Oldal: 40 / 40 ElsőElső ... 303637383940
Eredmény: 391 - 398 (398) összesen

Téma: Mezőgazdasági modellezés:P

Member Kormika89 logója
    Hely
    Sásd
    Telefon
    +36-30-643-3271
    Hozzászólás
    89
    Sziasztok! Én nemrég építettem egy MTZ 5-öst, méretarányát tekintve valahol az 1:10 és 1:12 között van. Télen dobtam össze unalomból, a hátsó hajtásról egy csigaáttétel gondoskodik, a hátsó függesztőszerkezetet pedig egy SG-90-es szervó emeli. A nagy méretarányban építkezőknek motor ügyben egy tipp: 6V-os trabant dinamó villanymotorként használva tökéletes, megfelelő elektronikával 12V-ról üzemszerűen 450W körüli teljesítményre képes bődületes nyomatékkal. Öcsémnek a pedálos traktorját alakítottam át, a hátsó tengelyre kapott egy ipari húsdarálóból származó csigahajtást, így a végsebessége könnyed kocogásnak megfelelő, a próbák idején párom volt a tesztalany, az Ő 65 kilójával az udvarban bárhol simán elment. A traktorban egy 55Ah-s üzemi akku van, azzal egész nap tud traktorozni az öcskös. Akit érdekel ez a megoldás szívesen segítek az elektronika megvalósításában, mert összetett dolog, mikrokontrollert igényel az üzembiztos működéshez, és a dinamót is kicsit át kell alakítani. Teszek fel pár képet az MTZ-ről:
    Csatolt k Csatolt k
    Kormika

Senior Member
    Hozzászólás
    109
    Sziasztok !
    Már rég óta szerettem volna egy rc mtz -t csinálni. Most értem el odáig h neki is álljak . Majd csinálok neki egy külön témát, de 1 :10 ben szeretném csinálni terveim már vannak pár alkatrészt már be is szereztem hozzá. Esetleg ha valaki rendelkezik robbantott ábrával vagy hasonlóval azt megköszönném
    E Firestorm<br />épülő niva

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    992
    Bocsássatok meg, tudom ez nem a hirdetési oldal de lehet, hogy nem mindenki nézi azt.
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....1-8-kamiongumi
    Egyébként ha sikerülne eladnom akkor elkezdenék egy 1:5 méretű kamiont ami régi vágyam. Akkor mikor ezeket a gumikat vettem még 1:8 méretben gondolkoztam. Azóta egy kissé átgondoltam, mert könnyebb ebben a méretben alkatrészeket beszerezni. A motor már megvan egy 25ccm-es honda 4 ütemű.

/Pótkocsira is jók lehetnek ezek a gumik, senki nem gondolkozik ilyen méretben?
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2015-08-26 20:37

Senior Member
    Hozzászólás
    103
    Hello
    Tudnátok ötletet adni egy pótkocsi billenő mechanikájához? Már vagy 10 félét kitaláltam de egyik se jó
    A segítséget előrre is köszönöm

Üdv:Hunor

Tapatalk-kal küldve az én W032i-C3-el
    Üdv:Hegyesi Hunor! <br /><br />Dutra UE-28 <br />HSP rally monster

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    992
    Egy kis csemege.

Junior Member
    Hozzászólás
    19
    Sziasztok!
    Nekiállok egy következő modell traktor építésének, amihez egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Maga a Modell egy VARITRAK 4X4 erőgép lesz 1:8 as méretarányban.
    A meghajtó motor kiválasztásán gondolkodok éppen. Eddig egy szenzoros brushless motort néztem, amit véleményem szerint elég finoman lehet szabályozni. A fordulatuk meglehetősen gyors ugye, de talán 2 cellás lipo akksival elmegy, de mivel sok fogyasztó lesz, azért a rendszeren nagyon gondolkodok a 3 cellás akksin is csak akkor meg lényegesen megnő a fordulat.
    Mi a véleményetek? Milyen motor és mennyi cellaszám lenne a megfelelő?
    Jelenleg ezzel a motorral szemezek: https://hobbyking.com/en_us/tracksta...mbo-21-5t.html
    Így a végsebesség 5,5 km/h lenne.
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    992
    Üdvözöllek!
    Látom nem nagyon tolongnak a tanácsokkal,-- Tudnál méreteket mondani, hogy legalább látnám mi fér el benne.
    Tengelytáv, teljes hossz és magasság a fülkével.
    Mi hajóval próbálkoztunk ilyen motorral de az a tapasztalat, hogy a gyári szabályzó csak magasabb tartományban dolgozik. Vannak még ettől alacsonyabb kv értékű motorok is.
    Egyébként hol laksz?
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2017-03-26 20:43

Junior Member
    Hozzászólás
    19
    Üdv. Most már dülőre jutottam egy 1600 kv-os 21.5 körös motorral. Ez közvetlen passzolt a váltóra is.
    A gép méretei:
    Hossz: kb 700mm
    Szélesség: 300mm
    Magasság: 400mm
    Tengelytáv: 400mm

Jelenleg Téten lakok de járok Siófok fele is hétvégente.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

Oldal: 40 / 40 ElsőElső ... 303637383940

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve