Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930
Eredmény: 291 - 298 (298) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771
    Az intelligens tápegység
    avagy az
    "Orbán sejtés"

Azt hiszem, már megint feltaláltam valamit. Én, mint a tudományok egyszerű napszámosa, kénytelen vagyok időnként előre lendíteni az egyetemes tudományt, nincs apellátám.
    Mert nagyon sok mindenhez nem értek, de ez nem gátol meg korszakalkotási tevékenységemben.

A következő ötletem, mely villamos témájú, azoknak is meg kell világítanom, akik az áramról annyit tudnak, hogy ráz...
    Emiatt, tudatlanságból, érdektelenségből, babonából, előítéletességükből fakadóan nem is hajlandóak kipróbálni, beleülni például egy villamosszékbe.
    A téma az intelligens tápegység. Ez egy villamos szerkezet, amiből szabályozottan kijön az áram, egy pár dróton elmegy valahová, ahol valami ezt az áramot elfogyasztja. De ám az ott a vezetéken elvesző energia miatt...ajjaj, ez így nem lesz közérthető.

Tehát most képzeljünk el egy nagy víztartályt, egy tevehajcsárt és négy tevét. Megvan? Később még több tevét, de azt majd a következő órán.
    Szóval van a hajcsár, engedi a slagon az itatóba a vizet. A tevék isznak. A hajcsár is szomjas, de az most nem fontos.
    A víz az istennek se egyenlítődik ki, mert a tevék isznak, mint a hülye, a hajcsár is vakarózik és így, ha vékony a slag, mindig veszteségek lesznek. Képzeljük el, ha egyre vékonyabb slagot teszünk oda, egyre szomjasabbak a tevék. Ha tömör slagra váltunk, igen hosszadalmassá válhat, mintegy örökkévalósággá az itatás. Szegény tevék.
    Közben hátul meg a többi teve ordít, ők is szomjasak. remélem így érthetőbb.

De van másik felvilágosításom, talán egyszerűbb.
    Van egy gyönyörű virágos rét. Nagyon sok szép virág, békák énekelnek, gólyák kelepelnek.
    Na most a virágok úgy szaporodnak, hogy beporozzák egymást, de mivel rengeteg és sokféle a virág, így előfordul gyakran, hogy a kanvirágok is beporozzák egymást. Az angol tudósok meg bebizonyították, hogy ebből nem lesz méhecske.
    Persze a békák ettől tovább énekelnek...
    Hol is tartottam?
    Szóval ezt a tápegységet úgy gondoltam, hogy megmondjuk neki, mennyi feszültségre van szükség a drót túlsó végén, és egy általunk mért adatból legyen szíves számolja ki, mennyivel magasabb feszültséget adjon ki, hogy a fogyasztónál annyi legyen, amit szeretnénk. Ugye, nem is bonyolult?

Némi első osztályos anyag felelevenítése kell, Reynolds szám, Ohm törvény, aztán felbőgnek a véletlen szám generátorok és had menjen. Tehát kell tudni programozni, nem ügy.
    Még én is tudok. Vagy 20 éve, 2 hét múlva úgy programoztam a mikrosütőt, mint aki abban született.
    A mosógépnél elakadtam, arról papírom van, hogy többet nem nyúlhatok hozzá. Mert valamit 90 fokon kimostam. Nem tudjuk mi volt, úgy összement, így el lettem a további programozástól tiltva, írásom van róla.
    Tehát ezt az újszerű ötletet mostan a nép között szétszórom, boldoguljanak, akiket érdekel.

Úgyis tudom, valahol már lázasan dolgoznak az ötletemen tudós körök, kiket kisebb tudású tudósok kiszolgálnak, tiszta alsó, vizes borogatás csere, miegyéb.
    Ha csak néhány százan műszaki főiskolákon ebből írják diplomamunkájukat, már megérte.
    A találmányként megnyerhető dollármilliók nem érdekelnek, van énnekem nyugdíjam. Igaz, dolgozom mellette, de nem érdekes.

Na ja, az "Orbán sejtés"-ről. Azt sejtem nem egyszerű megcsinálni, de ezért etetjük a tudományos társainkat, hogy ezt frappánsan bebizonyítsák, márpedig ezt lehet.
    Magamnak csak annyit kérnék a hálás utókortól, a szülőhelyemen a főtéren - ami egyelőre nincs, majd bontsanak le pár házat - szóval lenne egy kis szerény emlékmű...
    Ott egy egyszerű gránit emelvényen, vágtató lovon, villámban, esőben ugratom a Mariana-árkot át, teli tüdővel fújva a hírhozó kürtöt, egyik kezemmel hátrafelé nyilazva, másikkal szittya magyarként, nyereg alatt programoznám a mikrosütőt.

Így lesz ez, akárki meglássa, tessék, nesztek.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hely
    Dunaújváros
    Telefon
    70-930-2669
    Hozzászólás
    1.295
    Üdv: Woody
    Graupner bell 212, T-REX 500, Styroman repcsik

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771

Egy régebbi és másutt megjelent karcolat. Mivel az eredeti vonatkozását, valóság gyökerét nem magyarázgatnám, maga a történet ide kívánkozik...(Sok mesémnek valóság rejtezik a töve alatt... )

Kelt: 2017.01.15.
    II. Kacor király tortát hegeszt

Hol volt, hol van, él Kacor király a neves tortahegesztő kircsi.
    (ez egy mese, ipari mese, ha nem vette volna észre valaki)
    Éldegél a király, birodalma szinte végtelen, az üveges sörön innen és az operációs rendszeren túl.
    Második Kacor király módfelett kényes a tekintélyére, ha hírét veszi, hogy valaki rosszat mondott róla, hipp-hopp, ott terem és Mardel nevű királydingóját is ráuszítja. Aki mellesleg jövő, halott, szellem, kísértetlátó, szerinte ezek mindig üldözik is...sátán kutyája...nem is, mmmm... sántakutya, na az. Ketten aztán cincálják a felségsértőt, míg a világ világ és 3 nap. Kircsi bármi észrevételt tortáival kapcsolatban terrortámadásként él meg, ekkor az árulóra, felségsértőre ráküldi a névtelen fekete sereget.

Érti a kritikát, meg a humort is, csak nem tűri. Még szép, királynál több már úgy sem lehet, innét csak lefelé lejt az út.
    Kacor királyunk – próbálok én is idomulni, mit lehet tudni – valami frenetikusan ért a tortahegesztéshez, birodalmát ebből gyarapítja a mai szintre.
    Ha olyan dolgokkal jössz elő: A szakácskönyvek egyikében sem így van...Felséged 2-őt lapozott...a kifestőkönyvében lehet, hogy így van talán… - véged.
    A Király híres és felséges tortáit mindenhol dicsérik, de vannak mások is, aki még jobb tortát készítenek. Csak azok nem szidolozzák magukat, csinálnak és kész. A Király biztonság kedvéért minden reggel odaáll a kedvenc serpenyője elé és belekérdez:
    -Serpenyő - persenyőm, mond meg nékem, ki hegeszti a legjobb tortát a világon?
    A konyhaedény illedelmesen megtörli zsíros öblét, mindannyiszor azt feleli:
    – Csakis te, Királyom.
    (egyszer eltévesztette, rögtön a szelektívben találta magát, onnét horgászta vissza a portyázó aztékok elől kegyesen a Király)
    Azt találta mondani – a részeg mindig igazat mond és előtte bólé folyt bele, mindenütt az folyt – Szépet, jót hegesztesz, de vannak akik 100x jobbat, szebbet hegesztenek, úgymint… Eddig tudta mondani, de...
    A kircsi földhöz vágta széles mérgében, bele is rúgott egy nagyot és sántikálva vitte, go a szelektívbe.

Aztán a fenséges tortái alapja a fűrészpor! Ugy-e csodálkoztok, mi? Na azért. Ettől drága, mahagóni, dinsztelt fűrészpor, némi facsiszolattal vegyesen. Ez adná a bukéját és az árát...
    A Király zsenialitása abban áll, hogy a sok tortahegesztés után eltalált egy egész jó középarányt, vagyis,ahogy mondják sok cukorral meg lehet enni kevés sz…t.
    Szerencsére mindig voltak naiv plebejus alattvalók, akik a tortákat készítőt gazdagon megfizették a hegesztett tortáért. Aztán dicsérték egymásnak, vegyen más is, ne csak ő járjon rosszul.

Készült is ám torta tucatjával! Azonban egy napon nagy baj történt!
    A Király éppen kidoboltatta az új, röntgennel átvilágított, kadmiumozott dobostortát, mesterművét!
    De nem ám csak a ponthegesztett torta, hanem a tálaló készletet is, önfényező mini kolomppal, komplett főétkezési mesterművet, piros lézerrel paprintva. Szerényen, csak a „legrosszabb„ tulajdonságokat említette, mutatta be, úgymint a gojzer varrott bőr tortakés, szegő zsírpapír, bodzafa forgósziréna, meg a hozzá felszolgált bólé, ami olyan dicsfénnyel bírt, hogy a gyanútlan tortaszerető csakis népies bádog napszemüvegen át tudta nézni. Vagyis burkolatlanul dicsekedett, szokásosan. Erre különösen büszke volt a Király, a híres bóléjaira. Ne nézzetek görbén, így van! Nála ez úgy folyik, mint lyukas cipőbe a hólé.

Mivel senki nem esik hasra tőle – kivéve, aki még nem ettek, láttak tortát - ízetlennek, semmit mondónak gondolják – ezek külön királyi fegyelmit kapnak. Mert a bólé rettentően fontos! Épp csak megközelíti fontosságban, de el nem éri az ősrobbanás a bólét, az ám!
    A többi csak Bólénélkülijancsika – pórnép, megannyi törpe.
    A kész műnél aztán történt egy kis gixer…Nem is kicsi, nagyon lényeges! Az együttes együtt ehetetlen volt, pudvás száraz ízű, a sok cukor sem segített, nem volt megelégedve az alattvaló… Ezért ő, II.Tiborc alattvaló eléggé el nem ítélhető! Az, hogy szekérderéknyi pengő forintokat áldozott a „Műre” nagy botorság... bizony így járt!
    Amint ez napvilágra került – lázadó rossz fényt vető jóvoltából - a Király összevonta szemöldökét és a pórnép alattvalóhoz intézte királyi kérdését.
    - Aztán netalán ettél is a hidegtálamból? Ezt nézni kell, pár hétig, mire bejáratódik...a szemed.
    Ilyen képtelenséget, még jó, hogy nem hallgatni, vagy gurítani akartad, vagy dobolni rajta. Ott cseszted el, tehetek én arról, hogy ilyen kényes az ízlésed? Másoknak jó, te meg itt finyákolsz?
    Az alattvaló zavarában csak halkan motyogta:
    - Mitől olyan nagy a te szemed, Királyom, haragszol?
    - Hogy jobban lássalak - felelte a Farkas.
    - ....és mitől ilyen rettentően nagy az arcod, szád? Ezek után…? Na mindegy. A füledet már meg se kérdezem.
    *

Ajjaj, összekeveredtek a meséim! Csakis egy bug lehetett. Bug a Jakab… Összeakadtam a Piroska & Farkas-sal, még a Hófehérből is van részlet. Így jár, aki sok mesét olvasott..
    Műszaki okokból egy ideig átalakítás, újratervezés miatt zárva a mesetár!

Goethe: „Wenn Sie die Person nehmen, die für einen Dummkopf dann seine Zeit ironisch ist, um zu entdecken, sind es Sie!”
    „Ha fajankónak hiszed azt, aki ironizál, akkor ideje megtudnod, te vagy az!”

(Mondanom se kell, a idézetet én adtam a Költő szájába...nem létezik...ha mégis? ... én csodálkoznék rajta legjobban.)
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771

Kárörvendek

Kárörvendek

A mai napon földbe gyökerezett a lélegzetem egy pillanatra. Dugig töltve a kocsi tankját, vérző szívvel a húszezrest leteszem a pultra. Aszongya a kezelő hölgy, ez itten nem jó, ezt a pénztet visszavonták a forgalomból - így Ő.
    Affenébe, gondolom, pedig direkt vettem szinescerkákat, hol rontottam el a másolást...?
    De mutatja egy másikon, az üde színű és kisebb is, szóval ez a régi már 2 éve elavult, a postán lesznek majd szívesek, vigasztalnak.

Még szerencse, hogy egyéb címletekből is kijön a tétel ára, de borsózik a felhő a hátamon, lúdbőrzik a homlokom, akkó' most hogyan tovább, itt az idegen városban a centrálban van egy posta, de előbb szereznem kéne hideg élelmet, egyebet, mert a posta az csakis leszerelt légiósoknak, tengerészgyalogosoknak való, mire sorra kerül az ember, nem egyszer felütötte a fejét a kannibalizmus is. Ennyi időm nincs, majd másutt is vásárolni kéne, félő, hogy ott is rám pirítanak a lejárt huszasomért...
    Végül egyik szolgáltatóm megszán, de már előre téptem szakállam, köntösöm, hogy nem-e lehetne-e, hogy majd ő a helyi ismeretével a postán elintézi, hogy ott az öreg huszas újat vedlik neki.

Immár intézve ügyes-bajosaim megyek hazafelé és sanda vigyor lepi orcámat...
    Elképzelem, hogy a másik huszasom, ami elvileg ugyanilyen volt, egy valakitől kaptam legalább kettőt, az bizony elvesztelődött, olyan 2 hete. Addig viháncoltam egy műszaki üzletben, hogy vagy ott, vagy azon a 5.2m-eren, míg a kocsimhoz értem, a pénzem kezemből kiesett. Otthon vettem észre, tessék-lássék törtem-zúztam a látszat kedvéért, de úgyis tudtam, az a pénz vissza hozzám már nem kerül!
    A pénzt is sajnáltam, mert szegényke, ha nem is találta meg senki, csak ott ázik, porosodik valami szegletbe és kikerült a világgazdaság vérkeringéséből, majd nézhetjük merre jelez a bux index...

Hogy mégis miért lettem vidám? Pedig életem nagy elvesztő versenyében az előkelő második dobogóra került, egyszer sikerült 90 ezret elhagynom, aztán pár hete szerintem egy kétezrest is. Szóvak dobogón vannak a kicsikék, ez a lényeg.
    Hanem, amikor a szerencsés becstelen megtaláló elmegy a boltba, ahol szemébe vágják, menjen a postára, majd ott kivárja a sorát, mire eredményre jut...?

Megérdemli, dolgozzon meg a pénzemért, úgy kell neki!
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771
    Üdv!

Történetek a hanghűségről, hangzásvilágról.

Leszögezem, senkit meggyőződésében, habitusában, ízlésében megbántani a legeslegutolsó szándékaimon is kívül esik!
    Mivel a neten (értsd: világháló), ha nem is szembeugróan, de egy kicsi, vagy több utánjárással bizonyos jelenségeknek utána lehet járni.

Hogy mennyire nincs új a nap alatt, találtam egy amerikai (másutt hol lehetne?) régi, beszkennelt változatából idézgetek.
    A The World of the Sound in the Potty c. szaklap - 1925-1961 egy 1958-as számából néhány idézet.
    Szerző Lewis Heaven tollából - sajnos már régen nincs közöttünk.
    Az időben a tudományos alapok már nagyjából készen álltak, de a későbbi kutatások, eredmények, Hadron ütköztető kísérletek, 2 1/2 perdületű kvarkok megmagyarázhatatlan viselkedése az egy végű és triódás elektroncsöves erősítőben sok kérdést vetettek fel. Például nézzük a jól ismert egyszerűsített egyenletet:

Az x 3 együtthatójából látszik, hogy a négy gyök számtani közepe 6.
    x 4 4x 3 4x 2 + 16x = (x 6 3b)(x 6 b)(x 6 + b)(x 6 + 3b) = (x 6 3b)(x 6 + 3b)(x 6 b)(x 6 + b) = (x 6)2 9b 2 (x 6)2 b 2 = (x 6)4

Lefordítva a (csak úgy vaktában) az SE erősítők fázis és hangzásviszonyaira számos beszámoló egybehangzóan kihangsúlyozza, hogy a sztereó zenei felvételeknél határozott érzetük, hogy a hangszerek szinte körül ölelik a hallgatót, amit igen sokan szeretnek, benn vannak a zenekarban!
    És lelesik a másik kottáját is - szerintem csakis így lehet...

Vannak, akik szerint néhány zenész, vagy énekes vándorol a színpadon, valaki erőltette, hogy szerinte az egyik gitáros villamossal hazament koncert közben.
    Ezeket sem vitatni, sem cáfolni nem érdemes, örvendezzünk mások örömeinek.
    A fent említett Szerző kutatásai során felfedezett néhány fontos, különös mellékhatást az audiofíleknél, huzamos zenehallgatás után nehézségekbe ütközött, hogy mindkét szemükkel egyszerre pislogjanak, illetve zene hallgatás, élvezet után néhány percig csak körbe tudtak járni.

Végül még néhány szót L. Heaven-ről. Korabeli feljegyzések szerint világelső volt újításokban, aminek mai időkben csak vérszegény utánzatai találhatók elvétve.
    "Heuréka - kálltott egyszer fel: Most már láthatók a gyökök!!! 5 = y 4 10y 2 + 9 = (y 2 1)(y 2 9) "
    Ezt követően néhány ezoterikus beavatkozással - lóistálló retesszel balansz szabályozást, abároló üstházzal mélykiemelést, zongora célba lövészetet 100méterről tükörben csúzlival ő alkalmazta először.
    Ma már persze ezek túlhaladott dolgok, de nem árt visszanyúlni Elődeinkhez és újszerű dolgokat, meglepő alkotóelemeket kipróbálni az audiofíleknek, csak kössük ki, hogy az értő észrevételeket konzervatóriumot végzett, dob, vagy gitárszakon fekete öves, OKJ-s kétkezi, egyszerű atomfizikusoktól fogadunk el, akik hibátlanul képesek lekottázni - szin-kó-pa - várunk!
    A többiek csak térdepeljenek le körben és végezzenek áhítatot.
    Kötelességem kifejezni fájdalmunkat L. Heaven elvesztésével micsoda veszteség érte az audio világot. Az egyik ellenlábasa elkeseredettségében és - szerinte - a normalitás elleni merényletei végett merényletet kísérelt meg ellene, de 3 lövésből egyszer sem találta el, mert emberünk úgy ment ki (körbe) az utcára, hogy előtte órákat hallgatott csöves erősítőket.

Végzetét végül is az első aktív stúdió monitor hozta el, amikor egy nagy koncerten beállítás során a fejére esett.

Emlékét megőrizzük!

A gyászoló Én
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771
    Utóirat

Több skype hívást kaptam közbevetőleg az Államokból.
    Annyit értettem, hogy L.Heavenről van szó, a többit nem értettem, angolul mondták.
    Gondoltam, a biográfia talán szegényes, így újra a gugli nyaka közé cserdítettem a karikás ustorral és felkutattam a Főszerkesztő regényes életét...

Mint olvasom a szkennelőset, pici gyerekkorában vadász szeretett volna lenni, és vad, fekete zongorákat betörni a pampákon. Később, amikor mondták neki, hogy 3 lábú és hangszer, kezdett zenei irányba orientálódni.
    Szülei szegény sorukra tekintettel a gyermeket a helyi konzervgyárba küldték lecsót passzírozni...
    A véletlen folytán és gyatra olvasási képességei -46 dioptriás szemüveget tolt maga előtt egy kis guruló állványon- miatt a konzervatóriumba kezdett járni, amit később sem szégyellt.
    Amikor a szülei látták, hogy micsoda tehetség, megbocsátottak neki, és onnéttól vacsorát is adtak neki. Néha.

Az ifjú Heaven valóságos virtuóza lett jó pár hangszernek.
    A bemutatói mai szemmel már kissé avittnak látszanak, hiszen a mai művész csemete az előadás közben sms-ezik és szelfizik.
    Azért lássuk be, Heaven, amikor zongorán egyik kezével négykezest, másikkal dobolt, gitározott valamint hastáncot énekelt arabul...?!
    Amikor a kottában meg kettős szünethez érkezett, belefújt a cimbalomba.
    Ma már csak mosolygunk ezen, de az ő korában ez komoly teljesítmény volt. A zenei elhivatottsága folytán került később a neves (teszt) folyóirat élére, ahol haláláig szolgálta a hanghűség és elektroncsöves erősítő építő, hallgató közönségét.

Szerénységére jellemző, hogy máig sem lehet tudni, hol az örök nyugvóhelye...
    A tisztelet megadása végett kutató csoportot szervezek, szükségem lenne egy nem túl idős hölgy munkatársra. Ha a külcsínnek némileg híján áll, nem probléma, de legyen nagyon jó nyugdíja.
    A tiszteletet egy díszes koszorúval szeretném leróni, amit majd ott veszek meg, ha összejön a pénz.
    Számlaszámot privátban kérjenek a nagylelkű adakozók, nekem itt senki ne tüntessen azzal, hogy hány ezer dollárt utalt, szerénység!

Köszönettel a

Kutató Én
    Utoljára módosítva: APPME által : 2019-10-21 15:35
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771
    Az elemes autók és én

Múltkorában olvasgattam és láttam a Tesla villanyautóról érdekességeket és igen komolyan gondolkodom rajta...
    Venni az életben sem fogok, de gondolkodni ingyen van.
    Az összessel kapcsolatban törpöltem, mennyit is lehet velük közlekedni egy, vagy több huzamban, belekalkulálva a töltési időt is?

Az is fontolgatásra érdemes, tekintettel az éghajlatunkra, elképzelhető, hogy zimankóban le-kimegyünk a kocsinkhoz, beülünk, befűtünk és nem megyünk sehova, úgyis hamar a fűtésben lemerül. A lakásban addig a fűtést lekapcsolhatjuk, prímán kihasználjuk, hogy ilyen változatos tud lenni az élet. Nyáron meg csak úgy kerülünk párat a ház körül, mint a többi duhaj.
    A napokban megyek az új dízel kisteherautómmal, 1 éve van nálam, így jön ki a 11 év. Szóval suhanok vele, eszembe jutott, hogy ez a Tesla tud önmaga eligazodni, még alszik is a tulaj, mint a részeg lovaskocsis, azt is a kocsmától hazáig már elvitték a lovak...

Gondolom a villanyautó is a ház előtt dudál és, ha az asszony kinyitja a kaput, beáll a kocsi, a tulajt meg egy villamos billentő szerkezet kifordítja az autóból.
    No, jövök a hosszú úton és ahogy az gyakran előfordul az Alföldön, vannak egyenes szakaszok. Elengedtem a kormányt, hát mit ad Isten? Akár a Tesla! A kanyarig, aztán megint önvezetőként elmegy. Ha nincs oldalszél, meg úthiba. De annyira intelligens az autóm, ha ilyen úthiba következik önvezetés közben, csak hozzányúlok a kormánykerékhez, finoman jelzek, tekerek és kikerülve a gödör...
    Arra is gondolok, mert annyira spéci a kisautóm, állítható a rakomány súlyától függően milyen messzire világítson a lámpája. Ezt mindig a legrövidebbre állítom, szerintem így kevesebbet is fogyaszt, van itt gógyi.

Lehet, mégis veszek egy villanyosat, hm. Elsőnek egy dodgemet gondoltam, ültem már néhányszor benne, afféle kabrió, van áramszedője és megy, mint a hajderménkű, ütközésnél sincs nagy baj, ha egyfelé mentünk mindegyikkel a vidámparkba, legfeljebb koccanáskor kileffent az ember orra, naés.
    Áramszedőt tudok barkácsolni, szinte mindenütt van villanyvezeték, ahol meg éppen nincs, átvisz a lendület a következőig.

A Tesla nagyon csábító, nagyon jól néz ki. Egy korábbi, használt darab? Az is drága... Kinéztem egy más fajtát, korai, kísérleti darab, még Lindab lemezből szegecselték a karosszériáját és egy flasencuggal kell be és kiszállni, az meg van itthon. Meg elmegy - egy darabig - használt 6E10-es traktor akkuval is, legfeljebb a sarokig megyek ki vele, megnézem, esik-e az eső és kész, jövök haza.
    Gondolkodom egy jobb villanyos autón azért...Ha pár évig nem ennék, mennyi idő alatt spórolnám össze az árát? Aztán ha kitalálják addig, hogy jegesmedve DNS inekcióval bírnánk a hideget? Kisebb pénzűeknek barna, vagy fekete medve párlat, azzal télen meg lehet aludni végig, nem kell menni sehova.

Számolgatok, tervezgetek...Mégis összejönne a Tesla idővel. Azt ilyen okoskodó telefonnal lehet lekérdezni, mennyi a villany benne, alkoholszint, tisztasági csomag, gyertyakulcs...minden ügyben.
    Hajjaj, mégse jön össze...A kocsit még csak megvenném, de okostelefonra már nem fussa, de kár.

Szerintem savanyú nekem a villanyautó...
    Szerintem ráz is...Nem veszek.
    Úgyse megyek sehova, azért se.

A levillanyozott Én
    Utoljára módosítva: APPME által : 2019-10-23 13:45
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.771

Az állatok álarcosbálja

Az állatok álarcosbálja

Meseám
    Rendezői változat

Van egy takaros kis hely, ahol az állatok álarcos bálban múlatják az időt. Mindenki táncol, ki ilyent, ki olyant, van aki mestere, van kezdő és van buta, mindentudó, okoskodó tánckontár.
    Ide bejelentkezett, megjelent a parketten a görény is, amit a többiek nem azonnal vettek észre hiszen a görény sem lopja a bűzt, hogy pocsékolja untalan.

Amikor aztán leteszi a bűzgarast, akkor meg van mondva az aztat! Így sikerült az egyik öreg táncmesternek azt mondania: A Te táncoddal ne gyere nekem, nem értesz hozzá, buta vagy, látszik, hogy az óvoda óta nem fejlődtél semmit. (Bűz)
    Az akkori felvigyázók egyike így dobta ki a bűzbajnokot: Ezen kívül és a többi tánctermekből ismerve a te habitusodat, kiállhatatlan büdös tulajdonságodat az itteni jelenléted a továbbiakban nem kívánatos. ... és huss, repült a mirigyes. Sajnos az és az olyan felvigyázók már kihaltak, vagy csak elmentek a táncból szebb parkettre.

Alig telt el idő, az álarcosbálba bekéredzkedett egy őzike álarcos vendég. Többen kiszúrták, hogy itt a mirigyes megint, csak azért jött, hogy magát fényezze, tánctudását és minőségi oktatást ígérő csujogatással a többieket elkápráztassa. Ez a fiatal, tapasztalatlan táncosokat megtévesztette, az unos-untalan mirigyes által kiválasztott terméket sokan megvették, hazavitték, pézsmaillat - rikoltozták boldogan. Főleg eleinte.
    Csak otthon jöttek rá mi is ez, akinek volt felesége, már az ajtóból visszalökte a pézsmaillatúnak elsütött terméket vevőstől: Ezt a házba be nem hozod!!! Büdös!!!

A táncosok az untalan más maszkban megjelenő görényt párszor a felvigyázók segítségével eltanácsolták, ám egy napon egy parkettán zajló feleselés után a pézsmapocok, akié a parkett volt, kijelentette:
    Engem nem érdekel, ha ez a görény, vagy hasonló állat hetvenedére jön ide, amíg nem tesz különösen kirívót, büdöset - amit főleg úgyis ti szívtok - addig tessék szépen beszélni vele, vagy elzavarok innét mindenkit!
    Azt nem tette hozzá, olyan órabéres féle módra kapja a pénzét, ha dolgozott bármi keveset, vagy nem, ugyanaz a pénz ütötte a mancsát.
    Persze, hogy nem akart ő a görényfélékkel foglalkozni, bajt megelőzni. Az intéző pedig - amilyen az úr, olyan a szolga. Időnként rend félét próbáltak csinálni, sokszor felemásra sikeredet, de kimagyarázták..
    Akinek a jóisten hivatalt adott, ad annak ahhoz észt is! Ezt állatok létükre is tudták, ilyen az élet.

Majd felejtem!!! Ez a táncterem olyan technikai újításokat is tartalmaz, besírtok! A teljes rend kedvéért csináltak egy GÉP-et, ami szabályozta a rend kedvéért - mert az oktalan állatokban hogyan is lehetne megbízni - ha egymás közt sugdolóztak, azt a GÉP analizálta (vagyis seggbeizélte) -azt, aki több hasonszőrű pajtásának azt súgta: Boldog Újévet, egészséged mindig legyen egész, Isten éltessen.
    A GÉP az ilyen, többeknek elmondott súgást azonnal megtorolta, így járt a sánta kutya, aki sánta kutyának volt öltözve a bálon. Néhány állat szerint ez gondolat rendőrség, mások szerint a GÉP öntudatra ébredt, és így meghülyülve ilyeneket csinált.
    Megint mások szerint ez csak egy jó etetés, a pézsmapocok simán lehallgatja az érdekesnek gondolt sugdolózásokat. Ki tudja...? A sánta kutya, az igen.
    Már egy csomó hazugot futásban állva hagyott.

Viszont milyen jó mentség, ha valakit a parkettáról tiltott (?) sugdolózásért repítettek: A GÉP csinálta, én, mi, nem tehetünk róla, nézd a krokodil könnyeinket. Ami csupa haszon, mert az az állat pont nem jött el...Nekünk kell sírni helyette.

A gazda pézsmapocok néha személyesen tett rendet, illetve félemlítette meg a táncolókat, olyan gumi szabályokra hivatkozva, amit éppen kigondolt. Az igazmondókat nem szerette, de legalább hazudozott róluk, "...és punktum" megjegyzéssel zárva az egyoldalúvá rendezett purparlét. Ez a legkényelmesebb megoldás, mond valamit és úgy van. Szerinte. Az általa eltüntetett, hazudozását megmutató bizonyítékokat a tömeg meg nem ismerhette, bár azok néhány helyen letétben, puszta szórakozásból el lettek tárolva, csak úgy. Mindezen tulajdonságainak nyíltan örvendeztek és hűbéresként ajnározta a hasonló, morálban, etikában jeltelen táncosok egy része...

Ilyesmi az embereknél nem fordulhat elő, csak intő példának hozom az állatmesét, senki sem tudhatja a jövőjét. Ahogy a szlogenek mondják: Bevisszük a kulisszák mögé...és ott hagyjuk, mondom én. Valamint jónak lenni jó, evidens, hogy rossznak lenni rossz. Ha jók lesztek, többet nem idézek. Mert ott a parketten felemás a levegő, félig jó, félig büdös. Az meg milyen...?

Naugye.

A sánta kutya történetét lejegyezte:
    Én

Amit az Egy szól a többiekért-re: (Úgy kell neki)
    "...A sasnak olyan éles szeme van, mint a sasnak. Rendkívül messzire lát, s mikor a magasban kering, a legkisebb állatot is meglátja, és lecsap rá. Ez ellen az állatok úgy védekeznek, hogy sokan vannak, s mivel a sas közülük csak egyre csaphat le, a többiek ezáltal kinn maradnak a vízből, sőt még jól is mulatnak az úgynevezett áldozat pechjén. ..."
    Nagy Lajos: Képtelen természetrajz: A sas

Utoljára módosítva: APPME által : Tegnap 15:08 Oka: A sánta ugatása
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod