Oldal: 34 / 34 ElsőElső ... 243031323334
Eredmény: 331 - 332 (332) összesen

Téma: Annál is hihetetlenebb, megtörtént esetek, ha azt mered mondani, hazudok, véged!

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.808

Könnyű Katát táncba vinni. Lekérés van, nincs?

Tisztelt Sorozó Bizottság!

Üdvözölve a Kormány döntését, kérem felvételemet a Határvadász dandárba - vagy hogyhíjják majd. Meglesz a létszám, intézve a dolog!

Indokaim:
    Sok évtizeddel ezelőtt a határőrségnél szolgáltam és kétszeres kiváló katonaként végeztem el a kétéves gyorstalpalót. Ami annyi tesz, hogy az írnok az utolsó egy évben kétszer is beírta a nevem a megfelelő rubrikába és így némi könnyebbséggel diplomáztam - volna le - ha egyáltalán ilyesmi szóba kerülhetett volna, így maradtam egyszerű HÖR (határőr) Kalasnyikovval felkent parasztfelkelő.
    Akkor még nyilatkozni kellett a megbízhatóság miatt a származásról, én a munkás szülők paraszt gyermeke háttérrel simán megbízhatónak lettem nyilvánítva, ütve. Mint egy lovag, vagy lovak, fene se emlékszik, régen volt..

Én mellettem egyetlen határsértő sem jutott át nyugatra, én is csak évekkel később, mint turista, de még így is féltem. A VÁM-tól, de az más tészta. Valami videomagnó ajándékleveles ügy volt, de felmentettek, visszakaptam félévre.

Ámde némi észrevételeimet is mutatnám.

A katona, határőr, emlékeim szerint terepen tartózkodik zömében, ahol nem várt körülmények léphetnek fel, úgymint:
    - Éjszaka
    - Rossz idő (Hideg, meleg, zuhogó eső, jégeső, sár, zúzmara, hófúvás,másnaposság, jelenések, etc.)
    - Intézkedési kényszer, szolgálat ellátása (Kergetőzni, fogócskázni mindenféle szabálytalankodó illetéktelen személyekkel, akik csúfolkodnak - Holnap is jövünk, talizhatunk hülyegyerek, fuss Forest, fuss! stb.)
    - Bőséges élelmezés - anno alaménijom csajkából, remélem még megvan, beleírtam a nevem
    - Emeletes vaságyon alvás, memóriás derékaljon, egy lenyomat gödörrel a közepén a múlt század közepéről az Ismeretlen katonától
    - Reggeli torna - szemforgatás, fogak csikorgatása

Nem mondom, a kereseti lehetőségek kiválóak! Az a nettó pénz mindenre elég - ha egy napra esik költőpénzként...
    Másrészt nincs az a dolog katonáéknál, ma kicsit fáj a fejem, meg nekem is jár a hüvelygomba, nem megyek sehova, hanem a parancs az parancs!

Tehát ennek fényében, mire is vállalkoznék? A kenyerem javát leginkább én ettem meg, bár vannak kivételek, de alkalmasnak látom hajlott korom ellenére is, valamiféle inspektori Vezérőrnagy Vezéri rangra. Egyetlen kikötésem, hogy a nettó átlagkeresetet megkapjam, ami egész életemben elérhetetlen vágyam volt eddig, ugyanígy az átlag nyugdíj is. A szolgálatomat úgy tudom elképzelni, hogy ha kel a Nap, ha nem, hajnali 8-kor felkelek és felkészülök a hozzám házhoz hozott határszakasz, kerítés szemlézésére. Miután kijelenthetem:
    - Minden nagyon jó, minden nagyon szép, mindennel meg vagyok elégedve - elköltöm az ebédet és délutáni szunyókálással felkészülök az esti színházi, filmszínházi továbbképzésre valami értékközlő alkotás megtekintésre. Majd hamar nyugovóra térnék, hiszen másnap is holnap lesz és a havi 3-4 szolgálattal már erős bástyának tudnám megőrizni hazánkat. Ami ugye egyébként bokréta Isten kalapján, amit a tenyerén hordoz ha nincs éppen a fején...

Megjegyzés:

Igazából maradni szerettem volna, de az ismert változások miatt eldobnám a további szerencsét, e mezei vállalkozási formát és a kemény szolgálatot választanám, vesszen a KATA, hí a Haza!

Tisztelettel jelentem, félárbócra ereszkedve:

Tiborc Tibor

(Még egy utolsó megjegyzés, egyébként meg hurrá. Aki hiányolt valami felemelőt az írásomba, azok kedvéért meg: Daru.)
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.808

Ráz a medence vize

Kedves Olvasó!

Na, most szóljatok hozzá...
    Nem elég, hogy nyakunkba szorítkozik a rezsi kvóta, annyi a baj e mellé, hogy ne legyen jókedve a népnek, he...? Egy érdekes problémáról vettem tudomást, bizonyára sokaknál előfordult, a megoldáson dolgoznak szakemberek, szakértők, hobbi elektronikai bajtársaink.
    Szóval egy házi kültéri úszómedencénél konstatálták, hogy enyhén ráz a medence vize!
    Ki ne járt volna így, mi? Bárkivel előfordulhat! A rázás, vagy csípés enyhén ledörzsölt bőrfelületnél, vagy a medence széléről bele lefetyelve feltétlen érzékelhető szerintem, bár erről nem szóltak az eddigi hírek.
    Napok óta rágom éjjel a dunyhát, nem alszok rendesen, mindig a megoldáson töprengek...
    Eddig idáig jutottam:

Ráz a medence vize

Napok óta gondolkodom én is ezen a problémán. Pont ilyen gondom lehet a nyílt medencével, mert ugyan nincs, de soha ne mondjuk, hogy soha. Persze csak akkor, ha jelentkezne a villamossági baj, fedett helyre tolnám a medencét, hátha a nyílt teret nem szíveli.

Aztán - mivel lenne pénzem nyilván rendesen - minden családtagnak lenne saját dobbantója a partjától legalább 2 méterre és úgy ugranánk a vízbe. Kifele van gond, addig megnézek néhány delfináriumi trükköt, a nyers halat meg szusi formában rávezetőleg fogyasztanánk. Arra is gondoltam, ha megfelelő villanypásztort működtetve talán a vízből azon lendülettel kiugranánk...? Vagy addig nem jövünk ki, amíg a vizet le nem eresztjük a medencéből, meg fel nem szárad, van ám lépésfeszültség is! Na ja, páros lábbal kiugrálhatnánk a széléig és egy lépcsőn is, hogyne,

Mindenképpen kipróbálnám, ha lehet, mindenkinek lenne a szájában egy LED, azzal micsoda szinkronúszást rendezhetnénk, meg szájtátogással multiplex feliratokat - kész a vacsora, ilyesmi. Nem vagyunk heten, de beengednénk a szomszédokat is, hogy meglegyen minden szegmens.
    Ha meg közeli rádióadás gerjeszti a medencét, néhány tekerccsel a nyakamban, diódával a fürdőgatyába, kizárt, hogy estefelé ne jöjjön be egy rádióadó se. A medence AC (váltófeszültség) esetén is csak egy fázist tud szolgáltatni, vennék egy megfelelő frekvenciaváltót, hogy tudjam használni a kukorica morzsolót is a parton.

Az is eszembe jutott, hogy mint afféle leydeni palack működik a medence, ott a műanyag falú medence, rajtam a vizes gatya és belül fel vagyok töltődve, na igen. Azt hiszem, ha vigyázva néhány tucat grafit ceruzát a hónom alá szorítok, az úszással semmi bajom se lehet. Alig várom, hogy kipróbálhassam...

Á, szegény embernek semmi se sikerül... Ha meg is valósulna a saját medence, meg a Föld kincseként benne az áram...? Jönne a jövedéki adó, oda lenne a kedvem egyszerre.
    Inkább nem lesz medencém és kész. Nem fizetek én utána egy petákot se! Ja, hogy irigy vagyok? ...és iriggyek akkor a ...ba? Azér' se fogok fizetni jövedékit. Majd aszondom az ellenőrnek, azért vacogok a vízbe, mert nem akarom túllépni a villanyórát rezsileg a víz hideg.
    Aztán fejbevágom a villanyórával és belököm a medencébe. A szomszédoknak meg azt hazudom, saját delfinem az, mert az is van, csak arra fussa. Kékbálnát akartam, de annak is felment az ára. Micsoda idők járnak?!

Lejegyezte:

Wassermann Hany Pystók
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Oldal: 34 / 34 ElsőElső ... 243031323334

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod