Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen

Téma: GS racing XUT Pro Advanced truggy

GS racing XUT Pro Advanced truggy

Sziasztok

A GS Racing 2008-ban megváltoztatta üzleti stratégiáját, megtört a jég és nyitott európa felé is hiszen mint tapasztalhattuk eddig a külföldi gyártok is csak tőlünk nyugatabbra és Amerikába szállítottak
    Ennek a nyitásnak köszönhetően a SYLKA Modellsport megkezdte a GS Racing termékek hivatalos magyarországi forgalmazását.
    Ebben a topikban a XUT PRO ADVANCED 2008 novemberében kiadásra került 1:8 truggyát próbálom egy kicsit közelebbről bemutatni és a tapasztalatimat megosztani.

a magyarországra frissen érkezett autok közül az első darab az enyém lett.

A dobozt kinyitva nagyon kellemes meglepetésben volt részem, nagyon szépen, kulturáltan külön dobozva csomagolva, és a dobozon belül szintén minden egyes termékcsoport külön zacskózva és számozva várja az alkatrészek az összeszerelést.

További beszámolok hamarosan következnek.
    üdvözlet mindenkinek: Z'
    Sylka Modellsport Team. A gyereket a felnőttől csak a játékaik ára különbözteti meg!

Re: GS racing XUT Pro Advanced truggy

Sziasztok
    Első nekifutásra a difiknek és az futóműveknek álltam neki, az autóhoz adtak 3 féle diffiolajat, 20K, 7K, és 3K, illetve csomagoltak mellé még szilikonzsírt és egy 50!-es lengéscsillapító olajat. A teherviselő fogaskerekek, és a kihajtások mind cnc mart acélok.

A futomürögzitések 7075-ös cnc mart alumíniumból készültek és a tengelyek nem átmenők nincs e-clips amit el lehetne hagyni, hanem a caster betétek zártak és azok tartják a helyükön a tengelyt, mindamellett könnyen hozzáférhetőek, és azok forgatásával illetve cserélésével lehet a setuppon változtatni.
    Az anyagok minősége és kidolgozottsága nekem nagyon tetszik, az előző autóm ehez képest csak egy játék autónak tűnik. Laughing
    Érdekes, hogy a kerékcsapágyazásnál, különböző méretű csapágy van, a csapágyházban belülre 24x15x5 ! míg kívülre a szokásos 8x16x5 ös csapágy kerül. A kerékadapternél is érdekes megoldás, hogy a stiftet nem csak a hernyócsavar tartja a helyén, hanem kívülről még egy gumigyűrű is biztositja.

lassan, de biztosan épül az autó.

üdv mindenkinek: Z'
    Sylka Modellsport Team. A gyereket a felnőttől csak a játékaik ára különbözteti meg!

Re: GS racing XUT Pro Advanced truggy

Sziasztok
    egy kis hir a GS racing háza tájáról.
    Röviden a hir annyi, hogy az uj novemberben megjelent XUT első versenye volt a thaiföldi kupasorozat utolsó versenyén. Pongsatorn Vatjanarat az autoval azonnal pályacsucsot állitott fel és gyözött.

GS Racing brings 2008 to a close with a TQ and Victory in the Truggy class at the Thailand Buggy Party event held in December. Against a competitive field, the XUT driven by Pongsatorn Vatjanarat/ "Champ Kuntian" set the fastest qualifying time and matched the TQ with a victory in the final event of the weekend that it was the first time that XUT race in Thailand.

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    850

Re:GS racing XUT Pro Advanced truggy

Üdv uraim
    Lassan de biztosan nálam is összeállt egy XUT Advanced vas.
    Ami nagyon szimpatikus volt elsőre, hogy már nem kell, lehet venni semmilyen tuningot, kiegészítőket pl.:különböző keménységű rugók, stabilizátorok, CNC 7075 alkatrészeket mert mindent tartalmaz a készlet!

Egy kis feketeleves a Manual azaz az összerakási útmutató hmm...... elég puritán egy kezdő vagy "fórum modellező" nem fogja tudni belőle összerakni a modellt valszeg úgy gondolkodtak
    ,hogy nem első autó.
    Érdekesség raktam össze Advaced buggyt is mostanában annak kézikönyve viszont pontos és precíz mindent leír lépésről lépésre.
    Néhány érdekesség:
    Elsőnek a Big Bore telókat raktam össze kicsit megdöbbentett a mérete
    telóház belső 16mm
    telóház külső 21mm
    rugók külső 26mm
    Bár bunkóság de mellé raktam a specter telóknak :-)

Másik ami meglepő volt a bolygóműház mérete bár nem kicsi az ujjam de akkor is :-)

Ilyen vastag ferrodolos fékbetéttel még egy modellben sem találtam nem fog egyhamar elkopni

És akkor néhány kép a kész autóról, még távirányítóra és gumikra vár:-( A festést meg a matricázást kicsit elszúrtam de elmegy ......

További szép napot!
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    850

Múlt hétvégén egy páran megpróbáltunk egyet autózni Törökbálinton de az idő nem volt kegyes hozzánk kiérkezés után
    10 perccel elkezdett szakadni az eső.
    Mivel már vagy fél éve ,hogy nem fogtam távirányítót a kezemben ez sem tántorított el.
    Úgy 40-50 perc esőben autózás után kénytelen voltam én is feladni mivel szinte már semmit nem láttam a szemembe csurgó esővíztől,
    és a motor is ugy gondolta, hogy elege van és ellőtte a gyertyát.
    Néhány képet azért sikerült csinálni: :-D

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Sziasztok
    Tegnap megfutottuk az RCOR kupa 5-ik egyben az idén utolsó fordulóját, ami szokásomhoz híven ismét nem zajlott probléma mentesen számomra.
    Reggel 7re érkeztem a pályára ahol hűvös, tengernyi víz, és egy begyógyult szemű igen másnapos társaság fogadott. Nagy buli lehetett előző este
    A pálya állapota alapján inkább hajóversenyt lehetett volna rendezni, mint off-road bajnokságot, de hála a lelkes modellezőknek délre sikerült autózható állapotba hozni a pályát.
    Miután előző héten lent voltam edzeni és sikerült mindent beállitani a motorom is jó muzsikált nyugodtan vártam az időmérő futamokat.
    elindult az első időmérő és 2 perc után az autóm nem akart alulról húzni, a hideg időnek tudtam be ezt a változást és a depoba kijöttem állíttatni a motoromon, nyitottak rá hiszen az idő hideg volt, igy ennek tudtam be a motor változását. nem lett jó. ujra kijöttem nyitottunk-zártunk az időmérő az autó állításával telt el.
    Második időmérő sajnos miután kevesen voltunk így mehás gondjaim voltak, de egyik spori kisegített ismerőse beállt meházni, de igy ez azzal is járt, hogy sajnos nem nagyon tudott segíteni az autó állításában. a végére az autóm nagyol el lett tekergetve de sehogy sem volt jó.
    időmérő után gyorsan kivettem a motort, a kuplungra gyanakodtam, és igazam volt, elkopott a kuplungom és nyitva volt, ezért nem akart az autó húzni, gyorsan felraktam az uj kuplungot és még elértem a 3ik idömérő rajtját. Az autó végre rendesen viselkedett, de állítani kellett rajta hiszen az előző időmérőkön eltekergettük, igy ez az időmérő is azzal telt el, hogy állítgattuk, a végére úgy éreztem jó lett.
    A döntőre a 10 rajtkocka lett az enyém.
    elrajtolt a döntő a de a 2 kanyarban összeakadt az élmezőny így új rajt lett. Újra elrajtolt a mezőny, a középmezőny összeakadt a 3ik kanyar után amit utolsóként indulva szépen ki tudtam kerülni, 3 kör után már a 3ik helyen voltam ahol nagy csatába kezdtünk a Tomival a 2 helyért oda vissza adtuk egymás között volt olyan időnk is ahol 0.08 mp volt a különbség közöttünk a hurkon való áthaladáskor. 7 percre kértem a tankolást mert az előző héten 9.58-at mértem edzésen, de azzal is tisztában voltam, hogy a motorom a sok állításnak köszönhetően most dúsabban megy igy valószínűleg nagyobb a fogyasztásom. Első tankolás megvolt rendben, és tovább folytattuk a csatát a 2-ik helyért. 2ik tankolásra hívtak ki amikor a pálya közepén kifogyott az autom, hát jól gondoltam túl sokat fogyasztott. gyors tankolás újraindítás után vissza a pályára a 4 helyre érkeztem. vesztettem 3 kört. a 2 hely már messze lett de a 3 helyen autózó Roland előttem volt meg lehetett fogni, sikerült is feljöttem a 3ik helyre és itt autóztam stabilan eseménytelenül. utolsó tankolás, vissza a pályára és az autóm a boxból lehajtva megállt, elsokallt a tankolás alatt és nem pörgettem ki visszarakás előtt. gyorsan ujrainditotak és nyomás a pályára az F_Gyuri mögé érkeztem ismét 4-ik nek, 5 perc volt hátra a Gyuri megfogható volt, csak higgadtak kellett maradnom. Sikerült, higgadtam visszajöttem a 3. helyre és biztonsági autózással sikerült a 3.helyen befejeznem a verseny.
    a GS XUT az egész futamon nagyon kezesen viselkedett az összes gondom az elkopott kuplung és az emiatt eldusitott motor miatt volt.

Köszönöm a SYLKA modellsport nak a támogatást, Ficsor Tominak, és Varga Zolinak és a Lányomnak a meházást.

Sziasztok
    véget ért a versenyszezon számomra, az idei évben elsősorban RCOR kupán indultam az autóval, összegzés képen pro-kontra véleményem az autóról:
    Miután az autó ebben az évben jelent meg magyarországon senkinek nem volt tapasztalata ezzel a típussal, (legfőképpen nekem nem mert tavaly csak egy fél szezont versenyeztem buggyval) igy nagyon sokat szenvedtem a megfelelő beállítás megtalálásával, ami végül is a szezon végére sikerült, mert hiába éreztem úgy a szabadedzésen, hogy az autó jó, igazán csak versenyen tudtam lemérni, hogy valóban mennyire sikerült beállítani, hiszen ott tudtam a többiekkel összemérni.
    Az első versenyen első kihajtást törtem, ami sikerült kiküszöbölni a megfelelő kormánybekötéssel, utána ezzel gondom nem volt, kitűnően bírták a nyomatékot, egész szezont végig bírták, nem lötyögösödtek, nem koptak ki.
    A műanyagok kitűnően bírják a strapát, pedig többször is sikerült első lengőkarral elkapnom elválasztó elemet illetve egyszer full gázzal a kerítésoszlopot is, annyira rugalmas a lengőkar , hogy az oszlopnak csapódáskor, kiugrott a féltengelyem a diffikihajtásból de nem tört el semmi, pedig szinte biztosra vettem hogy ott ropira törik az eleje.
    A bigbore telok szépen tették a dolgukat, nem eresztettek semmi, gondom nem volt velük.
    Kuplung csapágyon kívül az autóban nem kellett csapágyat cserélni, pedig volt esős verseny is!
    az autót egy SH PT2008XB motorral hajtottam a szezonban, a legnagyobb gondom az volt, hogy a nagy nyomaték és a buggynál nagyobb súly miatt nagyon fogytak a kuplungjaim, két versenyen is kuplung miatt volt gondom, mert elkoptak, igy az autó nem húzott alulról, a motort elállítgattuk, mire rájöttem, hogy a kuplung a gond és kicseréltem, addigra a motorom nagyon el volt állítva és utána a megnövekedett fogyasztás miatt többször is kifogyott futam alatt az üzemanyagom. A VP-PRO kuplung bírta a legjobban és miután ehhez a kuplungpofához adtak extra erős rugót is így kitűnő választásnak bizonyult az autóban, de tapasztalatom alapján verseny előtt érdemes új kuplungpofákat felrakni, mert én versenyen kívül is jó párszor kimentem autózni és így mire jött az újabb verseny sikerült elkoptatnom a pofákat.
    Az eredményeimen is látszik, hogy a szezon végére sikerült kiismernem az autót és sikerült mindent kitapasztalni. Miután első truggy-s szezonom volt,( és az első teljes szezonom) igy rengeteg tapasztalatot szereztem, megvagyok elégedve az autóval és ugy érzem kitűnő választás volt. A jelenlegi tapasztalataim birtokában várom a jövő évi RCOR kupát. A mostani összetett 6 hely a várakozásaimat felül múlta, hiszen év elején az elsö 10-be szerettem volna bekerülni, ami sikerült.És ugy érzem az utolsó versenyen elért 3-ik hely méltó befejezése a szezonomnak.
    Köszönöm a SYLKA MODELLSPORTnak az idei támogatást, MMM77- nek, SZABICS-nak, és a többieknek a rengeteg segitséget.

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    850

Üdv
    Tegnap még a tél beállta előtt meghajtottam egyszer a Xut-ot Törökbálinton.
    Eddig a tegnapi kb. 2 liter üzemanyaggal úgy kb. 6-7 litert ment az autó idén, a szegény 2 éves SH mocim meg már vagy az 50-60.
    litert nyeli de még bírja igaz már 25%-os nitróval megy, eddig 2 szer volt benne csapágycsere a többi még az eredet alkatrésze
    A truggyról (lekopogom) eddig még semmit sem sikerült letörni pedig kapott rendesen, tegnap valaki be is szólt a háttérben:
    -Na ez sem a polcon fog megrozsdásodva kimúlni
    Ja bocsi mégis volt egy törésem az antenna pálcát derékba törtem
    Ha valaki még mostanában kimenne Törökbálintra játszani az csak lágy futóművel próbálkozzon, mert tele van a pálya öklömnyi gödrökkel,
    fullgázon szépen el lehet pattogni rajta mint gumilabda!
    Téli unalmas hónapokban valószínűleg elindítom az E-XUT elektromos truggy projektet.
    www.sgmodell.hu

Fogaskerék is van:
    http://www.sgmodell.hu/151--pinion-s...gaskerek-18110

Szabályzó valószínűleg ez lesz vagy a nagyobb teljesítményű verziója még nem tudom.
    http://www.sgmodell.hu/szabalyzok-es...szabalyzo.html

A többi alkatrész még függőben.
    A terv szerint nem marad véglegesen elektromos úgyhogy a cél egy
    olyan átépítés, hogy minél egyszerűbben oda-vissza lehessen építeni.

Akit több infó érdekel a vasról az nézzen át az RCOR fórumra
    : http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=13541

További szép napot!
    Utoljára módosítva: gst által : 2016-11-23 21:56

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    850

Üdv uraim CAD képek az új XUT2 PRO truggyról!

További szép napot!
    Utoljára módosítva: gst által : 2016-11-23 21:57

Senior Member Krisheli logója
    Hozzászólás
    913

Sziasztok arra nem gondoltatok hogy esetleg átépititek elektromosra?
    yoda,mig-29,2m,bonsai,yak-55

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve