Eredmény: 1 - 8 (8) összesen

Téma: A csatorna fordító!

Member
    Hozzászólás
    47

A csatorna fordító!

Sziasztok!

Mílyen szerencsés dolg, hogy kitalálták a csatorna fordítást a az adókba.
    A legtöbb modellező örül is ennek és használják is megfelelően. csa az akkor balfékek mint én nem nézik meg berepítés előtt.
    A történet a kövi: Kb 5 éve építettem egy 10 ccmes mürepülő modellt. A gépet igyekeztem a legprecizebben megépíteni és így sikerült "alig" egy év alatt elkészíteni. Végül eljött a nagy nap és össze állt minden. Mivel a motor is Zsír új volt ezért a földön a gépben keztem bejáratni annak rendje mója szerint. Már a végén jártam a motorozásnak, amikor gondolt egyet a rádióm és megadta magát. Fél perc tanácstalaság után gondoltam semmi baj VAN MÁSIK! Beleraktam a másik technikámat és már rohantam is ki a reptérre berepíteni. Amint megérkeztem neki láttam beüzemelni a dolgot. Ment is minden mint a karika csapás. Egy utolsó próba a motorral és mehet. Ahogy elemelkedett a föltről le is állt a moci és egy fél méterről szépen vissza ült a földre különösebb korrekció nélkül. Akkor valahol megfolt repedve az üzemanyag csövem és levegőt szívott be. Sebaj új cső és már mehet is megint. Minden király volt, pedig ez a kis vissza esést lehetett volna valami rossz előjelnek, na de mindegy. Szóval megint start full gáz és hadszóljón. úgy gyorsult mint az állat (A gép alig 2.5 kg volt kaja nélkül 10ccm es új mokival!!) .Ahogy elemelkedett egy nagyon picit elkeztedd lógni balra folyamatos emelkedés közben. Erre kontra csűrő jobbra és erre egyre gyorsabban kezd orsózni balra!!.... egy kurva nagy reccs és az alig hogy bejáratott moki síri csenbe ment át. Egy ideig nem mertem oda menni a géphez. Az egész úgy nézett ki, hogy felszállás után egy félorsót leirva úgy 30 fokos szogben háton belesimult a gép a földbe. Erre én :shock: egy percig, magamban meg mi a fasz volt ez, biztos rádió zavar :evil: . Végül rávettem magam, hogy oda mennjek és a látvány siralmas volt. Inkább nem is részletezném. Alényeg, hogy a rádió meg maradt így hát ki is próbáltam. Konklúziókén ami először benne volt a gépben technika azzal binden tényleg faszán be volt állítva, de a nagy sietségben amikor kicseréltem a rádiót nem ellenőriztem a forgás irányokat. a pech az egészben az hogy a csürőn kívül minden a helyes irány ba ment. Ha nem így lett volna , akkor talán eszembe jutott volna leellenőrizni az összes csatornát.
    Tudom, tudom iszonyat nagy Hülye voltam! Csak azért írom mind ezt, hogy más nehogy hasonlóan járjon.A rádió ellenőrzést ezért ajánlom, hogy ne csak azt nézzük meg hogy mozog e minden, hanem ,hogy a helyes irányba is mennyen.

Üdv: Kishal63

Senior Member
    Hozzászólás
    202

A csatorna fordító!

Üdv!
    Hát igen, vannak írott és íratlan szabályai a repülésnek,
    pl.: Ellenőrizzük le a .... Állítsukbe hogy.....
    Ez mind csak ámítás, egy nagyon fontos dolgot felejtenek el: mindíg legyen nálad egy bazi jó lepkeháló jó hosszú nyéllel! :lol: :lol:
    Nem érhet meglepetés. De hogy komolyabbra fordítsam a szót és kipellengérezzem idióta mivoltomat, egy érdekesség kb. 10-12 évvel ezelöttről.
    Elkészült gyönyörűséges műrepülő trénerem, szinte éjjel-nappal dolgoztam rajta, kb. 1 hónap munka és a házasságom ráment. ops:
    Gyönyörű gép 6,5-es motorral, rádió nélkül. Nosza, kerítettem egy őskövület Microprop 4 ch. AM "középhullámú" adót, ami a Kossuth
    adását igen jól zavarta. :wink:
    No akkor hangoljunk, szabjunk-varrjunk-alakítsunk, lett belőle egy 40 megás FM új encoderrel, hozzá izibe összeraktam egy vevőt. Idő helyett türelmetlenség volt, az adó nem lett tökéletesen kihangolva, természetesen ezt tudtam. Ennek ellenére nosza, hadd repüljön végre. Elötte hatótáv teszt, kb. 150-200 m, sebaj, majd nem eresztjük messzire, csak hadd menjen végre.
    Gyönyörű elemelés, félgáz, szinten repül, picit húz jobbra, trimmelünk.
    A gép csak ment, én pedig maximális jóérzéssel lógattam az antennát a gép felé, tátott szájjal: De jól repül....
    Majd egy enyhe forduló közepén egy fél orsó (és pottyanás mint a balta), amit nem akartam, nem én csináltam, de szerencsére sikerült
    kimenteni a zuhanásból. A kb. 15m-es magasság 8-10-re csökkent, a vérnyomásom 200-ra- nőtt.
    A reptéren reptetők csak lestek:"Micsoda bazi jó, új figurákat próbálgat a cimbora". :lol: :lol:
    Még föl se fogtam mi is történt, ismét egy orsós trükk, de innen már menthetetlen volt, amire reagáltam volna már a földön volt........ :cry:
    Mindez a hatótáv határa körül történt. Mi ebből a tanulság?
    Senki ne hangoltasson velem rádiót :lol: , vagy ha mégis, akkor ne lógassa az antennát a gép felé. :wink:
    Ezt mondjuk sose érdemes, mivel egy körsugárzó antenna NEM sugároz tengelyirányban.
    Hát erről feledkeztem meg örömömben, mikor végre elemelt a gép.
    Pechemre akkoriban még nem hordtam magamnál lepkehálót sem.... :lol:

Üdv: Zoli
    Privát helyett emailt írjatok..... !!<br />Vagy telefon ...<br /><br />

Member
    Hozzászólás
    47

A csatorna fordító!

Eza lepkeháló nagyon tettszik :lol:
    Kifogom próbálni, csak tudgyak olyan gyorsan szaldi a gép után! :lol:

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

A csatorna fordító!

Kishal!

En ugyanigy tortem szilankokra a zlinemet.. az uj radio gyorsan este tolt, masnap kiproba, csuro forditva volt, de ez mar csak fullgazon az elemelkedes pillanataban okozott gondot

D

Senior Member
    Hozzászólás
    434

A csatorna fordító!

Hali

Még egy tanulságos eset.
    Saját készítésű műrepülőpülőm volt. Nagyon szépen ment sok figurát meg tudtam vele csinálni. Volt vele vagy 20-30 startom. Egyik délután éppen egy plussz kapcsolót építettem a rádiómba, miután otthagytam azt az asztalon. A bátyám ott üldögélt, és elkezdte nézegetni.( Meg nyomogatni.)
    Másnap repülés. Hozzá kell tenni, hogy elég széles csűrő volt a gépen, ami leszállásnál ívelőként is működött. Fantsztikusan lassan lehetett vele bejönni. Szóval repítés. Felszállok repülök ahogy szoktam, csak az volt a furcsa, hogy lassabban orsózik a gép. Gondoltam megnézem. Jött a leszállás, amikor kb olyan 7-10m magasan ráhúztam az ívelőt. Abban a pillanatban a gép jobbra dőlt, és leesett. Először rádiózavarra gyanakodtam. Aztán mikor jobban megnéztem akkor vettem észre mi a baj. Az ívelő mix ki lett kapcsolva. Az egyik csűrő csak csűrt,(ezért orsózott lassabban a gép) a másik csak ívelt.
    Mikor ráhúztam az ívelőt, csak egyik oldalon működött.
    A tesóm elállította. :barom:
    A tanulság: Sokszor repült gépnél is ellenőrzés!
    Én mindig megcsinálom azóta.
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

Member
    Hozzászólás
    34

A csatorna fordító!

én pontosan ezt adtam elő az új gépemmel mint kishal az elején.

mmormota
    Guest

A csatorna fordító!

Idézet kishal63 eredeti hozzászólása
    Eza lepkeháló nagyon tettszik :lol:
    Kifogom próbálni, csak tudgyak olyan gyorsan szaldi a gép után! :lol:
    Egy űrkutatással foglalkozó műsorban a NASA kísérleti lézer-meghajtású modelljét mutatták. Ez egy diszkosz-méretű alumínium korong, amit pár száz méterre tudtak felküldeni. NASA-hoz méltóan irtózatosan drága high-tech precíziós eszköz.
    Egy ember szaladgált a terepen egy hatalmas lepkehálóval, és próbálta elkapni a visszahulló korongot... :lol:

geco
    Guest

A csatorna fordító!

Hadd szurjak közbe egy régebben olvasott mokkás sztorit, ami a lepkehálós Nasa korong-vadászat kapcsán ugrott be: a Nasa (talán) 10M dollárt feccölt egy, a világürben is müködö toll kifejlesztésébe.

...az oroszok ceruzát viszenk magukkal!

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva