Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (67) összesen

Téma: "Vitéz" MR v.9 nagyteljesítményű vitorlázómodell

Senior Member gershon logója
    Hozzászólás
    148

Re: "Vitéz" MR v.9 nagyteljesítményű vitorlázómodell

Nos az ígért képek, mert én szeretem lefotózni, amit csinálok. Szerencsétek van

Ez lesz a vége, ha mindent jól csinálsz...

Itt vannak a szervók és elől a 4db AAA akkut tartó fa doboz

Én így készítettem balansz oldalt és magasságit. Nem a legjobb kivitel borítás után problémák lehetnek vele és akadhat is a mozgása. A standard szokás, hogy van egy fix rész ami oda van ragasztva a törzshöz és a vízszintes és a magassági kilépőjétől visszamérünk 5-5centit ezt a lehulló darab lesz a mozgó rész. Két rész közé balza, becsiszol és kész, lehet mozgatni.

Itt látszik a felfekvő és a két félszárny összetoldása

Ezek a lényegi képek. A nagy képen látszik, hogy a szárny közepe van csak bedobozolva és a két fél szárny küllővel és rétegelt lemezel van össze erősítve középen. A szárny törések szintén küllővel vannak megcsinálva. A törzset lehet orrvérzésig könnyíteni, mert amint írtam nem nagy a sikló sebesség, akár kézbe is le lehet vele szállni. Vevőnek a szárny alá készítettem egy dobozt és abban volt beszivacsozva.
    üdv: Gerzson

DJI Spark

Member
    Hozzászólás
    37

.

Hozzászólás
    148

Szia!

Úgy építettem, hogy nem volt szerelő nyílás, gyakorlatilag semmi hozzáférés. A 4 akku, ha mind jó akkor elvileg 2 évig kibírják. A négy szervó, ha nem történik velük probléma akkor azokhoz szinte utána hozzá sem kell nyúlni. A vevőt azért tettem a szárny alá, mert ha kristályt kellet benne cserélni akkor könnyen hozzáférhető volt. A tolórudak ahogy láttad a szervón fixek voltak és a balansznál hátul volt az imbuszos állítási lehetőség, ha mégis állítani kellett.
    Én sosem értettem, hogy minek szerelő nyílás a gépekre!? ??? Ha valamit cserélni kell kivág egy pici ablak és kicseréltem, utána visszaborítom és kész. Meg a szerelőablak plusz súly, az is csak nehezít. Én kető évig repültem vele és 1x kellett a két szervót kicserélni, mert gagyit tettem bele (jól van az) és eltörött a fogaskerék.

DJI Spark

Member
    Hozzászólás
    37

.

Hozzászólás
    148

Folytatva előző hozzászólásom, mert akkor nagyon sietnem kellett. A vevő az 5. és 6. borda közé fentre a szárny alá volt beerősítve. Ja a szárny felfekvő alsó részét úgy kell elkészíteni, hogy a törzsön lévő részt lyukasra kell vágni. Ez alatt azt értem, hogy a felfekvőnek körben hagyni kell 1 centis szegély és középen kivágni, így alatta be lehet férni a törzsbe. Mikor a szárnyat felteszed az adja a doboz tetejét és alatta szivacsban ott van a vevő. Egyébként ha törik a gép ez az a pont, ami fix, hogy épen marad (ez már a tapasztalat). Erről nincs képem sajna.

A szervók azért mondták fel a szolgálatot, mert a kőrösi antik versenyen egyik kolléga éppen akkor húzta fel a gépét és kölcsönadtam a vitézt a kölcsön pilóta meg belerepült a damilba. A damillal nem tudott mit kezdeni a szervó és eltörtek a fogai. Teljesen felakadt a damilra és függőlegesen lógott lefelé, mikor kiszabadult akkor meg majdnem összetört az akkorra eltörött szervófog miatt. Utána Tower Pro SG-90-et tettem bele, bőven elég. Akkunak elég a AAA ceruza akku 600-700 MAh, vevőnek én Rex 4 MPD-t használtam és volt mikor gombostűfej nagyságú volt a gép annyira felszippantotta a termik. Tolórúdnak a műanyag külsős fém belsős megoldást használtam. Így repült 600 gramm önsúllyal 1 évig, míg el nem adtam. Igazi igényes építés volt és volt 1 antik versenyeken.

Szóval, ha versenyezni akarsz vele, minél könnyebbre kell építeni. Szerintem simán hozható az 500 gramm önsúly, ami a gépkönyv szerinti 400 gramm volt szabadon repülő korában. Ezeknek a gépeknek igazi nagy terhelés a felhúzás feléig történik. Addig kell kibírnia a szárny középnek.

DJI Spark

Member
    Hozzászólás
    36

Sziasztok!

Húú, nagyon szép lett az a madár!
    Gratulálok hozzá!

További jó építgetést!

Üdv

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    427

Idézet gershon eredeti hozzászólása
    A szervók azért mondták fel a szolgálatot, mert a kőrösi antik versenyen egyik kolléga éppen akkor húzta fel a gépét és kölcsönadtam a vitézt a kölcsön pilóta meg belerepült a damilba. A damillal nem tudott mit kezdeni a szervó és eltörtek a fogai. Teljesen felakadt a damilra és függőlegesen lógott lefelé, mikor kiszabadult akkor meg majdnem összetört az akkorra eltörött szervófog miatt.
    Na ezt pont láttam élőben, lestünk is hogy hogyan lógatta meg a kolléga a vitorlázó gépet az égen

Member
    Hozzászólás
    37

.

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Gyönyörű masina. Sok örömöt hozzá!

Hozzászólás
    148

Köszi megvolt , de már túladtam rajta és egy lelkes modellezőhöz került, aki értékelte az igényes építést. Azóta nem tudom, hogy mi a sorsa. Talán, ha jártok antik versenyekre, akkor találkozni fogtok vele.

DJI Spark

Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve