhangú környezet egyből izgalmassá változott!

Szóval van ott ez a nagy gödör, aminek elvileg természetes ellenfele a halom, de igazából a gödör peremén van körbe, nem ott külön jól láthatóan, katalogizálhatóan. Elég baj ez, sokkal érdekesebb lenne egy halom, egy gödör eloszlásban, no, de azért van rejtély egyéb is dögivel. Ugyanis metánt találtak a légkörben! Ami gyúlékony, illékony, vagyis, ha nem termelődne folyamatosan, akkor ez ott nem lehetne. A Földön a legtöbb metánt a teheneink termelik folyamatosan, meg Szibériában, ahol több ezer éves mamut kölyköt is találtak legelészés közben megfagyva, szóval a melegedés miatt ez a metán onnét is kijön a földből.

Vagyis a Marson másként nem lehet, ott is van élet, méghozzá marsi tehenek! Hogy ezeket hogy hívják, (Mars)Riska, (Mars)Bimbó, (Mars)Rozi, stb. ezt még ki kell kutatni, de, hogy egy nagy lepénybe ragadt az az első kutató kisautó, az már tuti!
    Most mondhatják sokan, ugyan, nincs a Marson semmi növény, mit ennének ott a tehenek? Na ja, már lelegeltek mindent, most kérődznek és eregetik a metánt unalmukba. Ezek a kis kutató villanyos, napelemes terelő Bodrik meg nem értek a nyomukban, mert olyan lassan tudnak menni, hogy a tehenek hozzájuk képest Forma-1-es járművek.

Innéttől kezdve kész, ez a Mars mizéria már nem is érdekel, a lényeget tudom, olcsóbb lesz a tej.

Krónika az UFO-król

Az első észlelés

Karsztrogovomorgo, föld alatti rakétakilövő siló egység, 1957 április 8. délutánfél 6. Nem, talán inkább kicsit később. A legénység 12 fő,parancsnok Innokentyij Kvasztovics Ljuba jelentése Moszkvának:

Főparancsnok elvtársnak jelentem osztály létszáma 12, jelen van 10, beteg 2 fő, egyiknek az anyósa a közelben erősen köhög, másikuk, Frozin Inkubátorovics a kolhozba ment egy Verhovina típusú szolgálati kismotorral innivalóért. Az első rendellenességre itt figyeltünk fel, a kismotor az első rúgásra indult, amire nincs ésszerű magyarázat, legtöbbször csak tolni lehetett, vagy a 200.-ik rúgásra lendületből elért a kolhozba. De most első rúgásra indult, ugyanígy a Frozin közlegény anyósa is! A rakétákat lezsíroztuk, minden lámpa felváltva villog, minden rendben, esténként ebben gyönyörködünk.

Ezek jelentenek valamit, azon kívül, hogy van áram...? Volt valami azonosítatlan objektum a bázis közelében, erről nem tudunk pontosan, ez a Frozin egyből lelőtte és este már a legénység meg is ette, savanyú káposztával. Kérek további utasításokat és fogytán a savanyú káposztánk. Különben egyelőre nem aggódunk.

A második észlelés

Skócia,Skye szigetek közelében, pontos hely titkos, 1972, március 31 .Legyen annyi elég, este szinte mindig fúj a szél, télen meg hideg van erősen. Könnyítésként annyit, hogy Háromfülü Harald itt vívta vesztes csatáját Egyveséjű Bronszkíj, teuton főhadnaggyal. Psst, többet nem mondhatok, ez már tiltott történelem...A NATO atomsilóban az ellenőrző lámpák mintegy rajtaütés szerűen kialudtak, környező erdőkben rejtélyfények kóricáltak.

A bázis teljes létszámban kivonult felderíteni, mivel úgysem volt a bázison áram és az esti filmvetítés is elmaradt, mást úgyse csinálhattak. A Geiger-Müller számlálók a fények közelében erősebben kezdtek kattogni, majd az erdő közepén világító,űrhajó külsejű objektum közelében szabályos délszláv 7/8-ados ütemre váltottak. A legénység az alkalmat kihasználva elkólózgatott egy félórácskát, aztán megközelítették az UFO külsejűekkel megtömött járművet, amely az aerodinamika törvényeire fittyet hányva feküdt a földön.

Aztán,ahogy lenni szokott, az UFÓ fel és elrepült, körben a fák törzse 1m magasan megperzselődve, a G-M számláló önálló körtáncba kezd, míg le nem merül az eleme...(Ha valaki rájön, hogy a március csak 30 napos, ne terjessze, még nem biztos.)

Az UFO esetek folyománya

Természetesen a fenti esetek eljutottak a Közvéleményhez a mindennapi emberekhez is. Egy részük nevetett és az alkohol, vagy a szomszéd számlájára írták a történeteket, azonban igen sokan aggódni kezdtek és világszerte tüntetések kezdődtek, mert szerintük a kormányok eltitkolni igyekeznek a valóságot.

Ezen protestálók aztán egymással is konfliktusba kerültek, nyugaton nem egy esetben egy ilyen tüntetés során a megszeppent emberek idegességükben minden üzletet kifosztottak. Ijedtükben, félve a másnaptól, főleg a szórakoztató elektronika volt a sláger, de elvoltak a kasszában levő készpénzzel is a kisebb igényűek, vagy cigaretta és alkohol csecsebecsékkel.

Az ellentétekről az aggódó táborokban:
    Két irányzat van, akik már az elején sem tudtak megegyezni az aggódás mértékegységében. A konzervatívok a világvégét tekintették, mint terraaggódást a legnagyobb lehető értéknek, aminek milliomod részét, a holnap megjön-e a nyugdíj alapegységgel számoltak.

A liberálisok az apró aggódás egész számú többszöröse volt elterjedve, általánosan a melegfelvonulás 2 a mínusz 5.-en volt,innét lehetett tudni, ha este bekopog egy nagyfejű, szemű, szürke UFO lény: Van egy szál cigid, haver? - az 30 egységnek felel meg.

Így mit tehet az egyszerű ember, felekezet és mindentől függetlenül?
    Mint én, aggódom itthon önállóan, ügyesen.

Lejegyezte:
    Én és a kis UFO

Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770

A Nagy Durranás és a postásbicikli

A Nagy Durranás és a postásbicikli

Minap megint tudomány szomjamat oltandó, némi kozmológiáról tekintettem meg egy kisfilmet.
    Annyi az elmélet, mint ide Lacháza, egyik jobb, mint a másik, vannak eltérések és újabb sejtések:
    Nem bizonyított tételek, pl. mit tudnék csinálni egy 5-ös találattal, nőtlenül - ami nonszensz...
    Feleségem tudna erről mesélni, hogy az kéne még csak miiii!?

Szóval nekem tisztázódott néhány dolog, nem rajtam múlt, de túl vagyunk rajta...

- Mi a kórság, mi ez a baromi sötétség, minek mentem neki...?
    - Ki vagy Te és mit keresel itt? Nem tudsz vigyázni?!
    - A póstás és a valamilyen Aladárt keresem, Ló ucca kettő, itt lakik? Ja, bocsesz...
    - Valahol itt fog, az bizonyos, minden itt van, ami eztán lesz.
    Nem egy szúlyukba tévedtél? Tudod, van a Féreglyuk, ami a teret hajlítja, a szúlyuk meg az időt!
    Egyelőre idő az nincs rendben, talán tér az igen, én se látok semmit, de mindjárt lesz fényesség, ne félj!
    - Térről nem is beszéltem, Ló ucca kettő, mit nem értettél...? Egyáltalán ki vagy és miből beszélsz?
    - A Minden Kezdete vagyok, most a Te fogalmad szerint talán egy aktatáskányi vagyok, de tudom a jelent és az összes jövőt, én vagyok a Nagy Durranás Bölcsője...
    - Ha ennyi mindent tudsz, nincs nálad egy pumpa? Leeresztett a hátsó kerekem.
    - Várj, mert nekem nehéz a Te parányi idődben gondolkodnom, pillanat...ha addig el nem durranok...
    - Jó, addig letámaszthatom a bringát? Ja és mi az a szúlyuk? Ilyent láttam, a fában ahogy perceg a szú.
    - Jó helyen kapiskálsz, tehát odáig tiszta, hogy perceg? Perc - eg... Csak nagy léptékben, 1 perceg 10 milliárd év.
    - Aha, akkor most szerinted hanyadika van? Meg tart még a munkaidőm? Nekem nem fizetik a túlórát, az az Aladár meg dögöljön meg, ebbe a rohadt sötétben azt se tudom, hol járok.
    - Na jó, igyekezz, nem sokáig bírom visszatartani a kozmosz születését! Jaj, már sűrűsödnek a tolófájások, van nálad papírzsepi?
    - Az nincs, de itt az Aladár levele, annyira nem lehet fontos.
    - Nagyon köszi! ...és most igyekezz, itt ha balra fordulsz, a kiserdő mellett visszamehetsz a Te idődbe. Ha sietsz, zárás előtt visszaérhetsz. Fuss!!!
    - ...és a bringa? Lapos a hátsó! Vállalati!
    - Fuss, fuss, jaaaj...

Így volt a postásunk néhány napig gyalog szolgálatba. A Hubble űrkukker egy igen távoli csillagködben fel is fedezett egy különös alakzatot, amely sebesen távolodott, megelőzve a környékbeli galaxisokat is.
    A vörös eltolódás ellenére továbbra is zöld színű maradt. Igen, egy 13 és fél milliárd éve száguldó postás bicikli. A tudósok számításai szerint a hátsó kerekén a tömlő még mindig lapos, az nem tágul.
    Semmi sem tökéletes.

Lejegyezte:
    Ajánlottan
    Én
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770

Nagy Utazás

Nagy Utazás

A napokban Budapestre hajtattam, szerényen, másodosztályú vonatszerelvénnyel. Rövid ott tartózkodást tervezve csak egy üzletfelemet értesítettem érkezésemről, így különösebb felhajtás nélkül, fővetéssel nem köszönő, nem kivont kardos tisztek figyelő szemétől nem kísérve jártam meg a Keleti pu.-t.
    Miközben a magyar nemzeti zászlót sem hajtották meg előttem. Ez utóbbi kicsit rosszul esett, de ez van...Lebonyolítottuk az üzletet, és azonnal visszagyalogoltam a következő, hazahozó-húzó vonatomhoz.

Kicsit félek sokáig egyedül, gondolataimba merülve tétlenkedni, általában zaklatott idegállapot a vége. Most is azon studéroztam, egyik barátommal arról polémiáztunk előtte napokban, hogy egyikünk se szokott sosem olyan leittasodásba merülni, hogy ne tudtuk volna kontrollálni testünket (pl. záróizmok) ill. beszédünket, gondolatainkat. Kézenfekvő részemről barátom felé a következő felvetés: Ha majd meghalunk, hogyan tartanád előnyösnek az esetet. Na nem a fájdalmakkal kísértet, hanem csak úgy finoman, mint például Nagy-Bandó elképzelte e kegyes halált: "Haldoklom, haldoklom, aztán egyszer csak jobban leszek."

Vagyis álomból reggel arra (nem) ébredni, hogy kampec doloresz, vagy átélni, tudattal végigkísérni, egészen az alagútig? Ja a fényekkel, úgy van. Ezekről a témákról olyankor érdemes beszélgetni, amikor még különösebb félelem és rettegés nélkül tárgyalhatunk, hiszen van még bőven időnk, minimum 5 év...Talán. Bizalmasan elárulom, előnyösnek tartanám, ha nem tüzelnének fel majdan engem, hanem fadobozba tenni és a feltámadáskor, ha lesz, csak ugrok fel és már futok is. Viszont, mivel elszármazott gyüttment vagyok, szeretnék két helyen is nyugodni, így mégis csak a kétfelé osztott konzervdobozban tudnék nyugodni a szülőfalumban is, és ahol most élek.
    Állítólag porítás nélkül körülményes is lenne az igazságos felezés, meg nem is nagyon vállalnak olyant. Akkor ott van a feltételezett választék, "az" után: Semmi."Jöttél a semmiből, mész a semmibe. Mit vesztettél? Semmit." Ez nem valami szimpi.

Akkor a 3 egyéb:
    Menny, tisztítótűz, pokol.
    A menny sima ügy, 24 órában a szférák dzsesszt játszanak, Jóisten oldalán derűsen figyeled, hogyan szaladoznak a népek a földön fel-alá.
    Tisztítótűz: Asszem 1000 évig valami üstben fortyogás, jajongás, jajdebánom, úgykellnekem 24 órában, aztán, ha lemegy ez a műszak, mehetsz a mennybe, tiszta vagy. Nem tetszik ez.
    A pokol: Ajjaj, itt már nagy a baj, idők végezetéig és még 3 nap, tüzes, fortyogó üstökben mellúszás bukófordulóval a peremnél. Őszintén szólva, nem nagyon hiszem így el. Nem igaz, hogy nem fásul el a lélek és immunis lenne a szakadatlan fájdalmakra. Biztosan lenne óránként cigi szünet, vagy kiszaladni az udvarra, ha van és aztán jöhet a következő óra, ahol még valami magyar szórakoztató "rejality" filmet is kéne nézni, felpeckelt szemhéjjal.

Leginkább a reinkarnáció jönne be. Tudjátok, az életetek erényei, hibái alapján valahol eldöntik, milyen lényben, lényekben születtek újjá, aztán megint és megint és aztán, ha jól viselkedtek, megint emberként...De, tegyük fel, arra riadok, hogy büdösbogár, vagy lepke pajorként térnék magamhoz, akkor mi van? Ha nem tudom az emberi életem hibáit, hogyan tudok méltányos bogár, lepke életet élni? Na és mindezt Dél-Amerikában konstatálva, azt se tudnám, hol vagyok...? Vagy lennék földigiliszta elsőnek, betartva a rangsort? Jó, fiatalként ott száguldoznék a föld alatt és suhancként nem köszönnék a másiknak se, főleg, ha nem tudnám, az a másik végem, csak kanyarban vagyok. Vagy lennék 150 évig élő teknyősbéka? Teli lennék sok tapasztalattal, ötletekkel, világmegváltó gondolatokkal és csak araszolnék a mocsárban, abszolút közönnyel a kilométer magasan köröző, világlátó sassal szemben? Mennyi esélyem, hogy egy másik ilyen teknős mellettem Nikola Tesla, büntiben? Mert akkor nyilván nem unatkoznék. Mégis inkább a sasmadárba költöznék, ha lehet. Gólya az ne, azok békát is esznek. Nyersen!

Végül is tetszik a dolog, remélem így is van. Csak egy kérésem lenne aztán, ha van kifelé elmondani: Legyek hát akármi, nem bánom, de látva ezt a mai világot, etikátlan, tisztességtelen és csalárd embertömeget...? Szóval megígérem, akármiben kell lennem, jó leszek, csak embernek ne kelljen még egyszer lennem. Ebből egyszer is elég.

Hogy valami vidám is legyen a végére, és ne féljen senki:

Fel a fejjel -"Ihaj-csuhaj, sose halunk meg, legalább is nagyon ritkán."

Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.770
    A kónuszbab kór

Az alábbi történetet úgy juttatták el hozzám, közreadásra, hogy megígértették, semmi pontos helyszínt, időt nem adok meg, kellemetlenségek halmazát zúdítva a szereplőkre.
    Ez most nem vicces, ilyesmivel nem tréfál az ember és nem élcelődik... Szóval ne terjesszétek, maradjon köztünk, míg ki nem simul a a dolog.

Az első jelek

A kisváros, vagy falu lakossága egy napon arra ébredt, hogy a szokásosnál is többet, gyakrabban kellett...tudjátok, amikor olyan szeles lesz az ember.
    Kellemetlen, és a legkifinomultabb emberek is áldozatul estek, ember és állatok egyöntetűen szenvedtek.
    Gyanús lehetett,hogy a baromfiudvarban a kakasok kukorékolás helyett nagyokat reccsentek.
    A disznókról meg nem is kell beszélnem, ugye?

Reagálás

Az emberek először gyanútlanul még tréfálkoztak is rajta, mintegy szpartakiádot rendezve, ki többre, nagyobbra alapon.
    Aztán, ahogy a dolog kezdett eszkalálódni, már látták, ez valami kór, amin megpróbáltak úrrá lenni.
    Eleinte a reflexes, népi módszerrel, egymástól eltanulva gésák módjára, tyúklépésben közlekedett mindenki, de ez se volt sokáig megoldás.
    Utcahosszat csak az összeszorított sípolás hallatszott, szerencsére a levegőminősége nem romlott, ennyi könnyebbség volt a bajban.

A kiútkeresés

Természetesen tódultak az orvoshoz, de csak találgatott az egészségügy is, mi lehet a baj oka.
    Vizsgálták az ivóvizet, közkonyhákat, de sehol semmi, de esténként a falu meghitt ropogástól hangzott... Néhány öreg, aki rosszul hallott és a békákra fogták a zsolozsmát, mondogatták: Eső lesz...Valahogy, szép lassan a lakosság hozzászokott a bajhoz, de a pánik elmaradt.
    A falu polgármestere, hogy a Hivatal mindenbe illetékességét bizonyítsa,kiadta a mezőgazdasági dolgozóknak, szántsák körbe a falut. Persze ez csak pótcselekvés volt, nem használt semmit.
    A harangok félreverése sem hozott sokat a konyhára, a durrogás maradt.

Élet a karanténban

Az iskolai énekkar próbálta elsőnek elkendőzni a kellemetlenségeket, hogy betanulták Ravel Boleróját. Énekelni az idegesítő zajban úgysem lehetett. Ahogy az idő telt és az emberek bizonyos változásokat éltek meg, például a felnőtt dalárdában a szoprán és mezoszoprán kar is átment altba.
    Így a sok basszussal csak a fortisszimót tudták előadni, ami nap, mint nap unalmassá lett.
    A tanult emberek unalmukban megtanulták a morze ábécét és azon cseréltek eszméket.
    Egyre többen mentek orvoshoz a panasszal, nézze meg doktor úr, teljesen kirojtosodtam.
    Voltak próbák kenőcsökkel, porokkal, de ezeket elfújta a szél.

A szökevények

Kezdtek eltűnni a lakosságból néhányan a faluból, ismeretlen helyekre.
    Senki nem tudott róluk semmit, nem is gondoltak rosszra, amikor a tévében látták,Svájcban a hegyi pásztorok halomszámra viszik a feleslegessé vált kürtöket zaciba...
    Aztán ismerősöket véltek felfedezni némelyik nívós reklámtévé vetélkedőn, ahol ritka szövésű balett nadrágos amatőr sportolók az asztalnak háttal állva ping-pongoznak. Főleg ponggal operáltak, frenetikus sikerrel.
    A szimfonikus zenekarokba is beszivárogtak néhányan, akik a fúvós szekcióban kamatoztatták tudásukat. Az igazán keménykötésű fiatalok a helyi tűzoltó zenekarban hozták zavarba a rezeseket.

A kiút keresés

A falu vezetői megpróbáltak megoldást találni, skype-oztak az USA-ba a Scientific American szerkesztőségébe, leírva a bajt és tanácsot kérve. Az igénybe vett webfordító ügyetlen tolmácsolása miatt csak az újság viccrovatában jelent meg a hír, közvetlenül az angol tudósok kissé már idejemúlt eredménye alatt, amiben megállapították, hogy átlagosan tíz emberből négy az hat.
    Az éjszakai szerkesztő - az USA-ban akkor hajnali 4 volt, átküldte Angliába a hírt, egyrészt azok is röhögjenek, másrészt, ha van valami valóság magja a történetnek, azt az ottani kutató rohamcsapat azt felderíthesse, újabb szenzációval ellátva az embereket.

Tudósok megoldást keresnek

A tudós angolokat egy NATO gépről, kölcsönkapott, használt, kitérdesedett NASA űrhajós szkafanderben ledobták a falu határában. Azonnal megállapították, hogy a talaj 1 m mélységben elfertőződött. Majd bemerészkedtek a faluba, figyelmen kívül hagyva a szántást,félrevert harangokat. Hamarosan sms-eztek rejtjelezve az USA-ba:Houston, van egy kis problémánk...
    Ugyanis az egyik kutató a hermetikusan záró szkafandere parányi sérülése miatt megfertőződött. Az áldozatot a többiek egyszerűen kigurították labdaként az első dűlőúton a készenlétben álló keszonkamrába. A kórokozót azonosították, magyarul a spórákat kónuszbab néven regisztrálták a Köchel jegyzékbe 00-as sorszámmal.

Eddig itt tart a történet... A rémítő lehetőségek miatt, szokásomhoz híven a hegyekbe húzódok egy kis időre. Azért én azt mondom, nem minden kónuszbab, ami hallik...
    Utoljára módosítva: APPME által : 2018-11-29 00:39
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Oldal: 28 / 28 ElsőElső ... 182425262728

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •